Vehabije prijete smrću Jasmili Žbanić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

JEDRILICA

Post by JEDRILICA » 13/12/2007 11:20

stochar wrote:
Meraklos wrote:
Pokojni Theo Van Gogh je nazivao Islam nazadnom religijom

ma ja, i zbog izrechenih stavova mu treba zabiti kuhinjski nozh u prsa? 'jebo dijalog i razgovor, o'ma ga nozhom!'?

bez namjere da se pravdam za bilo shta, ponavljam: nisam sirio ni netrpeljivost ni mrzhnju, samo sam nakon nekih tvrdnji da nikakvih prijetnji nije bilo i da ne postoji nikakav forum stavio slike koje dokazuju suprotno. ako je to netrpeljivost - kriv sam. bolje ti je prochitaj shta su oni likovi napisali u svojim prijetnjama, pa ces vidjeti sta je netrpeljivost!

nemam se zaista namjeru pravdati nekome ko opravdava ubistvo chovjeka, shta god on mislio, ali sam ovo objasnio zbog drugih ljudi. ti misli sta hoces i pravdaj jednu mrzhnju drugom mrzhnjom. boli me qratz sta debili pishu po nacionalistichkim forumima, zaista nemam zhelju da budem gori od njih, u fazonu:

'oni prijete jasmili, haj'mo joj sad mi prijetiti jos gore!'

de ba covjece, u kojem vijeku ti zhivish? inkvizicija je davno prosla, a prijeki sud kakav prizheljkujes gdje za rijech ide glava je u nekoj drugoj drzhavi!

Nije u redu sto su ga ubili.
On se godinama osvrtao svaki dan da provocira i omalovazava muslimane, ma kakvi god oni bili.

To sada radi Wilders, samo jos gore. On hoce film da napravi o kuranu i neki govore hoce da kuran pred kamerama spalil

Ok, sloboda izrazavanja! Gdje su granice? Ko postavlja granice?
Pitam se zamisli da tako neko nesto o zidovima ili krscanima pise?

Bili onda bila sloboda izrazavanja?

P.S.
Jasmila je sasvim nesto drugo nego ova gore navedena dvojica i isfrustrirana udavaca Hirshi Ali, koju je Holandija iskoristila za ljepljenje muslimana i kada nije vise trebala poslali je u Usa i uskratili joj sredstva za strazare!! Evo cujem skupila je 100000 dolara za zastitu. Moce kazu jedno mjesec dana. Dalje ce mo da vidimo.

Eto kako se radi u Holandiji sto se tice muslimana!

tempora

Post by tempora » 13/12/2007 11:37

JEDRILICA wrote:
stochar wrote:
Meraklos wrote:
Pokojni Theo Van Gogh je nazivao Islam nazadnom religijom

ma ja, i zbog izrechenih stavova mu treba zabiti kuhinjski nozh u prsa? 'jebo dijalog i razgovor, o'ma ga nozhom!'?

bez namjere da se pravdam za bilo shta, ponavljam: nisam sirio ni netrpeljivost ni mrzhnju, samo sam nakon nekih tvrdnji da nikakvih prijetnji nije bilo i da ne postoji nikakav forum stavio slike koje dokazuju suprotno. ako je to netrpeljivost - kriv sam. bolje ti je prochitaj shta su oni likovi napisali u svojim prijetnjama, pa ces vidjeti sta je netrpeljivost!

nemam se zaista namjeru pravdati nekome ko opravdava ubistvo chovjeka, shta god on mislio, ali sam ovo objasnio zbog drugih ljudi. ti misli sta hoces i pravdaj jednu mrzhnju drugom mrzhnjom. boli me qratz sta debili pishu po nacionalistichkim forumima, zaista nemam zhelju da budem gori od njih, u fazonu:

'oni prijete jasmili, haj'mo joj sad mi prijetiti jos gore!'

de ba covjece, u kojem vijeku ti zhivish? inkvizicija je davno prosla, a prijeki sud kakav prizheljkujes gdje za rijech ide glava je u nekoj drugoj drzhavi!

Nije u redu sto su ga ubili.
On se godinama osvrtao svaki dan da provocira i omalovazava muslimane, ma kakvi god oni bili.

To sada radi Wilders, samo jos gore. On hoce film da napravi o kuranu i neki govore hoce da kuran pred kamerama spalil

Ok, sloboda izrazavanja! Gdje su granice? Ko postavlja granice?
Pitam se zamisli da tako neko nesto o zidovima ili krscanima pise?

Bili onda bila sloboda izrazavanja?

P.S.
Jasmila je sasvim nesto drugo nego ova gore navedena dvojica i isfrustrirana udavaca Hirshi Ali, koju je Holandija iskoristila za ljepljenje muslimana i kada nije vise trebala poslali je u Usa i uskratili joj sredstva za strazare!! Evo cujem skupila je 100000 dolara za zastitu. Moce kazu jedno mjesec dana. Dalje ce mo da vidimo.

Eto kako se radi u Holandiji sto se tice muslimana!

Mislim da ce izgubiti svaka nit sa temom ako nastavimo raspravu u smjeru Holandije.Naravno, neki od nas su se osjetili prozvanima jer je stochar u svrhe ove teme valjda,kopirao tekst o Teu i Ajan, a ocigledno nije upoznat sa svim detaljima "price".A prica je ako se izuzme populizam poprilicno istinita jer je Teo na zalost skoncao od strane islamskog fanatika! I za to nema nikakvog, apsolutno nikakvog opravdanja,pa ni onda kada se mnogi nadju uvrijedjeni i pocnu povlaciti argumente tipa relativiranja " da, ali je Teo nazivao muslimane J...... koza"

Kompletna moja poenta je da je vise apsolutno nemoguce drzati pod kontrolom individue i predvidjeti njihovo ponasanje.Sve moguce prijetnje treba ozbiljno shvatiti i provjeriti ali one zasigurno nisu osnova za rjesavanje ovakvih problema.( ako se uopste ovakvo pitanje vise moze rijesiti!)

NKVD

Post by NKVD » 13/12/2007 11:56

Šta li bi reis efendija i onaj smrad Haris rekli kad bi Jasmilu priklalo? Bil govorili sabur djeco, fino se igrajte!? A i brate, i vi filmadžije bi mogli o Srebrenici jedan film snimiti....

fantom slobode

Post by fantom slobode » 13/12/2007 12:33

Mogli bi nastaviti sa anketom "znate li nekog vehabiju i kakva iskustva imate sa njim, ukljucujuci i seksualna".Tema je onako bezveze, kao sto se na pocetku lijepo reklo radi se o "nezavisnim", a zna se kakvo jednoumlje vlada tamo i sire izvan redakcije.Ti sto prijete, i ne znamo ko su oni, bas kao i sto ne znamo koji su nam ovo ljepotani sto dolaze redovno da agituju na odredjenim temama, njima jako dragim, zvijezda im "zablista"(ili se radi o drugom obiljezju:) pa nestane onako iznenada, kako je i dosla. :-D :-D Dosao je tiho i otisao jos tise - "Dok Holiday". :-D :-D :-D

fantom slobode

Post by fantom slobode » 13/12/2007 12:41

A evo i prijavise da reziserka rece da nije dobila nikakve prijetnje :-D :-D steta, o kome ce se dalje "nezavisne" brinuti, osim o svom kumu Dodi :-D :-D

13.12.2007. (10:40)
ŽBANIĆ: MENI NISU UPUĆENE NIKAKVE PRIJETNJE
SARAJEVO, 13. decembra (FENA) - Meni nisu upućene nikakve prijetnje niti sam u toku istraživanja za film osjetila bilo kakvu opasnost od ljudi koji na ovaj ili onaj način prakticiraju islam, izjavila je Feni rediteljica Jasmila Žbanić komentirajući navode pojedinih medija prema kojima joj zbog snimanja novog filma "Na putu" vehabije putem interneta prijete smrću.

izvor:FENA

wels

Post by wels » 13/12/2007 12:52

Rekle su ti i Nezavisne
"Jasmili do sada nije izravno prijećeno, ali znamo za anonimne prijetnje na forumima", kaže Ibrahimović, za banjalučke Nezavisne novine ujedno producent njenog novog filma. On ističe da se u političko-sigurnosnoj situaciji, kakva je u BiH trenutno, ne smiju oglušiti o takve prijetnje.

tempora:
Kompletna moja poenta je da je vise apsolutno nemoguce drzati pod kontrolom individue i predvidjeti njihovo ponasanje.Sve moguce prijetnje treba ozbiljno shvatiti i provjeriti ali one zasigurno nisu osnova za rjesavanje ovakvih problema.( ako se uopste ovakvo pitanje vise moze rijesiti!)

zanzibar

Post by zanzibar » 13/12/2007 13:26

Evo jednog zanimljivog teksta mediji vs vehabije
http://www.pulsdemokratije.net/index.php?&l=bs&id=266

deset_u_pola

Post by deset_u_pola » 13/12/2007 13:42

zanzibar wrote:Evo jednog zanimljivog teksta mediji vs vehabije
http://www.pulsdemokratije.net/index.php?&l=bs&id=266
Ne samo da je zanimljiv, već je fino posložio šta se dešava u BiH na medijskom planu, ali i na ovom forumu gdje kolo vode neznalice i samozvane demokrate.

Najdraži naslov mi je: "Vehabijski desant na Carevu džamiju." Ovo ni Risto Đogo ne bi skont'o.

za_sada_bez_dobrog_nicka

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka » 13/12/2007 13:55

Fair Life wrote:Reis Ceric izjavio je u Becu da "vehabije ne postoje" vec su u pitanju "samo
pojedinci ekstremisti koji su opasni za Bosnu kao komarac za slona".

PS Od koga li je naucio lagati?
Mora čoek opravdati skitanje po svijetu i nerad u bazi na terenu.

tempora

Post by tempora » 13/12/2007 14:41

fantom slobode wrote:A evo i prijavise da reziserka rece da nije dobila nikakve prijetnje :-D :-D steta, o kome ce se dalje "nezavisne" brinuti, osim o svom kumu Dodi :-D :-D

13.12.2007. (10:40)
ŽBANIĆ: MENI NISU UPUĆENE NIKAKVE PRIJETNJE
SARAJEVO, 13. decembra (FENA) - Meni nisu upućene nikakve prijetnje niti sam u toku istraživanja za film osjetila bilo kakvu opasnost od ljudi koji na ovaj ili onaj način prakticiraju islam, izjavila je Feni rediteljica Jasmila Žbanić komentirajući navode pojedinih medija prema kojima joj zbog snimanja novog filma "Na putu" vehabije putem interneta prijete smrću.

izvor:FENA
Izmedju ove i prve vijesti, steta je vec ucinjena :) Strah je ipak nesto sto je brze od bilo kakvog demanta.:P

bosanska rijec

Post by bosanska rijec » 13/12/2007 17:33

Meraklos wrote: To se zove propaganda - nije li :?
haman da jeste
ali ja sam ovu temu juce citala i na prvu mi je odmah palo na um da se na forumu svako mogao registrovati i pisati sta hoce... a kad procitate sve ove odgovore na ovoj temi ostanete blago receno sokirani sta se ovdje sve ne pise .. :shock:
a pogledajte ovog izraza "priklalo"
NKVD wrote:Šta li b...... rekli kad bi Jasmilu priklalo?..
:shock: :shock:

MUNAFIK
Has thanked: 11 times
Been thanked: 238 times

Post by MUNAFIK » 13/12/2007 18:02

bosanska rijec wrote:
Meraklos wrote: To se zove propaganda - nije li :?
haman da jeste
ali ja sam ovu temu juce citala i na prvu mi je odmah palo na um da se na forumu svako mogao registrovati i pisati sta hoce... a kad procitate sve ove odgovore na ovoj temi ostanete blago receno sokirani sta se ovdje sve ne pise .. :shock:
a pogledajte ovog izraza "priklalo"
NKVD wrote:Šta li b...... rekli kad bi Jasmilu priklalo?..
:shock: :shock:
sad ocekujmo naslovnu u nezavisnim izvjesni ''NKVD poziva da se ... prikolje'' i svi nasjednu na to... tuga tuga :shock:

Zox
Has thanked: 108 times
Been thanked: 123 times

Post by Zox » 13/12/2007 18:38

Ejch-ju-es-i-aj-en wrote:Da se razumijemo u svemu treba naći mjeru. Ja recimo nemam ništa protiv filma o vehabijama, ali ako ce postivati osnovna načela ljudskosti. Bilo kakva pretjerivanja ne dolaze u obzir.

Nisam do sada bio upućen u djelo dotičnog mr. Van Gogha, niti sam znao koji je konkretno bio "povod" ubistva, ali ako je istina za ovaj film... Ubistvo je mislim previše, možda za žutog. Ali ako zaradi i crveni...poslao bih ga na druženje sa onim bezuhim!

Na ovom svijetu izgleda svako bi se hebo da ga ne primi. Svakakve džukele imaju pravo vrijeđati i da pritom kažu "Pa pobogu, to je umjetnost", ili "šta je sa slobodom novinarstva?". E ne more...
Ma ja, tvoje cijenjeno misljenje je, znaci, da je ubistvo eto mozda malo previse za prvi put.
Super, da znamo koga konsultovati kad ne znamo koga treba "smaketi" a koga ne. Ti si znaci taj koji odlucuje.

Najozbiljnije, nadam se da te nisam dobro shvatio i da ti u stvari NE pozivas na ubijanje novinara i umjetnika?

Zox

Post by Zox » 13/12/2007 18:39

RIZVA wrote:ja sam doticnu jasmilu licno vidio u petak pred dzumu ispred dzamije king fahd na pijaci, normala hoda zena razgleda nake knige i cd-ove, pa koliko sam primjetio ne vidjeh da je iko poprijeko pogledao a kamoli na

ne znam kome ide u prilog da se šire dezinforacije o toboze nakim "prijetnjama"
A eto, mene su ljetos pred tom istom dzamijom napali.
Izvor? Prva ruka ;)

deset_u_pola

Post by deset_u_pola » 13/12/2007 18:42

Zox wrote:
RIZVA wrote:ja sam doticnu jasmilu licno vidio u petak pred dzumu ispred dzamije king fahd na pijaci, normala hoda zena razgleda nake knige i cd-ove, pa koliko sam primjetio ne vidjeh da je iko poprijeko pogledao a kamoli na

Izvor? Prva ruka ;)
Pa objasni šta si tamo radio, odnosno zbog čega su te napali.

MUNAFIK
Has thanked: 11 times
Been thanked: 238 times

Post by MUNAFIK » 13/12/2007 18:50

deset_u_pola wrote:
Zox wrote:

Izvor? Prva ruka ;)
i ja bi volio znati Ko te napao, sto su te napali, sta su posljedice toga napada?

stochar

Post by stochar » 13/12/2007 19:02

Image

Meraklos

Post by Meraklos » 13/12/2007 19:06

MUNAFIK wrote:
deset_u_pola wrote:
Zox wrote: A eto, mene su ljetos pred tom istom dzamijom napali.
Izvor? Prva ruka ;)
i ja bi volio znati Ko te napao, sto su te napali, sta su posljedice toga napada?
Ali otvori novu temu za svoje jade.

dr.gog
Has thanked: 18 times
Been thanked: 58 times

Post by dr.gog » 13/12/2007 20:08

Meraklos wrote:
MUNAFIK wrote: i ja bi volio znati Ko te napao, sto su te napali, sta su posljedice toga napada?
Ali otvori novu temu za svoje jade.
:zzzz: Zlobno,i ničim izazvan velim da je tema iscrpljena,ima li šta novo?

Zox

Post by Zox » 13/12/2007 20:09

MUNAFIK wrote:
deset_u_pola wrote:
Zox wrote: A eto, mene su ljetos pred tom istom dzamijom napali.
Izvor? Prva ruka ;)
Nije bitno sta sam radio. Nisam nikog napao, niti sam prekrsio bilo kakav zakon.

tempora

Post by tempora » 14/12/2007 00:00

Zox wrote:

Izvor? Prva ruka ;)
Ne sumnjam da su te napali ( posto imama razloga da vjerujem tvojim iskazima) ali mi nije jasno sto onda i mene nisu napali, koja sam vise puta dolazila i pred tu dzamiju i na one standove pitajuci za kojesta. :? Nije mi jasno, je li i oni vrse neku selekciju? :)

Bosanac sa dna kace
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Post by Bosanac sa dna kace » 14/12/2007 07:42

"Prema meni su uvijek bili ljubazni i miroljubivi. Radujem se nastavku istraživanja i rada na filmu", kazala je Žbanić te dodala da na ovo više ne želi trošiti vrijeme.

Pojedini mediji su objavili kako su prijetnje redateljici Jasmili Žbanić tako ozbiljne da neke od njih govore i o smrti.

Jasmila Žbanić film planira snimati u jesen sljedeće godine, a u proteklom novembru mjesecu je organizirala i prve audicije za uloge.

Film "Na putu" govori o radikalnim pokretima, ali je priča u suštini ljubavna.

( Fena.ba/Sarajevo-x )

wels

Post by wels » 14/12/2007 22:01

stochar wrote:Image
U Sarajevu su zasad smotane.

Al kad ih pronosaju :?

pitt

Post by pitt » 14/12/2007 22:04

Zox wrote:
MUNAFIK wrote:
deset_u_pola wrote: Pa objasni šta si tamo radio, odnosno zbog čega su te napali.
Nije bitno sta sam radio. Nisam nikog napao, niti sam prekrsio bilo kakav zakon.
eki efendiju napali :-) :-)

wels

Post by wels » 14/12/2007 22:11

Image

GudMorning Sarajevo !!!

:? :? :?

Post Reply