Da li neko zna nesto vise o ovome...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45434
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#51 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Chmoljo »

Latina wrote: Niko osim tebe ne prica o ovome. :-)
E sad fino zamislite da vam sin studira na toj ustanovi, da se nađe u blizini kad ovaj goes postal i sve će vam se samo reći.
A sad ti zamisli da je tvoj sin koji prije toga nije pocinio nikakvo krivicno djelo obolio od paranoidne psihoze npr. I ti kao majka nakon toga gledas kako ga policija udara sakama u glavu. Zaci ne samo sto je obolio, nego ga i tretiraju kao psa.

Jesi li zamislila ? :roll:
Price o zlatnoj palici i batini koja je izasla iz raja, ostavite za kucnu radinost. Policija nije tu da odredjuje kaznenu mjeru upotrebom sile, vec da ispravno sprovodi svoje ovlasti.
;-)
hm, paranoidna psihoza? može li se manifestovati tako što će uzeti AK-47 i pobiti par ljudi?

ili su ga policajci trebali pitati: "Oprostite, bolujete li od paranoidne psihoze? Ako bolujete, molimo vas, hajte s nama u policjsku stanicu zbog narušavanja javnog reda i mira, bez da vas šamaramo."

koji si ti gigant Latina. na osnovu klipa si dala dijagnozu počinioca krivičnog djela. još jedan dokaz da je policija glupa. ne vide tako očite stvari.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#52 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Latina »

mostarac wrote: Boli me djon za prava kriminalaca, jer od kad su ta prava kriminalci dobili mi i jesmo u banani. istina ovo nije kod nas i mozda su kanadjani drugi mentalitet, ali sasvim sigurno pet policajaca nije doslo da hapsi nekog napamet. I ja sam uvijek misljenja da je bolje jedan nevin u zatvoru nego 100 krivih na slobodi i obrnuta teza mi je nesto ultradebilno. To mozda nije humano i slicno, ali bolje zrtvovati jednog za 100 nego 100 za jednoga, jer zapitajte se je li bolje 100 ubica na slobodi nego jedan nevin u zatvoru ili je bolje jedan nevin u zatvoru uz 100 ubica tamo gdje i trebaju biti.
Po cemu si zakljucio da je kriminalac ? Po dostupnim informacijama ne bih rekla da se radi o kriminalcu.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#53 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Latina »

Chmoljo wrote:
hm, paranoidna psihoza? može li se manifestovati tako što će uzeti AK-47 i pobiti par ljudi?

ili su ga policajci trebali pitati: "Oprostite, bolujete li od paranoidne psihoze? Ako bolujete, molimo vas, hajte s nama u policjsku stanicu zbog narušavanja javnog reda i mira, bez da vas šamaramo."

koji si ti gigant Latina. na osnovu klipa si dala dijagnozu počinioca krivičnog djela. još jedan dokaz da je policija glupa. ne vide tako očite stvari.
Cinjenice :

1) Momak sa pokusao zabarikadirati

2) Pokusao je pobjeci

3) Savladan je pri tom pokusaju

4) Nakon sto je savladan - policajci ga udaraju nogama i sakama u glavu

Razgovaramo o tacki br 4.

Treba li ponoviti ?

p.s. Postedi me ad hominem kvalifikacija, ipak si ti moderator ovog foruma. :roll:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45434
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#54 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Chmoljo »

Latina wrote: Cinjenice :

1) Momak sa pokusao zabarikadirati

2) pokusao je pobjeci

3) Savladan je pri tom pokusaju

4) Nakon sto je savladan - policajci ga udaraju nogama i sakama u glavu

Razgovaramo o tacki br 4.

Treba li ponoviti ?

p.s. Postedi me ad hominem kvalifikacija, ipak si ti moderator ovog foruma. :roll:
nije savladan. treba li ti crtati ili si u stanju upotrijebiti mozak? zašto mu policajac (ako je savladan) govori: "STOP RESISTING!!!"

nije bio savladan dok nije u poziciji da bude na stomaku i rukama na leđima. tačka.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#55 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by mostarac »

Latina wrote:
mostarac wrote: Boli me djon za prava kriminalaca, jer od kad su ta prava kriminalci dobili mi i jesmo u banani. istina ovo nije kod nas i mozda su kanadjani drugi mentalitet, ali sasvim sigurno pet policajaca nije doslo da hapsi nekog napamet. I ja sam uvijek misljenja da je bolje jedan nevin u zatvoru nego 100 krivih na slobodi i obrnuta teza mi je nesto ultradebilno. To mozda nije humano i slicno, ali bolje zrtvovati jednog za 100 nego 100 za jednoga, jer zapitajte se je li bolje 100 ubica na slobodi nego jedan nevin u zatvoru ili je bolje jedan nevin u zatvoru uz 100 ubica tamo gdje i trebaju biti.
Po cemu si zakljucio da je kriminalac ? Po dostupnim informacijama ne bih rekla da se radi o kriminalcu.
Policija inace redovno hapsi posten svijet i onako ko im se svidi iz zabave pa da ispune dnevnu kvotu :D a isto tako i kad se u veoma veoma rijetkim slucajevima desi da se uhapsi posten svijet, onda se isti redovno odupire hapsenju i nikako nije u stanju shocka :D

Je li ti stvarno mislis da je vecina nas na ovoj temi do sada toliko glupa ili sta :roll: :roll: :roll:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45434
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#56 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Chmoljo »

Latina wrote: p.s. Postedi me ad hominem kvalifikacija, ipak si ti moderator ovog foruma. :roll:
nisam. kao i obično griješiš :thumbup:
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#57 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Latina »

Chmoljo wrote:
nije savladan. treba li ti crtati ili si u stanju upotrijebiti mozak?
No comment. :roll:
zašto mu policajac (ako je savladan) govori: "STOP RESISTING!!!"

nije bio savladan dok nije u poziciji da bude na stomaku i rukama na leđima. tačka.
Govori zato sto to policajci govore standardno, dok god u potpunosti nije savladan.



Momak prvo lezi na laktu, a onda na stomaku. Nisam bila u stanju prebrojati koliko je puta udaren u glavu. Apsolutno se ne vidi da pruza bilo kakav otpor.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45434
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#58 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Chmoljo »

Momak prvo lezi na laktu, a onda na stomaku. Nisam bila u stanju prebrojati koliko je puta udaren u glavu.
čuj govore standardno. :lol: :lol: :lol: pa nisu roboti :lol:

osim toga, više sam ja batina dobio na utakmici protiv Banovića dok sam igrao rukomet :roll:

nemaš ti pojma šta su prave batine, i šta je policijski posao. samo voliš kontrirati. i ne voliš brojati.
SnezanaM
Posts: 317
Joined: 18/01/2009 00:23

#59 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by SnezanaM »

NemeRe Zemo biti kriv, a... :-)
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#60 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Latina »

Chmoljo wrote:
čuj govore standardno. :lol: :lol: :lol: pa nisu roboti :lol:
To rade zbog psiholoskog efekta. Na isti nacin se "STOP !" koristi kod samoodbrane.

Kontriram - ili zadrzavam pravo na vlastiti stav ( bez obzira na rijeci "kakav si gigant", "treba li ti crtati ili si u stanju upotrijebiti mozak" ) i sl ? ;-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45434
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#61 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Chmoljo »

Latina wrote:
Chmoljo wrote:
čuj govore standardno. :lol: :lol: :lol: pa nisu roboti :lol:
To rade zbog psiholoskog efekta. Na isti nacin se "STOP !" koristi kod samoodbrane.

Kontriram - ili zadrzavam pravo na vlastiti stav ( bez obzira na rijeci "kakav si gigant", "treba li ti crtati ili si u stanju upotrijebiti mozak" ) i sl ? ;-)
da ne idemo off topic previše samoda napomenem da "gigant" nije uopšte uvredljivo, ali nebitno, ti ionako misliš da te ja mrzim iz dna duše :)

zašto nisu iz psihološkog efekta govorili "Drop your gun!"
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#62 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Shoshana »

Ma, ja imam utisak da je ova rasprava pomalo bespotrebno forsirana.

Svi cemo se, valjda, sloziti kako bi bilo lijepo da niko nikada, ni zakonito ni nezakonito, nema potrebe upotrijebiti silu. POsebno kada se hapse ljudi koji se ponasaju iracionalno (citaj trenutno neodgovorni za svoje postupke, npr mentalni bolesnici)...

Jeste, moglo bi se dogoditi da sutra moje dijete 'naprasno poludi', te ja nikako ne bih voljela da ga policija mlavi, ili zapa taserom... svejedno. Ali bi se isto tako moglo dogoditi da se moje dijete naslo na putu nekoga ko je 'naprasno poludio' - pa da tu slucajnost plati zivotom. JA bih se onda pitala zasto policija nije onesposobila tog ludjaka...

Cinjenica je da policija ne moze znati sta se sve moze dogoditi, policija nema vremena proucavati neciju biografiju kada je nuzno da se reaguje istog trena, i policija nece, niti treba preuzeti rizik da se, evo, primjera radi - neko ko se hrva sa policajcem (u trenutku privodjenja) docepa policajcevog pistolja i pocne pucati oko sebe.

Ja ovo vidim kao manje od dva zla, nuznost situacije... Jeste, tuzno je i zalosno, ali ja zaista ne vidim sta se tu moglo drugacije uraditi.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#63 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Soul_Sista »

A jel iko ovde zna, SIGURNO, sta je momak uradio pa da je dosao u situaciju da mora biti uhapsen? To mi je promaklo ili se jos nije ustanovilo? Jel nekog ganjao? :D Pucao? Tukao? Pljackao? Drogu prodavao? JEl se zna zasto je tu na podu ?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45434
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#64 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Chmoljo »

Shoshana wrote:Ma, ja imam utisak da je ova rasprava pomalo bespotrebno forsirana.

Svi cemo se, valjda, sloziti kako bi bilo lijepo da niko nikada, ni zakonito ni nezakonito, nema potrebe upotrijebiti silu. POsebno kada se hapse ljudi koji se ponasaju iracionalno (citaj trenutno neodgovorni za svoje postupke, npr mentalni bolesnici)...

Jeste, moglo bi se dogoditi da sutra moje dijete 'naprasno poludi', te ja nikako ne bih voljela da ga policija mlavi, ili zapa taserom... svejedno. Ali bi se isto tako moglo dogoditi da se moje dijete naslo na putu nekoga ko je 'naprasno poludio' - pa da tu slucajnost plati zivotom. JA bih se onda pitala zasto policija nije onesposobila tog ludjaka...

Cinjenica je da policija ne moze znati sta se sve moze dogoditi, policija nema vremena proucavati neciju biografiju kada je nuzno da se reaguje istog trena, i policija nece, niti treba preuzeti rizik da se, evo, primjera radi - neko ko se hrva sa policajcem (u trenutku privodjenja) docepa policajcevog pistolja i pocne pucati oko sebe.

Ja ovo vidim kao manje od dva zla, nuznost situacije... Jeste, tuzno je i zalosno, ali ja zaista ne vidim sta se tu moglo drugacije uraditi.
hvala teta ( :D) Shoshana. sve je tu lijepo rečeno i ja se povlačim iz daljnje diskusije :D
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#65 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Latina »

zoom66 wrote:
sad ce te ona poceti gnjaviti na pp ko da gledam. :D
Uh sto bih ti rado odgovorila, ali mogao bi me banovati bez razloga pa necu. :D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#66 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Soul_Sista »

zoom66 wrote:
Soul_Sista wrote:A jel iko ovde zna, SIGURNO, sta je momak uradio pa da je dosao u situaciju da mora biti uhapsen? To mi je promaklo ili se jos nije ustanovilo? Jel nekog ganjao? :D Pucao? Tukao? Pljackao? Drogu prodavao? JEl se zna zasto je tu na podu ?

proguglaj malo sistice :D vidjet ces da je imao problemcica s droogm ;)
..onda mu dodatno treba i cvoku opalit :D mislim, samo ako je tako kao sto kazes :D
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#67 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Latina »

Shoshana wrote:Ma, ja imam utisak da je ova rasprava pomalo bespotrebno forsirana.

Svi cemo se, valjda, sloziti kako bi bilo lijepo da niko nikada, ni zakonito ni nezakonito, nema potrebe upotrijebiti silu. POsebno kada se hapse ljudi koji se ponasaju iracionalno (citaj trenutno neodgovorni za svoje postupke, npr mentalni bolesnici)...
Ali to niko ne spori.
Jeste, moglo bi se dogoditi da sutra moje dijete 'naprasno poludi', te ja nikako ne bih voljela da ga policija mlavi, ili zapa taserom... svejedno. Ali bi se isto tako moglo dogoditi da se moje dijete naslo na putu nekoga ko je 'naprasno poludio' - pa da tu slucajnost plati zivotom. JA bih se onda pitala zasto policija nije onesposobila tog ludjaka...
Ni to niko ne spori, govori se o "excessive force", ne o onesposobljavanju nekoga ( koristeci se tehnikom, a ne sakama ).

A student said to have been out of control and delusional before he was beaten by police during a violent arrest at the University of Western Ontario doesn't remember what happened, his father said Friday.

http://news.ca.msn.com/local/toronto/ar ... d=22302996

Izgleda da je ipak bio pod uticajem narkotika. Same old story... :(
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9219
Joined: 31/03/2007 00:07

#68 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Bosanski_kralj »

mostarac wrote: vidi to je sa stanovista drustva ispravno. ja odlezim 25 godina da bi i onih 100 bilo u zatvoru. Alternativa je da ce od tih 100 glavu zbog njih izgubiti bar jos 5-10 ljudi. Eto pa ti vidi sta je sa stanovista jednog cjelokupunog drustva ispravnije pa i moralnije ako hoces. i jos nesto. Takvi primjeri da nevini leze su toliko rijetki da se na prste mogu prebrojati.
Nije ni sa stanovištva društva ispravno. Ako se zna da će se nevine osobe osuditi u situacija kad su dokazi za i protiv jednaki, to će dovesti do nesigurnosti građana u pravosuđe i sistem.
I sad opet imamo situaciju, nevinog čovjeka osude za ubistvo 10 osoba. Ti slučajevi su pravno riješeni, ali je ubica ostao na slobodi i dalje nastavi sa ubistvima.
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#69 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by anjusha »

Molim da prestanete sa prepucavanjima na licnoj osnovi. Ko je gigant, ko je moderator i ostalo- stvarno nije relevantno u ovoj situaciji. Molim da se vratite temi. Ovo smatrajte kao upozorenje.
Hvala!
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#70 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by KREMEN »

Nije tema, ali moram navesti pa makar umro, anjusa imas najljepsi avtar a zoom, brate uvijek se prepadnem kad ga vidim :D
svaka slicnost sa moderatorima je iskljucena :D
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#71 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Shoshana »

Latina wrote:
Jeste, moglo bi se dogoditi da sutra moje dijete 'naprasno poludi', te ja nikako ne bih voljela da ga policija mlavi, ili zapa taserom... svejedno. Ali bi se isto tako moglo dogoditi da se moje dijete naslo na putu nekoga ko je 'naprasno poludio' - pa da tu slucajnost plati zivotom. JA bih se onda pitala zasto policija nije onesposobila tog ludjaka...
Ni to niko ne spori, govori se o "excessive force", ne o onesposobljavanju nekoga ( koristeci se tehnikom, a ne sakama ).

A student said to have been out of control and delusional before he was beaten by police during a violent arrest at the University of Western Ontario doesn't remember what happened, his father said Friday.

http://news.ca.msn.com/local/toronto/ar ... d=22302996

Izgleda da je ipak bio pod uticajem narkotika. Same old story... :(
Doslo je, bojim se, do malog nesporazuma.... :mrgreen:

U gornjem citatu, kada ja kazem da se moglo dogoditi da moje dijete plati glavom necije 'ludilo', termin onesposobiti je malo vise vukao na 'spucati ludaku metak u celo' a malo manje na 'tehnikom, a ne sakama savladati' :oops:

A to sto je momak narkoman.... ne bi trebalo utjecati ni na cije stavove u ovoj raspravi. Osoba koja pruza policiji otpor pri hapsenju ima ili nema neka prava bez obzira na drogu. (Licne emocije ostavljene po strani.)
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#72 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Latina »

Mislim da je ovdje doslo do nesporazuma na vise nivoa @Shoshana.

Svoje stavove sam elaborirala u vise navrata, pa da se ne ponavljam.

Iskreno bih voljela da ovaj momak i njegova porodica podignu privatnu tuzbu zbog pretjerane sile koristene u toku njegovog savladavanja. Mislim da bi to imalo pozitivne posljedice za sve, jer Policija treba odrzavati red i mir, ali ne i biti iznad zakona ( u bilo kom drustvu ).
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#73 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by Troll_Happens »

Latina wrote::roll:

The video, shot by an unknown student, shows the suspect being kneed at least five times, struck with a telescopic baton at least six times and punched by one officer at least 27 times.

Cinjenica - profesionalni policajci su obuceni da savladaju osumnjicenog bez upotrebe neopravdane sile -pogledati pod "Restraint techniques". Dakle nema potrebe za kick-boxom. Policajci su prekrsili svoja ovlastenja.

ma nisu lik se ponaso krajnje sumnjivo... zabarikadiro a kod njih se skoro svakodnevno moze procitati neko u skoli propuco ucenike tam vamo.. ispravno su uradili da bog do i nasi biju tako ko njihovi... bilo bi bolje.

sumnjiv bio sta bi trebali prvo pitati pa udarati... ko nasi prasinari.. to je zemlja.. a ne ko kad nas bije ga i ono cigance sto pere prozore na autu.. :dance:
djana h
Posts: 39241
Joined: 06/08/2009 18:23

#74 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by djana h »

Mozda grijesim,samo za mene ovdje nema pretjerane upotrebe sile.Djeluje mi da se momak odupire i dok ga drzi vise policajaca.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#75 Re: Da li neko zna nesto vise o ovome...

Post by tempora »

Ocigledno da vam je nesto ostetilo mozak, pa smatrate da policija moze sve a potom ni da onaj koji se opire privodjenju nema nikakvih prava. Pa da je tako, zaboga miloga, ne mogu da vjerujem sto pisete, bilo bi vise mrtvih nego zivih. Nije svaki "osumnjiceni" kriminalac, niti je onaj koji se opire automatski opasan po zivot. Da vam neko zaustavi dijete na ulici jer je tamo neka komsinica rekla da joj je upravo ukrao novcanik i isti se pocne opirati jer nije kriv pa bude pretucen ( ima i onih koji podlegnu jer su se eto opirali) -pitala bih vas koju bi ste pricu ovdje pricali. A takvih slucajeva sigurno ima.Policija apsolutno zna koje su joj ovlasti a ovo batinanje covjeka u ovom polozaju, ma koje "vrste kriminala" - nema veze sa onim sto policija ima pravo da cini.
Jadna je drzava i ljudi u njoj koji misle da policija treba preventivno da bije :s Ja ovdje ne branim nikakve kriminalce niti slicno, ali ovdje je i budali jasno, da se ne radi o ovlastenjima, opasnosti po zivot policije ili trecih lica. I zivi bili pa vidjeli, ukoliko ovaj momak pokrene proceduru, dobit ce je. A nadam se i odstetu. Jer da je ( kako saznajemo u nadrogiranom stanju) podlegao ovim batinama, vi bi valjda rekli, sam pao sam se ubio? Ne mogu da vjerujem.
Post Reply