Travnički hodža spolno zlostavljao djevojčicu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#51

Post by artzy »

_BosanaC wrote:Ja da ti krenem pricati sta se sve u tom istom Travniku zataska tako da nikada ne dodje do Sarajeva, i jos da ti kazem gdje je i sta je Gluha Bukovica - i onako mi ne bi vjerovao.
Pricaj :shock: Slusamo :shock:
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#52

Post by lady midnight »

tempora wrote:
lady midnight wrote:
tempora wrote:I ova situacija, kao i sve slicne, pokazuje koliko smo skloni predrasudama i koliko smo skloni negaciji, tj pripisivanju nadnaravnih moci vjerskim sluzbenicima.Pa kada oni ucine zlo-sklono covjeku, trebalo bi im suditi vise! I gore? A zasto? I zbog cega?
Drugo i ono najbitnije: takve stvari nije da "su moguce" vec su vrlo vrlo cesta pojava u svim slojevima drustva i u svim drzavama.A u nasoj drzavi zlostavljanje se prvodi kao vaspitanje. :oops:
mozhe biti da su batine kod nas dugo vazhile (shto vishe nije sluchaj, jer se svijest i o tome mijenja) kao opshteprihvaceno sredstvo vaspitanja, ali razlika je velika, mislim da cesh se slozhiti, kad ti roditelj kao djetetu s vremena na vrijeme odvali shamar i kad te siluje. to su dvije vrste zlostavljanja koje su svjetlosnim godinama udaljene jedna od druge.

dalje, to shto se zlostavljanje deshava "svuda" i u svim "drushtvenim slojevima" uopshte nije nimalo relevantno u ovom konkretnom sluchaju (znamo mi to dobro) - osim shto pobija samu tvoju (implicitnu, pa i kontradiktornu) tvrdnju da je nama zlostavljanje nekako upisano u kulturni genom, jer ga eto sprovodimo kao vaspitanje.
bez obzira na to gdje i koliko se zlostavljanja deshava, svaki sluchaj se sam za sebe mora osuditi, isto kao shto je taj traumatichni dozhivljaj jedinstven za svaku zhrtvu ponaosob i zato shto taj teret i posljedice toga zhrtve i pored sve eventualne pomoci nose same sa sobom cijelog zhivota, pa da je ne znam koliko drugih osoba dozhivjelo isto.

onda: nikakve nadnaravne moci se ne pripisuju vjerskim sluzhbenicima, osim ako usput ne zarade koju marku saljevajuci stravu i sastavljajuci zapise. uopshteno govoreci, kazne za (seksualno) zlostavljanje djece, i inache za seksualne delikte, kod nas su katastrofalno niske. ali - i sad dolazi odgovor na tvoje "zashto", a dopusticesh da ti u istom mahu odgovorim i na ono "zbog chega" - kod vjerskih sluzhbenika, uchitelja, pedagoga i svih onih kojima se djeca svakodnevno povjeravaju na staranje i chuvanje (a pogotovo kod roditelja, jer su njima "data" na staranje i chuvanje od rodjenja, pa dok ne odrastu), upravo ta zloupotreba povjerenja, prvenstveno djechijeg kao i zloupotreba autoriteta koji rezultira iz same pozicije bi trebali da dodju kao dodatne otezhavajuce okolnosti kod donoshenja presude. a onda i kod opshteg ocjenjivanja tog zlochina kroz okolinu.

osim toga, vjerski sluzhbenici bi josh uvijek trebali da simbolichno predstavljaju moralne vrijednosti (jer kakva je inache svrha organizovanih vjerskih institucija ako ne u formuliranju i sprovodjenju etichkih normi?) da, tachno, i oni su samo ljudi, ali koliko njih na drugu stranu profitira upravo od te reputacije moralnih ikona? e, onda moraju i u drugom pravcu biti spremni da su posljedice po njih gore, bash zbog te reputacije i privilegija koje imaju.
Mislim da si apsolutno fulala moju poentu, no da se osvrnem na par stvari.Promjenu o svjesti u odgoju, jos nisam uocila.Naprotiv, smatram da je situacija ista-ako ne i gora, no naravno ne mogu to potkrijepiti nikakvim statistickim dokazima.Jer i tu imamo problem.A i zakon je po tom pitanju, ( po mom misljenju) devijantan:pogledaj slucaj djevojcice od 14 godina koja je "opcila" sa starcem od 60, a ovaj oslobodjen presude, jer je odluka bila dobrovoljna.
Nigdje nisam napisala da nam je zlostavljanje kulturni gen, kako ti tvrdis, vec sam htjela reci da je zlostavljanje masovna pojava ( misleci na batine) i da je ono sastavni dio vaspitanja.A rekoh da se desava u svim drustvima i svim slojevima jer mi je itekako poznata negacija da se isto desava u sirokim razmjerima a da javnost uvijek reaguje sokantno sa pitanjima kako je to eto vec bilo moguce, ne osvrcuci se na svakodnevnicu u kojoj se zivi.

I zadnje.I dalje ne smatram da neki vjerski sluzbenik treba biti kaznjen vise ili gore nego obican covjek jer se time prave razlike a zakon bi za svakoga trebao biti isti!Iako znam da nije.I ipak se ne mogu sloziti sa tobom da se u narodu ne pripisuju nadnaravne moci vjerskim sluzbenicima.Treba se samo malo upustiti u histeriju oko istoga, pa vidjeti dokle mogu i odlaze razmisljanja naroda u ovoj drzavi.( no to je neka druga tema!) To sto je nekome vjerski sluzbenik moralno nacelo meni ne govori nista.Za mene je on/ona samo covjek.Na kraju krajeva, mnogi nastavnici ( primjera radi u Holandiji) za koje je utvrdjeno da su pocinili cin zlostavljanja nad svojim ucenicima, bivaju suspendovani sa radnog mjesta, na odredjen vremenski period ali ih to ne sprjecava da se zaposle negdje drugdje na istoj funkciji.
vidish, ja prosto sumnjam da sam fulala tvoju poentu.
da skratim (a i da zavrshim): meni se chini da se ti ne trebash uopshte brinuti za diskriminirajuci tretman vjerskih sluzhbenika pred sudom ili bilo gdje - u vecini sluchajeva, crkve/vjerske zajednice stvari zatashkavaju i pojeo vuk kenjca. to shto se u zadnje vrijeme sve glasnije chuju optuzhbe za (chesto dugogodishnja) zlostavljanja od strane vjerskih sluzhbenika, pa od toga u nekim sluchajevima ispadoshe skandali, kao shto je naprimjer sluchaj katolichke crkve, samo znachi da su zhrtve sad spremnije da se javno izjasne, ohrabrene valjda opshtim tematiziranjem seksualnog zlostavljanja u javnosti, a niposhto da se vjerske sluzhbenike tretira drugachije od ostalih.

holandskim zakonima inache svaka chast - ali "suspenzija na odredjeno vrijeme" uchitelja za kojeg je dokazano da je zlostavljao djecu, pa onda josh i nastavak rada na nekoj ekvivalentnoj funkciji (gdje valjda opet dolazi u kontakt sa djecom) po meni su sve samo ne adekvatne kaznene mjere (pa taj i nije kazhnjen - ispade da ga samo malo poshalju na odmor) za djelo koje je pochinio. ovo da se izrazim jako, jaaaaaaaako blago - jer kako vidish, forum ima obichaj da u takvim sluchajevima trazhi kastraciju, linchovanje ili tako. ja ne bih totm razhila, ali ga nikad opet ne bih pustila u blizinu djece.

a kad roditelji svoje djete poshalju na vjeronauku u crkvu ili u mekteb, onda od tog chovjeka/zhene ochekuju ne da im prekopa travnjak ili okrechi zidove (ovo bi bili neki neutralni radovi u smislu pedagogije etike), nego da tu djecu poduchi vrijednostima koje ce ga voditi kroz zhivot. prema tome, vjerski sluzhbenici ne moraju biti tebi moralni autoriteti, ali bash u tim sluchajevima u kojima se to deshava jesu moralni autoriteti ljudima koji su im povjerili svoju djecu.

al nejse, ne bih vishe o tome.
User avatar
Enka-Benka
Posts: 197
Joined: 30/08/2007 00:06

#53

Post by Enka-Benka »

Sarafcina wrote:
Enka-Benka wrote:
Sarafcina wrote:
pa desilo se i u skoli, a i na ulici.. hoces se sekirati?...
ti imas pravo da se sekiras za svoje dijete koje saljes u mekteb (ili na fudbal), a moje je da ukazem da je to idiotski... ali i ako se desilo (a jos uvijek ne znamo), jako je nefer da se pravi ta implikacija.

a ti se za svoje dijete sekiraj fino u sebi, pa ti ja necu nista reci.... onog momenta kada svoju brigu napravis javnom... ocekuj i odgovor.
Tema nije Enka-Benka se sekira za svoje dijete sto ga je poslala u Mekteb.Isto tako netrazim od tebe misljenje,sta je idiotski i sta nije.Svaki roditelj se sekira za svoje dijete,jos uz ovakve vijesti dobijes sumnju(u ovom slucaju ja licno) dali su doticne osobe kojima si dala dijete na"obuku"uopste sposobne ne zloupotrebiti tvoje povjerenje u njih.Netvrdim da su svi isti,daleko od toga,prosto sam dala svoje misljenje i na kraju mog komentara nigdje nije stoja znak pitanja,tako da nije bilo potrebno da me podaris svojim odgovorim,jer se i niko od ostalih ovde nije nasao licno upitan.Lijepo i kulturno bi te zamolila slijedeci put klick ignore,zaobidji me i nastavi dalje.Hvala.
sorry enka ... nisi u svojoj kuci ili za svojim stolom u kafani pa da odredis ko ti moze a ko ne moze odgovoriti... ono, ne zelim nikakvu raspravu, nego ti samo pokusavam reci, da cu ti ja opet odgovoriti ako pocnes vezati nesto sto se i mene tice.
i opet ti kazem da mi nije cilj ni rasprava ni svadja ni prepirka... ali mogu istim stilom odgovoriti, ako neces repliku (jesam parlamentaran :D), nemoj se javljati za rijec.
Ipak, ne zelim da pricam tim tonom .. shvatam da mozda nisi htjela reci i da si dala samo svoje misljenje... ali je tema skakljiva i ako nisi mislila onda nema problema. samo nek se to i kaze.
Nebi ulazila u konflikt sa tobom,ni sa bilo kim drugim ovde,nije mi to ni bio cilj,dala sam svoje misljenje,ti si me pogresno shvatio i to je to,voljela bi da se na ovome zavrsi nasa debata.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#54

Post by Amazonka27 »

...
Last edited by Amazonka27 on 28/06/2010 18:12, edited 1 time in total.
User avatar
mema mo
Posts: 379
Joined: 31/08/2007 15:32
Location: spavaca soba

#55

Post by mema mo »

nedaj boze da pokusavam braniti tog hodzu i to sto je radio (ako je radio). sve mi je malo sumnjivo u ovoj prici, jos je nigdje ne cuh nego ovdje... odkud djevojcica sama sa hodzom na casu vjeronauke? kako i druga djeca nisu bila prisutna? i ne znam da se u skoli na casu vjeronauke klanja, koliko znam uce se sure. nemojte me pogresno shvatiti ja ga ne branim jer ako je nesto uradio treba mu tupim makazama odsjeci ćunu. :x
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#56

Post by kriticarka_nikova »

Pa sta su uradili s hodzom?
User avatar
mema mo
Posts: 379
Joined: 31/08/2007 15:32
Location: spavaca soba

#57

Post by mema mo »

bosmen wrote:
mema mo wrote:nedaj boze da pokusavam braniti tog hodzu i to sto je radio (ako je radio). sve mi je malo sumnjivo u ovoj prici, jos je nigdje ne cuh nego ovdje... odkud djevojcica sama sa hodzom na casu vjeronauke? kako i druga djeca nisu bila prisutna? i ne znam da se u skoli na casu vjeronauke klanja, koliko znam uce se sure. nemojte me pogresno shvatiti ja ga ne branim jer ako je nesto uradio treba mu tupim makazama odsjeci ćunu. :x
Ne branim ni ja nikog , s tim da je meni malo tvoj odgovor cudan.
Osim sto je i meni mnogo toga cudno u ovoj prici, ne mogu a da te ne upitam, gdje se to molim te uci kako se klanja?
mislim da se prakticno klanjanje djeca uce u dzamiji mektebu tj. mejtefu, a u skoli na casovima vjeronauke se uci teorija odnosno sure.
User avatar
mema mo
Posts: 379
Joined: 31/08/2007 15:32
Location: spavaca soba

#58

Post by mema mo »

bosmen wrote:
mema mo wrote:
bosmen wrote: Ne branim ni ja nikog , s tim da je meni malo tvoj odgovor cudan.
Osim sto je i meni mnogo toga cudno u ovoj prici, ne mogu a da te ne upitam, gdje se to molim te uci kako se klanja?
mislim da se prakticno klanjanje djeca uce u dzamiji mektebu tj. mejtefu, a u skoli na casovima vjeronauke se uci teorija odnosno sure.
A ja opet mislim da nigdje ne pishe da je to bilo u školi .
Isto tako primjetih da je spomenut lokalni hodza a ne lokalni nastavnik vjeronauke.
Samim time veoma je lako zakljuciti da se to, ako se je i desilo, desilo u jednom od to troje sto nabroja a ne u skoli.

Znaci, ne bih dalje polemisao, samo sam pitao to sto sam pitao, i mislim da smo se razumjeli.
Nesporazum,ili s jedne ili s druge strane
Pozz
ni na kraj mi pameti da polemisem, mozda nisam detaljno procitala clanak... sorry.. :)
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#59

Post by rajvosa^ »

To sto se povlacilo 2 godine nije nista cudno. Djeca su to, dovoljno je da joj hodza kaze da ce reci svima o tome....djete ce da zanijemi. A inace ima kamaru slucajeva gdje djeca postanu odrasli ljudi prije nego sto prijave nekog fratra, popa sto zbog straha te ponizenja itd...
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#60

Post by aNTropocentrio »

Sarafcina wrote:
_BosanaC wrote:
tetakk wrote:Bosanac da pripomognem....

Gluha Bukovica je selo sto bi se reci na kraju puta, uvuceno izmedju vlasickih padina.
Selo u kojem se veliki broj ljudi bavi casnim zanimanjem, "cobanijom" i zive tezak zivot.
Inace u selu se prica ikavski i malo su "svoji".
Selo u kojem stariji piju alkohol, a mladi u velikom broju ne :-)
Jako je izrazena sexualnost kod mladih, iako se to sve kao "krije" te niko nista nezna, a svi znaju sve znaju ;)
Selo je poznato po ranim udajama i zenidbama(14-15 godina, prvi put), a i po velikom broju rastavljenih brakova.
Kod njih kazu da zena nije zena ako se nije 3x udavala :-)

Vezano za temu...
Cuo sam nesto o tome i ako je istina efendiju treba .... :x
Hvala :D


ma ako je to sto tetakk pise tacno ... onda bih ja tek tad ... usporio sa pricom. Ako je praksa udaja od 14-15 godina... to znaci da se sve zna mnogo mnogo ranije.... a dijete je sklono izmisljanju.. narocito u tim godinama (ja ne znam da se u mektebu uci ista nasamo, i nekako mi je to nepovezivo sa klanjanjem.... ono gdje ko da bude ... i na kraju krajeva ako je trajalo dvije godine, onda je uhodano... i zasto samo kada uci da klanja ... a puta to sto ne ucis klanjati dvije godine)). Ali zbog osjetljivosti... sve treba dobro ispitati.

@Enka.... zasto vezes mekteb? sekiras li se kada dijete posaljes u skolu jer je nastavnik fizickog to radio u jednoj skoli (ah da i bio je i Srbin, pa je otisao i u cetnike)... mislim ono.. usporimo... ako ne mozemo sve Srbe zvati cetnicima (a fala Bogu pa ne mozemo), onda vala ne mozemo ni hodze perverznjacima.


i da se razumijemo... ako mu se dokaze.... ja bih mu slozio islamsku kaznu za njegovu situaciju...
FUJ!!
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#61

Post by Sarafcina »

aNTropocentrio wrote:
Sarafcina wrote:
_BosanaC wrote: Hvala :D


ma ako je to sto tetakk pise tacno ... onda bih ja tek tad ... usporio sa pricom. Ako je praksa udaja od 14-15 godina... to znaci da se sve zna mnogo mnogo ranije.... a dijete je sklono izmisljanju.. narocito u tim godinama (ja ne znam da se u mektebu uci ista nasamo, i nekako mi je to nepovezivo sa klanjanjem.... ono gdje ko da bude ... i na kraju krajeva ako je trajalo dvije godine, onda je uhodano... i zasto samo kada uci da klanja ... a puta to sto ne ucis klanjati dvije godine)). Ali zbog osjetljivosti... sve treba dobro ispitati.

@Enka.... zasto vezes mekteb? sekiras li se kada dijete posaljes u skolu jer je nastavnik fizickog to radio u jednoj skoli (ah da i bio je i Srbin, pa je otisao i u cetnike)... mislim ono.. usporimo... ako ne mozemo sve Srbe zvati cetnicima (a fala Bogu pa ne mozemo), onda vala ne mozemo ni hodze perverznjacima.


i da se razumijemo... ako mu se dokaze.... ja bih mu slozio islamsku kaznu za njegovu situaciju...
FUJ!!

sta je fuj??
ako ti se ne svidja realnost.... odes fino u to selo i uci te ljude drugacije.

ako mislis da ja nesto opravdavam, pogresno si me shvatio. ja samo iz iznesenih navodnih cinjenica izvlacim zakljucke...
jer jedna je stvar kada ti o necemu prica osoba koja to moze i treba znati, sasvim druga stvar kada to slusas od nekoga ko to po prirodi ne bi trebao znati.
npr. ako ti coban koji nikad do tada nije vidio, osim na slici, pocne pricati da je nasao novac u haubi automobila i pri tome ti opisuje detalje motora onda to ima jednu tezinu.
sasvim je druga stvar kada istu pricu slusas od automehanicara...

i posto nemam nikakvih novih informacija, samo stojim na stavu da slucaj treba pazljivo i dobro ispitati. nista vise i nista manje.
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#62

Post by aNTropocentrio »

Meni je samo neprirodno teret dokazivanja stavljati na zrtvu, pogotovo kada su ovako uzasni slučajevi u pitanju.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#63

Post by Sarafcina »

aNTropocentrio wrote:Meni je samo neprirodno teret dokazivanja stavljati na zrtvu, pogotovo kada su ovako uzasni sluèajevi u pitanju.
pa nije niko ni stavio teret na zrtvu. U slucajevima krivicnih djela to i inace rade policija i tuzilastvo. Ja sam samo pozvao na pazljivu (jako jako pazljivu) i opseznu istragu, jer mala greska moze unistiti oba od tih zivota.
JKG
Posts: 172
Joined: 08/08/2007 10:03
Location: Sarajevo

#64

Post by JKG »

_BosanaC wrote:
trinaesti wrote:ma jedva su docekali da objave neprovjerenu informaciju. ko kad u redovima crkve ima toliko pedofilije.

i da sarafcino: drago mi je da si ovo napisao:

zato je zlatno pravilo ... islamsko ... nemoj sjediti nasamo ...
iliti sto reko prof Galic na ispitu (svejedno ko odgovara)... "Sjedite tu kolega" "zavrsio sam ja profesore, ama sjedi, trebate mi kao svjedok"...

islam ima rjesenje za sve.
Jel' mi se cini ili ti ovdje uopste ne vidis nikakav problem?
Jao lika! Ma ocigledno on ne vidi nikakav problem. Nije problem ni kada majka prizna da je otac godinama zlostavljao njihovu kcerku u Hadzicima, a ona je svo vrijeme znala.
Fuuj!
Ocigledno je bitno samo u cijoj se avliji desava, a ako je u nasoj, ma ima i gore u komsijskoj...
JKG
Posts: 172
Joined: 08/08/2007 10:03
Location: Sarajevo

#65

Post by JKG »

Mada se ovdje radi o seksualnom zlostavljanju od strane vjerskog sluzbenika, neko je dobro napisao da i ljudi u prosvjeti i ostali kojima saljemo svoju djecu sa povjerenjem, mogu zlouptrijebiti isto.
Navela bih dva primjera iz meni bliske okoline:
- jedna od sarajevskih Gimnazija, djevojcice se ucestalo zalile da se profesor matematike ponasa, u najmanju ruku, neprimjerno (pipkanje i sl.).Menadzment skole negira, ali pod pritiscima prijava sve veceg broja roditelja, dokaze se da su djevojcice bile u pravu.Gospodin profesor maknut, nije krivicno gonjen i sada radi isti posao, samo u nekoj od drugih skola.
- jedna Osnovna skola, slucaj od prosle sedmice: djecak, sesti razred, trazi od roditelja da vise ne pohadja vjeronauk u skoli. Razlog- stalno psihicko maltretiranje i omalovazavanje od strane vjerouciteljice.. Poslije utvrdjivanja cinjenica, roditelji potpisuju obrazac kojim potvrdjuju djetetovu zelju, ali G-dja nastavlja raditi bez ikakvih sankcija.Ne zaboravimo, i psihicko nasilje je nasilje...
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#66 we

Post by Fiore »

1. jel tacna ova vijest?
2.Sto se ne objavi ime i prezime i slika pedofila?
3.Mora se rascistiti puno toga pocev od zakona do primjene..Hitno :x
LionHeart
Posts: 1
Joined: 03/03/2003 00:00
Contact:

#67

Post by LionHeart »

Selam raja!! Ja sam iz Gluhe Bukovice, Vow sta se sve po netu može naci o Gl.Bukovici - od glavnog uporišta mudžahedina tokom prošlog rata do hodža pedofila... Nebi sada da odugovlačim, uglavnom šta ste pisali o GL.B. je neistina ovdje se omladina ne ženi/udaje od 15 god. barem ne ova sadašnja omladina, neke naše dede i nene su se ženile/udavale u 15-oj godini. A ovo drugo je istina: ima osoba koje su se ženile/udavale po par puta ali toga ima u svakom mjestu... Ako vas zanima Gluha Bukovica evo vam web stranica http://gl-bukovica.cabanova.de a što se tiče našeg hodže koji je bio optužen on je dobar hodža i čovijek a pošto takvi ljudi uvijek imaju neprijatelja tako je on optužen za nešto što nije uradio, ovo je duga priča... Uglavnom bilo je u selu par osoba koji su želili da zamjenu hodžu pa su iskoristili mali nesporazum što je bio sa ovom djevojčicom i ogovarali su ga. Uglavnom sudski postupak je završen tako što je hodža oslobođen svih optužbi a neke osobe su dobile kaznu od po 5000 KM za uvredu časti...
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#68

Post by Bosanac_21 »

Nampade mi ona: "Hodze i Popovi su najveci lopovi" :sad:
Ako je istina neka ga je stid i sram, Bozija ce svakoga stici pa i njega :x
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#69

Post by Dioda »

Zalosno je sto kod nas niko ne kaznjava onako kako bi trebalo pedofile,silovatelje...Bilo ko da je u pitanju,zasluzuje da ga se objesi.Zna se za sta. :(
Nedavno sam u SB citala o silovateljima i pedofilima koda nas.Najinteresantnije su presude,nisam cula nikad da je neko dobio cenericu godinica za takvo nesto???
neutral
Posts: 400
Joined: 22/01/2006 21:44

#70

Post by neutral »

takve stvari se na kraju uvje zataskaju...
a pocinioc jos ispadne heroj kojem je nanijeta uvreda casti...prestrasno i jadno...
a djevojcica? ehhhh...
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#71

Post by Faruk »

ja sam da ga se deportuje u Saudiji sa optužnicom prevedenom na arapski
mala od skandala
Posts: 207
Joined: 10/09/2007 15:24
Location: tamo gdje je sve po mom

#72

Post by mala od skandala »

slična tema postoji... i komentar šta mislim o ovome

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=45715
venera888
Posts: 414
Joined: 29/07/2007 15:24

#73

Post by venera888 »

LionHeart wrote:Selam raja!! Ja sam iz Gluhe Bukovice, Vow sta se sve po netu može naci o Gl.Bukovici - od glavnog uporišta mudžahedina tokom prošlog rata do hodža pedofila... Nebi sada da odugovlačim, uglavnom šta ste pisali o GL.B. je neistina ovdje se omladina ne ženi/udaje od 15 god. barem ne ova sadašnja omladina, neke naše dede i nene su se ženile/udavale u 15-oj godini. A ovo drugo je istina: ima osoba koje su se ženile/udavale po par puta ali toga ima u svakom mjestu... Ako vas zanima Gluha Bukovica evo vam web stranica http://gl-bukovica.cabanova.de a što se tiče našeg hodže koji je bio optužen on je dobar hodža i čovijek a pošto takvi ljudi uvijek imaju neprijatelja tako je on optužen za nešto što nije uradio, ovo je duga priča... Uglavnom bilo je u selu par osoba koji su želili da zamjenu hodžu pa su iskoristili mali nesporazum što je bio sa ovom djevojčicom i ogovarali su ga. Uglavnom sudski postupak je završen tako što je hodža oslobođen svih optužbi a neke osobe su dobile kaznu od po 5000 KM za uvredu časti...

da Bog sacuva na sto su ljudi spremni kad je rijec o licnom interesu....ali vazno je da je hodza saprao to sa sebe,a njima to ide na cast,,hodzu ce nakon toga samo jos vise cjeniti
User avatar
botanicar
Posts: 224
Joined: 22/01/2008 21:23

#74

Post by botanicar »

ma da je hljeb treba ga zapalit...!!!
Post Reply