Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#201 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by BSn »

clav wrote:Ne ulazim u raspravu da li je bilo bolje da se otvori trzni centar, fabrika, kazino, striptiz bar, bolnica, skola, sportska ili vjerski objekt, da li nam je potreban jos jedan trzni centar, na koji su nacin dobiveni papiri za izgradnju, na koji su nacin prosli tenderi itd, vec bih se osvrnuo na kontradiktorne i licemjerne izjave.
da malo parafraziram: ''Mi smo liberalni, mi smo za multi-kulti, mi smo progresivni, al nam smeta sto je u skladu sa svim sekularnim i inim zakonima u privatnom trznom objektu odluceno da se ne prodaje alkohol, svinjetina i kocka i u koji nas apsolutno niko ne tjera da udjemo, niti na drugi nacin ugrozava nasa ljudska prava.''
Gospodo draga, iskoristite svoje demokratsko pravo i zaobidjite problematicni objekat u sirokom luku, odete do objekta do kojeg ste do izgradnje ovog objekta zadovoljavali svoje potrebe za problematicnim stvarima i mirna Bosna!
Takodje ne bi bilo na odmet da procitate sledece: http://en.wikipedia.org/wiki/Xenophobia

Znas onu: Budite pacifisti, ili cemo vas sve pobiti.

Nije demokratija za Bosance. Podneblje se ublio za dikatature.
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#202 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by damir_m »

tranquil wrote:
bogoljub wrote:Aferim za ovaj BBI centar! :!:
Ovako nesto nam je stvarno nedostajalo!
:lol:
Pošto, realno gledano, ovaj centar ne nudi ništa novo što u Sarajevu već nema, naprotiv, čak uskraćuje, to znači da fakat ništa što će tamo biti nije nedostajalo ovom gradu. Pretpostaviću da samo izražavaš radost jer je centar izgrađen "uinat" - kao zapišavanje teritorije.

Kako god, oni koji govore da privatnik ima pravo da prodaje robu koju hoće, a koji neće, su sto posto u pravu. To je njihovo pravo, isto kao što Merkator ili Konzum mogu reći za bilo koji proizvod ili grupu proizvoda "nećemo da to prodajemo".

Oni su to mogli da urade i šuteći ali je objavljeno ovako. Vidim to kao marketinšku odluku usmjerenu njihovom ciljanom tržištu - muslimanima. Šalje se poruka da sve što se kupi će biti totalno odvojeno po kanalima distribucije od nepoželjnih proizvoda. Nemuslimanima se mogu ove stvari činiti smiješnim, ali je tako - musliman se lagodnije osjeća ne samo ako nije kupio haram proizvode, nego i ako zna da njegova para ne ide distributeru haram proizvoda. To je nemoguće 100% odvojiti ali ovim činom se odvaja makar dio.

Dakle dok god se ne zabrane ovi proizvodi na nivou grada ili kantona, dok se ima gdje kupiti, ne vidim problem u ovom centru.

Žalosno je što se ovako dijele ljudi i jedni misle da mogu nametnuti nekom šta će prodavati, a drugi likuju zbog ovoga jer u tome vide zapišavanje teritorije njihovom bojom i pobjedu u inaćenju sa "nevjernicima" a ne normalnu poslovnu odluku.
ono sto je i tebi jasno, u to sam stvarno siguran, jeste cinjenica da ce ovo postati geto kao "muslimana", a prije svega radikala.... i svaka drzava treba da se bori protiv staranja GETTA i djeljanja ljudi....

a ono sto je svima nama poslije rata jasno jeste to ideolosko djeljenje.... eh ako ciljas prema tome onda ciljas u inat nekome, kao sto i sam kazes... a jadan ti i tvoj inat... inatis svim svojim komsijama... jer mrzis... a mrznja, eh mrznja vodi ka..., eh, kao da to ne znamo,. i stvarno zelis zpalestinu,... kod nas to izgleda izmedju bula i minjaka... aha ha... bice ovo dzenet za bule... i zar ne vidis tu podjelu... eh ides prema njoj i sretno ti bilo ako mislis da nam je to potrebno ovdje... ali treba nama izgleda jos mnogo toga...
melac
Posts: 1575
Joined: 25/08/2008 19:33

#203 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by melac »

Jebi ga, ono dojdeš nofi u "Sarajku", nema alkohola, i ti naravno sjedneš i narućiš si nešto da popiješ i pojedeš, kada se fino naprdiš, odeš lijepo u "korner" pub i zaliješ to jednom točenom pivicom, ili dvije tri, i mirna Bosna.
User avatar
Vozdra raja :-)
Posts: 1379
Joined: 28/02/2008 02:57
Location: Istok
Contact:

#204 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by Vozdra raja :-) »

@Damire,

Isto onako kako ti mislis da se ljudi olako prozivaju komunjarama, tako i ti sve one koji hoce da prate i postuju islamske propise prozivas islamistima.

Navedi mi nekog covijeka koji je praktikovao islam a bio na visokoj nozi u ex Yu??

Damire, slazem da se rijec Islamofobija cesto zloupotrebljava, ali se za tebe komotno moze reci da si islamofob. Ne samo da ti smeta pravilo ovog objekta, vec ti sad smetaju i bule... :roll: ...smetal ti Ezan sa dzamije??
melac
Posts: 1575
Joined: 25/08/2008 19:33

#205 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by melac »

Ja još nešto sam primjetio ovih dana, glavni dobavljač im je "dalmacijavino"!!!
Ja brijem da će biti i vina, a ako ga i ne bude, nije li licemjerno i grješno poslovati s firmom takvog naziva?
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#206 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by damir_m »

Vozdra raja wrote:@Damir

Dakle svi oni koji hoce da prate islamske propise su islamisti ha??

Navedi mi jednog covijeka koji je praktikovao islam a da je imao visoku fungciju u ex Yu??
ma ne, ja znam dobro na koga miuslim kada kazem "islamiste"..ee!na sve one bradonje, neke komsije itd... pratiti islam znaci sta? pratiti arapski zakon iz 13. stoljeca...

po svakom osnovu arapski ili bilo koji drugi investitori imaju pravo da otvaraju bilo sta u BiH, no ono sto su oni do sada uradili i otvorili jeste ono tipicno: ISLAMIZACIJA! I hvala ne treba mi to!

to je krsenje sekularnosti drzave zbog sociolosko-drustvenih razloga. tacka!

ako je pet dzamija u jednom kvartu, onda mi smeta, smeta svakom NORMALNOM covjeku, moze se izmjeriti u decibelima da smeta... neki izgube sluh, a i ne znaju...

ne cudim se da mnogi postanu islamofob kada im neko izgradi pet dzamija oko zgrade... inace to je taj mentalitet... a znam jednu i arapsku pricu kad je jedan gradio dzamije, a nikakva dobra djela nije radio!!!!

eh pa necu dzamije, zar se mi uopste ne razumijemo, ne trebaju nam dzamije, ne trebaju vam vase ideologije, treba nam hljeb!!!!
no znate vi i sami o cemu pricam...
Last edited by damir_m on 05/04/2009 21:43, edited 1 time in total.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#207 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by tranquil »

damir_m wrote:
tranquil wrote:
bogoljub wrote:Aferim za ovaj BBI centar! :!:
Ovako nesto nam je stvarno nedostajalo!
:lol:
Pošto, realno gledano, ovaj centar ne nudi ništa novo što u Sarajevu već nema, naprotiv, čak uskraćuje, to znači da fakat ništa što će tamo biti nije nedostajalo ovom gradu. Pretpostaviću da samo izražavaš radost jer je centar izgrađen "uinat" - kao zapišavanje teritorije.

Kako god, oni koji govore da privatnik ima pravo da prodaje robu koju hoće, a koji neće, su sto posto u pravu. To je njihovo pravo, isto kao što Merkator ili Konzum mogu reći za bilo koji proizvod ili grupu proizvoda "nećemo da to prodajemo".

Oni su to mogli da urade i šuteći ali je objavljeno ovako. Vidim to kao marketinšku odluku usmjerenu njihovom ciljanom tržištu - muslimanima. Šalje se poruka da sve što se kupi će biti totalno odvojeno po kanalima distribucije od nepoželjnih proizvoda. Nemuslimanima se mogu ove stvari činiti smiješnim, ali je tako - musliman se lagodnije osjeća ne samo ako nije kupio haram proizvode, nego i ako zna da njegova para ne ide distributeru haram proizvoda. To je nemoguće 100% odvojiti ali ovim činom se odvaja makar dio.

Dakle dok god se ne zabrane ovi proizvodi na nivou grada ili kantona, dok se ima gdje kupiti, ne vidim problem u ovom centru.

Žalosno je što se ovako dijele ljudi i jedni misle da mogu nametnuti nekom šta će prodavati, a drugi likuju zbog ovoga jer u tome vide zapišavanje teritorije njihovom bojom i pobjedu u inaćenju sa "nevjernicima" a ne normalnu poslovnu odluku.
ono sto je i tebi jasno, u to sam stvarno siguran, jeste cinjenica da ce ovo postati geto kao "muslimana", a prije svega radikala.... i svaka drzava treba da se bori protiv staranja GETTA i djeljanja ljudi....

a ono sto je svima nama poslije rata jasno jeste to ideolosko djeljenje.... eh ako ciljas prema tome onda ciljas u inat nekome, kao sto i sam kazes... a jadan ti i tvoj inat... inatis svim svojim komsijama... jer mrzis... a mrznja, eh mrznja vodi ka..., eh, kao da to ne znamo,. i stvarno zelis zpalestinu,... kod nas to izgleda izmedju bula i minjaka... aha ha... bice ovo dzenet za bule... i zar ne vidis tu podjelu... eh ides prema njoj i sretno ti bilo ako mislis da nam je to potrebno ovdje... ali treba nama izgleda jos mnogo toga...
Ne mislim da je ovaj centar potreban, ali ga ni ne odbacujem, jer svaki trgovac ima pravo na to da napravi selekciju robe koju prodaje.

Da, postoji mogućnost da se to pretvori u okupljalište radikalnijeg naroda, ali lično mislim da se to neće desiti. Šta će biti? Dolaziće vjerovatno svi ljudi, i nemuslimani, samo što tu neće kupovati svinjetinu i alkohol. Muslimani ionako i jesu većina u Sarajevu, i u Merkatoru, i u Konzumu i biće i ovdje, a biće i ostalih.

Možda si me pogrešno razumio, i ja smatram jadnim to likovanje i inaćenje što je nastao ovaj centar, to je stav bogoljuba kojeg sam citirao. Takvi i hoće jedva dočekati da odu tamo, ali pravo da kažem i ja imam namjeru da razvidim situaciju, a nisam baš vjernik, naprotiv. Ako mi se svidi tamo, otići ću češće (mada ne previše često, nije mi baš usput).
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#208 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by Nekako s proljeća »

:)

Ne vidim problem .Vlasnik ima pravo da svoju ''kuću'' ureduje na nacin koji on smatra da je u dure.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#209 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by Klodovik »

Edin H. wrote:
zgembo_sa wrote:
Edin H. wrote:Objekat je javni, nije mi poznato da je i religiozni, stoga nije do vlasnika da uskracuje npr. prodaju svinjetine, ukoliko to nije zabranjeno opcinskim, kantonalnim ili zakonima BiH. Vlasnik se mora povinovati tim zakonima.

Ovdje se u stvari radi o krsenju ljudskih prava onih koji zele takvu vrstu usluge i ovdje ima materijala za dobrog advokata za sud u Strazburu.

Tvoj je izbor da jedes sta hoces, ali ne mozes to pravo uskracivati drugima.

Zemlja puna predrasuda o onima koji ne misle isto, deklarativno za prikljucenje EU :lol: :lol: :lol:
hahaha hahaha stomak me zabolio od smijeha hahaha :D
Znaci da su prodavnice zakonom obavezne prodavati svinjetinu i alkohol i da im zakon nalaze da moraju imati i kladionicu u svom objektu? :lol: :lol: :lol:

A kod ovog uskracivanja si briljirao hahaha Prodavac ti nudi nesto, a uskracuje ti sve drugo na svijetu sto nema u svojoj ponudi, tako je u sve i jednoj radnji na ovoj planeti :D Nisu ti time uskracena nikakva prava. Ako hoces drugu robu, koju ovaj nema u svojoj ponudi ti brate svoja "prava" potrazis u drugoj prodavnici. Hajde molim te posalji ovo u Strazbur hahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jao lika hahahaha :D
Mjesate babe i zabe, a pokusavas biti pametan, cak sta vise i duhovit.
Evo sada namjeravam da podnesem zahtjev ili kao sto novopoceni bosanski "intelektualci" kazu apliciram za BH pasos, pa cu sa istim da putujem u inostranstvo u narednih sto godina bez vize zbog ljudi koji razmisljaju kao ti.

Ali eto javila mi je tetka iz Londona da kineski restorani uglavnom prodaju alkohol.
Da bi isti ostvario to pravo mora dobiti licencu od lokalnih vlasti, a ne od vlasnika objekta.
Tako je isto i sa npr. kockanjem.
Ukoliko ja zelim da prodajem npr. pizzu sa svinjetinom, vlasnik objekta nema pravo da me sprijeci, ukoliko me na to ne obavezuju zakoni.
Ovi sto se slatko ismijase poradite malo na svojoj iskljucivosti, pa mozda duhovitost dodje sama od sebe...

I ne bunite se vise kada Neven A. kaze da se grad muslimanizirao.
Ne, vlasnik objekta samo ima pravo da ti kaže "ne prodaješ više ovdje".
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#210 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by in33sa »

hrasno38 wrote:
in33sa wrote:Koga briga sta ce BBI nuditi u svom asortimanu.

Grad je dovoljno velik da ima za svakoga po zeljama, pa i susjedni grad (ako je nekome do pizze sa svinjetinom, recimo picerija Knez i uzivas)

Jedino je smijesno sto je tu lokaciju dobila doticna firma, ali s obzirom da se zna ko je na vlasti, nista cudno. Nije slucajno simbol Sarajeva pretvoren u to sto je pretvoren. Sve to nosi svoju simboliku.

Meni ce najzanimljvije biti vidjeti kako to BBI zamislja organizovati masovno okupljanje navijaca tokom sportskih prijenosa, a bez alkohola.
Bravo @in33sa upravo to i jeste poenta svega jer ko ne bi uzeo tako atraktivnu lokaciju ali dzaba to je zakaparisao davno Huso Zivalj and Co da ne bi nedaj boze neko otvorio centar u kome bi se i prodavalo nesto svinjsko ili kakav dobar kafic ili restoran gdje bi mogao za rucak popiti casu dobrog crnog vina. Ipak Sarajevo u njihovim glavama i dalje tinja kao islamski centar evrope ili sto neki davno zvali fildzan drzavom!!!!
Upravo tako, i to je bit cijele price.
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#211 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by holowey »

Vozdra raja wrote:
holowey wrote:
Vozdra raja wrote: Najbolji je bio onaj jugoslovenski islam kada muslimani nisu znali ni kad je bajram, kada su morali jesti svinjetinu, lokati rakiju, ...sve za partiju.
Kako se usudjuju ovi danasnji muslimani da postuju vjerske propise uhhhh bas su bezobrazni :twisted:
ko kaze da su "morali" jesti svinjetinu i piti alkohol, da nisu znali kada je bajram?
Ako su htjeli da budu dobre komunjare morali su, ili je u najmanju ruku bilo pozeljno, jesti krmetinu, lokati rakiju, ne sunetiti dijete itd...
najbolji dokaz toga su danasnji komunisti(sdp-ovci) koji se jos uvijek boje dignuti ruke da prouce fatihu. Sjecas li se samo slika Lagumdzije 2000 godine kako uz krme na raznju proslavlja pobjedu Alijanse...

Ako nisam u pravu, onda mi navedi jednog praktikujuceg muslimana a da je bio na visokoj poziciji u YU??
previse generalizujes... iz tvog posta bi se dalo zakljuciti da je sada situacija takva da ne mozes biti na visokoj poziciji ako nisi veliki musliman...

ne znam koja si generacija, ali u dragoj mi, bivoj jugoslaviji, nisu svi imali za cilj u zivotu da se dokopaju visoke pozicije, niti je, kako zelis da pokazes, muslimanima bilo zabranjeno da praktikuju islam, apstiniraju od alkohola i svinjetine, itd... neko te je debelo slagao o tome...
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#212 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by bosna123 »

Ti @damir_m stvarno imas problem... Ja sve mislim zezas se. Ne daj Boze da mi ti odredjujes vjerske slobode :-)

Kome je to sluh od ezana oslabio??? Nekada i pomislim da je prica o islamofobiji ubleha, ali onda naletim na likove kao ti, pa skontam da u tome ima itekako istine...
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#213 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by Nekako s proljeća »

:)

Tako da ce sjecanja na restoran koji se nekada nalazio na ex Sarajki, biti haman pa nevjerovatan podatak.Isto tako se navijaci Sarajeva nikada vise nece moci okupljati na platou koji nekad bijase tu.A i onog mozaika u oblicju olimpijskog znaka vise nema...

Zaboli me za kladaru,cugu i masno meso...
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#214 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by dr.gog »

@damir
@vozdra raja

ne skrećite sa teme
:)

hrasno38,opomena.
hvala :kravata:
User avatar
Vozdra raja :-)
Posts: 1379
Joined: 28/02/2008 02:57
Location: Istok
Contact:

#215 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by Vozdra raja :-) »

Vlasnik objekta ima puno pravo da odredjuje pravila igre!
A onome kome se pije piva i jedne krmetina, pa ima i vise nego dovoljno mijesta gdje se taj "uzitak" moze naci!
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#216 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by holowey »

in33sa wrote:
holowey wrote:
ko kaze da su "morali" jesti svinjetinu i piti alkohol, da nisu znali kada je bajram?
Pa to je najjaca suplja retorika danasnjih novopecenih vjernika, "nisu nam dali da idemo u crkve/dzamije, zatvarali su vjernike, rusili dzamije/crkve", a sve to iz usta novopecenih vjernika, listom bivsih najistaknutijih komunistickih kadrova koji su ljude sacekivali pred dzamijama i crkvama i zapislivali ko ide unutra, da ga nogiraju iz partije.

Komunisti su svakakvih nedjela pocinili, ali ovo je cisto izmisljanje. Cuj nije se znalo kad je bajram :-) mi smo jos ko djeca po komsiluku isli po bajramluke, i muslimani i nemuslimani. Za Bozice i Uskrse na kolace, i slicno.

Nije istina da se nije znalo ili slavilo, vec je istina da nisu slavili oni, dojucerasnji clanovi partije a od `92 vjernici, uvijek u prvim redovima tamo gdje se skupljaju politicki poeni i grade karijere. Nekad u prvim redovima partije, danas u prvim safovima dzamija i crkvi. Bitno je biti vidjen.
slazem se s tobom... u mojoj kuci se uvijek jela svinjetina, uvijek pio alkohol, ali nisu svi ukucani to konzumirali... bilo ih je koji su se drzali svoga, isli u dzamiju, postili ramazan, ali nisu pokusavali da ikome nametnu to svoje, niti su ostali njima pokusavali "podvaliti" svinjetinu nego smo se uzajamno postovali... i tako se desilo da ja zavrsim osunecen :-D ali mi to nije uspjelo ogaditi klempu :D

slazem se i sa tvojim zadnjim pasusom, svako vrijeme nosi nesto "moderno", nekad je to bila partijska knjizica, sada je to prvi saf...
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#217 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by tataratira »

Ko nema čvaraka u džepovima nema čega da se boji
Fordas
Posts: 1430
Joined: 30/01/2008 13:17
Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?

#218 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by Fordas »

Nekako s proljeća wrote::)

Ne vidim problem .Vlasnik ima pravo da svoju ''kuću'' ureduje na nacin koji on smatra da je u dure.

Naravno da nema, pogotovo ako je musliman. Od hiljadu centara u kojem ima sve i svasta, ZASTO je morao biti JEDAN u kojem nema alkohola?? Zasto???
To ti ateisti, islamofobi, komunjare i ostali nikad nece oprostiti. Svebe, ameri, rusi ovi-oni bi ti oprostili, bez problema, ali neko ko je okocen na ovim prostorima nece nikad! Stvarno sramota za vlasnike BBI-a :roll:
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#219 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by Nekako s proljeća »

Fordas wrote:
Nekako s proljeća wrote::)

Ne vidim problem .Vlasnik ima pravo da svoju ''kuću'' ureduje na nacin koji on smatra da je u dure.

Naravno da nema, pogotovo ako je musliman. Od hiljadu centara u kojem ima sve i svasta, ZASTO je morao biti JEDAN u kojem nema alkohola?? Zasto???
To ti ateisti, islamofobi, komunjare i ostali nikad nece oprostiti. Svebe, ameri, rusi ovi-oni bi ti oprostili, bez problema, ali neko ko je okocen na ovim prostorima nece nikad! Stvarno sramota za vlasnike BBI-a :roll:
Kralju, jesi li siguran da znas koja je razlika izmedu ovog i ostalih centara.Mislim da ce ti to bitno dati odgovore na sve dileme...

A sto se oprastanja tice, kamata se ne oprasta zar ne? Jedino ako je i nema....
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#220 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by suncica24 »

Ama, ja vas stvarno ne razumijem!!!
KO HOCE, MOZE, KO NECE, NE MORA! NEK PRODUZI DALJE!

PS: Zanima me koliko to vas cuga u trznom centru, svega vam? :D
Zar je dotle doslo? :D
PPS: Prostor ipsred centra nije vlasnistvo centra, isto kao sto i plaza na moru ne moze biti nicije vlasnistvo. Oni su morali, po zakonu, urediti prostor ispred, ali ne mogu kontrolisati sam prostor i odredjivati ko tu sta smije i ne smoje.
Isto kao u Mercatoru, Konzumu Koreja...
Last edited by suncica24 on 05/04/2009 22:55, edited 1 time in total.
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#221 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by damir_m »

ne postoje muslimanska imena, menu barem nisu poznati bilo kakvi kriteriji po kojima bi se to odredjivalo... jasno je da su u "listu favorita" usla imena koja dolaze od poslanika i njegovih sljedbenika i vecinom arapskog porijekla, inace nastala od hebrejskih izvedbi...
od tada se novih imena nadavalo i nadavalo... i to nije nikakav zakon niti osnov po kojem bi se neko zvao... zao mi je... to je samo jos jedna tvoja neinformisanost.... u biti pokusaj stvaranja globalnog islamskog zakona, koji eto samo u Saudijskoj Arabiji pod korpumpiranim kraljevima i djeluje i koji je mnoze se slobodno iz dosadanjsnjih naucnih otkrica covjeka i njegove psihi MENTALNO POREMECEN (treba bitti onaj koji tuce, premlacuje itd... zatvorenike i ostati normalan)zato oni i jesu tako agresivni!..! I u biti zaboravimo sve ove Amerike, i pitajmo se zasto se cijeli svijet okomio na Islam? Pa zato sto ide u najgore pravce covjekovog humanog djelovanja... pa nijedan normalna Europljanin ne smatra muslimane vise postenim i dobrocudnim ljudima, nazalost u protivnom... Nije Islam niti bog dao sve ove notorne gluposti o zakonima Islama, nego ljudi...

Ako vec hoces imena onda pogledaj porijeklo i daj mi to tvoprezimeje tradicionalno sto tvrdis uporedi sa necemu sto pise u svetoj knjizi! radi se o obicnoj listi globalnog Islama... I ako kazes da su komunjare preuzimale imena od nekih Srba i Hrvata onda mi reci zasto su prije toga preuzimali arapska, turska... imena?!? Interes!??!

No imena u BiH su imena iz BiH... tu su naravno dosla i arapska, turska i perzijska imena... mnoga muslimanska(nacionalno) preuimena su izvedena iz nepromjenjenih juznoslavenskih prezimena LADJAREVIC, pogotovo u krajini... i ne zovu se djaba bosanska i hercegovacka imena....
eh muslimanska ne postoje, samo u glavama mnogih!!!!! Vi niste ti koji cete uvoditi zakone o zivotu, to treba da vam bude jasno.... a najvise zato jer su ovakvi nepismenjaci i sljedbenici pastirskih ideja iz kojih proizlaze da je ovo muslimansko ovo krscansko! Oslobodite se toga vise,,, pa kada cete...! Ko tebe

Da ovaj centar jeste prijetnja sekularnosti BiH i svaka druga ideja arapskih naftasa da u BiH grade perspektivu Islamu...
Da bojim se ovakvog Islama, jer prijeti krvlju, a ne inteligencijom!

Kao sto rekoh nije stvar u alkoholu, kud srece da se ne pije puno i da zvimo u raju, nego je stvar u getu? Pa ovo ce biti stvarno geto za hodze, reIIIsa, vehabije, muslimane koji zele biti vidjeni!!!! a zasto? samo zato sto je MUSLIMANSKO?!?
isto ti je to ili samo zato sto je srpsko ili drugo! A kad udjem u market koji nije obojen politikom onda trazim hranu!
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#222 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by Ahmmed »

Vremena se mijenjaju....I u Titin vakat bilo je nezamislivo da se nasred Baščaršije, pedesetak metara od Begove džamije, služi svinjetina....Evo, danas i to ima. Jeste da nije riječ o trgovačkom centru, već o restoranu, u kojem se bez problema mogu naručiti specijaliteti od svinjskog mesa....

Mislim da malo previše dramatiziramo, previše se pozivamo na ljudska prava, na simboliku koju Sarajevo nosi....Slažem se ja da se ( nevezano za BBi, svinjetinu, alkohol i klađenje) za sve loše pojave u Sarajevu ne trebaju i ne smiju tražiti opravdanja u poređenjima sa Banjom Lukom, Trebinjem, Stocem ili Srebrenicom....Ali, isto tako moramo biti svjesni da se stvari sve više i više preljevaju iz pomenutih sredina i u naš glavni grad. Znam da to nije dobro, ali i znam da će biti sve teže i teže promatrati Sarajevo kao izolovan slučaj od ostatka zemlje.....Jer, dok Grigorije poziva Trebinjce da se javljaju na crkveni sud, a da se o tome napiše svega 16 postova,dok muslimanska djeca u Srebrenici izostanak iz škole zbog Bajrama moraju pravdati ljekarskom ispričnicom, dok je obnovljena,Seferbegova džamija u Banjoj Luci u posljednjih 12 mjeseci bila 23 puta meta napada, itd, itd....stvari ni u Sarajevu, a bez želje da pravdam bilo kakve budalaštine u ovom gradu,ne mogu biti svima potaman. Nažalost.....
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#223 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by bogoljub »

clav wrote:Ne ulazim u raspravu da li je bilo bolje da se otvori trzni centar, fabrika, kazino, striptiz bar, bolnica, skola, sportska ili vjerski objekt, da li nam je potreban jos jedan trzni centar, na koji su nacin dobiveni papiri za izgradnju, na koji su nacin prosli tenderi itd, vec bih se osvrnuo na kontradiktorne i licemjerne izjave.
da malo parafraziram: ''Mi smo liberalni, mi smo za multi-kulti, mi smo progresivni, al nam smeta sto je u skladu sa svim sekularnim i inim zakonima u privatnom trznom objektu odluceno da se ne prodaje alkohol, svinjetina i kocka i u koji nas apsolutno niko ne tjera da udjemo, niti na drugi nacin ugrozava nasa ljudska prava.'' Gospodo draga, iskoristite svoje demokratsko pravo i zaobidjite problematicni objekat u sirokom luku, odete do objekta do kojeg ste do izgradnje ovog objekta zadovoljavali svoje potrebe za problematicnim stvarima i mirna Bosna!
Takodje ne bi bilo na odmet da procitate sledece: http://en.wikipedia.org/wiki/Xenophobia
:thumbup: :bih: :thumbup: :bih: :thumbup: :bih: :thumbup:
Last edited by bogoljub on 05/04/2009 23:02, edited 1 time in total.
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#224 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by damir_m »

bosna123 wrote:Ti @damir_m stvarno imas problem... Ja sve mislim zezas se. Ne daj Boze da mi ti odredjujes vjerske slobode :-)

Kome je to sluh od ezana oslabio??? Nekada i pomislim da je prica o islamofobiji ubleha, ali onda naletim na likove kao ti, pa skontam da u tome ima itekako istine...
znas da u Njemackoj ima fakultet Islamofobije!?! Sta mislis zasto?

bojimo se djeda mraza, draga moja @bosna123, ne!, bijimo se ustvari budala, eto koga se bojimo!!!


A OVO VEzano za ezane je bilo ironicno napisano! misli se na pretjeranu izgradnju dzamije do dzamije i prije svega ogromne investicije u 21. stoljecu kada niko ne ulaze na vjerske objekte da bi samo stojali tu i da bi neko ucio... a naravno da moze stetititi ako ti nekih pet ezana direktnno u prozor uci! Ama, halo!
Last edited by damir_m on 05/04/2009 23:08, edited 1 time in total.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#225 Re: Stop za alkohol, klađenje i svinjetinu u BBI centru

Post by Nekako s proljeća »

:)

Privatno kralju, privatno vlasnistvo.Ne drustveno ili kako ti pomenu muslimansko ili srpsko ili kao nekada drustveno .A ovo drustvo je imalo hajra od te investicije.Da li ce imati i dalje, bumo videl...
Locked