central...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

violently_happy
Posts: 86
Joined: 20/03/2007 14:52
Location: sarajevo

#1 central...

Post by violently_happy »

petak navečer, oko 10h, 'špica' u centralu, stol pored mene sjede neke dvije djevojke, piju sokiće...naravno okolo dolaze ljudi i 'strpljivo' čekaju da neko ustane da bi zauzeli pozicije... hm kad dolazi onaj lik što stalno bude u centralu i oko centrala, ne znam jel on vlasnik, i 'zamoli' te dvije cure da ustanu da bi sjeli neko dvoje...a ove nisu ni popili piće, onako zbunjeno ga pogledaše, platiše i otišle... e svašta... nisam mogla vjerovati :x :x :x
violently_happy
Posts: 86
Joined: 20/03/2007 14:52
Location: sarajevo

#2 Re: central...

Post by violently_happy »

stochar wrote:
violently_happy wrote:petak navečer, oko 10h, 'špica' u centralu, stol pored mene sjede neke dvije djevojke, piju sokiće...naravno okolo dolaze ljudi i 'strpljivo' čekaju da neko ustane da bi zauzeli pozicije... hm kad dolazi onaj lik što stalno bude u centralu i oko centrala, ne znam jel on vlasnik, i 'zamoli' te dvije cure da ustanu da bi sjeli neko dvoje...a ove nisu ni popili piće, onako zbunjeno ga pogledaše, platiše i otišle... e svašta... nisam mogla vjerovati :x :x :x
i znash shta je fazon? shto ce njih dvije sljedeci petak opet doci! to ti je nas narod...
upravo tako... po cijenu svega, ona će opet doći...
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#3

Post by karanana »

Jesu valjale te dvije? Nasao bih im ja mjesto.

Ma znas sta je mozda bio fazon ali ti nisi cula cijelu pricu?! Garant su dva momka trazila mjesto i covjek ih htjeo smjestiti kod te dvije "mace". A one, ko one, garant napuhale noseve, brade im udaraju o onu tendu u Centralu - niko kao one, hoce koke da sjede same da mogu pricati kako ih ovaj ili onaj ganja i sarmira. I posto nisu mogle reci ne momcima koji hoce da sjednu, digle se i otisle. Joj sve te "koke" treba posamarati.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#4

Post by Eshek »

ko ih jebe, tako im i treba kad izlaze u central :D :D
User avatar
dark side of the moon
Posts: 468
Joined: 18/08/2006 15:23

#5

Post by dark side of the moon »

Meni se nesto slicno desilo u jednom kaficu na Ciglanama.....

Dolazili smo tu skoro svaka 2-3 dana na kafu i usput uzmemo ponudu iz kladionice, popijemo kafu, sok....sigurno ostavimo 15-20 km za nekih sat vremena...

Jednom prilikom ja i jaran dolazimo u kafic sa ponudom, sjedmo za stol, narucimo i cekamo da dodju buraz i jos jedan jaran....donese nam konobar pice i samo sto sam istreso secer u kafu prilazi nam gazda i kaze "momci ovdje se ne moze kladiti" (da napomenem kako sam tog istog dasu vidio bezbroj puta koko sa svojim drustvom ispisuje listice i nosa ponude iz kladionice)

iste sekunde zovnem konobara, platim mu, ostavimo one kafe i odemo....nisam vise nikad uso u taj kafic :x
violently_happy
Posts: 86
Joined: 20/03/2007 14:52
Location: sarajevo

#6

Post by violently_happy »

karanana wrote:Jesu valjale te dvije? Nasao bih im ja mjesto.

Ma znas sta je mozda bio fazon ali ti nisi cula cijelu pricu?! Garant su dva momka trazila mjesto i covjek ih htjeo smjestiti kod te dvije "mace". A one, ko one, garant napuhale noseve, brade im udaraju o onu tendu u Centralu - niko kao one, hoce koke da sjede same da mogu pricati kako ih ovaj ili onaj ganja i sarmira. I posto nisu mogle reci ne momcima koji hoce da sjednu, digle se i otisle. Joj sve te "koke" treba posamarati.
mislim da nije bio to fazon, jer nisu dva momka tražila mjesto, već momak i djevojka.. a te cure što su sjedile su onako, normalne, nisu izbacile sise, pa mu se valjda zbog toga nisu svidjele..
Borej
Posts: 521
Joined: 31/03/2007 20:15

#7

Post by Borej »

ma hebo bi ja nekom mamu tu.... :D :D

cuj ustani, ne mozes se kladit....
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#8

Post by Eshek »

violently_happy wrote:mislim da nije bio to fazon, jer nisu dva momka tražila mjesto, već momak i djevojka.. a te cure što su sjedile su onako, normalne, nisu izbacile sise, pa mu se valjda zbog toga nisu svidjele..
ma ne mogu biti normalne, jesu li se našle tamo... :oops: :D
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#9

Post by karanana »

Joj ne mogu ni ovih sto fol imaju nesto protiv centrala i generisu ocjene o ljudima koji dolaze tamo. Fol sad oni neko i nesto jer ne dolaze u central.

Anyway, ovo nije tema o esheku nego o ove dvije cure. Ja i dalje sumnjam da im je frajer rekao da ustanu i da odu, i iako je bio par koji je trebao sjesti, njima se garant nije svidjelo da dijele stol sa nekim pa su same ustale i otisle.
LjepoticaiZvjer
Posts: 190
Joined: 23/02/2007 05:52

#10

Post by LjepoticaiZvjer »

dark side of the moon wrote:Meni se nesto slicno desilo u jednom kaficu na Ciglanama.....

Dolazili smo tu skoro svaka 2-3 dana na kafu i usput uzmemo ponudu iz kladionice, popijemo kafu, sok....sigurno ostavimo 15-20 km za nekih sat vremena...

Jednom prilikom ja i jaran dolazimo u kafic sa ponudom, sjedmo za stol, narucimo i cekamo da dodju buraz i jos jedan jaran....donese nam konobar pice i samo sto sam istreso secer u kafu prilazi nam gazda i kaze "momci ovdje se ne moze kladiti" (da napomenem kako sam tog istog dasu vidio bezbroj puta koko sa svojim drustvom ispisuje listice i nosa ponude iz kladionice)

iste sekunde zovnem konobara, platim mu, ostavimo one kafe i odemo....nisam vise nikad uso u taj kafic :x
meni je definitivno najbolja provala bila u onoj linei, kod likovne akademije.
ima tome par godina, sjele prijateljica i ja na kafu pred ispit, i naravno oko necega se vezano za ispit i zapricale i haj da pogledamo u knjigu, kad dolazi vlasnica i govori " ovdje se ne moze uciti" ( haj da smo mi nesto zasjele ili da smo narucile kafu za marku, pa cak ni tada)

i sta ces sad ti tu nego se nasmijati ( i izvinuti za sirenje nemorala) :-)
Borej
Posts: 521
Joined: 31/03/2007 20:15

#11

Post by Borej »

u lineu je najbolje otici s djevojkom..... :D :D mislim da je tamo svaki dobio opomenu....
Last edited by Borej on 24/06/2007 18:32, edited 1 time in total.
violently_happy
Posts: 86
Joined: 20/03/2007 14:52
Location: sarajevo

#12

Post by violently_happy »

Eshek wrote:
violently_happy wrote:mislim da nije bio to fazon, jer nisu dva momka tražila mjesto, već momak i djevojka.. a te cure što su sjedile su onako, normalne, nisu izbacile sise, pa mu se valjda zbog toga nisu svidjele..
ma ne mogu biti normalne, jesu li se našle tamo... :oops: :D
nije to tema ove priče :) ne vjerujem da su same otišle jer nisu kako treba ni počele da piju piće. ako je htio da smjesti to dvoje mogao je za dva stola na kojima je pisalo 'reserve'.. a i bezze je to što on tek tako dovede ljude za tvoj sto..ne treba mi dodatno društvo...
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#13

Post by Eshek »

karanana wrote:Joj ne mogu ni ovih sto fol imaju nesto protiv centrala i generisu ocjene o ljudima koji dolaze tamo. Fol sad oni neko i nesto jer ne dolaze u central.

Anyway, ovo nije tema o esheku nego o ove dvije cure. Ja i dalje sumnjam da im je frajer rekao da ustanu i da odu, i iako je bio par koji je trebao sjesti, njima se garant nije svidjelo da dijele stol sa nekim pa su same ustale i otisle.
karanana, živio sam 3 i pol gadne godine tačno preko puta tog centrala i nagledao se toliko govana, da mi se fiziološka reakcija javlja na sami spomen tog mjesta.

Imao sam dovoljno vremena da skontam profil ljudi koji izlaze tamo, dakle ne generisem nikakve ocjene, nego iznosim svoja posmatranja.

Da ne spominjem hroničnu nesanicu zbog muzike do 3, 4 pa i do sabaha.

Neću nikad moći uferčiti zašto ljudi izlaze na mjesta gdje ih svi, od čistačice, preko konobara, pa do gazde, smatraju stokom koja pije kafu bez vode, koja ne pije kafu poslije 7, i koja ne treba sjediti poslije sutona. Samo se može raditi o degenima koji nisu došli na kafu, nego da se malo "pokazuju" :lol: :lol:
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#14

Post by Eshek »

violently_happy wrote:
Eshek wrote:
violently_happy wrote:mislim da nije bio to fazon, jer nisu dva momka tražila mjesto, već momak i djevojka.. a te cure što su sjedile su onako, normalne, nisu izbacile sise, pa mu se valjda zbog toga nisu svidjele..
ma ne mogu biti normalne, jesu li se našle tamo... :oops: :D
nije to tema ove priče :) ne vjerujem da su same otišle jer nisu kako treba ni počele da piju piće. ako je htio da smjesti to dvoje mogao je za dva stola na kojima je pisalo 'reserve'.. a i bezze je to što on tek tako dovede ljude za tvoj sto..ne treba mi dodatno društvo...
ma to je tema priče! nije prvi put da se gosti tjeraju sa stola u centralu, i to zna svako, ko je tamo bio 2 puta. dakle, koji qrtz idu na takvo mjesto? ponovicu: trazile - dobile :D :D
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#15

Post by _sa_ »

tako je to kad hoce da budu IN :D :D :D
central, kafica i govana :lol: :lol: :lol:
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#16

Post by Pooll »

CENTRAL - fuj

Kvazi sminkeraj, dobro babino auto, napucane trebe (ne znam samo kome su napucaTe... kad glume nedodirljive ) :D



stochar wrote:
sami smo krivi sto se ugostitelji i trgovci ponasaju kako im je ceif i 'gase aparate' za kafu iza 18h. u normalnim drzavama postoje zakoni o zastiti potrosaca te inspekcije koje su zaduzene za to da potrosaci dobiju ono sto su i platili.
Upravo... ja sam ljubazan, uvijek kazem: Dobar dan/vece... narucim... osmjehnem se, ostavim bakshsish... a sta za to dobijem?!

Ne treba samo sutiti... treba se odmah zaliti, traziti nekog iznad bilo da je kafana/restoran/banka/trgovina/opcina...

Oni su tu radi nas, a ne mi radi njih...

p.s Neku noc u Plazi, na vrh robota, oko 20:00, dosao na pizzu i palacinke, uz njih smo htjeli i kafu... . a konobarica kaze NEMA KAFE... GAZDA NAREDIO... ma jebo... ode ona.. kontam, trebo sam odmah reci: necu onda nista, ustanem i odem... al eto.. bio sam gladan :D
LordRaven
Posts: 286
Joined: 11/05/2006 21:37
Location: Seher Sarajevo

#17

Post by LordRaven »

Ma to ti je klasična priča Sarajevskih kafića.Otmi što više od mušterije i što prije ih isjeraj iz kafića.Još kad ti svake sekunde konobar nosi nešto sa stola da bi na kraju ostao prazan i naravno il naruči ponovo il se kupi jer je ofirno pa onda mahsuz nekad sjednem po nekoliko sati na jednom mjestu u inat tim što me tjeraju...Bezobrazluk...
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#18

Post by Karabaja »

stochar wrote: sami smo krivi sto se ugostitelji i trgovci ponasaju kako im je ceif i 'gase aparate' za kafu iza 18h. u normalnim drzavama postoje zakoni o zastiti potrosaca te inspekcije koje su zaduzene za to da potrosaci dobiju ono sto su i platili.

ako ja dodjem sa haverom da sjedem za stol i popijem sok ili pivo za svoj novac, nema mi pravo gazda dovoditi nkoga za stol, pa makar to bila i miss svemira sa pratiljom. to shto gazde kafana kod nas misle da su i gazde svemira i rade sve za zarad a naustrb musterija koje im to dopustaju, to je zaista njihov problem.

ja gdje god mi ne donesu kafu i casu vode (koja je standard uz espresso, to zna svaki skolovani ugostitelj), ja tu vise nikad ne dodjem. da se razumijemo: nisam neki sitnichar, postujem profesiju (imam u porodici ugostitelje) ali ja zaradim svoju platup osteno, neka je i on zaradi tako sto ce meni ponuditi uslugu koju mu i placam.
Baš me zanima gdje ti onda možeš rahat popiti kafu :D
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#19

Post by Eshek »

Karabaja wrote:Baš me zanima gdje ti onda možeš rahat popiti kafu :D
u bašči :D :D

sam svoj konobar :oops: :D
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#20

Post by Majstorinho »

Central je kultno mjesto za izac. :D
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#21

Post by Eshek »

Majstorinho wrote:Central je kultno mjesto za izac. :D
jest, brate, znao sam gledat s balkona kako kokice u basti pokazuju jedna drugoj brazilku :D :D kultno, nema šta :oops:
from_dust
Posts: 166
Joined: 09/06/2007 16:59
Location: Sarajevo

#22

Post by from_dust »

jao teme :roll: jao komentara :roll:
Samo ime govori : "central"=jedno od najvećih kompleksaških mjesta u kompleksaškom gradu :roll:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#23

Post by GandalfSivi »

Davno sam skontao fazon. Izlazim samo u kafane gdje sam dobar sa gazdom...
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#24

Post by Majstorinho »

kako god,tu prodju najjebozovnije trebe u fradu.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#25

Post by Eshek »

GandalfSivi wrote:Davno sam skontao fazon. Izlazim samo u kafane gdje sam dobar sa gazdom...
ja samo u one sa kariranim stolnjacima :D :D
Post Reply