Nova Dzamija u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#101

Post by callmethebreeeze »

venera888 wrote:kome smetaju dzamije neka ide u RS..tamo ce biti rahat od dzamija
ma 'ajde :-)
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#102

Post by fantom slobode »

_BosanaC wrote:
fantom slobode wrote:
fixer wrote: :? :? :? jesti ti normalan. koji su ti to argumenti za izgradnju dzamija i ne izgradnju parkova. park imas u drugom gradu i dovoljan je(udaljem sat vremena autom) a dzamiju imas udaljenu manje od 5 minuta, i potrebna je jos jedna bliza. s duznim postovanjem za tvoju majku, jel ti zaista mislis da je realno zrtvovati parking za hiljade gradjana samo da bi tvoja mama bila sigurna da ne slomi nogu po ledu? pa ako ti ne brines o njoj, zasto bi svijet? ako te toliko strah sta ce biti s njom, otprati je ti ili odvezi. svasta
Ma ovi sto su bili za ekologiju se odselise iz Sarajeva, prije nego sto poce zagadjenje sa okolnih brda, malo je ostalo pravih ljubitelja parkova u gradu, a i zbog istih stari parkovi nam se pretvorise u groblja.
Nisam ja protiv izgradnje parkova, pa makar samo drvece posadili i koju klupu postavili, nego mi u interesu da mi mama moze otici do dzamije, svakako zena nema u ovom momentu nikakav drugi hobi, osim sto se brine da li ce se izdati stan na carsiji ili nece.Hvala bogu, pa se eto neko brine za moju mamu da se ne polomi do Magribije, lijepo je vidjeti da se drustvo brine za socijalni zivot penzionera, ubila bi se jadna u stanu, samo bi se premjestala sa jedne na drugu terasu, a i to je za nju postalo podaleko, stari se zeznuo kada je u komunizmu uzimao stan, pretjerao ga vala sa kvadratima.Ja radim, pa ne stignem da je pratim do dzamije, a sa autom se i ne isplati, guzva je u gradu.Parking me ne interesuje, svakako imamo garazu, a stari nije u formi da vrti volanom, eno je zjapi prazna, valja meni za parkinga, kada ih posjetim jednom mjesecno.
Jel' u te sto odselise racunas i sebe?
Gluho bilo, ne pokazuj na sebe.Cist zrak i najveci gradski park su daleko od mene.A valjda si se i ti nadisao smoga, makar mi se tako cini.
Samo se brinem da napokon proradi dzamija u naselju Ciglane, ne bih da odgode otvaranje.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#103

Post by obuca »

e maco maco nije bljak vec je tako. sto da oni koji misle da je pretjerano vise graditi po SA odsele. nek odsele oni kojima je malo :D aj zivila
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#104

Post by callmethebreeeze »

meni niko da odgovori, zar nema dzemat na ciglanama? i sta fali dzematu? ne mora se svuda praviti nova dzamija sa munarom :-)
mala od skandala
Posts: 207
Joined: 10/09/2007 15:24
Location: tamo gdje je sve po mom

#105

Post by mala od skandala »

Ergot wrote:
venera888 wrote:kome smetaju dzamije neka ide u RS..tamo ce biti rahat od dzamija
Ne, nego kome trebaju tri dzamije po glavi stanovnika neka ide u Saudiju ili koju vec teokratsku pizdu materinu. Da imate zrno mozga, ko sto nemate, dzamije biste gradili po tom istom RS koji je za tebe, ocito, strana zemlja ili sta vec. Kokosko jedna.
Bravo ergot! :-D
Jutros si doručkovao, vidim :D
sasanjo
Posts: 127
Joined: 16/05/2007 22:22
Location: rajvoSa

#106

Post by sasanjo »

callmethebreeeze wrote:meni niko da odgovori, zar nema dzemat na ciglanama? i sta fali dzematu? ne mora se svuda praviti nova dzamija sa munarom :-)
ima jedan
tj na kosevskom je
a onaj sto je bio na ciglanama sad je lora tu...
ma kazem vam ja
ustaska zavjera :D :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#107

Post by Tesssa »

callmethebreeeze wrote:meni niko da odgovori, zar nema dzemat na ciglanama? i sta fali dzematu? ne mora se svuda praviti nova dzamija sa munarom :-)
mislim da nema toga vise...

Al eno u Tepebasinoj jedne, kome je mrsko do Magribije ili Alipasine silaziti
:-)

Uostalom, koliko sam ja cula, dzamija na Ciglanama se nece graditi.
Last edited by Tesssa on 25/01/2008 14:10, edited 1 time in total.
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#108

Post by malamaca »

obuca wrote:e maco maco nije bljak vec je tako. sto da oni koji misle da je pretjerano vise graditi po SA odsele. nek odsele oni kojima je malo :D aj zivila
ne trebaju da idu ni jedni ni drugi, zato sam rekla bljak za oba komenara.
zivila i ti meni :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#109

Post by fantom slobode »

callmethebreeeze wrote:meni niko da odgovori, zar nema dzemat na ciglanama? i sta fali dzematu? ne mora se svuda praviti nova dzamija sa munarom :-)
Ma ima dzemat, ne fali mu nista, osim munare, tako mi makar mater stalno govori.
A ima jos jedan problem, nova munara, ali bez dzamije.

Image
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#110

Post by callmethebreeeze »

sasanjo wrote:
callmethebreeeze wrote:meni niko da odgovori, zar nema dzemat na ciglanama? i sta fali dzematu? ne mora se svuda praviti nova dzamija sa munarom :-)
ima jedan
tj na kosevskom je
a onaj sto je bio na ciglanama sad je lora tu...
ma kazem vam ja
ustaska zavjera :D :D
a, e ne more tako. na jednu loru dvije dzamije sa cetiri munare :D
hejter
Posts: 177
Joined: 04/07/2006 15:59

#111

Post by hejter »

Jedan001 wrote:
Maja_XXX wrote:Mozes li biti malo precizniji,koji parking?
Onaj veliki parking ispred Lore samoposluge gdje su kafici Rio, Paris i London .
Ma cisto sumnjam, gdje ce tamo pravit dzamiju, nidje veze!
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#112

Post by callmethebreeeze »

fantom slobode wrote:
callmethebreeeze wrote:meni niko da odgovori, zar nema dzemat na ciglanama? i sta fali dzematu? ne mora se svuda praviti nova dzamija sa munarom :-)
Ma ima dzemat, ne fali mu nista, osim munare, tako mi makar mater stalno govori.
A ima jos jedan problem, nova munara, ali bez dzamije.

Image
pa sta fali klanjati u dzematu? mi hudnici u dijaspori to stalno radimo, i malo se ko zali :D
venera888
Posts: 414
Joined: 29/07/2007 15:24

#113

Post by venera888 »

obuca wrote:
venera888 wrote:kome smetaju dzamije neka ide u RS..tamo ce biti rahat od dzamija
ma nemoj gospojo. citiracu te: "grijeska". idi ti u saudijsku arabiju, u irak, afganistan il gdje ima miliJon dzamija na 1m2 pa uzivaj. valjda ce proci i ovo vrijeme zadrtosti i zaludenosti i valjda ce se takvi kao ti smiriti i doci tobe. :x :x :x jel ti jasno
hvala,ali ne hvala....ja sam svoja na svome,,,Bosna ima tradiciju dugu preko 500 godina islama,,,da bi bila vjernik ne trebam ici u Saudiju.Tako je i bit ce do sudnjeg dana
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#114

Post by callmethebreeeze »

dinchy84 wrote:
callmethebreeeze wrote:meni niko da odgovori, zar nema dzemat na ciglanama? i sta fali dzematu? ne mora se svuda praviti nova dzamija sa munarom :-)
mislim da nema toga vise...

Al eno u Tepebasinoj jedne, kome je mrsko do Magribije ili Alipasine silaziti
:-)

Uostalom, koliko sam ja cula, dzamija na Ciglanama se nece graditi.
ja bih svima preporucio dzamiju u tepebasinoj. tu sam ja isao u mekteb. i to prije raja :D
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#115

Post by Dirty Harry »

Ne da mi se sve citati ali ja mislim da treba praviti fabrike umjesto dzamija i jescemo zlatim kasikama :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#116

Post by Tesssa »

callmethebreeeze wrote: ja bih svima preporucio dzamiju u tepebasinoj. tu sam ja isao u mekteb. i to prije raja :D
prije raJa ili prije raTa? :D :D :D
sasanjo
Posts: 127
Joined: 16/05/2007 22:22
Location: rajvoSa

#117

Post by sasanjo »

venera888 wrote:
obuca wrote:
venera888 wrote:kome smetaju dzamije neka ide u RS..tamo ce biti rahat od dzamija
ma nemoj gospojo. citiracu te: "grijeska". idi ti u saudijsku arabiju, u irak, afganistan il gdje ima miliJon dzamija na 1m2 pa uzivaj. valjda ce proci i ovo vrijeme zadrtosti i zaludenosti i valjda ce se takvi kao ti smiriti i doci tobe. :x :x :x jel ti jasno
hvala,ali ne hvala....ja sam svoja na svome,,,Bosna ima tradiciju dugu preko 500 godina islama,,,da bi bila vjernik ne trebam ici u Saudiju.Tako je i bit ce do sudnjeg dana
to si u pravu... "Venero" :D :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#118

Post by _BosanaC »

obuca wrote:bravo komeba. ali ljudi kao venera ne razumiju to
Nije ba do venere, ona i onako nema sta razmisljati :-) :-)
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#119

Post by Ergot »

venera888 wrote:
hvala,ali ne hvala....ja sam svoja na svome,,,Bosna ima tradiciju dugu preko 500 godina islama,,,da bi bila vjernik ne trebam ici u Saudiju.Tako je i bit ce do sudnjeg dana
Al treba otici u Svedsku, pa srati kako treba slagati dzamiju na dzamiju i tjerati ljude u RS? Munafice!
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#120

Post by _BosanaC »

fantom slobode wrote:
_BosanaC wrote:
fantom slobode wrote: Ma ovi sto su bili za ekologiju se odselise iz Sarajeva, prije nego sto poce zagadjenje sa okolnih brda, malo je ostalo pravih ljubitelja parkova u gradu, a i zbog istih stari parkovi nam se pretvorise u groblja.
Nisam ja protiv izgradnje parkova, pa makar samo drvece posadili i koju klupu postavili, nego mi u interesu da mi mama moze otici do dzamije, svakako zena nema u ovom momentu nikakav drugi hobi, osim sto se brine da li ce se izdati stan na carsiji ili nece.Hvala bogu, pa se eto neko brine za moju mamu da se ne polomi do Magribije, lijepo je vidjeti da se drustvo brine za socijalni zivot penzionera, ubila bi se jadna u stanu, samo bi se premjestala sa jedne na drugu terasu, a i to je za nju postalo podaleko, stari se zeznuo kada je u komunizmu uzimao stan, pretjerao ga vala sa kvadratima.Ja radim, pa ne stignem da je pratim do dzamije, a sa autom se i ne isplati, guzva je u gradu.Parking me ne interesuje, svakako imamo garazu, a stari nije u formi da vrti volanom, eno je zjapi prazna, valja meni za parkinga, kada ih posjetim jednom mjesecno.
Jel' u te sto odselise racunas i sebe?
Gluho bilo, ne pokazuj na sebe.Cist zrak i najveci gradski park su daleko od mene.A valjda si se i ti nadisao smoga, makar mi se tako cini.
Samo se brinem da napokon proradi dzamija u naselju Ciglane, ne bih da odgode otvaranje.
Pa zbog tog smoga i pitam... Iako ce nas dzamije, to je sigurno, osloboditi smoga :D

Nego, zaista je nekakav tezak dan danas :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#121

Post by fantom slobode »

callmethebreeeze wrote:
pa sta fali klanjati u dzematu? mi hudnici u dijaspori to stalno radimo, i malo se ko zali :D
E fali, gdje da stavis zvucnike, munara je prava stvar za to, kad krene naokolo 5.1 Surrond, a komsije polude, zamisli samo kako bi to bilo u Svedskoj, a da ne pricamo o pogledu na grad.Stokholm bi odmah ozivio.
venera888
Posts: 414
Joined: 29/07/2007 15:24

#122

Post by venera888 »

ja bih svima preporucio dzamiju u tepebasinoj. tu sam ja isao u mekteb. i to prije raja
ali si 90% bjezao s casova jelde? :-)
Last edited by venera888 on 25/01/2008 14:18, edited 1 time in total.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#123

Post by callmethebreeeze »

dinchy84 wrote:
callmethebreeeze wrote: ja bih svima preporucio dzamiju u tepebasinoj. tu sam ja isao u mekteb. i to prije raja :D
prije raJa ili prije raTa? :D :D :D
rata
:D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#124

Post by callmethebreeeze »

fantom slobode wrote:
callmethebreeeze wrote:
pa sta fali klanjati u dzematu? mi hudnici u dijaspori to stalno radimo, i malo se ko zali :D
E fali, gdje da stavis zvucnike, munara je prava stvar za to, kad krene naokolo 5.1 Surrond, a komsije polude, zamisli samo kako bi to bilo u Svedskoj, a da ne pricamo o pogledu na grad.Stokholm bi odmah ozivio.
stockholm ima dzamiju. sa munarom. u centru grada. samo nema ezana koliko ja znam :D
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#125

Post by malamaca »

E, izvinite, ali moram pitati... Kad kazete dzemat, vi zapravo mislite na mesdzid, jel tako?
Locked