Termalna rivijera?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
rosal
Posts: 175
Joined: 10/08/2008 20:53

#1 Termalna rivijera?

Post by rosal »

Kakve su cijene na termalnoj rivijeri, pošto evo vidim da nije dozvoljen unos hrane i pića... Pa me zanima da li se samo u onim restorančićima može nešto popiti ili imaju i neke prodavnice?
User avatar
-danTe-
Posts: 2578
Joined: 09/01/2007 12:16
Location: drzava Ilidza

#2 Re: Termalna rivijera?

Post by -danTe- »

a samo onaj restorancic tako da(a i preskupi su stvarno)...ti fino sok,sendvice i sve ostalo rasporedi po torbama(s kim vec ides),umotaj u peskire od kuce kad krenes...mozda eventualno neki sok flasirani skontaju,al tesko...ugl.mozes unijet veoma lako... :dance:
a u restorancic...sjedi popi kafu,pivo...sta vec hoces,a ostatak jela i pica ponesi sa sobom od kuce... ;-)
User avatar
rosal
Posts: 175
Joined: 10/08/2008 20:53

#3 Re: Termalna rivijera?

Post by rosal »

ma bi ja, ali nekako mi ofirno da me pretresaju i da vade sokove iz torbe :)
ja_doso
Posts: 13
Joined: 06/08/2004 09:45

#4 Re: Termalna rivijera?

Post by ja_doso »

Ja sam posljednje 2 godine sasvim normalno unosio i hranu i pice. Pri tom ne govorim o pola kilograma paradajza, filovanim paprikama i kantici milerama. Dva-3 mala sendvicha i dvije-tri flasice soka (za nas dvoje) koje kasnije koristis za dospipanje vode i to je to.

A kad bi se postovao njihov kucni red: kao prvo cijene su ove godine vidim paprene. 17KM cjelodnevna. Nemogu se kvrcit po betonu, a hlada zglave... 4 KM lezaljaka + 4KM suncobran. 25 KM, bez hrane. Pojedes hamb 5 KM, minimum 2 kafe dnevno. A prije toga uklonit onaj kupus i kecap sa stolica i proucit 100 puta ajetul-kjursiju, da me ne bi sta po noci proganjalo. 34 KM.

Bio u Beleku. Dnevno me moj All inclusive aranzman kostao cca 100 KM vise nego u termama (u koji je dobrim dijelom ukljucena i avio karta). A bio u bijelom svijetu, vidio nesto novo, ljepse, imao sam bazene, tobogane, podvodne masazere, lezaljke, suncobrane, peskire, plazu na 100 metara, klimatiziranu sobu, sat tv, obrok haman svaka 2 sata (sa kolacima, vocem), pa cak i rekreaciju u vidu mini fudbala, odbojke, pikada i ostalih peksimeta... Jos me ganjali sa kornetom po plazi da mi daju sladoled...
zastava128
Posts: 15
Joined: 01/04/2008 00:07

#5 Re: Termalna rivijera?

Post by zastava128 »

Jeftinije je otici na more preko dana nego na terme
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13962
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#6 Re: Termalna rivijera?

Post by South Blue Mama »

unaprijed se izvinjavam za oftopic i zahvaljujem na odgovoru
da li je neko bio na bazenu hotela Terma, molila bih sve detalje?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#7 Re: Termalna rivijera?

Post by vjesticanametli »

ja_doso wrote:Ja sam posljednje 2 godine sasvim normalno unosio i hranu i pice. Pri tom ne govorim o pola kilograma paradajza, filovanim paprikama i kantici milerama. Dva-3 mala sendvicha i dvije-tri flasice soka (za nas dvoje) koje kasnije koristis za dospipanje vode i to je to.

A kad bi se postovao njihov kucni red: kao prvo cijene su ove godine vidim paprene. 17KM cjelodnevna. Nemogu se kvrcit po betonu, a hlada zglave... 4 KM lezaljaka + 4KM suncobran. 25 KM, bez hrane. Pojedes hamb 5 KM, minimum 2 kafe dnevno. A prije toga uklonit onaj kupus i kecap sa stolica i proucit 100 puta ajetul-kjursiju, da me ne bi sta po noci proganjalo. 34 KM.

Bio u Beleku. Dnevno me moj All inclusive aranzman kostao cca 100 KM vise nego u termama (u koji je dobrim dijelom ukljucena i avio karta). A bio u bijelom svijetu, vidio nesto novo, ljepse, imao sam bazene, tobogane, podvodne masazere, lezaljke, suncobrane, peskire, plazu na 100 metara, klimatiziranu sobu, sat tv, obrok haman svaka 2 sata (sa kolacima, vocem), pa cak i rekreaciju u vidu mini fudbala, odbojke, pikada i ostalih peksimeta... Jos me ganjali sa kornetom po plazi da mi daju sladoled...

:lol: ma ne gledaju nikog moze se vala i kokos unijeti :lol:

bolje je ici na more na jedan dan sa peMziJonerima :mrgreen:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#8 Re: Termalna rivijera?

Post by mrtva kokoš »

gledaju svakog 5,6 i onoga ko ima veliku torbu :D ja jednom bio i vise ne vjerujem stvarno ga slovenci usrase sa ovim cijenama, jbt u svici bazen 4 fr. to je negdje oko 5,5 nasih km-ova ...onaj na otoci se inekako moze trpiti ali samo jebe sto je zatvoren pa nema neke drazi na ovom zvizdanu :-)
ispade more daleko isplativija solucija za 4 osobe koje bi se utalile za gorivo :D niti placas kupanje, mozes ponijeti da jedes za taj dan... cak i lezaljke se placaju a da i suncobrani ma nista gratis nema :zoka:
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#9 Re: Termalna rivijera?

Post by ja.neron »

rosal wrote:Kakve su cijene na termalnoj rivijeri, pošto evo vidim da nije dozvoljen unos hrane i pića... Pa me zanima da li se samo u onim restorančićima može nešto popiti ili imaju i neke prodavnice?
slobodno ponesi hranu ali da nije lako kvarljiva inače niko ne pregledava torbe
Srečković
Posts: 7
Joined: 15/07/2009 00:46

#10 Re: Termalna rivijera?

Post by Srečković »

Bio sam danas i nikada više. Karta 17 KM, ležaljka 25, kafa može se podnijeti. Torbu ispreturali do dna , morao sam povaditi sve stvari da oni vide da nemam hrane koja nije dozvoljena da se unese. Propao sam u zemlju jod djece. Da mi to Slovenac radi ovdje a to ne smije u Čatežu.??????
Volio bih im pregledati poslovne knjige da vidim koliku zaradu prikazuju i koliki porez plaćaju na ovoderanje ispod kože.
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#11 Re: Termalna rivijera?

Post by njonjica »

Stvarno ne kontam zasto idete tamo.....
Bazen na Otoci je stvarno solidan i cijena je pristojna; sat vremena 4 km, djeca 2 km, cijeli dan 10 km a u to ukljucena sauna, teretana....tusiranje obavezno prije ulaska u bazen kao i dezinfekcija stopala. Sve je vrlo pristojno i niko u torbe ne zaviruje.

Ne kontam ovaj nas narod, nikako.....
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#12 Re: Termalna rivijera?

Post by hakazvaka »

njonjica wrote:Stvarno ne kontam zasto idete tamo.....
Bazen na Otoci je stvarno solidan i cijena je pristojna; sat vremena 4 km, djeca 2 km, cijeli dan 10 km a u to ukljucena sauna, teretana....tusiranje obavezno prije ulaska u bazen kao i dezinfekcija stopala. Sve je vrlo pristojno i niko u torbe ne zaviruje.

Ne kontam ovaj nas narod, nikako.....
OMG..
pa mozda zato sto je to na Otoci OLIMPIJSKI BAZEN, i sluzi za rekreaciju, treniranje i sl. ne za porodicne izlete za koje su pak Terme namjenjene...
faking anbelivbl
Post Reply