Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
pun_mjesec
Posts: 257
Joined: 30/07/2007 12:02
Location: Sarajevo

#851 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by pun_mjesec »

Skyfox wrote:
terapija wrote:Eksplozija u Starom Gradu - 5 povrijedjenih
link?

nazalost kao u Nadrealistima

BUUUUM

u jel to dos'o plin
klim klim
Sefiiika pristavi kafu....
Jedna osoba je teže, a četiri su lakše povrijeđene.... ne znam sta je tu smijesno
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#852 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by CiCiban »

ako niste dirali nista, a set je ispravan.. treba samo deblokirati regulator, to je onaj dio posla s klijestima, s tim da ce prvo izlaziti zrak dok se dio cijevi od seta do bojlera ne napuni plinom, a onda upalis bojler
ako nisi ovo nikada sama uradila, zovni nekoga ko jeste, i u svakom slucaju otvori prozor i dobro ventiliraj prostoriju :x



Ukoliko ne uspijete sami izvršiti deblokadu regulatora seta ili osjetite prisustvo gasa - pozovite KJKP Sarajevogas na kontakt telefone: (033) 272-980, (033)272-981, 061 487-787
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#853 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Alhemicarkaa »

medaaa wrote:opet moje (standardno) pitanje... imal plina na kosevskom :-D :-D :-D
Ima, radijatori vreli, zvala sam i Sarajevogas i oni rekli da ukljucim, tipa sta ste cekali :-D :-D :-D
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#854 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Skyfox »

pun_mjesec wrote: Jedna osoba je teže, a četiri su lakše povrijeđene.... ne znam sta je tu smijesno
ko je tebi rekao da je smjesno to su Nadrealisti snimili u ratu
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#855 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Lakat Jebić »

gdje ta eksplozija bila, koja ulica?
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#856 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Alhemicarkaa »

Procedura koju sam ja provela, a po nalogu Sarajevo gasa, prvo otvorila prozor i provjerila jesu sva potrosila zavrnuta, otvorila set, pa PRVO odvrnula rucicu ukoliko ste je zatvorili, deblokirala set (ima uputstvo na vratima seta, deblokirati onu pod B, sve pise na vratima), zatim, odvrnula ventil ispod bojlera, pritisnula crvenu tipku na bojleru (sa plamenom prekrizenim), i ukljucila grijanje, i evo radijatori vreli :D
User avatar
Clint_Eastwood
Posts: 159
Joined: 01/09/2008 21:03
Location: Wild east

#857 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Clint_Eastwood »

A vidi, Sarajlijice dobile plin, ipak nam neće potrošiti svu struju, odnosno opteretiti energetski sistem. A vidio sam neko reče da se kutarišemo plina pa da se grijemo na ugalj. Bilo bi to ekonomski mnogo isplativije, ali skontaj, koliko bi se zagađenje zraka povećalo!!!
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#858 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by terapija »

Aerodromsko trenutno regularno
User avatar
medaaa
Posts: 2556
Joined: 21/04/2008 13:50

#859 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by medaaa »

Alhemicarkaa wrote:
medaaa wrote:opet moje (standardno) pitanje... imal plina na kosevskom :-D :-D :-D
Ima, radijatori vreli, zvala sam i Sarajevogas i oni rekli da ukljucim, tipa sta ste cekali :-D :-D :-D
tnx... ev ima i kod mene... :-D :-D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#860 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by ladyblue18 »

Lakat Jebić wrote:gdje ta eksplozija bila, koja ulica?
Hasana Kaimije
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#861 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Lakat Jebić »

ladyblue18 wrote:
Lakat Jebić wrote:gdje ta eksplozija bila, koja ulica?
Hasana Kaimije
a to je znaci ovo sto su jutros vatrogasna kola bila parkirana ispred moje kuce, valjda ne mogu uc u kaimijinu, uska. Vidim iz kuce sa sprata se nesto dimilo....
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#862 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by in33sa »

Treba naglasiti da su ovo samo ogranicene kolicine, da BH gas samo pregovara sa Njemackom i da nije sigurno da ce dobijati plin od Njemacke, a i ako ga bude i to ce biti ogranicene kolicine. Koje vjerovatno nece biti dovoljne da zadovolje potrebe svih korisnika, ipak su temperature jako niske.

Rusi jos drze zatvorene ventile.
saraj2000
Posts: 1
Joined: 08/08/2003 00:00

#863 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by saraj2000 »

Vec je ponovno nestalo plina na Vratniku i Bentbasi.
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#864 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by grunt »

Zna li neko ima li grijanja na mojmilu u zgradama,da znam sta me ceka kada dodjem kuci :D !
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#865 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

in33sa wrote:Treba naglasiti da su ovo samo ogranicene kolicine, da BH gas samo pregovara sa Njemackom i da nije sigurno da ce dobijati plin od Njemacke, a i ako ga bude i to ce biti ogranicene kolicine. Koje vjerovatno nece biti dovoljne da zadovolje potrebe svih korisnika, ipak su temperature jako niske.

Rusi jos drze zatvorene ventile.
Da, kriza sa plinom jos nije rijesena i pitanje je koliko ce ovo jos potrajati.

Koliko sam cuo BiH je dobila od Srbije određenu kolicinu i od Mađarskog MOL-a tako da navodno ovo za sada moze potrajati 4-5 dana! Iskreno se nadam da cemo barem u naredna 3 dana imati plina, do tada ce nasi nadlezni mozda uciniti nesto da dobijemo od Nejmacke jos određenu kolicinu za par dana, mozda do tada Rusi puste taj 'ebeni plin!!! :x Ne znam zasto nasi od Hrvatske ne zatraze određenu kolicinu plina jer ako je Srbija mogla posuditi od svoje rkavice moze vala i Hrvatska koja ima vlastiti plin :?: Tek sada se u ovakvoj situaciji vide prijatelji a Srbija se barem ovim zadnjim pokazala kao iskren prijatelj i za to im veliko HVALA.
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#866 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by terapija »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
in33sa wrote:Treba naglasiti da su ovo samo ogranicene kolicine, da BH gas samo pregovara sa Njemackom i da nije sigurno da ce dobijati plin od Njemacke, a i ako ga bude i to ce biti ogranicene kolicine. Koje vjerovatno nece biti dovoljne da zadovolje potrebe svih korisnika, ipak su temperature jako niske.

Rusi jos drze zatvorene ventile.
Da, kriza sa plinom jos nije rijesena i pitanje je koliko ce ovo jos potrajati.

Koliko sam cuo BiH je dobila od Srbije određenu kolicinu i od Mađarskog MOL-a tako da navodno ovo za sada moze potrajati 4-5 dana! Iskreno se nadam da cemo barem u naredna 3 dana imati plina, do tada ce nasi nadlezni mozda uciniti nesto da dobijemo od Nejmacke jos određenu kolicinu za par dana, mozda do tada Rusi puste taj 'ebeni plin!!! :x Ne znam zasto nasi od Hrvatske ne zatraze određenu kolicinu plina jer ako je Srbija mogla posuditi od svoje rkavice moze vala i Hrvatska koja ima vlastiti plin :?: Tek sada se u ovakvoj situaciji vide prijatelji a Srbija se barem ovim zadnjim pokazala kao iskren prijatelj i za to im veliko HVALA.
U politici / diplomatiji ne postoje pravi prijatelji. Sve je iskljucivo interes. Stoga, nadam se da od nas nece traziti mnogo zauzvrat :)
Ali ipak, hvala im, sto jest', jest'
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#867 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by ladyblue18 »

Na carsiji nestalo ima sat,sat i po :(
Kuhinja i ostalo opet led ledeni :(
sad sam slusala na rsg-u raja cjelo jutro salju poruke zale se nema plina, pricali su sa nekim iz gasa, kaze covjek tako je kako je, situacija je teska, plin nije stabilan, upozorava da se ventili iskljuce i tako...nista novo :roll:
Rusi pusCajte to vise :x :x

edit:kaze mi brat cuo prije pola sata isto na rsg-u da je Spiric potpisao sa Madjarima, tako da cemo imati 15ak dana plina.
Vala ako cemo ga imati ovako kao sada, bolje da nemamo nikako, nego da strahujemo od explozija :roll:
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#868 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by madner »

ladyblue18 wrote:Na carsiji nestalo ima sat,sat i po :(
Kuhinja i ostalo opet led ledeni :(
sad sam slusala na rsg-u raja cjelo jutro salju poruke zale se nema plina, pricali su sa nekim iz gasa, kaze covjek tako je kako je, situacija je teska, plin nije stabilan, upozorava da se ventili iskljuce i tako...nista novo :roll:
Rusi pusCajte to vise :x :x

edit:kaze mi brat cuo prije pola sata isto na rsg-u da je Spiric potpisao sa Madjarima, tako da cemo imati 15ak dana plina.
Vala ako cemo ga imati ovako kao sada, bolje da nemamo nikako, nego da strahujemo od explozija :roll:
Ako je instalacija ispravno ugradjena, ne bi trebao biti problem.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#869 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

ladyblue18 wrote:Na carsiji nestalo ima sat,sat i po :(
Kuhinja i ostalo opet led ledeni :(
sad sam slusala na rsg-u raja cjelo jutro salju poruke zale se nema plina, pricali su sa nekim iz gasa, kaze covjek tako je kako je, situacija je teska, plin nije stabilan, upozorava da se ventili iskljuce i tako...nista novo :roll:
Rusi pusCajte to vise :x :x

edit:kaze mi brat cuo prije pola sata isto na rsg-u da je Spiric potpisao sa Madjarima, tako da cemo imati 15ak dana plina.
Vala ako cemo ga imati ovako kao sada, bolje da nemamo nikako, nego da strahujemo od explozija :roll:

Joj, nadam se da ce ponovo doci, bas je gadno. Ja sam uspio u svojoj kuci temperaturu sa 4 sptena dici na 9 sptepeni i polako dizem na 12, nadam se da nece ponovo nestati plina.

Spiricu, hvala, hajde neka i od tebe nesto korisno. Da sam na nekoj poziciji sa koje bi mogao uticati na energetski sektor prvo sto bi napravio iza ove krize je ekspresno raspisivanje tendera za izgradnju terminala za skladistenje plina barem za 10 dana. Drugo, trazio bih po hitnom postupku od Irana (vajda to mozemo) da nas planira sa jednim krakom za novi plinovod koji navodno treba da ide preko Turske, Bugarske, Jadrana i Hrvatske dalje za Evropu.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#870 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by ibizza »

grunt wrote:Zna li neko ima li grijanja na mojmilu u zgradama,da znam sta me ceka kada dodjem kuci :D !
za sad su ledeni radijatori :sad:
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#871 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by dalmatinka »

Drvosjeca iz Dejcica

Da, kriza sa plinom jos nije rijesena i pitanje je koliko ce ovo jos potrajati.

Koliko sam cuo BiH je dobila od Srbije određenu kolicinu i od Mađarskog MOL-a tako da navodno ovo za sada moze potrajati 4-5 dana! Iskreno se nadam da cemo barem u naredna 3 dana imati plina, do tada ce nasi nadlezni mozda uciniti nesto da dobijemo od Nejmacke jos određenu kolicinu za par dana, mozda do tada Rusi puste taj 'ebeni plin!!! :x Ne znam zasto nasi od Hrvatske ne zatraze određenu kolicinu plina jer ako je Srbija mogla posuditi od svoje rkavice moze vala i Hrvatska koja ima vlastiti plin :?: Tek sada se u ovakvoj situaciji vide prijatelji a Srbija se barem ovim zadnjim pokazala kao iskren prijatelj i za to im veliko HVALA
Ja se puno ne razumijem u to,u stvari, uopće se ne razumijem u to,
ali koliko sam shvatila, mi još nismo povezani? Zna li tko točnije? Povezivanje bi tek trebalo slijediti:

http://www.poslovni.hr/7012.aspx
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#872 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by homo_sapiens »

dalmatinka wrote:
Drvosjeca iz Dejcica

Da, kriza sa plinom jos nije rijesena i pitanje je koliko ce ovo jos potrajati.

Koliko sam cuo BiH je dobila od Srbije određenu kolicinu i od Mađarskog MOL-a tako da navodno ovo za sada moze potrajati 4-5 dana! Iskreno se nadam da cemo barem u naredna 3 dana imati plina, do tada ce nasi nadlezni mozda uciniti nesto da dobijemo od Nejmacke jos određenu kolicinu za par dana, mozda do tada Rusi puste taj 'ebeni plin!!! :x Ne znam zasto nasi od Hrvatske ne zatraze određenu kolicinu plina jer ako je Srbija mogla posuditi od svoje rkavice moze vala i Hrvatska koja ima vlastiti plin :?: Tek sada se u ovakvoj situaciji vide prijatelji a Srbija se barem ovim zadnjim pokazala kao iskren prijatelj i za to im veliko HVALA
Ja se puno ne razumijem u to,u stvari, uopće se ne razumijem u to,
ali koliko sam shvatila, mi još nismo povezani? Zna li tko točnije? Povezivanje bi tek trebalo slijediti:

http://www.poslovni.hr/7012.aspx
Teško do plina u narednim danima :( :

RUSIJI KRIVA UKRAJINA
Putin: Kriza oko plina se pogoršava Objavljeno: 10.01.2009. u 14:03h

Usprkos svim poduzetim naporima, ukrajinski dužnosnici pogoršavaju plinsku krizu, kaže Putin.
Plinska kriza koja pogađa Europu "pogoršava se" usprkos naporima da se iz nje što brže iziđe, izjavio je u subotu ruski premijer Vladimir Putin na sastanku sa svojim češkim kolegom Mirekom Topolanekom čija zemlja predsjeda Europskom unijom.

- Usprkos svim poduzetim naporima, kriza se pogoršava - kazao je Putin, dodavši da krizu "pogoršavaju ukrajinski dužnosnici".

Češki premijer stigao je u Moskvu s petim prijedlogom o razmještanju međunarodnih promatrača koji bi trebali nadgledati tranzit plina preko ukrajinskog teritorija u EU. Taj su plan prethodno odobrili ukrajinski dužnosnici, predsjednik Viktor Juščenko i premijerka Julija Timošenko.

Topolanek poručuje da će ostati u regiji sve dok plin ponovo ne potekne prema Europi ali i Rusija je ustrajna da ukrajinska strana prvo potpiše protokol o promatračima.

Prema Topolaneku, i u samim ukrajinskim redovima nije bilo suglasja no, kako tvrdi, premošćene su razlike u stajalištima Juščenka i Timošenko. Putin mu je odao priznanje da je "učinio nemoguće".
http://www.javno.com/hr/svijet/clanak.php?id=222759
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#873 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by grunt »

bermiin wrote:
grunt wrote:Zna li neko ima li grijanja na mojmilu u zgradama,da znam sta me ceka kada dodjem kuci :D !
za sad su ledeni radijatori :sad:
Evo sada sam zvao toplane,kazu da su juce ispustili vodu iz radijatora zbog opasnosti od smrzavanja i da su danas pokrenuli kotlovnice pa ce grijanje proraditi u toku dana,nadam se :) !
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#874 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by barby02 »

Sta ce biti sa tom majkom troje djece?? :( E to je tuga, uzas i nemam rijeci. . Sad je nebitno kako se rukovalo, samo da zena prezivi. . a posebna UPOZORENJA TREBAJU CITATI GRADJANI I TREBA IH FILOVATI UPUTSTVIMA RUKOVANJA PLINOM, sve dok se ne normalizuje stanje. . . Ako se tako ne postupi, bice jos zrtava i dzaba je onda plakat. . . . :x
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#875 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by in33sa »

Direktor BH gasa kaze da su za sada osigurali plin za narednih 7 dana (od Madjara kupljen)

Ali poznavajuci nase strucnjake, ne vjerujem da je to 7 dana u punom obimu, za sve potrebe. Bice tu slabog pritiska i nestajanja, kratkotrajnih ili dugotrajnih, ali bolje i to nego nista.

Dok Rusi ne kazu davaj, kriza se nastavlja.
Post Reply