Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
smijesni_ste
Posts: 5976
Joined: 09/10/2009 16:46

#751 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by smijesni_ste »

I ništa na kraju...očekivano...jedva su 2 mjeseca prošla....niti će ko odgovarati...ja se ne mogu bez karte provući u tramvaju, a evo izvlače se ljudi (sa svih strana ) i sa ubistvom, pokušajima ubistva, huliganstvom i medijskim huškanjem i raspirivanjem mržnje i netrpeljivosti....i još uživaju status heroja :-? ...pos**** se na ovu zemlju...
User avatar
aze
Posts: 286
Joined: 23/08/2009 17:07
Location: D memli sajd

#752 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by aze »

E dje li je su sada svi ono koji pricaju o zakonima,postovanju i provodjenju istih..... Ja se samo pitam koliko bi ljudi dobilo po 100 godina zatvora da je policajac ubijen... A ovako navijaca ubili pa nikom nije ni bitno.Policija naravno stiti samu sebe na svom privilegovanom polozaju... mislim kakva vlast takva i policija.Vlast ce maziti policiju dok god ih ista cuva... a posebna paznja se obraca na policiju (nisu njima tako lose plate i nije to tako tezak posao koliko znaju da kukaju) tako da je i njima dobro.Povremeno istresaju frustracije na ljudima kako im se cefne,a nekada naplate i pokoju kaznu za prekrsaj u saobracaju da bi gradjani vidjeli da rade.Sto se tice ovih malo teznih krivicnih djela tu su prosjek neki...sa naglaskom da krse ljudska prava onih koje uhvate u cinjenju takvih dijela (znaci maltretiranje,nanosenje tjelesnih povreda itd) vjerovatno zato sto kada ih centrala pozove na intervenciju prekine ih u nekoj vaznoj radnji (ispijanja kafe ili pricanja o trebama) pa tako iznervirani kao pravi policajci idu da rade svoj posao.Intervencija (pritisak na policije kantona,federacije i rs) stranih policijskih misija u BiH je dovela do hapsenja nekih poznatijih kriminalaca i par akcija u vezi prekidanja lanaca trgovine droge ( naravno da se ne zavaravamo ni 10% ukupne trgovine nije prekinuto).Sve u svemu bez neke velike reforme policije i profesionalizacije iste nista se nece bitno promjeniti... a iste reforme ce se vjerovatno desiti kada se bude i uredjivala malo ova nasa "drzava" tako da do tada mozemo zamisljati kako zivimo u slobodnom gradjanskom drustvu- naravne zamisljati samo i ostaje jer na zalost sve mi vise izgleda da smo mi crna rupa Evrope.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#753 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by Nekako s proljeća »

:)

Dobit' će to svoj epilog u to nema sumnje.Možda to nama izgleda isuviše sporo, ali nemoj smetati sa uma da su u pitanju ljudske sudbine i pravo na slobodu.Ne bi se smjelo desiti da bilo ko izgubi to pravo, ako nije zaslužio.Naravno, sve što će uslijediti, neće vratiti jedan izgubljeni mladi život. Većini će rane zarasti i sjećanja blijediti, osim onima koji vole čovjeka zato što je čovjek.
Sa druge strane, ne sumnjaj da i među hordašima ima onih koji smatraju da im je u interesu da se što bolje ''provuku'' i poziv na odgovornost ''negdje u putu '' zagubi.Jer,svi se nekako izvukoše a tek njih desetak i dalje igraju utakmicu.Ovaj put pravnu...

Kako god, ja se osjećam gubitnikom od onog trena kada je potvrđeno da je Vedran podlegao...

Ostalo, je potkusurivanje i bijeg od odgovornosti.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#754 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by Admir_1984 »

ova gnjida od coovjeka je neki dan proglashena za sportskog radnika godine od jednog sarajevskog portala :-) :-)

kako smo samo jadni u pm
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#755 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by strong69 »

Ja samo zelim da osvjezim sjecanje na Vedrana Puljica i njegovu smrt... A to sto nema podignutih optuznica ocito je znak da pravda nece biti zadovoljena niti ce ubica biti pronaden...
User avatar
aze
Posts: 286
Joined: 23/08/2009 17:07
Location: D memli sajd

#756 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by aze »

strong69 wrote:Ja samo zelim da osvjezim sjecanje na Vedrana Puljica i njegovu smrt... A to sto nema podignutih optuznica ocito je znak da pravda nece biti zadovoljena niti ce ubica biti pronaden...

Tuga brate..... pravde u ovoj drzavi nema!
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#757 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by strong69 »

RIP Vedran Puljic...
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#758 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by strong69 »

Pocivaj u miru.

04.10.09 - 04.01.10
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#759 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by aerosa »

Vrijeme prolazi a ubica se ne nalazi....
Prokleta si zemljo sa ovakvima na vlasti...:(

R.I.P. Vedrane
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#760 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by klixober »

Dokle je istraga,je li iko uhapsen?
saabsa
Posts: 1854
Joined: 07/10/2009 01:17

#761 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by saabsa »

Inspektor ZHK prijetio navijaču Sarajeva

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /100326135

Navijač je stavio prst na fotografiju i kazao "ovo nisam ja“, da bi mu inspektor kazao "ne ponašaj se tako da ti prste ne bi polomio“

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#762 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by Baltazar_khan »

Pa kako ih nije sramota hoće na silu da preokrenu istinu :x
Frank Sinatra
Posts: 198
Joined: 01/10/2008 11:05

#763 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by Frank Sinatra »

Svi navijaci koji su bili prisutni na rekonstrukciji su pripremljeni od pravnog tima kako treba da se ponasaju i sta da ocekuju. Provokacije su naravno bile ocekivane, pa im je zato savjetovano da cim se osjete ugrozenim situaciju prijave tuziteljici. Na prijavu ove prijetnje tuziteljica je reagovala rijecima: "Nije on to tako mislio". Na nase insistiranje da dobijemo ime i prezime doticnog krim inspektora na kojeg je navijac pred svima uperio prstom (taj inspektor je svo vrijeme bio uz tuziteljicu Sanju Cavar), naglo je promjenila plocu i odgovorila: "Ja to nisam cula". Ime i prezime policajca niko nije htio da kaze pa ni on sam, ali cemo dostaviti podnesak u kojem ce sve detaljno biti opisano ukljucujuci i sliku ili detaljan opis policajca koji je prijetio. Bilo je jos sitnih provokacija na koje momci po savjetu nisu nasjedali. Medjutim, ovo je bila otvorena prijetnja i na to se moralo reagovati.

Sto se tice toka istrage, ako je suditi po rekonstrukciji, uglavnom se pokusava sve svaliti na Olivera Knezovica. Nezvanicno i neprovjereno su vjestacenja pokazala da je Knezovic ubio Vedarana, ranio mjestanina Sirokog Zadru i jos trojicu navijaca. Za dvojicu ranjenih navijaca nikako nisu uspjeli da dokazu da je postajala bilo kakve vjerovatnoca ili mogucnost da metak dodje iz pravca gdje je stajao Knezovic. Sve upucuje na to da su ta dva navijaca propucana sa benzinske pumpe gdje je stajala iskljucivo policija. Zbog ove cinjenice je odbrana maksimalno komplikovala vjestacenje i trazila da se iste stvari ponavljaju nekoliko puta samo da bi dobili na vremenu. Upaljena je ulicna rasvjeta, reflektori na stadionu, vidiljivost je bila jako dobra, ali odbrana je trazila da se prekine vjestacenje zbog mraka i slabih uslova u kojima ne zele da nastave i da ti momci ponovo budu pozvani. Zasto? Jednostavno da bi dobili na vremenu, a isto tako da zaigraju na kartu "mozda se nece odazvati danas su sjedili 4 sata bezveze, mozda smo ih slomili". Momci ce doci ponovo. Svjedocice, ali nece onako kako im kazu nego onako kako jeste. Uzalud su pokusavali prije rekonstrukcije lobirati da se u iskazu spomenu neke stvari koje nisu istinite. Lobirali su svi. Od policajaca, preko inspektora, pa do komesara Galica.

Lobiranje je islo tako da se pojavi inspektor u drustvu policajca koji prilazi zabrinutog izlaza lica jednom od ranjenika i govori "sjecas se ti mene ja sam rekao da ti prislone majicu na ranu da zaustave krvarenje... ti si dosao kod mene pa sam ja zvao hitnu ". Povrijedjeni je odgovorio "ja sam se srusio kad me pogodio metak nisam mogao da disem a ne da hodam. Vama su prisli moji drugovi trazeci da zovete hitnu, a vi ste odgovorili da necete balijama zvati hitnu. Zbog toga s vama ne zelim razgovarati, ja cu svoj iskaz dati tuziocu." Onda je nastupilo ubjedjivanje da se on sigurno ne sjeca jer je bio u soku, da je sigurno ovako kako policajac prica. Opisivao mu je situaciju "koja se desila ali koje se on zbog rane ne sjeca" ocekujuci da tu pricu podrzi u svom iskazu.

Kako izgledaju izjave pojedinih policajaca koji su bili akteri tih dogadjaja najbolje ilustruje pitanje o jednom kriticnom trenutku i odgovor policajca:

"Gdje ste vi sa te i te pozicije onda otisli?"
policajac: "Morao sam u wc".

Nuzda je nuzda ali ovo je previse.



I neka se zna da navijaci Sarajeva nisu ovce niti ce to ikada biti. Istina ce se saznati ma koliko je oni pokusavali sakriti. Momci koji su pozvani na rekonstrukciju se nisu bojali nikoga. Pricali su svoju stranu price, pricali su istinu, pricali su je za Vedrana, pricali su je zbog sebe, pricali su je za pravdu! Pokazali su da ne postoji niko na ovom svijetu ko ih moze pokolebati u tome. Ovako ozbiljnim, disciplinovanim i hrabrim pristupom su sokirali tuzioca i policiju koji su ocekivali da ce zbog straha moci dobiti izjave onakve kakve zele da bi se mogli oprati. Momci se nisu dali. Svaka cast braco!
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#764 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by leo karan »

Frank Sinatra wrote:
Svi navijaci koji su bili prisutni na rekonstrukciji su pripremljeni od pravnog tima kako treba da se ponasaju i sta da ocekuju. Provokacije su naravno bile ocekivane, pa im je zato savjetovano da cim se osjete ugrozenim situaciju prijave tuziteljici. Na prijavu ove prijetnje tuziteljica je reagovala rijecima: "Nije on to tako mislio". Na nase insistiranje da dobijemo ime i prezime doticnog krim inspektora na kojeg je navijac pred svima uperio prstom (taj inspektor je svo vrijeme bio uz tuziteljicu Sanju Cavar), naglo je promjenila plocu i odgovorila: "Ja to nisam cula". Ime i prezime policajca niko nije htio da kaze pa ni on sam, ali cemo dostaviti podnesak u kojem ce sve detaljno biti opisano ukljucujuci i sliku ili detaljan opis policajca koji je prijetio. Bilo je jos sitnih provokacija na koje momci po savjetu nisu nasjedali. Medjutim, ovo je bila otvorena prijetnja i na to se moralo reagovati.

Sto se tice toka istrage, ako je suditi po rekonstrukciji, uglavnom se pokusava sve svaliti na Olivera Knezovica. Nezvanicno i neprovjereno su vjestacenja pokazala da je Knezovic ubio Vedarana, ranio mjestanina Sirokog Zadru i jos trojicu navijaca. Za dvojicu ranjenih navijaca nikako nisu uspjeli da dokazu da je postajala bilo kakve vjerovatnoca ili mogucnost da metak dodje iz pravca gdje je stajao Knezovic. Sve upucuje na to da su ta dva navijaca propucana sa benzinske pumpe gdje je stajala iskljucivo policija. Zbog ove cinjenice je odbrana maksimalno komplikovala vjestacenje i trazila da se iste stvari ponavljaju nekoliko puta samo da bi dobili na vremenu. Upaljena je ulicna rasvjeta, reflektori na stadionu, vidiljivost je bila jako dobra, ali odbrana je trazila da se prekine vjestacenje zbog mraka i slabih uslova u kojima ne zele da nastave i da ti momci ponovo budu pozvani. Zasto? Jednostavno da bi dobili na vremenu, a isto tako da zaigraju na kartu "mozda se nece odazvati danas su sjedili 4 sata bezveze, mozda smo ih slomili". Momci ce doci ponovo. Svjedocice, ali nece onako kako im kazu nego onako kako jeste. Uzalud su pokusavali prije rekonstrukcije lobirati da se u iskazu spomenu neke stvari koje nisu istinite. Lobirali su svi. Od policajaca, preko inspektora, pa do komesara Galica.

Lobiranje je islo tako da se pojavi inspektor u drustvu policajca koji prilazi zabrinutog izlaza lica jednom od ranjenika i govori "sjecas se ti mene ja sam rekao da ti prislone majicu na ranu da zaustave krvarenje... ti si dosao kod mene pa sam ja zvao hitnu ". Povrijedjeni je odgovorio "ja sam se srusio kad me pogodio metak nisam mogao da disem a ne da hodam. Vama su prisli moji drugovi trazeci da zovete hitnu, a vi ste odgovorili da necete balijama zvati hitnu. Zbog toga s vama ne zelim razgovarati, ja cu svoj iskaz dati tuziocu." Onda je nastupilo ubjedjivanje da se on sigurno ne sjeca jer je bio u soku, da je sigurno ovako kako policajac prica. Opisivao mu je situaciju "koja se desila ali koje se on zbog rane ne sjeca" ocekujuci da tu pricu podrzi u svom iskazu.

Kako izgledaju izjave pojedinih policajaca koji su bili akteri tih dogadjaja najbolje ilustruje pitanje o jednom kriticnom trenutku i odgovor policajca:

"Gdje ste vi sa te i te pozicije onda otisli?"
policajac: "Morao sam u wc".

Nuzda je nuzda ali ovo je previse.



I neka se zna da navijaci Sarajeva nisu ovce niti ce to ikada biti. Istina ce se saznati ma koliko je oni pokusavali sakriti. Momci koji su pozvani na rekonstrukciju se nisu bojali nikoga. Pricali su svoju stranu price, pricali su istinu, pricali su je za Vedrana, pricali su je zbog sebe, pricali su je za pravdu! Pokazali su da ne postoji niko na ovom svijetu ko ih moze pokolebati u tome. Ovako ozbiljnim, disciplinovanim i hrabrim pristupom su sokirali tuzioca i policiju koji su ocekivali da ce zbog straha moci dobiti izjave onakve kakve zele da bi se mogli oprati. Momci se nisu dali. Svaka cast braco!
nece oni skrbavci stati na ovome, do posljednjeg ce trenutka pokusavati natjerati vodu na svoj mlin

samo hrabro momci, ne mogu vam nista
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#765 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by osa »

apsurdno, zar ne....




NK Širokom Brijegu trofej za fair play
Drugo mjesto pripalo NK Čeliku a treće FK Laktašima

Detalj sa nereda u Širokom Brijegu kada je ubijen Vedran Puljić (Foto: Arhiv) Na osnovu svih izrečenih disciplinskih kazni, te ponašanja igrača, službenih lica i navijača, najdisciplinovanija ekipa nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine u sezoni 2009/2010. je NK Široki Brijeg sa koeficjentom 7,935.

Drugo mjesto pripalo je NK Čelik (7,914), a treće FK Laktaši (7,911).

Shodno navedenom plasmanu NK Široki Brijeg biće uručen pehar Nogometog saveza Bosne i Hercegovine za za fair -play.
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#766 Re: Jelic bezocno laze!! (Neredi u Š.Brijegu vol.3)

Post by aerosa »

osa wrote:apsurdno, zar ne....




NK Širokom Brijegu trofej za fair play
Drugo mjesto pripalo NK Čeliku a treće FK Laktašima

Detalj sa nereda u Širokom Brijegu kada je ubijen Vedran Puljić (Foto: Arhiv) Na osnovu svih izrečenih disciplinskih kazni, te ponašanja igrača, službenih lica i navijača, najdisciplinovanija ekipa nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine u sezoni 2009/2010. je NK Široki Brijeg sa koeficjentom 7,935.

Drugo mjesto pripalo je NK Čelik (7,914), a treće FK Laktaši (7,911).

Shodno navedenom plasmanu NK Široki Brijeg biće uručen pehar Nogometog saveza Bosne i Hercegovine za za fair -play.
Misliš da je samo apsurdno..... :(
Post Reply