Prijava na birou za zapošljavanje ?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sarajlija_11
Posts: 258
Joined: 20/05/2011 21:33
Location: Rajvosa

#76 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by sarajlija_11 »

Almir_93 wrote:Pozdrav
Gdje se vadi radna knjižica ?
Koliko košta ?
Šta mi treba da je izvadim ?
user miki 2 strana teme
anna92
Posts: 2
Joined: 03/10/2014 23:47

#77 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by anna92 »

predala sam dokumente za radnu knjizicu u opstinu i rekli mi da dodjem po nju za par dana, pa da onda s knjizicom odem na biro. zanima me hocu li morati na birou pokazati uvjerenje o diplomiranju?u opstini su mi rekli da na biro vise nista od dokumenata ne trebam nositi, jer ce mi oni u opstini sve upisati u knjizicu.pitam jer uvjerenje o diplomiranju sad nije kod mene. u pitanju je biro u novom gradu.je li ko od vas mozda imao slicno iskustvo?hoce li me vratiti s biroa ako ne donesem uvjerenje?i je li ovjerena kopija uvjerenja ostaje u opstini?
smijesni_ste
Posts: 5978
Joined: 09/10/2009 16:46

#78 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by smijesni_ste »

Da, morat ćeš dati na uvid i uvjerenje.

Ustvari sad sam zbunjen, ne sjećam se jel u općini dovoljno predati uvjerenje ili se mora i na birou :lol:

Mislim da moraš pogotovo ako ga nisi u općini pokazala :D
anna92
Posts: 2
Joined: 03/10/2014 23:47

#79 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by anna92 »

U opstini sam samo predala ovjerenu kopiju uvjerenja i rekli mi da je to to, da na biro ponesem samo radnu knjizicu i licnu. Al hajd vidjet cemo :)
SikeEuropa
Posts: 24
Joined: 14/10/2014 10:56

#80 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by SikeEuropa »

Je li se radna knizica kupi negdje (knjizara...???) i odnese u opstinu da oni unesu strucnu spremu pri prvom prijavljivanju na biro.?
FMDzem
Posts: 651
Joined: 23/07/2011 20:30

#81 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by FMDzem »

Prebacio sam se na vanredni studij, jel imam fore da čekam index i isss, pošto vjerovatno trebam preko isssa da potvrdu "naručim", pitam zbog zdravstvenog osiguranja?
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#82 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by kazo »

Zna li neko koliko se mora imati minimalno radnog staza da bi se dobijalo ono s biroa 330 KM?
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#83 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by dinooh »

kazo wrote:Zna li neko koliko se mora imati minimalno radnog staza da bi se dobijalo ono s biroa 330 KM?
Novčana naknada isplaćuje se nezaposlenoj osobi:

1. 3 mjeseca ako je provela na radu od 8 mjeseci do 5 godina;
2. 6 mjeseci ako je provela na radu od 5 do 10 godina;
3. 9 mjeseci ako je provela na radu od 10 do 15 godina;
4. 12 mjeseci ako je provela na radu od 15 do 25 godina;
5. 15 mjeseci ako je provela na radu od 25 do 30 godina;
6. 18 mjeseci ako je provela na radu od 30 do 35 godina i
7. 24 mjeseca ako je provela na radu više od 35 godina.
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#84 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by kazo »

dinooh wrote:
kazo wrote:Zna li neko koliko se mora imati minimalno radnog staza da bi se dobijalo ono s biroa 330 KM?
Novčana naknada isplaćuje se nezaposlenoj osobi:

1. 3 mjeseca ako je provela na radu od 8 mjeseci do 5 godina;
2. 6 mjeseci ako je provela na radu od 5 do 10 godina;
3. 9 mjeseci ako je provela na radu od 10 do 15 godina;
4. 12 mjeseci ako je provela na radu od 15 do 25 godina;
5. 15 mjeseci ako je provela na radu od 25 do 30 godina;
6. 18 mjeseci ako je provela na radu od 30 do 35 godina i
7. 24 mjeseca ako je provela na radu više od 35 godina.
gdje s ovo nasao i jeli ovo u kontinuitetu ili npr u 12 mjeseci treba 8 mjeseci radnog staza ?
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#85 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by mirzet87sa »

kazo wrote: gdje s ovo nasao i jeli ovo u kontinuitetu ili npr u 12 mjeseci treba 8 mjeseci radnog staza ?
Od dana kada si prijavljen do dana kada si odjavljen. S tim ako zelis novcanu naknadu, a poslodavac ti "nesto" nije uplatio onda uplati ti sam sebi doprinose za federalno i kantonalno ( ako vec nije uplaceno, a mora biti jer bez ovoga ce te odbiti). To je nekih 70tak km za 1god. Obrati se finansijama svoje firme. S tom uplatnicom imas pravo na prihode.. Ako kome treba vise info, a spada u ovu grupu od gore navedenog forumasa, nek se obrati za pomoc.
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#86 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by LiP again »

Raja, nakon raskida ugovora zbog "povrede radne duznosti" i povratka na Biro, kakva je situacija sa zdravstvenim osiguranjem?

Hvala
surgeon
Posts: 7
Joined: 07/03/2012 23:51

#87 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by surgeon »

zanima me da li se moze izvaditi uvjerenje da nisam evidentiran na birou rada, dakle da nisam nikada bio prijavljen na birou, samo u opcini u kojoj imam prebivaliste, ili mogu to u raditi u drugoj opicini, konkretno prebivaliste mi je u vogosci, a htio bih izvaditi uvjerenje na birou rada opcine centar jer mi je blize...?
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#88 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by mirzet87sa »

LiP again wrote:Raja, nakon raskida ugovora zbog "povrede radne duznosti" i povratka na Biro, kakva je situacija sa zdravstvenim osiguranjem?

Hvala
Ukoliko si imao zdravstveno osiguranje, obaveze prema drzavi su izmirene, ne vidim razlog zasto ne bi imao na birou z.osiguranje. S tim da nemas pravo na novcanu naknadu jer je doslo do raskida ugovora tvojom krivicom. Javi se na biro.
surgeon wrote:zanima me da li se moze izvaditi uvjerenje da nisam evidentiran na birou rada, dakle da nisam nikada bio prijavljen na birou, samo u opcini u kojoj imam prebivaliste, ili mogu to u raditi u drugoj opicini, konkretno prebivaliste mi je u vogosci, a htio bih izvaditi uvjerenje na birou rada opcine centar jer mi je blize...?
U opstini u kojoj pripadas.
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#89 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by kazo »

mirzet87sa wrote:
kazo wrote: gdje s ovo nasao i jeli ovo u kontinuitetu ili npr u 12 mjeseci treba 8 mjeseci radnog staza ?
Od dana kada si prijavljen do dana kada si odjavljen. S tim ako zelis novcanu naknadu, a poslodavac ti "nesto" nije uplatio onda uplati ti sam sebi doprinose za federalno i kantonalno ( ako vec nije uplaceno, a mora biti jer bez ovoga ce te odbiti). To je nekih 70tak km za 1god. Obrati se finansijama svoje firme. S tom uplatnicom imas pravo na prihode.. Ako kome treba vise info, a spada u ovu grupu od gore navedenog forumasa, nek se obrati za pomoc.
Doslo mi s biroa da mi nisu uplaceni MIO doprinosi i ne mogu dobiti naknadu, je li to ovo sto si ti naveo 70 KM ?
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#90 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by mirzet87sa »

kazo wrote: Doslo mi s biroa da mi nisu uplaceni MIO doprinosi i ne mogu dobiti naknadu, je li to ovo sto si ti naveo 70 KM ?
Ne znam je li 30km, zavisi ti od radnog staza odnosno vremena koliko dugo nije uplaceno. Po godini bi trebalo biti cca 70km, preracunaj se. Savjtujem ti pravac svojoj firmi - finansiji i trazi da ti urade preracun kantonalnog i federalnog za nezaposlene, daj im novac nek ti uplate. S uplatnicama ides na adresu koja ti je navedena u pismu.
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#91 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by kazo »

mirzet87sa wrote:
kazo wrote: Doslo mi s biroa da mi nisu uplaceni MIO doprinosi i ne mogu dobiti naknadu, je li to ovo sto si ti naveo 70 KM ?
Ne znam je li 30km, zavisi ti od radnog staza odnosno vremena koliko dugo nije uplaceno. Po godini bi trebalo biti cca 70km, preracunaj se. Savjtujem ti pravac svojoj firmi - finansiji i trazi da ti urade preracun kantonalnog i federalnog za nezaposlene, daj im novac nek ti uplate. S uplatnicama ides na adresu koja ti je navedena u pismu.
E hvala ti, zvao sam ovog sefa i on mi kaze da ce to tek biti u martu uplaceno kao oni to godisnje uplacuju. Moram izgleda sam sebi, ali nema veze nije puno. hvala jos jednom :thumbup:
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#92 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by mirzet87sa »

kazo wrote: E hvala ti, zvao sam ovog sefa i on mi kaze da ce to tek biti u martu uplaceno kao oni to godisnje uplacuju. Moram izgleda sam sebi, ali nema veze nije puno. hvala jos jednom :thumbup:
Slobodno nek ti oni izracunaju i daj im pare da uplate oni, kad se bude uplacivalo tebi ce refundirati. Bez ovog nemas pravo na novcanu naknadu, odbijat ce te uvijek..
nema na cemu, sretno
toshiba00
Posts: 6
Joined: 27/10/2014 14:49

#93 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by toshiba00 »

Kada je uplata novca u koantonu sarajevo za novcanu nadoknadu sa biroa znal neko poz :roll:
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#94 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by Simply_Red »

Pozdrav. Prije 20tak dana sam se nakon diplomiranja prvi put prijavio na biro. Zanima me svako koliko se moram javljati, nisam tu a zaboravio sam sta mi je zena na birou rekla. Hvala
bumerangss
Posts: 4473
Joined: 12/01/2015 16:47

#95 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by bumerangss »

svako 2 mjeseca tj 60 dana ali ne kasni jer jedva cekaju da te skinu :D
Zazaaa
Posts: 43
Joined: 01/12/2009 17:44

#96 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by Zazaaa »

pozz, da li mi neko od vas moze pomoci, hitno je. naime radi se o tome da sam srednju skolu zavrsila 2007 g i da sam nakon toga upisala fakultet, medjutim fakultet nisam nikad zavrsila niti sam u zadnje 3god bila na fakultetu, mislim da su me cak onni ispisali automatski. razlog je zbog porodicnih prob.. sada sam uradila prekvalifikaciju i moram se prijaiti na biro, ali gospodja na salteru je strasno neljubazna i pravi mi prob sto se nisam odmah nakon srednje skole javila. moje pitanje da li ja moram do fakulteta po potvrdu jer ne vidim razlog zato sto vise ne idem uopste i nije mi bas blizu...?
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#97 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by purgatorio »

Zazaaa wrote:pozz, da li mi neko od vas moze pomoci, hitno je. naime radi se o tome da sam srednju skolu zavrsila 2007 g i da sam nakon toga upisala fakultet, medjutim fakultet nisam nikad zavrsila niti sam u zadnje 3god bila na fakultetu, mislim da su me cak onni ispisali automatski. razlog je zbog porodicnih prob.. sada sam uradila prekvalifikaciju i moram se prijaiti na biro, ali gospodja na salteru je strasno neljubazna i pravi mi prob sto se nisam odmah nakon srednje skole javila. moje pitanje da li ja moram do fakulteta po potvrdu jer ne vidim razlog zato sto vise ne idem uopste i nije mi bas blizu...?
Možeš na biro, ne smiju praviti problem, samo što nemaš pravo na zdravstveno od biroa.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#98 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by DON_eARL »

Moraš na biro dostaviti potvrdu koja dokazuje da više nisi studentica. Ukoliko ti je diploma još uvijek na fakultetu, moraćeš da platiš 50KM za ispis sa fakulteta, inače nećeš dobiti potvrdu... Obzirom da si nakon srednje škole nastavila školovanje, nije bilo potrebe da se prijaviš na biro, pa nema smisla da ti teta pravi problem. Uglavnom, kad se oficijalno ispišeš sa fakulteta, nećeš imati problema sa prijavom na biro.

Nije mi poznat taj termin "automatski ispis" sa fakulteta, mislim da je neophodno da sama zatražiš ispis... Najbolje ti je da za početak kontaktiraš studentsku službu da vide koji ti je oficijalni status. Ako ti potvrde da si ispisana, zamiliš ih da ti poštom pošalju potvdru koja to dokazuje i onda furaš na biro.

Sretno.
Giancarlo
Posts: 484
Joined: 26/12/2008 21:22

#99 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by Giancarlo »

Zna li neko kakva je procedura za vadenje nove radne knjizice ako smo izgubili staru ? :D
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#100 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by 4m3l »

Nakon prekida radnog odnosa, u roku od koliko dana se treba prijaviti na biro ?
Post Reply