Avio kompanije all about

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

drndalo

#3326 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Probaj nazvati njihovu poslovnicu u Sarajevu, i objasniti problem, mozda imadnete srece ako nisu zauzeta sjedista za Bec... Mada ne znam kada ste se mislili checkirati za SJJ, kad kazes da iz SKP dolazite s odvojenom kartom?
akcija007

#3327 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

drndalo, dolazim iz Skopja u 17:15h s odvojenom kartom i u zgradi sam do 17:30h a let je u 18:45h mogu se stici cekirati , imat cu samo rucni prtljag sa sobom tako da necu gubiti vrijeme da cekam stvari
macan prvi

#3328 Re: Avio kompanije all about

Post by macan prvi »

ljubav_aha wrote:
macan prvi wrote:Pitate se je li moguce da platite preko 300 eura za let bez presjedanja i na kraju ga ne mozete pomjeriti? Jest moguce! To vam nudi Austrian na letovima za/iz Sarajeva.

Austrian - we fly to rip you off :x :x :x
zasto ne mozes pomjeriti ,nisi napisao,sto je njihovo obrazlozenje :)
Zato sto klasa knjizenja to ne dozvoljava :x Let za istu cijenu prema bilo kojoj destinaciji gdje Austrian ima konkurenciju bi se mogao pomjeriti ili uz nadoplatu ili besplatno, ali to za Sarajevo naravno ne vazi jer je Austrian Sarajevo poklopio :x
Polako, doci ce otvoreno nebo, a tad ce se letjeti po zakonima otvorenog trzista, ne zakonima monopola :x Recimo Niki ima odlicnu ponudu na svojim letovima, daleko bolje nego Austrianove cokoladice :-) a za nizu cijenu... ja znam kako cu ja letjeti kad takve aviokompanije konacno dodju na bh. trziste :x
macan prvi

#3329 Re: Avio kompanije all about

Post by macan prvi »

ljubav_aha wrote:Mostar aerodorm je vlasnistvo grada Mostara 88% , i 12% sudjedne CROacije :D HR od 1og januara'13 je aktican clan EU,khm,sto ce biti sa aerodromom :D
Ja govorim vec odavno da oni imaju ogroman potencijal za letove zbog Medjugorja i naravno samog grada Mostara, ali ajde-de :roll:
macan prvi

#3330 Re: Avio kompanije all about

Post by macan prvi »

akcija007 wrote:ok Kospa ali su oni pomaklnuli red letenja za 50 minuta kasnije koji je meni stvorio probleme, ne znam otkud sada da tumbaju red letenja, vec desetak godina je isti raspored i bas sada da polijecu u 22h ...
Ja u rezervacijskim sistemima za ljeto jos uvijek vidim dolazak u SJJ u 22h iz Zagreba.
kojeime

#3331 Re: Avio kompanije all about

Post by kojeime »

Procitao sam u novinama prije 10-ak dana clanak kako je Turkish Airlines kao prizemljio avione koje su dali na koristenje BH Airlinesu i ostavili samo jedan na relaciji Sarajevo-Istanbul ili nesto slicno. Ja imam let u aprilu BH Airlinesom za Istanbul, pa da li da se zabrinem ili je sto se toga tice sve u redu?

Hvala.
akcija007

#3332 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

macan prvi, oni su vec postavili ljetni red letenja na internetu i pise da je svaki dan navecer polazak u 21:10h, i ja sam kupio 18.3. kartu za april mjesec s tim redom letenja. Meni dolazi jucer nova karta gdje kazu da mi je let s 21:10h pomjeren na 22h i odem opet na njihove stranice i odem na rezervacijski sistem kao da kupujem karte i koliko sam uspio vidjeti jednu noc je u 22h, drugu noc u 21:10h i tako naizmjenicno ... danas sam kontaktirao agenciju gdje sam kupio kartu i oni su mi rekli da mail posaljem oko prebacivanja na let Austriana preko Beca onda oni moraju pitati Croatia Airlines
Erzsebet

#3334 Re: Avio kompanije all about

Post by Erzsebet »

Taman može još koji milion da ubere, jer ovdje su ogromne pare. Nije ni on lud...
ljubav_aha

#3335 Re: Avio kompanije all about

Post by ljubav_aha »

stara vijest koja kruzi godinama,smao se ponavlja svakih s mjeseci :lol:
kojeime

#3336 Re: Avio kompanije all about

Post by kojeime »

kojeime wrote:Procitao sam u novinama prije 10-ak dana clanak kako je Turkish Airlines kao prizemljio avione koje su dali na koristenje BH Airlinesu i ostavili samo jedan na relaciji Sarajevo-Istanbul ili nesto slicno. Ja imam let u aprilu BH Airlinesom za Istanbul, pa da li da se zabrinem ili je sto se toga tice sve u redu?

Hvala.
Timotije

#3337 Re: Avio kompanije all about

Post by Timotije »

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/inte ... artnerstva
Evo sta Turci kazu. Je li moguce da su poslali svoje najnesposobnije ljude u Sarajevo ili imaju blokadu od domacih politicara, sto se nekako provlaci kroz cijeli intervju!? Kome vjerovati? I on podvalaci da zakonski ne mogu kupiti vise od 49 posto udjela, kakva je onda logika svjesno unistavati firmu, kad je ne mozes kasnije cijelu kupiti? Ili je sve samo klasicni spoj naseg javasluka i njihove nezainteresovanosti za stvar koja im ne donosi profit?
kojeime

#3338 Re: Avio kompanije all about

Post by kojeime »

Procitao sam clanak, moje pitanje je bilo vise prakticne prirode, to jeste da li da idem i pokusam prebaciti let na Turkish airlines dok eventualno jos ima mjesta ili da ostavim kako jeste jer ce BH airlines avion letjeti na toj relaciji. Mislio sam mozda neko zna nesto vise pa da znam sta mi je raditi. Karta kupljena preko agencije u sklopu individualnog aranzmana pa da idem na vrijeme u agenciju da nesto urade ili da ne brinem.
akcija007

#3339 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

na sinocnjem letu Austriana iz Beca za Sarajevo je bio overbooking, svi su se pojavili na boardingu, i nudili su da ko zeli da odustane s leta dobije odmah 250 EUR u cashu, placen hotel i povratak za SA na danasnjem popodnevnom letu. U prvom "krugu" se niko nije javio, u drugom "krugu" moja se sestra javila jer je danas svakako nedjelja ne radi i dobila 250 EUR. Poslije nje se jos putnika javilo.
Timotije

#3340 Re: Avio kompanije all about

Post by Timotije »

akcija007 wrote:na sinocnjem letu Austriana iz Beca za Sarajevo je bio overbooking, svi su se pojavili na boardingu, i nudili su da ko zeli da odustane s leta dobije odmah 250 EUR u cashu, placen hotel i povratak za SA na danasnjem popodnevnom letu. U prvom "krugu" se niko nije javio, u drugom "krugu" moja se sestra javila jer je danas svakako nedjelja ne radi i dobila 250 EUR. Poslije nje se jos putnika javilo.
Takva "nemoralna" se ne odbija. Lovu u padje, taksistu za rukav i vozi u zivot....Nece se Sarajevo pomjeriti nigdje preko noci :D !
ljubav_aha

#3341 Re: Avio kompanije all about

Post by ljubav_aha »

Timotije wrote:http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/inte ... artnerstva
Evo sta Turci kazu. Je li moguce da su poslali svoje najnesposobnije ljude u Sarajevo ili imaju blokadu od domacih politicara, sto se nekako provlaci kroz cijeli intervju!? Kome vjerovati? I on podvalaci da zakonski ne mogu kupiti vise od 49 posto udjela, kakva je onda logika svjesno unistavati firmu, kad je ne mozes kasnije cijelu kupiti? Ili je sve samo klasicni spoj naseg javasluka i njihove nezainteresovanosti za stvar koja im ne donosi profit?
sve si rekao ,ali neko jeste pokupio interes rate :D
beautyfool

#3342 Re: Avio kompanije all about

Post by beautyfool »

Timotije wrote:http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/inte ... artnerstva
Boze sacuvaj, mi smo iz Bosne proklet narod, unistavamo sve zivo svojim neradom a sto je najgore eksperti smo u optuzivanju drugih za nase ne uspjehe, pa zar ne vidis da BHA nije ispostovao nista od svog ugovora, valjda misle THY je duzan da ih finansira a vlada ce samo kupiti pare :roll: pa nije THY od juce, oni su dosli da rade a ne da se igraju s nama zmire :roll:
Timotije

#3343 Re: Avio kompanije all about

Post by Timotije »

Ma nisam bas uvjeren da je i njihovo maslo za ramazana, a da ti pravo kazem odavno sam prestao vjerovati ljudima i kojekakvim menadjerima, ekspertima za sve i svasta i njihova trabunjanja po novinama. Papir sve istrpi. Iako, licno, mislim da smo u ovome sportu- "ko je zesce usrao motku"- odnijeli "blagu" prevagu, jedno 80:20%! Logicki gledano, mislim da i njihov menadjment neko malo pritisnuo (politika) da udje u ovaj posao, jer su sigurno od pocetka zbali da tu hljeba nema!Nudi im se, pola Evrope i cijeli Balkan, pa se nesto i ne zalijecu kupovinom propalih kompanija! Uglavnom, uspjeli smo svojski unistiti jos jednu firmu sa potencijalom-ne zbog cvjetanja ruza avio kompanijama- vise zbog broja nasih ljudi u inostranstvu, ali nije nam ni prva ni poslednja. Imamo im jos par da nesto vrijede, rasturice braca i to, nemam ni najmanju sumnju....
beautyfool

#3344 Re: Avio kompanije all about

Post by beautyfool »

timotije tu smo jedino krivi mi, kao i sve sto nam propada, valjda vlada kontala braca turci imaju para pa ce oni to na "bratstvo" finansirati a nasi nemoraju bas postovati ugovore i ulagati.... :roll: kao da nas drugi moraju trpiti, dosta sto se mi medjusobno moramo, ali vala drugi nemoraju.... bas nam je zalosno stanje u drzavi :sad:
kojeime

#3345 Re: Avio kompanije all about

Post by kojeime »

A da ja, ipak, ponovim pitanje. Zna li neko hoce li BH Airlines (u vezi sa ovom situacijom o kojoj smo pricali) letjeti u Aprilu za Istanbul ili da pokusam prebaciti kartu na Turkish Airlines dok mogu. Sta poznavaoci materije misle?
Entropio

#3346 Re: Avio kompanije all about

Post by Entropio »

kojeime wrote:A da ja, ipak, ponovim pitanje. Zna li neko hoce li BH Airlines (u vezi sa ovom situacijom o kojoj smo pricali) letjeti u Aprilu za Istanbul ili da pokusam prebaciti kartu na Turkish Airlines dok mogu. Sta poznavaoci materije misle?
Ne znam.

Ali znam da ako ne budu letili, prebaciće te na drugi let i stići ćeš u Istanbul (vjerovatno sa malo zakašnjenja). Dakle, nećeš izgubiti lovu. Ako baš moraš biti u određeno vrijeme u Istanbulu pa si naštimao vrijeme leta, onda ih možeš kontaktirati nekoliko dana prije i vidjeti da nešto dogovoriš (prebacivanje i slično).
kojeime

#3347 Re: Avio kompanije all about

Post by kojeime »

Hvala.
akcija007

#3348 Re: Avio kompanije all about

Post by akcija007 »

Citam ljetni red letenja na aerodromu Sarajevo, uvrstili su Malev da ce letiti svakodnevno od 30.4. u svom satnardnom terminu u 15h.
Dolaski iz Zagreba u 22:50 su ponedjeljkom, srijedom i petkom.
mogy

#3349 Re: Avio kompanije all about

Post by mogy »

Image

Fahron kupio avion, upisan u BH registar letjelica, registracija E7-FRA, E7 kod BIH, Fahrudin Radoncic Avaz, Cessna Citation 550, namjena aviona kao avio-taxi, nakon nerealizacije ideje da aerodorom Sarajevo iz svoje dobiti kupi avion za potrebe Drzave za covjeka, na sceni je plan B, Fahron kupio avion koji ce biti rentan duznosnicima i drzavnim prvacima, koji ce lafo na taj nacin ostvarivat ustede u odnosu na putovanja redovnim letovima, ovo je ko ono kad su krenuli Centrotransovim busom u Tuzlu na sjednicu vlade ministri, a iza busa Passati da ih vrate nakon slikanja za Dnevnik FTV. Kad bi samo 10% vremena koje provode da smisle kako ce gdje sta mahnut, koji tender namjestit, kako rodju uhljebit, gdje namaknut jari poso, uzet neku proviziju i sve ostale carlame koje sklapaju, pa kad bi od svog tog vremena samo 10% odvojili da nesto urade za drzavu, sretnom bi se zemlja zvala, ali dzaba glad, glad je jaca od svega, nadjaca sve...treba se nadolmit, 24/7 se radi da se napune dzepovi.
drndalo

#3350 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Evo jos jedne malo blize... Ih, kad ga Fahro zaturira... :wink:

Image
Post Reply