Novi oblik sa-x.com

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

_BosanaC

Post by _BosanaC » 05/10/2007 16:50

Bestilj wrote:Jest vas "konzumente" tesko zadovoljti... Onaj bi manje o noktima, drugi bi više o politici, treci bi o sisama i seksu... Nikad nikome udovoljit! A ja kad god pogledam pogledam medju najcitanije vijesti - uvijek neki seks, vaginalni orgazmi, nacionalna netrpeljivost, krv, pljuvanje po nekom...

by the way, imam pitanje za administratore ili one koji su upuceniji:

Posto sam otisao na impersum Sa-x i vidio tamo da pise kako u redakciji rade samo dvije osobe kao novinari (????!!!!??) pitam se, ako je to tacno, kako uopste stizu ista uraditi i azurirati????

Neko je gore rekao "koliko muzike, toliko para" - vala ako radi samo dvoje, onda im ni 5000 KM ne bi bilo dovoljno, narocito pored ovakvih "nezadovoljnih" konzumenata.

Meni je Sa-x super, a greske koje prave su minorne u odnosu na "slavne i velike" Avaze, BHT, FTV koji na jednom prilogu rade po 5 dana, rad im prodje lekturu i urednistvo pa opet imaju 500 gresaka.

Ljudi budite realni.
Hajd priznaj koji si ti od to dvoje :D

sulesavic

Post by sulesavic » 05/10/2007 16:54

Bestilj wrote:Jest vas "konzumente" tesko zadovoljti... Onaj bi manje o noktima, drugi bi vi¹e o politici, treci bi o sisama i seksu... Nikad nikome udovoljit! A ja kad god pogledam pogledam medju najcitanije vijesti - uvijek neki seks, vaginalni orgazmi, nacionalna netrpeljivost, krv, pljuvanje po nekom...

by the way, imam pitanje za administratore ili one koji su upuceniji:

Posto sam otisao na impersum Sa-x i vidio tamo da pise kako u redakciji rade samo dvije osobe kao novinari (????!!!!??) pitam se, ako je to tacno, kako uopste stizu ista uraditi i azurirati????

Neko je gore rekao "koliko muzike, toliko para" - vala ako radi samo dvoje, onda im ni 5000 KM ne bi bilo dovoljno, narocito pored ovakvih "nezadovoljnih" konzumenata.

Meni je Sa-x super, a greske koje prave su minorne u odnosu na "slavne i velike" Avaze, BHT, FTV koji na jednom prilogu rade po 5 dana, rad im prodje lekturu i urednistvo pa opet imaju 500 gresaka.

Ljudi budite realni.
Uh...

Bestilj

Post by Bestilj » 05/10/2007 17:03

"Jedan od njih" :D ... Nidje veze :D

Cesto citam komentare na ovom forumu i jedino sto vidim jesu negativne kritike u vezi SVEGA, ne samo Sa-x. Ne valja vam nikad nista. Zato kazem da je cijeli portal ok. Ne kazem da je savrsen.

I ne kontam, ako ste vec tako kriticki raspolozeni, cudi me da nikad ne pregledate ko drzi sajt/medij i ko radi na njemu - cisto da imate vise za kritikovat :D

sulesavic

Post by sulesavic » 05/10/2007 17:05

Bestilj wrote:"Jedan od njih" :D ... Nidje veze :D

Cesto citam komentare na ovom forumu i jedino sto vidim jesu negativne kritike u vezi SVEGA, ne samo Sa-x. Ne valja vam nikad nista. Zato kazem da je cijeli portal ok. Ne kazem da je savrsen.

I ne kontam, ako ste vec tako kriticki raspolozeni, cudi me da nikad ne pregledate ko drzi sajt/medij i ko radi na njemu - cisto da imate vise za kritikovat :D
Dobro si ti i pro¹'o...

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 05/10/2007 17:06

Bestilj wrote:"Jedan od njih" :D ... Nidje veze :D

forum kao forum i jeste mjesto gdje mozemo vrsiti razmjenu misljenja dokle god ne psujemo jedni drugima mater, ne potezemo vitalne nacio interese itd itd sve ostalo navedeno u pravilima foruma...

Ni do ove promjene ne bi doslo ovako brzo da forumashi nisu peglali sve redom vezano za izgled, a svaka konstruktivna NEGATIVNA kritika moze poluciti samo bolji rezultat...
u cilju da ovaj komentar ostane yabiljeyen, skracujem ga odmah..

Bestilj

Post by Bestilj » 05/10/2007 17:23

Pa niko ne kaze da se ne treba raspravljati i da ne treba kritikovati - ali UVIJEK negativno kritikovati jeste problem. Narocito kad je to krug od desetak ljudi koji - ako imaju nesto rec, onda je to 100% negativno.

Drugo su polemika i rasprava.

Uostalom, svaka cast svim forumasima, al zar ne bi trebali oni koji vode medij imati svoju viziju sajta i slijediti nju, a drugima dati da utjecu samo koliko je potrebno?

Zamislite da ja sad nesto bubnem za npr BHT (da zelim gledat, vidjet i promijenit) i oni za sedam dana meni uslisaju zelju? :D
:-)

Nemam namjeru ikoga uvrijediti, al cesto se samo obraca paznja na negativne stvari, a pozitivne se nikad ne isticu. :roll:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 05/10/2007 18:07

Eno, nasikira se covjek :D

Recimo, kad se pravi portal - sjednes pa skontas sta hoces. Ako hoces da imas portal samo zato sto ga ima i komsijin mali - poseri ga odmah, nemoj ga ni praviti :D

Ako hoces da imas portal zato jer zelis zaradjivati na istom, onda skontaj koja ti je to ciljana populacija. Hoces li info portal sa vijestima iz zemlje, hoces li info portal sa vijestima iz svijeta... Hoces li uopste info portal? Mozda se to treba zapitati, za pocetak. Ali brate ako radis nesto radi kako valja. Ako imas para da platis samo dva novinara nemoj onda gurati nos i tamo gdje ne mozes, radi nesto ali radi kvalitetno. A ako jos napravis forum uz taj portal onda ocekuj i kritike.

A btw. sto ima debilnih tekstova to je tek cudo jedno. Toliko danas ima kvalitetnih portala s kvalitetnim tekstovima da je najveci posao obici ih i probrati kvalitetne tekstove, ali kada te pincom.info, onakav kakav jeste, pretekne kvalitetom vijesti onda se moras dobro zapitati.

I da... Info portal koji maltene nikada 'ne radi' vikendom i praznikom? :?

Bestilj

Post by Bestilj » 05/10/2007 18:22

He he he... Covjek se nasekiro pravo :D

Pa zar se kod nas i ne radi sve zato sto ima komsijin mali? :D To je nekako praksa sada svuda u svijetu.

"Kvalitet Pincoma" necu komentarisat...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 05/10/2007 18:24

:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

internet

Post by internet » 05/10/2007 18:30

U Bosni i Hercegovini svi mediji su jednom riječju KATASTROFA, počevši od Avaza, pa preko TV kuća i njihovih emisija, novinara i voditelja, pa do radio stanica. Ne znam zašto bi se portali isticali? Sarajevo-x.com je OK, nije savršen ali je OK.

Kada vidis ko i kako danas vodi neke emisije na BHT, FTV, Hayatu, Pinku... dovoljno ti je da znaš u kakvoj državi živimo...

Ako uporedis HRT sa BHT, Otvoreni ili neki drugi hrvatski radio sa RSG-om, te portale Net.hr ili Index.hr sa Sarajevo-x.com, onda je to sve tu negdje. Portali zaostaju za hrv portalima kako novine i za njihovim novinama, ili tv kuce za njihovim tv kucama. A hrvatski mediji zaostaju za nekim zapadnijim i sve tako...

A što se tiče pincoma, ja ne znam u čemu je pretekao sa-x? Koliko ja vidim na Pincomu je 95% vijesti bukvalno kopipejstano s Večernjih, Nezavisnih ili Dnevnog avaza i uz to jos potpisano sa "Pincom.info", ili cak s ovog foruma! Ostalih 5% se svodi na senzacionalizam, nacionalizam, lazi i bljuvotine.

Umjetnik a

Post by Umjetnik a » 05/10/2007 21:50

internet wrote:U Bosni i Hercegovini svi mediji su jednom riječju KATASTROFA, počevši od Avaza, pa preko TV kuća i njihovih emisija, novinara i voditelja, pa do radio stanica. Ne znam zašto bi se portali isticali? Sarajevo-x.com je OK, nije savršen ali je OK.

Kada vidis ko i kako danas vodi neke emisije na BHT, FTV, Hayatu, Pinku... dovoljno ti je da znaš u kakvoj državi živimo...

Ako uporedis HRT sa BHT, Otvoreni ili neki drugi hrvatski radio sa RSG-om, te portale Net.hr ili Index.hr sa Sarajevo-x.com, onda je to sve tu negdje. Portali zaostaju za hrv portalima kako novine i za njihovim novinama, ili tv kuce za njihovim tv kucama. A hrvatski mediji zaostaju za nekim zapadnijim i sve tako...

A što se tiče pincoma, ja ne znam u čemu je pretekao sa-x? Koliko ja vidim na Pincomu je 95% vijesti bukvalno kopipejstano s Večernjih, Nezavisnih ili Dnevnog avaza i uz to jos potpisano sa "Pincom.info", ili cak s ovog foruma! Ostalih 5% se svodi na senzacionalizam, nacionalizam, lazi i bljuvotine.
ja se pitam, imamo li mi uopšte medije, kad se uspoređuju sa stranim

Hakala

Post by Hakala » 07/10/2007 04:06

bezveze ...

Saian

Post by Saian » 07/10/2007 11:18

infobrcko wrote:dobro je...a kad ce se rijesit ovaj problem sa forumom? meni bar stalno se javlja se poruka forum nije dostupan itd (mozda sto sam iz distrikta)
distrikt ima ogranichen broj query-a po danu tako da od macce malo ko stigne da se dokopa kakve stranice :D :D :D

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 07/10/2007 11:28

Saian wrote:
infobrcko wrote:dobro je...a kad ce se rijesit ovaj problem sa forumom? meni bar stalno se javlja se poruka forum nije dostupan itd (mozda sto sam iz distrikta)
I mene ovo sranje nervira, u pola teme forum zatrokira.

IlijaLadin

Post by IlijaLadin » 07/10/2007 11:57

Saian wrote:
infobrcko wrote:... stalno se javlja se poruka forum nije dostupan itd (mozda sto sam iz distrikta)
distrikt ima ogranichen broj query-a po danu tako da od macce malo ko stigne da se dokopa kakve stranice :D :D :D
:D :D :D
Oni koji se kačaju iz Maoče su povlašteni. :D

Elem, davno sam rekao za portale da trebaju gledati brate šta preuzimaju. Meni, recimo, bezveze kad sa-x postavi neku fotogaleriju koju sam vidio pola godine ranije na monitor.hr. A monitor ju je pokupio sa različitih strana, od stranih blogova, preko pravda.ru, nekih šejtanskih sajtova ... :P

Mora se napraviti selekcija. Ako se sa-x želi nametnuti kao primarni izvor informacija, onda treba malo više profesionalizma.

I ne razumijem zašto bi neko napadao ljude koji daju neki prijedlog? Trebao bih reći da je "sve super i sve je za pet, kad si surfer i voliš sa-x vijest" pa da sve bude ok ?

E, malo sutra!

Sa-x jeste bolji od ostalih, uglavnom, ali to nije sadržajno ni blizu nečega što bih ocijenio visokom ocjenom. Pa, veliki je broj posjetitelja ovog foruma koji nikad ne dolaze na početnu. To ne zabrinjava?

I, ko ono reče 'koliko para toliko muzike'?
Imaš dvije agencijske vijesti. Jedna je o slomljenom noktu britni spirs, a druga je o slomljenom vratu dječaka iz vareša. Kakve ima veze koliko ko dobija ili ima para s time koju će od ove dvije vijesti 'novinar' sa-x postaviti na sajt?

Za kraj, treba priznati da se i sa-x popravlja. I to je jaaaaaako dobro :)

Saian

Post by Saian » 07/10/2007 13:05

IlijaLadin wrote: Za kraj, treba priznati da se i sa-x popravlja. I to je jaaaaaako dobro :)
nasrecu ovu okuku si na kraju uspio svladat :D :D :D , :smajliStoOdpuhujeIBrisheZnojSaChela: :D

IlijaLadin

Post by IlijaLadin » 07/10/2007 13:10

Gas na pola krivine, da iščupa. Znaš kakva je prednja vuča hebi ga... :-) :D
A i istina je... što jest jest

spectra

Post by spectra » 07/10/2007 13:13

zar jesu? :roll:
ja nista ne primijetim novo! :lol:

IlijaLadin

Post by IlijaLadin » 07/10/2007 13:25

Pješački poslovi, ili programiranje je uvijek bilo podcjenjivano, teško vidljivo a izuzetno bitno. Raji nije bitno jel neki link ima oblik /program.php ili /a.php?i=program ili /dante.orwel?a=program ili program.html ... bitno je kako to sve izgleda, kakva je razina dostupnosti, boje, razmještaj...

Programeri, sa druge strane, znajući koliko su truda, znanja i cigara potrošili da bi nešto skrojili očekuju, nerijetko, da to svi uoče.

Hebat ga, samo nek se radi :thumbup:

Skyfox

Post by Skyfox » 07/10/2007 16:09

Celicna_saka wrote:
Saian wrote:
I mene ovo sranje nervira, u pola teme forum zatrokira.
Nedostupan je i kad nema puno raje na forumu.... Pravo iritantno :-? 8-)

klixober

Post by klixober » 07/10/2007 19:33

Evo uglavnom su zavrsene utakmice nasih igraca po Evropi.Potrebno je samo malo truda da se napise izvjestaj kako su igrali nasi igraci.Dakle otici na stranice klubova,ili eurosport,ili na BHF forum i procitati.To je 10 minuta posla.
A politicke vijesti na naslovnoj presporo stizu.Moraju biti odmah aktuelne.sa-x vremenski zaostaje za drugim portalima u vijestima i ja obicno vec sve saznam dok se ta vijest nade na sa-x naslovnoj.Evo sada se desio nacisticki skup u Srbiji,svi su objavili,sa-x kaska.
Ovo stvarno jeste dobronamjerna kritika jer bih volio da sarajevo-x bude jos bolji.

Pospanko

Post by Pospanko » 07/10/2007 20:15

Vijest koju procitam na index.hr danas, siguran sam da ce sutra ili dan poslije biti na Sarajevo-x. Sve je ovo jos uvijek daleko od prefi stranice, a pogotovo stranice koja nosi ime Sarajevo-x.

Cesto nemam osjecaj da sam na BH stranici. Neko je spomenuo sportske vijesti, koje se ovdje prenose, uglavnom sa HR stranica, i kao takve se plasiraju kao udarne, a nemaju ama bas nikakav medunarodni karakter, osim naravno za Sarajevo-x.

Nadao sam se da ce ova stranica jednog dana da se izdigne iznad ostalih, ali izgleda da nije uspjela napraviti ni jedan jedini pomak naprijed. Mene je na ovoj stranici zadrzalo ime Sarajevo-x. Sto se tice vijesti koje plasiraju, vec odavno sam prestao da ih pratim.

vektor68

Post by vektor68 » 10/10/2007 15:14

Image

vektor68

Post by vektor68 » 10/10/2007 15:28

Ups ode 2x , sta se ovo bijeli u gori zelenoj. novi oblik foruma , da nije u suzani problem.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 10/10/2007 16:44

vektor68 wrote:Ups ode 2x , sta se ovo bijeli u gori zelenoj. novi oblik foruma , da nije u suzani problem.
preopterecenje servera je u pitanju, pa kad ti kliknes dva puta, post ode 4 puta i tako to...
bice sredjeno uskoro, imas moju rijec :D

Post Reply