Pušite li cigarete?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Pušite li cigarete?

1. Da
169
44%
2. Ne
214
56%
 
Total votes: 383

User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#376 Re: Pušite li cigarete?

Post by Lakat Jebić »

je li tebe ovdje neko tjera da pusis? ne vidim da tjera

sto ti mene (i ostale) tjeras da ne pusimo? sloboda izbora, trujem sebe, a ne tebe. pasivno pusenje? kao stanovnik sarajeva neko se ozbiljno poziva na pasivno pusnje? daj ba... a mak na konac, BBI, peti sprat, torte i to, nepusacka zona
kod65
Posts: 266
Joined: 30/05/2010 23:18
Location: Sarajevo

#377 Re: Pušite li cigarete?

Post by kod65 »

Kristijana wrote:
baustelac wrote:
Kristijana wrote:
If you wanna be my lover
you've gotta be non-smoker... :lol:

Nemoženje je obostrano, netolerantni i zlonamjerni pušači. :x
Ali dobro je da se otvori dijalog, zar ne?

Zakuhalo se, zakuhali bi mi i temu o Bambiju. :-)
Nadje sebi nepusaca, osnuj s njim porodicu i onda na vratima istakni veliki natpis - u ovoj kuci se ne puse cigarete
Druškane, je li ovo trebalo biti duhovito, sa seksualnom konotacijom? :? Naravno da si budem našla nepušača, a šta će da piše u mojoj kući ti ne beri brigu, radije razmisli, kad smo već kod seksualnog aspekta, o činjenicama da pušenje uzrokuje impotenciju, slabije začeće, kvari kvalitet sperme i jajnih stanica, trudnice pušači štete bebi itd.
Ti si mlađi od 20, pa se ne ljutim na tvoje komentare i nadam se da ćeš krenuti u odvikavanje. Što si stariji to je sve teže. :)
Kad smo vec kod impotencije tj. slabijeg zaceca, bolje mi onda trosit pare na cigare nego kondome u ovoj krizi. :D Sala mala, morao sam 8)
Kristijana
Posts: 5146
Joined: 09/01/2010 20:21

#378 Re: Pušite li cigarete?

Post by Kristijana »

Lakat Jebić wrote:je li tebe ovdje neko tjera da pusis? ne vidim da tjera

sto ti mene (i ostale) tjeras da ne pusimo? sloboda izbora, trujem sebe, a ne tebe. pasivno pusenje? kao stanovnik sarajeva neko se ozbiljno poziva na pasivno pusnje? daj ba... a mak na konac, BBI, peti sprat, torte i to, nepusacka zona
Nije to sloboda izbora. Ti ne truješ samo sebe nego još deset ljudi min. u blizini. I kod kuće i vani. Šta je sa našim pravom na izbor, s mojim pravom da boravim u čistom zraku u restoranu kad jedem, npr. ? Šta je s djecom u takvim restoranima? Pravo na zrak je valjda veće pravo od prava na pušenje. Kad se tvoje pravo sudari s mojim pravom, reaguje država ( ima tema o Zakonu o nepušenju koji se ne sprovodi ). Ne možemo se ponašati bahato prema drugima i svoje loše navike i ovisnosti uzdizati na pijadestal i nazivati ih slobodom izbora.

Ja ne tjeram nikoga da prestane pušiti, to samo pušač sam može da odluči. Ali država treba da natjera pušače da puše u određenom prostoru radi zaštite zdravlja svojih građana. Nepušačka zona treba da bude skoro sve, jer je to prirodno stanje stvari, a vi ste ti koji narušavate prirodno stanje stvari i koji treba da budu izolovani. Uzmi za primjer neku osobu astmatičara koji svaki vikend sjedi kući jer nema gdje izaći, on je osuđen na izolaciju zbog toga što država ne ograničava pušenje. I mnogo je takvih ljudi nevezano za bolest, koji jednostavno ne podnose dim, gadi im se, uvlači im se u odjeću, kosu itd., štipa za oči, grlo, nos, tjera suze na oči, tjera na kašalj, opržite ljude cigarama jer najčešće mlatarate rukama i ne gledate je li ko u blizini itd.
( krcate diskoteke, redovna pojava ).

Ali mene tjeraju pušači da pušim gdje god maknem - okružuje me njihov dim. To je tjeranje. Pasivno pušenje takođe ubija, dakle ti plus par hiljada pušača day by day uzrokujete rak kod nekih ljudi i pripremate mu srčani/moždani udar. A čak i da ne ubija ja bih bila protivnik pušenja na javnim mjestima jer jednostavno - smrdi ko *****. Smrdilo je i vama prije pušačke karijere, ali ste to lagano zaboravili. Znam da je teško suočiti se s istinom, ali u ovoj priči vi ste negativci. No, u nekim zemljama ljudi se već uveliko stide te gnjusne navike samo se kod nas raja i dalje ponosi tim ( suprotno je od onog što forumaš gore reče: Ne ponose se nepušači jer su nepušači, nego pušači što puše, kao on je cool, faca, ovo ono i šta njemu ima ko određivat smije li ili ne smije. Ja se u toj priči nemam čime ponosit, drago mi je naravno što sam nepušač, ali ovo sve nije pitanje ega nego pravno, etičko i zdravstveno pitanje ). Razumijem ja da nije lako riješiti se duvana, ali bio bi red da pušači počnu odgovorno pušiti, a ne s vrata lik pali cigaru i ne pita da li može, pa to je čista nekultura, vrlo malo pušača misli na druge kojima nedvojbeno smetaju. :twisted:
Dešava se da nepušači neće da uvrijede pušača pa tolerišu ( a mnogi su i već digli ruke, oguglali pa šute ), ali to je jako pogrešno jer samo produbljujemo problem, treba se boriti za provedbu zakona i zašto ne i pritiskati bližnje koji puše da prestanu ( naravno, ne nepoznate ljude ). Tu nema ništa loše, pa ne želim ja nekome zlo kad ga molim da prestane, želim mu dug i zdrav život, pobogu. I sebi, i svima.

Mogu ići u tu slastičarnu ali ja izlazim i na druga mjesta i tamo želim čist zrak. U gradu bi odnos pušačkih i nepušačkih zona trebao biti barem 50:50 ( kao što je i omjer pušača i nepušača, a navodno vas je i manje od 40% ).

Kod65, šale su ok. Ali ništa vezano uz pušenje nije smiješno. To je ozbiljan problem cijelog društva, i istina je da sad imamo i većih problema u državi, ali ni oni ne idu pod ruku sa pušenjem ( osoba nezaposlena ili zaposlena s platom 400, 500, 600 KM ne može sebi priuštiti duvan, a da istovremeno ne odvaja od usta, bukvalno ).
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#379 Re: Pušite li cigarete?

Post by Lakat Jebić »

Kristijana wrote:
Lakat Jebić wrote:je li tebe ovdje neko tjera da pusis? ne vidim da tjera

sto ti mene (i ostale) tjeras da ne pusimo? sloboda izbora, trujem sebe, a ne tebe. pasivno pusenje? kao stanovnik sarajeva neko se ozbiljno poziva na pasivno pusnje? daj ba... a mak na konac, BBI, peti sprat, torte i to, nepusacka zona
Nije to sloboda izbora. Ti ne truješ samo sebe nego još deset ljudi min. u blizini. I kod kuće i vani. Šta je sa našim pravom na izbor, s mojim pravom da boravim u čistom zraku u restoranu kad jedem, npr. ? Šta je s djecom u takvim restoranima? Pravo na zrak je valjda veće pravo od prava na pušenje. Kad se tvoje pravo sudari s mojim pravom, reaguje država ( ima tema o Zakonu o nepušenju koji se ne sprovodi ). Ne možemo se ponašati bahato prema drugima i svoje loše navike i ovisnosti uzdizati na pijadestal i nazivati ih slobodom izbora.

Ja ne tjeram nikoga da prestane pušiti, to samo pušač sam može da odluči. Ali država treba da natjera pušače da puše u određenom prostoru radi zaštite zdravlja svojih građana. Nepušačka zona treba da bude skoro sve, jer je to prirodno stanje stvari, a vi ste ti koji narušavate prirodno stanje stvari i koji treba da budu izolovani. Uzmi za primjer neku osobu astmatičara koji svaki vikend sjedi kući jer nema gdje izaći, on je osuđen na izolaciju zbog toga što država ne ograničava pušenje. I mnogo je takvih ljudi nevezano za bolest, koji jednostavno ne podnose dim, gadi im se, uvlači im se u odjeću, kosu itd., štipa za oči, grlo, nos, tjera suze na oči, tjera na kašalj, opržite ljude cigarama jer najčešće mlatarate rukama i ne gledate je li ko u blizini itd.
( krcate diskoteke, redovna pojava ).

Ali mene tjeraju pušači da pušim gdje god maknem - okružuje me njihov dim. To je tjeranje. Pasivno pušenje takođe ubija, dakle ti plus par hiljada pušača day by day uzrokujete rak kod nekih ljudi i pripremate mu srčani/moždani udar. A čak i da ne ubija ja bih bila protivnik pušenja na javnim mjestima jer jednostavno - smrdi ko *****. Smrdilo je i vama prije pušačke karijere, ali ste to lagano zaboravili. Znam da je teško suočiti se s istinom, ali u ovoj priči vi ste negativci. No, u nekim zemljama ljudi se već uveliko stide te gnjusne navike samo se kod nas raja i dalje ponosi tim ( suprotno je od onog što forumaš gore reče: Ne ponose se nepušači jer su nepušači, nego pušači što puše, kao on je cool, faca, ovo ono i šta njemu ima ko određivat smije li ili ne smije. Ja se u toj priči nemam čime ponosit, drago mi je naravno što sam nepušač, ali ovo sve nije pitanje ega nego pravno, etičko i zdravstveno pitanje ). Razumijem ja da nije lako riješiti se duvana, ali bio bi red da pušači počnu odgovorno pušiti, a ne s vrata lik pali cigaru i ne pita da li može, pa to je čista nekultura, vrlo malo pušača misli na druge kojima nedvojbeno smetaju. :twisted:
Dešava se da nepušači neće da uvrijede pušača pa tolerišu ( a mnogi su i već digli ruke, oguglali pa šute ), ali to je jako pogrešno jer samo produbljujemo problem, treba se boriti za provedbu zakona i zašto ne i pritiskati bližnje koji puše da prestanu ( naravno, ne nepoznate ljude ). Tu nema ništa loše, pa ne želim ja nekome zlo kad ga molim da prestane, želim mu dug i zdrav život, pobogu. I sebi, i svima.

Mogu ići u tu slastičarnu ali ja izlazim i na druga mjesta i tamo želim čist zrak. U gradu bi odnos pušačkih i nepušačkih zona trebao biti barem 50:50 ( kao što je i omjer pušača i nepušača, a navodno vas je i manje od 40% ).

Kod65, šale su ok. Ali ništa vezano uz pušenje nije smiješno. To je ozbiljan problem cijelog društva, i istina je da sad imamo i većih problema u državi, ali ni oni ne idu pod ruku sa pušenjem ( osoba nezaposlena ili zaposlena s platom 400, 500, 600 KM ne može sebi priuštiti duvan, a da istovremeno ne odvaja od usta, bukvalno ).
aha, k'o i u hrvatskoj sto je u anketi ispalo da je 70% nepusaca...pa ko pusi onda molim te?

na osnovu cega ti tvrdis da je nepusenje prirodno stanje? ja bih sad mogao reci da je prirodno stanje pusenje, jer su ljudi oduvijek konzurmirali, hajde da kazem dim, u razne svrhe i u raznim prilikama

i opcenieto za pasivno pusenje, i trovanje... u sarajevu je duhanski dim jos i precisecen zrak, kakav je inace...
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#380 Re: Pušite li cigarete?

Post by bez_ideje »

Jes.......po tebi je onda prirodno stanje i alkoholizam i narkomanija........oduvijek su se ljudi drmali necim jelde......
Sto se tice cistog zraka...meni je dovoljno da SMRDI ,jako SMRDI .....
kod65
Posts: 266
Joined: 30/05/2010 23:18
Location: Sarajevo

#381 Re: Pušite li cigarete?

Post by kod65 »

Kod65, šale su ok. Ali ništa vezano uz pušenje nije smiješno. To je ozbiljan problem cijelog društva, i istina je da sad imamo i većih problema u državi, ali ni oni ne idu pod ruku sa pušenjem ( osoba nezaposlena ili zaposlena s platom 400, 500, 600 KM ne može sebi priuštiti duvan, a da istovremeno ne odvaja od usta, bukvalno ).
Ok,salu na stranu. Sto se pusenja tice, meni se cini sto smo siromasniji i nesretniji narod da ce biti i vise pusaca. Neznam jesi li gledala emisije tipa ispuni mi zelju i sl.al samo hocu da dam primjer: ti ljudi kojima pomazu uglavnom sam vidio da skoro svak pusi, iako nemaju nikakva primanja. Ja shvatam da je cigara lazna utjeha, nekako te smiri jos u kafu.
Last edited by kod65 on 31/05/2010 23:49, edited 1 time in total.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#382 Re: Pušite li cigarete?

Post by Lakat Jebić »

bez_ideje wrote:Jes.......po tebi je onda prirodno stanje i alkoholizam i narkomanija........oduvijek su se ljudi drmali necim jelde......
Sto se tice cistog zraka...meni je dovoljno da SMRDI ,jako SMRDI .....
pa sto da ne :D
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#383 Re: Pušite li cigarete?

Post by bez_ideje »

valja......vjeruj mi da se sutra svi poskidamo goli zasjednemo po parkovima uz cugu i droge,tarabuke i gitare..je bi bila zadnja koja bi se bunila......Al ne moze,e bome nece onda ni meni kose i majice smrditi za badava :mrgreen:
hardcoreh
Posts: 83
Joined: 09/05/2010 20:59

#384 Re: Pušite li cigarete?

Post by hardcoreh »

Kristijana slazem se u potpunosti s tobom, oni ne samo da stete sebi, vec i drugima oko sebe, pa cak i okolini... I ja sam jedno kratko vrijeme konzumirao cigarete ali sam prestao (a jos sam jako mlad).. nego, jeli stetno ako neko pusi cigarete nekih 10-15 dana a onda prekine ?? Dali ima 'posljedica' ?
Kristijana
Posts: 5146
Joined: 09/01/2010 20:21

#385 Re: Pušite li cigarete?

Post by Kristijana »

bez_ideje wrote:Jes.......po tebi je onda prirodno stanje i alkoholizam i narkomanija........oduvijek su se ljudi drmali necim jelde......
Sto se tice cistog zraka...meni je dovoljno da SMRDI ,jako SMRDI .....
Stigla konjica, konačno :) Jašta neg' smrdi, ali ne možeš ti to njima nikako dokazati, a i da možeš, boli ih đon za nas i naša pluća.

Kod65, u pravu si. Nekada davno pušači su bili isključivo bogataši, siromasi nisu nikako pušili. Tada se nije znalo o štetnosti duvana. Danas je obratno, uglavnom puše siromašniji, a bogati manje. To ima veze s obrazovanjem, prosvjećenošću a moguće i sa sekiracijom. Naravno, nije sveto pravilo, imamo i profesore koji puše, i NK radnike koji ne puše. Ali jeste da više puši manje obrazovano stanovništvo, iako kod nas i nema neke razlike, čini se da puše bukvalno svi. U svijetu se pušenje veže uz siromaštvo sve češće. Gledala sam dokumentarac kako afričku djecu duhanske kompanije navlače na duhan, dijele im prvo besplatno, navuku ih i eto tržišta. Tamo to mogu jer je prilično bezakonje u nekim državama. Kod nas se i ne moraju truditi, reklame su tu, pa djeca gledaju starije kako puše po 3 kutije dnevno ( jedu ih bukvalno ) onda stvaraju pritisak među vršnjacima i eto mladih regrutovanih pušača učas.

Lakat, jest zagađenje veliko, ali je l' se trebamo dokusurit pušenjem ili natjerat političare da rade svoj posao i povedu računa o tome? Mogli bismo i manje voziti a više biciklirati. I to je do nas.

Hardcoreh, bravo :thumbup: i nema nikakvih posljedica za tebe, tijelo se očisti nakon određenog perioda. A 10 dana je ništa, očiste se i dugogodišnji pušači nakon prestanka, odmah im bude bolje, ali je pametno prestati što prije, jer kad jednom dođe bolest kasno je. Super što si prestao u ranoj mladosti, nakon par godina ti je kao da nikad nisi ni pušio, nema nikakve razlike između tebe i nekog ko nije ni probao. :)

Nađoh neke interesantne podatke:
U Engleskoj pasivni pušači imaju 20% manje srčanih udara otkako je zabranjeno pušenje na javnim mjestima.
U Hrvatskoj svaka peta umrla osoba umrla je od bolesti vezane uz pušenje.
100 miliona Kineza će umrijeti prije 30-te od posljedica pušenja, a puši ih čitavih 75%.
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#386 Re: Pušite li cigarete?

Post by baustelac »

Po nepusacima mogla bi se prevesti ona Grunfovska " ko leti vrijedi, ko ne leti ne vrijedi" sa
"ko pusi ne vrijedi, ko ne pusi vrijedi" ili po Kristijani .....
ko pusi ne guzi, ko ne pusi guzi :dance:
Kristijana
Posts: 5146
Joined: 09/01/2010 20:21

#387 Re: Pušite li cigarete?

Post by Kristijana »

Samo se ti zezaj, a zdravlje ide... i ide... i ode... :zoka:

Danas se zezaš, a začas se probudiš u 40.-oj, dišeš na škrge, sumnjaju na rak, još dolaziš sebi od zadnjeg infarkta a mlade cure te gledaju kao ''Nu starčića'', jer izgledaš kao da ti je 60... Ti njih i ne gledaš jer ima istine u ovom što si slikovito opisao... :lol:

Ajd da te pozdravim, mogli bi te lagano odbanovat s teme. :lol:

Ovakvih prostota nema ni na Bez cenzure. :twisted:
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#388 Re: Pušite li cigarete?

Post by AdnanSA »

Pušim i previše a hoću da prestanem. Doduše relativno kasno sam se navukao na cigarete u 27 godini. To je veliko zlo.
Dok nisam pušio mogao sam da istrčim 10 kilometara u cugu a sada ni 500 metara.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#389 Re: Pušite li cigarete?

Post by bez_ideje »

Kristijana wrote:Samo se ti zezaj, a zdravlje ide... i ide... i ode... :zoka:

Danas se zezaš, a začas se probudiš u 40.-oj, dišeš na škrge, sumnjaju na rak, još dolaziš sebi od zadnjeg infarkta a mlade cure te gledaju kao ''Nu starčića'', jer izgledaš kao da ti je 60... Ti njih i ne gledaš jer ima istine u ovom što si slikovito opisao... :lol:

Ajd da te pozdravim, mogli bi te lagano odbanovat s teme. :lol:

Ovakvih prostota nema ni na Bez cenzure. :twisted:
Evo Kristijana je izrazila nedvojbenu brigu za tvoje zdravlje u nadi da ce ti to pomoci da naucis bar KULTURNO da pusis....a sto se mene tice.........pocrkajte i pooboljevajte svi ,boli me djon,samo dalje od mene :mrgreen:
User avatar
lord-executioner
Posts: 463
Joined: 29/09/2008 22:40

#390 Re: Pušite li cigarete?

Post by lord-executioner »

Kristijana wrote:Ne izokrećite moje riječi, lord-executioner i baustelac. Znate uostalom da sam u pravu. :)

Naravno da nepušenje nije nešto za ponos, to je prirodno stanje čovjeka. Ja se uopšte ne ponosim tim što sam nepušač. Kontate? To je prirodno. Neprirodno je pušiti, tako da svaka riječ podsmijeha na račun nas nepušača samo nadopunjuje primjerom moje teze o podsmijehu upućenom nepušačima.

Činjenica je da su u datom momentu, momentu početka pušenja ( nagovaranje u društvu vršnjaka ), današnji nepušači ispali stabilniji i sa svojim stavom od današnjih pušača. Činjenica koja govori sama za sebe, pa ću ja ovdje prekratiti diskusiju. Sretno u odvikavanju kad prigusti ( čitaj: krene redovit jutarnji kašalj isl. divote ).
:lol: opet ti o nagovaranju, i odmah sve tvoje "cinjenice" padaju u vodu. Ja sam pusac koji je oduvijek bio upoznat sa svim onim sto pusenje nosi sa sobom, pusim od svoje volje i zelje, nije me niko nagovarao niti je bilo potrebe za tim. Holier-than-thou stav i snishodljivost spram "labilnih" pusaca su implicirani, a ti mozes formulirati svoje teze na koji god nacin hoces, ne iskrivljujem nista zapazajuci njihovu sustinu. Moj podsmijeh nije upucen nepusacima, nego tebi i slicnima, iz ocitih razloga koje ne uocavam samo ja.
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#391 Re: Pušite li cigarete?

Post by red387 »

Ja bih samo da citiram samog sebe, zbog toga što se pojavljuju komentari da je pušenje štetno i sl.
red387 wrote:Molim vas da iskreno odgovorite na ovo pitanje zatvorenog tipa :D bez komentara tipa nezdravo i sl.

Hvala :D
Pustite, nek' ovo bude dio za pušače, da mi pričamo o tome. Ako već hoćete da pričate o štetnosti toga, eno tamo na podforumu Zdravlje ima tema :)
mami
Posts: 1167
Joined: 28/02/2009 13:11

#392 Re: Pušite li cigarete?

Post by mami »

prešla sam na elektronske cigarete i to je uspjeh za mene.
Kristijana
Posts: 5146
Joined: 09/01/2010 20:21

#393 Re: Pušite li cigarete?

Post by Kristijana »

red387 wrote:Ja bih samo da citiram samog sebe, zbog toga što se pojavljuju komentari da je pušenje štetno i sl.
red387 wrote:Molim vas da iskreno odgovorite na ovo pitanje zatvorenog tipa :D bez komentara tipa nezdravo i sl.

Hvala :D
Pustite, nek' ovo bude dio za pušače, da mi pričamo o tome. Ako već hoćete da pričate o štetnosti toga, eno tamo na podforumu Zdravlje ima tema :)
Pročitala sam ja to što si ti napisao, ali vidjeh poslije se diskusija razvila u tom smjeru, a i ti kad pitaš Da ili ne, očekuješ neku priču osim samog DA ili NE, pa ako pušači mogu pjevati ode svom pušenju valjda je red da i oni koji odgovore NE na tvoj upit obrazlože zašto NE. Šta fali, pa forum i jeste mjesto gdje se sučeljavaju različita mišljenja, podforum je ''Razne diskusije'' pa eto, diskutujemo.

lord executioner, ja jesam beskompromisna u svojim stavovima, i ne popuštam. Znam da sam u pravu. Ti vidiš iz svog ugla, ja iz svog, ali objektivne činjenice su na mojoj strani više nego na tvojoj - činjenica je da pušači smetaju nama a ne mi njima. Tvoj podsmijeh upućen meni i sličnima koji ne damo da od nas radite buduće bolesnike i budale govori sam o sebi, on ti je jedino oružje u nedostatku argumenata. Ja ne velim da sam ja sama po sebi u pravu, stalno naglašavam da se ovdje ne radi o meni. Radi se o nečem većem, a ako bi ugrubo rekli ko je u priči negativac - to su pušači. Ja sam tu samo glasnogovornik jer imam beskrajno mnogo živaca da se natežem na ovu temu ( kao što rekoh, mnogim nepušačima je već preko glave da vam ''crtaju'' o čemu je riječ, digli su ruke, jer ste izuzetno tvrdoglavi ). Da ti ponovim, ako želiš pušiti samo izvoli. To ti niko ne može zabraniti. Ali, ja se borim za to da se zabrani pušenje na javnim mjestima gdje ugrožavate zdravlje i komociju drugih ljudi. I to je sve. Kažeš da se ne podsmijevaš nepušačima općenito. Vjerujem ti, ukoliko ne pušiš u njihovom društvu i misliš na njihovo zdravlje. Ali, kako neko ko ne brine o svom zdravlju može misliti o tuđem?

Ja se tebi ne podsmijevam, nego te žalim. Znam da ćeš sad pomisliti a-ha snishodljivost i to, ali ja iz tvog posta vidim da si inteligentan i obrazovan, pismen itd. pa mi je žao što takav mladić tvrdoglavo insistira da je sam odabrao pušenje i ne želi prestati. Žao mi je što nisi dovoljno upućen. Nije samo da kratiš život 7 godina, mnogo muškaraca pušača doživi iznenadan infarkt već u 30-im godinama i pitanje je šta je važnije: jedan život koji imaš ili pušenje. Suludo je kockati se na taj način sa jedinim životom. Ima ovdje i ljudi koji planiraju prestati, kao AdnanSA, znači odbacili su nepotrebnu tvrdoglavost i stavili sebe na prvo mjesto u životu. I to je za svaku pohvalu, jer znamo mi da je teško prestati, užasno teško. Ali se isplati jer dobiješ nazad sebe, tobom ne upravlja više kutija cigareta. I nemoj sad da nastaviš s uvredama, ja te ne poznajem i ne ocjenjujem ovdje tebe kao osobu nego tvoje postove, stavove o temi, zaista nema potrebe da se rasprave ovog tipa doživljavaju toliko lično. :)

Dakle, nije riječ o tome da ja vas fanatično napadam, radi se o borbi za opšte dobro ( i moje i vaše ), za čiste javne ustanove i restorane, i u cijeloj toj priči meni čak i ne trebaju argumenti o štetnosti, podaci o zakonu, iako i sve to stoji - argument br. 1 je činjenica da nama to smeta. Nama to smeta, tačka.
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#394 Re: Pušite li cigarete?

Post by baustelac »

Kristijana,
pjevaj ti borbene, i bolje ti je tu svoju energiju usmjeris na nesto drugo korisnije jer, kad Bosna i Hercegovina bude normalna drzava tek tada ce biti ono sto ti zagovaras. Priznajmo da ce to biti jednog lijepog dana a mozda ni tad.

ova gore KULTURNA sto kulturno zeli dobro svim pusacima neka kulturno popusi





























































jednu cigaretu da se smiri
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#395 Re: Pušite li cigarete?

Post by Jack Be Nimble »

pitanje za pusace....kada zapalite cigaru i usput pijete kafu, da li vas procera da idete u halu?
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#396 Re: Pušite li cigarete?

Post by kriticarka_nikova »

Jack Be Nimble wrote:pitanje za pusace....kada zapalite cigaru i usput pijete kafu, da li vas procera da idete u halu?
Pitanje za tebe: kol'ko tvoja hala prima gledalaca?
gumifufna
Posts: 386
Joined: 22/06/2007 22:27

#397 Re: Pušite li cigarete?

Post by gumifufna »

Pusim ,ali koliki mi je ......................upaljac :D

Image
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#398 Re: Pušite li cigarete?

Post by Jack Be Nimble »

kriticarka_nikova wrote:
Jack Be Nimble wrote:pitanje za pusace....kada zapalite cigaru i usput pijete kafu, da li vas procera da idete u halu?
Pitanje za tebe: kol'ko tvoja hala prima gledalaca?
cetvoro petero u vrh glave
User avatar
lord-executioner
Posts: 463
Joined: 29/09/2008 22:40

#399 Re: Pušite li cigarete?

Post by lord-executioner »

Kristijana wrote:
red387 wrote:Ja bih samo da citiram samog sebe, zbog toga što se pojavljuju komentari da je pušenje štetno i sl.
red387 wrote:Molim vas da iskreno odgovorite na ovo pitanje zatvorenog tipa :D bez komentara tipa nezdravo i sl.

Hvala :D
Pustite, nek' ovo bude dio za pušače, da mi pričamo o tome. Ako već hoćete da pričate o štetnosti toga, eno tamo na podforumu Zdravlje ima tema :)
Pročitala sam ja to što si ti napisao, ali vidjeh poslije se diskusija razvila u tom smjeru, a i ti kad pitaš Da ili ne, očekuješ neku priču osim samog DA ili NE, pa ako pušači mogu pjevati ode svom pušenju valjda je red da i oni koji odgovore NE na tvoj upit obrazlože zašto NE. Šta fali, pa forum i jeste mjesto gdje se sučeljavaju različita mišljenja, podforum je ''Razne diskusije'' pa eto, diskutujemo.

lord executioner, ja jesam beskompromisna u svojim stavovima, i ne popuštam. Znam da sam u pravu. Ti vidiš iz svog ugla, ja iz svog, ali objektivne činjenice su na mojoj strani više nego na tvojoj - činjenica je da pušači smetaju nama a ne mi njima. Tvoj podsmijeh upućen meni i sličnima koji ne damo da od nas radite buduće bolesnike i budale govori sam o sebi, on ti je jedino oružje u nedostatku argumenata. Ja ne velim da sam ja sama po sebi u pravu, stalno naglašavam da se ovdje ne radi o meni. Radi se o nečem većem, a ako bi ugrubo rekli ko je u priči negativac - to su pušači. Ja sam tu samo glasnogovornik jer imam beskrajno mnogo živaca da se natežem na ovu temu ( kao što rekoh, mnogim nepušačima je već preko glave da vam ''crtaju'' o čemu je riječ, digli su ruke, jer ste izuzetno tvrdoglavi ). Da ti ponovim, ako želiš pušiti samo izvoli. To ti niko ne može zabraniti. Ali, ja se borim za to da se zabrani pušenje na javnim mjestima gdje ugrožavate zdravlje i komociju drugih ljudi. I to je sve. Kažeš da se ne podsmijevaš nepušačima općenito. Vjerujem ti, ukoliko ne pušiš u njihovom društvu i misliš na njihovo zdravlje. Ali, kako neko ko ne brine o svom zdravlju može misliti o tuđem?

Ja se tebi ne podsmijevam, nego te žalim. Znam da ćeš sad pomisliti a-ha snishodljivost i to, ali ja iz tvog posta vidim da si inteligentan i obrazovan, pismen itd. pa mi je žao što takav mladić tvrdoglavo insistira da je sam odabrao pušenje i ne želi prestati. Žao mi je što nisi dovoljno upućen. Nije samo da kratiš život 7 godina, mnogo muškaraca pušača doživi iznenadan infarkt već u 30-im godinama i pitanje je šta je važnije: jedan život koji imaš ili pušenje. Suludo je kockati se na taj način sa jedinim životom. Ima ovdje i ljudi koji planiraju prestati, kao AdnanSA, znači odbacili su nepotrebnu tvrdoglavost i stavili sebe na prvo mjesto u životu. I to je za svaku pohvalu, jer znamo mi da je teško prestati, užasno teško. Ali se isplati jer dobiješ nazad sebe, tobom ne upravlja više kutija cigareta. I nemoj sad da nastaviš s uvredama, ja te ne poznajem i ne ocjenjujem ovdje tebe kao osobu nego tvoje postove, stavove o temi, zaista nema potrebe da se rasprave ovog tipa doživljavaju toliko lično. :)

Dakle, nije riječ o tome da ja vas fanatično napadam, radi se o borbi za opšte dobro ( i moje i vaše ), za čiste javne ustanove i restorane, i u cijeloj toj priči meni čak i ne trebaju argumenti o štetnosti, podaci o zakonu, iako i sve to stoji - argument br. 1 je činjenica da nama to smeta. Nama to smeta, tačka.
Buduci da sam pusac, dozivljavam tvoje komentare licno, i zanimljivo mi je kako suptilno vrijedjas, ali apelujes na mene da ne reagiram uvredama. OK, necu reagirati uvredama, a ti i dalje pisi sta god hoces, jer vjeruj mi, ALI VJERUJ MI, buduci da znam citati, upucen sam i vise nego dovoljno o stetnosti cigareta, uzrocima te stetnosti, posljedicama i eventualnom ishodu. Da li cu prestati, danas, sutra, jednom - moguce, cak vjerovatno. Da li ce me na prestanak navesti tvoje uporno, naporno drobljenje i snishodljivost? Uvjeravam te, nece. Ako ti smeta sto neko pusi, trazi objekat za nepusace, sjedi na livadu, ostani u kuci. Ovo je drustvo u kojem konzumenti cigareta dominiraju, kada se donese Zakon o zabrani pusenja na javnim mjestima, necu ni ja pusiti tamo gdje ne smijem, ili necu ici tamo gdje se ne smije. Mi smo tvrdoglavi, a ti nisi naporna sa tom iznova i iznova prezvakanom pricom? Zasto da se ja suzdrzavam da bih tebi ugodio? Zato sto vjerujes da si u pravu? I tvoje uvjerenje bi trebalo meni biti relevantno? Znas, takav radikalan stav i SNISHODLJIV I UVREDLJIV NASTUP ( postoji li jos uvijek neko ovdje ko ne providja tvoje posredne i neposredne uvrede i implikacije? ) djeluje upravo suprotno od onoga sto zelis postici, budi gnjev, otpor i inttenzivnu zelju za pusenjem koja, u ovom slucaju, nema vise ni karakter lose navike, nego retributivan karakter. Job well done, Holy Woman! Hajde, sada molim te pisi jos jedan tekst u kojem ces ponoviti sve sto si sto puta rekla, i u kojem "neces" tvrdoglavo ustrajati na tome da se svi sklone sa tvog cistog puta, jer zaboga, ti si lisena ovozemaljskih slabosti, a uz to si i poduprta zapadnom medicinom :lol: Pusenje nije samo navika bazirana na tvrdoglavom inzistiranju da pusenje ne steti. Jednom ako/kada budes to razumjela, shvatit ces da je tvoj indoktrinirajuci pristup iritantan i nepotreban poput "tvrdoglavosti" kako zelju za pusenjem navodis i shvatas.
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#400 Re: Pušite li cigarete?

Post by CiCiban »

joj kristijana :cry: da nisi u kakffom srodstvu s Fidelom :P
Locked