Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

gaius

#3276 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by gaius » 31/01/2014 20:12

kako eko-ing upravitelj nije pravni sljednik eko-ing-a.. eto kako...
zgrada je imala ugovor sa eko-ingom ali nikada se eko-ing upraviteljem..

sad se ministarstvo ukenjalo pa nam ne daju kopiju rješenja za eko-ing upravitelj (da vidimo kojom to pravnom konstrukcijom MSP može određivati ko je čiji pravni sljednik).. ne daju kopiju ugovora.. ne daju ništa kako bi prikrili činjenicu da je zgrada bila 3-4 godine bez legalnog upravitelja i bez pev-a.. za sve moram pisati stotinu puta ali nema odustajanja.. naučićemo ih mi pameti...

stanari će ustrajati a upravitelja ćemo mi birati.. neće ni ministarstvo ni upravitelji birati ko će biti upravitelji..nego mi stanari.. ovo je naše a ne ministrovo, ovog ili onog...

vratićemo i 15 milja koje nam digoše za lift a i ostalu lovu... toliko su mi stali na žulj da nema šanse da me zaustave sada.. ispitaću sve šta se radilo u zadnjih 5 godina.. a iza leđa imam sad za sad 25 gnjevnih vlasnika.. pa tjeraćemo se drugovi..

eto neka sad bruji čaršija.. sjatilo se oko našeg ulaza i misle nas jebavati za naše pare.. e neće moći..
jebote ko da je milion maraka u pitanju koliko ne odustaju..

šta te još ovako javno interesuje...

predstavnik

#3277 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by predstavnik » 04/02/2014 15:35

Kako je moguće da je EKO ING-u ministarstvo produzilo licencu???????????????????

I kako je moguće stanari mogu da trpe lopovluk i bezobrazluk od EKO ING-a?

Pa EKO-ING nije u stanju da održava jedan šator a ne zgradu???????

gaius

#3278 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by gaius » 04/02/2014 17:36

ma vidi.. čini mi se da je najveći problem kad se stanari ne organizuju nego svako misli da zgrada treba biti nečiji tuđi problem..

možda sam i ja takav bio.. par godina sam trpio lupanje lifta, prljav ulaz i slične stvari.. a plaćao sam godinu u naprijed kompaniji koja ima sve blokirane račune!!

ali sada više stvarno nema smisla..

najgore od svega je to što ministarstvo tj. ljudi u ministarstvu imaju neke svoje preference (da ne upotrijebim grublju ali puno jasniju formulacijU) u pogledu upravitelja pa meni ništa ne daju od dokumentacije.. a da ne govorim šta mi je profesija.. meni je čak jedan upravitelj kad sam im zatražio dokumentaciju počeo mangupski prijetiti prijavom jednom hajde da kažem strukovnom udruženju čiji sam član.. kakav neviđen bezobrazluk.. skinuli su 15 hiljada KM sa računa, nikada nisu popravili lift i imaju cohones da prijete ljudima..

treba se organizovati.. treba biti uporan.. a puno pomaže ako je neko iz zgrade pravnik i još ima snage da ih bombarduje.. ministar će tako i sutra od mene dobiti faks kojim tražim da mi konačno dostave dokumentaciju.. a ako ne dostave idu inspekcije, tužilaštvo, mediji, folovi golovi..

to je naprosto nevjerovatno kako ministarstvo sprečava stanare da sami izaberu upravitelja... i pogoduju nekakvim mangupskim marifetlucima koji ne prolaze ni u vrtiću i svim tim maltretiraju stanare.. u našem slučaju u ministarstvu doslovno brane marifetluk koji je jednak onome kada dijete u prvom razredu dobije keca pa ponese kući a na putu do kuće prepravi olovkom u 5-icu.. e tako se neko dijete zaigralo na našem zapisniku a ministarstvo to brani li brani..

problem je što ljudi iz ministarstva ni sami nisu svjesni da svojim postupcima lagano klize u krivična djela.. ma majku mu i krivične prijave će da rade ali neće ministarstvo birati upravitelja i PEV-a nego će ga birati stanari.. nije bitno ko će to biti ali ga moraju birati stanari..

HALO.BA

#3279 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by HALO.BA » 07/02/2014 20:35

Ma ministarstvo nece da ukine licencu EKO ING LOPOVIMA jer bi onda sebi stvorili problem tj. morali bi svim zgradama dodjeliti nove upravitelje a sto je jos gore ne znaju kako bi objasnili tolikim etaznim vlasnicima da njihovog NOVCA NEMA. Samo sto znaju reci da etazni vlasnici mogu podnjeti zajednicku privatnu tuzbu protiv EKO ING LOPOVA.

muminovic

#3280 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by muminovic » 09/02/2014 11:21

Ovi upravitelji sluze sami sebi, nama 2 godine nisu nista uradili, a svaki mjesec svaki stan placa cca 24 KM mjesecno.

Bellica

#3281 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 11/02/2014 08:14

muminovic wrote:Ovi upravitelji sluze sami sebi, nama 2 godine nisu nista uradili, a svaki mjesec svaki stan placa cca 24 KM mjesecno.
Za tu situaciju su odgovorni iskljucivo etazni vlasnici.

Alkos

#3282 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Alkos » 11/02/2014 08:47

Majke mi mile, mali ce nam zatvori biti jednog lijepog dana...

saim_adka

#3283 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by saim_adka » 11/02/2014 09:14

.
Last edited by saim_adka on 20/01/2017 13:53, edited 1 time in total.

Bellica

#3284 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 12/02/2014 08:00

Niste jedini soliter u Sarajevu koji ima toliko stanova pa sve funkcionise. I ti iznajmljeni stanovi imaju neke vlasnike da li fizicko ili pravno lice. Naravno da nije lahko napraviti izmjene, ali nije ni nemoguce. Samo trebas ljude probuditi i na neki nacin "natjerati" da brinu o svojoj imovini. Prije dvije godine se javio takodjer jedan gospodin koji je imao istu pricu kao ti, neki dan javlja da su zamijenili upravitelja i predstavnika i da su prezadovoljni. Sve se moze, samo treba volja, a ne da vam je vazniji Sulejman Velicanstveni ili neka utakmica od zastite licne-zajednicke imovine od propadanja, unistavanja i nebrige od strane upravitelja i predstavnika. I hajde mi sada reci kako EV nisu krivi??? I za te zapecacene stanove neko potpisuje zapisnik, tako da se moze naci 80 ljudi, samo treba dosta vremena, zivaca i strpljenja. I obavezno pustite svog PEV-a da radi sta hoce i da o zgradi brine kao da s Marsa pala i kao da on nema nikakve veze s njom. Imate li kad ste toliko velika zgrada ikakvu protiv-pozarnu zastitu? Jeste li ikada prosli obuku koristenja protiv-pozarnih aparata???

HALO.BA

#3285 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by HALO.BA » 15/02/2014 00:14

gaius wrote:kako eko-ing upravitelj nije pravni sljednik eko-ing-a.. eto kako...

sad se ministarstvo ukenjalo pa nam ne daju kopiju rješenja za eko-ing upravitelj (da vidimo kojom to pravnom konstrukcijom MSP može određivati ko je čiji pravni sljednik).. ne daju kopiju ugovora.. ne daju ništa kako bi prikrili činjenicu da je zgrada bila 3-4 godine bez legalnog upravitelja i bez pev-a.. za sve moram pisati stotinu puta ali nema odustajanja.. naučićemo ih mi pameti...

stanari će ustrajati a upravitelja ćemo mi birati.. neće ni ministarstvo ni upravitelji birati ko će biti upravitelji..nego mi stanari.. ovo je naše a ne ministrovo, ovog ili onog...

vratićemo i 15 milja koje nam digoše za lift a i ostalu lovu... toliko su mi stali na žulj da nema šanse da me zaustave sada.. ispitaću sve šta se radilo u zadnjih 5 godina.. a iza leđa imam sad za sad 25 gnjevnih vlasnika.. pa tjeraćemo se drugovi..

eto neka sad bruji čaršija.. sjatilo se oko našeg ulaza i misle nas jebavati za naše pare.. e neće moći..

predlozio bi ti da od ministrstva trazis zapisnik po kojem je tvoja zgrada presla kod novog upravitelja tj. kod istog seronje lopova. Jer kako je EKO ING propao i kako su mu svi racuni blokirani, on je otvorio novu firmu EKO ING UPRAVITELJ, ali je po zakonu morao sa svakim ulazom da potpise novi ugovor tj. da svaki ulaz ima zapisnik o raskidanju ugovora sa predhodnim upraviteljem kao i zapisnik koji je odobren od strane MSP da je valjan i da se moze preci kod novog upravitelja.

EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,

Ako sta mogu pomoci, tu sam!!

Bellica

#3286 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 15/02/2014 07:43

HALO.BA wrote:
gaius wrote:kako eko-ing upravitelj nije pravni sljednik eko-ing-a.. eto kako...

predlozio bi ti da od ministrstva trazis zapisnik po kojem je tvoja zgrada presla kod novog upravitelja tj. kod istog seronje lopova. Jer kako je EKO ING propao i kako su mu svi racuni blokirani, on je otvorio novu firmu EKO ING UPRAVITELJ, ali je po zakonu morao sa svakim ulazom da potpise novi ugovor tj. da svaki ulaz ima zapisnik o raskidanju ugovora sa predhodnim upraviteljem kao i zapisnik koji je odobren od strane MSP da je valjan i da se moze preci kod novog upravitelja.

EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,EKO ING LOPOVI, EKO ING LOPOVI,

Ako sta mogu pomoci, tu sam!!
To se ne moze dobiti jer ne postoji. Pa i da zamoislimo da neki zapisnici postoje (pisem i mislim na vise ulaza) nemaju nikakvo rjesenje od MSP da je zapisnik uredu i da se upravitelj moze zamijeniti. Ja sam 2008. poslala zapisnik za moj ulaz i nakon nekoliko dana sam dobila rjesenje u kojem stoji da su odluke donesene u skladu po tada vazecem zakonu. Ovo sve sa Eko ing-om je bilo 2011./2012. i kazem ti, da zapisnici i postoje (jer se mogu naknadno napraviti), ne mogu imati validna rjesenja iz MSP. I samo jos da kazem da jos dva upravitelja imaju istu ovakvu situaciju, doduse, malo ljepse odradjenu, ali sustina je ista.

HALO.BA

#3287 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by HALO.BA » 16/02/2014 21:04

Bellica wrote:I samo jos da kazem da jos dva upravitelja imaju istu ovakvu situaciju, doduse, malo ljepse odradjenu, ali sustina je ista.
Sto si Belice tako tajnovita, pa napisi nam koja su gore dve pomentuna upravitelja?

Bellica

#3288 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 17/02/2014 07:41

HALO.BA wrote:
Bellica wrote:I samo jos da kazem da jos dva upravitelja imaju istu ovakvu situaciju, doduse, malo ljepse odradjenu, ali sustina je ista.
Sto si Belice tako tajnovita, pa napisi nam koja su gore dve pomentuna upravitelja?
Zato sto ne zelim da navucem opet belaj na vrat, dosta mi je prijetnji sa svih strana.

capa

#3289 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by capa » 04/05/2014 08:50

Situacija koja se konstantno ponavlja izgleda ovako: Na otvoreni nalog Upravitelj salje uvijek DVA radnika, od kojih jedan radi a drugi drzi ruke u dzepovima. Po zavrsetku posla, koji je recimo trajao 20 minuta, satnica se upisuje za oba radnika po principu svaki poceti sat se racuna kao 1 sat. Dakle za ovaj primjer, pod pretpostavkom da nema utrosenog materijala, sa racuna ulaza se skida 37,5 KM (12 KM za izlazak na intervenciju, plus 20KM za 2 KV radnika (10 KM/h), plus 5,45KM za PDV). Ista suma bi bila skinuta sa racuna i u slucaju da su radnici dosli, zamijenili glavni osigurac za 3 minute i otisli. Pa je li to u redu?
Molim Predstavnike da mi kazu da li je (ako jeste, u kom zakonskom aktu) propisano da na intervenciju uvijek moraju da idu dva radnika (pa se utroseno vrijeme rada uvijek mnozi sa 2) i da li se zapoceti sat rada racuna kao puni sat rada.

Bellica

#3290 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 05/05/2014 08:18

capa wrote:Situacija koja se konstantno ponavlja izgleda ovako: Na otvoreni nalog Upravitelj salje uvijek DVA radnika, od kojih jedan radi a drugi drzi ruke u dzepovima. Po zavrsetku posla, koji je recimo trajao 20 minuta, satnica se upisuje za oba radnika po principu svaki poceti sat se racuna kao 1 sat. Dakle za ovaj primjer, pod pretpostavkom da nema utrosenog materijala, sa racuna ulaza se skida 37,5 KM (12 KM za izlazak na intervenciju, plus 20KM za 2 KV radnika (10 KM/h), plus 5,45KM za PDV). Ista suma bi bila skinuta sa racuna i u slucaju da su radnici dosli, zamijenili glavni osigurac za 3 minute i otisli. Pa je li to u redu?
Molim Predstavnike da mi kazu da li je (ako jeste, u kom zakonskom aktu) propisano da na intervenciju uvijek moraju da idu dva radnika (pa se utroseno vrijeme rada uvijek mnozi sa 2) i da li se zapoceti sat rada racuna kao puni sat rada.
Naravno da se ne moraju i ne trebaju slati vise od jednog radnika, osim ako krecenje nije u pitanju ili neki veliki kvar na vodo ili elektro instalaciji kad je neophodno da dodju dva radnika i RADE. Ali u ovim situacijama uglavnom se radi putem predracuna pa ti daju jednu cijenu, a tebe bad pretjerano i ne interesuje radi ili jedan ili trojica jer je cijena ista, kao na predracunu. Ja kao PEV do sada nisam imala takvih problema, ali da mi posalju dva radnika, da jedan stoji, a drugi da radi, jednostavno bih nalog potpisala samo za jednog jer je ovaj prvi stajao i to bih napisala na nalogu pri potpisivanju. U Zakonu nigdje ne pise koliko majstora dolazi na intervenciju, jer se takve i slicne stvari regulisu zajednickim ugovorom na ciji tekst EV na SKupu EV daju saglasnost. Nadam se da sam ti pomogla.

Garden of illusion

#3291 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Garden of illusion » 05/05/2014 08:39

capa wrote:Situacija koja se konstantno ponavlja izgleda ovako: Na otvoreni nalog Upravitelj salje uvijek DVA radnika, od kojih jedan radi a drugi drzi ruke u dzepovima. Po zavrsetku posla, koji je recimo trajao 20 minuta, satnica se upisuje za oba radnika po principu svaki poceti sat se racuna kao 1 sat. Dakle za ovaj primjer, pod pretpostavkom da nema utrosenog materijala, sa racuna ulaza se skida 37,5 KM (12 KM za izlazak na intervenciju, plus 20KM za 2 KV radnika (10 KM/h), plus 5,45KM za PDV). Ista suma bi bila skinuta sa racuna i u slucaju da su radnici dosli, zamijenili glavni osigurac za 3 minute i otisli. Pa je li to u redu?
Dva radnika se šalju najčešće prilikom izvođenja hitnih intervencija pogotovo kada su u pitanju elektroinstalacije, najviše iz sigurnosnih razloga. Uvijek postoji mogućnost strujnog udara, ukoliko su tu dva radnika veća je šansa za spašavanje povrijeđenog majstora. Plaćanje dolaska dva radnika jeste bacanje novca ali nije bez razloga, i upravitelju bi se nekad isplatilo poslati majstore na dvije adrese i istovremeno zaraditi na dva mjesta ali propisi su takvi kakvi jesu.

Bellica

#3292 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 06/05/2014 08:57

Garden of illusion wrote:
Dva radnika se šalju najčešće prilikom izvođenja hitnih intervencija pogotovo kada su u pitanju elektroinstalacije, najviše iz sigurnosnih razloga. Uvijek postoji mogućnost strujnog udara, ukoliko su tu dva radnika veća je šansa za spašavanje povrijeđenog majstora. Plaćanje dolaska dva radnika jeste bacanje novca ali nije bez razloga, i upravitelju bi se nekad isplatilo poslati majstore na dvije adrese i istovremeno zaraditi na dva mjesta ali propisi su takvi kakvi jesu.
Ne znam bas da bi mu se isplatilo poslati dva majstora na dvije adrese. Bolje jednim vozilom poslati dvojicu i o jednom trosku uzeti dvije satnice, nego na dvije adrese potrositi gorivo i zaraditi isti novac.

Garden of illusion

#3293 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Garden of illusion » 06/05/2014 15:07

Bellica wrote: Ne znam bas da bi mu se isplatilo poslati dva majstora na dvije adrese. Bolje jednim vozilom poslati dvojicu i o jednom trosku uzeti dvije satnice, nego na dvije adrese potrositi gorivo i zaraditi isti novac.

Ne govorim o istom novcu niti o istom poslu na elektroinstalacijama na dvije adrese. Npr.zamjena automata za stub.svjetlo na jednoj adresi i zamjena jednog osigurača na drugoj nisu ni blizu isto isplative ali se iz sigurnosnih razloga šalju po dva majstora na obje, a realno mogao bi po jedan na svaku.

capa

#3294 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by capa » 06/05/2014 18:38

Hvala vam obadvijema na odgovoru. Garden, to sto si napisala se otprilike podudara sa odgovorom koji sam dobila od Upravitelja – zaboga iz sigurnosnih razloga uvijek idu dvojica! Meni to i dalje nije u redu i smatram da samo sluzi kao izgovor da se duplo naplati rad. Malo je situacija, bar u mojoj zgradi, kada na intervenciju treba da izadju 2 radnika. Npr. nasi najcesci problemi su sa vodom I dotrajalim instalacijama. Uvijek dodju 2 vodoinstalatera i uvijek jedan radi a drugi hvata zjale okolo. Sto se struje tice, obicno dodju da zamijene neko sijalicno grlo u stubistu. Opet jedan radi a drugi pridrzava merdevine I dodaje alat – e to mogu i ja, ako je potrebno. Pa da zovem elektricara privatno da mi nesto popravi u stanu, dosao bi samo jedan i odradio posao. I da dodju dvojica, ne bi naplatili duplu satnicu. Zato se u potpunosti slazem sa Belicom I veoma mi se svidio nacin na koji bi ona potpisala nalog.

Jos vas jedino molim da mi odgovorite na drugo dio pitanja - da li se zapoceti sat rada racuna kao puni sat? Ako su radnici radili npr. 1 sat i 10 minuta, da li je pravilno u nalog upisati tacnu satnicu, ili se zaokruzuje na 2 sata. Ako se upisuje tacna minutaza, da li Upravitelj po njoj odredjuje cijenu, ili zaokruzuje na prvu vecu (u ovom primjeru, na 2 sata puta 10 KM (i puta 2 radnika, haha)).

Hvala puno.

Bellica

#3295 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 07/05/2014 09:12

capa wrote:Hvala vam obadvijema na odgovoru. Garden, to sto si napisala se otprilike podudara sa odgovorom koji sam dobila od Upravitelja – zaboga iz sigurnosnih razloga uvijek idu dvojica! Meni to i dalje nije u redu i smatram da samo sluzi kao izgovor da se duplo naplati rad. Malo je situacija, bar u mojoj zgradi, kada na intervenciju treba da izadju 2 radnika. Npr. nasi najcesci problemi su sa vodom I dotrajalim instalacijama. Uvijek dodju 2 vodoinstalatera i uvijek jedan radi a drugi hvata zjale okolo. Sto se struje tice, obicno dodju da zamijene neko sijalicno grlo u stubistu. Opet jedan radi a drugi pridrzava merdevine I dodaje alat – e to mogu i ja, ako je potrebno. Pa da zovem elektricara privatno da mi nesto popravi u stanu, dosao bi samo jedan i odradio posao. I da dodju dvojica, ne bi naplatili duplu satnicu. Zato se u potpunosti slazem sa Belicom I veoma mi se svidio nacin na koji bi ona potpisala nalog.

Jos vas jedino molim da mi odgovorite na drugo dio pitanja - da li se zapoceti sat rada racuna kao puni sat? Ako su radnici radili npr. 1 sat i 10 minuta, da li je pravilno u nalog upisati tacnu satnicu, ili se zaokruzuje na 2 sata. Ako se upisuje tacna minutaza, da li Upravitelj po njoj odredjuje cijenu, ili zaokruzuje na prvu vecu (u ovom primjeru, na 2 sata puta 10 KM (i puta 2 radnika, haha)).

Hvala puno.
Odgovor na drugi dio pitanja zavisi od upravitelja do upravitelja, jer ja sam imala priliku da vidim u nekim firmama gdje dođu dva radnika s rukama u džepovima, ostanu 10-tak min. i naplate kasnije 20 KM + PDV, a imala sam situaciju gdje je bio majstor od 10:00-11:10H i to je naplaćeno nekih 12 KM +PDV, cesto na svojim izvještajima vidim iznose od 3 KM +PDV ili 7 KM + PDV sto znači da naplaćuju po vremenu koje radnik provede na ulazu. Opet kažem, zavisi od upravitelja i od predstavnika. Sve se to lijepo reguliše zajedničkim ugovorom. Evo sinoć sam čula za situaciju gdje je upravitelj četiri mjeseca popravljao lift, a naplaćivao PO SATNICI. Mogu samo zamisliti koliko ih je skupo izašao taj lift, četiri mjeseca, 22 radna dana, po 8 sati???

capa

#3296 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by capa » 09/05/2014 18:36

Belice, hvala ti puno, tvoji odgovori su mi razrijesili neke nedoumice i pomogli da poredam "stvarcice"u svojoj glavi.
LP

Bellica

#3297 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 10/05/2014 08:38

capa wrote:Belice, hvala ti puno, tvoji odgovori su mi razrijesili neke nedoumice i pomogli da poredam "stvarcice"u svojoj glavi.
LP
Nema na cemu i drugi put, slobodno pitaj. LP i tebi.

rimac

#3298 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by rimac » 27/05/2014 15:46

preporuka za bravarsku firmu koja bi popravila ulazna vrata, prefarbati i dodjerati, te dio ograde... Oki nešto odugovlači.

Bellica

#3299 Re: Ko su upravitelji u vasoj zgradi???

Post by Bellica » 28/05/2014 09:11

rimac wrote:preporuka za bravarsku firmu koja bi popravila ulazna vrata, prefarbati i dodjerati, te dio ograde... Oki nešto odugovlači.
Ja mogu samo da zamolim u OKI-ju da ti do kraja sedmice dodje majstor, svi ostali s kojim sam radila nisu bili nesto posebno.

Post Reply