Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#1 Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by terra_incognita »

Dakle, kome se obratiti zbog nedolicnog ponasanja jedne mlade nastavnice?
Direktor skole demantuje sve navode o njenom ponasanju na casu a ono se svodi na:
- sminkanje na casu i mazanje kremama
-citenje novina na casu i napustanje istog redovno prije zvona
- dopisivanje mobitelom
-slanje ucenika po dopunu
- pustanje muzike a istovremeno nedozvoljavanje ucenicima da komuniciraju (radi se o predmetu kod kojeg atmosfera moze i mora biti opustena)
- vulgarno oblacenje i isticanje zenskih atributa kao i tetovaze koja se nalazi na skoro pa intimnom mjestu
- vristanje na ucenike i vrijedjanje

Najgore je psihicko maltertiranje i podizanje tona, zbog kojeg ucenici vec imaju traumu.
E, sad...kome skrenuti paznju?
Kome se obratiti a da se nesto i postigne?
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#2 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by uvjek dobar gost »

Snimite je mobitelom ili napravite par fotki potom stavite slike u koverat da imate dokaz neki, kontaktirajte direktora il nekog nastavnika/nastavnicu od povjerenja, prenesite roditeljima da oni skrenu pažnju na roditeljskom sastanku.. ako to sve ne upali kontaktirajte mene da vidim oko te tetovaže šta ćemo.,.. :) vijeće učenika i roditelja... mada sudeći po iskustvima drugih ljudi sistem je trom i na strani je obdarenijih jer najčešće baš su ovakve nastavnice u najboljim odnosima sa direktorima il ministrima....
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#3 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by sinus »

Ja ne znam da ima i jedan muški učenik da mu to smeta :D

Ja kada sam bio u školi, na žalost :D , nismo imali takvih nastavnica ( u stvari imali smo jednu dobru nastavnicu muzičkog ali nije bila provokativna :D )...ali to nije ništa ni neobično danas, jer sada su žene puno slobodnije...urbanije i normalno je da će kad tad i u školu da se to prenese...


A ako nekome već to smeta, neka fino njegovo dijete uzme mobitel snimi nastavnicu jedan dan šta radi i eto neoborivi dokazi, tako da kome god da se obratiš to se može regulisati...
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#4 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by terra_incognita »

to sa mobitelom sam i sama predlozila ali pitanje je kome se obratiti sa snimkom?
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#5 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by uvjek dobar gost »

terra_incognita wrote:to sa mobitelom sam i sama predlozila ali pitanje je kome se obratiti sa snimkom?
mediji...
odgovorni...
nađite neko udruženje koje se bori za prava učenika il koje ima interesa da pogura u Vaše ima taj cijeli slučaj jer vjeruj mi da niste sami u takvoj poziciji...
Snimite nastavnicu sumnjivog morala i postavite snimak na youtube...
king kong
Posts: 135
Joined: 05/02/2008 08:33
Location: Sarajevo

#6 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by king kong »

...volio bih otići na roditeljski, 'nako u 4 oka...da vidim u čemu je problem :D

uvijek mi je ostala velika želja imati plaho dobru nastavnicu koja se ponaša na ovakav način, a ja se trudim da joj na drugi način objasnim da to tako ne mora i ne treba...nažalost, imali smo samo nastavnice pred penziju tako da smo ostali uskraćeni za ovaj mali pubertetski san :)

ali, ako treba otići na roditeljski (glumim amidžu, daidžu, starijeg brata...) tu sam :mrgreen:
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#7 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by grunt »

sinus wrote:Ja ne znam da ima i jedan muški učenik da mu to smeta :D

Ja kada sam bio u školi, na žalost :D , nismo imali takvih nastavnica ( u stvari imali smo jednu dobru nastavnicu muzičkog ali nije bila provokativna :D )...ali to nije ništa ni neobično danas, jer sada su žene puno slobodnije...urbanije i normalno je da će kad tad i u školu da se to prenese...


A ako nekome već to smeta, neka fino njegovo dijete uzme mobitel snimi nastavnicu jedan dan šta radi i eto neoborivi dokazi, tako da kome god da se obratiš to se može regulisati...
imao sam i ja nastavnicu muzickog kod koje smo redovno mogli vidjeti kakav grudnjak nosi :D ,znam da se niko nije bunio :D
ocigledno da ni direktoru ta nastavnica nije mrska :D ,ali ipak ako se skupi vise roditelja i ode kod direktora cisto sumnjam da nece reagovati
User avatar
cartman
Posts: 1106
Joined: 02/12/2004 13:31

#8 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by cartman »

snimak sa mobitela prilozi nama , ovdje na ovoj temi, da se uvjerimo kolko je dobr... kolko je bezobrazna nastavnica :D mi cemo prosljedit dalje :D

ps. jel nosa cvike ? :D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#9 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by uvjek dobar gost »

cartman wrote:snimak sa mobitela prilozi nama , ovdje na ovoj temi, da se uvjerimo kolko je dobr... kolko je bezobrazna nastavnica :D mi cemo prosljedit dalje :D

ps. jel nosa cvike ? :D
prijedlog usvojen.... :-)
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#10 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by grunt »

cartman wrote:snimak sa mobitela prilozi nama , ovdje na ovoj temi, da se uvjerimo kolko je dobr... kolko je bezobrazna nastavnica :D mi cemo prosljedit dalje :D

ps. jel nosa cvike ? :D
ekskluzivna fotografija
Image
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#11 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by terra_incognita »

ni slicno :D
mala je tek grad ugledala, valjda ce se dovranisati uskoro
User avatar
Haris.ba
Posts: 24865
Joined: 08/09/2005 20:08

#12 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by Haris.ba »

terra_incognita wrote:Dakle, kome se obratiti zbog nedolicnog ponasanja jedne mlade nastavnice?
Snimak mobitelom je dokazano jedino ucinkovito sredstvo, nazalost. Tada je dovoljno obratiti se nastavnickom vijecu. Moze se prije toga obratiti direktno direkoru skole. Moze se preventivno djelovati(razgovor sa direktorom) i prije prikupljanja dokaza, ali u 99% slucajeva to nema efekta(cuvanje talova, smotani direktori, nezamjeranje).

Moj ti je savjet da ti nama zbavis njen broj. :D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#13 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by amrica »

Pri ministarstvi obrazovanja i nauke postoji prosvjetna inspekcija, za osnovno i srednje obrazovanje su 2-3 gospodje, sa jako puno iskustva, a uz to su i opasne.... Moras podnijeti pismeni zahtjev da izadju na teren, sto moraju uraditi, ali prije toga moras obezbijediti dokaze sta se dogadja na casu, a jos vaznije je "klepnuti" direktora koji nista nije uradio, jer nastavnicu, jos ako je mlada, lako je klepiti po dzepu i opomenom, naucice nesto, dok su direktori kao svete krave...

Znaci, snimak, ako je moguce, izjave roditelja druge djece,.... neki drugi dokaz.... sve detaljno i datirano, napr. u utorak 18.09. u 8.15h tokom prvog casa uradila je to i to...i u Kanaton. Predas na protokolu zahtjev, a onda laganini u ministarstvo na razgovor. Mozes otici rano, prije 8h, pa uhvatitigospodje prije odlaska na teren, ali one mogu traziti ovjeren zahtjev preko protokola, a mozes samo predati pa cekati da te zovnu. To moraju, ali ne znam koliko traje. Inace, klima u ministarstvu je takva da se takve nastvanicke spodobe kaznjavaju jer sramote (nekada) casnu profesiju...
User avatar
cartman
Posts: 1106
Joined: 02/12/2004 13:31

#14 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by cartman »

ma mozemo i mi fino sa gospodjicom porazgovarat, da ne idemo odma na direktora... fino nam das broj telefona, koju slikicu i par dobrovoljaca sa foruma ce to rijesit na najbezbolniji nachin ! ugodno s korisnim :D :thumbup:



ps. daj video direktoru,ako on ne reagira, proslijedi medijima
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#15 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by uvjek dobar gost »

besana wrote:A postoji li direktor u toj školi? Valjda se prvo njemu/njoj treba obratiti
direktor je i zaposlio golišavu nastavnicu... i vjerovatno on i zna za sve njene epitete i pridjeve....
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#16 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by terra_incognita »

vec su se mnogi roditelji obracali
ne samo radi vulgarnosti, pretezno radi maltretiranja

ali neke velike fajde nije bilo
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#17 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by uvjek dobar gost »

terra_incognita wrote:vec su se mnogi roditelji obracali
ne samo radi vulgarnosti, pretezno radi maltretiranja

ali neke velike fajde nije bilo
ukoliko je tako obavezno snimiti il slikati, uzeti par izjava, naći neko udruženje koje će vam pomoći sa medijima i onda napsati kanton frontalno i nadležno ministarstvo i nadležne službe....
User avatar
Vitamin C
Posts: 921
Joined: 13/05/2009 09:50
Location: Na prozoru, u ogledalu, pred vratima

#18 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by Vitamin C »

Mislim da je to sve zrelo za jedan grupni sado-mazo. :evil:
Basta
Posts: 111
Joined: 03/04/2009 13:02

#19 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by Basta »

terra_incognita wrote:Dakle, kome se obratiti zbog nedolicnog ponasanja jedne mlade nastavnice?
Direktor skole demantuje sve navode o njenom ponasanju na casu a ono se svodi na:
- sminkanje na casu i mazanje kremama
-citenje novina na casu i napustanje istog redovno prije zvona
- dopisivanje mobitelom
-slanje ucenika po dopunu
- pustanje muzike a istovremeno nedozvoljavanje ucenicima da komuniciraju (radi se o predmetu kod kojeg atmosfera moze i mora biti opustena)
- vulgarno oblacenje i isticanje zenskih atributa kao i tetovaze koja se nalazi na skoro pa intimnom mjestu
- vristanje na ucenike i vrijedjanje

Najgore je psihicko maltertiranje i podizanje tona, zbog kojeg ucenici vec imaju traumu.
E, sad...kome skrenuti paznju?
Kome se obratiti a da se nesto i postigne?
Pa ako skola i njen direktor nisu zainteresovani i neznaju kako im se nastavnici ponasaju na casu, onda lijepo uzmes mobilni i snimis tu doticnu nastavnicu. Pa video pustis u medije i onda ce se i direktor i doticna nastavnica nauciti ponasanja.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#20 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by Dozer »

I? Jel' ide ovdje taj mobitelski .3gp ili .mpeg4 ? :)
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#21 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by Pera Trta »

Snimi pa na Youtube :D
Ne, ozbiljno. Internet je čudo.
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#22 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by terra_incognita »

Jasno je to, ali to je ipak povreda privatnosti.
:roll:
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#23 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by black »

Uciteljica pita ucenike:
" Djeco, koje bi vi boje zeljeli da budu zidovi ove ucionice?"
Sva djeca dizu ruke, jedino se Perica izlomi skacuci dizuci 2 prsta.
Uciteljica: "Dobro, dobro.. Ajde ti, Perice."
Perica: "Pa, ja bih sve zidove ofarbao u bjelo, a po sredini bih spicio jednu zutu liniju!"
Uciteljica: "Ijuuuuuu! Perice! Kakav je to vulgaran rijecnik! Ides iz ovih stopa kod direktora!"
I tako oni odu do direktora, i uciteljica isprica kako je Perica opsovao,
Direktor "U redu sve ja to razumijem Perice, ali koji ce ti k**** ta zuta linija po sredini?!"
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#24 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by vjesticanametli »

Koliko roditelja se buni zbog ponasanja te famozne namicateljice znanja? Sprasi joj sve u facu na roditeljskom, a ako vas ima vise to bolje. Uz to trazi prisustvo direktora na roditeljskom. Mislim da imate pravo traziti drugu uciteljicu. Dokaze ako ikako mozete nabavite i klepite je po usima pa nek ide na straftu raditi :mrgreen:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#25 Re: Kako i kome skrenuti paznju na nastavnika/cu?

Post by Pera Trta »

terra_incognita wrote:Jasno je to, ali to je ipak povreda privatnosti.
:roll:
Nije, jer je ne snimaš u njenoj kući. Kad ona stoji i govori, i radi to što radi, pred 30 učenika, to nije privatnost.
Post Reply