Avio kompanije all about

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4826 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Cisto da ne prodje nezapazeno...

U ponedeljak, 08.12.2014. obavljen je prvi let nove linije FlyDubai-a, DXB-SJJ-DXB, uz "jako glasno cutanje" svih medija, a bogami i Aerodroma Sarajevo... Bice da ce se "svecano otvaranje" obaviti na 3-4-5 letu, mozda iduce sedmice ili one iza, kada "glavesine" mognu doci na slikanje...

Samo da se zna da @drndalo ide i ispred vremena i ispred dogadjaja... :mrgreen: Prije sam ih slikao u Sarajevu nego sto su i poletili iz Dubai-a... Putovanje kroz vrijeme onim vremenskim crvotocinama, i tako to...

Image
Image
Image
Image
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#4827 Re: Avio kompanije all about

Post by Ringhio »

Target2010 wrote:Imam jedno pitanje za sve iskusne Turkish Airlines putnike,

Idem za nekih 10tak dana jutarnjim letom iz Sarajeva za IST (u 9:25h),.... vise sam puta letio s njima, ali nikad mi se nije desilo da je avion bio otkazan itd itd... no posto je sada vrijeme magle, nikad' se nezna...
Sta nudi Turkish Airlines u slucaju otazivanja leta? i
Sta nudi Turkish Airlines u slucaju zakasnjenja leta od nekih 4-5 sati?

Da li te prebukiraju i da li imaju pravo prebukiranja leta na Austrian ili Lufthansin (pa ganjanje konekcije od tamo za IST) koji su ranije, nego drugi vecernji let iz SJJ za IST (u 20:40h) ?
Nudel' neku vrstu kompenzacije, nocvane ili pak hotelske, pa iako se radi mozda ne samo o otkazivanju, nego i zakasnjenju leta od 4-5 sati, kao sto je bio slucaj ovih dana, kako sam moga da vidim na stranici SJJ aerodroma? ...

Imal' neko iskustva sa kenselovanjem ili dilejom Turkish Airlines letova iz Sarajeva? ... ja imam sa Austrian Airlinesom sa prebukiranim avionom, i sto se mene tice volio bih da je uvijek prebukiran, jer se nesto u takvim slucajevima moze i zaradit' (250 Eura) ;-) ... No to je druga prica....

Hvala unaprijed,

Pozz ;-)
Prebacuju te na sljedeci let Turkisha taj dan, ako nema za taj dan onda tek za sljedeci.

Meni je jednom kasnio drugi avion u konekciji, turkishev, razlika je bila nekih 4-5 sati cini mi se, dali su nam neke vaucere s kojima smo mogli kupiti po hamburger i neko sokic u MC donaldsu.

Za Sarajevo sam samo jednom letio s njima, u Stambolu nas docekao ponos nase flote, propelerac onaj, kako je narod popizdio tad, na kartama nam je uredno bio prikazan Boing :)

Iz Sarajeva s njima nisam letio nikad.
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#4828 Re: Avio kompanije all about

Post by Ringhio »

drndalo wrote:Cisto da ne prodje nezapazeno...

U ponedeljak, 08.12.2014. obavljen je prvi let nove linije FlyDubai-a, DXB-SJJ-DXB, uz "jako glasno cutanje" svih medija, a bogami i Aerodroma Sarajevo... Bice da ce se "svecano otvaranje" obaviti na 3-4-5 letu, mozda iduce sedmice ili one iza, kada "glavesine" mognu doci na slikanje...

Samo da se zna da @drndalo ide i ispred vremena i ispred dogadjaja... :mrgreen: Prije sam ih slikao u Sarajevu nego sto su i poletili iz Dubai-a... Putovanje kroz vrijeme onim vremenskim crvotocinama, i tako to...

Image
Image
Image
Image
Edit

Sad provjerih za kartu, negdje oko 900 marki, nije lose, za Beograd lete skoro po istoj cijeni, negdje oko 850-870 marki kako se sjecam, povratna.

Dobar je Fly Dubai, dosta prostora ima u kabini ( dosta vise no sto turkis nudi svojim ubogim Economy putnicima )

Ko god bude isao nek ne kupuje one Roll-se, pogotovo s jagnjetinom, svi su katastrofa.

Samo sendvici, sunka i sir, i 3 vrste sira :)

Jesu malo posuhi, al ima hladnog piva, moze se zalit.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4829 Re: Avio kompanije all about

Post by jefferson »

Kakva je popunjenost bila? Da ne bude za mjesec ukinuli liniju.
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4830 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Nemam pojma, ali mislim da to ne bi trebao biti problem... S obzirom na 2x sedmicno, i na kolicinu putnika u transferu na DXB...
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#4831 Re: Avio kompanije all about

Post by Entropio »

Sta je potrebno za vizu za Dubai? Gdje se vadi? Koja je procedura?
lajkujMe
Posts: 12235
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#4832 Re: Avio kompanije all about

Post by lajkujMe »

Entropio wrote:Sta je potrebno za vizu za Dubai? Gdje se vadi? Koja je procedura?
Ako MVP BIH istinito kaze onda se viza vadi u Rimu ili u samom Dubaju na aerodromu kao nije neka procedura nego samo platis i udare ti vizu na licu mjesta.
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#4833 Re: Avio kompanije all about

Post by Entropio »

lajkujMe wrote:
Entropio wrote:Sta je potrebno za vizu za Dubai? Gdje se vadi? Koja je procedura?
Ako MVP BIH istinito kaze onda se viza vadi u Rimu ili u samom Dubaju na aerodromu kao nije neka procedura nego samo platis i udare ti vizu na licu mjesta.
Hvala. Ma njihova stranica mi je nepouzdana... k'o zna kad je to napisano i osvježeno. Ne znam jesu li validne informacije. Zar nema niko ko je bio, pa ima iskustvo iz prve ruke?
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4834 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Kada mi je drug putovao tamo, doduse Emiratesom, preko FRA, na konto njihove avio-karte, i rezervacije hotela tamo, vizu mu je sredio i poslao Emirates... Jesi li provjerio na FlyDubai strani pise li sta o tome ?
jubix
Posts: 146
Joined: 26/01/2013 11:20

#4835 Re: Avio kompanije all about

Post by jubix »

Ima li neko iskustva sa uzimanjem avionskih karti dan prije leta ili na dan leta, može li se proći jeftinije ili je to samo trenutak sreće?
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4836 Re: Avio kompanije all about

Post by drndalo »

Obicno (posebno kod nas) na dan (prije) leta mozes samo ostat' bez gaca s guzice...
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#4837 Re: Avio kompanije all about

Post by the_stick »

iako je veceras zvanicno objavljeno da bwa pocinje sa letovima, meni ovdje nesto nikako ne stima... npr. po rasopredu na njihovoj stranici, kao i na stranici aerodroma sarajevo, bwa sutra leti iz sarajeva za stokholm... takodjer, i po jednoj i po drugoj stranici bwa je danas letio na relaciji stokholm - sarajevo... sve super, osim... na web stranici aerodroma u stokholmu nema niti danasnjeg polaska za sarajevo, niti sutrasnjeg dolaska aviona iz sarajeva... itekako bih volio da je sve ovo stvarno, ali sve oko ove aviokompanije je nekako previse cudno i misteriozno...
sabih05
Posts: 71
Joined: 21/02/2005 10:32

#4838 Re: Avio kompanije all about

Post by sabih05 »

the_stick wrote:iako je veceras zvanicno objavljeno da bwa pocinje sa letovima, meni ovdje nesto nikako ne stima... npr. po rasopredu na njihovoj stranici, kao i na stranici aerodroma sarajevo, bwa sutra leti iz sarajeva za stokholm... takodjer, i po jednoj i po drugoj stranici bwa je danas letio na relaciji stokholm - sarajevo... sve super, osim... na web stranici aerodroma u stokholmu nema niti danasnjeg polaska za sarajevo, niti sutrasnjeg dolaska aviona iz sarajeva... itekako bih volio da je sve ovo stvarno, ali sve oko ove aviokompanije je nekako previse cudno i misteriozno...
Treba ljudima dati sansu. Ako budu dobro radili, svima ce biti dobro. Ako ne budu, sebi su napravili problem i potrosili svoj novac. Ne znam sta se vise trazi dlaka u jajetu, pustite ih na miru i neka pokazu sta znaju. Daj Boze da iz BiH, a i prema BiH leti barem pet puta vise kompanija i da imamo puno vise destinacija. Mi ocekujemo da odmah budu Lufthansa. Btw, da je srece da i nas BH Airlines nekad sleti na zelenu granu.

Na brzinu sam pogledao web stranicu Arlande gdje pise da ce 09.januara sletjeti avion iz Sarajeva (prema rasporedu Wand-a), ali prevoznik je Hermes. Google kaze da je Hermes grcka carter kompanija koja je Wand-u iznajmila avion. Trazenje informacije na Google-u uzme manje vremena od pisanja posta na forumu.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4839 Re: Avio kompanije all about

Post by jefferson »

Ja sam mislio ovi fakat ubleha neka a oni fakat imaju avion.
Mislim da bi sada svim snagama trebali pocet pljuvat po njima jer ocito sto manje vjerujemo da nesto mzoe da se izrodi, to ce oni biti uspjesniji :D
Sada ozbiljno, gledam destinacije i flotu. Kako oni to sa jednim avionom kontaju pokriti?
Takodje, ocito je da je fokus kompanije Irak i bliski istok i Stockholm.
Zbog cega onda osnivati kompaniju u BiH? Pise da je jedan od hubova Stockholm, i ocito ej da Stockholm ima najvise letov. STa je onda natjeralo investitore da otvore kompaniju u BiH a ne Svedskoj?
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#4840 Re: Avio kompanije all about

Post by Koshpa »

@Jeff lakse je oprat pare u BIH nego u SWE ;)
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4841 Re: Avio kompanije all about

Post by jefferson »

Koshpa wrote:@Jeff lakse je oprat pare u BIH nego u SWE ;)
Pa na to sam isao, ali eto ja okolo a ti direkt u glavu :D
GaRGa
Posts: 2759
Joined: 25/02/2009 15:00

#4842 Re: Avio kompanije all about

Post by GaRGa »

SARAJEVO – Nakon jučerašnjeg predstavljanja kompanije Bosnia Wand Airlines (BWA), današnji inaguracijski let je otkazan.
Let Sarajevo – Amsterdam koji je trebao biti operiran avionom Airbus A321-100 koji je irački investitor unajmio od francuske čarter kompanije Air Mediterranee te pod imenom kompanije Hermes registrovane u Grčkoj i sa grčkom posadom (callsign H3), otkazan je kako saznajemo zbog male zainteresovanosti putnika.
Obzirom da je BWA nova kompanija te da je prodaja karata počela prije svega nekoliko dana, ovakav scenario nije iznenađenje.
Želimo puno sreće Bosnian Wand Airlinesu te se nadamo da će ovo biti zadnji let koji je otkazan iz ovih razloga.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#4843 Re: Avio kompanije all about

Post by the_stick »

sabih05 wrote:
the_stick wrote:iako je veceras zvanicno objavljeno da bwa pocinje sa letovima, meni ovdje nesto nikako ne stima... npr. po rasopredu na njihovoj stranici, kao i na stranici aerodroma sarajevo, bwa sutra leti iz sarajeva za stokholm... takodjer, i po jednoj i po drugoj stranici bwa je danas letio na relaciji stokholm - sarajevo... sve super, osim... na web stranici aerodroma u stokholmu nema niti danasnjeg polaska za sarajevo, niti sutrasnjeg dolaska aviona iz sarajeva... itekako bih volio da je sve ovo stvarno, ali sve oko ove aviokompanije je nekako previse cudno i misteriozno...
Treba ljudima dati sansu. Ako budu dobro radili, svima ce biti dobro. Ako ne budu, sebi su napravili problem i potrosili svoj novac. Ne znam sta se vise trazi dlaka u jajetu, pustite ih na miru i neka pokazu sta znaju. Daj Boze da iz BiH, a i prema BiH leti barem pet puta vise kompanija i da imamo puno vise destinacija. Mi ocekujemo da odmah budu Lufthansa. Btw, da je srece da i nas BH Airlines nekad sleti na zelenu granu.

Na brzinu sam pogledao web stranicu Arlande gdje pise da ce 09.januara sletjeti avion iz Sarajeva (prema rasporedu Wand-a), ali prevoznik je Hermes. Google kaze da je Hermes grcka carter kompanija koja je Wand-u iznajmila avion. Trazenje informacije na Google-u uzme manje vremena od pisanja posta na forumu.
Ti mene skoro pa prozva glupim zbog skepticizma... kad ono ipak danas nista od leta za stokholm... kao sto rekoh, ja bih bio presretan da se poveca ponuda letova sa naseg aerodroma... kao neko ko cesto putuje, stalno se susrecem sa losim ili nepostojecim konekcijama i itekako bih volio da nije tako... i dalje se nadam da ovo nisu samo izgovori i da ce uskoro stvarno poceti letjeti, ali sve je nekako previse mutno... iskreno se nadam da je moj skepticizam neosnovan...
focak2701
Posts: 4
Joined: 24/04/2014 15:23

#4844 Re: Avio kompanije all about

Post by focak2701 »

sta bi sa onom pricom o raynair i mostar?
sabih05
Posts: 71
Joined: 21/02/2005 10:32

#4845 Re: Avio kompanije all about

Post by sabih05 »

the_stick wrote:
sabih05 wrote:
the_stick wrote:iako je veceras zvanicno objavljeno da bwa pocinje sa letovima, meni ovdje nesto nikako ne stima... npr. po rasopredu na njihovoj stranici, kao i na stranici aerodroma sarajevo, bwa sutra leti iz sarajeva za stokholm... takodjer, i po jednoj i po drugoj stranici bwa je danas letio na relaciji stokholm - sarajevo... sve super, osim... na web stranici aerodroma u stokholmu nema niti danasnjeg polaska za sarajevo, niti sutrasnjeg dolaska aviona iz sarajeva... itekako bih volio da je sve ovo stvarno, ali sve oko ove aviokompanije je nekako previse cudno i misteriozno...
Treba ljudima dati sansu. Ako budu dobro radili, svima ce biti dobro. Ako ne budu, sebi su napravili problem i potrosili svoj novac. Ne znam sta se vise trazi dlaka u jajetu, pustite ih na miru i neka pokazu sta znaju. Daj Boze da iz BiH, a i prema BiH leti barem pet puta vise kompanija i da imamo puno vise destinacija. Mi ocekujemo da odmah budu Lufthansa. Btw, da je srece da i nas BH Airlines nekad sleti na zelenu granu.

Na brzinu sam pogledao web stranicu Arlande gdje pise da ce 09.januara sletjeti avion iz Sarajeva (prema rasporedu Wand-a), ali prevoznik je Hermes. Google kaze da je Hermes grcka carter kompanija koja je Wand-u iznajmila avion. Trazenje informacije na Google-u uzme manje vremena od pisanja posta na forumu.
Ti mene skoro pa prozva glupim zbog skepticizma... kad ono ipak danas nista od leta za stokholm... kao sto rekoh, ja bih bio presretan da se poveca ponuda letova sa naseg aerodroma... kao neko ko cesto putuje, stalno se susrecem sa losim ili nepostojecim konekcijama i itekako bih volio da nije tako... i dalje se nadam da ovo nisu samo izgovori i da ce uskoro stvarno poceti letjeti, ali sve je nekako previse mutno... iskreno se nadam da je moj skepticizam neosnovan...
Izvinjavam se, nije mi uopste bila namjera da uvrijedim, posebno da kazem da je neko glup.

Hajde da ih pustimo da vidimo sta ce se desiti, to je bila moja poruka. Ni meni se ne cini bas sve bajnim i krasnim, ali eto da vidimo.
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#4848 Re: Avio kompanije all about

Post by Timotije »

Letio sam proslog vikenda iz CPH-SJJ, petak -ponedjeljak, sa BH Airlinesom. Nakon par godina, prekrsio sam vlastitu rijec i kupio kartu. Ovih par `metuzalema`na temi ce se sjetiti koliko smo postova i energije ostavili na ovoj temi, koja se nekad, u doba nekakve nade, drugacije i zvala. Letovi su malo kasnili (par sati), sluzbenica u CPH me pita da li i vama pise na karti 11:30 (njihovo oficijalno vrijeme leta 10:30), kasnio mi voz jedno 50 min, ali srecom, tradicionalno kasne i nasi, pa sam stigao nekako.... nebitno, navikao sam na kasnjenja, otkaze, pomjeranje dana leta, promjenu destinacija (prvo cemo malo sletiti u Stockholm) i sl... nije bitno, navikne se covjek na sve. Ima sank, grijanje, ne kisne, ne tuku, ima i sasvim solidna hala` sa pratecim enterijerom, znaci podnosljivo je .... Zao mi je personala, ljudi se zaista trude, znaju raditi svoj posao, krpu deru s ljudima kojima je letenje novo i traumaticno iskustvo.... I imaju onakav menadjment i drzavu koja stoji iza kompanije! Jeff rece negdje, da su i opstali iskljucivo zbog entuzijazma uposlenika sve ove godine, i vise nego tacno. Tuzno je osjetiti sjetu i tugu u ocima iskusne stjuardese....
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4849 Re: Avio kompanije all about

Post by jefferson »

Timotije wrote:Letio sam proslog vikenda iz CPH-SJJ, petak -ponedjeljak, sa BH Airlinesom. Nakon par godina, prekrsio sam vlastitu rijec i kupio kartu. Ovih par `metuzalema`na temi ce se sjetiti koliko smo postova i energije ostavili na ovoj temi, koja se nekad, u doba nekakve nade, drugacije i zvala. Letovi su malo kasnili (par sati), sluzbenica u CPH me pita da li i vama pise na karti 11:30 (njihovo oficijalno vrijeme leta 10:30), kasnio mi voz jedno 50 min, ali srecom, tradicionalno kasne i nasi, pa sam stigao nekako.... nebitno, navikao sam na kasnjenja, otkaze, pomjeranje dana leta, promjenu destinacija (prvo cemo malo sletiti u Stockholm) i sl... nije bitno, navikne se covjek na sve. Ima sank, grijanje, ne kisne, ne tuku, ima i sasvim solidna hala` sa pratecim enterijerom, znaci podnosljivo je .... Zao mi je personala, ljudi se zaista trude, znaju raditi svoj posao, krpu deru s ljudima kojima je letenje novo i traumaticno iskustvo.... I imaju onakav menadjment i drzavu koja stoji iza kompanije! Jeff rece negdje, da su i opstali iskljucivo zbog entuzijazma uposlenika sve ove godine, i vise nego tacno. Tuzno je osjetiti sjetu i tugu u ocima iskusne stjuardese....
Entuzijazam ja sta.
Vlada FBiH u kojoj sjede ljudi koji bi u normalnim drzavama radili sa lopatom, krampom eventualno bili neki uposlenici na salteru odredjuju sudbinu avio kompanije.
Menadzment koji se sastavlja od podobnih, pa kad dodje nova vlast vise nisu podobni itd.
Jebe ih samo sto da bi bili piloti mora se znati matematika, fizika itd, pa ne mogu zaposliti Medihinog malog iz trece kuce s ljeve strane sokaka.
User avatar
ElRe
Posts: 10791
Joined: 12/12/2011 11:28

#4850 Re: Avio kompanije all about

Post by ElRe »

Iz Beograda letim za Torino s tim da je presijedanje u Rimu. Povratna karta 295 KM, i prevoznik je Alitalia Cityliner/Alitalia.
Zanima me da li u Rimu moram da idem po prtljag, pa radim check-in za Torino, ili me prtljag ne zanima do Torina, sto mi je i krajnja destinacija?
Post Reply