Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#51 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by CLIO »

dr.gog wrote:Eh, sad drvlje und kamenje na Gljiwu...kakav je god, znao je napisati i snimiti jake narodnjačke albume, a znam i da ga mnogo narodnjaka, one stare garde ,izuzetno cijeni.Drugo, imao je vazda žicu da zaradi i niko mu ne može spočitati da je živio s nečijih leđa ili klošario kao mnogi vajni urbani folker, turbofolkeri, i masa ovog kloniranog trasha sa Granda, Renomea(to je apsolutni horor koji morate vidjet i čut).Da ne pominjem njihovo seljačko budalesanje u odvratnoj garderobi i cirkuse sa kokainom, prevarama i ostalim gadostima koje nisu za javnih opisivanja.

Ja koliko sam čuo od starije raje, Gljiva, mada namazan svim bojama i spadalo, uvijek je imao neki gard i trun obraza.

Ja lično sam ga upoznao nezgodom, kad je fursatom Senada Pecara načelnika 10 bbr, bio priveden da u Armanijevom odjelu kopa rov na Boguševcu.Tražio je kutiju cigara od nekoga na posudbu.Dao sam mu kutiju ronhilla, bocu vode i ponudio ga hranom.Nisam smio ni pomisliti da samostalno prekinem tu bolesnu scenu jer bih fasovao metak u koljeno od umobolnog Pecara.

Nakon sat vremena , dođoše haračlije našeg vrlog komandanta u golfu sa uzvikom: Sređeno je pa idemo gdje si rekao...
Nazifu je vidno laknulo, otkopao je nekih par metara bez ikakvog gunđanja, smireno sjeo i zapalio cigaru.Namjesti frizuru i nasmija se ko da ništa nije bilo: Paša vratiće ti Gljiva ovo čim stignem...


Nakon heftu dana, neki klinac mi na vrata donese šteku Marlbora i 100 DM."Reko mi onaj pjevač što pjeva đe ste sada prijateeeelji..da ti dam ovo još i meni dade cenera"

I tako, Nazif ko Nazif...sve na stranu, ali nešto ne vidim razloga da ga se trpa u koš sa kojekakvim našmrkanim budalama grand cirkusa...
Pa bogami nije malo u ono vrijeme steka marlbora i 100 DM. Ja bih na svom avataru napisao " Nazife kralju". :D
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#52 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by PalaSa Marsa »

JThomas wrote:jok eto ja mislio riječ o produhovljenoj komediji karaktera u molijerovoj tradiciji :D

naravno da se klip svodi na to da jedan šaner vrijeđa drugog - al smiješno je, pa makar :D
Sto jes', jes' Image :D
shalaedin
Posts: 1337
Joined: 28/03/2008 00:35

#53 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by shalaedin »

Nazif se ne pretvara, on je svugdje isti. Zadnji put kad sam bio kod njega u kuci, radio sam za njega plakat za express povodom njegove 30 -te godisnjice rada na estradi. Kod njega na jeziku nema dlake, kod njega sto na umu to na drumu. I tako uradim mu ja plakat. Zavrsio i izlazim na vratima, kad on mene pita: "Jel ti zivis u 12 na prvom spratu? Jesi ti od te i te komsija ?" Kazem ja: "Jesam" ... A on ce meni. "Karas li ti to!"

Medjutim on je uvijek takav bio iskren i nepromisljen nekada. Uvijek je bio siroke ruke. Nikad stipsa, dobar prijatelj i komsija. Prije rata je bio dosta ozbiljniji i profesionalniji, nije pravio budalu od sebe. Sve sto danas prica uzrokovano je mnogim razocarenjima. Mnogi ljudi kojima je on napravio karijeru nisu mu znali adekvatno uzvratiti su proizveli neke njegove ispade na tv-u protiv tih pojedinaca.. tipa recimo onaj ispad sa Serifom.

Medjutim ko njega licno zna, zna koliko Nazif nekada moze ispasti dobar, a nekada los zbog svoga jezika. Medjutim danas je njemu lakse vidjeti mane nego vrline, ali u nekim boljim vremenima on je mnogima bio dobar drug i uzdanica.

Sto je Halid rekao za njega: "Nazif je Nazif, ne moze biti ljuti na njega."
Zato sto onaj ko se druzi sa njim, zna i kakav je doista on.
shalaedin
Posts: 1337
Joined: 28/03/2008 00:35

#54 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by shalaedin »

CLIO wrote:
dr.gog wrote:Eh, sad drvlje und kamenje na Gljiwu...kakav je god, znao je napisati i snimiti jake narodnjačke albume, a znam i da ga mnogo narodnjaka, one stare garde ,izuzetno cijeni.Drugo, imao je vazda žicu da zaradi i niko mu ne može spočitati da je živio s nečijih leđa ili klošario kao mnogi vajni urbani folker, turbofolkeri, i masa ovog kloniranog trasha sa Granda, Renomea(to je apsolutni horor koji morate vidjet i čut).Da ne pominjem njihovo seljačko budalesanje u odvratnoj garderobi i cirkuse sa kokainom, prevarama i ostalim gadostima koje nisu za javnih opisivanja.

Ja koliko sam čuo od starije raje, Gljiva, mada namazan svim bojama i spadalo, uvijek je imao neki gard i trun obraza.

Ja lično sam ga upoznao nezgodom, kad je fursatom Senada Pecara načelnika 10 bbr, bio priveden da u Armanijevom odjelu kopa rov na Boguševcu.Tražio je kutiju cigara od nekoga na posudbu.Dao sam mu kutiju ronhilla, bocu vode i ponudio ga hranom.Nisam smio ni pomisliti da samostalno prekinem tu bolesnu scenu jer bih fasovao metak u koljeno od umobolnog Pecara.

Nakon sat vremena , dođoše haračlije našeg vrlog komandanta u golfu sa uzvikom: Sređeno je pa idemo gdje si rekao...
Nazifu je vidno laknulo, otkopao je nekih par metara bez ikakvog gunđanja, smireno sjeo i zapalio cigaru.Namjesti frizuru i nasmija se ko da ništa nije bilo: Paša vratiće ti Gljiva ovo čim stignem...


Nakon heftu dana, neki klinac mi na vrata donese šteku Marlbora i 100 DM."Reko mi onaj pjevač što pjeva đe ste sada prijateeeelji..da ti dam ovo još i meni dade cenera"

I tako, Nazif ko Nazif...sve na stranu, ali nešto ne vidim razloga da ga se trpa u koš sa kojekakvim našmrkanim budalama grand cirkusa...
Pa bogami nije malo u ono vrijeme steka marlbora i 100 DM. Ja bih na svom avataru napisao " Nazife kralju". :D
Moj Gog, kao mali sam vrlo rano ostao bez oca. Nazifov najmladji sin mi je tih predratnih godina bio kao drugi brat. Nije se libio da me povede bilo gdje i bilo kada. Sjecam se more novaca kojeg bi on prokockao u tadasnjoj lutrijinoj kockarnici u sklonistu dok bi mu ja sjedio u krilu. Sjecam se mnogih setnji s njime. Svugdje gdje bi posli, on bi brinuo za nas. Njegov otac kad bi nas klince sreo nikada nebi prosao a da nam tada po 5000 dinara nebih dao... Rekao bi djeco idite kupite sebi sladoled. Danas se situacija okrenula. On nije vise zvijezda kao prije. On nema puno novaca kao prije i danas zaradjuje, ali nista vise nije isto kao prije. Danas je zaraditi nesto, prava borba i danas on to opet nekako radi. Danas se on i njegova porodica bori kao i svaka druga sa svojom svakodnevnicom, oba sina koja ima nerade. Najmladji rijetko pjeva, stariji koji je ozenjen nikada nije ni radio. Bio je dobar fudbaler koji se po povratku u BIH-a nije usrecio. U Njemackoj je tada igrao za nekog treceligasa iz dujzburga. Na Nazifovim plecima je ostao veliki teret tj. teret cijele porodice, tj. on vodi brigu o svima njima. Nekad je on imao i previse, danas vec nije tako. Prije rata on je imao svoje albume i svoje pjesme. Pored sto je stvarao pjesme drugima, pravio je i sebi dobre pjesme. Onda je krenuo rat i opjevao je onih par ratnih pjesama koje ce nam svima ostati u pamcenju. Po povratku u Bosnu, njegov zivot nije bio isti. Mnogi su mu tada okrenuli ledja osim onih koji i danas imaju neznatnu korist od prijateljstva sa njim. Onaj koga poblize zna, zna da je on oduvijek bio veliki borac i entuzijasta, srcan, iskren prijatelj i kolko tolko dobar covjek... On ne laze kad kaze da je mnoge pjevace on stvorio jer on je u tandemu sa Stojkovicem - Bosancem napravio mnoge dobre pjesme mnogim nasim pjevacima pocev od Halida, Hanke, Serifa i drugih.
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#55 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by neprilagodjena »

E kad bi jos neko imao da postavi 'Face to Face' sa Nazifom Gljivom :) :)
User avatar
Atrus
Posts: 411
Joined: 16/05/2008 17:44
Location: EU

#56 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by Atrus »

Tifa je daleko veći papak od Gljive.
User avatar
Tarantaca
Posts: 50
Joined: 01/08/2009 09:30

#57 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by Tarantaca »

Ma hajde :lol: ...ovo se pretvori u fan club Nazifa Gljive Boze dragi kako smo poceli pisati stekla sam osjecaj da mu treba humanitarnu poslati :? :D ......jos su se pocele pricati ratne price (nemam ja nista protiv, da se razumijemo), ali ako preko socijale treba da ugleda ponovo scenu nek se i ne vraca na nju :lol: :lol: .....nemam nista ni protiv Gljive samo protiv cinjenice da ne treba da se pojavljuje na tv-u, dovoljno je ismijan :D ....neka njega iza zavjese :D :D
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#58 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by tataratira »

Mene je Nazif spasao iz ralja tigra
User avatar
senjor
Posts: 370
Joined: 08/06/2009 21:21
Location: samo zovi

#59 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by senjor »

Mentalni oblik duhovne rekreacije...za njega,za neke likove na ovoj temi,zna to vidovita Sjeberka... :D
shalaedin
Posts: 1337
Joined: 28/03/2008 00:35

#60 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by shalaedin »

Ma ismijava on sebe i druge ... kaze kod Mime Gljiva: "Mnogi su sa strane stigli u Sarajevo, mnoge smo mi primili kao svoje, dali im sve, od njih napravili ljude, napravili im karijere, dali im skupa odijela, rolekse na rukama, bili im raja, ali nikada oni nisu mogli da se prilagode Sarajevu, rijetki jesu, ostali su zadrzali nesto goveđe u sebi, nikad im nije valjala ta sarajevska raja koja je znala i pohvaliti i ponekad kritizirati i koja je za njih uvijek imala stav a oni nisu... zato su uvijek drvlje i kamenje bacali po sarajevskoj raji, govoreci da su glupi ovakvi ili onakvi i kaze danas kad mogu pokopavaju i svete se toj istoj raji koja ih je i podigla....
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55690
Joined: 15/12/2008 16:53

#61 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by ultima_palabra »

shalaedin wrote:Ma ismijava on sebe i druge ... kaze kod Mime Gljiva: "Mnogi su sa strane stigli u Sarajevo, mnoge smo mi primili kao svoje, dali im sve, od njih napravili ljude, napravili im karijere, dali im skupa odijela, rolekse na rukama, bili im raja, ali nikada oni nisu mogli da se prilagode Sarajevu, rijetki jesu, ostali su zadrzali nesto goveđe u sebi, nikad im nije valjala ta sarajevska raja koja je znala i pohvaliti i ponekad kritizirati i koja je za njih uvijek imala stav a oni nisu... zato su uvijek drvlje i kamenje bacali po sarajevskoj raji, govoreci da su glupi ovakvi ili onakvi i kaze danas kad mogu pokopavaju i svete se toj istoj raji koja ih je i podigla....
Joj šuplje u pm, pa zbog tog razmišljanja Sarajevo i ne može biti metropola. Čuj on pravio karijere, davao rolekse...jest možda Šerifu Konjeviću i sličnim papcima kakav je i sam. Za par godina da ovdje dođu živjeti ljudi iz Londona, Amsterdama, Bangkoka, pa da im Gljiva, Braco gumena glava ili Mirza Tanović kažu: e ne može to tako, znaš li ti gdje si došo, trebaš kleknut pred totemima sarajevskog duha :-) A i od tog Mime nema većeg malograđanina
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#62 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by samo malo »

shalaedin wrote:Ma ismijava on sebe i druge ... kaze kod Mime Gljiva: "Mnogi su sa strane stigli u Sarajevo, mnoge smo mi primili kao svoje, dali im sve, od njih napravili ljude, napravili im karijere, dali im skupa odijela, rolekse na rukama, bili im raja, ali nikada oni nisu mogli da se prilagode Sarajevu, rijetki jesu, ostali su zadrzali nesto goveđe u sebi, nikad im nije valjala ta sarajevska raja koja je znala i pohvaliti i ponekad kritizirati i koja je za njih uvijek imala stav a oni nisu... zato su uvijek drvlje i kamenje bacali po sarajevskoj raji, govoreci da su glupi ovakvi ili onakvi i kaze danas kad mogu pokopavaju i svete se toj istoj raji koja ih je i podigla....
Sad ce doci neki od ovih sa strane i reci kako je Gljiva papak.

Ne mogu oni shvatiti kako se neko ko je sa strane (a ko u Sarajevu nije sa strane, u ovom ili onom koljenu) moze prilagoditi gradu, jer oni ne mogu. Za mene je jednaka mrznja koju prema urbanom imaju Karadzic i Dzemaludin Latic, za nepismene da naglasim da uopste ne poredim ova dva lika i njihov zivotni opus, prvi je pisao pjesme pune mrznje prema urbanom mentalitetu Sarajeva, drugi je ispisao citav niz tekstova i referata punih mrznje prema urbanim navikama i duhu nekad urbanog Sarajeva. Zasto? zato sto nisu u onim vremenima uspjeli Sarajevo prilagoditi Durmitoru odnosno Vranici, planinama sa kojih su sljegli.

Danas, uspjeli su i jedan i drugi, cak imaju svaki svoje Sarajevo, istocno i zapadno. Proseljaceno, isprostaceno, u jednakoj mjeri.

Svi smo mi sa strane, jedina je razlika sto se neki emancipiraju, a drugi zele grad prilagoditi sebi i svojim ruralnim obicajima i navikama. I moja nana je dosla u kalosama u Sarajevo, ali ih nije nosila po Sarajevu vec se emancipovala.
shalaedin
Posts: 1337
Joined: 28/03/2008 00:35

#63 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by shalaedin »

sto bi neki carsijaner reko "moj sine mos ti seljaka istjerati iz sela, ali ne mozes selo iz seljaka"...
mnogi ne mogu da shvate mentalitet i duh Sarajeva... ne mogu da shvate oduvijek dobre ljude koji primaju ljude srcano ma odakle god da su, bez obzira na vjeru i rasu... uvijek su se u Sarajevu ljudi dijelili na dobre i lose... nikad Sarajevo nije bilo selo i nikada nije imalo sliku kao danas omedjenu necijim etnitetom kao recimo sto je selo...
Sarajevo nikada nije bilo muslimansko, srpsko, hrvatsko, ali sela su uvijek bila necija i uvijek omedjena imenima etnickih zajednica koji su bili vecina u doticnom selu... uvijek je Sarajevo bilo izmedju ljudi, uvijek otvoreno i pruzeno za sve... uvijek uravnotezeno ... nikada nicija zemlja ... a svacija... medjutim danas je u Sarajevu sve manje Sarajlija, a puno onih kojih su dosli iz malih sredina i koji se nisu navikli na duh Sarajeva, kojima je Sarajevo samo neka medja u kojoj ce oni oteti nesto za sebe, tako da se nisu suzdrzali na tome vec su i omedjili ovo Sarajevo i nametnuli se istom pa ga danas unistavaju laganim koracima... kao sto je u globalu seljacka politika omedjila svaki interes u BIH-a...tako nam je i drzava dobila izgled sela... podjeljena na samo malo veca sela sa seoskim gazdama...

sto bi moj komsija vedo reko sine imas dvije politike jedna je seljacka jedna je gradjanska e danas seljaci vladaju ... mirko i vedo sa sela ce uraditi jedno drugom sto nikada nece mirko i vedo iz grada :D
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#64 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by black »

..nije dobro bijelo dugme
nije dobra katarina
sta je dobro sta nam treba
nazif nazif nazif gljiva...


rambo

:mrgreen:
User avatar
Tarantaca
Posts: 50
Joined: 01/08/2009 09:30

#65 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by Tarantaca »

[quote="shalaedin"]sto bi neki carsijaner reko "moj sine mos ti seljaka istjerati iz sela, ali ne mozes selo iz seljaka"...
mnogi ne mogu da shvate mentalitet i duh Sarajeva... ne mogu da shvate oduvijek dobre ljude koji primaju ljude srcano ma odakle god da su, bez obzira na vjeru i rasu... uvijek su se u Sarajevu ljudi dijelili na dobre i lose... nikad Sarajevo nije bilo selo i nikada nije imalo sliku kao danas omedjenu necijim etnitetom kao recimo sto je selo...
Sarajevo nikada nije bilo muslimansko, srpsko, hrvatsko, ali sela su uvijek bila necija i uvijek omedjena imenima etnickih zajednica koji su bili vecina u doticnom selu... uvijek je Sarajevo bilo izmedju ljudi, uvijek otvoreno i pruzeno za sve... uvijek uravnotezeno ... nikada nicija zemlja ... a svacija... medjutim danas je u Sarajevu sve manje Sarajlija, a puno onih kojih su dosli iz malih sredina i koji se nisu navikli na duh Sarajeva, kojima je Sarajevo samo neka medja u kojoj ce oni oteti nesto za sebe, tako da se nisu suzdrzali na tome vec su i omedjili ovo Sarajevo i nametnuli se istom pa ga danas unistavaju laganim koracima... kao sto je u globalu seljacka politika omedjila svaki interes u BIH-a...tako nam je i drzava dobila izgled sela... podjeljena na samo malo veca sela sa seoskim gazdama...

sto bi moj komsija vedo reko sine imas dvije politike jedna je seljacka jedna je gradjanska e danas seljaci vladaju ... mirko i vedo sa sela ce uraditi jedno drugom sto nikada nece mirko i vedo iz grada :D[/quote

Ne bih se upustala u te rasprave o Sarajevu, sto nije ni tema, medjutim covjek tako niskog znanja iskustva i obrazovanja poput Nazifa Gljive ne zasluzuje da bude gost emisije i iznosi svoja subjektivna skromna misljenja o ljudima vecim od sebe.....Njegov problem "neemancipacije" je ocigledan i bez komentara, jer ja da imam 50 godina "u guzici" pomnije bih birala rijeci i fraze na tv-u jer ga ne gledaju samo "seljaci" poput njega samog vec mozda i obrazovani i uzviseniji dio publike koji mu se smije, dok pak onaj dio publike koji je na njegovom nivou moze da kaze rijeci podrske njegovom tako oskudnom vokabularu :D :D .....yayx....Ne znam ni zasto pozivaju kao goste emisija "glupe" ljude kao da nas nesto ruzno vise moze da iznenadi jer ovdje samo svako svakog blati, rijetko se pojavljuju pametni ljudi na tv-u jer je to za njih gubitak vremena i rijeci na populaciju koja ne razumije ono o cemu govore....Mene samo mogu iznenaditi lijepe stvari danas, ove ruzne su svakodnevnica....... :D
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#66 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by black »

pisanje ti bash i ne ide uz Fridu Kahlo :mrgreen:
shalaedin
Posts: 1337
Joined: 28/03/2008 00:35

#67 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by shalaedin »

Tarantaca wrote:Ne bih se upustala u te rasprave o Sarajevu, sto nije ni tema, medjutim covjek tako niskog znanja iskustva i obrazovanja poput Nazifa Gljive ne zasluzuje da bude gost emisije i iznosi svoja subjektivna skromna misljenja o ljudima vecim od sebe.....Njegov problem "neemancipacije" je ocigledan i bez komentara, jer ja da imam 50 godina "u guzici" pomnije bih birala rijeci i fraze na tv-u jer ga ne gledaju samo "seljaci" poput njega samog vec mozda i obrazovani i uzviseniji dio publike koji mu se smije, dok pak onaj dio publike koji je na njegovom nivou moze da kaze rijeci podrske njegovom tako oskudnom vokabularu :D :D .....yayx....Ne znam ni zasto pozivaju kao goste emisija "glupe" ljude kao da nas nesto ruzno vise moze da iznenadi jer ovdje samo svako svakog blati, rijetko se pojavljuju pametni ljudi na tv-u jer je to za njih gubitak vremena i rijeci na populaciju koja ne razumije ono o cemu govore....Mene samo mogu iznenaditi lijepe stvari danas, ove ruzne su svakodnevnica....... :D
Sad bi se neko trebao uvrijediti na ovo :D
Ocito je neko opasno pogodjen mojim rijecima, Nazifovim i moga komse Vede :)

Vidi nekada za reci nesto kvalitetno nije dovoljna samo skola, Nazif mozda nije skolovan covjek, ali nije ni čovjek koji nema iskustva u životu... zato kako god on traje... on traje dugo ... neko drugi puno skolovaniji u zivotu nece napraviti stvari koje je napravio on ... on se rovovski bori i postize ono sto zeli.. radi toga ga treba cijeniti ... recimo on u drzavi veci medijski prostor ima od Tunje Filipovica i mnogih drugih intelektualaca. A znas li mozda zasto? Nazif ne suti ... On vice i kada mu nesto smeta on to kaze na nacin na koji to razumije i maksumce od 3 godine i dedo od 90. A kad Filipovic zavrne neku rijec razumicemo ga ti i ja, ali pola naroda nece... Nazif ima stav i jasno ga ispoljava, drugi ga imaju, ali ga iznose kao mekusci... kad si ti vidjela Nazifa da on svoju pricu pakuje u neke izmisljene ljudske izraze kojim bi se on uzdizao radi svoga obrazovanja u odnosu na one neskolovanije ljude... kad si vidjela Nazifa da filozofira tako da i sam sebe nerazumije ono sto kaze... kad si ti vidjela da je Nazif nesto drugo osim onoga sto jeste tj. obican bosanski covjek...

Iskreno cijenim ga zato sto na jeziku dlake nema i zna da skrene pozornost na sebe, zna da se snadje i zna da se izbori za svoj cilj... drugi to ne znaju... Vjeruj mi mozda su njemu tvoje rijeci smjesne, glupe, ali itekako mnoge njegove rijeci vjesto opisuju stanje u nasem orkuzenju...
User avatar
Tarantaca
Posts: 50
Joined: 01/08/2009 09:30

#68 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by Tarantaca »

:D ......ma jooooj ja pricam o Nazifu Gljivi sta vise da kazem.... :D :D .....smijesna sam sama sebi.....
@shalaedin
nisam uvrjedljive prirode :-D .....i nemam nista protiv tvog "idola" :) samo mislim da nam je dosta "onih" koji kake po svemu a nista dobro ne donose na ovaj svijet, samo ne zelim biti jedna on takvih a cini se sve nas je vise :D ......inace koga je briga sta Gljiva ima da kaze, koga ovdje briga uopce sta drugi imaju da kazu :razz: :razz: ....zar nije tako??....ko ovdje slusa glas razuma a ne nekakve gorcine proslosti i sta ti ja znam.....ma hajd doci se i Gljiva "tobe" pa nastaviti pisati te pjesme pa kome god da ih proda, sigurno mu neki zavide na karijeri :D :D
shalaedin
Posts: 1337
Joined: 28/03/2008 00:35

#69 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by shalaedin »

Tarantaca wrote::D ......ma jooooj ja pricam o Nazifu Gljivi sta vise da kazem.... :D :D .....smijesna sam sama sebi.....
@shalaedin
nisam uvrjedljive prirode :-D .....i nemam nista protiv tvog "idola" :) samo mislim da nam je dosta "onih" koji kake po svemu a nista dobro ne donose na ovaj svijet, samo ne zelim biti jedna on takvih a cini se sve nas je vise :D ......inace koga je briga sta Gljiva ima da kaze, koga ovdje briga uopce sta drugi imaju da kazu :razz: :razz: ....zar nije tako??....ko ovdje slusa glas razuma a ne nekakve gorcine proslosti i sta ti ja znam.....ma hajd doci se i Gljiva "tobe" pa nastaviti pisati te pjesme pa kome god da ih proda, sigurno mu neki zavide na karijeri :D :D
Prvo on mi nije idol jer idola nemam. Kao drugo rekao sam zbog cega ga cijenim. Kao trece, dok opanak vlada u BIH-a ce nam i biti ovako. Zasto onda opanke ne kritikovati? :D Njima treba svacija kritika, nije na odmet i malo Nazifove.
Imam svojstvo dobrog slusatelja tako da meni nije tesko poslusati i emancipovanije ljude od Gljive, a i one gore . Bas zato sto nikome nije bitno ko nam i kako i sta govori... zato nam opanak vlada. Da te napomenem njegova karijera me se ne dotiče jer svoju gradim u nekim drugim vodama. :D
Medjutim to sto se ti pravis kao da nisi cula nijednu njegovu pjesmu koju je on otpjevao sam, napisao nekome drugom, to je tvoja privatna stvar... ali eto posto si ti emancipovano i fino celjade, a mi Gljivini mali fanovi mislim da nam nije malo tvoje kritike na odmet :D

Prosvijetli nas mudra djevojko :D
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#70 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by vaca »

shalaedin wrote:
Tarantaca wrote::D ......ma jooooj ja pricam o Nazifu Gljivi sta vise da kazem.... :D :D .....smijesna sam sama sebi.....
@shalaedin
nisam uvrjedljive prirode :-D .....i nemam nista protiv tvog "idola" :) samo mislim da nam je dosta "onih" koji kake po svemu a nista dobro ne donose na ovaj svijet, samo ne zelim biti jedna on takvih a cini se sve nas je vise :D ......inace koga je briga sta Gljiva ima da kaze, koga ovdje briga uopce sta drugi imaju da kazu :razz: :razz: ....zar nije tako??....ko ovdje slusa glas razuma a ne nekakve gorcine proslosti i sta ti ja znam.....ma hajd doci se i Gljiva "tobe" pa nastaviti pisati te pjesme pa kome god da ih proda, sigurno mu neki zavide na karijeri :D :D
Prvo on mi nije idol jer idola nemam. Kao drugo rekao sam zbog cega ga cijenim. Kao trece, dok opanak vlada u BIH-a ce nam i biti ovako. Zasto onda opanke ne kritikovati? :D Njima treba svacija kritika, nije na odmet i malo Nazifove.
Imam svojstvo dobrog slusatelja tako da meni nije tesko poslusati i emancipovanije ljude od Gljive, a i one gore . Bas zato sto nikome nije bitno ko nam i kako i sta govori... zato nam opanak vlada. Da te napomenem njegova karijera me se ne dotiče jer svoju gradim u nekim drugim vodama. :D
Medjutim to sto se ti pravis kao da nisi cula nijednu njegovu pjesmu koju je on otpjevao sam, napisao nekome drugom, to je tvoja privatna stvar... ali eto posto si ti emancipovano i fino celjade, a mi Gljivini mali fanovi mislim da nam nije malo tvoje kritike na odmet :D

Prosvijetli nas mudra djevojko :D
Ljudi sa sela su krivi za situaciju u BiH i trebamo ih mi 'građani' konstantno kritikovati?? Super, bravo!

Zbog pljuvačine po bosancima sa sela mi se i smučio taj gljiva, i cijela ona ekipa računajući i memu koji su se kočili od smijeha na ovaj šovinizam!
shalaedin
Posts: 1337
Joined: 28/03/2008 00:35

#71 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by shalaedin »

Evo za svu raju pjesma o Nazifu od Ramba Amadeusa i Elvisa J. Kurtovića...

User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#72 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by black »

babyline wrote:

rambo who :D
'gospodjo, jedan je rambo ....' :mrgreen:
User avatar
Tarantaca
Posts: 50
Joined: 01/08/2009 09:30

#73 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by Tarantaca »

babyline wrote:
black wrote:..nije dobro bijelo dugme
nije dobra katarina
sta je dobro sta nam treba
nazif nazif nazif gljiva...


rambo

:mrgreen:
rambo who :D
hahahhaa :D .....Nazif Pečurka :-D :-D
User avatar
Tarantaca
Posts: 50
Joined: 01/08/2009 09:30

#74 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by Tarantaca »

@shalaedin

stvarno ne znam ni jednu njegovu pjesmu :? :? ...eto mogao bi ti mene da prosvjetlis a ne ja tebe :D ....vidis sve ovo je korisno ja cu danas da naucim koju Gljvi-čnu pjesmu ;-) .......nisam tu da bih bila mudrijasica i pametnica samo iznosim svoje misljenje, ne kritikujem tvoje niti ga osporavam ali Gljivu ne postujem niti kao vjestog govornika niti kao umjetnika mozda kao osobu i covjeka to je sve, a njegov "umjetnički" opus je daleko od kvalitetnog.....pa kad sve uzmemo u obzir (da ne zna pricati pjevati zna s....) po kojoj osnovi treba da ga se intervjuiše ???!! :? ...bas se pitam.....aaa Mimu ne mogu ni da opisem :D
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#75 Re: Nazif Gljiva u emisiji mimohod

Post by CLIO »

Tarantaca wrote::D ......ma jooooj ja pricam o Nazifu Gljivi sta vise da kazem.... :D :D .....smijesna sam sama sebi.....
@shalaedin
nisam uvrjedljive prirode :-D .....i nemam nista protiv tvog "idola" :) samo mislim da nam je dosta "onih" koji kake po svemu a nista dobro ne donose na ovaj svijet, samo ne zelim biti jedna on takvih a cini se sve nas je vise :D ......inace koga je briga sta Gljiva ima da kaze, koga ovdje briga uopce sta drugi imaju da kazu :razz: :razz: ....zar nije tako??....ko ovdje slusa glas razuma a ne nekakve gorcine proslosti i sta ti ja znam.....ma hajd doci se i Gljiva "tobe" pa nastaviti pisati te pjesme pa kome god da ih proda, sigurno mu neki zavide na karijeri :D :D

Hahaahahahahah, kad ne padoh sa stolice....ijaaaaaaaaaaoooo....suze me oblise :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply