Bojkot Nove TV

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#51

Post by Sarayman »

Za Ergota, gulanfera i Boreja:
Navedene godine ipak znace neko zivotno iskustvo, te veliki broj prijatelja rodjenih sarajlija. U daljnjem nastavku je sve receno i o njihovom osnovnom odgoju (citajte ponovo), poznavajuci ih tolike godine. Zbog toga pomenuh godine. Jasno sad?

I nije referenca da su rodjene sarajlije odgojno uzorni, jednostavno osjecam da ovi sto su vrijedjali tudja vjerska obiljezja, i udarali zenu casom po glavi, nikako nisu gradjani, vec vrhunski cobani iz Kantona Sarajevo, nikako iz gradske jezgre. Ako pak jesu, onda to mogu biti samo narkomani (primjerice).
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#52

Post by jugoistocnjak »

Sarayman wrote:Za Ergota, gulanfera i Boreja:
Navedene godine ipak znace neko zivotno iskustvo, te veliki broj prijatelja rodjenih sarajlija. U daljnjem nastavku je sve receno i o njihovom osnovnom odgoju (citajte ponovo), poznavajuci ih tolike godine. Zbog toga pomenuh godine. Jasno sad?

I nije referenca da su rodjene sarajlije odgojno uzorni, jednostavno osjecam da ovi sto su vrijedjali tudja vjerska obiljezja, i udarali zenu casom po glavi, nikako nisu gradjani, vec vrhunski cobani iz Kantona Sarajevo, nikako iz gradske jezgre. Ako pak jesu, onda to mogu biti samo narkomani (primjerice).
Uf Sarayman! Bogami si ti opterecen nekim predrasudama.
A to kad si "osjetio" da ti nisu iz gradske jezgre, jesi li osjetio iz koje bi oni opstine mogli biti? Vidim locirao si kanton i zanimanje.
Trebas nastaviti graditi taj tvoj osjecaj i dalje. Razmisli takodje o saradnji sa policijom u cilju blize identifikacije pocinitelja kriminalnih djela.
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#53

Post by amrino »

Joj jebote eto Enis Beslagic kod nas samo dobija uloge intelektualaca...Hallo Mujo i Haso, Sex i selo...meni je to gore pljuvanje od bilo kakve Male klinike...Mi smo stvarno naopak narod...Prvo treba pomest ispred svojih vrata a tek onda u komsijino zavirivat...ccc... :roll:
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#54

Post by basta sljezove boje »

BugsBunny wrote:Enis Beslagic na Novoj ima samo jednu ulogu, bez obzira u koliko se serija pojavio: neskolovani, pomalo glupi Bosanac, smijesan sirokom puku jer je poglup... cast scenama-izuzecima. Dakle, njegova pojava promovise stereotip o Bosancima u Hrvatskoj. Ja se vise iznerviram kad ga vidim u Maloj klinici ili u Zimmer Freiu nego sto se nasmijem (srecom, Zuhra vadi Zimmer Frei, a o Maloj klinici je besmisleno pricati)
vecina nasih glumaca ima samo jednu ulogu i u principu glumi sebe. Enisove uloge u domacim projektima se ne razlikuju puno od ovih, pa cak ni njegove uloge u Kamernom koje sam do sada gledala. Meni iz istih razloga ne lezi ni Edo Maajka
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#55 we

Post by Fiore »

Sve je to kapitalizam., jer kako povecati gledanost i profit ako neces davati bombasticne izjave i pljuvati po drugom i drugacijem.,..

To je njihov put za evropu.,koji manje vise sve televizije promjenjuju...

Zato vec 6 godina najradije citam teletext i vjesti odatle sa vise tv stanica., anaravno internet je nesto posebno :D
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#56

Post by Sarayman »

jugoistocnjak wrote: Uf Sarayman! Bogami si ti opterecen nekim predrasudama.
A to kad si "osjetio" da ti nisu iz gradske jezgre, jesi li osjetio iz koje bi oni opstine mogli biti? Vidim locirao si kanton i zanimanje.
Trebas nastaviti graditi taj tvoj osjecaj i dalje. Razmisli takodje o saradnji sa policijom u cilju blize identifikacije pocinitelja kriminalnih djela.
Jedno licno pitanje. Jesi li ti rodjeni sarajlija?
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#57

Post by jugoistocnjak »

Sarayman wrote:
jugoistocnjak wrote: Uf Sarayman! Bogami si ti opterecen nekim predrasudama.
A to kad si "osjetio" da ti nisu iz gradske jezgre, jesi li osjetio iz koje bi oni opstine mogli biti? Vidim locirao si kanton i zanimanje.
Trebas nastaviti graditi taj tvoj osjecaj i dalje. Razmisli takodje o saradnji sa policijom u cilju blize identifikacije pocinitelja kriminalnih djela.
Jedno licno pitanje. Jesi li ti rodjeni sarajlija?
Opa, poceli smo licna pitanja.
Pa osjeti, .ebo ga ti. Pa rek'o si i sam da imas taj osjecaj!
Ili te to 'vata samo na momente?
Sretno arijevac!
Big Daddy
Posts: 122
Joined: 07/08/2006 17:09

#58

Post by Big Daddy »

Hmmmm sad je kriva Nova jer su papci bacili raspelo na pod. :-) :-)

PS
Koga æemo sljedeæeg bojkotirati jer nije po volji? :roll:
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#59

Post by Sarayman »

jugoistocnjak wrote:
Sarayman wrote:
jugoistocnjak wrote: Uf Sarayman! Bogami si ti opterecen nekim predrasudama.
A to kad si "osjetio" da ti nisu iz gradske jezgre, jesi li osjetio iz koje bi oni opstine mogli biti? Vidim locirao si kanton i zanimanje.
Trebas nastaviti graditi taj tvoj osjecaj i dalje. Razmisli takodje o saradnji sa policijom u cilju blize identifikacije pocinitelja kriminalnih djela.
Jedno licno pitanje. Jesi li ti rodjeni sarajlija?
Opa, poceli smo licna pitanja.
Pa osjeti, .ebo ga ti. Pa rek'o si i sam da imas taj osjecaj!
Ili te to 'vata samo na momente?
Sretno arijevac!
Jaro, vec sam osjetio da nisi, al' bi mi bilo sladje da sam cuo iz tvojih usta. Nemam vise pitanja, svakako ne kontas..
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#60

Post by jugoistocnjak »

Sarayman wrote:
jugoistocnjak wrote:
Sarayman wrote: Jedno licno pitanje. Jesi li ti rodjeni sarajlija?
Opa, poceli smo licna pitanja.
Pa osjeti, .ebo ga ti. Pa rek'o si i sam da imas taj osjecaj!
Ili te to 'vata samo na momente?
Sretno arijevac!
Jaro, vec sam osjetio da nisi, al' bi mi bilo sladje da sam cuo iz tvojih usta. Nemam vise pitanja, svakako ne kontas..
Kao sto rekoh, sretno u zivotu arijevac. Sreca ce ti biti potrenbna jer ti neke druge stvari nedostaju.
Semiramida
Posts: 311
Joined: 15/09/2005 14:03
Location: Sarajevo

#61

Post by Semiramida »

Big Daddy wrote:Hmmmm sad je kriva Nova jer su papci bacili raspelo na pod. :-) :-)

PS
Koga ćemo sljedećeg bojkotirati jer nije po volji? :roll:
Ocito ne citas sve nego headlinese.

E pa tako i Nova TV, iz gomile drugih vijesti u crnoj hronici, izdvojili su onu o trojici, al' da su bogdo rekli papaka ili tako nešto, nego Sarajlija. Jednako bi me povrijedilo da su rekli - Tuzlaka, Zenicana, Mostaraca. Daj brate, reci im imena, ako su ispali majmuni, a ne sakrivaj ih iza svih Sarajlija...
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#62 Re: Bojkot Nove TV

Post by Meho Kodro »

Semiramida wrote:Pa dokle braco Hrvati?!

Gledam vecerasnji Dnevnik Nove TV, kao sto to cesto cinim, i Mirjana Hrga tugaljivo procita kako su trojica Sarajlija izvrijedjali u Splitu vlasnicu apartmana kod koje su gostovali valjda, bacili raspelo na pod i rekli kako im je dosta ustasa i kako je vlasnica ustaska kucka, udarili je casom u glavu itd. Da li trebam reci da je to, ako se zbilo, a vjerujem da jest jer se navodi policijski izvjestaj, grozno i zasluzuje primjerenu kaznu. Stavise, trebali su im i imena procitati, pa da se zna KO je to uradio.
Dakle, ovo me je potaklo da otvorim temu o odnosu dijela hrvatskih medija, posebno Nove TV, prema BiH, prema Bosancima i prema Hercegovcima.

Novu TV pratim preko kablovske vise od dvije godine i moram reci da po kvaliteti programa skoro da i nemaju konkurenciju. Medjutim, za sve ovo vrijeme, Nova TV AKO nekad i spomene BiH to bude vrlo podrugljivo, u nekom "fukaraskom" kontekstu ili npr. nasele Bosnu mudzahedinima koji kao negdje pripremaju teroristicki napad ili NIKAD ne pomenu bosansko-hercegovacke turiste na Jadranu ili im je nebitna visina snijega na nasim planinama (dok izdeklamuju sve druge planine iako su udaljene 5-6 puta vise od nasih itd.) ili jasno i glasno podrzavaju hrvatska vojna lica optuzena ili osudjena za genocid na podrucju BiH itd.
Pa dokle vise?!

Je l' to Bosanaca i Hercegovaca stvarno tako malo na Jadranu da ih ni u statistikama nema? Kazite jesmo li to bas tako incidentni kakvim nas opisujete? Ili smo mozda skrti i ne trosimo kune i eure u kolicinama u kojima biste vi to zeljeli? Ali je ocito koliko nas NE zelite za turiste, a vjerovatno ni komsije, kad u udarnom terminu sred Dnevnika doslovno citirate trojicu Sarajlija, NEIMENOVANIH nekulturnih huligana, sto inace i ne cinite bas cesto u svojim dnevnicima.

Kazite, jesu li tako lose nase olimpijske planine, Bjelasnica, Jahorina, Igman, pa Vlasic npr., da ih na vasim turistickim mapama i u TV prilozima nigdje nema, a ni ne znate koliko Hrvata (iz Hrvatske) dodje na skijanje. I nek' dodje, mi im uvijek zelimo dobrodoslicu. Kazite, gdje je Medjugorje, gdje su Mostar, Blagaj na Buni, Kravice, gdje je Sarajevo.

Znate napraviti dramu od toga sto Bosanci i Hercegovci ne zele da im Tompson pjeva, a nisu mu zabranili odrzavanje koncerta kao Holandjani npr. Zivo se cudite kako se zagrebacka antifasisticka organizacija oglasila protiv Tompsona. Njima Tompsonovi rekviziti mogu smetati, a nama ne mogu?!

I toliko je jos primjera, broja im nema, kad je u pitanju odnos Nove TV prema temama koje se ticu BiH. Dzaba vam vas kvalitetni program kad nas namjerno vrijedjate i ponizavate i jos znate da ste gledani u BiH.

I reci cu vam jos nesto: kako se vi ponasate prema svojim juznim susjedima, tako ce se prema vama ponasati vasi sjeverni susjedi, a vi znate kako se ponasaju "fino". Direktno proporcionalno.

Na daljinskom upravljacu ima jos dugmica i okrenut cu program. A za opste dobro, nas ambasador u Lijepoj nasoj mogao bi se malo pozabaviti ovom temom.
Sta mi naprica, NOVA TV ima odlican program, al kao ne vole Bosnu, e ja bas mislim obrnuto, u ono malo koliko pogledam tu TV, program im nije bogzna sta, al to o mrznji prema BIH ja ne vidjoh, ja bolan ne pratim jel na vremenskoj prognozi spomenuta Bjelasnica il nije, i da je spomenu stoput dnevno ne znam sta bi to donijelo dobroga BIH, ako spomenu nekakve mudzahedine, spominju ih i drugi mediji (jos i zlonamjernije), kolko sam ja mogao vidjet ljudi iz BH cesto gostuju na toj TV, u njihovim serijama cesto igraju bosnjaci iz BH, Hadzihafizbegovic, Beslagic (on je dobio i nagradu kao za najboljeg glumca tamo)
Kakav ambasador, kakvi bakraci, bili bi sega teska kad bi se on bavio ovakvim ZAJEBANCIJAMA
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#63

Post by Sarayman »

jugoistocnjak wrote: Kao sto rekoh, sretno u zivotu arijevac. Sreca ce ti biti potrenbna jer ti neke druge stvari nedostaju.
Meni je fakat zao sto moram nabaciti ovaj OT i na tebe trositi vrijeme, ali moram se braniti cinjenicom da ti nije kriv prigradski mentalitet, vec neposjedovanje urodjenog urbanog nacina dumanja koje lako mozes (a nisi!) naslijediti od roditelja rodjenih u velikom gradu (poput mojih, uz tu sarajlija). Uz duzno postovanje prema svima, te izvinjenje ako je neko pogresno protumacio, ovo nikakve veze nema s tim ko je gdje rodjen (govorim o kategorizaciji papaka), vec skrecem paznju na tvoj nacin komunikacije sa mnom, i ovim putem te pohvaljujem na jos jednom pokusaju kontanja poente svega.
Ne mozes skontati, jer nisi rodjen u ovom gradu. I ne busam se time, nego si ti sve vidio kao neku "prijetnju", pa me jos nazivas i arijevcem. A o ostalom necemo, mislim da je bilo dosta..
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#64

Post by jugoistocnjak »

Sarayman wrote:
jugoistocnjak wrote: Kao sto rekoh, sretno u zivotu arijevac. Sreca ce ti biti potrenbna jer ti neke druge stvari nedostaju.
Meni je fakat zao sto moram nabaciti ovaj OT i na tebe trositi vrijeme, ali moram se braniti cinjenicom da ti nije kriv prigradski mentalitet, vec neposjedovanje urodjenog urbanog nacina dumanja koje lako mozes (a nisi!) naslijediti od roditelja rodjenih u velikom gradu (poput mojih, uz tu sarajlija). Uz duzno postovanje prema svima, te izvinjenje ako je neko pogresno protumacio, ovo nikakve veze nema s tim ko je gdje rodjen (govorim o kategorizaciji papaka), vec skrecem paznju na tvoj nacin komunikacije sa mnom, i ovim putem te pohvaljujem na jos jednom pokusaju kontanja poente svega.
Ne mozes skontati, jer nisi rodjen u ovom gradu. I ne busam se time, nego si ti sve vidio kao neku "prijetnju", pa me jos nazivas i arijevcem. A o ostalom necemo, mislim da je bilo dosta..
Geni sa roditelja na djecu se ne prenose asfaltom, iako bi ti to izgleda volio.

Pozitivno je sto si sagledao da se nisi lijepo izrazio u svojim postovima na ovoj temi. Ako se izvinjavas, onda se nemoj izvinjavati onima koji su te mozda pogresno razumjeli, vec se izvini zato sto si pisao pogresne stvari. A jesi. Procitaj ih ponovo, pa ces vidjeti.

Pika li se ista ako si rodjen u centru Zenice ili Tuzle ili tvoj "teorija o naslijedju osobina" vazi samo za Sarajevo? Takvi stavovi kao tvoj najvise i doprinose animozitetima izmedju Sarajeva i nekih drugih gradova (Zenica, Tuzla) koji povremeno isplivaju na povrsinu. Na srecu takvi kao ti su manjina i u Sarajevu, a i u drugim gradovima.

Opsta kultura se ne stice rodjenjem na asfaltu i obicno oni koji nemaju drugih kvaliteta to isticu u prvi plan pri komunikaciji sa drugim ljudima.
Uostalom puno "sarajlija sa asfalta" je u aprili 1922 pocelo pucati na to isto Sarajevo. A puno onih koji su bili jednom ili dva put u Sarajevu prije 1992 je ostavilo kosti u njemu braneci ga.
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#65

Post by Sarayman »

jugoistocnjak wrote:
Sarayman wrote:
jugoistocnjak wrote: Kao sto rekoh, sretno u zivotu arijevac. Sreca ce ti biti potrenbna jer ti neke druge stvari nedostaju.
Meni je fakat zao sto moram nabaciti ovaj OT i na tebe trositi vrijeme, ali moram se braniti cinjenicom da ti nije kriv prigradski mentalitet, vec neposjedovanje urodjenog urbanog nacina dumanja koje lako mozes (a nisi!) naslijediti od roditelja rodjenih u velikom gradu (poput mojih, uz tu sarajlija). Uz duzno postovanje prema svima, te izvinjenje ako je neko pogresno protumacio, ovo nikakve veze nema s tim ko je gdje rodjen (govorim o kategorizaciji papaka), vec skrecem paznju na tvoj nacin komunikacije sa mnom, i ovim putem te pohvaljujem na jos jednom pokusaju kontanja poente svega.
Ne mozes skontati, jer nisi rodjen u ovom gradu. I ne busam se time, nego si ti sve vidio kao neku "prijetnju", pa me jos nazivas i arijevcem. A o ostalom necemo, mislim da je bilo dosta..
Geni sa roditelja na djecu se ne prenose asfaltom, iako bi ti to izgleda volio.

Pozitivno je sto si sagledao da se nisi lijepo izrazio u svojim postovima na ovoj temi. Ako se izvinjavas, onda se nemoj izvinjavati onima koji su te mozda pogresno razumjeli, vec se izvini zato sto si pisao pogresne stvari. A jesi. Procitaj ih ponovo, pa ces vidjeti.

Pika li se ista ako si rodjen u centru Zenice ili Tuzle ili tvoj "teorija o naslijedju osobina" vazi samo za Sarajevo? Takvi stavovi kao tvoj najvise i doprinose animozitetima izmedju Sarajeva i nekih drugih gradova (Zenica, Tuzla) koji povremeno isplivaju na povrsinu. Na srecu takvi kao ti su manjina i u Sarajevu, a i u drugim gradovima.

Opsta kultura se ne stice rodjenjem na asfaltu i obicno oni koji nemaju drugih kvaliteta to isticu u prvi plan pri komunikaciji sa drugim ljudima.
Uostalom puno "sarajlija sa asfalta" je u aprili 1922 pocelo pucati na to isto Sarajevo. A puno onih koji su bili jednom ili dva put u Sarajevu prije 1992 je ostavilo kosti u njemu braneci ga.
Postoji li "puce" na koje se gasis, da ga elegantno udarim nogom?
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#66

Post by Jara »

Ma haj'te molim vas!!! :-)
Da ukinu TV Novu, bila bi kuknjava najmanje kao poslije ukidanja HRT 2...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#67

Post by _BosanaC »

Ja sam prije da ukinu FTV i BHT :D

Na novoj se bar ima sta gledati...
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#68

Post by SaraLe »

InfraRedRidinghood wrote:Zna li iko što je Nova zamračena? :? :? :?

Ja sad gledala "istragu" 8-) sve ok sa NovomTv :roll:
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#69

Post by karanana »

SaraLe wrote:
InfraRedRidinghood wrote:Zna li iko što je Nova zamračena? :? :? :?

Ja sad gledala "istragu" 8-) sve ok sa NovomTv :roll:
Prebaci i pogledaj sad. Od 22:42 film primal fear, mozes ga slusati, ne mozes gledati.
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#70

Post by vinnie_jones »

karanana wrote:
SaraLe wrote:
InfraRedRidinghood wrote:Zna li iko što je Nova zamračena? :? :? :?

Ja sad gledala "istragu" 8-) sve ok sa NovomTv :roll:
Prebaci i pogledaj sad. Od 22:42 film primal fear, mozes ga slusati, ne mozes gledati.
posrase mi se u ceif pravo...sve bilo u dure do pocetka filma :x :x :x
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#71

Post by SaraLe »

karanana wrote:
SaraLe wrote:
InfraRedRidinghood wrote:Zna li iko što je Nova zamračena? :? :? :?

Ja sad gledala "istragu" 8-) sve ok sa NovomTv :roll:
Prebaci i pogledaj sad. Od 22:42 film primal fear, mozes ga slusati, ne mozes gledati.
:-? :shock:
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#72

Post by in33sa »

InfraRedRidinghood wrote:Zna li iko što je Nova zamračena? :? :? :?
Pa nagrada od eloba i HS-a, BH Cabel net uvodi HRT2 a ovi ukidaju i Novu.
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#73

Post by Bea_Trix »

in33sa wrote:
InfraRedRidinghood wrote:Zna li iko što je Nova zamračena? :? :? :?
Pa nagrada od eloba i HS-a, BH Cabel net uvodi HRT2 a ovi ukidaju i Novu.
nema ni na cabel netu nove..
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#74

Post by karanana »

dawn_upon_dawn wrote:
in33sa wrote:
InfraRedRidinghood wrote:Zna li iko što je Nova zamračena? :? :? :?
Pa nagrada od eloba i HS-a, BH Cabel net uvodi HRT2 a ovi ukidaju i Novu.
nema ni na cabel netu nove..
ne buni se barem mozes prebaciti na HRT2
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#75

Post by Sir Charles »

Fakat nema smisla placati kablovsku ako budu i novu zatamnjivali. Pa dokle vise?????
Post Reply