CIJENE: "BOLI GLAVA"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#26 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by vjesticanametli »

anjusa reko laka sidi sa cardaka i pogledaj sta se trpa u korpe bogme meso i pivice a ja slabo vidim tu neku tjesteninu :-)
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#27 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by mamatajo1965 »

CLIO wrote:Svi smo svjedoci poskupljenja u posljednje vrijeme. Neke stvari se mogu kupiti nisu toliko skuplje. Ali ima stvari koje kupujemo redovno i kupujemo,kupujemo iz navike dok jedan dan ne primjetimo da je cijena bezobrazno visoka. Meni se neki dan u Konzumu desilo da sam vidio cijenu Head&shoulders sampona koji kosta 9.90 KM. Odmah mi se po glavi pocela vrtiti poredjenja sa drugim artiklima: Pa covjece kg prirodnog meda je 10 KM.
Koji je med tako jeftin,ja ih vidim samo od 12-16 KM,ne vidjam nista oko 10 KM.
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#28 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by anjusha »

vjesticanametli wrote:anjusa reko laka sidi sa cardaka i pogledaj sta se trpa u korpe bogme meso i pivice a ja slabo vidim tu neku tjesteninu :-)
Hehehe, pa naravno, kad je pivo kod nas jedna od osnovnih zivotnih namirnica. :D A bez mesa se ne moze zivjeti :D Tipa: radije danas necu kupiti ni voca djeci ni povrca, ali daj ti meni kilu janjetine ili teletine i piva da se zalije, pa sutra ko ziv a ko mrtav. Ma to je opcenito nas problem, zivimo za danas i sutra, a prekosutra ce vec Bog dati :D
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#29 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by Lesli Eldridž »

Rambo-Amadeus wrote:
Lesli Eldridž wrote:
elementum wrote:Ovo povecavanje cijena iz dana u dan je zapravo genocidna politika nase vlade sa ciljem istrijebljenja siromasnog stanovnistva. Ne znam kako da drukcije ovo objasnim. U Njemackoj jeftinije nego ovdje. Ma treba ih ubijat, otkidat im dio po dio...
U pravu si 100% :thumbup:
ma daj ne s..ite, nije to politika vlade, nego politika naroda, moze bit head&shoulder i 19KM opet ce svako htjeti taj da kupi, kaze hocu ja kvalitet, ne kazem da ne treba da se kupuje ali dokle god smo mi spremni trošiti više zašto da se ne dižu cijene?

p.s. slazem se za plate, mada je i to mac sa dvije ostrice, moze voditi ka jos vecoj inflaciji...da ne objasnjavam sad :-D
Šta ti misliš čije su trgovačke kuće? Nema više ništa narodno, sve je privatno. SDA i Za(gra)BiH drže trgovinu u Sarajevu, veletrgovina svim i svačim kao i naftom je pripala HDZ-u, a u RS-u sve drži Dodik, a SDS uzima reket. Šta ti pričaš narod ovo hoće. Narod se ništa ne pita, a ti njaške.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#30 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by vjesticanametli »

anjusha wrote:
vjesticanametli wrote:anjusa reko laka sidi sa cardaka i pogledaj sta se trpa u korpe bogme meso i pivice a ja slabo vidim tu neku tjesteninu :-)
Hehehe, pa naravno, kad je pivo kod nas jedna od osnovnih zivotnih namirnica. :D A bez mesa se ne moze zivjeti :D Tipa: radije danas necu kupiti ni voca djeci ni povrca, ali daj ti meni kilu janjetine ili teletine i piva da se zalije, pa sutra ko ziv a ko mrtav. Ma to je opcenito nas problem, zivimo za danas i sutra, a prekosutra ce vec Bog dati :D

oho ti se ohohoho :oops: rekla si bog a mislila si na nafaku ohoh ti se ohohoho :D e za to gradimo na ciglanama za sviHu
meeeeeee beeeeeeeeeeee :evil:
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#31 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by anjusha »

vjesticanametli wrote:
anjusha wrote:
vjesticanametli wrote:anjusa reko laka sidi sa cardaka i pogledaj sta se trpa u korpe bogme meso i pivice a ja slabo vidim tu neku tjesteninu :-)
Hehehe, pa naravno, kad je pivo kod nas jedna od osnovnih zivotnih namirnica. :D A bez mesa se ne moze zivjeti :D Tipa: radije danas necu kupiti ni voca djeci ni povrca, ali daj ti meni kilu janjetine ili teletine i piva da se zalije, pa sutra ko ziv a ko mrtav. Ma to je opcenito nas problem, zivimo za danas i sutra, a prekosutra ce vec Bog dati :D

oho ti se ohohoho :oops: rekla si bog a mislila si na nafaku ohoh ti se ohohoho :D e za to gradimo na ciglanama za sviHu
meeeeeee beeeeeeeeeeee :evil:
Bice, bice.... :D

Salu na stranu, situacija je vec krizna, ali prvo mi moramo promijeniti sebe i svoj nacin razmisljanja generalno, pa onda mijenjati svijet oko sebe. :roll:
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#32 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by simonese »

CLIO wrote:Svi smo svjedoci poskupljenja u posljednje vrijeme. Neke stvari se mogu kupiti nisu toliko skuplje. Ali ima stvari koje kupujemo redovno i kupujemo,kupujemo iz navike dok jedan dan ne primjetimo da je cijena bezobrazno visoka. Meni se neki dan u Konzumu desilo da sam vidio cijenu Head&shoulders sampona koji kosta 9.90 KM. Odmah mi se po glavi pocela vrtiti poredjenja sa drugim artiklima: Pa covjece kg prirodnog meda je 10 KM.

ako ti baci suplju da mu je med ekstra s nekih tamo dalekih livada uzme ti i 12-15 KM
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#33 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by luciferino »

Na pijaci je ove zime kila špinata koštala 7 km. Paradajz se kretao oko 4 marke. Pa naravno da će se kupovati meso koje je jeftinije i koje zasiti. Da li je to zdravo? Naravno da nije. Ali stvarno me boli briga. ŠUTI NARODE I TRPI. Dabogda vam i cigare i pivica i kafica skočile na 10 KM.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#34 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by vjesticanametli »

ne mogu oni poskupit kolko mi mozemo platit :D
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#35 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by mojgrad »

moram da reagujem u vezi ovog head&shoulder. Taj sampon je nesto najgore sto sam ja ikada isprobala. Ne da perut nije nestala nego se jos i pogorsalo.
Ne kupujte taj sampon, pun je agresivnih tvari koje samo stete kozi i kosi. A posto ovo nije tema o samponima da nadodam jos u vezi poskupljenja. Istina jeste da je svake godine sve skuplje i skuplje dole, posebno u Sarajevu. A kvalitet koji nude pocevsi od hrane pa do garderobe je grozota, nidje veze sa cijenama. Vjerujte da je kilogram hljeba i litar mlijeka jeftiniji u NL nego u Bosni. Pa zar to nije zalosno.
A sto se tice ostalih cijena, ima od pola marke pa do 5-6 zavisi od artikla i marke, za svaciji dzep sto se kaze.
Meni je naprosto smijesno kad vidim snizenja u Bosni sa 100 KM na 90 :lol: :lol: Kakvo je to snizenje, nidje veze
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#36 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by simonese »

sheilak wrote:Ma sve je postalo apsurdno, ali cemu prazna prica - dok se ne pretvorimo u Francuze iz 1789. nista se nece promijeniti. :x

ne moze te bolit glava kad ti je odrube :D
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#37 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by Dioda »

simonese wrote:
sheilak wrote:Ma sve je postalo apsurdno, ali cemu prazna prica - dok se ne pretvorimo u Francuze iz 1789. nista se nece promijeniti. :x

ne moze te bolit glava kad ti je odrube :D
:lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#38 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by chuchumbamayumbe »

mojgrad wrote:moram da reagujem u vezi ovog head&shoulder. Taj sampon je nesto najgore sto sam ja ikada isprobala. Ne da perut nije nestala nego se jos i pogorsalo.
Ne kupujte taj sampon, pun je agresivnih tvari koje samo stete kozi i kosi. A posto ovo nije tema o samponima da nadodam jos u vezi poskupljenja. Istina jeste da je svake godine sve skuplje i skuplje dole, posebno u Sarajevu. A kvalitet koji nude pocevsi od hrane pa do garderobe je grozota, nidje veze sa cijenama. Vjerujte da je kilogram hljeba i litar mlijeka jeftiniji u NL nego u Bosni. Pa zar to nije zalosno.
A sto se tice ostalih cijena, ima od pola marke pa do 5-6 zavisi od artikla i marke, za svaciji dzep sto se kaze.
Meni je naprosto smijesno kad vidim snizenja u Bosni sa 100 KM na 90 :lol: :lol: Kakvo je to snizenje, nidje veze
A koji mi sampon preporucujes za perut?
Da nije slucajno neki domaci od 2 litra po cijeni od 1.39km?
Vidis, meni jedino H&S pomaze protiv peruti i nemam nikakvih problema sa kosom nakon njegove upotrebe.
A jedan mi traje otprilike 2 mjeseca (onaj veliki, ja mislim da je 750ml) i to nije skupo, obzirom da mi fakat jedino taj sampon pomaze protiv peruti.
A sto se meda tice, narucim domaci od lika iz Njicako, 10km kila, domaci, provjereno.
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#39 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by CLIO »

mamatajo1965 wrote:
CLIO wrote:Svi smo svjedoci poskupljenja u posljednje vrijeme. Neke stvari se mogu kupiti nisu toliko skuplje. Ali ima stvari koje kupujemo redovno i kupujemo,kupujemo iz navike dok jedan dan ne primjetimo da je cijena bezobrazno visoka. Meni se neki dan u Konzumu desilo da sam vidio cijenu Head&shoulders sampona koji kosta 9.90 KM. Odmah mi se po glavi pocela vrtiti poredjenja sa drugim artiklima: Pa covjece kg prirodnog meda je 10 KM.
Koji je med tako jeftin,ja ih vidim samo od 12-16 KM,ne vidjam nista oko 10 KM.
Pa ne zivimo svi u Sarajevu znamo svi da je Seher malo skuplji od ostalih carsija. kod nas je 10 KM ali nije mi skup ni 16 KM u odnosu na sampon od 10 KM
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#40 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by CLIO »

vjesticanametli wrote:ne mogu oni poskupit kolko mi mozemo platit :D
Lahko je tebi ovde budalesat po forumu kad te ima ko uzdrzavat.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#41 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by vjesticanametli »

CLIO wrote:
vjesticanametli wrote:ne mogu oni poskupit kolko mi mozemo platit :D
Lahko je tebi ovde budalesat po forumu kad te ima ko uzdrzavat.
eh da me ima ko izdrazavat bilo bi super, a ovo sto pisem je zezancija :roll: istini za volju meni je za razliku vecine jako dobro ali opet subotarim pred katedralom itd............................. zalim se vladi :roll: a oni kojima nije dobro nemaju vremena
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#42 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by CLIO »

vjesticanametli wrote:
CLIO wrote:
vjesticanametli wrote:ne mogu oni poskupit kolko mi mozemo platit :D
Lahko je tebi ovde budalesat po forumu kad te ima ko uzdrzavat.
eh da me ima ko izdrazavat bilo bi super, a ovo sto pisem je zezancija :roll: istini za volju meni je za razliku vecine jako dobro ali opet subotarim pred katedralom itd............................. zalim se vladi :roll: a oni kojima nije dobro nemaju vremena
Prihvatamo zezanciju :D bolje i sala nego visoke cijene. Daj malo pred katerdralom i o cijenama ili mozda na sljedecim protestima 06. maja :D :D :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#43 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by vjesticanametli »

:D e idemo ponovo

ne mogu oni poskupit kolko mi mozemo platit :D
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#44 Re: CIJENE: "BOLI GLAVA"

Post by CLIO »

simonese wrote:
sheilak wrote:Ma sve je postalo apsurdno, ali cemu prazna prica - dok se ne pretvorimo u Francuze iz 1789. nista se nece promijeniti. :x

ne moze te bolit glava kad ti je odrube :D
Ne mozes imat perut ako obrijes glavu. :D :D :D
Post Reply