Pusenje u javnim prostorijama

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#151

Post by topcam »

Image
Last edited by topcam on 30/12/2011 15:10, edited 1 time in total.
lija86
Posts: 96
Joined: 11/03/2007 15:07
Location: Između vrata i prozora

#152

Post by lija86 »

topcam wrote:
lija86 wrote:Prvo, niko od smrada nije umro pa nećete ni vi dragi nepušači, ako vam smeta što nakon izlaska u neki kafić ili restoran smrdite na duhan, znajte da u Bosni voda nije skupa ( ako i ona ne poskupi ) pa zato kupajte se do mile volje, i za odjeću postoji rješenje, Ornel, Lenor i slični preparati, osjećat će te se kao na livadi punoj cvjeća... A što se tiče pušenja u ustanovama draže mi je kad gospođa za šalterom puši i kad je prijatna i ljubazna nego nepušač a prava rospija. Eto toliko od mene.

HiBreeD wrote:E Ilija, Ilija...na balkon ces ti meni, pa tamo pusi kol'ko hos :D :lol: :lol: :lol:
al od zime jest :D

e svaka ti čast, a zamisli ironije ja ne smijem pušiti u kafiću a debil smije piti alkohol i također svi u njegovom okruženju postaju potencijalne žrtve verbalnog i fizičkog nasilja! Uh majko draga... :roll: :roll: :roll: :? :? :?
ninili
Posts: 65
Joined: 28/11/2006 07:26

#153

Post by ninili »

Upravu si kad kazes da niko od smrada nije umro, ali ljudi i tekako umiru od pusenja i "second hand smoke." Pusac sam i slazem se da bi trebali donijeti zakon zabrane pusenja na javnim mjestima, tipa aeorodrom, barovi, restorani, opstine, itd. Prosle godine sam otisla na koncert i nakon 20min sam morala otici jer mi je pozlilo od silnog dima. Fuj.
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#154

Post by River_isle »

Prvo se svim silama bori Svijet protiv komunizma, natjeraju nas na demokraciju, obecaju nam slobode i ravnopravnost i onda pod svakojakim izlikama stavljaju zabrane na sve i svasta - sad najednom oni za nase dobro tj nasem zdravlju u prilog zele zabraniti pusenje svugdje osim u nasim domovima ili na ulici :) da je to Tito uradio proglasili bi ga teroristom gorim od Bin Ladena.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#155

Post by BHG »

River_isle wrote:Prvo se svim silama bori Svijet protiv komunizma, natjeraju nas na demokraciju, obecaju nam slobode i ravnopravnost i onda pod svakojakim izlikama stavljaju zabrane na sve i svasta - sad najednom oni za nase dobro tj nasem zdravlju u prilog zele zabraniti pusenje svugdje osim u nasim domovima ili na ulici :) da je to Tito uradio proglasili bi ga teroristom gorim od Bin Ladena.
americka diktatorska posla :D
User avatar
mema mo
Posts: 379
Joined: 31/08/2007 15:32
Location: spavaca soba

#156

Post by mema mo »

glupo mi je to da se zabrani pusenje u hotelima, restoranima.... hajde u opcinama, postama i dr. javnim institucijama nemam nista protiv :)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#157

Post by _BosanaC »

mema mo wrote:glupo mi je to da se zabrani pusenje u hotelima, restoranima.... hajde u opcinama, postama i dr. javnim institucijama nemam nista protiv :)
Najoptimalnije - prostor za pusace i prostor za ne pusace, uz obavezno postovanje standarda kada je ventilacija u pitanju.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#158

Post by Topla voda »

ja ne kontam sta ce recimo u pivnici biti.
nepusaci ce biti zasticeni,sve radi njihovog zdravlja ?
a likovi dosli da se napiju?
a kao steti im zdravlju cigareta?
po meni je ok da se ne pusi u restoranima...ako ima klopa,nek vlasnik odluci i nek se i ne pusi.
pa ja necu ici tamo i zavrsena prica za mene.
nek gazde odluce hocel se il nece pusiti u njihovim objektima.
sta meni ima neko odredjivat hocel se u mojoj kafani pusiti..kome smeta nek ne ulazi
pa YA
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#159

Post by Michun »

Kao ex pusac i osoba koja proputovala dosta...u US se pusilo za barom a u restoranu ne. Pravo smijesno bilo, specijalno u NY gdje su restorani uglavnom velicine kao nasi lokalni kafici. DakleM, dim svuDJe. E sad nema nikako pusenja. Puno bolje :D Po Evropi i u UK se sve vise isto uvodi. Ako iko pusi...britanci i irci su pri vrhu. Ne bune se ljudi, ima plinska grijalica ispred, sjednes, pokrijes se dekicom i zapalis. Ako se bude glasalo za ovo, ja sam ZA :D
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#160

Post by atko »

U cijeloj ovoj prici me najvise nervira pusacka sebicnost, oni su odlucni u namjeri da imaju pravo da sjebu svoja pluca i da nepusaci cija pluca stradaju zbog pasivnog pusenja nemaj apsolutno nikakvo pravo da bilo sta prigovore pusacima jer oni imaju pravo :shock: :roll:

Dovoljna je cinjenica da velika vecina roditelja koji puse ne vode racuna o zdravlju svoje vlastite djece, pusi se u stanu, pusi se u autu :shock: itd itd...

Prvo treba izbiti tu naopaku logiku pusacima iz glave...

Sto se zabrana tice one trebaju ici postepeno i logicno.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#161

Post by obuca »

ja mislim da nije dobro pusit :D
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#162

Post by sulesavic »

atko wrote:pusi se u autu
Izdvojio bih ovo... I povezao s nedavno pre¾ivljenim atmosferskim neprilikama...
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#163

Post by Comrad »

lija86 wrote:
topcam wrote:
lija86 wrote:Prvo, niko od smrada nije umro pa nećete ni vi dragi nepušači, ako vam smeta što nakon izlaska u neki kafić ili restoran smrdite na duhan, znajte da u Bosni voda nije skupa ( ako i ona ne poskupi ) pa zato kupajte se do mile volje, i za odjeću postoji rješenje, Ornel, Lenor i slični preparati, osjećat će te se kao na livadi punoj cvjeća... A što se tiče pušenja u ustanovama draže mi je kad gospođa za šalterom puši i kad je prijatna i ljubazna nego nepušač a prava rospija. Eto toliko od mene.

HiBreeD wrote:E Ilija, Ilija...na balkon ces ti meni, pa tamo pusi kol'ko hos :D :lol: :lol: :lol:
al od zime jest :D
e svaka ti čast, a zamisli ironije ja ne smijem pušiti u kafiću a debil smije piti alkohol i također svi u njegovom okruženju postaju potencijalne žrtve verbalnog i fizičkog nasilja! Uh majko draga... :roll: :roll: :roll: :? :? :?
Ali vidi ovo, ako on pije ti ne moras. Dakle imas izbor, mozes ne piti. To sto on pije ne utice na tebe. Ti kad pusis, i jos 10 osoba u kaficu, prvo sto stoji cigara u pepeljari, onda dok ispuses koji dim, ne vidi se nista, i naravno to sve nepusaci udisu - dakle pasivni pusaci. Ja nikad nisam cuo da se neko napio tako sto je gledao kako neko pije. Tako da alkohol i to ne mozes nikako porediti. :)
p.s. a ako se neko nahorozio da te prebije, nemu 3-4 pive nece nista znaciti :D
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#164

Post by medda »

Sve vise zabranjuju, pa se vi pusite :P

Iskreno mi smeta sto uskoro vise necu moci zapaliti u restoranu poslije dobrog obroka ali mi je drago da se pusenje sve vise obeshrabruje i da je sve manje pusaca. Takodje mi smeta sto se pusaci sve vise svode na nivo ni manje ni vise nego kriminalaca. Hipokritno je zabraniti pusenje radi ZDRAVLJA recimo u McDonalds-u :roll: Ja bi i na taj dzank fud uvela sto vece poreze kao i na cigarete radi zdravlja.

Za one koji traze alternativu neka proguglaju "supersmoker"...bas mi je nekako debilna ova elektricna cigareta ili je stvar navike... :)
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#165

Post by Topla voda »

pa od kako je svijeta i vijeka ljudi su imali pravo na izbor.
volja ti cist zrak...eno ti bjelasnica il idi negdje u ribolov...obilazi pecine i trazi covjecije ribice.
volja ti dim kafanskih barova il zivot u gradu gdje se proglasava elementarna opasnost od zagadjenja...opet imas izbor
ako je briga o zdravlju i briga o zagadjenosti zraka u zatvorenim prostorima osnova ovog nauma...hajmo lijepo ograniciti emisiju gasova iz vozila u ovoj kolicini i boriti se protiv zagadjenja do kraja
ja zelim da kroz gradske ulice ne prolaze vozila,jer emituju toliko zagadjenje da se plasim za svoje zdravlje. :D
a likovi se zalazu za zabranu pusenja,a vrte po 100 km po gradu dnevno.
eto najbitnije je u kafanama da se pusenje zabrani :D
pa onda ne treba da se zove kafana,nego nekafana.
kafa i cigare-jedno uz drugo :-D
kontate? :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#166

Post by _BosanaC »

Topla voda wrote:pa od kako je svijeta i vijeka ljudi su imali pravo na izbor.
volja ti cist zrak...eno ti bjelasnica il idi negdje u ribolov...obilazi pecine i trazi covjecije ribice.
volja ti dim kafanskih barova il zivot u gradu gdje se proglasava elementarna opasnost od zagadjenja...opet imas izbor
ako je briga o zdravlju i briga o zagadjenosti zraka u zatvorenim prostorima osnova ovog nauma...hajmo lijepo ograniciti emisiju gasova iz vozila u ovoj kolicini i boriti se protiv zagadjenja do kraja
ja zelim da kroz gradske ulice ne prolaze vozila,jer emituju toliko zagadjenje da se plasim za svoje zdravlje. :D
a likovi se zalazu za zabranu pusenja,a vrte po 100 km po gradu dnevno.
eto najbitnije je u kafanama da se pusenje zabrani :D
pa onda ne treba da se zove kafana,nego nekafana.
kafa i cigare-jedno uz drugo :-D
kontate? :D
Vece sranje i demagogiju dugo ne procitah :D

Ako moze kako da stoji 'mjesto banera :D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#167

Post by uvjek dobar gost »

Ma pušimo ga mi svejedno bili u zatvorenom il na otvorenom.... i to SVI
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#168

Post by _BosanaC »

uvjek dobar gost wrote:Ma pušimo ga mi svejedno bili u zatvorenom il na otvorenom.... i to SVI
Ma meni je zaista super logika "Kad te jebe Brankovic, de da ti metnem i ja :oops: "
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#169

Post by Topla voda »

eto demagogija :-)
sta ima jos? :D
gradjaninSa
Posts: 36
Joined: 03/04/2006 06:44

#170

Post by gradjaninSa »

znam da je "proš'o voz" ali glupost:

"zakon nije donio očekivane rezultate",

nadilazi temu i treba da se spomene.



Oslobođenje, utorak, 15.01.2008.


U narednih nekoliko mjeseci u Hrvatskoj će stupiti na snagu odluka o zabrani konzumiranja cigareta u svim ugostiteljskim objektima. Po ugledu na zemlje Evropske unije, očekuje se da će naši susjedi i ovu odluku sprovesti, a vlasnicima kafića ostavljeno je oko osam mjeseci da se pripreme za provođenje ove odluke.
Ministar prostornog uređenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo Abid Jusić izjavio je za Oslobođenje da je nerealno očekivati sprovođenje ovakve ili slične odluke u našem glavnom gradu, ponajviše zbog svijesti stanovništva.
I drugi kantonalni ministar Mustafa Cuplov sličnog je mišljenja.
"Donošenje takve odluke može se pokrenuti i kod nas, ali je pitanje koliko bi se ona sprovela u djelo. Postoji zakon iz 1998. godine, na nivou Federacije BiH, o zabrani pušenja, ali je očigledno da se on slabo poštuje", naglasio je ministar zdravstva Kantona Mustafa Cuplov.
Prema riječima ministra Cuplova, bilo je za očekivati da se ovaj zakon sprovede bar unutar zdravstvenih i obrazovnih ustanova, ali s obzirom da nismo dobili očekivane rezultate, nemoguće je očekivati da se uvede zabrana pušenja na drugim mjestima, poput ugostiteljskih objekata.
"Za praćenje poštivanja ovog zakona kod nas je zadužena Sanitarna inspekcija Kantona. Svi znamo da je broj inspektora veoma mali, te da oni ne mogu stati ukraj ovoj pojavi, tako da bi veća angažovanost lokalne zajednice bila u svakom slučaju poželjna", istakao je Cuplov, dodajući da ni novčane kazne nisu jedini način primjene ovakvih odluka, već organizacija kampanja kojima se nastoji probuditi svijest građana o štetnosti konzumacije cigareta, a koje ovo ministarstvo redovno provodi.
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#171

Post by Dioda »

Ljudi se cijeli zivot cuvaju,ne puse,ne piju,jedu zdravu hranu,bave se sportom.A onda izadje pred zgradu i zgazi ga auto he he he :D
Ljudi kod nas kao da nemaju drugih problema nego se bave ovakvim glupostima.Ko nece da udise,lijepo u slasticarnu na kolacic :D
Na aerodromu u Becu ima zatvorena prostorija (pusiona he he) i neki genije (nepusac vjerovatno) je nesto uradio,tipa zatvaranja prozora ili ventilacije.Tako da pusaci jednostavno shvate u kolikoj je mjeri pusenje gadno.
Kod nas metoda ogradjivanja pusaca od nepusaca ne bi upalila.Garantovano.Uvijek bi se nasao neki veseljak da prikuri jednu he he he :D
pljuskavice
Posts: 60
Joined: 14/04/2007 12:12
Location: zamračena soba

#172

Post by pljuskavice »

Nek zabrane svugdje, to je OK, samo nek kafane ne diraju !
Makar nek ostave dio kafane u kojem se smije pušiti - to mi je nekako pošteno i prema jednima i prema drugima.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#173

Post by BHG »

Dioda wrote:Ljudi se cijeli zivot cuvaju,ne puse,ne piju,jedu zdravu hranu,bave se sportom.A onda izadje pred zgradu i zgazi ga auto he he he :D
Ljudi kod nas kao da nemaju drugih problema nego se bave ovakvim glupostima.Ko nece da udise,lijepo u slasticarnu na kolacic :D
Na aerodromu u Becu ima zatvorena prostorija (pusiona he he) i neki genije (nepusac vjerovatno) je nesto uradio,tipa zatvaranja prozora ili ventilacije.Tako da pusaci jednostavno shvate u kolikoj je mjeri pusenje gadno.
Kod nas metoda ogradjivanja pusaca od nepusaca ne bi upalila.Garantovano.Uvijek bi se nasao neki veseljak da prikuri jednu he he he :D
he he he...bas si simpatican :roll:
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#174

Post by mamica papucarka »

tek sad kada sam nepusac, vidim kako je ustvari nepusacima i suosjecam se sa njima.
Neko vecer sam otisla na pice sa ovim svojim prijateljima i kada sam dosla kuci, svu odjecu sam komplet ubacila na pranje, jer je uzasno smrdilo :D Kafa je toliko bila zadimljena da je meni dosla muka. Plus ove dvije iz drustva su palile cigaru na cigaru :roll:
mamica vise definitivno nece u kafanu :D
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#175

Post by popajic »

Ja popusio odavno,kao i mnogi drugi,al ne mogu da se odreknem cigarete.
Moram pokusati prestati zagadjivati okolinu...jos da i okolina prestane mene zagadjivati...gdje bi nam kraj bio!
Post Reply