Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Da li ste za donošenje Zakona o zabrani pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Da, naravno ;
101
67%
Ne, radi se o diskriminaciji pušača ;
43
29%
Nije mi baš važno ;
6
4%
 
Total votes: 150

VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#51 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by VjecitiStudent »

seln wrote:
VjecitiStudent wrote: Izgovor? Svake godine u Federaciji BiH umre skoro 1000 ljudi od raka pluca.
A evo sta kazu doktori sta je uzrok
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/3243673.stm
Nine in ten of these can be squarely blamed on the pernicious effects of tobacco smoking
Kad se slicna veza pouzdano ustanovi za vegetu, stapice, ... naravno da ih treba smjesta zabraniti.
Svake godine ih isto toliko pogine u saobracaju, hajmo zabraniti auta.
Ne govorim ovom ajatolahu, vec svima.
Lupas po obicaju.
Evo malo zvanicne statistike:
Svake godine skoro pet puta vise stanovnika FBiH umre od raka pluca, no sto ih pogine u saobracajnim nesrecama.
Rak pluca je treci najcesci uzrok smrti kod muskaraca u FBiH, nakon infarkta srcanog misica i mozdanog udara.
Kada je smrtnost od raka u pitanju, rak pluca je najcesci uzrok smrti i kod muskaraca i zena u FBiH.
http://www.fzs.ba
Borej
Posts: 521
Joined: 31/03/2007 20:15

#52 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by Borej »

seln ti ovu temu previshe K srcu uzimas, zapali jednu opusti se... :D
ja sam pusio vishe od 13 godina i prosjek mi je bio 30-35 cigara dnevno, prestao sam prije 9-10 mjeseci, bilo je gadno, jos uvijek ponekad sanjam cigare, i odlicno razumijem pusace ali sad razumijem i nepusace, da ponovo pocnem pusit i dalje bi bio za "diskriminaciju" pusaca, na kraju sve te tvoje ideje o "zastiti" mozes kacit macku o rep kad odes u EU jer njih pusaci i problemi isitih ne zanimaju i vrlo brzo ce iste zabrane doci i ovdje, pogovotovo ce brzo doci jer ce nasi politicari to usvojit, jer to je sve sto prakticno trebaju uradit, a o detaljima ce morat brinut neko drugi sto njima savresno odgovora, a i meni.... :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#53 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by mIRCerka »

VjecitiStudent wrote:
Lupas po obicaju.
Evo malo zvanicne statistike:
Svake godine skoro pet puta vise stanovnika FBiH umre od raka pluca, no sto ih pogine u saobracajnim nesrecama.
Rak pluca je treci najcesci uzrok smrti kod muskaraca u FBiH, nakon infarkta srcanog misica i mozdanog udara.
Kada je smrtnost od raka u pitanju, rak pluca je najcesci uzrok smrti i kod muskaraca i zena u FBiH.
http://www.fzs.ba
Znas lijepo koristiti statistiku u svoje svrhe...a nisi napisao da vecina zena prvo oboli od karcinoma dojke koji se prosiri na pluca...
ili recimo da ima ljudi koji su genetski skloniji raku, a da cigaretama mozes samo pospjesiti to stanje...

al neka...
Da mu m. ko upali svjetlo!
User avatar
Macho^2
Posts: 80
Joined: 05/08/2008 14:07

#54 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by Macho^2 »

seln wrote:
Macho^2 wrote:
seln wrote:Takodje, ugostitelji bi se fino mogli deklarirati i reci "ja sam za pusace" ili obratno, fino to tablama staviti do znanja, i dzennet.
Ne bi se mogli tako deklarirati jer bi time bilo ugroženo zdravlje kononara koji tamo rade neovisno o tome jel su pušači ili nepušači.
U njemackoj su posjete u lokalima pale za 10% otkako su uveli zabranu pusenja. Mislim da vlasnici sami trebaju odlucivati o tome hoce li dopustiti ili zabraniti, a konobari neka predju u druga zanimanja.
Jebote, u x zemalja prostitucija legalna, a kurve imaju hejbet rizika, pa se opet karaju za pare.
Dakle ti bi zdravlje nacije prepustio vlasnicima lokala... Dakle tom bi analogijom mogli prepustiti automobilskoj indusstriji hoće li postavljati katalizatore na automobile ili ne. Ili jos bolji primjer ostaviti naftnoj industriji na njihovu odluku koliko će ukloniti sumpora iz goriva koje koristis za auto...

Ako ces ti imati posljedice od pusenja to neces placati samo ti vec svi u drustvu koji uplacuju zdrastveno osiguranje i koriste usluge istog a to nije prihvatljivo...
gumifufna
Posts: 386
Joined: 22/06/2007 22:27

#55 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by gumifufna »

Gledao sam reportazu u Njemackoj gdje pusaci na minusu izlaze napolje i puse.Kad je doslo ljeto baste su bile pune jer svi vole sjesti napolje .Reporter je je isao gdje su pune baste i molio ljude koji su nepusace da mu ustupe mjesto jer ne moze pusiti u kaficu.Od neznam koliko ljudi samo je jedan mu ustupio mjesto.
A ovo za rak pluca ima i duhan uticaja ,ali ne utolikoj mjeri kako se prica.Ja radim kao automehanicar i imao sam predavanja o stetnosti ispusnih plinova i storogo se vodi racuna da auto ne radi u radionici.ili ako vec mora da se prikljuci usisivac na auspuh.Sad zamislite kad ste u gradskoj voznji pa stajanje na semaforu,vasa ventilacija u autu direktno usisava gasove od auta ispred vas.Ja sam nepusac ,ali mislim da je ovo puno veci problem i stetnije za zdravlje od duhana,
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#56 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by madner »

Najveci problem je sto su vecina politicara u EU propali studenti drustvenih nauka i prava, koji nisu bili u stanju da se nose sa zivotom u slobodnoj privredi.

Kao definicija mediokretiteta, bave se problemima koji nisu problemi, da bi opravdali svoje plate.
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#57 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by vratnik »

Zabraniti pusenje u pabovima, kafanama i diskotekama je idiotluk. (tek se onda vidi kako ljudi smrde).. Ali zabraniti pusenje u restoranima (gdje se jede) je skroz u redu.
A sad ovi konobari i ostale jade koje moraju gutati dim, a nepusaci. Pa nek' promijene posao.
User avatar
hepok
Posts: 113
Joined: 13/02/2006 16:12

#58 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by hepok »

covjece ja jedem da bi zapalio :)
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#59 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by vratnik »

hepok wrote:covjece ja jedem da bi zapalio :)
Nema problema ako si spreman sacekati da i ja zavrsim sa svojim jelom..
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#60 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by VjecitiStudent »

mIRCerka wrote:
VjecitiStudent wrote:
Lupas po obicaju.
Evo malo zvanicne statistike:
Svake godine skoro pet puta vise stanovnika FBiH umre od raka pluca, no sto ih pogine u saobracajnim nesrecama.
Rak pluca je treci najcesci uzrok smrti kod muskaraca u FBiH, nakon infarkta srcanog misica i mozdanog udara.
Kada je smrtnost od raka u pitanju, rak pluca je najcesci uzrok smrti i kod muskaraca i zena u FBiH.
http://www.fzs.ba
Znas lijepo koristiti statistiku u svoje svrhe...a nisi napisao da vecina zena prvo oboli od karcinoma dojke koji se prosiri na pluca...
ili recimo da ima ljudi koji su genetski skloniji raku, a da cigaretama mozes samo pospjesiti to stanje...

al neka...
Da mu m. ko upali svjetlo!
Ja samo prepisujem zvanicnu statistiku, a ti se dalje svadjaj sa doktorima i statisticarima i smisljaj razne izgovore da zaboravis stvarne rizike koje nosi pusenje.

Gore napravih i gresku, izvinjavam se.
Rak pluca je tek DRUGI uzrocnik smrti kod zena u FBiH, kad je rak u pitanju, nakon raka dojke.
CIfre za jedno i drugo su sljedece (2001.-2006.)
MALIGNE NEOPLAZME BRONHA I PLUA
Ukupno 846 869 871 841 931 919
muški 706 710 706 673 746 736
ženski 140 159 165 168 185 183
MALIGNE NEOPLAZME DOJKE
Ukupno 163 180 190 179 200 196
muški 3 3 2 3 6 4
ženski 160 177 188 176 194 192
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#61 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by seln »

Macho^2 wrote:
Dakle ti bi zdravlje nacije prepustio vlasnicima lokala... Dakle tom bi analogijom mogli prepustiti automobilskoj indusstriji hoće li postavljati katalizatore na automobile ili ne. Ili jos bolji primjer ostaviti naftnoj industriji na njihovu odluku koliko će ukloniti sumpora iz goriva koje koristis za auto...

Ako ces ti imati posljedice od pusenja to neces placati samo ti vec svi u drustvu koji uplacuju zdrastveno osiguranje i koriste usluge istog a to nije prihvatljivo...
Tjera li neko nekoga da ide u takve lokale? Tjeraju li kelnere da rade u takvim lokalima?
Najbolja metoda nahuskavanja jednih protiv drugih....koliko neko kiósta i "zivi na racun drugi". Uspjesno primjenjivan vec od nacista.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#62 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by seln »

Borej wrote:seln ti ovu temu previshe K srcu uzimas, zapali jednu opusti se... :D
ja sam pusio vishe od 13 godina i prosjek mi je bio 30-35 cigara dnevno, prestao sam prije 9-10 mjeseci, bilo je gadno, jos uvijek ponekad sanjam cigare, i odlicno razumijem pusace ali sad razumijem i nepusace, da ponovo pocnem pusit i dalje bi bio za "diskriminaciju" pusaca, na kraju sve te tvoje ideje o "zastiti" mozes kacit macku o rep kad odes u EU jer njih pusaci i problemi isitih ne zanimaju i vrlo brzo ce iste zabrane doci i ovdje, pogovotovo ce brzo doci jer ce nasi politicari to usvojit, jer to je sve sto prakticno trebaju uradit, a o detaljima ce morat brinut neko drugi sto njima savresno odgovora, a i meni.... :D
Davno je receno da su obracenici gori od svih ostalih. Ti prestao...i?
Prestacu i ja hebavati tamo oko 60-70. Trebam li zagovarati zabranu seksa?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#63 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by seln »

vratnik wrote:
hepok wrote:covjece ja jedem da bi zapalio :)
Nema problema ako si spreman sacekati da i ja zavrsim sa svojim jelom..
Posteno.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#64 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by mIRCerka »

VjecitiStudent wrote:
mIRCerka wrote:
VjecitiStudent wrote:
Lupas po obicaju.
Evo malo zvanicne statistike:
Svake godine skoro pet puta vise stanovnika FBiH umre od raka pluca, no sto ih pogine u saobracajnim nesrecama.
Rak pluca je treci najcesci uzrok smrti kod muskaraca u FBiH, nakon infarkta srcanog misica i mozdanog udara.
Kada je smrtnost od raka u pitanju, rak pluca je najcesci uzrok smrti i kod muskaraca i zena u FBiH.
http://www.fzs.ba
Znas lijepo koristiti statistiku u svoje svrhe...a nisi napisao da vecina zena prvo oboli od karcinoma dojke koji se prosiri na pluca...
ili recimo da ima ljudi koji su genetski skloniji raku, a da cigaretama mozes samo pospjesiti to stanje...

al neka...
Da mu m. ko upali svjetlo!
Ja samo prepisujem zvanicnu statistiku, a ti se dalje svadjaj sa doktorima i statisticarima i smisljaj razne izgovore da zaboravis stvarne rizike koje nosi pusenje.

Gore napravih i gresku, izvinjavam se.
Rak pluca je tek DRUGI uzrocnik smrti kod zena u FBiH, kad je rak u pitanju, nakon raka dojke.
CIfre za jedno i drugo su sljedece (2001.-2006.)
MALIGNE NEOPLAZME BRONHA I PLUA
Ukupno 846 869 871 841 931 919
muški 706 710 706 673 746 736
ženski 140 159 165 168 185 183
MALIGNE NEOPLAZME DOJKE
Ukupno 163 180 190 179 200 196
muški 3 3 2 3 6 4
ženski 160 177 188 176 194 192
Moj Dedo je bio rudar, 400 metara pod zemljom 30 godina, pusio od svoje trinaeste, umro nakon sto je napunio 93. Toliko o "statistici"...
Sad odoh zapaliti.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#65 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by seln »

ThunderbirD wrote:Jedan od ciljeva zakona jeste smanjenje broja konzumenata duhanskih proizvoda . To smanjenje nije drastično niti u evropi. U BiH ima još jedna otežavajuća okolnost, kutija cigara je jeftina. Šta je odvojiti 2KM dnevno u odnosu na 4-5 evra u EU.
Ali da i nemamo baš takav duhanski ambijent, ja otkad pušim cigare su mislim tri puta poskupljivane
Sad će ove akcize biti četvrti put, šta smo para državi dali :D
Cijena nikoga nece odvratiti od pusenja, bas kao ni smrtna kazna od kriminala.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#66 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by VjecitiStudent »

ThunderbirD wrote:Jedan od ciljeva zakona jeste smanjenje broja konzumenata duhanskih proizvoda . To smanjenje nije drastično niti u evropi. U BiH ima još jedna otežavajuća okolnost, kutija cigara je jeftina. Šta je odvojiti 2KM dnevno u odnosu na 4-5 evra u EU.
Ali da i nemamo baš takav duhanski ambijent, ja otkad pušim cigare su mislim tri puta poskupljivane
Sad će ove akcize biti četvrti put, šta smo para državi dali :D
Ne bas ..
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7480856.stm
The smoking ban in England, introduced a year ago, has dramatically increased the number of people giving up the habit, it is claimed.
A survey suggests more than 400,000 people quit smoking as a result of the smoking ban.
Researchers say this could potentially help save as many as 40,000 lives in the next 10 years.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#67 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by seln »

VjecitiStudent wrote:
mIRCerka wrote:
VjecitiStudent wrote:
Lupas po obicaju.
Evo malo zvanicne statistike:
Svake godine skoro pet puta vise stanovnika FBiH umre od raka pluca, no sto ih pogine u saobracajnim nesrecama.
Rak pluca je treci najcesci uzrok smrti kod muskaraca u FBiH, nakon infarkta srcanog misica i mozdanog udara.
Kada je smrtnost od raka u pitanju, rak pluca je najcesci uzrok smrti i kod muskaraca i zena u FBiH.
http://www.fzs.ba
Znas lijepo koristiti statistiku u svoje svrhe...a nisi napisao da vecina zena prvo oboli od karcinoma dojke koji se prosiri na pluca...
ili recimo da ima ljudi koji su genetski skloniji raku, a da cigaretama mozes samo pospjesiti to stanje...

al neka...
Da mu m. ko upali svjetlo!
Ja samo prepisujem zvanicnu statistiku, a ti se dalje svadjaj sa doktorima i statisticarima i smisljaj razne izgovore da zaboravis stvarne rizike koje nosi pusenje.

Gore napravih i gresku, izvinjavam se.
Rak pluca je tek DRUGI uzrocnik smrti kod zena u FBiH, kad je rak u pitanju, nakon raka dojke.
CIfre za jedno i drugo su sljedece (2001.-2006.)
MALIGNE NEOPLAZME BRONHA I PLUA
Ukupno 846 869 871 841 931 919
muški 706 710 706 673 746 736
ženski 140 159 165 168 185 183
MALIGNE NEOPLAZME DOJKE
Ukupno 163 180 190 179 200 196
muški 3 3 2 3 6 4
ženski 160 177 188 176 194 192
Hajd malo rezultate izbora za SDP i NS...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#68 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by seln »

mIRCerka wrote: Moj Dedo je bio rudar, 400 metara pod zemljom 30 godina, pusio od svoje trinaeste, umro nakon sto je napunio 93. Toliko o "statistici"...
Sad odoh zapaliti.
I adore you. :D
User avatar
Macho^2
Posts: 80
Joined: 05/08/2008 14:07

#69 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by Macho^2 »

seln wrote:
Macho^2 wrote:
Dakle ti bi zdravlje nacije prepustio vlasnicima lokala... Dakle tom bi analogijom mogli prepustiti automobilskoj indusstriji hoće li postavljati katalizatore na automobile ili ne. Ili jos bolji primjer ostaviti naftnoj industriji na njihovu odluku koliko će ukloniti sumpora iz goriva koje koristis za auto...

Ako ces ti imati posljedice od pusenja to neces placati samo ti vec svi u drustvu koji uplacuju zdrastveno osiguranje i koriste usluge istog a to nije prihvatljivo...
Tjera li neko nekoga da ide u takve lokale? Tjeraju li kelnere da rade u takvim lokalima?
Najbolja metoda nahuskavanja jednih protiv drugih....koliko neko kiósta i "zivi na racun drugi". Uspjesno primjenjivan vec od nacista.
Krivo postavljas stvari... Radnici imaju pravo raditi na radnom mjestu koje im nece ugroziti njihovo zdravlje. Također gost ima pravo konzumirati pice u lokalu i ne biti izlozen opasnosti da oboli zbog tuđeg rahatluka...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#70 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by mIRCerka »

Macho^2 wrote:
seln wrote:
Macho^2 wrote:
Dakle ti bi zdravlje nacije prepustio vlasnicima lokala... Dakle tom bi analogijom mogli prepustiti automobilskoj indusstriji hoće li postavljati katalizatore na automobile ili ne. Ili jos bolji primjer ostaviti naftnoj industriji na njihovu odluku koliko će ukloniti sumpora iz goriva koje koristis za auto...

Ako ces ti imati posljedice od pusenja to neces placati samo ti vec svi u drustvu koji uplacuju zdrastveno osiguranje i koriste usluge istog a to nije prihvatljivo...
Tjera li neko nekoga da ide u takve lokale? Tjeraju li kelnere da rade u takvim lokalima?
Najbolja metoda nahuskavanja jednih protiv drugih....koliko neko kiósta i "zivi na racun drugi". Uspjesno primjenjivan vec od nacista.
Krivo postavljas stvari... Radnici imaju pravo raditi na radnom mjestu koje im nece ugroziti njihovo zdravlje. Također gost ima pravo konzumirati pice u lokalu i ne biti izlozen opasnosti da oboli zbog tuđeg rahatluka...
Jedino sto je istina u svemu ovome jeste da su cigarete i alkohol jednako stetni po onoga koji konzumira, dok su cigarete stetne i za okolinu direktno.
Sve ostalo je tumacenje argumenata u svoju korist. Kao i ono " po islamu mozes imat 4 zene. (tacka). a svi zaborave onaj dio "dokle god sve cetiri imaju jednak tretman i jednako dobijaju sve" :)
Drugim rijecima, SUPLJA na kvadrat.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#71 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by madner »

To ti je u opisu posla. Isto da se racunovodja zali da ima nekih brojeva oko njega.

Ljepo nek gazda napise na vratima: Smoking allowed, No smoking samo preko mp3 i onda i konobar moze probrat... :roll:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#72 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by VjecitiStudent »

mIRCerka wrote: Moj Dedo je bio rudar, 400 metara pod zemljom 30 godina, pusio od svoje trinaeste, umro nakon sto je napunio 93. Toliko o "statistici"...
Sad odoh zapaliti.
S tim sto ti je dedo garant veci dio zivota pusio skiju, a ne ove otrove.
Jesi li gledala film "Insider", snimljen po istinitom dogadjaju, kad u cigare dodaju svasta nesto da bi povecali ovisnost pusaca i povecali prodaju?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#73 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by seln »

Macho^2 wrote:
seln wrote:
Macho^2 wrote:
Dakle ti bi zdravlje nacije prepustio vlasnicima lokala... Dakle tom bi analogijom mogli prepustiti automobilskoj indusstriji hoće li postavljati katalizatore na automobile ili ne. Ili jos bolji primjer ostaviti naftnoj industriji na njihovu odluku koliko će ukloniti sumpora iz goriva koje koristis za auto...

Ako ces ti imati posljedice od pusenja to neces placati samo ti vec svi u drustvu koji uplacuju zdrastveno osiguranje i koriste usluge istog a to nije prihvatljivo...
Tjera li neko nekoga da ide u takve lokale? Tjeraju li kelnere da rade u takvim lokalima?
Najbolja metoda nahuskavanja jednih protiv drugih....koliko neko kiósta i "zivi na racun drugi". Uspjesno primjenjivan vec od nacista.
Krivo postavljas stvari... Radnici imaju pravo raditi na radnom mjestu koje im nece ugroziti njihovo zdravlje. Također gost ima pravo konzumirati pice u lokalu i ne biti izlozen opasnosti da oboli zbog tuđeg rahatluka...
Ako je neko osjetljiv i romantican, onda ne treba ici u striptiz klubove...takodje, pobozne zene ne trebaju raditi tamo.
Dakle, svaki konobar ili gost kojem smeta pusenje neka potrazi posao drugdje.
Kako ti gledas stvari? Geto za pusace?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#74 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by seln »

VjecitiStudent wrote: S tim sto ti je dedo garant veci dio zivota pusio skiju, a ne ove otrove.
Joooj, demagogije...
dobro, neka napisu na lokale "dozvoljena samo skija".
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#75 Re: Zabrana pušenja na javnim mjestima i u BiH ?!

Post by mIRCerka »

VjecitiStudent wrote:
mIRCerka wrote: Moj Dedo je bio rudar, 400 metara pod zemljom 30 godina, pusio od svoje trinaeste, umro nakon sto je napunio 93. Toliko o "statistici"...
Sad odoh zapaliti.
S tim sto ti je dedo garant veci dio zivota pusio skiju, a ne ove otrove.
Jesi li gledala film "Insider", snimljen po istinitom dogadjaju, kad u cigare dodaju svasta nesto da bi povecali ovisnost pusaca i povecali prodaju?
Vuces me za jezik. Moj dedo je pusio i skiju, i nisku moravu, i plavu moravu...prestao pusit u 80nekoj...samo zato sto je majka bila stara i ne bas tako okretna, pa nije mogla stalno da cisti kad mu pepeo pada na pod...i ne, nije on sad neki extrem i iznimka, jednostavno ti zelim reci sljedece:

Neki ljudi su gentski skloni nekim oboljenjima, ukljucujuci karcinome razne.
Locked