Avio kompanije all about

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#4576 Re: Avio kompanije all about

Post by Krizzia »

Kako najpovoljnije do Tel aviva?
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#4577 Re: Avio kompanije all about

Post by rudy81 »

Krizzia wrote:Kako najpovoljnije do Tel aviva?
S pegasusom preko istanbula
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#4578 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

Pazi se za Tel AViv ako u pasosu dobijes pecat drzave Izrael, neces moci s tim pasosem dok ne istekne putovati u Emirate, Qatar i te ostale arapske zemlje niti ces moci biti u tranzitu preko tih zemalja u trece zemlje.
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4579 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Krizzia wrote:Kako najpovoljnije do Tel aviva?
Provjeri ZAG, cini mi se da je ElAl imao 1x sedmicno let za ZAG, mada ne znam jel to bilo samo u sezoni... Dakle kao redovni charter...
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#4580 Re: Avio kompanije all about

Post by Krizzia »

rudy81 wrote:
Krizzia wrote:Kako najpovoljnije do Tel aviva?
S pegasusom preko istanbula
Nasa sam za oko 190€ u trecem mjesecu, to mi se cini ok.
akcija007 wrote:Pazi se za Tel AViv ako u pasosu dobijes pecat drzave Izrael, neces moci s tim pasosem dok ne istekne putovati u Emirate, Qatar i te ostale arapske zemlje niti ces moci biti u tranzitu preko tih zemalja u trece zemlje.
Da, znam to. Moze se traziti da pecat dobije na poseban papiric. Ali sad imam dr problem vezan za to pecetiranje pasosa. Preko Eilata mislimo do Petre. Citam da je i tu moguce izbjeci pecetiranje s izraelske strane ali ne i jordanske, ali da kasnije taj pecat pri izlasku iz Jordana takodjer moze biti uzrok nedobivanja viza za ove neke zemlje.
Ako imas neki prijedlog...
Nasla sam takodjer da izraelski pecat onemogucava siguran ulazak jedino u Iran, Siriju i Libanon. Dubai, Indonezija i u ostale zemlje je moguce. I hajde budi pametan.
drndalo wrote:
Krizzia wrote:Kako najpovoljnije do Tel aviva?
Provjeri ZAG, cini mi se da je ElAl imao 1x sedmicno let za ZAG, mada ne znam jel to bilo samo u sezoni... Dakle kao redovni charter...
Hvala, ali mi vise odgovara polazak iz Sarajeva zbog bilzine. A ne vjerujem da je cijena puno niza od ove iz Sa. ;)

Sent from my HTC Desire HD A9191
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#4581 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

@Krizzia, nemam ti pojma to s pecatima i vizima i zabranama samo znam to za Izrael; prije tog puta u te zemlje dobro se raspitaj i iscitaj
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#4582 Re: Avio kompanije all about

Post by SSemir »

izvadi novi pasos poslije i eto..
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#4583 Re: Avio kompanije all about

Post by nOrMaLaC »

Zna li iko kada bi mogao Wizz poletjeti iz Tuzle za Stockholm-Skavsta? :)
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#4584 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

Akcija Croatia Airlines-a
Iz Hrvatske do pojedinih evropskih gradova za 99 EUR

Ponuda se odnosi na letove subotom i nedjeljom.

Prijavite se za primanje našeg newslettera i saznajte sve o posebnim ponudama!

Uvjeti:

Cijena se odnosi na povratne avionske karte za letove iz Zagreba, Dubrovnika, Pule, Splita i Zadra za Beč, Frankfurt, München i Zürich subotom i nedjeljom.
Iznimke: Zbog reda letenja nije moguće kupiti kartu za let Pula - München preko interneta. Molimo vas, javite se našem Kontakt centru na 062 500 505, 01 6676 555 ili [email protected].
Promotivna cijena uključuje aerodromske takse i naknadu za izdavanje avionske karte (TSC) za kupnju na web stranici Croatia Airlinesa. Za kupnju karata na drugim prodajnim mjestima Croatia Airlinesa naplaćuje se dodatnih 30 €.
Razdoblje kupnje: 5. 11. - 15. 12. 2013.
Razdoblje putovanja: 15. 11. - 15. 12. 2013.
Maksimalni boravak: 2 dana
Promjene: nisu dopuštene
Povrat novca: nije dopušten (osim za dio taksi)
Broj mjesta po navedenim cijenama na svakom je letu ograničen.


Dodatne pogodnosti uključene u cijenu:

Prijevoz prtljage - 1 kom. do 23 kg, maksimalnog zbroja dimenzija 158 cm
Hrana i piće
Tiskovine
Online odabir sjedala
Web-check-in ili prijava za let u zračnoj luci
Nagradne milje u programu Miles & More ili u nekom drugom programu neke od zrakoplovnih kompanija iz Star Alliance grupe
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#4585 Re: Avio kompanije all about

Post by gaius »

...
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#4586 Re: Avio kompanije all about

Post by rudy81 »

akcija007 wrote:Akcija Croatia Airlines-a
Iz Hrvatske do pojedinih evropskih gradova za 99 EUR

Ponuda se odnosi na letove subotom i nedjeljom.

Prijavite se za primanje našeg newslettera i saznajte sve o posebnim ponudama!

Uvjeti:

Cijena se odnosi na povratne avionske karte za letove iz Zagreba, Dubrovnika, Pule, Splita i Zadra za Beč, Frankfurt, München i Zürich subotom i nedjeljom.
Iznimke: Zbog reda letenja nije moguće kupiti kartu za let Pula - München preko interneta. Molimo vas, javite se našem Kontakt centru na 062 500 505, 01 6676 555 ili [email protected].
Promotivna cijena uključuje aerodromske takse i naknadu za izdavanje avionske karte (TSC) za kupnju na web stranici Croatia Airlinesa. Za kupnju karata na drugim prodajnim mjestima Croatia Airlinesa naplaćuje se dodatnih 30 €.
Razdoblje kupnje: 5. 11. - 15. 12. 2013.
Razdoblje putovanja: 15. 11. - 15. 12. 2013.
Maksimalni boravak: 2 dana
Promjene: nisu dopuštene
Povrat novca: nije dopušten (osim za dio taksi)
Broj mjesta po navedenim cijenama na svakom je letu ograničen.


Dodatne pogodnosti uključene u cijenu:

Prijevoz prtljage - 1 kom. do 23 kg, maksimalnog zbroja dimenzija 158 cm
Hrana i piće
Tiskovine
Online odabir sjedala
Web-check-in ili prijava za let u zračnoj luci
Nagradne milje u programu Miles & More ili u nekom drugom programu neke od zrakoplovnih kompanija iz Star Alliance grupe
jesu li servisirali one kriticne letjelice :D ako nisu cro airlines me ne zanima do daljnjeg :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#4587 Re: Avio kompanije all about

Post by iceman ze »

Jeste putovali Pegasusom? Htio sam online rezevisati karte, na koji nacin se moze uraditi, na njihovoj stranici neki error izbacuje.


Da li je neko rezervisao karte on line putem www.rumbo.com? Prvi put na ovaj nacin pa sam nepovjerljiv. Hvala!
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#4588 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

pogodjen sam strajkom radnika Zracne luke Zagreb u petak. Vracam se iz njemacke preko Frankfurta i Zagreba za Sarajevo i let Zagreb Sarajevo mi je otkazan, a Frankfurt Zagreb mi je prebacen za rutu Frankfurt Split i kad dodjem u Split tu je kraj... Koga da zovem , na Expedia-ji je kupljena karta nemam pojma koga cu dobiti u Croatia Airlinesu mi kazu da kontaktiram agenta kod koga je kupljena karta ... Katasrtofa... Ko je duzan da mi plati put Split Sarajevo ?
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4589 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Trazi, tj. insistiraj da te prebace na LH za SJJ, OS preko VIE za SJJ, JU preko BEG za SJJ, samo ne sjedaj u avion za SPU... Trazi to odmah od zaposlenih na polaznom aerodromu, LH, Croatia-e...

http://www.croatiaairlines.com/hr/Kontakt
Prava putnika na letovima zahvaćenima štrajkom Zračne luke Zagreb

Svi putnici koji su svoju kartu kupili do 20. studenog 2013. g., moći će je zamijeniti za let Croatia Airlinesa na istoj liniji bez nadoplate, a u razdoblju od 6 mjeseci od datuma polaska na originalnoj karti.

U slučaju da putnik odustane od putovanja i zatraži povrat novca za kupljenu kartu, na raspolaganju su mu sljedeće mogućnosti:
povrat novca za neiskorištene karte (umanjeno za naknadu za izdavanje karte)
djelomični povrat za djelomično iskorištene karte (umanjeno za naknadu za izdavanje karte)
potpuni povrat novca uvećan za 5 % neto tarife. U tom se slučaju ne isplaćuje novac, već se izdaje vrijednosni dokument koji se može zamijeniti za kartu za neki od letova Croatia Airlinesa (MCO).

Naši su nam putnici uvijek na prvom mjestu i trudit ćemo se ublažiti im nastale neugodnosti u najvećoj mogućoj mjeri. Za sva pitanja obratite se našem Kontakt centru na brojeve telefona 062 500 505 i +385 1 6676 555. Radno vrijeme Kontakt centra za vrijeme trajanja štrajka bit će produljeno te će vam naši djelatnici biti na usluzi od 08:00 do 20:00.

Zahvaljujemo vam na strpljenju i razumijevanju.
akcija007
Posts: 2856
Joined: 17/05/2008 23:50

#4590 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

OK hvala za pomoc Drndalo,

otici cu na Lufthansu jer Croatia Airlines nema u Dresdenu pa cu ih pitati da mi pomognu i da me prebukiraju. Let Dresden Frankfurt mi je s Lufthansom i dalje nastavak s Croatia Airlines. To mi je drugi dio povratne karte da koristim. Karta je kupljena 3 dana pred put i morao sam ovako s 2 presjedanja da idem jer na letu SA Minhen nije bilo mjesta ....
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4591 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Pokusao sam kontaktirati jednog kolegu sa vezom u CTNu, pa ako mi sta javi proslijedicu ti na PP.

Uglavnom, znaju da je strajk, trazi rebooking sto ranije, na bilo koju drugu kombinaciju koja te dovozi kuci... Nek vide moze li i na GW, i na Adriu. Sve sestrinske firme.
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4592 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Prema dosadasnjim podacima, strajk na ZAG je danas i sutra, cet/pet, dok se od subote nadalje ocekuje normalan saobracaj.
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#4593 Re: Avio kompanije all about

Post by Krizzia »

https://ekgrpapplications.emirates.com/ ... cid=210515

Evo prilika za zaposlenje :)
7. 12. 2013. Sarajevo, hotel Europa.
Aviokompanija Emirates trazi kabinsko osoblje.

Mislim da za cure vazi da su 1,70 i vise.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#4594 Re: Avio kompanije all about

Post by Koshpa »

Image
User avatar
Comandini
Posts: 229
Joined: 08/02/2012 00:13

#4595 Re: Avio kompanije all about

Post by Comandini »

Imam jednu kartu za Bec iz Sarajeva sa presjedanjem u Zagrebu. Problem je sto je period za presjedanje 50 min, tj dolazak u Zagreb je u 8 a avion polazi iz Zagreba za Bec u 8 i 50. Je li iko letio na toj liniji i je li to dovoljno vremena za presjedanje, ili da im trazim da mi promjene raspored? Hvala na pomoci.
User avatar
drndalo
Posts: 22824
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4596 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Sasvim dovoljno... Osim ako ne budete kasnili 40 minuta... Mada onda kada znaju da te cekaju za iduci let obicno cekaju da sletis... Jedino ako bas-bas budete kasnili...
User avatar
Comandini
Posts: 229
Joined: 08/02/2012 00:13

#4597 Re: Avio kompanije all about

Post by Comandini »

Hvala na odgovoru - to je ona linija Croatia za Zagreb pa onda Austrian za Bec iz Zagreba, jeftinija od direktne ako se na vrijeme kupi.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#4598 Re: Avio kompanije all about

Post by skenderija04 »

Comandini wrote:Imam jednu kartu za Bec iz Sarajeva sa presjedanjem u Zagrebu. Problem je sto je period za presjedanje 50 min, tj dolazak u Zagreb je u 8 a avion polazi iz Zagreba za Bec u 8 i 50. Je li iko letio na toj liniji i je li to dovoljno vremena za presjedanje, ili da im trazim da mi promjene raspored? Hvala na pomoci.
Ja sam isao dva puta i sve ok. Jednom smo kasnili oko pola sata i na izlazu iz aviona nas je cekao kombi koji je pokupio nas petoro i odveo nas direktno na drugi let.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4599 Re: Avio kompanije all about

Post by jefferson »

Comandini wrote:Imam jednu kartu za Bec iz Sarajeva sa presjedanjem u Zagrebu. Problem je sto je period za presjedanje 50 min, tj dolazak u Zagreb je u 8 a avion polazi iz Zagreba za Bec u 8 i 50. Je li iko letio na toj liniji i je li to dovoljno vremena za presjedanje, ili da im trazim da mi promjene raspored? Hvala na pomoci.
Kompanija nece prodati kartu ako misli da ne mozes stici. Sistem bi blokirao prodaju. Stoga, cak i ako zakasne, smjestit ce te na prvi dostupan let, i taj let ne mora biti sa CA.
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#4600 Re: Avio kompanije all about

Post by miki27A »

Koje niskobudzetne kompanije imaju letove iz CRO za FRA? Kolegica dolazi sa mnom u Hrvatsku, vodim je u Bosnu, ali hoce da onda svrati do prijatelja u Francusku na jos par dana prije povratka u US, pa me zanima sta bih joj mogla ponuditi, ima li sta iz Dubrovnika?
Ovo je period: dolazak u CRO: negdje kraj aprila, njen odlazak u FRA tamo negdje maj 7-10...
Post Reply