Da li se plasite smrti ?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#51

Post by pesak »

Shoshana wrote:
pesak wrote:
Shoshana wrote:Ne...ne bojim se smrti. U mojoj porodici smrt nikada nije bila tabu-tema, i uvijek se otvoreno razgovaralo o smrti. Smrt nije teska... prezivljavanje jeste.

Cak ni boli se ne bojim. U ovoj zemlji lijecnici poznaju samo dva analgetika, tylenol i morfin. Ja jos nisam cula da je ikome prepisano ista izmedju toga. A sa par miligrama morfina :-) ihaaaaj :D

Cega se bojim je da mi djeca ne pate. Vec sam im uredno objasnila sve sto zelim, sve moguce i nemoguce scenarije (ako ikada spadnem na nivo biljke) - da ne moraju da donose odluke zbog kojih bi poslije mogli imati grizu savjesti. Ovako - tacno znaju sta ja zelim a sta ne zelim. Cak sam napisala i cesto osporavani 'health care directives' . Cist racun - duga ljubav.

I jos se grozim cijena svih mogucih aranzmana koji prate smrt. Najjeftinija varijanta ovdje kosta oko $5 000 . Cista pljacka koja me je navela na ozbiljnu pomisao o donaciji moga tijela univerzitetskim studentima. Bolje da se uce na meni poslije smrti, nego na zivima :oops:

I...sto neko rece.. nek' ide po redu.
Pa jesi li nesto bolesna ?
Nisam. Bar ne koliko ja znam :D

Ali ne podmladjujem se, nego starim... Prvi testament sam napisala kada sam prvi put putovala sama bez djece. Poslije sam se nasla u braku iz koga nemam djece, te su me sitne zakonske zvrcke natjerale da napisem novi testament... Kad sam vec pisala testament - tu napisem i health care directives - za ne lezi vraze. Na neki nacin imam osjecaj da imam kontrolu nad potencijalnim situacijama i to mi cini zivot ugodnijim - ako nista drugo :oops:
Pa dobro, to je OK. Pametno. I ja bih tako da zivim u normalnoj zemlji.
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#52

Post by Shoshana »

anais_nin wrote:
potpuno razumijem :D i podrzavam.... :D i ja sam se izjasnila vec davno po tom pitanju, i to u detalje, sta bi bilo kad bi bilo pod raznim scenarijima....neki to smatraju morbidnim, meni je to nekako normalnije nego da se poslije moji bliznji pitaju i nagadjaju :D

ja se takodje vec neko vrijeme razmisljam da li da popunim onu "organ donor" prijavu, nije nimalo jednostavna odluka...samo nema "pravog vremena" za razmisljanje o takvim stvarima....tj uvijek je "prije" radije nego "kasnije" bolje za donosenje takvih odluka....
I to me jos uvijek mori. U principu nemam ama bas nista protiv donacije organa... ali gledam nekidan neku emisiju na Radio Canada u kojoj objasnjavaju kako procedura ide... U nekim slucajevima si tehnicki jos uvijek ziv i ... to mi se bas i ne svidja. Problem je u tome da - ako cekaju da umres - organi drasticno deteriorisu i upitno je da li su upotrebljivi. Tu odluku cu jos morati da donesem :(

Ne znam da li razumijes francuski, ali evo programa (don d'organes)
http://www.radio-canada.ca/actualite/v2 ... 0712.shtml#
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#53

Post by anais_nin »

Shoshana wrote:
anais_nin wrote:
potpuno razumijem :D i podrzavam.... :D i ja sam se izjasnila vec davno po tom pitanju, i to u detalje, sta bi bilo kad bi bilo pod raznim scenarijima....neki to smatraju morbidnim, meni je to nekako normalnije nego da se poslije moji bliznji pitaju i nagadjaju :D

ja se takodje vec neko vrijeme razmisljam da li da popunim onu "organ donor" prijavu, nije nimalo jednostavna odluka...samo nema "pravog vremena" za razmisljanje o takvim stvarima....tj uvijek je "prije" radije nego "kasnije" bolje za donosenje takvih odluka....
I to me jos uvijek mori. U principu nemam ama bas nista protiv donacije organa... ali gledam nekidan neku emisiju na Radio Canada u kojoj objasnjavaju kako procedura ide... U nekim slucajevima si tehnicki jos uvijek ziv i ... to mi se bas i ne svidja. Problem je u tome da - ako cekaju da umres - organi drasticno deteriorisu i upitno je da li su upotrebljivi. Tu odluku cu jos morati da donesem :(

Ne znam da li razumijes francuski, ali evo programa (don d'organes)
http://www.radio-canada.ca/actualite/v2 ... 0712.shtml#
to je jedan od razloga zasto jos uvijek razmisljam o tome :roll: bas cu sada pogledati ovaj link koji si postavila :roll: takodje znam na koji se nacin pristupa porodici u tim momentima u bolnici, cesto se zna desiti da bude ono "ma zao nam je zbog vaseg gubitka, ali eto mi bi pozurili jer nam trebaju organi za nekog drugog" :roll: za porodicu to zna biti jako traumaticno :roll: tako da pokusavam da uzmem sve u obzir....

s druge strane ako eto i dodje do toga, moj zivot je svakako gotov, a neciji tudji ima makar teoretsku sansu da se nastavi ili da bude poboljsan zbog mog tijela koje meni tada svakako vise nece biti potrebno...i to nekad vise zivota istovremeno....fakat nije jednostavna odluka :roll:
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#54

Post by Vozdra_123 »

Shoshana wrote:
pesak wrote:
Shoshana wrote:Ne...ne bojim se smrti. U mojoj porodici smrt nikada nije bila tabu-tema, i uvijek se otvoreno razgovaralo o smrti. Smrt nije teska... prezivljavanje jeste.

Cak ni boli se ne bojim. U ovoj zemlji lijecnici poznaju samo dva analgetika, tylenol i morfin. Ja jos nisam cula da je ikome prepisano ista izmedju toga. A sa par miligrama morfina :-) ihaaaaj :D

Cega se bojim je da mi djeca ne pate. Vec sam im uredno objasnila sve sto zelim, sve moguce i nemoguce scenarije (ako ikada spadnem na nivo biljke) - da ne moraju da donose odluke zbog kojih bi poslije mogli imati grizu savjesti. Ovako - tacno znaju sta ja zelim a sta ne zelim. Cak sam napisala i cesto osporavani 'health care directives' . Cist racun - duga ljubav.

I jos se grozim cijena svih mogucih aranzmana koji prate smrt. Najjeftinija varijanta ovdje kosta oko $5 000 . Cista pljacka koja me je navela na ozbiljnu pomisao o donaciji moga tijela univerzitetskim studentima. Bolje da se uce na meni poslije smrti, nego na zivima :oops:

I...sto neko rece.. nek' ide po redu.
Pa jesi li nesto bolesna ?
Nisam. Bar ne koliko ja znam :D

Ali ne podmladjujem se, nego starim... Prvi testament sam napisala kada sam prvi put putovala sama bez djece. Poslije sam se nasla u braku iz koga nemam djece, te su me sitne zakonske zvrcke natjerale da napisem novi testament... Kad sam vec pisala testament - tu napisem i health care directives - za ne lezi vraze. Na neki nacin imam osjecaj da imam kontrolu nad potencijalnim situacijama i to mi cini zivot ugodnijim - ako nista drugo :oops:
pa dobro nalazis se u zemlji gdje niko ne moze nista uraditi bez dokumenata itd.
znaci da je logicno imati testament i odgovoriti na pitanje kad da se utikac izvadi iz zida... a pogotovo kad su djeca u pitanju.

28 mi je a prvi testament sam napraviJo prije 4-5 godina.. cim imas neke imovine/life insurance trebas napisati tako da se porodica ne mora ganjati sa vladom po kojekavim sudovima itd...
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#55

Post by Vozdra_123 »

anais_nin wrote:
Shoshana wrote:
anais_nin wrote:
potpuno razumijem :D i podrzavam.... :D i ja sam se izjasnila vec davno po tom pitanju, i to u detalje, sta bi bilo kad bi bilo pod raznim scenarijima....neki to smatraju morbidnim, meni je to nekako normalnije nego da se poslije moji bliznji pitaju i nagadjaju :D

ja se takodje vec neko vrijeme razmisljam da li da popunim onu "organ donor" prijavu, nije nimalo jednostavna odluka...samo nema "pravog vremena" za razmisljanje o takvim stvarima....tj uvijek je "prije" radije nego "kasnije" bolje za donosenje takvih odluka....
I to me jos uvijek mori. U principu nemam ama bas nista protiv donacije organa... ali gledam nekidan neku emisiju na Radio Canada u kojoj objasnjavaju kako procedura ide... U nekim slucajevima si tehnicki jos uvijek ziv i ... to mi se bas i ne svidja. Problem je u tome da - ako cekaju da umres - organi drasticno deteriorisu i upitno je da li su upotrebljivi. Tu odluku cu jos morati da donesem :(

Ne znam da li razumijes francuski, ali evo programa (don d'organes)
http://www.radio-canada.ca/actualite/v2 ... 0712.shtml#
to je jedan od razloga zasto jos uvijek razmisljam o tome :roll: bas cu sada pogledati ovaj link koji si postavila :roll: takodje znam na koji se nacin pristupa porodici u tim momentima u bolnici, cesto se zna desiti da bude ono "ma zao nam je zbog vaseg gubitka, ali eto mi bi pozurili jer nam trebaju organi za nekog drugog" :roll: za porodicu to zna biti jako traumaticno :roll: tako da pokusavam da uzmem sve u obzir....

s druge strane ako eto i dodje do toga, moj zivot je svakako gotov, a neciji tudji ima makar teoretsku sansu da se nastavi ili da bude poboljsan zbog mog tijela koje meni tada svakako vise nece biti potrebno...i to nekad vise zivota istovremeno....fakat nije jednostavna odluka :roll:
sto se tice organa nisam nesto posebno razmisljao ali ne vjerujem da cu ih donirati..

oni su moji i idu pod zemlju sa mnom :D

nije mi jasno kako da se organi evropljana mogu donirati a ne daju nam da doniramo krv??
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#56

Post by anais_nin »

Vozdra_123 wrote: sto se tice organa nisam nesto posebno razmisljao ali ne vjerujem da cu ih donirati..

oni su moji i idu pod zemlju sa mnom :D

nije mi jasno kako da se organi evropljana mogu donirati a ne daju nam da doniramo krv??
mozes i krv donirati ali tek nakon posebnih testova :D
kriteriji su dosta striktni posebno za ljude koji su recimo zivjeli ili proveli odredjeni period vremena u zemljama Afrike (rizik HIVa). Zatim ljude koji su zivjeli u (posebno) Francuskoj i Engleskoj (a i u drugim zemljama zapadne evrope) duze od 5 godina izmedju 1980 i 1996 (prije je bilo pravilo da i oni koji su boravili duze od 3 mjeseca prije '96 ne mogu donirati) zbog moguceg prenosa bolesti koja se zove variant Creutzfeldt Jakob Disease (vCJD).

Ex-Yugosi su problematicni zbog odredjenih vakcina koje smo primali u predratnom periodu, zato sto su neka od tih anti-tijela smatraju nepozeljnim za prenos u krvi putem transfuzije :D ako bas silno zelis da darujes krv onda mozes da zatrazis da ti odrade neke testove i okolo "prodjes" na testu mozes postati davalac :D
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#57

Post by Shoshana »

Vozdra_123 wrote:
pa dobro nalazis se u zemlji gdje niko ne moze nista uraditi bez dokumenata itd.
znaci da je logicno imati testament i odgovoriti na pitanje kad da se utikac izvadi iz zida... a pogotovo kad su djeca u pitanju.

28 mi je a prvi testament sam napraviJo prije 4-5 godina.. cim imas neke imovine/life insurance trebas napisati tako da se porodica ne mora ganjati sa vladom po kojekavim sudovima itd...
Ne samo to... Hajde da ovo iskoristim (iako je van teme) da dam dzabni savjet osobama koje su u situaciji slicnoj mojoj...

Ja imam dvoje djece iz prvog braka. Zivim u drugom braku iz kojeg nemam djece. Po ovdasnjem zakonu (ukoliko nemate testament), kada bracni drug umre, djeca tog partnera dobivaju 2/3 ukupne imovine tog partnera - bracni drug 1/3.
Ukoliko nemate zajednicke djece - bracni drug dobiva 2/3 vase imovine, a njegova ostala rodbina (roditelji, braca, sestre itd) 1/3. Ukoliko nema bracnog druga ni djece - rodbina naslijedjuje sve.

U Svedskoj, na primjer, je situacija pola-pola. Sad, racunajte ...

Ako moj suprug umre prvi - ja cu naslijediti 2/3 od njegove polovine, a moja djeca ce naslijediti sve kada ja umrem (dakle kompletnu moju polovinu + 2/3 od muzevljeve polovine).

Ako ja umrem prva, moja djeca ce naslijediti 2/3 od moje polovine i nista od njegove polovine, jer ce nakon njegove smrti njegova porodica naslijediti sve njegovo.

Da se razumijemo, nista nemam ni protiv moga supruga ni protiv njegove porodice. Svi su oni meni dragi, i svima ja njima vjerujem... Ali moja djeca su moja djeca, i zaista ne vidim razloga da se ja ubijam radeci da bi eventualno jednog dana njegova porodica uzivala u trecini moga rada.

Napisite testament, ne prepustajte stvari slucajnosti. A, da mi se ne bi ko javio da zastupa 'njegovu stranu' - i on treba da napise testament i da odluci kome sta i kako ce ostaviti.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#58

Post by pesak »

moj cale nije pisao testament... :-)
nazalost.
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#59

Post by Vozdra_123 »

anais_nin wrote:
Vozdra_123 wrote: sto se tice organa nisam nesto posebno razmisljao ali ne vjerujem da cu ih donirati..

oni su moji i idu pod zemlju sa mnom :D

nije mi jasno kako da se organi evropljana mogu donirati a ne daju nam da doniramo krv??
mozes i krv donirati ali tek nakon posebnih testova :D
kriteriji su dosta striktni posebno za ljude koji su recimo zivjeli ili proveli odredjeni period vremena u zemljama Afrike (rizik HIVa). Zatim ljude koji su zivjeli u (posebno) Francuskoj i Engleskoj (a i u drugim zemljama zapadne evrope) duze od 5 godina izmedju 1980 i 1996 (prije je bilo pravilo da i oni koji su boravili duze od 3 mjeseca prije '96 ne mogu donirati) zbog moguceg prenosa bolesti koja se zove variant Creutzfeldt Jakob Disease (vCJD).

Ex-Yugosi su problematicni zbog odredjenih vakcina koje smo primali u predratnom periodu, zato sto su neka od tih anti-tijela smatraju nepozeljnim za prenos u krvi putem transfuzije :D ako bas silno zelis da darujes krv onda mozes da zatrazis da ti odrade neke testove i okolo "prodjes" na testu mozes postati davalac :D
ma ko ce se bakcati sa tim fazonima :D

hebo te hos da im nesto djabe das a oni ti jos to naplate :lol:
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#60

Post by Prozor »

anais_nin wrote:
Shoshana wrote:
anais_nin wrote:
potpuno razumijem :D i podrzavam.... :D i ja sam se izjasnila vec davno po tom pitanju, i to u detalje, sta bi bilo kad bi bilo pod raznim scenarijima....neki to smatraju morbidnim, meni je to nekako normalnije nego da se poslije moji bliznji pitaju i nagadjaju :D

ja se takodje vec neko vrijeme razmisljam da li da popunim onu "organ donor" prijavu, nije nimalo jednostavna odluka...samo nema "pravog vremena" za razmisljanje o takvim stvarima....tj uvijek je "prije" radije nego "kasnije" bolje za donosenje takvih odluka....
I to me jos uvijek mori. U principu nemam ama bas nista protiv donacije organa... ali gledam nekidan neku emisiju na Radio Canada u kojoj objasnjavaju kako procedura ide... U nekim slucajevima si tehnicki jos uvijek ziv i ... to mi se bas i ne svidja. Problem je u tome da - ako cekaju da umres - organi drasticno deteriorisu i upitno je da li su upotrebljivi. Tu odluku cu jos morati da donesem :(

Ne znam da li razumijes francuski, ali evo programa (don d'organes)
http://www.radio-canada.ca/actualite/v2 ... 0712.shtml#
to je jedan od razloga zasto jos uvijek razmisljam o tome :roll: bas cu sada pogledati ovaj link koji si postavila :roll: takodje znam na koji se nacin pristupa porodici u tim momentima u bolnici, cesto se zna desiti da bude ono "ma zao nam je zbog vaseg gubitka, ali eto mi bi pozurili jer nam trebaju organi za nekog drugog" :roll: za porodicu to zna biti jako traumaticno :roll: tako da pokusavam da uzmem sve u obzir....

s druge strane ako eto i dodje do toga, moj zivot je svakako gotov, a neciji tudji ima makar teoretsku sansu da se nastavi ili da bude poboljsan zbog mog tijela koje meni tada svakako vise nece biti potrebno...i to nekad vise zivota istovremeno....fakat nije jednostavna odluka :roll:
Zna li neko kakav je islamski stav sto se tice organske donacije?
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#61

Post by Vozdra_123 »

@shoshana

kao sto rekoh sto manje glavobolje
bolje da je sve napisano kako i sta
:D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#62

Post by anais_nin »

Vozdra_123 wrote:
anais_nin wrote:
Vozdra_123 wrote: sto se tice organa nisam nesto posebno razmisljao ali ne vjerujem da cu ih donirati..

oni su moji i idu pod zemlju sa mnom :D

nije mi jasno kako da se organi evropljana mogu donirati a ne daju nam da doniramo krv??
mozes i krv donirati ali tek nakon posebnih testova :D
kriteriji su dosta striktni posebno za ljude koji su recimo zivjeli ili proveli odredjeni period vremena u zemljama Afrike (rizik HIVa). Zatim ljude koji su zivjeli u (posebno) Francuskoj i Engleskoj (a i u drugim zemljama zapadne evrope) duze od 5 godina izmedju 1980 i 1996 (prije je bilo pravilo da i oni koji su boravili duze od 3 mjeseca prije '96 ne mogu donirati) zbog moguceg prenosa bolesti koja se zove variant Creutzfeldt Jakob Disease (vCJD).

Ex-Yugosi su problematicni zbog odredjenih vakcina koje smo primali u predratnom periodu, zato sto su neka od tih anti-tijela smatraju nepozeljnim za prenos u krvi putem transfuzije :D ako bas silno zelis da darujes krv onda mozes da zatrazis da ti odrade neke testove i okolo "prodjes" na testu mozes postati davalac :D
ma ko ce se bakcati sa tim fazonima :D

hebo te hos da im nesto djabe das a oni ti jos to naplate :lol:
mislim da im se na zalost precesto desavalo da primaoci transfuzija "nagrabuse" zbog greske pri biranju davalaca, tako da su maksimalno poostrili kriterije (mada se propusti i dalje desavaju :roll:).....nema veze koliko smo ti ili ja dobronamjerni, ako je moguci rezultat koban ili negativan za potencijalnog primaoca te moje krvi, onda bolje da ne dajem nista :D

@pesak, izvinjavam se na skretanju na teme, ali eto cisto malo informacija :D od viska glava ne boli :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#63

Post by Fair Life »

district-beg wrote:...
pitaju li se kad ima li smisla zivjeti ako nema nigdje nista poslije smrti? bas su mi nejasni...
...
I ti ga beze lupas... onako begovski.

Pa da te upitam...

Ima li smisla jesti ako ces poslije izgladniti...?
Ima li smisla radovati se ako radost ne traje vjecno?

...
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#64

Post by Fair Life »

anais_nin wrote:..
ja se takodje vec neko vrijeme razmisljam da li da popunim onu "organ donor" prijavu, nije nimalo jednostavna odluka...samo nema "pravog vremena" za razmisljanje o takvim stvarima....tj uvijek je "prije" radije nego "kasnije" bolje za donosenje takvih odluka....
Spreman sam za zivota pokloniti 'organ'.

Ugradnja besplatna.

Image
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#65

Post by uozo »

Smrt probo, :roll:
nista narocito! :shock:
A onu karticu imam sa sobom u novcaniku vec godinama. Nemam pojma samo kome ce jetru da daju :roll: On je na.ebo! :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#66

Post by mamica papucarka »

smrti se bojim, posebno kako imam svoju djecu i to malu. :roll:
Moram priznat da sam poprilicno anksiozna osoba, tako da od svake sitnice napravim medvjeda :D Ustvari, mene je vise strah da se nesto desi, sta bi ovi sto ostaju iza mene :roll:
Muz, recimo uopste nema te strahove . Posto radi u bolnici svakodnevno gleda kako ljudi umiru i kaze da njemu to uopste ne izgleda strasno. Vecinom ljudi nisu ni svjesni sta se desava. samo se iskljuce :roll:
Prica mi neki dan kod njih na odjelu zeni od 40-ak godina ostalo jos nekih 2-3 sedmice zivota. kaze, zena je toliko vesela, cita knjige, zeza se sa njima..., kao da ne umire :-)
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#67

Post by alphonse kauders »

Uh, mene jeza spopadne kada razmišljam o sopstvenoj smrti.
Uvijek mi u glavi jedan te isti scenario - ja, star k' Grčka, pjegave omekšale ruke, ležim u krevetu, gledam u neku tačku na plafonu, oko mene ljudi koje pola prepoznajem, pola ne i čekam onaj zadnji izdisaj - da li ti fakat prođe čitav život kroz glavu, ima li famoznog svjetlosnog tunela itd..
E, to me uvijek najviše rastuži, hebote što reče momak - nema me, počinjem se raspadati, ovo tijelo koje je sad gibko i sposobno postaje truhli raj za bakterije i parazite, bacaju me 2 metra pod zemlju na ko zna koje groblje jer na ovim sadašnjim neće tada biti mjesta (naravno, ako poživim dovoljno;)) i kraj.

A, ponekad me tuga uhvati kada pročitam kako su ljudi umrli u parku, na klupi ili sl. - garant su znali da je blizu kraj i kontali "ako ne ležim u krevetu, ne mogu ni umrijeti, đe ću umrijeti na ulici - sramota";)

Ma bježi ba, neću ja nikad umrijeti (što se mene tiče):)
nausnica
Posts: 1291
Joined: 25/09/2007 02:13
Location: Cyberspace

#68

Post by nausnica »

Kako da ne.... naravno da se bojim.
wolf lobovski
Posts: 95
Joined: 17/05/2006 13:48

#69

Post by wolf lobovski »

alphonse kauders wrote:Uh, mene jeza spopadne kada razmišljam o sopstvenoj smrti.
Uvijek mi u glavi jedan te isti scenario - ja, star k' Grčka, pjegave omekšale ruke, ležim u krevetu, gledam u neku tačku na plafonu, oko mene ljudi koje pola prepoznajem, pola ne i čekam onaj zadnji izdisaj - da li ti fakat prođe čitav život kroz glavu, ima li famoznog svjetlosnog tunela itd..
E, to me uvijek najviše rastuži, hebote što reče momak - nema me, počinjem se raspadati, ovo tijelo koje je sad gibko i sposobno postaje truhli raj za bakterije i parazite, bacaju me 2 metra pod zemlju na ko zna koje groblje jer na ovim sadašnjim neće tada biti mjesta (naravno, ako poživim dovoljno;)) i kraj.

A, ponekad me tuga uhvati kada pročitam kako su ljudi umrli u parku, na klupi ili sl. - garant su znali da je blizu kraj i kontali "ako ne ležim u krevetu, ne mogu ni umrijeti, đe ću umrijeti na ulici - sramota";)

Ma bježi ba, neću ja nikad umrijeti (što se mene tiče):)



e ovako iskrene ljude volim... ostali svi nesto seru, eto fol oni se ne boje... jah eto, djeste nisam vas prepozno...
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#70

Post by johnnykola »

sto reko pervan u vecernjoj skoli
dumam samo kolko ce drva trebati
da me u kakvom krematoriju
spale. zelim k'o ini otici direkt u
pepeo i dim. :-D
zamisljam kako me dva frenda
(a nadam se vise njih) rasprsuju
na obali kakove rijecice. bas
kao u lebowskom (tamo je bila rec o oceanu).
istina, nije mi mrska niti ideja
darivanja organa. donorsku
karticu jos neam. moram je izganjat.
:-D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#71

Post by mamica papucarka »

alphonse kauders wrote:Uh, mene jeza spopadne kada razmišljam o sopstvenoj smrti.
Uvijek mi u glavi jedan te isti scenario - ja, star k' Grčka, pjegave omekšale ruke, ležim u krevetu, gledam u neku tačku na plafonu, oko mene ljudi koje pola prepoznajem, pola ne i čekam onaj zadnji izdisaj - da li ti fakat prođe čitav život kroz glavu, ima li famoznog svjetlosnog tunela itd..
E, to me uvijek najviše rastuži, hebote što reče momak - nema me, počinjem se raspadati, ovo tijelo koje je sad gibko i sposobno postaje truhli raj za bakterije i parazite, bacaju me 2 metra pod zemlju na ko zna koje groblje jer na ovim sadašnjim neće tada biti mjesta (naravno, ako poživim dovoljno;)) i kraj.

A, ponekad me tuga uhvati kada pročitam kako su ljudi umrli u parku, na klupi ili sl. - garant su znali da je blizu kraj i kontali "ako ne ležim u krevetu, ne mogu ni umrijeti, đe ću umrijeti na ulici - sramota";)

Ma bježi ba, neću ja nikad umrijeti (što se mene tiče):)
a sto je i mene strah tog raspadanja tijela :roll: Mislim, ionako necemo biti svjesni, pa ne znam zbog cega me je to strah... Ma i kad se umire cisto sumnjam da je covjek prav sa sobom.
Jos mi je dodatni strah to jer sebe ne mogu smjestit ni medju vjernike, a ni medju ateiste :roll: . Ja sam po tom pitanju totalno neodredjena :roll:
User avatar
SsTtEeLlAa
Posts: 4932
Joined: 13/10/2007 16:30
Location: Tu negdje ....

#72

Post by SsTtEeLlAa »

Zapravo, ne mogu da kazem da me nije strah smrti, al o tome ne razmisljam puno, jbg, to je neminovno i tacka.....
Medjutim, mene je strah nacina na koji ce doci do toga....... Jako me strah boli.. :sad:
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#73

Post by obuca »

SsTtEeLlAa wrote:Zapravo, ne mogu da kazem da me nije strah smrti, al o tome ne razmisljam puno, jbg, to je neminovno i tacka.....
Medjutim, mene je strah nacina na koji ce doci do toga....... Jako me strah boli.. :sad:
slazem se. meni je najveci horor da ne umrem u autu :roll:
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#74

Post by Tesssa »

uozo wrote:Smrt probo, :roll:
nista narocito! :shock:
A onu karticu imam sa sobom u novcaniku vec godinama. Nemam pojma samo kome ce jetru da daju :roll: On je na.ebo! :D
:lol: :lol: :lol:
_Jenny_
Posts: 184
Joined: 21/08/2007 18:19
Location: Zagreb

#75

Post by _Jenny_ »

Lagala bih kad bi rekla "ma nije me strah",ali nije me strah same smrti vec nacina na koji cu umrijeti i kako ce na sve to reagirat oni koje volim ... nadam se samo da ne vidim njih nakon smrti kako pate :D
ne zelim vidjet njihovu patnju za mnom (ukolko je bude :D :D :D )....
Sada bas razmisljam kako bi reagirala na smrt voljene osobe (tata,mama i posebno brat)....i od same pomisli se jezim...iako znam da ce to kada tada doci...nadam se ne uskoro....
Post Reply