Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#551 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by BHG »

Neznam jeste li upratili crnu hroniku za posljednja 24 sata? Pa ovo je katastorfa i porazavajuce a zamislite nisu nam krivi ni Srbi ni Hrvati a ni Ostali!!!! Toliko mrtvih i povrjedjenih za Bajram... :(
Nepostujemo ni mi sami svoj praznik i "svoje" ljude ali ocekujemo od drugih da postuju i nas i nase bogomolje. A vi se i dalje igrajte detektiva, politicara, kriticara, proroka, ratnika, i svega sto vas zabavlja i lijeci vase licne frustracije, ali ponekad pomislite da je ovo drustvo u kojem trebaju i vasa djeca da odrastaju sa ili bez manjeg entiteta!
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#552 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by zelenashica »

Zwanziger wrote:Srbi nisu podmetnuli pozar 100%.
ovo mi sad fkt liči na kladionicu...........čitam većinu postova i nemogodoh a da ne dam mišljenje koje imam........samo malo čekanja i izvještaj će kazati šta se desilo,nisam za diskusije mimo dokaza.....istina prijeteće pismo postoji,ali to ne dokazuje još uvijek da je prijetnja od istih ostvarena,iako je to lako moguće.........mislim da bez dokaza dizati tenzije koje su ionako već dignute je bez potrebe,...malo sabura nije na odmet :-D..........istina znam da nije nimalo lijep događaj pa još na bajram ali sad šta je tu je....odgovor na razloge požara će stići,samo polako :)
richard_l.s.
Posts: 8
Joined: 25/11/2008 23:09

#553 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by richard_l.s. »

Crvena Tifoza wrote:
richard_l.s. wrote:Ja sam Srbin,
u stvari, ne Srbin, Srbenda....

Ali stvarno, ako, je ovdje bio slucaj podmetanja pozara, to je vise nego kretenski..
Kakav vo, covjek mora biti, da to uradi....
Nista nije dobio, osim problema.

Ono sto bih volio, od drugih ucesnika diskusije, je malo vise strpljenja, iako je to tesko danas postici..
Najlakse je pasti u vatru i biti zlopotrebljen...
Na isti nacin, na koji su se trazila opravdanja, kada je revolveras iz Srebrenice, porokao nekolicinu neduznih ljudi u trznom centru Salt Lake City-ja, ili kada je onaj pacenik usao u ambasadu SAD u Becu sa rancem punog eksploziva, na taj nacin postupite i danas...
Ako se onda istupalo sa tezom, nismo svi isti, nismo teroristi, krivica je individualna, sacekajmo istragu, ja onda ne vidim zasto bi bilo mnogo da trazim da se i danas tako postupi..
Ne zbog Srba, vec zbog zivota sutra..
Znaci, dajmo priliku ljudima od struke, da vidimo taj izvjestaj, a za to ne treba vise od sedmicu..
Jer u suprotnom, prilike ce se samo jos vise pogorsati..

Ali ako strpljenja nema, ako se ne zeli sacekati vjerodostojan izvjestaj struke, onda napadnite Republiku Srpsku, i ne placite vise, jer stvarno je tesko citati stvari koje su ispod dostojanstva covjeka..
Budite karakter i napadnite je.
Probajte...

U suprotnom cutite, i dajte prostor, da entitetska i drzavna policija kazu svoje...

pozz..
:lol:
:roll:

Pozivaš na mir i razum, a onda govoriš fakticki "gdje ste sto ne napadate, ako imate muda...".
Ja sam samo upozorio da se ne moze sjedati na dvije stolice.
Crvena Tifoza
Posts: 10631
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#554 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by Crvena Tifoza »

richard_l.s. wrote:
Crvena Tifoza wrote:
richard_l.s. wrote:Ja sam Srbin,
u stvari, ne Srbin, Srbenda....

Ali stvarno, ako, je ovdje bio slucaj podmetanja pozara, to je vise nego kretenski..
Kakav vo, covjek mora biti, da to uradi....
Nista nije dobio, osim problema.

Ono sto bih volio, od drugih ucesnika diskusije, je malo vise strpljenja, iako je to tesko danas postici..
Najlakse je pasti u vatru i biti zlopotrebljen...
Na isti nacin, na koji su se trazila opravdanja, kada je revolveras iz Srebrenice, porokao nekolicinu neduznih ljudi u trznom centru Salt Lake City-ja, ili kada je onaj pacenik usao u ambasadu SAD u Becu sa rancem punog eksploziva, na taj nacin postupite i danas...
Ako se onda istupalo sa tezom, nismo svi isti, nismo teroristi, krivica je individualna, sacekajmo istragu, ja onda ne vidim zasto bi bilo mnogo da trazim da se i danas tako postupi..
Ne zbog Srba, vec zbog zivota sutra..
Znaci, dajmo priliku ljudima od struke, da vidimo taj izvjestaj, a za to ne treba vise od sedmicu..
Jer u suprotnom, prilike ce se samo jos vise pogorsati..

Ali ako strpljenja nema, ako se ne zeli sacekati vjerodostojan izvjestaj struke, onda napadnite Republiku Srpsku, i ne placite vise, jer stvarno je tesko citati stvari koje su ispod dostojanstva covjeka..
Budite karakter i napadnite je.
Probajte...

U suprotnom cutite, i dajte prostor, da entitetska i drzavna policija kazu svoje...

pozz..
:lol:
:roll:

Pozivaš na mir i razum, a onda govoriš fakticki "gdje ste sto ne napadate, ako imate muda...".
Ja sam samo upozorio da se ne moze sjedati na dvije stolice.
Kako mi je nešto poznat taj redoslijed, upozrenje, prijetnje.... :roll:
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#555 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by Latina »

ponosna_manjina wrote:
Ja predlazem i osiguran, besplatan prevoz za patriote iz dijaspore. O istom trosku ti autobusi mogu izvesti nas domace izdajnike, apatride, pedere i ostale.
Sta reci na ovo a da ti ne bude muka ?

Dijaspora koja je evo i za ovo kriva, unosi jako mnogo novca u BIH koja je na koljenima od demagoga slicnih tebi vec deceniju i po. Taj novac dijaspora zaradjuje radeci od jutra do sutra tamo gdje ti mislis da novac pada pravo s neba u dzepove. Dijaspora takodje nema komplekse, pa ako nema posao za koji je obucena, radi neki drugi. Fakat kad ovako nesto procitam pitam se postoji li stid uopste. Ti valjda mislis da je nekome zabava ili zadovoljstvo ucestvovati na ovakvoj temi ?

Pogledaj onu o "Noz, zica, Srebrenica" grupi na Facebook-u. Bas zbog takvih kao sto si ti koji su na SVE oguglali, desavaju se ovakve stvari ( inteligentna grijalica hipoteza ). A kad se ponovo dese, ove ili slicne, vi nadjite krivca u - dijaspori.

vozdra
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#556 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by madner »

BHG wrote:Neznam jeste li upratili crnu hroniku za posljednja 24 sata? Pa ovo je katastorfa i porazavajuce a zamislite nisu nam krivi ni Srbi ni Hrvati a ni Ostali!!!! Toliko mrtvih i povrjedjenih za Bajram... :(
Nepostujemo ni mi sami svoj praznik i "svoje" ljude ali ocekujemo od drugih da postuju i nas i nase bogomolje. A vi se i dalje igrajte detektiva, politicara, kriticara, proroka, ratnika, i svega sto vas zabavlja i lijeci vase licne frustracije, ali ponekad pomislite da je ovo drustvo u kojem trebaju i vasa djeca da odrastaju sa ili bez manjeg entiteta!
Jesi to sad izjednacio spaljivanje dzamije sa tucama po kaficima?
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#557 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by veljaca »

veljaca wrote:Ja bih da doprinesem rasvjetljavanju bar malo ovog dogadjaja :

- moguce je da je ovo neko podmetnuo ( mislim na pozar ) ...
- moguce je da je grijalica ( ili obje ) zapalila dzamiju ...

Ali najvjerovatnije ( e ovo bih napisao velikim slovima - ali zbog molbe necu ) da ce rezultat istrage biti onakav - kakav bude odgovarao vecini upletenih u ovo ( Bosnjacima Fazlagica Kule, komsijama Srbima, RS-u, BiH, medjunarodnoj zajednici ) bez obzira kakvo bude cinjenicno stanje - odnosno kakva je istina ... Zalosno - ali je to tako ... Kao da bi to bilo prvi put - a ni nazalost - ni posljednji put ... Jer ovo je Bosna i Hercegovina i ovdje ni dan nije dan a ni noc nije noc - dok neko drugi to ne kaze ...
Samo bih dodao - da pojedinci procitaju ovaj moj post - napisan ranije. Bice upravo onako kako sam naveo ....
port4l
Posts: 130
Joined: 27/05/2008 21:59

#558 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by port4l »

ebo te bajram tvoj i islam!!!
Sta koji moj dolažiš odje,nije ti odje mesto?!!idi nedje drugo pa prosipaj ta svoja sranja!!!

I neka su je zapalili,i treba,svaka cast!!Našli džamiju da naprave kod moje djedovine,kod Gacka!!Nemate vi tamo šta da tražite,tamo su sve Srbende,četnici,junaci..uvek bili i biće!!!
E pa da je jos jelku staviti na tu raketu kako bi tek bila lijepa slika! Riki nisam znala da su tvoju najblizi upravo Srbi na VH i da ti mi svjetlo palimo za put, davajuci ti utjehu!

p.s kolko je to godisnje serifa bajramovica olsuna?
pale se dzamije ceo sever gori
ovu su predivne vjesti, neka gori.
Jelena, mirno spavaj.. nece te vise dirati Fazlagici !
kako ljepa vijest !!!
pun kufer dzamija ne samo u BiH , u cijeloj EUROPI KATOLICKOJ !
itd... komentari sa pojedinih portala o ovom dogadzaju :(
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#559 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by zelenashica »

Latinica wrote:
ponosna_manjina wrote:
Ja predlazem i osiguran, besplatan prevoz za patriote iz dijaspore. O istom trosku ti autobusi mogu izvesti nas domace izdajnike, apatride, pedere i ostale.
Sta reci na ovo a da ti ne bude muka ?

Dijaspora koja je evo i za ovo kriva, unosi jako mnogo novca u BIH koja je na koljenima od demagoga slicnih tebi vec deceniju i po. Taj novac dijaspora zaradjuje radeci od jutra do sutra tamo gdje ti mislis da novac pada pravo s neba u dzepove. Dijaspora takodje nema komplekse, pa ako nema posao za koji je obucena, radi neki drugi. Fakat kad ovako nesto procitam pitam se postoji li stid uopste. Ti valjda mislis da je nekome zabava ili zadovoljstvo ucestvovati na ovakvoj temi ?

Pogledaj onu o "Noz, zica, Srebrenica" grupi na Facebook-u. Bas zbog takvih kao sto si ti koji su na SVE oguglali, desavaju se ovakve stvari ( inteligentna grijalica hipoteza ). A kad se ponovo dese, ove ili slicne, vi nadjite krivca u - dijaspori.

vozdra
ja se sad pravo čvrsto ufati za ovaj dio...............molim ispravku i ovdje u bosni nas ima svakakvih,....kako cijelu dijasporu ne stavljamo u isti koš tako nije red ni generalno stavljati mišljenje ne poznavajući svaku jedinku ponaosob koja tu grupu čini...... :D
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#560 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by Latina »

piupiu wrote:
Nemoj tako, Po_Ma,

http://au.youtube.com/watch?v=PH0vsRPAWCg

Pardon na spamu, danas sam u fazonu ... :sax:
Nije ovo nikakav spam, to je JEDINA i VELIKA ISTINA !
brinetta
Posts: 263
Joined: 28/09/2008 22:11

#561 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by brinetta »

Svaka cast, komentari sve ljepsi od ljepseg!
Dok se mi prepucavamo oko gluposti, tipa dijaspore, derneka po sarajevskim kaficima (imate teme otvorene pa izvolte) na "pravim patriotskim" forumima slave jer je jedna dzamija manje.
S.S.S.S slogan svima dobro poznat vazi i na forumima
brinetta
Posts: 263
Joined: 28/09/2008 22:11

#562 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by brinetta »

Francuzi kazu slijedece: Fazlagića Kula a été le lieu d’une série d’attaques contre les personnes de retour durant la période d’après-guerre. L’attaque la plus grave avait eu lieu en 1999, lorsque des mortiers avaient tiré des projectiles sur des personnes de retour au village.
La mosquée, vieille de 270 ans, avait été détruite pendant la guerre. Elle a été rénovée grâce à des donations en 2003. Jusqu’à maintenant, elle n’avait jamais été la cible d’attaques. Husein Hodžić, cependant, se rappelle que le président du medžlis local [1] avait été menacé. Il avait reçu des coups de téléphone anonymes disant que quelqu’un allait « massacrer les ustaše [oustachis] et les balije [surnom péjoratif pour les musulmans] et mettre le feu à Fazlagića Kula ». i na kraju kazu kako je ovo cisti teroristicki akt.

Fazlagića Kula bila je mjesto niza napada na povratnike u poslijeratnom razdoblju, a najteži do sada se dogodio 1999. godine, kada je isplaljeno nekoliko minobacačkih projektila na malobrojne povratnike.
Džamija, stara 270 godina, tokom rata bila je srušena, a obnovljena je donacijama 2003. godine i do sada nije bila meta napada. Hodžić, međutim, dodaje da je prijećeno predsjedniku Medžlisa, koji je dobijao anonimne telefonske pozive da će neko zaklati ustaše i balije i zapaliti Fazlagića Kulu.



Mozda i oni lazu, a mozda je u pitanju kakva francusko fundamentalisticka sekta koja mrzi Srbe i siri lazi. Sta mislite?
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#563 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by Air Ramiz »

pape wrote:
babilon wrote:Husein ef. Hodžić, glavni imam Islamske zajednice u Trebinju, za Oslobođenje je pojasnio da u džamiji nije bilo nikakve grijalice niti električnog uređaja, tako da je isključena mogućnost da je uzrok požara takvo nešto.
Pa ko se ovdje sa nama zajebava?

Jednog od ove dvojice treba odmah iza resetaka.
Predraga Krivoglava, ... ako je u prilogu umontirao grijalice, a Huseina ef. Hodzica .... ako grijalice nisu umontirane u tv prilogu. Ako nasa policija ne moze ustanoviti da li su u dzamiji postojale grijalice, .... neka nam vrate Titinu policiju.
Ovo nije komentar kojim zelim bilo sta drugo reci, .... zelim samo znati da li su u dzamiji postojale grijalice.
Efendija nije uopste rekao da nije bilo grijalice. Ja sam upravo to i trazio od ovih napadaca na mene da mi daju link na tu njegovu izjavu, sto oni nisu mogli. On je govorio generalno o elektricim uredjajima koji bi mogli izazvati pozar. Ako se grijalice nisu koristile a bile su u dzamiji, a uz to imam te dzamije trazi od istrage da to provjere da li su koristene ili ne (sto je vrlo lako), siguran sam da je covjek u pravu. Uostalom imam trebinjski je fino to jos jednom pojasnio sinoc na BHRT-u. Mislim da smo to apsolvirali.
S druge strane Predrag je svjesno namontirao snimak tih grijalica kako bi javnosti dao opravdanje, sto smo vidjeli i na ovoj temi od @stochara, @vratnika i par njihovih advokata.
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#564 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by Air Ramiz »

richard_l.s. wrote:Ja sam Srbin,
u stvari, ne Srbin, Srbenda....

Ali stvarno, ako, je ovdje bio slucaj podmetanja pozara, to je vise nego kretenski..
Kakav vo, covjek mora biti, da to uradi....
Nista nije dobio, osim problema.

Ono sto bih volio, od drugih ucesnika diskusije, je malo vise strpljenja, iako je to tesko danas postici..
Najlakse je pasti u vatru i biti zlopotrebljen...
Na isti nacin, na koji su se trazila opravdanja, kada je revolveras iz Srebrenice, porokao nekolicinu neduznih ljudi u trznom centru Salt Lake City-ja, ili kada je onaj pacenik usao u ambasadu SAD u Becu sa rancem punog eksploziva, na taj nacin postupite i danas...
Ako se onda istupalo sa tezom, nismo svi isti, nismo teroristi, krivica je individualna, sacekajmo istragu, ja onda ne vidim zasto bi bilo mnogo da trazim da se i danas tako postupi..
Ne zbog Srba, vec zbog zivota sutra..
Znaci, dajmo priliku ljudima od struke, da vidimo taj izvjestaj, a za to ne treba vise od sedmicu..
Jer u suprotnom, prilike ce se samo jos vise pogorsati..

Ali ako strpljenja nema, ako se ne zeli sacekati vjerodostojan izvjestaj struke, onda napadnite Republiku Srpsku, i ne placite vise, jer stvarno je tesko citati stvari koje su ispod dostojanstva covjeka..
Budite karakter i napadnite je.
Probajte...
U suprotnom cutite, i dajte prostor, da entitetska i drzavna policija kazu svoje...

pozz..
Srbi i Hrvati su srusili hiljadu dzamija odnosno muslimanskih vjerskih objekata u ratu, a ni jedan takav slucaj nije procesuiran, te je opravdana sumnja kod povratnika da se radi o tome, s obzirom da su nedavno dobijali prijetnje.
S druge strane slucaj sa Becom i sa SAD-om su rasvjetljeni odmah, i radilo se o ljudima sa psihickim poremecajem, a ne sa terorizmom kako su opet (ko bi drugi) srpski mediji navodili. Da je RS (koji je nastao na genocidu) procesuirao barem 3 takva slucaja, ja bih se slozio sa ljudima da treba razmotrit i ostale mogucnosti, ali posto takvih procesuiranja jos uvijek nema, a redovno se desavaju incidenti protiv povratnika i njihove imovine bez rjesenja, onda je moja sumnja ako nista drugo opravdana.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#565 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by pape »

Air Ramiz wrote:
pape wrote:
babilon wrote:Husein ef. Hodžić, glavni imam Islamske zajednice u Trebinju, za Oslobođenje je pojasnio da u džamiji nije bilo nikakve grijalice niti električnog uređaja, tako da je isključena mogućnost da je uzrok požara takvo nešto.
Pa ko se ovdje sa nama zajebava?

Jednog od ove dvojice treba odmah iza resetaka.
Predraga Krivoglava, ... ako je u prilogu umontirao grijalice, a Huseina ef. Hodzica .... ako grijalice nisu umontirane u tv prilogu. Ako nasa policija ne moze ustanoviti da li su u dzamiji postojale grijalice, .... neka nam vrate Titinu policiju.
Ovo nije komentar kojim zelim bilo sta drugo reci, .... zelim samo znati da li su u dzamiji postojale grijalice.
Efendija nije uopste rekao da nije bilo grijalice. Ja sam upravo to i trazio od ovih napadaca na mene da mi daju link na tu njegovu izjavu, sto oni nisu mogli. On je govorio generalno o elektricim uredjajima koji bi mogli izazvati pozar. Ako se grijalice nisu koristile a bile su u dzamiji, a uz to imam te dzamije trazi od istrage da to provjere da li su koristene ili ne (sto je vrlo lako), siguran sam da je covjek u pravu. Uostalom imam trebinjski je fino to jos jednom pojasnio sinoc na BHRT-u. Mislim da smo to apsolvirali.
S druge strane Predrag je svjesno namontirao snimak tih grijalica kako bi javnosti dao opravdanje, sto smo vidjeli i na ovoj temi od @stochara, @vratnika i par njihovih advokata.
Stalo mi je do toga da se utvrdi tko laze, ... Krivoglav, Hodzic, a mozda i ovaj Pavlovic. Sve bi bilo puno jasnije.
Evo linka sa izvjestajem u "Oslobodjenju", odakle je @babilon postirao svoj citat.
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?op ... &Itemid=44
brinetta
Posts: 263
Joined: 28/09/2008 22:11

#566 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by brinetta »

Zar ti trebaju dokazi ko laze? Jos ti nije jasno ko laze? Uh......
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#567 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by pape »

brinetta wrote:Zar ti trebaju dokazi ko laze? Jos ti nije jasno ko laze? Uh......
Naravno da trebaju dokazi ko laze. Neko nam to treba reci, ... sa dokazima.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#568 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by BHG »

madner wrote:
BHG wrote:Neznam jeste li upratili crnu hroniku za posljednja 24 sata? Pa ovo je katastorfa i porazavajuce a zamislite nisu nam krivi ni Srbi ni Hrvati a ni Ostali!!!! Toliko mrtvih i povrjedjenih za Bajram... :(
Nepostujemo ni mi sami svoj praznik i "svoje" ljude ali ocekujemo od drugih da postuju i nas i nase bogomolje. A vi se i dalje igrajte detektiva, politicara, kriticara, proroka, ratnika, i svega sto vas zabavlja i lijeci vase licne frustracije, ali ponekad pomislite da je ovo drustvo u kojem trebaju i vasa djeca da odrastaju sa ili bez manjeg entiteta!
Jesi to sad izjednacio spaljivanje dzamije sa tucama po kaficima?
Kao sto rekoh, ako nepostujemo mi sami svoje zasto ocekujemo da drugi to rade za nas? Nije tako tesko pitanje.
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#569 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by Air Ramiz »

BHG wrote:
madner wrote:
BHG wrote:Neznam jeste li upratili crnu hroniku za posljednja 24 sata? Pa ovo je katastorfa i porazavajuce a zamislite nisu nam krivi ni Srbi ni Hrvati a ni Ostali!!!! Toliko mrtvih i povrjedjenih za Bajram... :(
Nepostujemo ni mi sami svoj praznik i "svoje" ljude ali ocekujemo od drugih da postuju i nas i nase bogomolje. A vi se i dalje igrajte detektiva, politicara, kriticara, proroka, ratnika, i svega sto vas zabavlja i lijeci vase licne frustracije, ali ponekad pomislite da je ovo drustvo u kojem trebaju i vasa djeca da odrastaju sa ili bez manjeg entiteta!
Jesi to sad izjednacio spaljivanje dzamije sa tucama po kaficima?
Kao sto rekoh, ako nepostujemo mi sami svoje zasto ocekujemo da drugi to rade za nas? Nije tako tesko pitanje.
Nije stvar u izjednacavanju neceg ili relativiziranju, stvar je u procesuiranju krivicnih djela, bez izuzetka.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#570 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by veljaca »

pape wrote:
brinetta wrote:Zar ti trebaju dokazi ko laze? Jos ti nije jasno ko laze? Uh......
Naravno da trebaju dokazi ko laze. Neko nam to treba reci, ... sa dokazima.
Bez ikakvog vrijedjanja ( nije mi namjera ) - ali zar ti stvarno mislis da ces dobiti ISTINU ????? Odnosno da ces dobiti tu ISTINU, jos sa dokazima. I ma kakvi budu dokazi - opet ce biti da ce neki vjerovati a neki ne ...
Po meni ( moja ISTINA ) je da se ovo nije ni desilo. Sve sam ja ovo sanjao.... Ma gdje ce ovo da se desi ... Kome to ide u prilog: postenim Bosnjacima, postenim Srbima, postenim Hrvatima, postenim Ostalima i postenim iz Medjunarodne zajednice . Ne , za sve njih je najbolje reci da se ovo nije ni desilo .... Da je to bio samo ruzan san ... Tako je najbolje - vjerujte mi ....
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#571 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by madner »

BHG wrote:
madner wrote:
BHG wrote:Neznam jeste li upratili crnu hroniku za posljednja 24 sata? Pa ovo je katastorfa i porazavajuce a zamislite nisu nam krivi ni Srbi ni Hrvati a ni Ostali!!!! Toliko mrtvih i povrjedjenih za Bajram... :(
Nepostujemo ni mi sami svoj praznik i "svoje" ljude ali ocekujemo od drugih da postuju i nas i nase bogomolje. A vi se i dalje igrajte detektiva, politicara, kriticara, proroka, ratnika, i svega sto vas zabavlja i lijeci vase licne frustracije, ali ponekad pomislite da je ovo drustvo u kojem trebaju i vasa djeca da odrastaju sa ili bez manjeg entiteta!
Jesi to sad izjednacio spaljivanje dzamije sa tucama po kaficima?
Kao sto rekoh, ako nepostujemo mi sami svoje zasto ocekujemo da drugi to rade za nas? Nije tako tesko pitanje.
Totalno marginaliziras dogadjaj. Ja postujem da svako ima pravo da slavi Bajram kako on hoce. Mozda se ne uklapa u moju sliku, ali to je njegova licna stvar.
Nije postovanje kad uvazis ono sto ti odgovara, nego kad tolerises ono sto ti se ne svidja.

A to dovesti u istu ravan sa ovim je vise nego smjesno, osim ako ne predlazes da se utjera strah u kosti ljudima, da pocnu mirno i dojstojanstveno da slave po tvojim arsinima.

Ali znam ja nas, jebo ti nas, dobra prilika za popljuvat se ne propusta.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#572 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by pape »

veljaca wrote:
pape wrote:
brinetta wrote:Zar ti trebaju dokazi ko laze? Jos ti nije jasno ko laze? Uh......
Naravno da trebaju dokazi ko laze. Neko nam to treba reci, ... sa dokazima.
Bez ikakvog vrijedjanja ( nije mi namjera ) - ali zar ti stvarno mislis da ces dobiti ISTINU ????? Odnosno da ces dobiti tu ISTINU, jos sa dokazima. I ma kakvi budu dokazi - opet ce biti da ce neki vjerovati a neki ne ...
Po meni ( moja ISTINA ) je da se ovo nije ni desilo. Sve sam ja ovo sanjao.... Ma gdje ce ovo da se desi ... Kome to ide u prilog: postenim Bosnjacima, postenim Srbima, postenim Hrvatima, postenim Ostalima i postenim iz Medjunarodne zajednice . Ne , za sve njih je najbolje reci da se ovo nije ni desilo .... Da je to bio samo ruzan san ... Tako je najbolje - vjerujte mi ....
Nisam se ni osjetio povrijedjenim, ... normalna je diskusija.
Na zalost svakog normalnog covjeka, dzamija je izgorila.
@babilon je postirao dio izjave ef. Hodzica iz "Oslobodjenja", autor clanka je novinar Pavlovic. (mozda je izjava korektno prenesena, a mozda i nije)
Krivoglav potpisuje tv snimak i montazu priloga sa lica mjesta, na snimku se vide kvarcne peci. (moze biti montaza, a mozda i nije)
ef. Hodzic izjavljuje da nije bilo nikakve grijalice i elektricnog uredjaja.
Nakon svega, mene interesira, ... je li bilo grijalica u dzamiji ili nije. Neko nas obmanjuje.
Pitanje je prosto da prostije ne moze biti.
Koji od ove dvojice, ... :roll:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#573 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by veljaca »

pape wrote:

Nakon svega, mene interesira, ... je li bilo grijalica u dzamiji ili nije. Neko nas obmanjuje.
Pitanje je prosto da prostije ne moze biti.
Koji od ove dvojice, ... :roll:
Ja imam jos prostije pitanje: Ko je zapalio dzamiju: - covjek ( necovjek ) ili grijalica ??? Prosto da prostije ne moze biti. A, po meni je to ipak PRAVO pitanje .... I tu nas debelo neko obmanjuje ....

Btw - Nesto predugo traje ova istraga .... Oni zlonamjerni ce pomisliti da se tu nesto pokvareno kuha .....
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#574 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by Latina »

Ako nasa policija ne moze ustanoviti da li su u dzamiji postojale grijalice, .... neka nam vrate Titinu policiju.
Kako je nestala Titina policija :

Image


Dok se lumpovalo, dok su sretni slavili Bajram u krugu porodice, neko je klanjao pred zgaristem one grude na koju se vratio. Jer je voli.

Ovo je samo kraj price u trajanju od 20-tak godina ( za ostatak se na ovoj temi obrati glasnogovornicima inteligentnih grijalica i svekolikog zla koje je u BiH donijela pokvarena dijaspora ).

.
Last edited by Latina on 09/12/2008 23:32, edited 4 times in total.
User avatar
vee-jay
Posts: 8744
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#575 Re: Izgorjela džamija u Fazlagića kuli

Post by vee-jay »

amrica wrote:Posto ova tema gubi svaki smisao, cak se spustanjem na nivo licnog sukoba i vrijedjanjem potupno odmakla od teme, zelim vam ugodan dan i sve najbolje, a cujemo se kad budu rezultati istrage.

A mozda i prije, mada cisto sumnjam


I naravno, ako se bude skupljala lova - donacije, ja sam se vec izjasnila.

Samo dijaspora suti....
Eh @amrice hvala ti puno, sa ovim postom si za mene pala na nivo onih koji tebe napadajau posljednjih 25 stranica. Da mi je samo znati sta je tebi to toliko loseg dijaspora uradila u tvom zivotu. I btw. izjava ti nije uopste tacna, jer sam se ja npr. maltane i prije tebe izjasnio (cak i predlozio da neko otvori FB grupu pa da donacije sve budu transparentne)... Kako druge uciti toleranciji ako smo sami puni malogradjanskih predrasuda?

:( :( :(
Locked