Novi izgled Sa-X portala

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#51 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by belfy »

pozdrav svima,

prvo da pohvalim sa-x ekipu za novi dizajn. nisam htio odmah juce da se javljam dok se nisam malo privikao, da vidim kako mi sta odgovara i koliko je funkcionalno. prvi dan mi u FF (v2.0.0.14) nisu radili poneki linkovi ali je to prestalo vrlo brzo. u IE7 je sve ok od samog starta. danas cu isprobati jos i sa FF3 ali koliko vidim sa tim jos niko nije imao problema.
sveukupni dojam je vrlo dobar. jedino na sto imam primjedbu su linkovi za vezane forumske teme. ponekada izbaci vise istih tema, pa pretpostavljam da odabire prema zadnjem koristenju, sto je ok ali treba staviti da izuzma vec jednom odabrane. sto se samog izgleda tice on je definitivno dobio na kvalitetu. sve djeluje nesto malo prijatnije i udobnije. nije vise coskasto :). ne znam samo koliko ce mi se svidjeti komentarisanje clanaka, jer to obicno zna da se pretvori u svasta, ali ako se pokaze losim valjda ce biti iskljuceno. zasada nije lose :)
elem, kad se sve zbroji, a dajem nekih dobrih 89% mada jos nisam sve isprobao...
nastavite sa dobrim radom :thumbup:
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#52 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by RIZVA »

otherside wrote:
RIZVA wrote:samo da kazem da sam prijatno iznenadzen,hvala vam na svemu
nije iznenadzen nego iznenađžen :D pitaj vjesticu ako mi ne vjerujes :D
strah me :D
User avatar
Blade
Posts: 23
Joined: 18/06/2008 17:18
Location: Rajvosa
Contact:

#53 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by Blade »

Svaka cast, na novom izgledu, mislim, ovo je bas ono, novo za nase podrucje... Mislim da vam niko ne moze nista, sto se tice portala a i o forumu da ne pricam... Svaka cast jos jednom !!!
User avatar
3xa
Posts: 286
Joined: 24/03/2008 15:41
Location: grbavica

#54 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by 3xa »

furuna wrote:previse, previse ali bas previse underlinea
slazem se
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#55 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by Šeherzada »

Meni je super.Onaj stari mi je bio bezveze........
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#56 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by jennisjoplin »

otherside wrote:
RIZVA wrote:samo da kazem da sam prijatno iznenadzen,hvala vam na svemu
nije iznenadzen nego iznenađžen :D pitaj vjesticu ako mi ne vjerujes :D
e pa nije ni iznenađžen već IZNENAĐEN, jer to nije DŽEMPER već IZNENAĐENJE, što bi rekli rusi bićakćić :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#57 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by otherside »

oooo...DZe si DZenis :D nemamo jutros smisla za humor, a? :D
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#58 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by Umjetnik a »

UKINITE MOGUĆNOST DAVANJA KOMENATARA NA TEKSTOVE
ABAP
Posts: 162
Joined: 10/05/2006 18:14

#59 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by ABAP »

testiraju... :-)

Image
User avatar
admin-x
Forum administrator
Posts: 201
Joined: 15/03/2004 16:51

#60 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by admin-x »

Izvinjavamo se svim korisnicima.

Zbog kvara na serveru moguce su greske pri prikazivanju određenih stranica. Radimo na rijesavanju problema.

Hvala na strpljenju.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#61 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by pustopoljina »

moze li nekako da se na ovom forumu podijele teme na dvije kolone-gdje ce jedne ici kronoloski, dok druga kolona nosi aktivne teme (bez obzira koliko stare).
ne svidja mi se ovo sto moram posebno traziti nove,posebno neodgovorene teme,posebno teme koje su aktivne ( a jos ono-moji postovi...pa nisam senilna) moze i MOJI postovi,ali negdje tatrane,kao neka opcija...
a bas bi bilo fino otvoriti prvu stranicu i vidjeti nove teme na lijevoj strani,vidjeti moze li se sta zanimljivo naci,i ako ne-okrenuti glavu desno i ucestvovati na temama gdje para pisti :lol:
ubi me ovo klikanje i trcanje po forumu i cekanje da se otvore stranice,jos kad ima youtuba i clikica...gubim inspiraciju.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#62 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by pustopoljina »

imam ja jednu zamjerku: boje.
plava i narancasta me podsjecaju na superjeftine diskonte...zielpunkt,plus...dajte nesto sofisticiraniji izgled,ovo je bas onako-sirovo...
sto se tice izgleda-puno preglednije i bolje-pohvale.
samo boje -ova orange...kriminal :(
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#63 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by pustopoljina »

ako nekom nije jasno-mislim na ovo,banner,kako se vec zove-prodajes mobitel?
prvo-ne treba vam toliko prostora za tri rijeci,i dok se ucita prodje vjecnost(jos nije fiksirano-nego se reklame smjenjuju)-tako da ce svako radije otvoriti jednostavnije stranice.
drugo-vijesti,slike dolaze u drugi plan,kad puknes 10 cm dugo,2,5 cm siroko narancasto polje.
nisam neki strucnjak-samo obicni korisnik-to vam niko sa prosjecnom internet vezom u bosni nema zivaca otvarati,a i previse izbija u prvi plan,jer stranica se otvara zbog vijesti i foruma-ne zbog drecece reklame od pola metra i tri rijeci.
manga
Posts: 36
Joined: 22/05/2007 13:23
Location: Sarajevo

#64 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by manga »

hoce li se vise iko sjetiti da ukljuci opciju u forumu da kad kliknem na neki link da otvori novi prozor a ne da ''ide'' sa sa-x ????? valjda ste me skontali...
User avatar
sabinaM
Posts: 353
Joined: 20/06/2008 18:37
Location: Croatia

#65 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by sabinaM »

Ne znam prijasnji izgled...ali da iskreno kazem, izgled mi je manje bitan od funkcionalnosti...po meni sve fercera kako treba i to je OK....ustvari kada malo bolje razmislim...."jednostavnost...genijalnost" :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#66 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by pustopoljina »

@manga ne znam koji browser koristis, ali bi trebalo da mozes u njemu namjestiti otvaranje linkova u novom tab-u (pa da sve ide samo,kad kliknes na link lijevim likom)...ili kao ja: klikas desnim klikom,ali biras opciju-open link in new tab. koristim mozillu,cini mi se trojku...(ali imala je to i mozilla beta verzija)
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#67 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by sarayewo »

Primjeceno: Na dnu svakog clanka se izmedju linkova pojavljuje slicica nekakve djece (lijevo od linka komentari).

Ovo je slicica:
Image

Ako je tu namjenski (jer se zove koment.gif) onda izgleda KRITICNO.

I jos nesto, matematicka formula za savrsen sendvic je netacna. Rjesenje pogledajte u ponedeljak u novoj epizodi serije "zakon brojeva" :D
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#68 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by ProS »

men sve isto :shock:
manga
Posts: 36
Joined: 22/05/2007 13:23
Location: Sarajevo

#69 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by manga »

pustopoljina wrote:@manga ne znam koji browser koristis, ali bi trebalo da mozes u njemu namjestiti otvaranje linkova u novom tab-u (pa da sve ide samo,kad kliknes na link lijevim likom)...ili kao ja: klikas desnim klikom,ali biras opciju-open link in new tab. koristim mozillu,cini mi se trojku...(ali imala je to i mozilla beta verzija)

koristim ja mozilu i meni to na svakom drugom forumu radi al ovde nece :: ima jedan kod sto se unese pa onda to radi samo neko od nadredjenih treba da ga unese, cak sam znao kako ide al sam zaboravio...
The__Doctor
Posts: 456
Joined: 07/02/2008 19:28
Location: Capajebo

#70 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by The__Doctor »

manga wrote:hoce li se vise iko sjetiti da ukljuci opciju u forumu da kad kliknem na neki link da otvori novi prozor a ne da ''ide'' sa sa-x ????? valjda ste me skontali...
I kod mene isti slucaj...
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#71 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by rajvosa^ »

Meni sada mnogo profesionalnije izgleda. :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#72 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by mIRCerka »

manga wrote:
pustopoljina wrote:@manga ne znam koji browser koristis, ali bi trebalo da mozes u njemu namjestiti otvaranje linkova u novom tab-u (pa da sve ide samo,kad kliknes na link lijevim likom)...ili kao ja: klikas desnim klikom,ali biras opciju-open link in new tab. koristim mozillu,cini mi se trojku...(ali imala je to i mozilla beta verzija)

koristim ja mozilu i meni to na svakom drugom forumu radi al ovde nece :: ima jedan kod sto se unese pa onda to radi samo neko od nadredjenih treba da ga unese, cak sam znao kako ide al sam zaboravio...
Dok se ne popravi taj bug, toplo preporucujem KLIKNITE NA SCROLL pa ce vam se otvorit u novom tabu.
Suti trpi i klikaj scroll :D
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#73 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by jennisjoplin »

mIRCerka wrote:
manga wrote:
pustopoljina wrote:@manga ne znam koji browser koristis, ali bi trebalo da mozes u njemu namjestiti otvaranje linkova u novom tab-u (pa da sve ide samo,kad kliknes na link lijevim likom)...ili kao ja: klikas desnim klikom,ali biras opciju-open link in new tab. koristim mozillu,cini mi se trojku...(ali imala je to i mozilla beta verzija)

koristim ja mozilu i meni to na svakom drugom forumu radi al ovde nece :: ima jedan kod sto se unese pa onda to radi samo neko od nadredjenih treba da ga unese, cak sam znao kako ide al sam zaboravio...
Dok se ne popravi taj bug, toplo preporucujem KLIKNITE NA SCROLL pa ce vam se otvorit u novom tabu.
Suti trpi i klikaj scroll :D
koji procenat imas od strpljenja, da se i ja ubacim :lol: :lol: :lol: :lol: , fakat sada je cool :run:
Borej
Posts: 521
Joined: 31/03/2007 20:15

#74 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by Borej »

poslije nekoliko dana otvorim pocetnu stranu na sax-u i evo sta je prva vijest

http://www.sarajevo-x.com/clanak/080626012
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#75 Re: Novi izgled Sa-X portala

Post by klixober »

Da ne pokrecem novu temu na primjedbe portalu.Koliko je potrebno da se objavi da je Said Huseionovic potpisao za Werder? sa-x budite malo aktuelniji,svi portali su brzi od vas!
Post Reply