Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#626 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by ladyblue18 »

ja cuh veceras 36 sati treba a evo gore se spominju 72 sata, uuuu :roll:
Nego imal iko neku tacnu informaciju?
Zadnja 3 sata informacije su dogovoreno, nije dogovoreno, nema plina do Bog zna kada, doci ce posmatraci, nema, ima, i sve tako u krug...
uzas :twisted:
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#627 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by CiCiban »

:cry: kod mene je sve osim dnevne postalo ledara :cry: a maca se ne mrda od grijalice :D :cry:
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#628 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Alhemicarkaa »

Pa valjda vrijeme dolaska ovisi o pritisku, tako dok ne puste ne mozemo znati, kao sto i nista ne znamo.

Prema zadnjim informacijama za koliko dana jos toplane imaju mazuta ili sta vec koriste?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#629 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by ladyblue18 »

Alhemicarkaa wrote:Pa valjda vrijeme dolaska ovisi o pritisku, tako dok ne puste ne mozemo znati, kao sto i nista ne znamo.

Prema zadnjim informacijama za koliko dana jos toplane imaju mazuta ili sta vec koriste?
navodno do ponedjeljka, kada bi se trebalo proglasiti "vanredno stanje" :oops:
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#630 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Alhemicarkaa »

ladyblue18 wrote:
Alhemicarkaa wrote:Pa valjda vrijeme dolaska ovisi o pritisku, tako dok ne puste ne mozemo znati, kao sto i nista ne znamo.

Prema zadnjim informacijama za koliko dana jos toplane imaju mazuta ili sta vec koriste?
navodno do ponedjeljka, kada bi se trebalo proglasiti "vanredno stanje" :oops:
I sta znaci to vanredno stanje? Kakve mi koristi od toga imamo, hoce li subvencionirati racune za struju i grijalice ili eto, kao i uvijek, mrtvo slovo na papiru. Meni je vec vanredno stanje, u izbjeglistvu sam ko u ratu. :sad: Za mene je jos lako, ustedim na hrani i struji, ali kako je mojim gostoprimcima samo oni znaju :lol:
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#631 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by ibizza »

Better Man wrote:
Julianna wrote:A šta mislite, kad oni puste plin, koliko će trebati vremena da on doputuje do nas? :roll:
Kada se pusti plin trebaće 72 sata, tj. 3 dana da isti dođe do BiH i da se počne distribuirati domačinstvima. Primjer Srbijanskog predsjednika Borisa Tadića je još jedan dokaz koliko mi imamo jadne i nesposobne političare. Dok se naši političari provaljuju po tv programima i valjaju gluposti (npr. Nedžad Branković, Vahid Hećo) i dok organizuju bezvrijedne sastanke zato vrijeme predsjednik Srbije otišao dirkrektno u Mađarsku i dogovorio sa tamnošnjim vlastima da Mađarska ustupio dio rezerve Srbiji za najosnovnije potrebe. Može pričati ko šta hoće za Borisa Tadića i da je ovakav i onakav, ali je on pokazao da je itekako pametan i sposoban političar koji radi u interesu svoje zemlje i ja ga lično više poštujem nego sve naše nesposobne političare. Zamslite Silajadžića da proba otići u Mađarsku, mislim da bi se maksimalno isprovaljivao, a da ne govorim da ga niko nebi htio primiti.
sto nisi napisao..."Zamislite Komsica da proba otici u Mađarsku..."
i za ovo kriv Silajdjic......hahaha
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#632 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by in33sa »

Kaze Brankovic da to "vanredno stanje" znaci da ce se u tom slucaju najugrozenijima omoguciti alternativno grijanje, dodijeliti ce se grijalice najugrozenijima :? zbunjen sam jer nasi vlastodrzci su opcenito nedoreceni, on ne rece nista konkretno, samo da ce se omoguciti grijalice... nekome.

Sta mu to znaci, mozda ce se opet dijeliti grijalice u humanitarnoj pomoci.

Sve u svemu, mislim da se ne ocekuje rjesavanje problema do daljnjeg.

Cak je i onaj mazgov Dodik presao u akciju, mazut iz Broda se upucuje u najugrozenije opcine RS-a. Ovi nasi u FBiH i dalje sastance.
Danas su planirali gradjanstvu se obratiti teki putem saopcenja, nakon sastanka (bezuspjesnog, bezbeli), ali su ih mediji pritisli i prisilili da izadju na pressicu :-)
User avatar
moler
Posts: 813
Joined: 26/04/2008 15:30
Location: sarajevo

#633 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by moler »

srbija kupila od hungarije 2 miliona kubika plina...............
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#634 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Alhemicarkaa »

Sto sad nasi nisu trampili most na Peljescu za par miliona kubika plina. :wink:
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#635 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by homo_sapiens »

U Srbiju stiže gas iz Mađarske i Njemačke

8. januar 2009. | 20:10 | Izvor: B92, Beta, Tanjug

Mađarska je počela isporuku dela potrebnog gasa Srbiji, a Boris Tadić kaže i da je sa nemačkom vladom dogovorena isporuka tri miliona metara kubnih gasa dnevno.
Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je da je i sa Nemačkom dogovorena isporuka gasa, što će višestruko poboljšati energetske kapacitete Srbije. "Već tokom sutrašnjeg dana snabdevanje gasom biće stabilno velikom delom i za domaćinstva, a ne samo za gradove", rekao je Tadić.

On je naveo i da se paralelno vode razgovori i sa ruskom vladom i da postoji mogućnost da u roku od 24 časa krenu određene količine magistralnim gasovodom.

"Vlada je učinila veliku stvar ovih dana i pokazala da je spremna da odgovori na veliku krizu na najbolji način i velikom brzinom, ali ćemo iz ove situacije izvući određene poruke i utvrditi odgovornost zbog čega Srbija nema obezbeđena snabdevanja gasom u ovako teškim momentima", rekao je Tadić za RTS.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=338278


A šta je uradila BiH Vlada ? A odgovornost ?
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#636 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by amrica »

kanton sarajevo ce u ponedeljak podijeliti 4000 m2 DRVA socijalno ugorozenim, koji imaju subvencije za grijanje.
anda 1
Posts: 41
Joined: 01/05/2008 20:24

#637 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by anda 1 »

Vlada zna da svi ti ljudi imaju i peći ?
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#638 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Skyfox »

a sta je s nama koji se u stanovima grijemo iskljucivo na plin i koji nemamo peci i kamine :roll:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#639 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Better Man »

bermiin wrote:
Better Man wrote:
Julianna wrote:A šta mislite, kad oni puste plin, koliko će trebati vremena da on doputuje do nas? :roll:
Kada se pusti plin trebaće 72 sata, tj. 3 dana da isti dođe do BiH i da se počne distribuirati domačinstvima. Primjer Srbijanskog predsjednika Borisa Tadića je još jedan dokaz koliko mi imamo jadne i nesposobne političare. Dok se naši političari provaljuju po tv programima i valjaju gluposti (npr. Nedžad Branković, Vahid Hećo) i dok organizuju bezvrijedne sastanke zato vrijeme predsjednik Srbije otišao dirkrektno u Mađarsku i dogovorio sa tamnošnjim vlastima da Mađarska ustupio dio rezerve Srbiji za najosnovnije potrebe. Može pričati ko šta hoće za Borisa Tadića i da je ovakav i onakav, ali je on pokazao da je itekako pametan i sposoban političar koji radi u interesu svoje zemlje i ja ga lično više poštujem nego sve naše nesposobne političare. Zamslite Silajadžića da proba otići u Mađarsku, mislim da bi se maksimalno isprovaljivao, a da ne govorim da ga niko nebi htio primiti.
sto nisi napisao..."Zamislite Komsica da proba otici u Mađarsku..."
i za ovo kriv Silajdjic......hahaha
Koliko znam trenutno je presjedavajući Silajdžić, a ne Komšić i koliko znam Silajdžić se voli hvaliti kako on ima veze po svijetu. Pa gdje su mu te veze i njegovi saveznici. I koliko znam Silajdžić nas laže sve ove godine i zajedno sa svojim stranačkim lopovima i drugim tajkunima krade, a isto to rade i u SDA.
Last edited by Better Man on 08/01/2009 22:43, edited 1 time in total.
User avatar
vee-jay
Posts: 8745
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#640 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by vee-jay »

homo_sapiens wrote:U Srbiju stiže gas iz Mađarske i Njemačke

8. januar 2009. | 20:10 | Izvor: B92, Beta, Tanjug

Mađarska je počela isporuku dela potrebnog gasa Srbiji, a Boris Tadić kaže i da je sa nemačkom vladom dogovorena isporuka tri miliona metara kubnih gasa dnevno.
Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je da je i sa Nemačkom dogovorena isporuka gasa, što će višestruko poboljšati energetske kapacitete Srbije. "Već tokom sutrašnjeg dana snabdevanje gasom biće stabilno velikom delom i za domaćinstva, a ne samo za gradove", rekao je Tadić.

On je naveo i da se paralelno vode razgovori i sa ruskom vladom i da postoji mogućnost da u roku od 24 časa krenu određene količine magistralnim gasovodom.

"Vlada je učinila veliku stvar ovih dana i pokazala da je spremna da odgovori na veliku krizu na najbolji način i velikom brzinom, ali ćemo iz ove situacije izvući određene poruke i utvrditi odgovornost zbog čega Srbija nema obezbeđena snabdevanja gasom u ovako teškim momentima", rekao je Tadić za RTS.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=338278


A šta je uradila BiH Vlada ? A odgovornost ?
Srbiji :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

"Nasim" :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#641 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Lakat Jebić »

Better Man wrote:
Koliko znam trenutno je presjedavajući Silajdžić, a ne Komšić i koliko znam Silajdžić se voli hvaliti kako on ima veze po svijetu. Pa gdje su mu te veze i njegovi saveznici. I koliko znam Silajdžić nas laže sve ove godine i zajedno sa svojim stranačkim lopovima i drugim tajkunima krade, a isto to rade i u SDA.

radmanovic
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#642 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by julisiz es grant »

Evo Hećo na TV kaže da nam ovo treba biti nauk za ubuduće,da se obezbijedimo alternativnim gorivom. Tipično! Kad se nešto desi, onda razmišljaju kako su mogli to da izbjegnu.
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#643 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by terapija »

Bilo bi dobro kada bi nam ovo bilo skola, ali nesto ne vjerujem.
Jer ni rat nas nije nicemu naucio...
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#644 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by in33sa »

Dobar je Heco, "ovo nam treba biti skola za ubuduce", kao da je on neki nezavisni analiticar a ne jebeni ministar koji se MORAO pobrinuti da nam se ovo nikada ne desi.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#646 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by julisiz es grant »

Evo na HRT-u vijest da su Sanader i Tadić razgovarali telefonski i razmijenili mišljenja povodom plinske krize. Tako to rade državnici. S kim su ovi naši "razmijenili" mišljenja, koga su to oni kontaktirali van naše zemlje, s kim su se iz susjedstva ili bilo odakle iz svijeta posavjetovali, kome su se obratili ( ako ne računamo Alkalajev subudalasti "oštri prosvjed" Rusiji )? Bilo šta i bilo koga da su kontaktirali, makar da nama građanima stvore utisak da im je stalo...
micika
Posts: 3439
Joined: 27/02/2004 00:00
Location: ankara

#647 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by micika »

Ljudi,neznam sta je sa vama al ja se smrzoh :x :x :x Jos imam gripu,ni kud majci ni kud u djevere :-?
Dvije klime rade al dzaba,dublex sto zagrije dole samo odvuce,ispuse negdje :x
Sutra se valja loncirat,nema tople vode ni za kupanje,yebemu zivot.Kud dodjoh na ovaj hebeni balkan opet :x
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#648 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Karabaja »

prigodno...

Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#649 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by Maraschino »

Sada vrijedi ona:

'' U Rusa se napelo g...o a oni misle , srce''

Fakat ih treba spustiti na zemlju a neumisljaju da su i oni neki faktor pa makar energentski. Do prije par godina hljeba nisu imali nego im Ameri i EU slala zalihe zitarica da ih prehrane.

U najgore vrijeme hladnog rata nije dolazilo do prekida u isporukama plina a sada kao igra se igra sa Ukrajincima, oni su krivi a ne mi...a pola Europe ostalo bez plina.

Ko za to treba da odgovara ? Kakvi su to medjunarodni ugovori kada ih neko moze krsiti bez posledica?

Jednom kada plate svu stetu pricinjenu ne ispunjavanjem ugovora o isporuci plina , nece se vise poigravati.

Sve je ovo Ruska igra, kao i prosle zime samo krace.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#650 Re: Prekinuta isporuka gasa za BiH i zemlje regiona

Post by van Basten »

ova plinska kriza je vrhunac nesposobnosti naše vlasti na čelu sa Brankovićem, Hećom, pa i Špirićem i Silajdžićem (ne treba zaboraviti državni nivo).
Ako samo pogledaju kako to rade Tadić i Sanader ( da eto, ne idu dalje po svijetu), ima da se pokriju ušima od stida. Naravno pod uslovom da im je išta obraza ostalo, a sumnjam da jeste, jer inače se ne bi busali u prsa "uspjesima" u posrnulom Energoinvestu ili haman pa propalim Željeznicama (Branković), ne bi izjavljivali da "smo preživjeli i rat, pa šta je onda ova krizica za naš narod" (Hećo), ili da nam tako i treba jer nismo htjeli Kazahstan za nekakve strateške partnere nečega, a da smo to htjeli sada bi nama maksuz oni preko reda valjda teleportirali gas (Silajdžić).
Nesposobnost pokazana na elementarnim stvaima o kojima vlast treba da brine jedino me natjera da poželim da se jednog dana probudim u nekoj normalno, uređenoj državi
Last edited by van Basten on 09/01/2009 02:04, edited 1 time in total.
Post Reply