Mercator RS i BiH??????

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#26 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by ružmarin-a »

@stupska bitanga: vlasnik Merkatora je Srbin, ne znam odakle...njegova postavka i diktira način prezentiranja RS i BiH, sve je to politika...miješa se i gdje treba i ne
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#27 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by nova_korisnica »

moraju da citaju forum pa su ispravili :D :D :D


bez obzira sto su reagovali, trebali su izdati zvanicno izvinjenje sto je to tako dugo stajalo na stranici!! ali hej, mi smo u bosni..pa who cares??

ja tamo ako odem to je onda jednom ili dva puta u godini u potrazi za necim sto nisam negdje drugo nasla...ali u medjuvremenu sam nasla par manjih radnica koje imaju te neke proizvode koji nisu standardni tako da u biti i ne moram vise u merkator ni ici...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#28 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by Banksy »

ružmarin-a wrote:@stupska bitanga: vlasnik Merkatora je Srbin, ne znam odakle...njegova postavka i diktira način prezentiranja RS i BiH, sve je to politika...miješa se i gdje treba i ne
Vlasnici Mercatora su Pivovarna Laško, Istrabenz, Ljubljanska banka, razni državni fondovi Slovenije i brojni mali dioničari.
Direktor je dugo godina bio Zoran Jankovič, današnji gradonačelnik Ljubljane.
Da je Slovenija generalno, iz raznoraznih razloga, vrlo sklona Srbiji, nije novost.
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#29 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by ružmarin-a »

@banksy, hvala, priznajem, omaška :oops: pogolema, sorry stoga na mojoj neupućenmosti i neapdejtovanju informacija (zahrđala mi mašinJerija) :lol: moram na remonJt :lol:
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#30 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by buzzer »

Raz wrote:Domaća korpa uključuje bogatu ponudu kvalitetnih proizvoda dobavljača i proizvođača iz RS i Federacije BIH. U sklopu Domaće korpe nudimo oko 100 kvalitetnih proizvoda eminentnih proizvođača iz RS i Federacije BiH koje možete kupiti u svim Mercatorovim trgovinama po povoljnim cijenama u razdoblju od tri mjeseca. Izbor proizvoda prilagođen je sezoni, željama i potrebama kupaca, a namjenjen svakodnevnoj potrošnji u domaćinstvu – hrana, piće, sredstva za čišćenje i kozmetika. Odabirom kvalitetnih domaćih proizvoda Mercator brine o domaćim proizvođačima, podstiče domaću proizvodnju i uvažavanje trgovačkih marki u RS i Federacije BIH.

Posjetite Mercatorova prodajna mjesta, potražite u njima proizvode iz Domaće korpe i uvjerite se u bogatu ponudu ostalih proizvoda.


Promijenise
e tek zbog toga ih treba bojkotovati! znaci svjesno su i prije onako napisali, a i sad svjesno kalkuliraju u stilu provincijskih politicarcica kad ih se natjera da priznaju da postojanje pc-a ne negira postojanje (opstanak) bih. mislim, sta bi im falilo da su stavili samo bih? da li bi opao promet u pc-u? li bi se ista negativno po merkator desilo, osim sto bi izostao taj lobisticki efekat koji prosjecno(m) zadojenom posjetiocu ove stranice iz pc-a sugerise: evo i jedan internacionalni koncern kao sto je merkator podrzava nasu samostalnost - nastavimo se zalagati, isplati se.

@ruzmarina
no bojkot

prave najbolji kečap :oops: (inače kupim polimark, ako mi se ne da ići do Merkatora) - ne znam da neko pravi kečap BiH :?

odlučila sam: kupujem samo ono što mi se sviđa, što zadovoljava kvalitetom, ma gdje i ma čije da je

također, spoznaja po ko zna koji put: budi sam sebi na prvom mjestu, briga me za patriotizam briga me za sve, jer briga njih za mene kao pojedinca (ma nije da me je briga, kupim ja domaće ono što valja uvijek)
ovakvim (sitnosicarskim) razmisljanjem nisi cak ni sebi na prvom mjestu. ustvari si potpuno drustveno beskorisna. sasvim je nebitno u ovoj prici to sto na trzistu "u pc i fbih" postoji i heinz i tommy i makar deset boljih ketchup-prozvoda, bitno je da podrzavanjem ovakve politike (i to jos provodjene od strane privrednog, dakle nepolitickog subjekta!) ucestvujes skupa s mnogim drugima u laganom testerisanju grane na kojoj sjedis.
Last edited by buzzer on 29/07/2009 11:02, edited 1 time in total.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#31 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by StupskaBitanga »

Pa mene u BiH nista vise ne moze zacuditi
Oni kupuju od Tusa markete a i ovi im slabo posluju


evo vidim na http://www.mercator.ba nema vise Mercator Kakanj zatvorili ga
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#32 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by ružmarin-a »

@buzzer moja kuhinja najbolje zna šta joj godi, prema tome, o'ladi u 'ladu i o beskorisnosti ili nekorisnosti tupi nekom drugom tupom turpijom, perfektno sam svjesna koliko sam korisna ili nekorisna za društvo, izražavam svoj stav

npr. Polimark kečap se pravi od italijanskog paradajza, posebno uzgajanog za tu svrhu, noije mu mogao parirati nijedan iz Srbije. Izrazila sam svoj stav o kečapu, kao niskokaloričnom dodatku, začinu, kako ga još nazvati...i ostajem pri svome.

Zaključujem: Živjela sloboda izbora
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#33 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by Banksy »

Ovih dana svi slabo posluju, nije Mercator izuzetak.
Ali i dalje imaju najveći izbor najkvalitetnijih roba u gradu, to ne možemo poreći.
''Patrioti'' smo bili od 92-96, neka se danas za ekonomiju bore oni koji su za to plaćeni. Za svoj novac želim najbolje što mogu dobiti.
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#34 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by saibaba »

Što se mene tice... merkator je nakon ovoga završio za mene...

Zna se šta je država ?

Zašto nije Merkator Dalmacija i Hrvatska ? Ili Slavonija i Hrvatska ? ili Sandžak i Srbija ili Vojvodina i Srbija ? ... nego samo RS i BiH ..
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#35 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by Arc_Angel »

To su domaci izdajnici u saradnji sa stranim okupatorom, ovo sto su sada uradili pa se poigrali sa nazivom to je stvarno kap koja je prelila casu, ja opet kazem to je isto ono kada su pravili ovakvu segregaciju drzave merkator kao firma kada je u pitanju bio dan drzavnosti i kada je bio dan republike srpske, dan drzavnosti bio radni dan a dan republike srpske neradni dan , ja licno preko toga ne mogu preci i sada preko ovoga meni ovo lici na petljanje jednog okupatorskog lobija u unutrasnje uredjenje i unutrasnju politiku jedne drzave.

za ovakve tvari nema popravnog.

:sax: :sax: :sax: :sax: :sax:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#36 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by Banksy »

saibaba wrote: Zašto nije Merkator Dalmacija i Hrvatska ? Ili Slavonija i Hrvatska ? ili Sandžak i Srbija ili Vojvodina i Srbija ? ... nego samo RS i BiH ..
Zato što im predsjednik nije potpisao podjelu države na dva dijela.

edit ne bijte tuđe bitke, niste dužni, neko je plaćen da misli o tome, već gledajte da za svoj novac dobijete najkvalitetnije
Last edited by Banksy on 29/07/2009 11:20, edited 1 time in total.
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#37 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by AdnanSA »

Stvar je više nego prosta. Merkator se građanima RS nastoji što više uvući u guzicu. Najlakše je to kada im napišeš RS i BiH što kod njih stvara dojam da je RS neka posebna država i na neki naćin odvojena od BiH.
Naravno pišući RS i BiH kod građana u Federaciji BiH se stvara potpuno suprotan učinak. Jebi ga što na mostu dobiješ na ćupriji izgubiš. Postoji još kompanija koje su podijelile teritorij BiH.
Jedna od njih je njemački STIHL. Veliki proizvođać motornih pila. Oni naime imaju 3 uvoznika za BiH. Jedan je smješten u Mostaru (pokriva teritoriju Hercegovine i središnje Bosne, vlasnik Hrvat), drugi je smješten u Sarajevu( pokriva RS i veliki dio Federacije BiH osim hercegovine i središnje Bosne, vlasnik Srbin) i treći uvoznik je u Unsko-sanskom kantonu koji pokriva isključivo taj kanton vlasnik Bošnjak.
User avatar
horosko
Posts: 29
Joined: 16/01/2009 11:22

#38 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by horosko »

Barem je ozbiljna firma i pazi na misljenje kupaca. Koliko bi nasih firmi odmah ispavilo gresku... naceko bi se sinko. Mislim da je bitno kupovati BH proizvode, a gdje ih kupujem meni je manje bitno... mada sam u Mercatoru bio 2 puta u kupovini, vise iz prakticnih razloga - nasao se tu! Briga su mi sitni BH proizvodjaci, a ovi veliki trgovci me bas ne zanimaju. Da li ce profitirati Mercator, Selimovici i ko vec bas me briga, bitno je da ja prodjem jeftinije!!!
A ko negira Bosnu, po toj logici ne bih na more u Neum, ne bih kupio nista sto je proizvedeno u RS, ne bih ulazio u pola drzavnih institucija... pa hebiga samo mi ostaje ici kod ovih nasih ratnih profitera.... neka daj da idem i kod onih sto su na drugim narodima profitirali.
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#39 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by buzzer »

ružmarin-a wrote:@buzzer moja kuhinja najbolje zna šta joj godi, prema tome, o'ladi u 'ladu i o beskorisnosti ili nekorisnosti tupi nekom drugom tupom turpijom, perfektno sam svjesna koliko sam korisna ili nekorisna za društvo, izražavam svoj stav

npr. Polimark kečap se pravi od italijanskog paradajza, posebno uzgajanog za tu svrhu, noije mu mogao parirati nijedan iz Srbije. Izrazila sam svoj stav o kečapu, kao niskokaloričnom dodatku, začinu, kako ga još nazvati...i ostajem pri svome.

Zaključujem: Živjela sloboda izbora
i ja izrazavam svoj stav. od ovako bjednih akcija, kao sto je ova nekoga iz merkatora, bjedniji su samo oni koji nesto takvo na bilo koji nacin podrzavaju. sloboda izbora nije neogranicena. omedjena je slobodom izbora drugih. sloboda izbora onih sto ne zele i/ili nemaju kuda iz bosne, kao i onih koji bi se rado u bosnu vratili dozvoljava i nalaze suprtstavljanje svemu sto prijeti optanku bih. u ovom konkretnom slucaju dizanjem glasa protiv bojkota merkatora nalazis se na pogresnoj strani i moja je sloboda izbora da ti na to ukazem, pa ti tupi o ketchap-u i svojoj kuhinji koliko hoces. steta je sto to ne vidis, no nije mi namjera nastavljati ovu diskusiju s tobom.
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#40 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by ružmarin-a »

Banksy wrote:
saibaba wrote: Zašto nije Merkator Dalmacija i Hrvatska ? Ili Slavonija i Hrvatska ? ili Sandžak i Srbija ili Vojvodina i Srbija ? ... nego samo RS i BiH ..
Zato što im predsjednik nije potpisao podjelu države na dva dijela.

edit ne bijte tuđe bitke, niste dužni, neko je plaćen da misli o tome, već gledajte da za svoj novac dobijete najkvalitetnije
:thumbup: pogotovo na današnjem zemanu i krizi koja nas je snašla

Markator ima sumnjivo poslovanje, meni stigla obavjest prije par mjeseci o plavoj pika kartici na adresu, znači neko koristi na moje ime pogodnosti, ja nikada nisam postala vlasnikom nijedne kartice...

toliko o ozbiljnosti...

edit: izvinjavam se što su moji postovi prožeti pričom o kečapu, ali zaista, @bu(RA)zer, rekla sam da odem u Merkator nekad samo po taj kečap, smiješno ali istinito. Nisam još vidjela slogu u bojkotu, još nijednom, posluje Merkator godinama i ide mu, zato i kažem ko će meni/tebi/nama narediti da bojkotujemo bilo šta?

isti ti ćeš kupiti nešto što su možda slovenci ili Merkator već kupili a da i ne znaš to i da nema naznačano na deklaraciji eksplicitno čije je...

ja ne podržavam nikoga, davno sam nažalost svjesna da je duh kolektivizma davno napustio prostor u kome bitišemo... i odlelujao negdje daleko, a kako ćemo ga prizvati da se vrati, ne znam, osjetim da svi vape za njim :oops:

:lol: :arrow: što ne znači da sam zbog toga prestala kupovati Merkatorov kečap :skoljka:
Last edited by ružmarin-a on 29/07/2009 11:36, edited 1 time in total.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#41 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by arzuhal »

ružmarin-a wrote:no bojkot

prave najbolji kečap :oops: (inače kupim polimark, ako mi se ne da ići do Merkatora) - ne znam da neko pravi kečap BiH :?
Ne znam dal stvarno ne znaš (ili ih po kvalitetu ne ubrajaš u kečape), al' u BiH imaš 2 bh-kečapa: Vegafruitov kečap iz Doboj-Istoka i Tomico (Drventa). Vegafruitove proizvode sam redovno kupovao jer su bili fantastičnog kvaliteta (kečap, ajvar, marmelade, salate) i jer su domaća firma, ali kako su raspustili stare tehnologe (kadar još iz prijeratne Bosanke Doboj), a to se sve nekako poklopilo kako ih je kupio Selimović & Son, i ajvar i kečap su im bljak. A onda sam otkrio Tomico iz Drevente i to mi je najbolji kečap i zbog kvaliteta i što je naš. Kada kažem naš, onda mislim na cijelu BiH u kojoj se vrti PDV i ne priznajem nikakve granice FBiH i RS. To ne postoji. Postoji samo trenutno okupirani dio BiH koji će biti oslobođen, inša-Allah.
A što se tiče Slovenaca...Pa eto oni će sad poslat svoje stručnjake u BiH da nam pomognu u otklanjanju problema za što bržu liberalizaciju viznog režima za građane RS-a i BiH :P . Vole nas ljudi, pomažu :D . Daj da i mi kupimo koju Cocktu u Mercatoru...
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#42 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by ružmarin-a »

@arza, znam za vegafrotov, ali se nisam usudila eksperimentisati, zato koristim samo provjerene stvari i toga se držim ...
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#43 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by video »

Evo brate link http://www-en.mercator.si/contact_us po ih konkretno trpajte sa svim i svacim od negiranja drzave pa do.....
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#44 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by Arc_Angel »

Moram samo jos da prokomentarisem , jes da je malo off topic.

ne zelim da se niko nadje uvrijedjen ali za sve vas koji konstantno trubite pricu o nekakvim kvalitetima NEWS FLAS bosna i hercegovina kao drzva( a boga mi ni entitete republika srpska) nema zakon o kvalitetu, ne hrane nego bilo cega drugog ( usput novi zakon o hrani je na parlamnetarnoj proceduri vec vise od 2 godine, koristi se stari yugin iz 70 godina) tako da te suplje price o mercatoru kao trgovackom lancu sa najkvalitetnijim proizvodima mozete da okacite macku o rep. poprilicno sam ubijedjne(a volio bih da me neko razuvjeru) da je i u mercatoru kao i u drugim lancima isto milkos, dukat i meglle mlijeko, ista sudzuka brajlovic, ista sarajevska kisela voda, isti next sokovi, iste salame, pastete pavlake paroškovi za vesh itd itd......

jedino ako mercator ovdje u bosni i hercegovini nema neke fransize i svoje proizvodne pogone za gore pobrojane proizvode pa primjenjuje GMP i HACCAP etc....etc..... :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


suplje o "kvalitetnijim" proizvodima koji se prodaju u mecatoru ostavite za kuce


:sax: :sax: :sax: :sax: :sax: :sax:
User avatar
viva_castro
Posts: 725
Joined: 19/02/2008 21:10
Location: sa

#45 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by viva_castro »

terapija wrote:Trebamo se vec jednom pomiriti, da je RS sve manje dio BiH, i krenuti dalje. U najboljem slucaju, RS ce biti onoliko BiH, koliko je to sada, a u najgorem ce se i formalno odvojiti, (na koji oblik koegzistencije ce to biti, do nas je).

Nema vise vracke, a Haretova 100% suplja, to jos samo moze sebi pricati.

Dooooobroooo pazi šta pričaš, govoriš o legalizaciji genocida, učiš svoju djecu da je ok da odu i sruše preko hiljadu vjerskih objekata, siluju desetine hiljada žena, pobiju skoro 100 000 civila, protjeraju svo stanovništvo sa nekog područija, pod izgovorom da nije iste vjere i imena, a zatim da zatru svaki trag tom stanovništvu. Ako želiš da svojoj djeci predstaviš to kao uzor, i da im objasniš da će nakon toga ostati nekažnjeni, nagrađeni i da će ih još braniti ti koje su ubijali, onda ti to radi u svojoj kući, ali mani mi se gebelsovske propagande javno!

Neke ljude to iznimno vrijeđa, ne možeš ni zamisliti kako!
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#46 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by poplava »

Na istoj web strani nadjoh i ovo...

Banjaluka, 07.05.2009. – Najveći Mercator Centar u Bosni i Hercegovini, Mercator Centar Banja Luka zvanično je otvoren u četvrtak, 07.05. u Aleji Svetog Save 69. Svečanom otvaranju prisustvovali su mnogi istaknuti zvaničnici, političari, privrednici i predstavnici javnog života Republike Srpske kao i veliki broj stanovnika Banjalučke regije.
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#47 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by saibaba »

Banksy wrote:
saibaba wrote: Zašto nije Merkator Dalmacija i Hrvatska ? Ili Slavonija i Hrvatska ? ili Sandžak i Srbija ili Vojvodina i Srbija ? ... nego samo RS i BiH ..
Zato što im predsjednik nije potpisao podjelu države na dva dijela.

edit ne bijte tuđe bitke, niste dužni, neko je plaćen da misli o tome, već gledajte da za svoj novac dobijete najkvalitetnije
To su varijante da se pokupe jeftini poeni kod srba..

Recimo jugoslavija je bila federalna država pa niko nije pisao Jugoslavija i srbija ili uz jugoslaviju isticao neku drugu republiku,

RS je po ustavu u rangu kantona ili malo više iznad .. nikakvu osnovu nema isticanje RS uz BiH...

To nisu tuđe bitke.. Ja zbog ovakvih stvari ne kupujem više u merkatoru da je sve najkvalitetnije a džaba..
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#48 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

sarajevsko_pivo wrote:Odem na mercator.ba, kliknem na domacu korpu i vidi sta pise:

Domaća korpa

Domaća korpa uključuje bogatu ponudu kvalitetnih proizvoda dobavljača i proizvođača iz RS i BIH. U sklopu Domaće korpe nudimo oko 100 kvalitetnih proizvoda eminentnih proizvođača iz RS i BiH koje možete kupiti u svim Mercatorovim trgovinama po povoljnim cijenama u razdoblju od tri mjeseca. Izbor proizvoda prilagođen je sezoni, željama i potrebama kupaca, a namjenjen svakodnevnoj potrošnji u domaćinstvu – hrana, piće, sredstva za čišćenje i kozmetika. Odabirom kvalitetnih domaćih proizvoda Mercator brine o domaćim proizvođačima, podstiče domaću proizvodnju i uvažavanje trgovačkih marki u RS i BIH.

Posjetite Mercatorova prodajna mjesta, potražite u njima proizvode iz Domaće korpe i uvjerite se u bogatu ponudu ostalih proizvoda.
K'o da gledam vadiona će im biti da ono RS
znači Republika Slovenija! :evil: :x :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#49 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Fakat izmjenište...što ti je pedantni Švabo...hoću reći Slovenac. :D
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#50 Re: Mercator RS i BiH??????

Post by nokia6170 »

8. sekretar SKOJ-a wrote:
sarajevsko_pivo wrote:Odem na mercator.ba, kliknem na domacu korpu i vidi sta pise:

Domaća korpa

Domaća korpa uključuje bogatu ponudu kvalitetnih proizvoda dobavljača i proizvođača iz RS i BIH. U sklopu Domaće korpe nudimo oko 100 kvalitetnih proizvoda eminentnih proizvođača iz RS i BiH koje možete kupiti u svim Mercatorovim trgovinama po povoljnim cijenama u razdoblju od tri mjeseca. Izbor proizvoda prilagođen je sezoni, željama i potrebama kupaca, a namjenjen svakodnevnoj potrošnji u domaćinstvu – hrana, piće, sredstva za čišćenje i kozmetika. Odabirom kvalitetnih domaćih proizvoda Mercator brine o domaćim proizvođačima, podstiče domaću proizvodnju i uvažavanje trgovačkih marki u RS i BIH.

Posjetite Mercatorova prodajna mjesta, potražite u njima proizvode iz Domaće korpe i uvjerite se u bogatu ponudu ostalih proizvoda.
K'o da gledam vadiona će im biti da ono RS
znači Republika Slovenija! :evil: :x :D
dobro si hebote, vidis ta mi varijanta ne pade na pamet :D

p.s. znaju oni vrlo dobro sta su napisali, a bilo bi im puno jednostavnije da su napisali jednu definiciju "domace korpe" i mirna Bosna :)...a ovako su se malo presli pa kontali da niko i ne cita ono sto pisu na stranici.
Post Reply