Dozvola za oruzje

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
nookey
Posts: 1021
Joined: 13/10/2010 21:42

#1676 Re: Dozvola za oruzje

Post by nookey »

Ma Dino Osmankadic. Meni se svidjela njegova bolje 12 da ti sudi nego 6 da te nosi...
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1677 Re: Dozvola za oruzje

Post by Guadalajara »

Poznajem jednog zaštitara...Čovjek sa posla sjeo u auto..hoće kući...k'o pošao da se malo sagne...i sam sebe povrijedi. Valjda je bio neki Glok 9mm . :roll:

Nije toliko zbog zakona, jebeš i kazne i prekršaje. Zdravlje i život je na prvom mjestu.

Ovi što hoće da hodaju sa metkom u cijevi preporučujem starije modele 6.35 ili 7.65.
acer5101
Posts: 431
Joined: 06/08/2012 09:42

#1678 Re: Dozvola za oruzje

Post by acer5101 »

MorningStar wrote: 23/05/2021 18:28
acer5101 wrote: 20/05/2021 11:49 Ima li neko pouzdanu informaciju kakva je procedura kad se sva papirologija prikupi i dostavi u PU radi izdavanje rješenja tj. dozvole za nabavu oružja?
Prikupio sve, ljekarsko, obuka i dostavio sve u PU 15.04. i još nikad se nisu javili.
Pa su mi rekli da sad komisija treba da izda rješenje. Zar je potrebno toliko vremena da se izda rješenje? Kontam da ovi u PU ne očekuju da ih poguram ili da neko urgira :)?
Zavisi kad komisija u tvojoj PU zasjeda - ako imas srece pa ublizu nakon sto si predao a nema puno zahtjeva ide brzo.Ako ti se potrefilo pa je komisija skoro zasjedala valja ti cekati - negdje zasjeda svaka tri mjeseca negdje svakih 6 i tako..
Znaci, ipak zasjeda komisija za izdavanje rješenja.
Ja konto, kad prikupiš sve i završiš obuku da oni u nekom kratkom periodu izdaju rješenje za nabavku oruzja.

U svakom slučaju hvala na odgovoru
User avatar
Dozer
Posts: 28378
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1679 Re: Dozvola za oruzje

Post by Dozer »

zigson wrote: 08/05/2021 01:57 S druge strane, dozvole za takmicare im omogucavaju da nose oruzje u kutijama koje su namjenjene za oruzje i oni ih ne smiju nositi uz sebe, dok ti smijes i moras.
Ako grijesim nek me neko ispravi
Nisam siguran da postoje "dozvole za takmicare". Koliko znam, postoji samo jedna dozvola, a to je ova zakonska za posjedovanje i nosenje.

Nosenje oruzja u namjenskim kutijama je stvar takmicarskog pravilnika (IPSC) o dolasku na streliste, te nacinu donosenja oruzja na isto (u namjenskoj kutiji, ili torbici, bez okvira u pistolju i municije u okviru).
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#1680 Re: Dozvola za oruzje

Post by ruud »

šta smo ono rekli kol'ko košta papirologija i kol'ko traje :D :D
acer5101
Posts: 431
Joined: 06/08/2012 09:42

#1681 Re: Dozvola za oruzje

Post by acer5101 »

ruud wrote: 24/05/2021 16:08 šta smo ono rekli kol'ko košta papirologija i kol'ko traje :D :D
Mene je došlo do sad:

100 zahtjev
100 mup ispit
150 tehnicko poznavanje
60 ljekarsko

i bice tu jos nesto, tipa oruzni
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#1682 Re: Dozvola za oruzje

Post by ruud »

živ ti ja
zigson
Posts: 2970
Joined: 04/04/2015 22:17

#1683 Re: Dozvola za oruzje

Post by zigson »

Pucal se :D

Image

100m, nije neka pljacka ali tek mi je 2. put da pucam iz :fazlija:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#1684 Re: Dozvola za oruzje

Post by RagibUzoriti »

Ja se nadam da ce streljana na Žuči biti uskoro otvorena :D
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#1685 Re: Dozvola za oruzje

Post by Warhead »

Nakon godinu i kusur dana procedura, cekanja i testiranja napokon sam dobio rjesenje iz MUP-a da mogu kupiti pistolj. Gledao sam sta imaju u KM Tradeu i ovo mi je trenutno u uzem izboru:

- Glock 17/19 Gen 5, 1.450 KM
- Glock 19X, 1.550 KM (tri okvira dodju)
- Beretta APX, 1.750 KM

Osim ovoga trazio sam da vidim i CZ P-10C, ali ga nemaju i nece ga ni imati prije kraja ove godine.

Beretta APX mi je zaista lijep pistolj, estetski i ergonomski bolji od Glockova. Medjutim, prvo sto me odbija je cijena. Ne kontam kako APX koji je u svakoj drugoj zemlji jeftiniji od Glocka (cijena u USA je oko 400 USD) kod nas kosta 1.750 KM? :-? Je li ima neki razlog za ovakvu cijenu kod nas? Takodjer, prema svemu sto mogu procitati, za APX je mnogo teze nabaviti dodatke jer nikada nije masovnije zazivio kao Glock.

Glockovi 17/19/19X se osim po velicini, kako sam shvatio, medjusobno ne razlikuju mnogo po funkcionalnosti. Za razliku od Berette, u svijetu je mnogo lakse doci do dodataka. Ne znam kakva je situacija kod nas po tom pitanju. Pretpostavljam slicna.

Dakle, kakvi su vasi savjeti? Sta od ovoga kupiti kao prvi pistolj? Koristio bih ga za povremeno gadjanje u streljani i za eventualno nosenje prilikom outdoor aktivnosti.

I da, u KM Tradeu nemaju crnu Berettu APX vec samo u FDE boji koja je slicna boji Glocka 19X (coyote color). Ne znam sta mislite o toj boji u odnosu na klasicnu crnu? Je li osjetljivija i ima li neku bitnu prednost u odnosu na klasicnu crnu?
acer5101
Posts: 431
Joined: 06/08/2012 09:42

#1686 Re: Dozvola za oruzje

Post by acer5101 »

Warhead wrote: 22/07/2021 18:54 Nakon godinu i kusur dana procedura, cekanja i testiranja napokon sam dobio rjesenje iz MUP-a da mogu kupiti pistolj. Gledao sam sta imaju u KM Tradeu i ovo mi je trenutno u uzem izboru:

- Glock 17/19 Gen 5, 1.450 KM
- Glock 19X, 1.550 KM (tri okvira dodju)
- Beretta APX, 1.750 KM

Osim ovoga trazio sam da vidim i CZ P-10C, ali ga nemaju i nece ga ni imati prije kraja ove godine.

Beretta APX mi je zaista lijep pistolj, estetski i ergonomski bolji od Glockova. Medjutim, prvo sto me odbija je cijena. Ne kontam kako APX koji je u svakoj drugoj zemlji jeftiniji od Glocka (cijena u USA je oko 400 USD) kod nas kosta 1.750 KM? :-? Je li ima neki razlog za ovakvu cijenu kod nas? Takodjer, prema svemu sto mogu procitati, za APX je mnogo teze nabaviti dodatke jer nikada nije masovnije zazivio kao Glock.

Glockovi 17/19/19X se osim po velicini, kako sam shvatio, medjusobno ne razlikuju mnogo po funkcionalnosti. Za razliku od Berette, u svijetu je mnogo lakse doci do dodataka. Ne znam kakva je situacija kod nas po tom pitanju. Pretpostavljam slicna.

Dakle, kakvi su vasi savjeti? Sta od ovoga kupiti kao prvi pistolj? Koristio bih ga za povremeno gadjanje u streljani i za eventualno nosenje prilikom outdoor aktivnosti.

I da, u KM Tradeu nemaju crnu Berettu APX vec samo u FDE boji koja je slicna boji Glocka 19X (coyote color). Ne znam sta mislite o toj boji u odnosu na klasicnu crnu? Je li osjetljivija i ima li neku bitnu prednost u odnosu na klasicnu crnu?
Zastupnik za Berettu u BiH je Shot Zenica, tako da mislim tamo mozes proci sa boljom cijenom. A pored toga imaju puno veći izbor pištolja, HS, Sig. i svakako cijene su povoljnije.
Moja preporuka je da se najavis kod njih i odes malo pogledati.

Sam pristup kupcu i profesionalnost te osvoji ;)
misaoni
Posts: 154
Joined: 06/08/2011 18:54
Location: Sarajevo

#1687 Re: Dozvola za oruzje

Post by misaoni »

Kad se predaje zahtjev, tamo kazes za razlog nabavke: lična zaštita.
Lična zaštita nema smisla ako pištolj ne nosiš sa sobom.

U KS se dobije dozvola za posjedovanje i nošenje oružja.
Nošenje znači, u krajnjem, 24 sata pištolj uz vas. To je vaše pravo. Sem na mjestima na kojim je to zabranjeno (institucije, ugostiteljski objekti i sl).
Nošenje znači da se pištolj ne smije primjetiti od drugih lica. Čak i policija u civilnoj odjeći mora poštovati ovo pravilo. Prema zakonu u KS, pri ovom nošenju, okvir sa municijom može biti u pištolju, ali metak ne smije biti u cijevi.

Pored pojma nošenje postoji pojam prenošenje. Tada je pištolj negdje pored vas, recimo u pretincu suvozača, ili u nekom koferu. U tom slučaju, municija mora biti odvojena od pištolja.

Niti u jednom slučaju, vaš pištolj ne smije biti dostupan drugim licima.

Potvrda koju izdaju bilo koji organi unutar BiH, važi na području cijele BIH i nikada ne dopustite da vas neki policajac ubjedi drugačije.
Može vam neko i uzeti pištolj, policiji ga morate dati ako traže, ali nikad ne potpisujte prekršajni nalog koji bi vam ponudili da potpišete jer ste nosili sa sobom pištolj. Naravno, ukoliko bi napravili stvarno prekršaj, tipa mahanje pištoljem, to je nešto drugo.
acer5101
Posts: 431
Joined: 06/08/2012 09:42

#1688 Re: Dozvola za oruzje

Post by acer5101 »

misaoni wrote: 23/07/2021 23:06 Kad se predaje zahtjev, tamo kazes za razlog nabavke: lična zaštita.
Lična zaštita nema smisla ako pištolj ne nosiš sa sobom.

U KS se dobije dozvola za posjedovanje i nošenje oružja.
Nošenje znači, u krajnjem, 24 sata pištolj uz vas. To je vaše pravo. Sem na mjestima na kojim je to zabranjeno (institucije, ugostiteljski objekti i sl).
Nošenje znači da se pištolj ne smije primjetiti od drugih lica. Čak i policija u civilnoj odjeći mora poštovati ovo pravilo. Prema zakonu u KS, pri ovom nošenju, okvir sa municijom može biti u pištolju, ali metak ne smije biti u cijevi.

Pored pojma nošenje postoji pojam prenošenje. Tada je pištolj negdje pored vas, recimo u pretincu suvozača, ili u nekom koferu. U tom slučaju, municija mora biti odvojena od pištolja.

Niti u jednom slučaju, vaš pištolj ne smije biti dostupan drugim licima.

Potvrda koju izdaju bilo koji organi unutar BiH, važi na području cijele BIH i nikada ne dopustite da vas neki policajac ubjedi drugačije.
Može vam neko i uzeti pištolj, policiji ga morate dati ako traže, ali nikad ne potpisujte prekršajni nalog koji bi vam ponudili da potpišete jer ste nosili sa sobom pištolj. Naravno, ukoliko bi napravili stvarno prekršaj, tipa mahanje pištoljem, to je nešto drugo.
Pojašnjenje, vaša iskustva, nošenje pištolja po drugim kantonima i entitetu. Jel vadite magacin?
Kao onaj u Zenici što kaže da je pištolj napunjen ako je magacin u njemu, nidje veze, al hajd se ti sa budalom nagovori
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#1689 Re: Dozvola za oruzje

Post by stubrijez »

Nesto gledam zadnjih godina, imaju dvije vrste ljudi... ovi pametniji sto se slikaju za njemacku vizu i ovi sto se slikaju za oruzani list
acer5101
Posts: 431
Joined: 06/08/2012 09:42

#1690 Re: Dozvola za oruzje

Post by acer5101 »

stubrijez wrote: 26/07/2021 11:44 Nesto gledam zadnjih godina, imaju dvije vrste ljudi... ovi pametniji sto se slikaju za njemacku vizu i ovi sto se slikaju za oruzani list
Zajeb'o si se. Za oružni ne treba slika ;) (ne oružani :P)
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#1691 Re: Dozvola za oruzje

Post by stubrijez »

A skonto si vidim poentu... :lol:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1692 Re: Dozvola za oruzje

Post by mali Ninja »

acer5101 wrote: 26/07/2021 10:33

Pojašnjenje, vaša iskustva, nošenje pištolja po drugim kantonima i entitetu. Jel vadite magacin?
Kao onaj u Zenici što kaže da je pištolj napunjen ako je magacin u njemu, nidje veze, al hajd se ti sa budalom nagovori
Zakon je da se okvir mora odvojiti od oružja prilikom nošenja i držanja oružja.
A lično mislim da je nepotrebno imati okvir u oružju tokom nošenja.
Ne postoji streliste na koje možete ući sa okvirom u oružju makar okvir bio bez metaka...
Ne razumijem ni zašto je ljudima teško ispostovati taj zakon, pa samo ubica nosi spremno oružje, napunjeno, metak u cijevi itd... Ako nisi ubica, uopšte ti ne smeta imati odvojen magacin, toliko.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1693 Re: Dozvola za oruzje

Post by mali Ninja »

zigson wrote: 06/07/2021 17:25 Pucal se :D

Image

100m, nije neka pljacka ali tek mi je 2. put da pucam iz :fazlija:
Ne zezaj, ja na 50m sa vazdusnom bolju grupaciju napravim :D :D
zigson
Posts: 2970
Joined: 04/04/2015 22:17

#1694 Re: Dozvola za oruzje

Post by zigson »

mali Ninja wrote: 26/07/2021 21:28
zigson wrote: 06/07/2021 17:25 Pucal se :D

Image

100m, nije neka pljacka ali tek mi je 2. put da pucam iz :fazlija:
Ne zezaj, ja na 50m sa vazdusnom bolju grupaciju napravim :D :D
Jos sam iz lezeceg stava pucao, sramota :lol:

@mali Ninja pa nije pistolj spreman ako je okvir u njemu. Po meni je taj zakon po kantonima besmislen.
Ok, postujem za metak u cijevi, ali okvir treba da bude u pistolju. Koji ce ti klinac onda uopste. Ostavi ga u sefu rasklopljenog
acer5101
Posts: 431
Joined: 06/08/2012 09:42

#1695 Re: Dozvola za oruzje

Post by acer5101 »

zigson wrote: 26/07/2021 22:43
mali Ninja wrote: 26/07/2021 21:28

Ne zezaj, ja na 50m sa vazdusnom bolju grupaciju napravim :D :D
Jos sam iz lezeceg stava pucao, sramota :lol:

@mali Ninja pa nije pistolj spreman ako je okvir u njemu. Po meni je taj zakon po kantonima besmislen.
Ok, postujem za metak u cijevi, ali okvir treba da bude u pistolju. Koji ce ti klinac onda uopste. Ostavi ga u sefu rasklopljenog
Istog sam mišljenja kao Zigson. Dozvola je izdate za licnu zastitu, pa sad ne dao Bog da zatreba da te vidim što ćeš ga iskoristiti. Ako bi imao sreće na kraju bi okarakterisali kao prekoračenje nužne odbrane ;), jer bi zakasnio da reaguješ u toku :D :D :D
A na strelištu svakako moraš imati prazan i izvadjen okvir
zigson
Posts: 2970
Joined: 04/04/2015 22:17

#1696 Re: Dozvola za oruzje

Post by zigson »

acer5101 wrote: 27/07/2021 08:51
zigson wrote: 26/07/2021 22:43

Jos sam iz lezeceg stava pucao, sramota :lol:

@mali Ninja pa nije pistolj spreman ako je okvir u njemu. Po meni je taj zakon po kantonima besmislen.
Ok, postujem za metak u cijevi, ali okvir treba da bude u pistolju. Koji ce ti klinac onda uopste. Ostavi ga u sefu rasklopljenog
Istog sam mišljenja kao Zigson. Dozvola je izdate za licnu zastitu, pa sad ne dao Bog da zatreba da te vidim što ćeš ga iskoristiti. Ako bi imao sreće na kraju bi okarakterisali kao prekoračenje nužne odbrane ;), jer bi zakasnio da reaguješ u toku :D :D :D
A na strelištu svakako moraš imati prazan i izvadjen okvir
Pa ja ko je isreeniran sad da u sekundi okvir stavi u pistolj i da repetira? Mozda 1% ljudi.
Ako bi ne dao Bog doslo do toga dok nadjes okvir, pa pistolj, pa dok stavis, pa ti ispadne, ili naopako krenes da stavis, hahaha nigdje te..
User avatar
Haris.ba
Posts: 24758
Joined: 08/09/2005 20:08

#1697 Re: Dozvola za oruzje

Post by Haris.ba »

Zakon je glup, i to namjerno je napisan glup.

Pa se raspravlja u jednom kantonu moze okvir, u drugom ne moze, pa ko biva ne moze metak u cijevi (sta god to znacilo na danasnjim modernim pistoljima).

Ko zeli da nosa pistolj nek ga nosa skrivenog sa okvirom i mecima. Ako pistolj nije na osobi, normalno da treba okvir da je izvan pistolja.

Da ne kazem da je glupost da ne mozes legalno imati poluautomatsko oruzje sa istom procedurom ko i za pistolj. Samo da bude razlika da se ne smije nosati izvan kutije. Samo u kuci, na strelistu i lovistu se moze nosati.

Ali, to smo mi izglasali.
saabsa
Posts: 1853
Joined: 07/10/2009 01:17

#1698 Re: Dozvola za oruzje

Post by saabsa »

Jednom prilikom me kod autobuske u lukavici zaustavi nekakva njihova jednica SAJ ili kako je već zovu (duge cijevi, maske ,pičke materine ko da su u rat krenuli) i igrom slučaja nisam imao oružje kod sebe, ostalo mi u firmi i nakon što su pitali imam li oružje kažem nemam, ali inače imam, e sad kad ste me već zaustavili daj mi recite kakva je procedura kad ulazim u RS a imam oružje pošto mi je firma relativno blizu i često pređem tamo.
Kaže drot fino "nemam pojma ,ja da te zaustavim i da imaš dozvolu pustio bih te bez ikakvog peglanja, a možda bi te kolega koji je samnom peglao oko toga.. Kako po zakonu nosite vi iz federacije kad ste ovde e to ti ne bih znao reći,"
Pa jbt svakih par kilometara u ovoj državi drugi zakoni, u 15km možeš se naći u četiri područja sa različitim zakonima, Sarajevski, Ze-Do, Srednjobosanski i RS...
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1699 Re: Dozvola za oruzje

Post by mali Ninja »

zigson wrote: 27/07/2021 10:52
acer5101 wrote: 27/07/2021 08:51

Istog sam mišljenja kao Zigson. Dozvola je izdate za licnu zastitu, pa sad ne dao Bog da zatreba da te vidim što ćeš ga iskoristiti. Ako bi imao sreće na kraju bi okarakterisali kao prekoračenje nužne odbrane ;), jer bi zakasnio da reaguješ u toku :D :D :D
A na strelištu svakako moraš imati prazan i izvadjen okvir
Pa ja ko je isreeniran sad da u sekundi okvir stavi u pistolj i da repetira? Mozda 1% ljudi.
Ako bi ne dao Bog doslo do toga dok nadjes okvir, pa pistolj, pa dok stavis, pa ti ispadne, ili naopako krenes da stavis, hahaha nigdje te..
E sad dečki ozbiljno, ili ja nisam sa ove planete ili vi nešto pogrešno percipirate.
Prvo rekao sam da ubice nose spremne pištolje, a ne da je pištolj sa punim okvirom spreman, iako jeste jer samo stavljanje metka u cijev se može odraditi za manje od sekundu, od nogu, rukom, od remen isl...
Drugo, to što nosilac dozvole i oružja nije vješt da brzo reaguje je njegova krivica što nikada nije otišao na streliste nego tegli 1-2 kg kroz grad, vuca po autu isl, a ne zna ništa o svome oružju.
Iz ovog drugog izdvajam i one koji ponekad odu na streliste, opale koji metak sa antifonima i opet da Nedo Bog njegovo oružje slučajno opalio, on bi umro od straha bez da ga ista dotakne, jer sam pucanj je glasan.
Treće, mislim da ne postoji situacija, osim ako ti čovjek iz čista mira pridje, strese par komada u prsa ili te opali šakom pa te onesvijesti, da nemaš vremena staviti okvir u pištolj i nategnuti... U tim situacijama čista mira ti ne pomaže možda ni da oružje držiš u ruci sa metkom u cijevi, faktor iznenađenja...
Četvrto, kad dobijete dozvolu, nabavite oružje, upoznajte dobro svoje oružje, zavolite oružje, rastavite ga, čisto ponovo očistite, podmazite, izvedite ga na streliste, pucajte sa antifonima i bez, pucajte brže, sporije, cejfite i uživajte u tome, a ako ne volite oružje i sve što ono pruža, onda nemojte ni nositi, stavite u sef za ne daj Bože :thumbup: .
Ima još tačaka, ali za sada mi se ne da pisati :)
zigson
Posts: 2970
Joined: 04/04/2015 22:17

#1700 Re: Dozvola za oruzje

Post by zigson »

mali Ninja wrote: 27/07/2021 22:51
zigson wrote: 27/07/2021 10:52

Pa ja ko je isreeniran sad da u sekundi okvir stavi u pistolj i da repetira? Mozda 1% ljudi.
Ako bi ne dao Bog doslo do toga dok nadjes okvir, pa pistolj, pa dok stavis, pa ti ispadne, ili naopako krenes da stavis, hahaha nigdje te..
E sad dečki ozbiljno, ili ja nisam sa ove planete ili vi nešto pogrešno percipirate.
Prvo rekao sam da ubice nose spremne pištolje, a ne da je pištolj sa punim okvirom spreman, iako jeste jer samo stavljanje metka u cijev se može odraditi za manje od sekundu, od nogu, rukom, od remen isl...
Drugo, to što nosilac dozvole i oružja nije vješt da brzo reaguje je njegova krivica što nikada nije otišao na streliste nego tegli 1-2 kg kroz grad, vuca po autu isl, a ne zna ništa o svome oružju.
Iz ovog drugog izdvajam i one koji ponekad odu na streliste, opale koji metak sa antifonima i opet da Nedo Bog njegovo oružje slučajno opalio, on bi umro od straha bez da ga ista dotakne, jer sam pucanj je glasan.
Treće, mislim da ne postoji situacija, osim ako ti čovjek iz čista mira pridje, strese par komada u prsa ili te opali šakom pa te onesvijesti, da nemaš vremena staviti okvir u pištolj i nategnuti... U tim situacijama čista mira ti ne pomaže možda ni da oružje držiš u ruci sa metkom u cijevi, faktor iznenađenja...
Četvrto, kad dobijete dozvolu, nabavite oružje, upoznajte dobro svoje oružje, zavolite oružje, rastavite ga, čisto ponovo očistite, podmazite, izvedite ga na streliste, pucajte sa antifonima i bez, pucajte brže, sporije, cejfite i uživajte u tome, a ako ne volite oružje i sve što ono pruža, onda nemojte ni nositi, stavite u sef za ne daj Bože :thumbup: .
Ima još tačaka, ali za sada mi se ne da pisati :)
Sve sam to uradio, i radim i dalje, i opet se ne bih usudio nositi pistolj sa izvadjenim okvirom.

Shvatam ja sta ti zelis da kazes, ali po meni je samo besmisleno nositi okvir van pistolja. Pa moze se desiti npr. Da se metak malo pomjeri i ne mozes okvir staviti, ili da zaglavi. Opet komplikovano kako god, i ne dao Bog da dodjem u tu situaciju, ali sve u svemu nisam se sekunde pokajao ni zbog cega.

A stoji ti ta i za ove strasljive.. :lol:
Ja volim opaliti bez antifona da mi zazuji u usima to mi je zadovoljstvo :lol:
Post Reply