Vozom do Budimpeste

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#26

Post by Topla voda »

znam da je do barcelone bilo 200 eura povratna...mislim da je to tu negdje.
pogledaj na onim europa train il tako nekako stranicama.
od zagreba ti je uvezano za dalje gdje god hoces.mozes i zagrebacki kolodvor nazvati.sretno
nx
Posts: 137
Joined: 06/08/2006 17:59
Location: Suncana strana

#27

Post by nx »

bas zelim da idem tim vozom :)
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#28

Post by peanuth »

Topla voda wrote: nemas jeftiniji prevoz...samo pazi kad udjes u voz..trazi od konduktera da vam zakljuca kupe,ako se ne moze zakljucati iznutra....posebno kad vec svi krenu spavati...ovo obavezno...i posebno u povratku,kad su vec svi umorni..a u bosnu ulazis oko 1-2 navece,a oko 3-4 si negdje oko doboja i nekakvih sela gdje staje voz....tad upadaju likovi u voz i bude belaja.
citam ovo , pa mi naumpade juce film sto sam gledao "butch cassidy i sundance kid" izgleda ovi tipovi se oko doboja pojavili ponovo :D

a jel mozes rec,koja sela oko doboja??ovo prvi put cujem.. svasta.. kao na divljem zapadu..
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#29

Post by peanuth »

I hoce mi neko rec, kakva viza treba za pestu?Ja imam sengen.Jel onda i meni treba?

Bas sam sad pisao mail njihovoj ambasadi, samo hocel mi odgovorit?
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#30

Post by Topla voda »

peanuth wrote:
Topla voda wrote: nemas jeftiniji prevoz...samo pazi kad udjes u voz..trazi od konduktera da vam zakljuca kupe,ako se ne moze zakljucati iznutra....posebno kad vec svi krenu spavati...ovo obavezno...i posebno u povratku,kad su vec svi umorni..a u bosnu ulazis oko 1-2 navece,a oko 3-4 si negdje oko doboja i nekakvih sela gdje staje voz....tad upadaju likovi u voz i bude belaja.
citam ovo , pa mi naumpade juce film sto sam gledao "butch cassidy i sundance kid" izgleda ovi tipovi se oko doboja pojavili ponovo :D

a jel mozes rec,koja sela oko doboja??ovo prvi put cujem.. svasta.. kao na divljem zapadu..
ma staje voz,a ne znas gdje si ...ni stanice nema......pa stane opet...pa doboj..pa pola sata pa stane ...pa 5 minuta pa opet :)
a valjda imaju uigranu semu ...voz dolazi po rasporedu..uvijek ima neki stranac koji putuje jeftino europom..ne konta covjek da mu se to moze desiti...i zaspi...a ovi ulete u voz i onda prosetaju po vagonu...ako nalete na kupe gdje raja spava pokupe sta na brzinu i izadju na sljedecoj..
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#31

Post by Topla voda »

peanuth wrote:I hoce mi neko rec, kakva viza treba za pestu?Ja imam sengen.Jel onda i meni treba?

Bas sam sad pisao mail njihovoj ambasadi, samo hocel mi odgovorit?
imas sengen vizu?ipak ti treba madjarska viza.
za nju ti treba rezervacija hotela u periodu kad trazis vizu i popunit aplikaciju i platiti ,mislim, 90 km.
ta rezervacija,reda radi je traze...i ne pogledaju je.
bilo je par ljudi kad smo isli zadnji put i sjecam se da je neko imao sengen na godinu,al djaba.
Kemal_S
Posts: 51
Joined: 28/01/2007 14:22
Location: Cazin

#32

Post by Kemal_S »

pitao bih vas koji su vec bili unazad pola godine u Budimpesti, kakve su cijene u Madjarskoj. Jel skupo itd.? Prije pet godina sam bio i tad je Madjarska bila jako jeftina zemlja, jel i sad jeftinija u odnosu na nas?
Kemal_S
Posts: 51
Joined: 28/01/2007 14:22
Location: Cazin

#33

Post by Kemal_S »

Topla voda wrote:
peanuth wrote:I hoce mi neko rec, kakva viza treba za pestu?Ja imam sengen.Jel onda i meni treba?

Bas sam sad pisao mail njihovoj ambasadi, samo hocel mi odgovorit?
imas sengen vizu?ipak ti treba madjarska viza.
za nju ti treba rezervacija hotela u periodu kad trazis vizu i popunit aplikaciju i platiti ,mislim, 90 km.
ta rezervacija,reda radi je traze...i ne pogledaju je.
bilo je par ljudi kad smo isli zadnji put i sjecam se da je neko imao sengen na godinu,al djaba.
a, jel se ta viza dobija na granici il se mora prije toga otici u madjarsku ambasadu u Sarajevu?
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#34

Post by peanuth »

vjerovatno se prvo mora u rajvosa ic po nju..
izgleda nista od moga surprise-a za djevojku :D
mozda je i bolje.. skupo bi to bilo.. uh nedo bog da cuje :D
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#35

Post by uozo »

Kad se predje madjarska granica onda je to pravi voz i ide puno, puno brze.
:roll:
Recenica koja sve kaze o stanju u kojem su nase zeljeznice. Nema veze sa temom ali mor'o sam!
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#36

Post by ja_cura_ »

Topla voda wrote:
peanuth wrote:I hoce mi neko rec, kakva viza treba za pestu?Ja imam sengen.Jel onda i meni treba?

Bas sam sad pisao mail njihovoj ambasadi, samo hocel mi odgovorit?
imas sengen vizu?ipak ti treba madjarska viza.
za nju ti treba rezervacija hotela u periodu kad trazis vizu i popunit aplikaciju i platiti ,mislim, 90 km.
ta rezervacija,reda radi je traze...i ne pogledaju je.
bilo je par ljudi kad smo isli zadnji put i sjecam se da je neko imao sengen na godinu,al djaba.
potvrdeno od strane madarske ambasade u sarajevu da od 21.12.2007 godine ce samo sengen vize vaziti za ulaz sa bh pasosima u madarsku. madarska izdaje svoje dosadasnje vize samo do 21.12.2007.

nadam se da sam pomogla!
sretno!
User avatar
koma
Posts: 191
Joined: 10/09/2005 13:32

#37

Post by koma »

bc_chupo wrote:pa eto pitam kolko je iz zagreba do amsterdama...
Nisam siguran, ali mislim da nema ni iz ZG.. Ja sam trazio, ali se ne sjecam zbog cega nisam vozom isao.. Jal ga nije bilo, jal je bio preskup.. Na kraju sam busom otisao.. laganih 36h voznje : )
pravabubica
Posts: 155
Joined: 16/10/2007 11:38

#38

Post by pravabubica »

isla u Budimpestu prije dva mjeseca, viza svakako mora biti iz Madjarske ambasade, sve informacije mozes dobiti u ambasadi na telefon, pravo su ljubazni, a putovanje vozom je posebna neopisiva avantura, sve je vec na tu temu receno, uglavnom 13 sati uzasa, dosade, itd...al eto prodje i to
PS
Ja sam za vizu imala garanciju koju mi je poslala prijateljica koja tamo zivi, pa se raspitaj u ambasadi za ostale detalje
http://www.mvp.gov.ba/HTML/ENG/Ambasade_u_BiH_eng.htm
peanuth
Posts: 344
Joined: 10/07/2005 13:37
Location: Deutschland

#39

Post by peanuth »

da vas obavijestim. Ljudi iz Madjarske Ambasade su bili ljubazni da mi odgovore na Email.RESPECT!!

Oni vjerovatno krajem Decembra ili pocetkom Januara ulaze u Sengenske Drzave, tako da ovim koji imaju sengensku vizu nece trebat nikakva dodatna viza za Madjarsku.ovi ostali moraju u Ambasadu po vizu da idu.Ali vjerujem da su ljudi ljubazni i da nije neki veliki problem.

jos jednom svaka im cast!
DUREX
Posts: 516
Joined: 10/05/2006 07:34
Location: Sarajevo - Centar

#40

Post by DUREX »

Ma... Madjari su kraljevi... Jedan od rijetkih naroda iz okruzenja koji zaista gotivim. Ovo ostalo nabijem na beeep.

cenzura :oops:
DUREX
Posts: 516
Joined: 10/05/2006 07:34
Location: Sarajevo - Centar

#41

Post by DUREX »

A sto me jebete s ovim brisanjem rijeci itd? :)

Pa, 'ajde, shvatam kad popusim ban ako nekome direktno opsujem nesto... ali ovako...? Ne razumijem... Mislim, odrasli smo ljudi. :)

A i recimo da mi se svidja taj "Charles Bukowski" stil... Sta je tu problem? :D
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#42

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 24/01/2017 08:50, edited 1 time in total.
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#43

Post by ja_cura_ »

saim_adka

ne navracaj ljude na zlo... :x ne zele svi da cine stetu, kao ti, bez obzira kakvi ljudi bili koji ulaze/izlaze!
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#44

Post by ja_cura_ »

jos nesto!

od 21. decembra madjari su definitivno u sengen prostoru, tako da ce oni izdavati samo tu vrstu viza, a i svi ljudi koji vec imaju sengen vize nekih drugih zemalja, ce moci bez problema da putuju i tranzitiraju kroz madjarsku!

ugodan put!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#45

Post by Alfons Kauders »

a posto je vlak do budimpeste ? :D
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#46

Post by DobroJutroKolumbo »

Kad ovo sve procitah , rekoh sebi , lijepi Celjigovici...HRKLJUS! :D :D :D :lol: :lol:
Post Reply