dojenje na javnom mjestu, da, ne??

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

_ja_

Post by _ja_ » 23/08/2007 16:42

jooooooj kako bi se sad pobila s nekim :x ,
ovaj spominje neku toleranciju..... a ni sam nije tolerantan
:x

sto ne mogu na rende kora uh...
kad budes roditelj onda se javi i postiraj nam ovdje sve crno na bijelo sa fotkama da vidimo koliko ces to ti biti tolerantan , ja komplikovane rijeci cccccccccc

Bubamaja

Post by Bubamaja » 23/08/2007 17:27

luciferino wrote:Dobro, ja nemam prava glasa, pošto nemam đece. Pa onda fino nastavite istomišljenički monolog, a tolerancija je u ovom društvu ionako otišla u pm.
Chuchumbamayumbe, kada budeš šamarao raju, pazi da se ne namjeriš na jačeg. Mislim da nam je narod malkice nadrkan, pa ti jedan takav balkanski potez i nije najsretnije rješenje.

Vozdrica
Pa ako si tako tolerantna sto se boris da nametnes svoje misljenje i kritikujes brizne majke :lol: :lol:

Bogd'o da i ti jednom postanes majka pa se nadam da ces se sjetiti ovih dijaloga ( btw monolog je kad samo jedna osoba prica a dijalog vise tako da nikako ne moze biti istomisljenicki MONOLOG) elem htjedoh reci da ce ti se promejniti misljenje jednog dana. A ako se ne promjeni, neke zene nemaju te osjecaje e njih pravo da ti kazem zalim jer majcinski osjecaji su nesto najljepse sto mi je zivot pruzio.....

Et toliko a sad ja odoh na zasluzeni godisnji...

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

Post by Bea_Trix » 23/08/2007 17:39

JA nemam bebu. nisam ni udata. ii slazem se sa svim roditeljima na ovoj temi.
balkanci su sampioni licemjerja. kad neka koka izbaci sise iz minimalne majice bez grudnjaka niko nema nista protiv (drage moje cure koje se volite seksi oblaciti, nemam nista protiv, go girls :D ali samo pokusavam dokazati poentu) i onda niko ne bi odvracao pogled. topless na plazi je svima taaaako ok. a kad zena diskretno daje hranu svojoj bebi to svakome smeta :roll: sta mislite, da ce izvaditi tu "sramotnu" stvar koja je predmet fascinacije vecine muskog svijeta na sto? vadi je da nahrani dijete, a ne da je nekome pokaze.
ako NJOJ smeta ili ako se ONA srami, moze staviti neki lagani rupcic ili tako nesto, ali samo ako HOCE. niko joj to ne bi trebao nametati.

pretpostavljam, ako vam je izlaganje djeteta koje doji toliko uzasna stvar, onda bi u BiH ovo bio "najprljaviji" casopis sa "najodvratnijom" naslovnicom :roll:

Image

Citizen-X

Post by Citizen-X » 23/08/2007 17:57

Ja bi pit'o ima l' bujruma :D

luciferino

Post by luciferino » 23/08/2007 18:14

chuchumbamayumbe wrote:
luciferino wrote:Dobro, ja nemam prava glasa, pošto nemam đece. Pa onda fino nastavite istomišljenički monolog, a tolerancija je u ovom društvu ionako otišla u pm.
Chuchumbamayumbe, kada budeš šamarao raju, pazi da se ne namjeriš na jačeg. Mislim da nam je narod malkice nadrkan, pa ti jedan takav balkanski potez i nije najsretnije rješenje.

Vozdrica
Ma kenjam, nije ni meni do belaja ba...nisam papak da se marišem okolo. Ali kada je u pitanju bebara, vjeruj mi, protiv desetorice, makar znao da ću fasovati degeneka.
Odoh sada da smlatim ovaj sladoled, ima ga jedno kila, poželite mi sreću!
p.s. bebara jos ne klopa sladoled, mama ne voli, tako da se moram sam patiti! :D :D
Ma nije nikome, i razumijem roditeljsku požrtvovanost. Naravno da ćeš u vatru skakati ako treba. Bilo bi čudno kada ne bi.

@Bubamaja
Znam vrlo dobro šta je monolog...Znaš li ti šta je igra riječima? Postao je monolog onog trenutka kada su se počeli demonizirati svi oni koji nisu 100% na tvojoj strani. E onda se ta jadna manjina povuče, kao i sam postavljač ove teme, a ostanu samo istomišljenici koji tarlahaju u ljubavi i međusobnom štivanju. Puno osoba, a ista ideja, isto kao da govori jedan čovjek. Da li je sada jasnije?

A vi što me optužujete za netolerantnost, fino se vratite na moje prve postove, pa pročitajte da mi lično ne smeta "razotkriveno" dojenje na javnom mjestu. Iskreno, šokiralo me je insistiranje i odbijanje bilo kakve diskretnosti. Šokirala me je tvrdoglavost i demoniziranje. Ljudi, ovo je Balkan. Mi smo prije svega vrlo konzervativno društvo. Pa i u drugim mnogo naprednijim zemljama žene imaju problema, a vama je čudno što našim ljudima smeta? Da li je iko od vas uočio moje pitanje koje se odnosilo na diskretnost? Ne vjerujem, jer je skidanje glava već počelo.

I na kraju, jedno je biti brižna majka, a drugo je biti histerična majkača. Zar ih nikada u životu niste sreli? Jao koji ste vi sretnici. Ako ću se pretvoriti u neobjektivnu, bezobzirnu aždahu, bolje je da nemam djece.

misha

Post by misha » 23/08/2007 18:52

ko tebe iznervira....aman...
ajde bas lijepo narastu kad se doji... :D

Crvena Tifoza

Post by Crvena Tifoza » 23/08/2007 19:18

Bubamaja wrote:Dojenje da ili ne?

DAkada, kako i gdje se kome cefne, na kraju to je njena privatna stvar. Ja sam moju curicu redovno presvlacila po bastama i u parku kod Ekonomije. Jel to treba da bude neciji problem :x .....ma mrsnula bih ga da nebi narednih godinu dosao sebi....sve sve ali mi u dijete ne diraj ..... kidam zubima.... :x

Kad postanete roditelji sve ce vam SE SAMO KAS'TI!!!!!

Srecom vidim, da dok sam dojila svoje dijete nismo isli za Bosnu. Dojila sam je ovdje gdje god sam se zatekla i jednom u restoranu. Niko me nije ni pogledao sto je meni opet bilo jako drago, osjecala sam se postovano.....Da napomenem ja jesam pokusala da malo prikrijem s pamucnom pelenom i okrenula se malko u stranu da ne sjedim ljudima u tanjiru....to je moje kako ja osjecam i vidim. Ali nemam nista protiv da bilo ko radi onako kako se njemu svidja.....
Bolan ljudi pa htjeli ste DEMOKRATIJU....ne mozete se onda srati zeni u cejf ako hoce da podoji dijete haman na sred ulice...to je njena sloboda isto ko i svih drugih....

katastrofa kako se ponor produbljuje :x :x :x
Jedno je demokratija, a drugo je kultura ponašanja na javnim mjestima. Vidim kod tebe je ova druga na vrlo niskom nivou.

HiBreeD

Post by HiBreeD » 23/08/2007 20:55

[email protected] wrote:
HiBreeD wrote:
[email protected] wrote: ... da ste vidjeli kako je to sve autor teme opisao nakon sto je otvorio temu tada bi vam stvari jasnije bile. :-)
ne zanima te moj uvodni post nikako, jel'de.... a'l si ga dobro proucila i opet krivo shvatila....al' dobro, ako ovo gore nije pocetak mahalanja ili nesto sto podjeca na to ili nesto iz cega bi se moglo izrodit mahalanje, onda sam ja leteci tanjur...al haj nema veze...uzivaj, lijep dan danas 8)

P.S. zene bone, nemojte bit duse raskopuse tita vam...ne pravdam se nikom, a i zasto bih :? ...nego, ko misli da sam nesto lose napisao, pomislio, nekoga uvrijedio, nek slobodno napise...al mojne mi stavljat rijeci u usta :D

imate temu i drzite se nje, a duzurne nazovi, moraliste kojima je glavni argument: "a ne smetaju vam gole sise, dopicnjaci, guzice, golotinja na sve strane" maksuz selammm:D 8) odoh sad
ako su svi ostali pogresno shvatili tvoj uvodni post prije nego sto si ga izbrisao (znaci prije 02:27) onda se ti zapitaj kako si se izrazavao pa tolika grupa ljudi reagovala onako kako jeste.

raja reaguje i na ostale tvoje postove ovdje, ja sam vec tebi napisala (al `izgleda dzaba ponavljati) da si napravio dobar potez sto si ga izbrisao.
ne znam sto te i dalje kopka to? :D zachatavas svoju vlastitu temu umjesto da dajes za i protiv argumente. :D
Ne znam sta da ti kazem...bilo kako bilo, ti opet o mom pocetnom postu...dobro ba maco sta te toliko zasmetalo u njemu, vec sam ti rekao da navedes, napises to sto je bilo toliko gnjusno da ti jos uvijek razmisljas o njemu... :-D

A za ovo boldirano, a sta drugo da kazem, osim da sam zanimljiv, iintrigantan, duhovit i pametan :D :lol: :lol:

A, sad ozbiljno dobra si ti majka bona, haj sad vozdra i javi se jos koji put da mi uveselis noc, ne zaboravi da pomenes moj uvodni post :lol: :lol: 8)

HiBreeD

Post by HiBreeD » 23/08/2007 21:24

luciferino wrote:Eno, demoniziranje je počelo...Jel' vi opšte znate o čemu ja govorim?
@ Chuch-something
Prvo, ne znaš priču. Valjda znaš kakve su gužve na granicama, a autobus je kasnio samo 20 minuta. Zar se bilo teško strpiti? Zar se nakon 10 minuta zivka Centrotrans i napada vozač koji ti je došao u pomoć??? Druga stvar...to su bila malo veća djeca, a ne nejač. Što se nastavka priče tiče, svi su se nagurali u maleni bus, a nas par je sačekalo veliki. I znaš šta? Bilo nam je milion puta i bolje i komfornije i brže smo stigli. Strpljen - spašen.

Kao drugo, što se "deka" tiče...
Pogledaj slike koje je Lace postavila. To je nešto što je posebno NAPRAVLJENO ZA MAJKE KOJE DOJE DJECU U JAVNOSTI IZ POŠTOVANJA PREMA OKOLINI NEĆE POKAZIVATI INTIMNE DIJELOVE SVOGA TIJELA. A neko je to uporedio sa dekama i pokrivanjem dekom po glavi dok se jedu ćevapi?!?!?! Koji je vama đavo ljudi? Očigledno ste jako JAKO tolerantne prema tuđem mišljenju. :)

Halo, pa niste valjda pećinske čovječice, valjda se u civilizranom društvu poštuju neke stvari. Imate tunike, pokrijte i dojite ako hoćete na mjesecu. Ne interesuje me. Uostalom, ne morate se ni pokrivati. Ali same snosite posljedice. Rekla sam, MENI NE SMETA, ali ima ljudi kojima smeta gledati gole sise. Pa hoćete li ih pištoljem tjerati? Šamarati, šta li?

A neka mene Bog sačuva kojekakvih hyperprotective majkača.
(pojedine mame)Pretpostavljam da ste misljenje i stav (koji je po meni sasvim ispravan) ove djevojke minorizirali zbog ovog gore boldiranog...aha dobro, sad bar znamo u kom grmu lezi zec...zivjele vi meni sto godina najmanje... 8-)

DIVLJINA

Post by DIVLJINA » 23/08/2007 21:43

:shock: ja bi volio dojit svaku mamu javno i na mjestu

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 23/08/2007 21:56

HiBreeD wrote:
luciferino wrote:Eno, demoniziranje je počelo...Jel' vi opšte znate o čemu ja govorim?
@ Chuch-something
Prvo, ne znaš priču. Valjda znaš kakve su gužve na granicama, a autobus je kasnio samo 20 minuta. Zar se bilo teško strpiti? Zar se nakon 10 minuta zivka Centrotrans i napada vozač koji ti je došao u pomoć??? Druga stvar...to su bila malo veća djeca, a ne nejač. Što se nastavka priče tiče, svi su se nagurali u maleni bus, a nas par je sačekalo veliki. I znaš šta? Bilo nam je milion puta i bolje i komfornije i brže smo stigli. Strpljen - spašen.

Kao drugo, što se "deka" tiče...
Pogledaj slike koje je Lace postavila. To je nešto što je posebno NAPRAVLJENO ZA MAJKE KOJE DOJE DJECU U JAVNOSTI IZ POŠTOVANJA PREMA OKOLINI NEĆE POKAZIVATI INTIMNE DIJELOVE SVOGA TIJELA. A neko je to uporedio sa dekama i pokrivanjem dekom po glavi dok se jedu ćevapi?!?!?! Koji je vama đavo ljudi? Očigledno ste jako JAKO tolerantne prema tuđem mišljenju. :)

Halo, pa niste valjda pećinske čovječice, valjda se u civilizranom društvu poštuju neke stvari. Imate tunike, pokrijte i dojite ako hoćete na mjesecu. Ne interesuje me. Uostalom, ne morate se ni pokrivati. Ali same snosite posljedice. Rekla sam, MENI NE SMETA, ali ima ljudi kojima smeta gledati gole sise. Pa hoćete li ih pištoljem tjerati? Šamarati, šta li?

A neka mene Bog sačuva kojekakvih hyperprotective majkača.
(pojedine mame)Pretpostavljam da ste misljenje i stav (koji je po meni sasvim ispravan) ove djevojke minorizirali zbog ovog gore boldiranog...aha dobro, sad bar znamo u kom grmu lezi zec...zivjele vi meni sto godina najmanje... 8-)
radi se o postovanja okoline prema djetetu i njegovim potrebama.

I recite mi vise jel ta Zineta bas izvadila siku (mislim onako kompletnu) ili je mozda na momenat bio otkriven taj njen atribut :oops:
Gdje ste procitali tu pricu o Zineti i dojenju :-) I zbog cega je histericna zenetina :?

kekec

Post by kekec » 23/08/2007 22:28

U uvodnom postu "HiBreeD" opisuje situaciju. Steta sto ga je izbrisao jer dobar dio postova ne odrazava odgovor na konkretnu situaciju. "HiBreeD" se u prvom postu pojavljuje kao prilicno neutralan posmatrac i ne treba ga kritikovati zbog toga jer nema krivice.
Mene konkretno je "iznervirao" dio gdje konobar dolazi i upozorava Zinetu da ne doji dijete, jer se drugi gosti bune. Poenta je u tim gostima koji ne sjede za Zinetinim i "HiBreeD-ovim" stolom, ali SELJACKI bulje u ljude za drugim stolom i kao oni su sokirani dojenjem djeteta. E te ljude bi trebalo dobro "nalijepiti" i podsjetiti ih da su oni "seljaci", jer su to po svoj prilici zaboravili.

I da pojedinci ne pisu komentare koji ne prate dogadjaj, napomenuo bih da Zineta nije skinula majicu i gola do pasa dojila svoju bebu, nego je, vjerujem, diskretno podigla majicu i dojila, na nacin da se dojka samo djelimicno vidjela, tako da izjave tipa:"mlatarala sisama" i sl. ne stoje.

Ko u ovome vidi nesto ruzno ili nepristojno:

Image

PAPAK JE TESKI. :roll:

danas

Post by danas » 23/08/2007 22:38

ev' da se utefterim :D :D :D papanka (teska kategorija), drago mi je :kravata:

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

Post by Bea_Trix » 23/08/2007 22:44

danas wrote:ev' da se utefterim :D :D :D papanka (teska kategorija), drago mi je :kravata:
hajd jos samo reci da imas akreditaciju :D:D:D ja cu ti dati the golden papanka award :D:D:D :wink:

danas

Post by danas » 23/08/2007 22:46

dawn_upon_dawn wrote:
danas wrote:ev' da se utefterim :D :D :D papanka (teska kategorija), drago mi je :kravata:
hajd jos samo reci da imas akreditaciju :D:D:D ja cu ti dati the golden papanka award :D:D:D :wink:
ma ne znam ni sta je SFF ali naravno da imam akreditaciju :D i bijele carape :D i whatever ide pride uz to :lol:

Bea_Trix

Post by Bea_Trix » 23/08/2007 22:49

danas wrote:
dawn_upon_dawn wrote:
ma ne znam ni sta je SFF ali naravno da imam akreditaciju :D i bijele carape :D i whatever ide pride uz to :lol:
moRe :D jos samo kosa da ti leprsa :D uskoro objavljujemo nominacije :D

wels

#117 Re: dojenje na javnom mjestu, da, ne??

Post by wels » 23/08/2007 22:49

HiBreeD wrote:Da li ste za da ili ste za ne???
razlozi za i protiv...izvolite

Da li je to novi zakon u proceduri ili shta ?

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 23/08/2007 22:50

a ja opet tek vidim koliko sam zabrazdila .Meni je sve to tako normalno i prirodno, te da se nemojte iznenaditi ako ispadne da sam ja jedna od Zineta :D

Bea_Trix

Post by Bea_Trix » 23/08/2007 22:54

mamica 31 wrote:a ja opet tek vidim koliko sam zabrazdila .Meni je sve to tako normalno i prirodno, te da se nemojte iznenaditi ako ispadne da sam ja jedna od Zineta :D
nisi, ti si histericna majkača ja sam histericna majkača to be (sometime in future), a danas je papanka :D nema kod nas sredine :D

luciferino, nemoj se nervirati ja se ovdje samo zezam, al fakat sam se pocijepala od smijeha :lol: :lol:

ima svako pravo na misljenje :) :D:D

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 23/08/2007 23:11

dawn_upon_dawn wrote:
mamica 31 wrote:a ja opet tek vidim koliko sam zabrazdila .Meni je sve to tako normalno i prirodno, te da se nemojte iznenaditi ako ispadne da sam ja jedna od Zineta :D
nisi, ti si histericna majkača ja sam histericna majkača to be (sometime in future), a danas je papanka :D nema kod nas sredine :D

luciferino, nemoj se nervirati ja se ovdje samo zezam, al fakat sam se pocijepala od smijeha :lol: :lol:

da, ja sam toliko histericna majkaca da bih vam zabranila da jedete u restoranu :D

Bea_Trix

Post by Bea_Trix » 23/08/2007 23:17

mamica 31 wrote:
dawn_upon_dawn wrote:

da, ja sam toliko histericna majkaca da bih vam zabranila da jedete u restoranu :D
jest, napravim ja listu restorana pa cemo zabranjivati skupa sa pusenjem cigara :D:D:D

danas

Post by danas » 23/08/2007 23:22

Image

Sogan

Post by Sogan » 23/08/2007 23:47

nisam procitao sve postove... jesam li ja jedini koga obuzme difuzan strah kad vidi zenu kako doji bebu :shock: :? :?

pitt

Post by pitt » 23/08/2007 23:56

jel strah ili zavist? :D:D

Sogan

Post by Sogan » 23/08/2007 23:59

pitt wrote:jel strah ili zavist? :D:D
ma kakva zavist, mliko mi nije eroticno ni zehre :D negu bukvalno strah... a nije mi jasno, sikira me to moram priznati jer svi se rastope nad tom scenom :D da nije jos kakav sindrom mi u mene :D

Post Reply