Ključ u ruke i hajde da malo šaramo!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#1 Ključ u ruke i hajde da malo šaramo!

Post by zaphodia »

U subotu uveče, preciznije oko 1 AM, parkiram auto ispred eminentnog sarajevskog lokala, koji je u ta doba dupke pun.

Auto staro 7 dana, potpuno novo.

Parkirano na za to odredjeno mjesto. Dakle - ne smeta nikom i nicemu (mislim tako ja...)


Zadrzim se tu najvise 40 minuta. Izadjem i ne mogu ocima vjerovati: nečim oštrim, auto zaparano i sa jedne, vozačke, i sa druge, suvozačke, strane. I to onako momački - od fara do fara, cijelom dužinom.

OK - ja sam kupila auto, a ne ono mene. I OK - shit happens. I OK - da se riješiti sa 100 KM i poliranjem.

Ali sam ja i dalje jezivo, jezivo ljuta!

Mislim, šta ti se u glavi mora dogadjati da serbez uzmeš ključ, šarafciger, whatever, i obidjes oko auta (nisam do sada parala auta, ali predmnijevam da ta plemenita aktivnost oduzme bar minutu, dvije vremena), na prometnom mjestu, da bi ga isparao? Koliko zloban moraš biti? I šta je SMISAO paranja, skidanja znakova, kidanja poklopaca goriva i retrovizora? Kakvu satisfakciju to donosi?

I, najvažnije pitanje, koliko me kletva tipa "e, da Bog da ti ove pare potrošene na popravak štete za onkologiju trebale!" košta dobre pozicije u onoj drugoj dimenziji, gdje se mjere naša dobra i loša djela i misli?

A upravo to sam pomislila kad sam vidjela auto. I par još sočnijih...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#2

Post by DaysleepeR »

s obzirom da u ovom gradu nemože nakovanj prenoćit uopste se ne isplati kupovati novo auto
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#3

Post by karanana »

ma u ovom gradu se apsolutno ne isplati kupovati novo auto, cak ni polovno preko 10.000.
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#4

Post by cico x »

hm,crnjak,znam kako ti je,ali volim vidjeti da ima jos normala raje koja zna ko je kome gazda,a ne kao vecina pacenika u gardu!

to sto ti se desilo,popularno se zove "pravljenje planina",upotrebljavaju ga dusmani sa dna kace,bivse djevojke,priglupa djeca i ljute komsije koje zagradis na parkingu,a u tvom slucaju vjerovatno su djeca,ne znam dal da im halalis zbog gluposti ili da ih kunes zbog stete,al gore ti nece niko zamjeriti ako ga malo prokunes,al nemoj puno ;)
User avatar
faruche
Posts: 129
Joined: 13/02/2008 13:24
Location: unknown

#5

Post by faruche »

znam kako ti je. tako su i meni neka balavurdija zaparala ključem. ali u mene se ne moze rijesiti poliranjem jer je do lima doslo. i to jos zelena boja pa se onako pravo primjeti. mislim da je to kod te djece neka vrsta inicijacije - ko smije zaparat auto ključem :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6

Post by mIRCerka »

Kad su pokusali moju bubu ukrasti, ja sam rekla DABOGDA IM MATERI ZA LIJEKOVA TREBALO NE IMALI DOVOLJNO...
da, to je samo auto i da ja sam kupila auto a ne ono mene, ali ja sam za te pare krv pishala...i da, materijalista sam...

spank me!
fastmf
Posts: 87
Joined: 14/02/2008 16:13

#7

Post by fastmf »

nikad novo, moj moto

upravo zbog tih stvari "dušmanluka"! gledaj na ovo kao na jedan od osnovnih elemenata za potvrdu činjenice gdje živiš.
filozofija tih kretena je "e, kako on ima a ja nemam" ili "e, ko ga *ebe nek se malo nasekira, garant je uzeo na kredit pa nek doda na ratu" :x

i tako zbog tih sitnih srce(i LAKA)parajućih stvari, ljubavi prema automobilima i zbog svog temperamenta ja sam postavio normu: NIKAD NOVO jer je potencijalni mamac za IdiJoTe a nanošenje teških tjelesnih ozlijeda je krivično djelo :D
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#8

Post by zaphodia »

@cico x,

Ma kakva djeca u 01 u subotu ispred Bicha?!!

Doduše, na današnji vakat klinci bauljaju po gradu u sitan sat i sa 12, 13 godina. Do 17. se već okuraže da ubijaju po tramvajima... A mame kući mirno spavaju jer su ih baš onako fino odgojile...

Pa izem ti grad, moj vlastiti hometown!!!, u kojem ne smijem kupiti novo auto, jer će mi se neko liječiti na njemu....

I što više mislim, više mi u pamet dolazi da je vakat da se pokupi serdžada pod sobom i ode u okupatorsku i razvratnu Evropu, jer ispade da su jači od nas i da se ne vrijedi ovdje više boriti.

E baš sam ljuta, j**em ti! :x
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#9

Post by terapija »

To sto se tebi desilo je zesci krimminal, ja mislim da je to cisto huliganstvo i zavist. Ako je parkiranje bilo na OK mjestu, nikome nije smetalo itd.

Ali 1000 puta sam ja dosao u iskusenje kada krenem ili s kesom u ruci, ili s djecjim kolicima, i skontam da nema vise trotoara u gradu niti zelene povrsine, za pjesake.

Dodje mi da nosim cekic sa sobom i lupam sofersajbe papcima ili odvaljujem retrovizore. Zivot ovdje svakodnevno budi raznorane niske porive u ljudima :)
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#10

Post by madner »

Gdje si kod Bice parkirala da ima regularan parking? :?

Predlazem sljedece:
1. Kupovina lava (moze i pittbul, rotweiler ili neka druga miroljubljiva sorta psa)
2. Kupovina zatamnjenih stakala.
3. Ostavljanje otvorenog auta.

Istovremeno ces manje trosit na ishranu plemenite zivotinje, a svi cemo lakse disat.
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#11

Post by zaphodia »

Mirci - ista stvar!!

Fakat uvijek doooooobro pripazim gdje se parkiram, i sa novim i sa starim, jer i mene nervira pun trotoar auta. Nekad, kad se provlačim izmedju pustih auta i kretenskih vozača, mi ZAISTA dodje da zavarim na prednji blatobran šipku, prag od pruge, nešto, i da lomim oko sebe.

Ali ovo... E stvarno ne razumijem!!! Opet i opet i opet!!! Mislim - da Bog da mi ovo bio najveći problem u životu, sve to stoji, ali :x :x :x :x !!!!!
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#12

Post by zaphodia »

@madner,


Skroz je "regularna" ona lijeva strana... Fino ga bočno metnula izmedju dva druga auta. I što je najtužnije - ja kod Bicha nosom povirila nisam ima ravno 2 godine.


E, na nos mi je pizza izašla.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#13

Post by madner »

zaphodia wrote: Ali ovo... E stvarno ne razumijem!!! Opet i opet i opet!!! Mislim - da Bog da mi ovo bio najveći problem u životu, sve to stoji, ali :x :x :x :x !!!!!
Ako ti je utjeha, osoba sa tim mentalnim sklopom sigurno nece nikad imati novo auto. I ostat ce mu najveci domet da para tuda.

Osim ako nije bivsi / bivsa, oni mogi biti mnogo zli. :x
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#14

Post by Amazonka27 »

i ja sam to pomislila :D mozda je i komsija sa III sprata :D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#15

Post by Lace »

madner wrote:
zaphodia wrote: Ali ovo... E stvarno ne razumijem!!! Opet i opet i opet!!! Mislim - da Bog da mi ovo bio najveći problem u životu, sve to stoji, ali :x :x :x :x !!!!!
Ako ti je utjeha, osoba sa tim mentalnim sklopom sigurno nece nikad imati novo auto. I ostat ce mu najveci domet da para tuda.

Osim ako nije bivsi / bivsa, oni mogi biti mnogo zli. :x
ili bivsa tvog sadasnjeg ili nekog s kim se "druzis" :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#16

Post by madner »

Lace wrote:
madner wrote:
zaphodia wrote: Ali ovo... E stvarno ne razumijem!!! Opet i opet i opet!!! Mislim - da Bog da mi ovo bio najveći problem u životu, sve to stoji, ali :x :x :x :x !!!!!
Ako ti je utjeha, osoba sa tim mentalnim sklopom sigurno nece nikad imati novo auto. I ostat ce mu najveci domet da para tuda.

Osim ako nije bivsi / bivsa, oni mogi biti mnogo zli. :x
ili bivsa tvog sadasnjeg ili nekog s kim se "druzis" :D
Nista bez lava, on ne pita za vjeru i naciju. :D
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#17

Post by zaphodia »

A možda je brat od komšije sa III-eg koji radi sa najboljom dugaricom cure koja je sestra od momka koji sad fura sa bivšom curom jednog tipa što sam ga vidjela sa ženom od kolege koji je prvo koljeno sa likom u čiju kafanu izlazi mali Mehin koji se upucavao mojoj jaranici ljetos na moru a ona meni ispričala?


Sve je moguće u ovom gradu i čudni su puti Gospodnji...

Lav je samohrana majka troje maloljetne djece, te zakon svih svemirskih zakona i koliko danas odoh nafatat jednog za auta. Bolje živ lav na zadnjem sjedištu, nego baumtree i CD na retrovizoru!
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#18

Post by Amazonka27 »

zaphodia wrote:A možda je brat od komšije sa III-eg koji radi sa najboljom dugaricom cure koja je sestra od momka koji sad fura sa bivšom curom jednog tipa što sam ga vidjela sa ženom od kolege koji je prvo koljeno sa likom u čiju kafanu izlazi mali Mehin koji se upucavao mojoj jaranici ljetos na moru a ona meni ispričala?
:lol: :thumbup: :D

Ma nemoj se sikirati, ne mozes tu nista promjeniti. I meni tri puta obise vikendicu, prosle godine 2 puta u hefti, ove godine jednom. Sta da se radi? Ufatili lika sto ima u blizini kucu, koji dobro zna da nismo nikakvi bogatasi i da nece nista vrijedno ukrasti. Ukrali starom mobitel iz auta, bezze mobitel al pun brojeva, nece ni 50 KM za njega biti dobar. Svijet je takav postao nazalost, zavidan i pakostan
User avatar
Isabell
Posts: 379
Joined: 04/07/2005 14:45
Location: Sarajevo

#19

Post by Isabell »

Pa mozemo osnovati i klub OGREBANIH.
I vjerujem da ce se svi vlasnici auta u ovom gradu uclaniti.
No sikiriki, svima nam se to dogodilo :)
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#20

Post by zaphodia »

E vala, nek' sam na forumu i nek' napisah! Ko, malo mi lakše sad....

:thumbup: :kiss:


Juče i danas malo zagledam novija auta oko sebe i uistinu: SVAKO TRECE (3) ima "ćizu" preko vrata.
Osnujemo "Klub Oštećenih Imalaca Stvari Oštećenih Od Strane Oštećenih Umova", pa se fino uvežemo u network za razmjenu informacija kod kojeg majstora otići kad ti zaparaju auto, gdje kupiti najveći proizveden katanac za kapiju, kako pronaći najgolemijeg gradskog (ili prigradskog) jalijaša koji će kvalitetno i učinkovito zamoliti dotičnog komšiju da fino vrati posudjeno ili da nadje bazu ovih što paraju auta (ovog potonjeg se eventualno može plaćati od članarina, i to sa sve porezima i osiguranjima, jer će lik biti stalno zaposlen).
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#21

Post by Lisac »

gosn. beeblebrox bi vjerovatno rekao hau abaut tjrajin' to juz d kasko, no to je vec naknadna pamet obzirom da je kasno za nazvati policiju :D
ja bih rekao :D instant karma proradila gadeci se nad izborom mjesta za izlazak :D bilo kako bilo sve se lakshe podnosi uz pan-galaktichki gargle blaster :D :D :D

i da, nije zgoreg ne parkirati auta tamo gdje ti mislish da ne smetaju, no tamo gdje saobracajni znak kazhe da ne smetaju :D :D ali ovo je vec smartassing, ali nisam mogao odoljeti :D
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#22

Post by zaphodia »

Vidim, pročita se tu i tamo nešto, a lijane? :)

1. policiju za ogrebotinu nikad nije kasno nazvat', nije da bi se ja sjetila da varam - A. Dent mi pripomenuo;

2. Kad sam izašla iz narečene lokacije, sama već lagano zgadjena atmosferom, te vidjeh učinjenu mi štetu, odustah od povratka na brod i spavanje, pa u jednom bircu lociranom na jednom O V O L I K O M parkingu, naručih sebi, kafani i konobaru po triple pan-galaktički gargle blaster;

3. Nemoj mi smartassinga, jazbine ti i svih ti lisičića u njoj, znakovi su tu više zbog Vogona. I sam znaš kakvi su kad im zabraniš da recituju...


Ni ja nisam mogla odoljeti. :D
ulpinian
Posts: 482
Joined: 21/09/2007 23:45

#23

Post by ulpinian »

mIRCerka wrote:Kad su pokusali moju bubu ukrasti, ja sam rekla DABOGDA IM MATERI ZA LIJEKOVA TREBALO NE IMALI DOVOLJNO...
da, to je samo auto i da ja sam kupila auto a ne ono mene, ali ja sam za te pare krv pishala...i da, materijalista sam...

spank me!
po forumu... :D
baxus
Posts: 1209
Joined: 29/10/2005 16:31

#24

Post by baxus »

bas nedavno, hodam po jednoj zapadnoevrposkoj metropoli, parkiran bmw 1, nov, jos mu gume cupave...
zagreban krvnicki do lima sa suvozaceve strane
poslije zapazam, svako 5 bolje auto zagrebano
i pomislih kako je svijet svugdje isti...
Lisac
Posts: 1348
Joined: 16/04/2004 09:22

#25

Post by Lisac »

1,2,3 taksativna si ti :D :D prochita se, tu i tamo, neshto poput obavjeshtenja o pripajanju HVB-CP UniCredit ZABA :D i promijeni transakcijskih brojeva :D :D shto ima direktne implikacije na transfer mog LD-a iz jedne u drugu seharu :D :D a douglas mi dodje kao terapija i vrelo univerzalnih mudrosti :D bitno je znati da je odgovor na pitanja svih pitanja bio 42 i prije no je dan brown nauchio kako se sluzhiti tastaturom i nedostatcima mashte kod svekolikog chitateljstva :D :D
a shto se ogrebotine tiche, ja bih je ostavio :D protiv uroka :D kao shto i jesam :D a i manje se chovjek nervira kasnije :D kad dodju druge ogrebotine koje cesh sama napraviti :D :D
Post Reply