Federacija BiH prodaje dva kantona

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
KREMEN

#1 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by KREMEN » 23/10/2009 09:54

Sad ce Hercegovci da kupe oba i to u kesu :D :D

damirm

#2 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by damirm » 23/10/2009 10:04

Jednostavno bi se mogli rijesiti tri kantona:

HNK i Srednjobosanski spojiti u jedan kanton. Oba imaju slicnu etno-nacionalnu strukturu, oba imaju jednaku problematiku. Sjediste u Mostaru.
BPK i Sa kanton spojiti u jedan kanton. Smanjenje administracije i pomoc Podrinju. Sjediste u Sarajevu.
HBK i ZHK spojiti u jedan kanton. Ako je Hrvatima cilj stvaranje treceg entiteta, neka slobodno pokusaju, ali bez Mostara, Capljine, Neuma i Posavine. Sjediste gdje odaberu.

Takodjer, mislim da bise ovim potezom dalo Hrvatima vise prostora i pokazalo Srbima da Bosna nije ekskluzivno bosnjacki projekat.

:sax: :bih: :run:

metar_drva

#3 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by metar_drva » 23/10/2009 10:13

Sad ce pocet jos i sa ozbiljnom pricom i prijedlozima kako rijesiti politicke probleme u bih :lol:

KREMEN

#4 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by KREMEN » 23/10/2009 10:17

nije covjek pogledao izvor informacija :D :D :D

charvel.

#5 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by charvel. » 23/10/2009 10:24

Je*ote, pa i ja dok nisam pogledo izvor informacije, konto sam da je stvarnost. ccc... Nije ni cudo kad je takva situacija da nas vise nista ne moze iznenadit. :cry: al ono stvarno, skoro pa da je i ovo moguce. :roll:

U kakvoj dzungli od zemlje mi zivimo...

damirm

#6 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by damirm » 23/10/2009 10:32

Izgleda kao satira, ali sto se mene tice, u ovako teskim vremenima, ostvarljiv i konkretan prijedlog.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#7 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by PipiDugaDevetka » 23/10/2009 11:56

metar_drva wrote:Sad ce pocet jos i sa ozbiljnom pricom i prijedlozima kako rijesiti politicke probleme u bih :lol:
Kako riješiti ekonomske probleme:
Kao što se Crna gora proglasila ekološkom državom, proglasiti BiH prvom fudbalskom državom.

Izvoziti fudbalere i fudbalerke zvane, nogometašice!

U tom cilju organizovati 1000 škola fudbala, kredite MMF-a preusmjeriti za izgradnju stadiona po FIFA mjerilima, osnovati Fakultet fudbala, osnovati institute za Fudbalsku medicinu, Institut ishrane za fudbalere, napraviti desetak liga fudbala, uvesti predmet u osnovnim školama Fudbalske vještine,....da ne duljim, kompletan život i privredu podrediti stvaranju fudbalera, izvozu istih,....50% ugovorenog za prvi i drugi profi ugovor svaki izvezeni igrač ostavlja domovini.

Svi sretni, i narod, i političari, žene, farmeri,...Svi za jednog, jedan za sve!
Last edited by PipiDugaDevetka on 23/10/2009 11:59, edited 1 time in total.

KREMEN

#8 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by KREMEN » 23/10/2009 11:59

PipiDugaDevetka wrote:
metar_drva wrote:Sad ce pocet jos i sa ozbiljnom pricom i prijedlozima kako rijesiti politicke probleme u bih :lol:
Kako riješiti ekonomske probleme:
Kao što se Crna gora proglasila ekološkom državom, proglasiti BiH prvom fudbalskom državom.

Izvoziti fudbalere i fudbalerke zvane, nogometašice!

U tom cilju organizovati 1000 škola fudbala, kredite MMF-a preusmjeriti za izgradnju stadiona po FIFA mjerilima, osnovati Fakultet fudbala, osnovati institute za Fudbalsku medicinu, Institut ishrane za fudbalere, napraviti desetak liga fudbala, uvesti predmet u osnovnim školama Fudbalske vještine,....da ne duljim, kompletan život i privredu podrediti stvaranju fudbalera, izvozu istih,....50% ugovorenog svaki izvezeni igrač ostavlja domovini.

Svi sretni, i narod, i političari, žene, farmeri,...Svi za jednog, jedan za sve!

A sta ces sa navijacima, gdje bi njih izvozio :D :D :D

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by PipiDugaDevetka » 23/10/2009 12:02

KREMEN wrote: A sta ces sa navijacima, gdje bi njih izvozio :D :D :D
Pa, navijači, rade kao farmeri, proizvode organsku hranu, u hotelima kaada turisti navale da gledaju vrhunski bh. fudbal, industriju suvenira podrediti bh. fudbalu,...Subota, nedjelja, srijeda,...NON-STOP tekme, stadioni puni,....Svi hepi,...

KREMEN

#10 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by KREMEN » 23/10/2009 12:08

Nije ti losa ideja ovo sa navijacima, farmeri :D a na bakljama bi mogli peci krumpir, a na salovima pise "fk travnicki sir" horde kukuruza, paradajz manijaci :D :D

PipiDugaDevetka

#11 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by PipiDugaDevetka » 23/10/2009 12:12

Joj @KREMENU, ja ovo OZBILJNO mislim, pa zamisli industrija tekstila, sportske opreme,...Kakvi Adidas i Puma, pojam kvaliteta bi bile bh. digitalne kopačke
Hadidas,. :-) , dresovi sa svitnjakom made in BiH, uslužne djelatnosti, kikiriki-košpice, ćevapi, sokta-kok,...ih, gdje bi nam bio kraj,....

al_akhisari

#12 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by al_akhisari » 23/10/2009 12:16

damirm wrote:Jednostavno bi se mogli rijesiti tri kantona:

HNK i Srednjobosanski spojiti u jedan kanton. Oba imaju slicnu etno-nacionalnu strukturu, oba imaju jednaku problematiku. Sjediste u Mostaru.
BPK i Sa kanton spojiti u jedan kanton. Smanjenje administracije i pomoc Podrinju. Sjediste u Sarajevu.
HBK i ZHK spojiti u jedan kanton. Ako je Hrvatima cilj stvaranje treceg entiteta, neka slobodno pokusaju, ali bez Mostara, Capljine, Neuma i Posavine. Sjediste gdje odaberu.

Takodjer, mislim da bise ovim potezom dalo Hrvatima vise prostora i pokazalo Srbima da Bosna nije ekskluzivno bosnjacki projekat.

:sax: :bih: :run:
:thumbup: :bih:

KREMEN

#13 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by KREMEN » 23/10/2009 12:19

I ja ozbiljno, Puhma, pa Bohrac Travnik, one borosane za navijace kad okopavaju kukuruz, to ti je popratna djelatnost, pa Bosanske krave pasu plasticnu travu, daju plasticno mlijeko najvise kvalitete, a tek ovce , one ce biti redari, cuvari reda i mira, a medvjedi izbacivaci, svi zaposleni, mase zadovoljne..

PipiDugaDevetka

#14 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by PipiDugaDevetka » 23/10/2009 12:27

KREMEN wrote:I ja ozbiljno, Puhma, pa Bohrac Travnik, one borosane za navijace kad okopavaju kukuruz, to ti je popratna djelatnost, pa Bosanske krave pasu plasticnu travu, daju plasticno mlijeko najvise kvalitete, a tek ovce , one ce biti redari, cuvari reda i mira, a medvjedi izbacivaci, svi zaposleni, mase zadovoljne..
Pa, sigurno, i supruge navijača bi bile zadovoljne, i djeca, političari posebno, sve podrediti fudbalu i jednom cilju: Proizvodnja fudbalskih genija i izvoz istih. Povratnici bi se, onako obogaćeni, sa četrdeset godina vraćali u domovinu i ulagali novac za nove i nove projekte,...

Kliniku za sportske povrede do savršenstva dovesti,...Pa recimo, sin Džekin, dr. Džeko operiše meniskuse nekim propalim talentima, sinovima koji se prezivaju Platini, Van Nistelroy, Giggs,....

KREMEN

#15 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by KREMEN » 23/10/2009 12:35

Ovdje samo ja i ti radimo na buducnosti, ostali samo gledaju i cekaju sta cemo mi smisliti, pa da kasnije preuzmu nase ideje..e pa nece moci..
a nema ni predstavnika navijaca, i masa nezaposleni, izgleda nikome se ne okopava kukuruz :-) :-)

PipiDugaDevetka

#16 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by PipiDugaDevetka » 23/10/2009 12:42

Tako je @KREMENU!
ZA početak otvoriti ovih hiljadu/tisuću škola fudbala i od MMF kredita napraviti par stadiona,...Besplatno školovanje malim talentima iz Burkine Faso, Liberije, DR Konga,...pa ih prodavati,...Kao što naši političari šalju djecu u engleske koledže, ovi iz Afrike bi spas pronalazili kod nas u školama fudbala,...Ma, joj, čovječanstvu bi smo pomogli,...Poznata bosansko-kineska poslovica kaže NEMOJ MI POKLANJATI RUČAK, NAUČI ME IGRATI FUDBAL!

KREMEN

#17 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by KREMEN » 23/10/2009 12:47

najbolje da prodajemo forumase, ako nista za staro zeljezo, mislim da bi bilo zeljeza i za izvoza :D :D

KREMEN

#18 Re: Federacija BiH prodaje dva kantona

Post by KREMEN » 23/10/2009 12:55

:skoljka: :skoljka: :run: :run: :lol: :lol: :lol:

Post Reply