Butici i varanje zaposlenih

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Lalaa
Posts: 59
Joined: 13/11/2006 11:46

#1 Butici i varanje zaposlenih

Post by Lalaa »

Htjela bih vas pitati sta mislite o ovom slucaju. Jedna moja prijateljica, studentica, nasla je posao u butiku. Gazda tog butika ima dva takva, jedan u Starom Gradu, a drugi u jednom soping centru. Nakon 10tak dana rada, prebacili su je iz jednog u drugi butik, a onda su joj nakon ukupno mjesec dana rada rekli da ona vise ne moze raditi, da nije prijavljena i da ce oni imati problema ako dodje inspekcija. Poslali su je kuci, a rekli su joj da dodje nekad naknadno da joj plate za taj rad. Vjerovatno ona nije prva, a ni posljednja sa kojom su tako postupili. Butik je inace dosta popularan, i prodaje markiranu robu. Sta bi joj savjetovali? :roll:
:?
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#2

Post by Karabaja »

pa reci nam koji je butik
parafin
Posts: 187
Joined: 19/05/2006 20:43

#3 Re: Butici i varanje zaposlenih

Post by parafin »

Lalaa wrote:Htjela bih vas pitati sta mislite o ovom slucaju. Jedna moja prijateljica, studentica, nasla je posao u butiku. Gazda tog butika ima dva takva, jedan u Starom Gradu, a drugi u jednom soping centru. Nakon 10tak dana rada, prebacili su je iz jednog u drugi butik, a onda su joj nakon ukupno mjesec dana rada rekli da ona vise ne moze raditi, da nije prijavljena i da ce oni imati problema ako dodje inspekcija. Poslali su je kuci, a rekli su joj da dodje nekad naknadno da joj plate za taj rad. Vjerovatno ona nije prva, a ni posljednja sa kojom su tako postupili. Butik je inace dosta popularan, i prodaje markiranu robu. Sta bi joj savjetovali? :roll:
:?
reci koji je butik, pa im poneko ko ovo procita nece otici. inace mislim da ne moze nista uciniti po pitanju love, jer nema ugovor pretpostavljam.
Last edited by parafin on 07/06/2007 20:50, edited 1 time in total.
Lalaa
Posts: 59
Joined: 13/11/2006 11:46

#4

Post by Lalaa »

Pa mislim da nije najpametnije da javno govorim koji je butik. Stvarno mislite da pare nece nikad dobiti? :-?
:roll:
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#5

Post by terapija »

Lalaa wrote:Pa mislim da nije najpametnije da javno govorim koji je butik. Stvarno mislite da pare nece nikad dobiti? :-?
:roll:
Anonimnost na net-u je zagarantirana i moras da kazes koji je butik u pitanju, jer samo negativan publicitet moze (mozda) nesto promijeniti.

Ovako samo te mozemo saslusati i suosjecati. Tvoja prijateljica ne moze dobiti pravnu pomoc ako nije imala ugovor. To je na zalost tako.
Hakala
Posts: 239
Joined: 29/04/2007 14:00

#6

Post by Hakala »

Lalaa wrote:Pa mislim da nije najpametnije da javno govorim koji je butik. Stvarno mislite da pare nece nikad dobiti? :-?
:roll:
moze se poselamit sa parama :-D
tako to ide,jedan mjesec odradi jedna cura,drugi drga,treci treca...nije to samo u buticima slucaj.privatnik je robovlasnik.



najbolje da neko posjeti gazdu,da ga priupita za zdravlje 8)
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#7

Post by nineac »

E pa kada neces da kazes koji ej butik netreba ni dobiti. Pa jebote oni njoj duguju pare a ne ona njima.
To je nas problem, samo nemoj da se zamjerimo. Kada s eo tom butiku pocne negativno pricati tada ce promjeniti svoju politiku, a ti bi trebala da kazes koji ej butik radi buducih radnika!
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#8 Re: Butici i varanje zaposlenih

Post by Dori »

Lalaa wrote:Sta bi joj savjetovali? :roll:
:?
Drugi put kad nadje posao neka potpise ugovor... :roll:

A za platu, sumnjam da ce je ikada dobiti, osim ako nema kakvog hrmpaliju da ode s njim kod gazde i uzme "robe" u vrijednosti plate... :D
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#9

Post by luciferino »

A da prijavi gazdu i dovede mu kakvu inspekciju? Pa ako platu ionako neće dobiti, bar neka malo zakuha...
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#10

Post by amrino »

Lalaa wrote:Pa mislim da nije najpametnije da javno govorim koji je butik. Stvarno mislite da pare nece nikad dobiti? :-?
:roll:
E ovo ne kontam da ga jebes!
Kakvi smo mi- nije ni cudo sto nam se ovakve stvari desavaju!
Covjek je prevario- a vi njega stitite?! Ma ne mogu vjerovati...
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#11

Post by Abu FEED el-Castro »

amrino wrote:
Lalaa wrote:Pa mislim da nije najpametnije da javno govorim koji je butik. Stvarno mislite da pare nece nikad dobiti? :-?
:roll:
E ovo ne kontam da ga jebes!
Kakvi smo mi- nije ni cudo sto nam se ovakve stvari desavaju!
Covjek je prevario- a vi njega stitite?! Ma ne mogu vjerovati...
Mene vise nervira Lalaa nego gazda :x :x :x
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#12

Post by Bosanac sa dna kace »

pljucni da vidimo vise ko je
nemoj zezat...eto odlicne price i za novinare na sa-x. stranici :-)
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#13

Post by daduli_sa »

Ja bi joj predlozio da suti, po mogucnosti neka nadje jos dvije-tri jaranice i neka i njih tako iskoriste mjesec-dva pa ce taman imati malu grupu i moci ce medjusobno da se savjetuju i konsultuju sta ce i kako dalje.
I da, nemojte ni pod razno nikome reci gdje ste radile jer, ne treba se zamjeriti.... mislim, hajde ba, pa sta ako ste radile mjesec dana i niste za to bile placene?! Najbitnije je iskustvo.
Koja naivnost! :-? :x
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#14

Post by Umjetnik a »

koji je butik
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#15

Post by daduli_sa »

Umjetnik a wrote:koji je butik
Ne pokusavaj uopste da saznas, nece da kazu, neki princip ganjaju, a neko ih namagarcio, da izvines. I onda se kao drze principa i nezamjeranja. To ti je tipicno za nas. :oops:
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#16

Post by encian »

ma ne stite one vlasnika nego sebe. kod nas u bosni je postalo takvo stanje da ako progovoris, imas osjecaj da ti osveta ne gine. al svejedno, forum je anoniman, pa laloo reci koji je butik da slucajno ne udjemo u njega. . .
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#17

Post by rudy81 »

.
Last edited by rudy81 on 26/06/2012 08:03, edited 1 time in total.
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#18

Post by daduli_sa »

encian wrote:ma ne stite one vlasnika nego sebe. kod nas u bosni je postalo takvo stanje da ako progovoris, imas osjecaj da ti osveta ne gine. al svejedno, forum je anoniman, pa laloo reci koji je butik da slucajno ne udjemo u njega. . .
I zbog takvog stava "stiti svoje *piiiip*" i imamo problem da se uvijek iznova desavaju ovakve situacije, niko ne kaze "taj i taj je to i to uradio" tako da "gazde" i mogu da furaju svoju politiku. Da nazove inspekciju - to je jos vise SF.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#19

Post by _BosanaC »

Ako stiti gazdu i butik onda fakat zasluzuje da joj se to desi jos nekoliko puta, i da joj se desava sve dok joj ne dodje iz guzice u glavu :oops:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#20

Post by mIRCerka »

Lalaa, posalji meni PPom ime butika, objavicu ja, a mene znaju, pa nek mi medu za K povuku sto ce me moci tuziti :D
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#21

Post by Abu FEED el-Castro »

Lalo zini vise da bojkotujemo tog lopova, a ako nam ne objavis koji je butik onda cemo tebe bojkotovat i svi redom tamo kupovat :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#22

Post by mIRCerka »

Abu FEED el-Castro wrote:Lalo zini vise da bojkotujemo tog lopova, a ako nam ne objavis koji je butik onda cemo tebe bojkotovat i svi redom tamo kupovat :D
:) kako cemo TAMO kupovati ako ne znam gdje je to TAMO?


LALOOOOOOOOOOOOOOOOo
ninja-san
Posts: 406
Joined: 11/01/2007 11:04
Location: Sarajevo

#23

Post by ninja-san »

Stvarno ne razumijem. Kakvi smo to ljudi, ako ne zelimo javno reci ko je prevarant i ko je kriminalac.
Upravo zbog ovakvaog nezamjerajuceg stava se desio da se afera "Nekretnine Pelak" otkrije tek kad su naguzene na stotine osoba.

U svakom slucaju, odes inspekciji, das izjavu , pokusas ostvariti svoja prava, pa i ako ne dobije pare, gazda popase neku kaznu, pa ti je bar savjest mirna.
Inace je problem sa ljudima koji rade kao konobari-ce , radnici u butiku, jer omladine bez posla ima ko salate, pa se gazde mogu zajebavati.
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#24

Post by Abu FEED el-Castro »

Al nesto mi naumpade, i jedna je moja dalja rodica tako zaglavila, i isto je butik, i haman da bi se moglo radit o istoj stvari, ovaj je u Vizi Koreja, lik isto tako salta radnice jednu za drugom i sve probere ove "hude" kao i ta tvoja i ova moja, nece plaho da talasaju sve se ko nadaju platice, a njemu dobro...

Moj komentar: pametan lopov, a dok ima levata takvi ce zivjeti.. :-?
Moj savjet: i dalje ti suti :roll: 8-)
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#25

Post by Abu FEED el-Castro »

mIRCerka wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:Lalo zini vise da bojkotujemo tog lopova, a ako nam ne objavis koji je butik onda cemo tebe bojkotovat i svi redom tamo kupovat :D
:) kako cemo TAMO kupovati ako ne znam gdje je to TAMO?


LALOOOOOOOOOOOOOOOOo
:lol: :lol:

Joj i tebe, pa pusti da je navučemo, kad je mogo gazda mozemo i mi :D
Post Reply