Djed Hidžra !!???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#176 Re: Djed Hidžra !!???

Post by Latina »

moler wrote:
moler wrote:
- kako je nasto deda mraz?
- odmrzli vehabiju

:lol:
nije tako nego
SMRZO SE VEHABIJA
:lol: :lol: :lol:

Ne d'o ti Bog da vehabije dijele paketice; bilo bi "Ti pristupi, a ti mrs odavLe !" :lol: :lol: :lol:
User avatar
moler
Posts: 813
Joined: 26/04/2008 15:30
Location: sarajevo

#177 Re: Djed Hidžra !!???

Post by moler »

mostarac wrote:Image
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
e nenasmija se ovako dugo....
hvala ti što me razveseli...
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#178 Re: Djed Hidžra !!???

Post by Latina »

mostarac wrote:Image
Znaci padoh sa ove mubarec secije. :P :lol: :lol: :lol:
Giordano
Posts: 444
Joined: 12/07/2008 13:48

#179 Re: Djed Hidžra !!???

Post by Giordano »

mostarac wrote:Image
:roll:

Amo jarane,mogao si mu vala,nabaciti i zelenu bradu,a i ono Deda Hdjra nije u duhu Bosanskog jezika,mogao si vala staviti

Santa Hidjra :lol:

:roll:
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#180 Re: Djed Hidžra !!???

Post by Soul_Sista »

mostarac wrote:Image
:shock: :lol: :lol: :lol:
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#181 Re: Djed Hidžra !!???

Post by Risto Kuglarić »

moler wrote:
Risto Kuglarić wrote:
pure_love wrote: kod nas se uoci nove hidzretske uvijek przila halva,i islo na mevlud,a nismo bili Bog zna neka vjerska porodica
...al ste baš visoko postavili ljestvicu za Bog zna kakvu vjersku porodicu onda. :D

a vizavi teme, kad se već zajebavamo, ne znam jel već isfurano al ja jutros čuh i oplakah:

- kako je nasto deda mraz?
- odmrzli vehabiju

:lol:
nije tako nego
SMRZO SE VEHABIJA
e jbg, ne znam ispričat, ne znam napisat :(
User avatar
moler
Posts: 813
Joined: 26/04/2008 15:30
Location: sarajevo

#182 Re: Djed Hidžra !!???

Post by moler »

no problem
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#183 Re: Djed Hidžra !!???

Post by chuchumbamayumbe »

Trebalo bi sastaviti Djeda Hidzru, Djeda Mraza, Svetog Nikolu i ostale koji se ovdje prozivaju, organizovati jedan ultimate fight u oktagonu, pa ko pobijedi - taj ostaje kao autohtoni ne znam ni ja vec sta!
AAaa?
Sta mislite o tome?!

:D
User avatar
moler
Posts: 813
Joined: 26/04/2008 15:30
Location: sarajevo

#184 Re: Djed Hidžra !!???

Post by moler »

misliš da ih idemo gledati kako se mlave?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#185 Re: Djed Hidžra !!???

Post by mostarac »

moler wrote:misliš da ih idemo gledati kako se mlave?
ja tipujem na hidzru :D
Ovi su iskusniji, ali on je mladji, brzi i u boljoj kondiciji, tako da ce pred kraj da presudi njegova bolja fizicka sprema :D
User avatar
moler
Posts: 813
Joined: 26/04/2008 15:30
Location: sarajevo

#186 Re: Djed Hidžra !!???

Post by moler »

mostarac wrote:
moler wrote:misliš da ih idemo gledati kako se mlave?
ja tipujem na hidzru :D
Ovi su iskusniji, ali on je mladji, brzi i u boljoj kondiciji, tako da ce pred kraj da presudi njegova bolja fizicka sprema :D
a godine i iskustvo?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#187 Re: Djed Hidžra !!???

Post by chuchumbamayumbe »

moler wrote:misliš da ih idemo gledati kako se mlave?
Moze se organizovati direktan prenos iz Las Vegasa!
Uvezati Don Kinga kao promotera, organizovati spektakl, sve uplatiti u humanitarne svrhe!?
User avatar
moler
Posts: 813
Joined: 26/04/2008 15:30
Location: sarajevo

#188 Re: Djed Hidžra !!???

Post by moler »

ma što Las Vegas može iz ODŽAKA bliže je više će raje biti
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#189 Re: Djed Hidžra !!???

Post by mostarac »

moler wrote:
mostarac wrote:
moler wrote:misliš da ih idemo gledati kako se mlave?
ja tipujem na hidzru :D
Ovi su iskusniji, ali on je mladji, brzi i u boljoj kondiciji, tako da ce pred kraj da presudi njegova bolja fizicka sprema :D
a godine i iskustvo?
ovaj je bolje naoruzan :D

Image
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#190 Re: Djed Hidžra !!???

Post by Latina »

chuchumbamayumbe wrote:Trebalo bi sastaviti Djeda Hidzru, Djeda Mraza, Svetog Nikolu i ostale koji se ovdje prozivaju, organizovati jedan ultimate fight u oktagonu, pa ko pobijedi - taj ostaje kao autohtoni ne znam ni ja vec sta!
AAaa?
Sta mislite o tome?!

:D
Ma ne, bolje je da se u kolo uhvate i - obori !

Panem et circenses.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#191 Re: Djed Hidžra !!???

Post by mostarac »

a ovo bi mogla da bude zastava unprofora tj. plavih sljemova :D

Image
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#192 Re: Djed Hidžra !!???

Post by Latina »

mostarac wrote:a ovo bi mogla da bude zastava unprofora tj. plavih sljemova :D

Image
Uh...dobro si. :lol: :lol: :lol:
User avatar
weed
Posts: 363
Joined: 11/08/2008 07:38
Location: BGW, IQ

#193 Re: Djed Hidžra !!???

Post by weed »

ako djed hidzra dolazi iz reda vehabija, ja onda tipujem na njega... jebi ga, opstepoznato je da su vehabije kik bokseri, tekvandoisti i kakvi sve ne borci... :D
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#194 Re: Djed Hidžra !!???

Post by stochar »

Image
User avatar
moler
Posts: 813
Joined: 26/04/2008 15:30
Location: sarajevo

#195 Re: Djed Hidžra !!???

Post by moler »

stochar wrote:Image
dobra mu boja slova :lol: :lol: :lol:
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#196 Re: Djed Hidžra !!???

Post by popajic »

Da je ovo normalna drzava i da je zaista cilj da se djeca obraduju poklonima - nikakvog probleme ne bi bilo.
Deda Mraz + ovaj novi Dedo + pune vrece poklona...eeeej,koja bi to radost bila !
Ali,niti je ovo normalna drzava, niti su ovdje djeca u glavnoj ulozi.
i kao sto na drugoj temi pise @ pure love
Postao/la pure_love dana 22 dec 2008, 16:32
29 Decembra nastaje 1430 Hidzretska Nova godina!
Hidzretska nova godina se tradicionalno u islamskom svijetu ne obiljezava ali u zadnje vrijeme je i to postalo sve popularnije.
Hajmo sad mi u BH biti "veci katolici od Pape",hajmo se dodvoravati islamskom svijetu sa svojim inovacijama,novim tradicijama,novim Dedama...To je vaznije nego hvatati prikljucak Evropi.
Politika do grla ogrezla u religiji i obratno !

Ah,naravno - rijec je o djeci ( :-) ) i kako ih obradovati ! :x
User avatar
weed
Posts: 363
Joined: 11/08/2008 07:38
Location: BGW, IQ

#197 Re: Djed Hidžra !!???

Post by weed »

Bolje bi im bilo da te iste letke dijele pred bajrame...
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#198 Re: Djed Hidžra !!???

Post by pure_love »

Hajmo sad mi u BH biti "veci katolici od Pape",hajmo se dodvoravati islamskom svijetu sa svojim inovacijama,novim tradicijama,novim Dedama...To je vaznije nego hvatati prikljucak Evropi.
Politika do grla ogrezla u religiji i obratno !
ti se dodvaraj kome hoces,a ne brani drugima da i dalje postuju svoju vjeru,,jer ljudi to zele ;)
User avatar
Compact
Posts: 1730
Joined: 28/08/2008 20:37
Location: Alipašino polje

#199 Re: Djed Hidžra !!???

Post by Compact »

Oslobođenje 27.12.2008. str 8

Djed Mraz u ponedjeljak će doći u sarajevski vrtić “Leptirić“ i djecu obradovati paketićima. Njihovi roditelji na sinošnjem su sastanku skupili novac od kojeg će kupiti skromne poklone za mališane. Sinošnjem sastanku sa roditeljima, iako su pozvani, nisu prisustvovali predstavnici Ministarstva nauke i obrazovanja ni Javne ustanove Djeca Sarajajeva. Direktorica sarajevskih vrtića Arzija Mahmutović jučer poslije podne je našoj redakciji poslala saopćenje u kojem je negirala da je Djedu Mrazu zabranila da djeci donese poklone, te da ga u vrtiće može pozvati ko god hoće i u skladu sa svojim shvatanjima.“Nikad nije bilo smetnji da se to realizuje. Sve drugo su obmane javnosti, klevete i manipulacije u dnevno političke svrhe“, ističe direktorica. Povod sinošnjem sastanku roditelja nije bila samo novogodišnja proslava u vrtićima, već opća situacija. Iznenadni nestanak od govorne odgajateljce iz “Leptirića“, o kojem nisu dobili objašnjenje, do vrhunca je doveo zabrinutost roditelja. Majka djeteta iz “Leptirića“ Helena Mandić pojasnila nam je da želi i mora znati razloge zbog kojih odgajateljica, koja radi s djecom, odjednom nije u vrtiću. Svi su roditelji upozorili da to nije prvi nestanak i smatraju kako nije uredu da čim se djeca naviknu na odgajatelja, on ode iz vrtića. “Nama je kroz vrtić prošlo 19 ljudi, od odgajateljica do čistačica, one samo nestaju preko noći. Nama niko ništa ne govori“, ispričala nam je Silvia Kukanja – Stanišić. Da su odgajateljice isprepadane, imali smo se priliku i sami uvjeriti. Nijedna od mnogih koje su pristale govoriti o situaciji o vrtićima nije smjela otkriti svoj identitet. Kadaje ekipa Oslobođenja sinoć, prije roditelja, došla u vrtić“Leptirić” u kome je sastanak zakazan, uposlenice koje su se tu zatekle ni malo ljubazno odgovorile su da ni o kakvom sastanku nemaju pojma.

Znači!!! Djeda Mraz kome smeta neka smeta, a kome ne smeta bujrum neka ga organizira kao što je to oduvijek bila praksa! Ovo je bilo poznato i tokom ovih događanja, ali novinari moraju zaraditi sebi dnevnicu ili honorar, pa onda kreni sa zloupotrebljavanjem "slobode medija" i izmišljaj. Apsolutno se ne slažem sa pojednicima na ovom forumu da je gospođa Arzija kriva za ovu situaciju, a podsjećam ih da uz ovaj tekst se prisjete i emisije na FTVu kada je gospođa Arzija spasila Djeda Mraza da mu se sutradan poslije emisija ne klanja dženaza!

Zatim, Dedo Hidžrija! Pa to je meni gore (naravno moja djeca ne prihvataju lik i djelo Djeda Mraza, ali poštuju one koji prihvataju) ovo nego Djeda Mraz. Klasično oponašanje, u najmanju ruku običaja koji nemaju nikakve veze sa islamskom tradicijom kao i tradicijom Bošnjaka muslimana uopće. Međutim veoma je interesantna reakcija "bardova toleracije i međusobnog uvažavanja" kako su krenuli sa osporavanjem, ovog svakako nebitnog i izmišljenog lika! Ipak u svemu treba imati granice, jer ako se boriš da Djeda Mraz dijeli hedije, onda prihvati i da Hidžrija to isto uradi, a svakako su oboica izmišljeni!

Izlišno je osporavati ljudima pravo da iznose svoja mišljenja, a još izlišnije da im se to osporava na način da se trebaju baviti mnogo većim i važnijim problemima od Djeda Mraza i njegovog ahbaba Hidžrije! Svaki problem je bitan da se riješi, a u nedostatku argumenata poseže se za Srebrenicom, Žepom, iznemoglim, gladnim, bolesnim itd.

Svako ima pravo da slavi šta god hoće, a isto tako nema pravo da osporava drugom da slavi šta taj drugi hoće. Još će mnogo godina proći, dok se mi počnemo međusobno poštovati i razumijevati.

Nago, gdje se isparila radnica iz vrtića? Ovo je novi problem, svakako autori problema su novinari Oslobođenja, zbog kojih polako prestajem čitati novine!
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#200 Re: Djed Hidžra !!???

Post by kirby »

pure_love wrote:
Hajmo sad mi u BH biti "veci katolici od Pape",hajmo se dodvoravati islamskom svijetu sa svojim inovacijama,novim tradicijama,novim Dedama...To je vaznije nego hvatati prikljucak Evropi.
Politika do grla ogrezla u religiji i obratno !
ti se dodvaraj kome hoces,a ne brani drugima da i dalje postuju svoju vjeru,,jer ljudi to zele ;)

samo da te pitam jesi li ti uvijek bio takav vjernik ili si i ti kao vecina bosnjaka 91- dosao tobe?
Locked