Prosvjetno-pedagoski zavod Sarajevo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Prpa.ba
Posts: 11036
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#1

Post by Prpa.ba »

"Oprostite, ova stranica je kreirana za Internet Explorer"


:lol: :lol: :lol: :lol:
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#2 Re: Prosvjetno-pedagoski zavod Sarajevo

Post by Sarafcina »

Jessie B wrote:Neka mi neko kaze kako je ovo samo sala:

http://www.ppzsa.iweb.ba/

Izvinjavam se ako je vec bila tema.

p.s.Obavezno ukljuciti zvucnike za potpun dozivljaj!

ovo je vjerovatno pravilo neko dijete. ako sam u pravu... onda je ... odlicno napravljena, osim ako nije iskoristen neki templejt (ili uzeta tudja stranica) ...
a ako je pravio neko... ozbiljan ... onda ima ozbiljan problem sa ukusom :) ... ili je skoro naucio raditi... pa je isao da pokaze sve sto zna ;)
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3

Post by duh_sa_sjekirom »

:? Ne znam što smeta J.M.Jarre???
Možda je trebao staviti Cecu!? :D
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4

Post by duh_sa_sjekirom »

:D Stvar ukusa...Možda je malo nađiđano, ali i djeca nekad pogledaju ovu stranicu...
Nemoj zuriti u zvjezdice, samo pojačaj & uživaj... :music2:
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#5

Post by Lace »

Jessie B wrote:Nesto sam danas u manjku s izrazima bilo koje vrste ali ova jedinstvena prezentacija me ostavila i bez daha.
Pet minuta tupavo zurim u zvjezdice :roll:
5 minuta samo u zvjezdice (nema sadrzaja)...mora da ti download ide biciklom :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#6 Re: Prosvjetno-pedagoski zavod Sarajevo

Post by _BosanaC »

Jessie B wrote:Neka mi neko kaze kako je ovo samo sala:

http://www.ppzsa.iweb.ba/

Izvinjavam se ako je vec bila tema.

p.s.Obavezno ukljuciti zvucnike za potpun dozivljaj!
Sajt odrazava prosvjecenost, pedagogiju i pismenost kako uposlenih tako i onih o kojima se ti uposleni brinu.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#7

Post by atko »

"Ova stranica izgleda najbolje ukoliko je Vaš ekran setovan na 800x600 rezoluciju. Rezolucija Vašeg ekrana je 1280x1024. Molim promijenite Vašu rezoluciju za najbolji prikaz ove stranice, ukoliko je to moguće. Hvala! "

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ljoodi ovo se neko '98 zajebavo garant. Dosla cistacica i rekla moj mali zna raditi na racunaru moze nam on ubaciti stranicu u onaj internet :lol: :lol: :lol:

Danas i blogovi dvanestogodisnjaga izgledaju mnogo profesionalnije :lol: :lol: :lol:

odron :-)
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#8

Post by Sarafcina »

atko wrote:"Ova stranica izgleda najbolje ukoliko je Va¹ ekran setovan na 800x600 rezoluciju. Rezolucija Va¹eg ekrana je 1280x1024. Molim promijenite Va¹u rezoluciju za najbolji prikaz ove stranice, ukoliko je to moguæe. Hvala! "

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ljoodi ovo se neko '98 zajebavo garant. Dosla cistacica i rekla moj mali zna raditi na racunaru moze nam on ubaciti stranicu u onaj internet :lol: :lol: :lol:

Danas i blogovi dvanestogodisnjaga izgledaju mnogo profesionalnije :lol: :lol: :lol:

odron :-)


ima par naprednijih detalja koji nisu postojali te godine... ali ja i dalje mislim da je ovo dijete napravilo.... a za djeciji nivo.. ovo je odlican rad.
druga je prica ko daje djeci da rade ovakve stvari... :)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#9

Post by _BosanaC »

bosmen wrote:Stranica je fakat odron
Ali u danasnjemsvijetu cinjenica je da i pojedine javne hale imaju web stranicu a nase mnoge ovakve ustanove nemaju
Treba se zapitati zasto.
Ovdje je bar neko nesto pokusao.
Pitate li se mozda da li bi to ministarstvo u cijem su sastavu trebalo da se malo pobrine oko ove institucije sa jednom web stranicom i za njih.Ili je to neko uradio na svoju volju(sto i jeste vjerovatno)
Lako se nama ¨kompjuterasima¨ovdje naprdjivat i ismijavat
Hajde da vidimo te strucnjake medju forumashima sad na djelu.Neka sta ucine po pitanju ovoga.Nek se potrude malo da ljudi dobiju stranicu kako treba :D
Ja bih se rado potrudio ako bih bio adekvatno placen za to, a vjerujem da je jos puno takvih, kako pojedinaca tako i pravnih lica :D

E sad, sto ministar mora vozati auto od preko 100k KM a prosipa suplju da trazi donaciju za izradu web sajta, poserem se ja na to.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#10

Post by Sarafcina »

nemojte pretjerivati... onu stranicu ... onakvu kakva je .... covjek, sa malo smisla za boje i lijep izgled, ce dovesti u red ... da bude .. sasvim OK
stranica izgleda kao da je iz 96 (kad se samo sjetim oni animiranih gifova i raznoraznih clipart detalja... a sve dreci)... ali tada je i bio fol da "dizajner" na jednu stranicu nagura sve sto se moze iskoristiti (100 fontova, 300 boja, sav clipart, i slike koje je neko nalijepio na nekakvu pozadinu)
User avatar
Truba
Posts: 81786
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11

Post by Truba »

Ova stranica izgleda najbolje ukoliko je Vaš ekran setovan na 800x600 rezoluciju. Rezolucija Vašeg ekrana je 640x480. Molim promijenite Vašu rezoluciju za najbolji prikaz ove stranice, ukoliko je to moguće. Hvala!

:D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#12

Post by _BosanaC »

bosmen wrote:A dobro djelo?
Svako izgleda gleda samo sebe pa i taj ministar
Ne braneci nikoga,ne vidim vala ni neke potrebe da u okviru jednog ministarstva svaka kancelarija ima web stranicu
Ne vidim ni razloga za ismijavanje jer ima ih i mnogo gorih
A zasto recimo to ministarstvo, zavod, sta je vec, ne raspise konkurs medju skolama, pa najbolji rad ne nagradi, kao dobro djelo naravno?

Dosta sam radio za sevape, vakat da se radi malo i za cevape.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#13

Post by _BosanaC »

bosmen wrote:
_BosanaC wrote:
bosmen wrote:A dobro djelo?
Svako izgleda gleda samo sebe pa i taj ministar
Ne braneci nikoga,ne vidim vala ni neke potrebe da u okviru jednog ministarstva svaka kancelarija ima web stranicu
Ne vidim ni razloga za ismijavanje jer ima ih i mnogo gorih
A zasto recimo to ministarstvo, zavod, sta je vec, ne raspise konkurs medju skolama, pa najbolji rad ne nagradi, kao dobro djelo naravno?

Dosta sam radio za sevape, vakat da se radi malo i za cevape.
Sve je to ok,ali najbitnije pitanje u ovom svemu jeste dali treba svaka kancelarija u tom ministarstvu da ima web stranicu?
Neko se ovim ponosi ali je u stvari zalosno,jer zbog ovakvih se ismijava jedna drzavna institucija bez obzira sta ko mislio o njoj.
Neko misli da je uradio nesto dobro za svoju kancelariju a ustvari zabio sebi autogol
Upravo tako. Svaka kancelarija ne treba da ima, a za nesto kao sto je Zavod za sta-ti-ja-znam-sta kantona koji ima veci proracun nego entiteti a za koju godinu veci i od drzave kojoj pripada, kantona koji se qrci s tim kako je, eto, napredan itd, ako vec zeli da ima onda treba da ima reprezentativnu i u skladu s uslugama koje pruza (nije isto imati online prodaju ili recimo informativni portal). A ako ce vec fuseriti i praviti nesto samo da bi mogli nekom drugom cobanu pohvaliti se kako i oni imaju taj neki internet, onda bolje da nemaju nista.
kucuk
Posts: 243
Joined: 31/03/2007 20:50

#14

Post by kucuk »

Molim vas ako neko zna njihovu pravu adresu da mi napise.Hvala!
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#15

Post by atko »

Sarafcina wrote: ima par naprednijih detalja koji nisu postojali te godine... ali ja i dalje mislim da je ovo dijete napravilo.... a za djeciji nivo.. ovo je odlican rad.
druga je prica ko daje djeci da rade ovakve stvari... :)
Rad jest djeciji/pocetnicki i za taj nivo je odlican to se slazem.

Druga je stvar sto sad institucija koja je prezentovana na doticnoj web stranici nece/nezna/neumije da je unaprijedi/doradi/promjeni iz temelja.

Mada danas ima i svakakvih firmi koje lopatom uzimaju raju, moj frend koji ima auto skolu dao je milju i po za stranicu, stranica nije losa za jednu auto skolu ali je bolno preskupa + sto sad zeli da raskine ugovor ali mu nedaju ni source stranice ni pristupne podatke za account itd itd traze jos milju i po :x
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#16

Post by kub lajkan »

:lol:

Dobro da nije Vladin sajt...
kucuk
Posts: 243
Joined: 31/03/2007 20:50

#17

Post by kucuk »

Ne razumijem o kakvoj se instituciji radi ali Pedagoski zavod okuplja najbolje strucnjake iz svih oblasti pa i iz INFORMATIKE.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#18

Post by kub lajkan »

kucuk wrote:Ne razumijem o kakvoj se instituciji radi ali Pedagoski zavod okuplja najbolje strucnjake iz svih oblasti pa i iz INFORMATIKE.
I dalje si siguran u to?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#19

Post by _BosanaC »

kub lajkan wrote:
kucuk wrote:Ne razumijem o kakvoj se instituciji radi ali Pedagoski zavod okuplja najbolje strucnjake iz svih oblasti pa i iz INFORMATIKE.
I dalje si siguran u to?
Naravno da se sali :roll:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#20

Post by amrica »

ministar obarazovanja i nauke se voza u Golfu 3, kao i svi ostali kantonalni ministri.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#21

Post by _BosanaC »

amrica wrote:ministar obarazovanja i nauke se voza u Golfu 3, kao i svi ostali kantonalni ministri.
I to je argument za sta?
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#22

Post by Sogan »

_BosanaC wrote:
amrica wrote:ministar obarazovanja i nauke se voza u Golfu 3, kao i svi ostali kantonalni ministri.
I to je argument za sta?
za volkswagen :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#23

Post by _BosanaC »

Sogan wrote:
_BosanaC wrote:
amrica wrote:ministar obarazovanja i nauke se voza u Golfu 3, kao i svi ostali kantonalni ministri.
I to je argument za sta?
za volkswagen :D
Mozda je argument za novog audija? :D Nova humanitarna akcija: pomozimo ministrima da se ne sramote u golfovima tricama :oops: :D
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#24

Post by Sogan »

_BosanaC wrote:
Sogan wrote:
_BosanaC wrote: I to je argument za sta?
za volkswagen :D
Mozda je argument za novog audija? :D Nova humanitarna akcija: pomozimo ministrima da se ne sramote u golfovima tricama :oops: :D
pimp my minister :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#25

Post by _BosanaC »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply