Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#101 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by zgembo_sa »

Ja licno mislim da pederi sami podmecu dobar dio ovih prijetnji, da bi se po medijima pricalo o njima.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#102 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by tranquil »

zgembo_sa wrote:Ja licno mislim da pederi sami podmecu dobar dio ovih prijetnji, da bi se po medijima pricalo o njima.
S obzirom na prijetnje upućene samo preko ovog foruma, s obzirom na stavove izražene u komentarima na portalu, s obzirom na otvorene homofobne izjave javnih ličnosti, s obzirom na to da sam neki dan smirivao poznanika koji je urlao "SMRT PEDERIMA" samo zato jer se priča o njima, čisto sumnjam da ima potrebe da sami sebi podmeću.

Druga je stvar što bi ti volio da nema pedera a da si istovremeno u svojim očima i dalje tolerantan. Pa onda želiš da vjeruješ da pederima niko ne prijeti jer smo eto tolerantni, ali ti i dalje smetaju i želiš da nestanu.

Ti vjerovatno nisi prijetio, ali evo kao što se vidi, ima ih ekstremnijih od tebe.

Žalosno je što nema zvaničnih reakcija na ove očigledne prijetnje smrću.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#103 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by iz dna duše »

Svako ko prijeti drugome i nije ništa drugo do: Extrem, siledžija, fašista, radikalni desničar...
Nebitno šta je razlog prijetnje...
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#104 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by shuriken »

zgembo_sa wrote:Ja licno mislim da pederi sami podmecu dobar dio ovih prijetnji, da bi se po medijima pricalo o njima.

licno vidi na FB hate grupama sta ljudi pisu pod svojim vlastitim imenom
onda zamisli sta pisu ti isti kad su anonimni
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#105 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by stochar »

portfast wrote:Offtopic , da malo odmorimo od Asima.


U Danskoj i Norveškoj nije zabranjen seks sa životinjama pod uvjetom da ih se ne ozlijedi. Zbog toga cvate posao- neki vlasnici životinja u Danskoj putem Interneta nude životinje za seksualne usluge. Cijena se kreće od 85 do 170 dolara, a postoje i pravi bordeli s životinjama, koje, prema informacijama jednog lista, posjećuju Nijemci, Nizozemci, Šveđani i Norvežani. Na web siteu bordela s životinjama ističu kako najviše klijenata dolazi iz Norveške

vidi: http://www.forum.hr/showthread.php?t=163904

Ovo je posljedica nihilistickog relativizma i unistenja morala kao opceprihvacenih drustvenih normi zasnovanih u cilju opce dobiti i koristi drustva.
stoka evropska! mi cemo znaci biti civilizovani, pa kako bi sprijecili da neko sutra legalno jebe zivotinje osnovacemo konc. logore za queer populaciju a novinare koji o tome budu pisali cemo poubijati ili ih usutkati prijetnjama i mirna Bosna? onda cemo nastaviti obracun sa jevrejima i romima pa drang nach osten?

jebo te, gdje ja zivim... sve hitler do hitlera...

p.s. prodji malo selima po BiH i pitaj je li bilo slucajeva silovanja stoke po stalama, i vjeruj mi da ces se iznenaditi koliko toga kod nas ima...
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#106 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by Sarafcina »

tranquil wrote:
portfast wrote:
stochar wrote:sto ce reci da je u redu da se nadju budale koje ce prijetiti njemu i ostalim 'novinarima pederoliscima' kako nece biti sigurni 'ni u svojoj kuci, ni na ulici, ni na opvratku s posla'? znaci, novinari su sami krivi sto radeci svoj posao izazivaju homofobicne fasiste i krivi su ako se na nekom od njih prijetnje ne d'o Bog obistine? aferim!

da otkopaju Hitlera smijem se kladiti da bi imao nasmijesen izraz na licu jer fasizam na ovim prostorima nikad nije bio zivlji...
Mogu se zakleti da je Asimu sve ovo i bio cilj.
Svaka čast. Niti jednom nisi ništa loše rekao o ovim prijetnjama novinarima, na kraju okrivljuješ novinare zbog toga, a onda se ljutiš kada te neko nazove fašistom.

Danas je to izgleda moda. Riječ "fašista" je dobila negativno značenje kakvo i zaslužuje, pa se svi odriču tog naziva, ali stavovi koji su išli iza tog imena su izgleda popularniji nego ikada.

Tako imamo sljedeće moderne kovanice koje prijete da s vremenom postanu biseri narodne mudrosti:
- Nisam fašista, al' Hitler je imao pravo kad su u pitanju pederi
- Nisam fašista, al' Hitler je imao pravo kad su u pitanju Židovi
- Nisam fašista, al' Hitler je imao pravo kad su u pitanju Cigani
- itd. itd. uglavnom bitno je da se uvrijedi kad ti neko kaže da si fašista iako se slažeš sa nekim od najgorih karakteristika fašizma

Sve zakleti antifašisti, jebote život gdje živim, možda ste u pravu, možda ovo fakat nije fašizam, ovo zaslužuje vlastito ime.


tek za informaciju, homoseksualnost se vodila kao krivicno djelo u vrijeme socijalizma, a i kasnije ;) (e sad, ko to podrzava ili ko ne podrzava... to je tema za sebe).

Dalje, ako se neko poziva na konzistentnost i demokratsku praksu... i hvali njemacko kamenovanje desnicara ... zasto napada kada neko ovdje zeli da kamenjem rjesava stvari ;).

A ovo pozivanje a prava zivotinja i na sarajevske sintore je takodjer super fol... vjerujem da je zarad demokratske prakse vaznije da se dozvoli tarlahanje sa ponijima i rotvajlerima, a povjesaju zli sarajevski sintori. A svi kojima se gadi situacija ebacine sa cukom... su idejno zaostali, glupi, demokratski nepismeni. A vjerovatno su i potajno homofobicni. A to znaci da zele da budu homoseksualci...
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#107 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by Risto Kuglarić »

Sarafcina wrote: tek za informaciju, homoseksualnost se vodila kao krivicno djelo u vrijeme socijalizma, a i kasnije ;) (e sad, ko to podrzava ili ko ne podrzava... to je tema za sebe).
šta bi ovo trebalo da znači, da bi više volio da ti neko kaže da si komunjara? Svejedno. Proberi tabor, totalitarizam je totalitarizam s koje god da je strane. ;)
Sarafcina wrote: Dalje, ako se neko poziva na konzistentnost i demokratsku praksu... i hvali njemacko kamenovanje desnicara ... zasto napada kada neko ovdje zeli da kamenjem rjesava stvari ;).
Što znači šta opet, da ti podržavaš kamenovanje u oba slučaja? ;)
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#108 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by Risto Kuglarić »

zgembo_sa wrote:Ja licno mislim da pederi sami podmecu dobar dio ovih prijetnji, da bi se po medijima pricalo o njima.
podmeću sami sebi, podmeću sami sebi... hmmmm, na koju me ovo godinu podsjeća i na vijesti kojeg tv kanalaaa... :?
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#109 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by zgembo_sa »

Risto Kuglarić wrote:
zgembo_sa wrote:Ja licno mislim da pederi sami podmecu dobar dio ovih prijetnji, da bi se po medijima pricalo o njima.
podmeću sami sebi, podmeću sami sebi... hmmmm, na koju me ovo godinu podsjeća i na vijesti kojeg tv kanalaaa... :?
bla, bla, hajde jos malo senzacionalizma, mozda zaradite jos vise medijske paznje...
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#110 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by Sarafcina »

Risto Kuglarić wrote:
Sarafcina wrote: tek za informaciju, homoseksualnost se vodila kao krivicno djelo u vrijeme socijalizma, a i kasnije ;) (e sad, ko to podrzava ili ko ne podrzava... to je tema za sebe).
šta bi ovo trebalo da znači, da bi više volio da ti neko kaže da si komunjara? Svejedno. Proberi tabor, totalitarizam je totalitarizam s koje god da je strane. ;)
Zasto meni da nesto govori? ;) Pa ja samo ukazujem na konzistenciju ;) :P ... a vi bi me odmah u tabor ugurali. Eto ti dokle je dosla ta tolerancija ;) i demokratija... cim neko kaze da mu se neciji izbor gadi... odmah je komunisticko fasisticki sintorsko mahalasko zatucani bolesnik :D ;).
A ja nikad u tabore nisam isao ;) ... Nego, neki drugi ovdje spominju tabore i svrstavaju ljude :D... ja samo... informiram :D (ljevicare ;)), kad vec novinari nece ;)
Risto Kuglarić wrote:
Sarafcina wrote: Dalje, ako se neko poziva na konzistentnost i demokratsku praksu... i hvali njemacko kamenovanje desnicara ... zasto napada kada neko ovdje zeli da kamenjem rjesava stvari ;).
Što znači šta opet, da ti podržavaš kamenovanje u oba slučaja? ;)
Ili ga oporavam u oba slucaja ;)? Ili mozda opet samo ukazujem na konzistentnost :P zagovaraca :P? Nego ne vidim one sto pozivaju protiv nasilja i prijete tuzbama da se oglasavaju... pa u slucaju da im je promaklo, napominjem :)... da je prica na istoj temi :D.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#111 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by mIRCerka »

Ja nikome ne mogu zabraniti da misli ono sto misli. Ne mogu nikoga natjerati da promijeni misljenje.
Ono sto mogu reci jeste da mi se gadi sto citam, a to je odobravanje PRIJETNJE PO ZIVOT novinarima koji su pisali o NECEMU, dok bi se ista prijetnja nekome ko je pisao recimo protiv izgradnje dzamije ili crkve ili slicno docekala sa tenkovima.

Namjerno pominjem bogomolje, jer se bas na ovom forumu mnogi slomise pisuci o religiji, a koliko znam samo Bog ima pravo odrediti ko ce do kad zivjeti.

Nadam se da su novinari poduzeli sve aktivnosti, i da ce policija doci do autora ovog pisma i da ce blagovremeno obavijestiti javnost.
Kazem, NADAM SE, a nada je kurva...jer u Hvatskoj saznase ko je bacio opusak koji je spalio Dubrovnik, a kod nas se jos uvijek ne zna ko su ona djeca sto su donijeli pune ruksake kamenja pred zgradu Kantona...aferim...
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#112 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by callmethebreeeze »

nasim diskusijima, ovdje na forumu, a i uopste, nedostaje elementarne pristojnosti. za mene je elemantarna pristojnost osuditi prijetnje smrcu novinarima. takodjer mislim da bi se svaka prijetnja smrcu, bez obzira kome se prijeti, trebala biti osudjenja.

jedino sto mi je ogavnije od ovih anonimnih cyber-siledzija su oni koji pokusavaju zrtvu optuziti, u ovom slucaju pedere, da sami sebi prijete. a jos ni d od dokaza nismo vidjeli za tu vrstu tvrdnji.
:-)
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#113 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by popajic »

Ja povjerovao da je tema:prijetece pismo medijima...,a ispade da nije.
Puno je lakse razglabati o homoseks. i njihovom nacinu zivota,kao da nam oni necim prijete.
U nasoj "demokratiji" je tako lako ufurati zamjenu teza,pa se zamagljuju ove prijetnje medijima.
Nisam iznenadjen...sto li?!
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#114 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by turban »

popajic wrote:Ja povjerovao da je tema:prijetece pismo medijima...,a ispade da nije.
Puno je lakse razglabati o homoseks. i njihovom nacinu zivota,kao da nam oni necim prijete.
U nasoj "demokratiji" je tako lako ufurati zamjenu teza,pa se zamagljuju ove prijetnje medijima.
Nisam iznenadjen...sto li?!
A sta mislis @popajicu da onima koji prjete a u vezi homica reci da su isti listom cetnici.Mozda i odustanu od prjetnje... :-)
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#115 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by shuriken »

turban wrote:
popajic wrote:Ja povjerovao da je tema:prijetece pismo medijima...,a ispade da nije.
Puno je lakse razglabati o homoseks. i njihovom nacinu zivota,kao da nam oni necim prijete.
U nasoj "demokratiji" je tako lako ufurati zamjenu teza,pa se zamagljuju ove prijetnje medijima.
Nisam iznenadjen...sto li?!
A sta mislis @popajicu da onima koji prjete a u vezi homica reci da su isti listom cetnici.Mozda i odustanu od prjetnje... :-)
jok, to bi shvatili kao kompliment
oni su svjesno isti kao cetnici
kunu se u cetnike i cetnicke poduhvate
pogledajte komentare na you tube ispod klipova gdje grobari i delije tuku homoseksualce i homoseksualke
vjerujem da je i cetnicima malo neugodno kad vide koliko ih hvale bosnjaci
ista prica na fejsbuku
jedna hate grupa je ukinuta ali ima i na ostalima dosta materijala
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#116 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by Risto Kuglarić »

Sarafcina wrote:
Zasto meni da nesto govori? ;) Pa ja samo ukazujem na konzistenciju ;) :P ... a vi bi me odmah u tabor ugurali. Eto ti dokle je dosla ta tolerancija ;) i demokratija... cim neko kaze da mu se neciji izbor gadi... odmah je komunisticko fasisticki sintorsko mahalasko zatucani bolesnik :D ;).
A ja nikad u tabore nisam isao ;) ... Nego, neki drugi ovdje spominju tabore i svrstavaju ljude :D... ja samo... informiram :D (ljevicare ;)), kad vec novinari nece ;)

...

Ili ga oporavam u oba slucaja ;)? Ili mozda opet samo ukazujem na konzistentnost :P zagovaraca :P? Nego ne vidim one sto pozivaju protiv nasilja i prijete tuzbama da se oglasavaju... pa u slucaju da im je promaklo, napominjem :)... da je prica na istoj temi :D.
gle jarane, na stranu svi smajlići i pokušaji šukova. Ako ti se nešto gadi, ti tu ništa ne možeš (možeš, al to je priča za drugu temu), gadi ti se i gotovo, i to nikoga ne čini ni fašistom ni komunistom ni liberalom ni zelenim. Ako pozivaš, učestvuješ ili podržavaš mlaćenje ili ponižavanje ljudi koji nikom nisu ništa učinili samo zato što se tebi gade, ili ako podržavaš zastrašivanje medija jer podržavaju nešto što ti ne podržavaš, e onda te nemam ni ja ni bilo ko drugi šta svrstavati, sam si se svrsto. Znači ja ne kažem da si ti ovakav ili onakav, ti najbolje znaš kakav je tvoj stav spram prijetećih pisama novinarima, ali ako u tome ne vidiš ništa loše nemoj se ljutiti ako te neko svrstava na stranu totalitarnih ideologija.

Et. Živ i zdrav bio, nemoj šta zamjerit :)
Loreley
Posts: 191
Joined: 18/08/2008 16:06

#117 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by Loreley »

popajic wrote:Ja povjerovao da je tema:prijetece pismo medijima...,a ispade da nije.
Puno je lakse razglabati o homoseks. i njihovom nacinu zivota,kao da nam oni necim prijete.
U nasoj "demokratiji" je tako lako ufurati zamjenu teza,pa se zamagljuju ove prijetnje medijima.
Nisam iznenadjen...sto li?!
Ja ne vjerujem uopšte da pismo postoji. Svako može napisati ovako nešto, potpisati koga hoće i gurnuti to u medije. Ne bi me nimalo čudilo da ga je famozna organizatorica Svetlana sama napisala i potpisala nekakve izmišljene ratne veterane da digne što više love iz inostranstva i napravi od sebe svetu velikomučenicu koja se bori sa "primitivcima" za ljudska prava i civilizaciju. Ratni veterani nisu kukavice, nisu pičkice i ako imaju nešto protiv oni sami sebe potpišu. To je bar jasno.
User avatar
cheguevara_k1
Posts: 531
Joined: 19/04/2004 02:35

#118 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by cheguevara_k1 »

Sve ovo vec danima citam i kontam... Idem na taj Fest iz inata onima koji meni pricaju o "toleranciji" i suzivotu. Kako ja da mrzim mog i zeninog druga koji je "peder", a u vatru bi zbog nas dvoje skocio ako treba .
Ako se prica o pravu na izbor i o slobodi, onda i oni imaju pravo izbora. Zasto se svi u tim situacijama hvataju Boga ??? Zasto se ne uhvate boga kada treba pomoci covjeku ili zivotinji ???
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#119 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by shuriken »

Sarafcina wrote:
Risto Kuglarić wrote:
Sarafcina wrote:
Zasto meni da nesto govori? ;) Pa ja samo ukazujem na konzistenciju ;) :P ... a vi bi me odmah u tabor ugurali. Eto ti dokle je dosla ta tolerancija ;) i demokratija... cim neko kaze da mu se neciji izbor gadi... odmah je komunisticko fasisticki sintorsko mahalasko zatucani bolesnik :D ;).
A ja nikad u tabore nisam isao ;) ... Nego, neki drugi ovdje spominju tabore i svrstavaju ljude :D... ja samo... informiram :D (ljevicare ;)), kad vec novinari nece ;)

...

Ili ga oporavam u oba slucaja ;)? Ili mozda opet samo ukazujem na konzistentnost :P zagovaraca :P? Nego ne vidim one sto pozivaju protiv nasilja i prijete tuzbama da se oglasavaju... pa u slucaju da im je promaklo, napominjem :)... da je prica na istoj temi :D.
gle jarane, na stranu svi smajlići i pokušaji šukova. Ako ti se nešto gadi, ti tu ništa ne možeš (možeš, al to je priča za drugu temu), gadi ti se i gotovo, i to nikoga ne čini ni fašistom ni komunistom ni liberalom ni zelenim. Ako pozivaš, učestvuješ ili podržavaš mlaćenje ili ponižavanje ljudi koji nikom nisu ništa učinili samo zato što se tebi gade, ili ako podržavaš zastrašivanje medija jer podržavaju nešto što ti ne podržavaš, e onda te nemam ni ja ni bilo ko drugi šta svrstavati, sam si se svrsto. Znači ja ne kažem da si ti ovakav ili onakav, ti najbolje znaš kakav je tvoj stav spram prijetećih pisama novinarima, ali ako u tome ne vidiš ništa loše nemoj se ljutiti ako te neko svrstava na stranu totalitarnih ideologija.

Et. Živ i zdrav bio, nemoj šta zamjerit :)


interesantne su meni te vase zamjene teza ... fakat ... :)
o tome da li su ucinili ili nisu... dalo bi se raspravljati ... ali mogu i ja reci da ako neko podrzava kamenovanje ljudi (koji imaju drugacija demokratska uvjerenja i pokusavaju da organizuju konferenciju...) da je fasista. Dje si kako si. Lijepimo etikete i mislimo da nesto radimo.
A to sto me neko svrstava.... iskreno .. zaboli me ;). Moja uvjerenja se ne mijenjaju u zavisnosti od trenutne mode. Uostalom, da vam zoofili u Skenderiji odrze sastanak i pocnu se reklamirati po TV... ja vjerujem da bi vi vodili svoju djecu da se uce toleranciji, da vas kojim slucajno neko ne bi prozvao zatucanim podrzavaocem titovog totalitarnog rezima :P.
Jarane ... ja samo pokusavam da ukazem na kolicinu licemjerja u argumentima nekih koji podrzavaju festival (a i da malo zagrljeni prosetaju kroz grad, kako to uvazeni Andjelic Neven rece).

naravno da mozes nazvati napad na fasiste fasizmom

to i rade svi ostaci fasistickih bandi koje su dobile po njonji u II svjetskom ratu
traze reviziju povijesnih cinjenica jer su i fasisti ljudi
na zalost nisu, "covjek fasista" je oksimoron
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#120 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by uvjek dobar gost »

..... Društvo je skup pojedinaca... oni mogu biti svjesni il nesvjesni odnosno mogu biti predmetom manipulacija... i dezinformacija....
Primjer može biti bilo šta... kad se udari na slobode pojedinaca, na njihovu bilo koju slobodu.. od strane nekolicine bila ona desno orjentisana il se krila iza fol vjerskih ubjeđenja bilo kojeg oblika i bilo kog sadržaja... šta radi društvo...?

Ukoliko je ostatak društva sačinjen od svjesnih pojedinaca.. odgovornih i dijelom hrabrih... društvo reaguje.. društvo je svjesno da sljedeći može biti svako... da sljedeći može biti izabran po random osnovi....

Šta radi naše društvo.... ??? Sramotno šuti... napadnuta su samo mislim četri medija... od koliko...???

Sve u svemu, mislim da nije bit u samom festivalu... bit je u nama samima... jer kad odvedu sve ostale, ko će stati nama samima u zaštitu jer možda jednog dana i mi pogrešno se obučemo, ošišamo.. možda budemo jeli šta pogrešno il se samo nađemo na pogrešnoj strani ulice...

Ebo ti nas... jer nikako da skontamo bit...

P.S

Budi ono što jesi ali budi to... i pusti druge da budu ono što oni jesu...!!!
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#121 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by Risto Kuglarić »

Sarafcina wrote: po tebi ispade da covjek ne bi bio fasista mora podrzavat pedere ... a haman i kamenjem napasti one koji ih ne podrzavaju...
ne, ali u svakom slučaju bar ne smije odobravati prijetnje novinarima.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#122 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by mIRCerka »

mIRCerka wrote: Reci mi direktno sta mislis o ovoj prijetnji? Na stranu sve stavove pro i con homoseksualizma, STA MISLIS O PRIJETNJI NOVINARIMA?
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#123 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by popajic »

@Sarafcina
...fakat me ne zanimaju te prijetnje
TO je problem,puno veci od homoseksulaca i da li nam oni "leze" ili ne "leze"
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#124 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by Risto Kuglarić »

Sarafcina wrote: najiskrenije.. zaboli me. vidio sam previse poganluka i kod njih, da bi me sada tangiralo nesto sto i oni znaju izazvati neprofesionalnim izvjestavanjem.
ne znam sta je pisalo tamo niti znam ko je pisao... placam redovno porez, placam taksu... znaci i novinare i muriju, pa nek to rjesavaju. cast izuzecima, ali novinari uglavnom idu rezonom dizanja frke (to dize gledanost i citanost) i onda ja trebam da se izjasnjavam kad mozda nedemokraticno zaseru pa im neko nedemokratski odgovori. fakat me ne zanimaju te prijetnje (rijetko se ostvaruju, a oni koji namlate novinare, obicno nisu otkriveni, a nisu ni prijetili...pitajte S. Avdica). Licno mene ionako vise sekira novi hrvatski kanal i taksa od 20km, nego prijetnje novinarima.


@Risto
i za tebe vazi ovo gore ... a i pitanje.. jesu li to novinari zasticeni ko medjedi pa se samo njima ne smije prijetit... ili se ne smije prijetiti nikome?
Pa prvo u konkretnom slučaju se radi o medijima. S obzirom da tebe najiskrenije zaboli, ne znam što se uopšte upuštaš u diskusiju na ovoj temi. Iako iz nastavka obrazloženja tog "zaboli me" stava ne izbija baš ravnodušnost.

Drugo, novinari nisu zaštićeni ko međedi (očigledno, jel), ali mediji su ti koji informišu javnost o raznim pojavama u društvu, a napadi i prijetnje na njih su izravan pokušaj filtriranja informacija na način na koji to odgovara napadaču. Jest stvarno ružno i kad ti neko u kafani priprijeti što ga ružno gledaš, ali to nema baš neke šire društvene implikacije.

Meni lično ne bi bilo svejedno ni kada bi bio napadnut novinar iz medija koji podržava neke stavove kojih se ja gnušam, jer bi to značilo da među ljudima sa kojima dijelim stavove ima takvih koji ili žele nešto da sakriju pa je jedini način da to urade da napadnu novinara koji je htio o tome da informiše, ili smatraju da je jedini način da pobijede u debati tako što će nešto pretvoriti, kao što to pjesnik reče u pepeo.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#125 Re: Prijeteće pismo medijima koji su dali podršku QFestu

Post by shuriken »

po tebi ispade da covjek ne bi bio fasista mora podrzavat pedere ... a haman i kamenjem napasti one koji ih ne podrzavaju...
covjek da ne bi bio fasista ili da ne bi omogucio fasistima da njime vladaju ne smije reci zaboli me kad se bilo kojem njegovom sugradjaninu prijeti smrcu
ali da bi ti naucio zakljucivati tu ti mi nazalost ne mozemo pomoci, to je propustena prilika onih koji su te odgajali i gradili kod tebe stavove
Locked