Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Geronimo81
Posts: 874
Joined: 04/06/2009 14:13

#526 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by Geronimo81 »

-LIBERO- wrote:mostarac,zasto ne mozes,tj. ne zelis da shvatis.

Da se nikada ,ali bas nikada nebi ovo sve ni pocelo desavati da na nas nije pocelo letiti sve i svasta. da nas nisu poceli PRVI i to planirano uz samo promatranje policije,gadjati od inventara iz kafica ,tj. onih basti ispred ,flasa i sl. pa do kamenica,cigli ,nekih cjepanica i svega i svacega ...sto ocito niko nije mogao PRONACI u kaficima i basti ispred,NEGO Je NEKO MORAO SVE TO DONJETI i spremiti se za taj NAPAD.

Da li shvatas tu cinjenicu?


Dal' shvatas da je momak sa megafonom i jos neki momci pokusavali uspostaviti kontakt sa policijom koja je samo STAJALA I PROMATRALA? :shock:

Dal shvatas da je policija stajala i PROMATRALA i kada su dosli napadaci i iz drugog pravca?


Zasto policija nije reagovala normalno,zasto nije ocistila ili barem napravila normalan zastitni kordon izmedju tih kafica i tih napadaca i navijaca koji stu stajali da pokusaju kupiti karte?

Zasto POLICIJA niej prisla da pomogne momcima koji su bili povrijedjeni,prvo od svega is vacega bacenog na nas,a pozivani su samo da pruze pomoc povrijedjenim,ilmmomku koji je lezao ustreljen u glavu,pa su momci morali da ga unose u jedan od nasih kombija i i traziti bolonicu u SB. :shock:

Sta ti je bolan...ne mogu da vjerujem majke mi moje. :shock:
Da je policija uradila po propisima nebi vi ni usli u siroki zato i snosi najvecu krivicu za ovo jer je isla na rizik iako nije imala uslova da osigura toliki broj navijaca.Zbog ovoga i treba da padne ostavka nacelnika policije.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#527 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by -LIBERO- »

Edit: Greska,dupli post.

Ok ,ne zelim vise da se raspravljam.

Samo zelim da istraga bude pravicna i temeljna i da svi odgovorni odgovaraju za sve sto je uradjeno .

Uzivajte u nastavku....cega god.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#528 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by mostarac »

Geronimo81 wrote:
-LIBERO- wrote:mostarac,zasto ne mozes,tj. ne zelis da shvatis.

Da se nikada ,ali bas nikada nebi ovo sve ni pocelo desavati da na nas nije pocelo letiti sve i svasta. da nas nisu poceli PRVI i to planirano uz samo promatranje policije,gadjati od inventara iz kafica ,tj. onih basti ispred ,flasa i sl. pa do kamenica,cigli ,nekih cjepanica i svega i svacega ...sto ocito niko nije mogao PRONACI u kaficima i basti ispred,NEGO Je NEKO MORAO SVE TO DONJETI i spremiti se za taj NAPAD.

Da li shvatas tu cinjenicu?


Dal' shvatas da je momak sa megafonom i jos neki momci pokusavali uspostaviti kontakt sa policijom koja je samo STAJALA I PROMATRALA? :shock:

Dal shvatas da je policija stajala i PROMATRALA i kada su dosli napadaci i iz drugog pravca?


Zasto policija nije reagovala normalno,zasto nije ocistila ili barem napravila normalan zastitni kordon izmedju tih kafica i tih napadaca i navijaca koji stu stajali da pokusaju kupiti karte?

Zasto POLICIJA niej prisla da pomogne momcima koji su bili povrijedjeni,prvo od svega is vacega bacenog na nas,a pozivani su samo da pruze pomoc povrijedjenim,ilmmomku koji je lezao ustreljen u glavu,pa su momci morali da ga unose u jedan od nasih kombija i i traziti bolonicu u SB. :shock:

Sta ti je bolan...ne mogu da vjerujem majke mi moje. :shock:
Da je policija uradila po propisima nebi vi ni usli u siroki zato i snosi najvecu krivicu za ovo jer je isla na rizik iako nije imala uslova da osigura toliki broj navijaca.Zbog ovoga i treba da padne ostavka nacelnika policije.
I to ne samo u sirokom nego u svim kantonima kud su prosli. Jbt grupa od 4 ili 5 autobusa navijaca polazi iz Sarajeva i prelazi oko 150 km na utakmicu da bi je tamo docekala mala skupina obicnih policajaca i nekoliko specijalaca. Za to neko u policiji treba da odgovara i da ostavke podnesu kantonalni nacelnici policije HNK, SA kantona i ZH kantona. To je apsurd da se dozvoli.
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#529 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by rado_vidjen »

@reinkarnirani mahatma
Ja sam samo za to da se nasilje skloni sa stadiona i iz fudbala i normalnim ljudima omoguci gledanje sportskih dogadjaja. Juce su krivi apsolutno svi i nema nevinih na jucerasnjem dogadjaju.
Ma ti ne znas gdje ćeraš. Ponasas se ko da si pod plastenikom rasto...

Ma da "svi su krivi" :-D :roll: , haha...to mi odnekud poznato zvuci :wink:
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#530 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by JBT »

Kazes, dobrim dijelom jesu. A ja kazem, jesu isto koliko stanovnici Sarajeva ili Mostara tokom rata (ako skontas-skontas, ne bih da ulazim u dublje izlaganje). Cuj, pucati na ljude je "apsurdno". Jesi li ti dobar s glavom, majke ti? Pitas me "imaju li se navijaci SA cega stidjeti? Kazem, imaju. Pred ocima Vedranove majke jer ga nisu uspjeli spasiti pod kisom metaka. Nisu ni mogli, ali dzaba, pred ocima majke te opet stid. Evo, hajd ti reci meni sta su uradili sto je nekoga kostalo bar posjete ljekaru.? Halo, ba, ljudi su izmasakrirani u SB. Ma sve u svemu, jasno je. Za tebe su krivci navijaci Sarajeva. Mislim da je razlog tome tvoja zelja za nekim zadovoljenjem sujete, ali bozemoj. Kazes nema nevinih. Dobro. Hajd da vidimo ko je vise kriv. Razlika je izmedju ubistva, pokusaja ubistva, nanosenja tjelesnih povreda (i sve to skupa u masovnom obimu) naspram par razbijenih izloga. Jarane, kad bi neko dosao u Sarajevo i kad bi dozivio ono sto su navijaci Sarajeva dozivjeli u SB, prvi bih zahtjevao ostavke i sankcionisanje svih koji su barem i kospicu bacili.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#531 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by Fair Life »

-LIBERO- wrote:Aha nova konstrukcija,nismo se sami ubijali i povrjedjivali..sada smo krivi jer smo neku pjesmu pjevali.

Da,kud nas nisu sve pobili,mi tako "ratoborne" pjesme imamo,zasigurno zasluzujemo teror koji smo jucer dozivjeli.

Ok ja sam kriv za sve.

Pozdrav
Eto i priznanja !!

Nisam tako mislio Libero. To je opet tvoja prica.

Mali sam klinac bio kad su me naucili da "kad vidim da masa srlja lijevo trebam se okrenuti i pozuriti udesno". Inace... najebacu.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#532 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by mostarac »

JBT wrote:Kazes, dobrim dijelom jesu. A ja kazem, jesu isto koliko stanovnici Sarajeva ili Mostara tokom rata (ako skontas-skontas, ne bih da ulazim u dublje izlaganje). Cuj, pucati na ljude je "apsurdno". Jesi li ti dobar s glavom, majke ti? Pitas me "imaju li se navijaci SA cega stidjeti? Kazem, imaju. Pred ocima Vedranove majke jer ga nisu uspjeli spasiti pod kisom metaka. Nisu ni mogli, ali dzaba, pred ocima majke te opet stid. Evo, hajd ti reci meni sta su uradili sto je nekoga kostalo bar posjete ljekaru.? Halo, ba, ljudi su izmasakrirani u SB. Ma sve u svemu, jasno je. Za tebe su krivci navijaci Sarajeva. Mislim da je razlog tome tvoja zelja za nekim zadovoljenjem sujete, ali bozemoj. Kazes nema nevinih. Dobro. Hajd da vidimo ko je vise kriv. Razlika je izmedju ubistva, pokusaja ubistva, nanosenja tjelesnih povreda (i sve to skupa u masovnom obimu) naspram par razbijenih izloga. Jarane, kad bi neko dosao u Sarajevo i kad bi dozivio ono sto su navijaci Sarajeva dozivjeli u SB, prvi bih zahtjevao ostavke i sankcionisanje svih koji su barem i kospicu bacili.
Ako je to jedino cega se imaju stiditi onda da zavrsimo pricu.

Ja nisam ni na cijoj strani apsolutno i nemam potrebu da zadovoljavam sujetu, al imam potrebu da normalno idem i gledam svoj klub i da ne gledam kako cu glavom platiti. To mi vi onemogucavate. To je juce bilo u sirokom, ali navijac Celika ne moze to uraditi i doci da bodri Celik u Sarajevo kao normalan covjek, niti je to moguce da uradi navijac Zelje ili Sarajeva u Zenici. Slucaj je htio da se to desi u Sirokom. Ljudi su seljaci i ne shvataju furke pa su potegli vatreno oruzje sto ne znaci da to nije divljacki potez.

I na kraju pitas sta su uradili da je nekoga kostalo posjete ljekaru? U bolnici je zavrsilo ako se ne varam 11 policajaca.

Vi (pri cemu mislim na pripadnike svih skupina) imate jedan od elementarnih problema, a to je da vi apsolutno ne shvatate ulogu policije. S policijom i njenim naredjenima NEMA RASPRAVE i ona se ne komentarisu nego se postupa kako policija naredi. Nije to samo slucaj sa jucerasnjom utakmicom nego i inace. Policija je tu da odrzava red i ako kaze izlazi sa stadiona onda se tu nema sta komentarisati nego krenuti lagano prema izlazu jer policija naredjuje, a naredjenja se ne komentarisu nego izvrsavaju. Tu demokratije nema i tu ne pale price o pravu na slobodu govora. Ne moze se policija raspravljati sa skupinom. Ona naredi, a ako skupina ne postupa u skladu s naredjenjem policija tuce. Jasno je kao dan. Samo vama nije jasno.
Evo i sad govore da dodju ti iz policije sto su bili zatvoreni pa na televiziju da se vidi ako su dobili degenek. U Titine murije bi dobili tri puta veci, ali vi ste navikli da se raspravlja neko sa vama i moli vas. Ne moze to tako. Policija je tu da sprijeci nerede. Juce je napravila propust i tu je njena odgovornost, ali ako policija naredi nesto, onda to nesto ima da se i ispostuje i to odmah bez komentarisanja. E to je vas problem. Vi nemate pojma sta je policija i kako se treba ponasati sa policijom, nego zaserete pa kad dobijete degenek onda nastane plac i kuknjava i jao jadni vi i kao mene su zakacili nisam nista radio. Policija kad suzbija nerede i djeluje na grupu nema vremena da gleda ko je kriv. Kriv si sto si tu i to je tako. Ja svaki put kad krenem na utakmicu pomirim se sa tim da radi budale mogu dobit dobar degenek od policije al ne bi mi palo napamet da za to okrivim policiju, jer ja savrseno dobro znam gdje idem, punoljetna sam osoba odgovorna za svoja djela i postupke i upoznat sam sa svim mogucnostima i opasnostima. Policija nije kriva sto ja to radim.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#533 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by JBT »

Ovo su sad vec navijacke lovacke price da se ne lazemo. Kisa metaka, a jedan mrtav. Smanji malo dozivljaj. Pucalo se u zrak ok, to se lijepo cuje na snimcima. Navijaci sarajeva su krenuli u obracun, ali ih je vatreno oruzje iznenadilo i to je istina, ali ja i dalje pitam zasto je ulica u kojoj se nalazi ulaz za gostujuce navijace na snimku FTV-a PRAZNA? To je najsigurnije mjesto kod stadiona Pecara. S jedne strane je zid, a s druge baste i kuce i toj ulici se moze prici samo s dvije strane i nije je moguce gadjati s tribina. Zasto je ta ulica prazna

Ja ovdje ne branim nikoga i nije mi cilj da odbranim bilo koga, jer se ne zna ko je ovdje krivlji, al mi izuzetno smeta kad neko pokusava grupu ljudi koja uziva u nasilju predstaviti zrtvama
.

Sta je za tebe kisa metaka? 2? 3? 5? 15? Za mene je kisa metaka od kojih jedan mladic pogine (uz to nije bio taj koji je bilo koga napao-vidi slike) i jos 10-tak biva prostrijelno ranjeno. I to zajebana kisa metaka. I daj mi objasni razliku u zvuku na snimku kad se cuje metak koji je ispaljen u zrak, a kad metak koji je upucen u meso. Po cemu zakljucujes da su krenuli u obracu? Koga su to poslali u bolnicu? Njih 500-600 kako se navodi? Halo ba. Pa to je brigada. Brigada sa takvim namjerama bi pola SB poslalo na onaj svijet da su imali takvih namjera. Zasto je ulica prazna ti ne mogu odgovoriti. Ne znam kako se do nje dolazi jer ranije nisam bio u SB, a ni trazio ulice pod kisom metaka i kamenica. Govori li ti to nesto? I cuj ti zakljucka: "....jer se ne zna ko je krivlji....smeta mi kad se grupa ljudi koja uziva u nasilju zeli predstaviti kao zrtve...." Tobejarabi. Ti si stvarno lud. Na jednoj strani (500-600 jedinki) jedan ubijen, masa ranjenih, na drugo (navodno puno manjoj) nema povrijedjenih. I isto krivi. I oni koji su zeljni nasilja pobijeni, a oni koji se branise ostadose citavi. Mada su bili malobrojniji i slabije naoruzani. E, pameti, imate te svakakve. :sad:
User avatar
aze
Posts: 286
Joined: 23/08/2009 17:07
Location: D memli sajd

#534 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by aze »

DA OPET STAVIM DA SE DJABA NE RASPRAVLJATE JER VAM PRICAM ONO STO SAM DOZIVIO !!
aze wrote:"Prije Sirokog Brijega policija je razdvojila navijace FKS u dvije grupe.. Prvu su pustili a drugu zadrzali pod izgovorom da ne bude guzve na ulazu u stadion.

Onda prvu kolonu napadaju pred stadionom navijaci SB razbijaju buseve i gadjaju se stolicama i pepeljarama iz susjednih kafica... Momci izlaze iz autobusa i krecu da se odbrane od navijaca SB. Onda policija koja je nijemo posmatrala kamenovanje navijaca FKS od Skripara zalijece se na navijace sarajeva i prska ih suzavcem,tuce i stjerava u cosak dok iza ledja policije Skripari nastavljaju gadjati navijace FKS.Kada je to cula 2 kolona koja je cekala pred sirokim (bus i 8 kombija + auta) krece u siroki i malo prije stadiona bivaju kamenovani.
Navijaci sarajeva izlaze iz kombija i buseva i krecu na navijace sirokog koji bjeze u sporednu ulicu... Vidjevsi da ih navijaci fks ganjaju, jedan navijac SB se okrece, vadi, i repetira pistolj i usmjerava ga na navijace sarajeva.... navijaci Sarajeva staju. I nakon par minuta se vracaju da se prikljuce ljudima koji su nedaleko ispred stadiona suzbijeni i koje policija tuce a navijaci SB gadjaju kamenjem.

Policija na to odgovara slanjem kordona policije na momke iz druge kolone i ispaljuju suzavce na njih.

Tada smo vec vec izrevoltirani jer smo vidili da je ovo sve vec bilo isplanirano i momci iz druge kolone probijaju kordon policije, te istu odbijaju do benzinske pumpe i na taj nacin se prikljucuju momcima iz 1. kolone.

Onda se cuo pucanj is smjera benzinske pumpe (gdje se nalazila policija) i momak pada na zemlju dok mu krv siklja iz glave (momak je bio na cosku udaljen 30 metara od policije i nije niti kamena bacio a kamoli se tukao sa nekim).

Kada su to vidili navijaci Sarajeva krecu na navijace SB koji neprestano kamenjaju iz ulice nize od stadiona (oko 200 njih) navijaci (ako ih uopste tako mozemo nazvati) Sirokog bjeze prema gradu .
Navijaci FKS su trcali za njima kada pocinju pucnji iz grupe "navijaca" Sirokog ... puca se iz pistolja - Tada nastaje jos veci bijes navijaca Sarajeva jer su culi da je momak umro a sada "navijaci" Sirokog pucanju po njima (policija to nijemo gleda)... i nevjerovatno ,ali uprkos pucnjavi od strane Skripara (tada je ranjen u prsa navijac sarajeva) navijaci fks nastavljaju da ganjaju skripare...

...Onda se cuje nekoliko rafala iz AUTOMATSKOG ORUZJA takodjer iz pravca grupe Skripara.Onda i "obicna" policija pocinje OPET (5 "obicnih policajaca koji su stali kod jedne kuce) da puca i to u zrak i prema navijacima Sarajeva !!!!!Na to se navijaci Sarajeva se povlace na prvobitnu poziciju i staju na "crtu".

Tu opet napada specijalna policija na navijace sarajeva i opet bivaju odbijeni i natjerani u bijeg (tada je nekoliko policijskih auta demolirano i jedno zapaljeno)-Opet se cuje pucnjava sa strane gdje benzinska i gro policije.Onda Skripari napadaju i sa druge strane (pod njihovim napadom smatram kamenjanje jer za nesto drugo oni nisu sposobni.. pucati i kamenjati PICKE) na sto navijaci FKS odgovaraju zalijetanjem na iste ,ali ovi opet bjeze i tu strada nekoliko lokala i auta koje navijaci Sarajeva lupaju jer su svjesni da je ovo organizovan napad policije,mjestana i tih "navijaca" iz tog mjesta.

Nakon toga navijaci fks opet se vracaju na prvobitnu poziciju (cosak kod ulaza na stadion za goste) i staju na "crtu". Onda dolazi jos pojacanja specijalaca i transporter... a Skripari opet trce iz ulice nize od stadiona sa kamenjem na navijace Sarajeva koji su na cosku i stoje ... Onda policija umjesto da sprijeci skripare da nastave kamenovanje, i opet izazovu sukob NAPADA OPET navijace Sarajeva prskajuci suzavcima,ispaljujuci suzavce iz onih puski udarajuci navijace stitovima i palicama po glavama. a pucnjava od strane Skripara se jos uvijek mogla cuti !
Nekako se sve smirilo napokon iako Skripari nastavljaju da kamenjaju nas koje je policija suzbila... skripari iza ledja policije bacaju cigle itd na nas - trpimo jer nema druge jedino sve da nas pobiju.

Onda policija dogovara da udjemo u buseve i da idemo kuci jer je utakmica prekinuta-i tako je i dogovor.

Naredjuju vozacu da NI POD KOJU CIJENU NE STAJE i busevi krecu.. policija u koloni neda da busevi staju (policajac nam cak govori da cemo biti sretni ako izadjemo zivi).Sledeca 3 kilometra SA SVIH STRANA ulice ljudi nas gadjaju ciglama,kamenjem,blokovima itd... dok policija ne dozvoljava da stanemo i pri tome vozi polako nebi li valjda koji kamen ubio kojeg navijaca FKS.
Momak koji je upucan u prsa... ne znam jos sta je sa njim.Navijace koje je policija "otela" iz hitne pomoci sada su u policijskoj stanici nekako je jedan kontaktiran i rekao je da "je svakog od njih po 6 policajaca tuklo a posle su pustili u stanicu i "navijace" Sirokog i ostale NDH "patriote" koje su ih isto tako tukli u POLICIJSKOJ STANICI -Ovo je jos neprovjereno ) .


Brate Vedrane pokoj ti dusi NIKAD TE NECEMO ZABORAVITI I VJECNO CES ZIVITI U NASIM SRCIMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -Tvoja braca HZ


Neki kazu zasto se HZ nisu povukle.... zato jer smo bili opkoljeni - 2. polovina kolone se probila kroz "obruc" "navijaca" i kordon policije da bi se spojila sa 1. kolonom.Kako da se povucemo... pjeske do Mostara ??? A transparenti nam u busevima koji bi ostali iza jel (ko iole zna nesto o navijackom svijetu zna od kakve je vaznosti isti za navijace)

OBAVIJEST: Uhapseni (oteti) navijaci sarajeva su pusteni napokon (nakon protesta navijaca velikog broja klubova u bih) i upravo su stigli u sarajevo...
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#535 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by JBT »

Ako je to jedino cega se imaju stiditi onda da zavrsimo pricu.

Ja nisam ni na cijoj strani apsolutno i nemam potrebu da zadovoljavam sujetu, al imam potrebu da normalno idem i gledam svoj klub i da ne gledam kako cu glavom platiti. To mi vi onemogucavate. To je juce bilo u sirokom, ali navijac Celika ne moze to uraditi i doci da bodri Celik u Sarajevo kao normalan covjek, niti je to moguce da uradi navijac Zelje ili Sarajeva u Zenici. Slucaj je htio da se to desi u Sirokom. Ljudi su seljaci i ne shvataju furke pa su potegli vatreno oruzje sto ne znaci da to nije divljacki potez.

I na kraju pitas sta su uradili da je nekoga kostalo posjete ljekaru? U bolnici je zavrsilo ako se ne varam 11 policajaca.

Vi (pri cemu mislim na pripadnike svih skupina) imate jedan od elementarnih problema, a to je da vi apsolutno ne shvatate ulogu policije. S policijom i njenim naredjenima NEMA RASPRAVE i ona se ne komentarisu nego se postupa kako policija naredi. Nije to samo slucaj sa jucerasnjom utakmicom nego i inace. Policija je tu da odrzava red i ako kaze izlazi sa stadiona onda se tu nema sta komentarisati nego krenuti lagano prema izlazu jer policija naredjuje, a naredjenja se ne komentarisu nego izvrsavaju. Tu demokratije nema i tu ne pale price o pravu na slobodu govora. Ne moze se policija raspravljati sa skupinom. Ona naredi, a ako skupina ne postupa u skladu s naredjenjem policija tuce. Jasno je kao dan. Samo vama nije jasno.
Evo i sad govore da dodju ti iz policije sto su bili zatvoreni pa na televiziju da se vidi ako su dobili degenek. U Titine murije bi dobili tri puta veci, ali vi ste navikli da se raspravlja neko sa vama i moli vas. Ne moze to tako. Policija je tu da sprijeci nerede. Juce je napravila propust i tu je njena odgovornost, ali ako policija naredi nesto, onda to nesto ima da se i ispostuje i to odmah bez komentarisanja. E to je vas problem. Vi nemate pojma sta je policija i kako se treba ponasati sa policijom, nego zaserete pa kad dobijete degenek onda nastane plac i kuknjava i jao jadni vi i kao mene su zakacili nisam nista radio. Policija kad suzbija nerede i djeluje na grupu nema vremena da gleda ko je kriv. Kriv si sto si tu i to je tako. Ja svaki put kad krenem na utakmicu pomirim se sa tim da radi budale mogu dobit dobar degenek od policije al ne bi mi palo napamet da za to okrivim policiju, jer ja savrseno dobro znam gdje idem, punoljetna sam osoba odgovorna za svoja djela i postupke i upoznat sam sa svim mogucnostima i opasnostima. Policija nije kriva sto ja to radim.
Izgleda da ti ne shvacas ulogu policije u SB. Lijepo ti se govori, a i na snimcima se vidi da policija "obradjuje" samo jednu stranu. I to svim sredstvima. Jarane, uloga policije je da stiti. I jedne i druge. U ovom slucaju toga nije bilo. Vec ti je receno i prikazano. U tome i jeste problem i to je razlog zasto se ovaj slucaj moze nazvati LINCHOM. Upravo zbog toga sto je policija zakazala u zastiti navijaca SA (da ne spominjemo da je ucestvovala u linchu) onda su navijaci sami morali da se brane. I to se sada kao navodi kao razlog i opravdanje da su pobijeni i izresetani. Mizerno. Uz to sva medijska laz i manipulacija (tek je jedan dan protekao od izvjestaja u stilu da su se sami poubijali) kojoj i sam mozda nesvesno pripadas jer ti se sve zasniva na pretpostavkama koje se kose sa prilozenim dokazima budi u covjeku neku zelju za tjeranjem do kraja. Uz to svi znamo (bez lazne kosmopolizacije) kakva je sredina SB (cast malobrojnim izuzecima, dobrim ljudima) onda se budi i ona antifasisticka huja. Ne pricam na pamet i sa zeljom da nekoga ocjenim sa predrasudama, ali ono juce nije nista manje fasisticki nabijeno nego naboj Kristalne noci u Njemackoj i progona jevreja. Neko ce se nasmijati na poredjenje, ali u cemu je razlika. Nisu napadnuti navijaci Sarajeva. Napadnute su "balije". Gledano sa strane napadaca. Gledano sa strane napadnutih, napadnuti su navijaci Sarajeva. To potvrdjuje i ime poginulog mladica. I ne samo njega. I to kome nije jasno, taj je i gluh i slijep. Postoje dva rijesenja situacije. Jedan je da se pocinitelji kazne i da ostali u SB shvate da je kaznjivo sluziti se fasistickim metodama i ciljevima, ili da se puste da zive u atmosferi koju su stvorili, ali da im se vise ne daje prilika da u buducnosti neminovno sakupljeno nezadovoljstvo iskaljuju na ljudima koji ih posjete. Tj. pustiti ih da plivaju u sopstvenoj zabokrecini.
Last edited by JBT on 06/10/2009 03:27, edited 1 time in total.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#536 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by mostarac »

JBT wrote:
Ovo su sad vec navijacke lovacke price da se ne lazemo. Kisa metaka, a jedan mrtav. Smanji malo dozivljaj. Pucalo se u zrak ok, to se lijepo cuje na snimcima. Navijaci sarajeva su krenuli u obracun, ali ih je vatreno oruzje iznenadilo i to je istina, ali ja i dalje pitam zasto je ulica u kojoj se nalazi ulaz za gostujuce navijace na snimku FTV-a PRAZNA? To je najsigurnije mjesto kod stadiona Pecara. S jedne strane je zid, a s druge baste i kuce i toj ulici se moze prici samo s dvije strane i nije je moguce gadjati s tribina. Zasto je ta ulica prazna

Ja ovdje ne branim nikoga i nije mi cilj da odbranim bilo koga, jer se ne zna ko je ovdje krivlji, al mi izuzetno smeta kad neko pokusava grupu ljudi koja uziva u nasilju predstaviti zrtvama
.

Sta je za tebe kisa metaka? 2? 3? 5? 15? Za mene je kisa metaka od kojih jedan mladic pogine (uz to nije bio taj koji je bilo koga napao-vidi slike) i jos 10-tak biva prostrijelno ranjeno. I to zajebana kisa metaka. I daj mi objasni razliku u zvuku na snimku kad se cuje metak koji je ispaljen u zrak, a kad metak koji je upucen u meso. Po cemu zakljucujes da su krenuli u obracu? Koga su to poslali u bolnicu? Njih 500-600 kako se navodi? Halo ba. Pa to je brigada. Brigada sa takvim namjerama bi pola SB poslalo na onaj svijet da su imali takvih namjera. Zasto je ulica prazna ti ne mogu odgovoriti. Ne znam kako se do nje dolazi jer ranije nisam bio u SB, a ni trazio ulice pod kisom metaka i kamenica. Govori li ti to nesto? I cuj ti zakljucka: "....jer se ne zna ko je krivlji....smeta mi kad se grupa ljudi koja uziva u nasilju zeli predstaviti kao zrtve...." Tobejarabi. Ti si stvarno lud. Na jednoj strani (500-600 jedinki) jedan ubijen, masa ranjenih, na drugo (navodno puno manjoj) nema povrijedjenih. I isto krivi. I oni koji su zeljni nasilja pobijeni, a oni koji se branise ostadose citavi. Mada su bili malobrojniji i slabije naoruzani. E, pameti, imate te svakakve. :sad:
Ulica o kojoj govorim je ulica u kojoj se nalazi ulaz za gostujuce navijace i na njenom dnu je ubijen Vedran. I ti upravo potvrdjujes ono sto ja govorim, a to je da se siledzije kriju iza grupe. Nije ih doslo toliko da se tuku. Bilo je tu normalnih ljudi i oni se ne vide ni na snimcima ni na slikama. Na snimcima i slikama je maksimalno 100 ljudi, a ni toliko. Gdje su ostali? Vjerovatno se ljudi sklonili negdje i nije im do nasilja.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#537 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by mostarac »

aze wrote:
Neki kazu zasto se HZ nisu povukle.... zato jer smo bili opkoljeni - 2. polovina kolone se probila kroz "obruc" "navijaca" i kordon policije da bi se spojila sa 1. kolonom.Kako da se povucemo... pjeske do Mostara ??? A transparenti nam u busevima koji bi ostali iza jel (ko iole zna nesto o navijackom svijetu zna od kakve je vaznosti isti za navijace)

OBAVIJEST: Uhapseni (oteti) navijaci sarajeva su pusteni napokon (nakon protesta navijaca velikog broja klubova u bih) i upravo su stigli u sarajevo...
Transparenti WTF? Ti to nas zajebavas je li? Je li jebeni transparent vrijedan svega ovoga? Cujes li ti sebe sta govoris. Transparenti????????????????? Navijacki svijet sta li. O majko draga

Sto se ovog drugog tice tu je pravna drzava dobrano popusila ako je popustila pod pritiskom navijackih skupina i dala vam prakticno podstreka za dalja sranja.

Na onim snimcima se vidi bar 30 likova za dobru robiju na osnovu dokaza snimcima, al eto jadni oni su zrve policijske brutalnosti. Znas li ti sta znaci uopste krenuti nasilno na policiju, a pogotovo s motkama?
User avatar
aze
Posts: 286
Joined: 23/08/2009 17:07
Location: D memli sajd

#538 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by aze »

mostarac wrote:
aze wrote:
Neki kazu zasto se HZ nisu povukle.... zato jer smo bili opkoljeni - 2. polovina kolone se probila kroz "obruc" "navijaca" i kordon policije da bi se spojila sa 1. kolonom.Kako da se povucemo... pjeske do Mostara ??? A transparenti nam u busevima koji bi ostali iza jel (ko iole zna nesto o navijackom svijetu zna od kakve je vaznosti isti za navijace)

OBAVIJEST: Uhapseni (oteti) navijaci sarajeva su pusteni napokon (nakon protesta navijaca velikog broja klubova u bih) i upravo su stigli u sarajevo...
Transparenti WTF? Ti to nas zajebavas je li? Je li jebeni transparent vrijedan svega ovoga? Cujes li ti sebe sta govoris. Transparenti????????????????? Navijacki svijet sta li. O majko draga

Sto se ovog drugog tice tu je pravna drzava dobrano popusila ako je popustila pod pritiskom navijackih skupina i dala vam prakticno podstreka za dalja sranja.

Na onim snimcima se vidi bar 30 likova za dobru robiju na osnovu dokaza snimcima, al eto jadni oni su zrve policijske brutalnosti. Znas li ti sta znaci uopste krenuti nasilno na policiju, a pogotovo s motkama?
Ja znam par momaka koji bi dali i zivot za trans nase grupe.Isto tako vidio sam da bi velika vecina momaka iz moje grupe dala svoj zivot za druga.... momka nam upucaju u glavu- mi trcimo prema onim koji nas gadjaju kamenjem i onda pocinju pucati... momak ranjen u prsa ali NASTAVLJAMO ZA BRATA! da otjeramo te POREMECENE ljude zadojene mrznjom prema "BALIJAMA" ... jedino jos smo mogli svi izginuti pod rafalima kalasnjikova.

Te momke koji su uhapseni policija je pogazila i pretukla ispred stadiona (3) koji nisu uspjeli pobjeci kada su nas poprskali suzavcem u oci i bacili nekoliko onih suzavaca u "konzervi" - znaci ne selektivno nego koga su uspjeli uhvatiti.ostale su OTELI IZ HITNE POMOCI u kojoj su im pomagali ljekari.

Momci su krenuli na policiju nakon ubistva naseg druga.... STA HOCES DA IM SE ZAHVALIMO STO NAS UBIJAJU IZ PISTOLJA DOK KAMENJE OD DOMICIJELNOG STANOVNISTVA LETI SA SVIH STRANA ???????????????????????' KOLIKO JE POLICIJE PREKRSILO ZAKONE NA OVIM KLIPOVIMA ???
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#539 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by Alkos »

Znate sta je najgore od svega, sto smo mi pogan narod, nazovite nas kako hocete Bonjacima, Bosancima, kurcima-palcima... Zalosno je da je nas sugradjanin izgubio zivot ni kriv ni duzan od ruke koja je trebala da ga stiti tamo, a ovdje se palamudi o kojekakvim budalastinama. Vec su se nasli razni sociolozi i psiholozi i razni pametnjakovici-kriticari koji opravdavaju smrt momka i osudjuju reakciju njegovih drugova kada su ugledali Vedrana kako lezi nepomicno na cesti, a iz glave mu siklja krv. Bitna je materijalna steta, jelde, bitno je koliko je auta zapaljeno, ko je koga kamenom pogodio! Sramite se, a sa izjavama pogotovo prednjace kao ovi neki nazovi stari i pravi navijaci!!!Sta vam treba vise od toga sto je momak ubijen, a njih nekoliko ranjeno, zar je grijeh traziti pravdu za momka koji je stradao neduzan, zar su bitniji poslovi i blokirana raskrsnica!
Zar su svi navijaci takva olos u vasim glavama, ti isti koje svi koristite kada vam prigusti, kada je ratno stanje i kada se brani grad i drzava, kada treba praviti proteste i sranja, a poslije ih odbacujete i optuzujete! Zar ne znate da medju tim navijacima ima jako pametnih i pismenih ljudi, obzirom da neko spominje da su to ograniceni i neinteligentni momci, da su ti momci rodjeni u ovom gradu, prozivili rat, vecina ih zavrsila fakultete, zaposleni, ozenjeni, imaju djecu... Trebali ste danas doci i uvjeriti se, poslusati njihove izjave i njihova razmisljanja... Kako vas vise nije jebeno stid srati po tim ljudima konstantno i po Vedranu, imate li imalo obraza ili tako tesko pokazati malo simpatije i razumijevanja prema momcima koji su posljednjih dana branili svoje zivote, a sada traze pravdu za svoga druga, da neko odgovara za taj izgubljeni mladi zivot, neko ko ga je zaista ubio, a ne neki lokalni mentol koji ce sutra slobodno setati. Boli vas kurac, vi samo svoje guzice gledate, sto ste do sada i hiljadu puta pokazali i dokazali, jer najlakse je srati od kuce iz udobne fotelje... A stagod da sutra opet bude, ne brinite, navijaci ce ustati prvi na noge, prvi se organizovati, kao sto su i 92. ;)
Zalosno je to sto ovo samo pokazuje koja smo mi govna od naroda, da je kojim slucajem obratna situacija bila i desila se u Sarajevu, vidjeli bi kako se brane svoji sugradjani! Jos su momci krivi sto su se branili, trebali su samo stati i gledati i cekati da ih pobiju, kao sto nas narod ima obicaj, jer mi smo merhametli narod. Neka se svako zapita kako bi bilo ko od nas reagovao da mu pogine drug na njegove oci, a mnogi su to dozivjeli u ratu... Covjek je spreman na sve!
trinidad wrote:
Banksy wrote:
udrch wrote: Od jutros sam razgovarao sa par oziljnih ljudi..
Svi su rekli: Nije dobro..
Bez obzira što mi je izgleda izbrisan post u kojem sam htio samo da kažem koliko je situacija ozbiljna, daleko od toga da pozivam na nedaj Bože rat..imam porodicu i daleko mi kuća od toga..
Ali se moram složiti i reći: NIJE DOBRO BRATE, NIJE DOBRO..
NIJE DOBRO što vjerujete da je ovo spontano, što vas ponovo lože i levate.

Saberite se. Navijačke skupine je uvijek kontrolisala politika, njima se najlakše manipuliše. Kupiš petoricu i imaš hiljade ljudi pod sobom.

Sasvim je nevažno ko je prvi počeo jer ovo što se desilo odgovara svima.
I Tihiću i Haretu i Čoviću i Dodiku.
Ko vam garantuje da nije i dogovoreno.

Pala je krv, danas je Sarajevo blokirano, možda će biti i sutra. A za dva dana su pregovori o ustavu, kažu ''mini Dayton''. Zaoštravanje i homogenizacija odgovara svima.
tacno...sjetite se kako je arkan poceo...
ali ne i ove navijace... ne navijaju niti za jednu politicku opciju, apsolutno apoliticni, jedina njihova stranka je FKS! momci su put u siroki platili iz svojih dzepova i vecina aktivnosti se finasnira upravo na taj nacin! bez ikakvih "donacija" ili potplacivanja od strane bilo kakvog poltiticara... AKo je ijedan ikada nazvao za bilo kakvu uslugu navijaca, kulturno je odjeban!
Arkana na tribini nema, nikakvih vodja, kao sto je to bilo nekada! Danas je svako na tribini punopravni clan i ucestvuje o aktivnostima i odlukama grupe, tako da manite se tih dezinformacija i optuzbama da su bilo kakve vodje krive, jer nisu sprijecile to sto se desilo! GLUPOST!
stari_sarajevski_gospodin wrote:A i cujes navijaca sarajeva kako kaze da su ga upucali u glavu i cujes vodju kako govori ostalim navijacima da se vrate nazad da se ne prepiraju sa skriparima...
vodja ne postoji, postoji covjek sa megafonom, koji pokusava smiriti masu i organizovati da se ljudi skupe, da ne bi bilo jos ubijenih!
samo malo wrote:- Bio sam zadužen prodavati ulaznice na sjevernom ulazu, gdje su trebali biti gostujući navijači. Njih desetak već je ušlo na tribine kada su me iznenada napali navijači gostiju, rekavši da mi "žele pomoći prodavati karte". Onda su mi oteli torbu s novcem i ulaznicama i počeli me tući. Kada me policija pokušala zaštititi, nastao je kaos koji se brzo proširio i vidite kako je sve završilo, rekao nam je Ivan Banožić, uvijek mirni i tihi širokobriješki poštar, zadužen za prodaju karata. Malo dalje isti "navijači" napali su pred kapelom jednu časnu sestru.
Ovaj tapkaros dolazi prodati karte navijacima sa torbom punom para?!?! wtf casnu sestru napali? kakva propaganda i budalastine!
dimu wrote:a sta kazete bili pretreseni navijaci sarajeva ? odakle im onda baklje da bacaju na policiju ?
a sta mislis kako se baklje unose na stadion? baklju mozes pronijeti, ali ne i pistolj i noz, jer bi se onda umjesto baklji pucalo iz pistolja na stadionima!!! mislio sam da si pametniji!

A sad adio...
Last edited by Alkos on 06/10/2009 04:03, edited 2 times in total.
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#540 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by simpozijum delirijum »

rodjeni sam Sarajlije , znam dosta raje iz oba tabora "pitara" i "kospicara" :bih:
ne opravdam njihova divljacna ponasanja na utakmicama ali hajmo rascistiti jednu stvar :x
da ne psujem jer ce me banovati za svagda
ali policija i gradjani u SB su otvorili paljbu iz vatrenoga oruzja da mi pobiju sugradjane . ma kako ti sugradjani problematicni bili POLICIJA raspolaze sa sredstvima za suzbijanje nereda ;suzavcem, oklopom , stitovima , pendrecima , ne bi uopste pridavao paznju da su ih Siroko Brijezani dobro izmasarali svi odreda i nabili im po koju sljivu i masnicu , neka im vala
ali pucati ? :x u nenaruzane mladice i cure !?? i razbijati im glave kamenicama i vrlo vazno pitanje za Horde Zla ? da li je iko od vas imao vatreno oruzje ?? :x recite istinu , jer istraga ce se sprovesti
ja vam vjerujem da niste, ali?
i nema opravdanja ljudi ! koliko je ljudi upucano uopste ? deset ? petnaest ?
pa cak ni u RS se ne usudjuju da napadnu bas tako direktno
analizirajte video-snimke to mi je otvorilo oci , izbrojao sam bar 30 hitaca za minut vremena , ocigledno da nisu bili pucnji samo u zrak :(
ja mislim da momci i cure koji su to prezivjeli i sada su ovdje na forumu ne pretjeruju
sacuvajte snimke skupljajte svjedocenja i lijepo ulozite tuzbu opcini Siroki Brijeg i HNK kantonu , skupite nesto para ima vas dosta i unajmite advokate pa makar do Strazbura i EU moralo ici
i trazite odstetu od kojih stotinjak miliona eura
ne pretjerujem uopste !
tako se radi na zapadu !
Kenan-sa
Posts: 461
Joined: 11/05/2009 16:56

#541 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by Kenan-sa »

Mjestani malog hercegovackog zaseoka su bili skroz pomahnitali! Ali problem je bio i u podivljalim policajcima i naoruzanim Skriparima koji su rafalom pucali po golobradim navijacima Sarajeva! Siroki mora biti izbacen iz lige,inace je ne vrijedi igrati! Sta nakon svega reci,osim da se primitivizam i nacionalizm u svim hercegovakcim zaseocima uvijek osjetio,ti ljudi su isfrustrrani,valjda sto ne zive u Mostaru ili Sarajevu,i uvijek je dole bio ustasluk veoma izrazen,zato su Tompsona i preimenovali u svog Sveca!..
Last edited by Kenan-sa on 06/10/2009 05:25, edited 1 time in total.
Kenan-sa
Posts: 461
Joined: 11/05/2009 16:56

#542 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by Kenan-sa »

Kenan-sa wrote:Mjestani malog hercegovackog zaseoka su bili skroz pomahnitali! Ali problem je bio i u podivljalim policajcima i naoruzanim Skriparima koji su rafalom pucali po golobradim navijacima Sarajeva! Siroki mora biti izbacen iz lige,inace je ne vrijedi igrati! Sta nakon svega reci,osim da se primitivizam i nacionalizm u svim hercegovakcim zaseocima uvijek osjetio,ti ljudi su isfrustrrani,valjda sto ne zive u Mostaru ili Sarajevu,i uvijek je dole bio ustasluk veoma izrazen,zato su Tompsona i preimenovali u svog Sveca!..
moke.ch
Posts: 6
Joined: 18/07/2009 03:21

#543 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by moke.ch »

Prvo da izrazim saucesce porodici preminulog navijaca Sarajeva.
Mada sam starija generacija i u svoje vrijeme doduse prije rata odlazio na razna gostovanja
sa starijim Sarajevskim prvoligasem mogu reci da su me sokirale scene iz Listice
procitao sam vecinu postova na ovu temu moje skromno misljenje je da Mostarac koga ovdje neki prozivaju sasvim pametno
rezimira citavu situaciju,na stranu to sto nikome ne odgovara kad ga neko kritikuje.
Mogu se HZ upirati iz sve snage da dokazu da su napadnuti sa svih strana ja im to vjerujem,vjerujem i da je policija bilo potpuno na strani domacih,vjeerujem
i da je organizacija zakazala totalno ali ne mogu da vjerujem da nisu znali sta ih dole ceka i da su tako naivno nastradali
Mostarac jos jednom svaka cast na postovima svaka ti je zlatna raduje me da jos postoje ljudi koji razmisljaju tako racionalno
a ne samo emocionalno
Jos jednom RIP Vedranu a svim ostalim povrijedjenim kojih ima dosta brzo ozdravljenje i pamet u glavu jer djeco glava je jedna
osječani
Posts: 2
Joined: 05/10/2009 21:20

#544 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by osječani »

Kenan-sa wrote:Mjestani malog hercegovackog zaseoka su vecinom bili fer! Ali problem je bio u podivljalim policajcima i naoruzanim Skriparima koji su rafalom pucali po golobradim navijacima Sarajeva! Siroki mora biti izbacen iz lige,inace je ne vrijedi igrati! Sta nakon svega reci,osim da se primitivizam i nacionalizm u svim hercegovakcim zaseocima uvijek osjetio,ti ljudi su isfrustrrani,valjda sto ne zive u Mostaru ili Sarajevu,i uvijek je dole bio ustasluk veoma izrazen,zato su Tompsona i preimenovali u svog Sveca!..


mA o kojim rafalima više pričate???
molim vas vjerujem da ima ljudi koji su bili u ratu i borili se na strani ljiljana
i koji dobro znaju šta bi tih 30 hitaca u minuti koliko je izbrojao gospodin par postova gore napravilo dar mar skupini koja stoji na raskršću
recite sa strane ratnog iskustva i balistike da se ne pretjeruje

a vi horde zla
ma stid i sram da vas bude dobili se dolje što ste tražili

ime vam je horde zla, vjerujem da su 80% dobri dečki koji su se malo poveli za ološi kojoj je samo glavno da bude pizdarija
ali imati zlo u nazivu i to govori svoje

jednostavno to će uvijek biti tako vi ćete spremati osvetu pa tako u krug u nedogled

tako nešto je bilo u Republici Hrvatskoj kada su BBB bengalku ubacili u auto invalidu koji navija za Hajduk

jel to normalno?? jel ima veze sa nacionalnom mržnjom??
nema, a zapravo ima kada neki zli ljudi to hoće da ima

navijao sam za dinamo prije rata zato jel se tako iskazivalo hrvatsvo, u ratu sam upoznao fantastičnih ljudi koji su navijali za hajduk, osijek, rijeku pa i zvezdu ( i u ratu su bili oduševljeni piksijem, prosinečkim....)

nakon rata sam otišao na milan inter i to u ložu onda sam vidio šta je nogomet, navijanje cijeli taj dnevni događaj

to isto vama savjetujem jebeš ove lige jebeš ove mržnje i sranja

ajte ljudi malo glavu gore i idemo dalje živjeti normalno
Imate prekrasnu zemlju i osuđeni ste na suživot i što si to u glavi prije priznate prije će vam biti bolje
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#545 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by Toto »

Sve pise na majici.
Image
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#546 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by simpozijum delirijum »

osječani wrote:
Kenan-sa wrote:Mjestani malog hercegovackog zaseoka su vecinom bili fer! Ali problem je bio u podivljalim policajcima i naoruzanim Skriparima koji su rafalom pucali po golobradim navijacima Sarajeva! Siroki mora biti izbacen iz lige,inace je ne vrijedi igrati! Sta nakon svega reci,osim da se primitivizam i nacionalizm u svim hercegovakcim zaseocima uvijek osjetio,ti ljudi su isfrustrrani,valjda sto ne zive u Mostaru ili Sarajevu,i uvijek je dole bio ustasluk veoma izrazen,zato su Tompsona i preimenovali u svog Sveca!..


mA o kojim rafalima više pričate???
molim vas vjerujem da ima ljudi koji su bili u ratu i borili se na strani ljiljana
i koji dobro znaju šta bi tih 30 hitaca u minuti koliko je izbrojao gospodin par postova gore napravilo dar mar skupini koja stoji na raskršću
recite sa strane ratnog iskustva i balistike da se ne pretjeruje

a vi horde zla
ma stid i sram da vas bude dobili se dolje što ste tražili

ime vam je horde zla, vjerujem da su 80% dobri dečki koji su se malo poveli za ološi kojoj je samo glavno da bude pizdarija
ali imati zlo u nazivu i to govori svoje

jednostavno to će uvijek biti tako vi ćete spremati osvetu pa tako u krug u nedogled

tako nešto je bilo u Republici Hrvatskoj kada su BBB bengalku ubacili u auto invalidu koji navija za Hajduk

jel to normalno?? jel ima veze sa nacionalnom mržnjom??
nema, a zapravo ima kada neki zli ljudi to hoće da ima

navijao sam za dinamo prije rata zato jel se tako iskazivalo hrvatsvo, u ratu sam upoznao fantastičnih ljudi koji su navijali za hajduk, osijek, rijeku pa i zvezdu ( i u ratu su bili oduševljeni piksijem, prosinečkim....)

nakon rata sam otišao na milan inter i to u ložu onda sam vidio šta je nogomet, navijanje cijeli taj dnevni događaj

to isto vama savjetujem jebeš ove lige jebeš ove mržnje i sranja

ajte ljudi malo glavu gore i idemo dalje živjeti normalno
Imate prekrasnu zemlju i osuđeni ste na suživot i što si to u glavi prije priznate prije će vam biti bolje
ma nadam se suzivotu i normali i vi u Hrvatskoj imate gadnih problma sa navijacima brukaju vas po Evropi takodjer izgleda da su fudbalski navijaci i uopste fudbal postao ruglo na Balkanu , mladic da pogine za sta ? Siroko Brijezani najvjerovatnije nisu ocekivali toliki broj navijaca iz Sarajeva ( navodno receno da ce ih biti 150-200) a onda se pojavila skupina od 500 pripadnika Hordi Zla i valjda reakcija "bolje sprijeciti nego lijeciti" i da su upotrijebili neopravdano i suludo vatreno oruzje
jesu agresivni jesu divljacni u nekim postupcima ali siguran sam da Horde Zla nisu dosle u Siroki Brijeg da bilo koga ubiju ili zapale taj gradic , Sarajevo sa obzirom sta je prezivjelo ima toleranciju , primjer ;kada Beogradjani nisu ni smjeli pomisliti da dodju u Hrvatsku , u Sarajevu ih je bilo koliko hoces!
pa nismo kanibali da i pucate cim se pojavi "ludi Bosanac" Sarajlija i slicno
nismo mi neki ludi mudzahedini sta vam radi ta manijakalna propaganda u Zagrebu ! :( i koliko je incidenata sa stranim turistima bilo ove sezone u Hrvatskoj , A u Beogradu ubijaju i mlate strance )
dodji u Sarajevo i pivo popij i opusti se , ima dobre muzike, lijepih zena i dobre raje :bih:
cemu vatreno oruzje? i jos se ne zna koliko je ljudi upucano
PEACE
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#547 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by kijameta »

Navijaci( huligani ) nisu zaduzeni ni placeni za odrzavanje reda,mira i zakona,to je posao policije i ako dodze do bilo kakvog narusavanja reda,mira i zakona apsolutna je odgovornost na policiji. Ne kazem krivica,nego odgovornost.
Rodjacka policija iz Listice nije na nivou ni da cuva stado ovaca a kamoli da objebjedjuje utakmice,to je jedna politicki podobna,rodjacka grupica,do grla u kriminalu.U kriminalu i zastiti 'nacionalnih interesa'.To je 'kaznjenicka bojna' legalizovana,kojoj su politicari dali ovlasti i oruzje. I ponasa se kao 'kaznjenicka bojna' stiti svoje kriminalce i ubija 'balije'.
Presretan sam sto smo ostvarili dio nasih zahtjeva;nezavisnog patologa,sto su momci pusteni iz listickog zatvora i sto je jedan od ubica priveden. Ali nije samo taj Knezovic( kako rekose mediji,bivsi pripadnik kaznjenicke bojne) koji je uhapsen pucao,osim poginulog Vedrana ima jos pogodzenih vatrenih oruzjem,jos mnogo povrijedzenih kamenjem,trebamo biti uporni u zahtjevima da se svi oni pohapse,kao da se i krivicno gone svi 'policajci' koji su prevrsili svoje ovlasti,sve 'policajce koji su krivi za losu organizaciju,kao i 'policajce' koji su svjesno davali lazne izjave.Duzni smo to uciniti za Vedrana,za sve ranjene u Listici i za svoju zemlju. A nacina imamo,protest je imao efekta,moze se nastaviti sa protestima a ima jos drugih nenasilnih vidova borbe,kojima mozemo istjerivati pravdu,jedan je medijski uvijek eksponirati njihov fasizam sa kojim se oni ponose a koji Evropa nikako ne vari a drugi je bojkot svega sto iz Listice dolazi,od kladionica do svih mogucih firmi,to bi im bio strasan udarac,jer oni samo od sverca i preprodaje zive.
Izvinjavam se ako sam otisao malo of-topic ali cijeli ovo desavanje ima duboku politicku pozadinu,koju je maltene nemoguce izbjeci.
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#548 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by dottore »

imam nekoliko prijatelja u istocnom mostaru, i kad pocne prica o ovim iz zapadnog mostara..... :skoljka:
NIKAD se nece pomiriti ljudi u mostaru....mržnja je uvijek tu..

a sto se tice ovog momga sto su ga ubili...RIP
i samo malo pogledajte ko sve ide na te svecanosti, mislim da je prije godinu ili dvije u konjicu policija zaustavila grupu navijaca(sarajeva ili zelje) jer su kolektivno iz autobusa uletili u supermarket i pokrali sve, pa su se onda zalili da je policija bila prestoga....i sad zbog takvih slinavaca mi treba 1h da dođem u grad...sve bagerima na kamion i na deponiju
i uvesti zabranu navijanja u premier ligi BiH,
LP
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#549 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by kijameta »

zonbirile wrote:
Bordolini wrote:Mostarac kako ti ne dosadi vise? Covjece ne znas jesi li posho il' dosho. Administracija te trpi jer ne psujes, valjda ne kontaju da neke rijeci bole i vise od psovke i uvrede! Stavio si se na stranu ubica, dovodis u pitanje ponasanje HZ nakon sto se desilo ubistvo druga koje je bilo sasvim dovoljno da se izgubi zdrav razum i pocne djelovati onako kako je nametnuto. Napadnut i opkoljen sa svih strana (kazes bio si u sirokom, onda i znas kakav je prilaz stadionu i koliko je alternativnih pravaca da se isparis), sta bi ti molim te uradio? Stao i pustio da te gaze? Mislis da bi njih to zaustavilo?! Kako ne shvatas da je ovo sve isplanirano, iscenirano i odlicno zamisljeno. Evo poceli su se svi sami u lazima pecati, od njihove policije preko ostalih ucesnika, samo si ti vjeciti kontrash ubijedjen da su HZ krive. Nisu ti ravni ni ovi sto se registruju da provociraju i likuju nad smrti naseg druga s tribine. Jos jednom si uspio sebe nadmasiti. Kakav delegat! :x
-----------------------------------------
pa ima video snimak,nije baš tako bilo,male mace.A da na nesreću nije poginuo Vedran,šta bi bilo,još jedno gostovanje HZ. Dosta je bilo guranja divljaštva i ostalih problema pod tepih,ovo je opomena da pod hitno treba djelovati,kao svugdje u svijetu.Oštro i beskompromisno,sa kaznama izrečenim isto popodne.
Treba sankcionisati navijacke ekscese i divljanja.Ali mislim da bi za pocetak bilo dovoljno da pocnemo da sankcionisemo nedozvoljeno drzanje oruzja ili davanje dozvola za oruzje kriminalcima i bolesnicima,mislim da je to u ovoj zemlji problem koji 1000 puta prevazilazi problem navijaca.
U Bosni nema pravne drzave i donosenje bilo kojega zakona je samo pustanje papirnih zmajeva.Puno bolje od donosenja neizvodivih zakona,bi bilo uspostavljanje bar 10 postotne funkcionalnosti pravne drzave.
Recimo ako mislis da navijacima izrices kazne vec popodne,sta cemo sa policajcima koji prekorace ovlastenja i neopravdano upotrijebe vatreno oruzje,njima ces izricati suspenzije i presude u istoj minuti, Ahaaa,eno ih setaju po Listici,kao sretni.
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#550 Re: Napad vatrenim oružjem na navijače Sarajeva

Post by KREMEN »

Citajuci mnoge, izgleda da je policija u Bosni nas najveci problem..za sve su krivi..jest da naplacuju mandatne kazne sebi u djepove ali da su tolika gamad pa i nisu..po mnogima je najbolje ukinuti sve ovlasti policiji a razbojnicima i nasilnicima dati da zavode red i mir..pa ukiniti policiju, uvedite anarhiju, neka vam navijaci zavode red i mir..
Locked