Grom ubio Abdurahmana i Abdurahmanu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
mgogic

#1 Grom ubio Abdurahmana i Abdurahmanu

Post by mgogic » 27/05/2007 21:50

Ljudi,ne vidjoh dal' je neko otvorio temu,nov sam na forumu,ne znam gdje da trazim,ni gdje da stavim ovu temu,al' sad procitah da je jucer u Zenici grom ubio Abdurahmana Drinu.Samo od sebe je to cudno i strasno,medjutim ne znam da li vec znate,ali jucer je u Zivinicama 10-godisnja djevojcica Abdurahmana (ne znam kako se preziva) takodjer stradala od udara groma!!!Svaki komentar je suvisan!

DaysleepeR
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post by DaysleepeR » 27/05/2007 21:55

auto de fe

Post by auto de fe » 28/05/2007 01:55

Ovog drinu je ubio mobitel,razgovarao je na otvorenom dok je sijevalo.Imao sam priliku 99' godine u vojsci na terenu uzivo da gledam kada je vezista zaboravio iskljuciti stanicu...BAAAAAMMMMM... ja konto' da nas je nato izvalio navodecom.Srecom niko nije stradao a od stanice ni traga ni glasa,poslije ovoga kad sijeva ja i lancic skidam sa sebe a kamo li mobitel.

Lace

#4 Re: Grom ubio Abdurahmana i Abdurahmanu

Post by Lace » 28/05/2007 11:00

mgogic wrote:Ljudi,ne vidjoh dal' je neko otvorio temu,nov sam na forumu,ne znam gdje da trazim,ni gdje da stavim ovu temu,al' sad procitah da je jucer u Zenici grom ubio Abdurahmana Drinu.Samo od sebe je to cudno i strasno,medjutim ne znam da li vec znate,ali jucer je u Zivinicama 10-godisnja djevojcica Abdurahmana (ne znam kako se preziva) takodjer stradala od udara groma!!!Svaki komentar je suvisan!
isti dan kada je stradala djevojcica, od groma je na drugom mjestu stradao i jedan djecak

ona je bila na igralistu...i kako kazu uopste nije grmilo a on je bio ispod drveta...i jedno i drugo dijete su bili u drustvu drugih osoba/djece

karanana
Has thanked: 9 times
Been thanked: 48 times

Post by karanana » 28/05/2007 11:05

Ne kontate mgogicovu poentu. Haj dobro sto je grom ubio troje ljudi, i to je vrlo rijetka stvar ali se desava. ali da ubije abdurahmana i abdurahmanu....haj da su oboje brat i sestra pa roditelji dadnu slicna imena, ok....ali potpuno nepoznati i nepovezani abdurahma i abdurahmana....neobicno....a ta imena nisu tako cesta....

ibrik

Post by ibrik » 28/05/2007 11:06

Pomalo mi je jeziva ova povezanost imena nastradale djece...i ne mogu da vjerujem da na mjestu udara groma nema tragova spaljene trave...nesto mi tu ne stima :? :? :roll: ...u svakom slucaju zao mi je djece koja su stradala... :( :(

BHG

Post by BHG » 28/05/2007 11:08

ibrik wrote:Pomalo mi je jeziva ova povezanost imena nastradale djece...
nezove se djecak abdurahman...djecak je nedim....

sve u svemu tragedija....tuzno i zalosno :(
Last edited by BHG on 28/05/2007 11:09, edited 1 time in total.

Lace

Post by Lace » 28/05/2007 11:09

BHG wrote:
ibrik wrote:Pomalo mi je jeziva ova povezanost imena nastradale djece...
nezove se djecak abdurahman...djecak je nedim....

tuzno i zalosno :(
a abdurahman je covjek koji je isto tako stradao od groma u ova dva-tri dana...ukupno 3 osobe (2 djece i 1 odrasli)...djeca su stradala isti dan (na dvije razlicite lokacije) a covjek dan prije ili poslije na trecoj lokaciji

triton
Has thanked: 3 times

Post by triton » 28/05/2007 14:16

Djevojčica poginula od neidentificiranog objekta?!
Ponedjeljak, 28 Svibanj 2007
Na igralištu u Gornjim Živinicama, u BiH, prekjučer je poginula 11-godišnja Romkinja Abdurahmana Kolčaković, odlična učenica četvrtog razreda. U prvi se tren mislilo da ju je pogodio grom, no na mjestu nesreće trava nije spaljena, a u zemlji ima više rupa. Na igralištu je bilo dosta djece. Vrijeme je bilo oblačno, ali niti je sijevalo, niti grmjelo.

Vidio NLO
- Kada je nešto tresnulo, učinilo mi se slično eksploziji kasetne bombe. Nije mi prvi put da vidim udar groma, ali ovdje nema spaljene trave, a puno je rupa dubokih 20-ak centimetara - kaže Zoran Mišić, direktor škole i trener nogometne ekipe, u kojoj je bila i nesretna djevojčica.

Dječak Adem Handanović vidio je svijetleći objekt koji je šišteći udario Abdurahmanu u rame. “Pala je i dozivala prijateljicu Sadiku, a zatim je zašutjela”, preplašen je ispričao Jasmin Handanović. Odnio ju je, kaže, do potoka kako bi iz nje “izvukao elektricitet”.

Crna i teška
- Kad sam je uzeo u naručje, nešto me streslo u lijevu ruku, a Abdurahmana je bila sva crna i teška kao da ima 200 kg. Pozvao sam prijatelja Agu da pomogne, ali i on ju je jedva nosio - ispričao je Jasmin. Inspektori su našli tragove djevojčičine kose, ali malo koji drugi tragovi ukazuju da je riječ o udaru groma.

Bosanac sa dna kace
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Post by Bosanac sa dna kace » 28/05/2007 18:34

pa jesu napravili autopsiju djevojcice? :roll:

Bonnie-Clydova mala

Post by Bonnie-Clydova mala » 28/05/2007 21:18

triton wrote:Djevojčica poginula od neidentificiranog objekta?!
Ponedjeljak, 28 Svibanj 2007
Na igralištu u Gornjim Živinicama, u BiH, prekjučer je poginula 11-godišnja Romkinja Abdurahmana Kolčaković, odlična učenica četvrtog razreda. U prvi se tren mislilo da ju je pogodio grom, no na mjestu nesreće trava nije spaljena, a u zemlji ima više rupa. Na igralištu je bilo dosta djece. Vrijeme je bilo oblačno, ali niti je sijevalo, niti grmjelo.

Vidio NLO
- Kada je nešto tresnulo, učinilo mi se slično eksploziji kasetne bombe. Nije mi prvi put da vidim udar groma, ali ovdje nema spaljene trave, a puno je rupa dubokih 20-ak centimetara - kaže Zoran Mišić, direktor škole i trener nogometne ekipe, u kojoj je bila i nesretna djevojčica.

Dječak Adem Handanović vidio je svijetleći objekt koji je šišteći udario Abdurahmanu u rame. “Pala je i dozivala prijateljicu Sadiku, a zatim je zašutjela”, preplašen je ispričao Jasmin Handanović. Odnio ju je, kaže, do potoka kako bi iz nje “izvukao elektricitet”.

Crna i teška
- Kad sam je uzeo u naručje, nešto me streslo u lijevu ruku, a Abdurahmana je bila sva crna i teška kao da ima 200 kg. Pozvao sam prijatelja Agu da pomogne, ali i on ju je jedva nosio - ispričao je Jasmin. Inspektori su našli tragove djevojčičine kose, ali malo koji drugi tragovi ukazuju da je riječ o udaru groma.
Ovo je za X files :shock:

Salko sto je u vodu skako

#12 Re: Grom ubio Abdurahmana i Abdurahmanu

Post by Salko sto je u vodu skako » 28/05/2007 21:25

mgogic wrote:Ljudi,ne vidjoh dal' je neko otvorio temu,nov sam na forumu,ne znam gdje da trazim,ni gdje da stavim ovu temu,al' sad procitah da je jucer u Zenici grom ubio Abdurahmana Drinu.Samo od sebe je to cudno i strasno,medjutim ne znam da li vec znate,ali jucer je u Zivinicama 10-godisnja djevojcica Abdurahmana (ne znam kako se preziva) takodjer stradala od udara groma!!!Svaki komentar je suvisan!
u njemackoj je juce troje poginulo od groma :x

MA DAJ...

Post by MA DAJ... » 28/05/2007 21:37

Samo su neki komentar stvarno glupi...

ali da krenemo redom,

prvo,grom udara u najuzviseniju tacu na tom predjelu gdje udara,i koja je ukopana...znaci,kad sjeva,ne idi ispod usamljenog hrasta da se sklonis od kise...

dalje,ako si bio na pecanju,obori stap dole...

trece,u konje ce da udari u momentu ako su vani...jer su potkovani i istovremeno su ukopani u zemlju,sto je preduslov za udar groma u tu tacku...

i na kraju,ako covjeka udari grom,zakopaj te ga u zemlju,samo da mu lice viri nad zemljom,i u takvom stanju ima sanse da prezivi...ako ga odvojite od zemlje poslije udara,nema sanse da prezivi...imao sam iskustva,pa vam prenosim kako se treba ponasat u periodu kada je nevrijeme.

bonez

Post by bonez » 28/05/2007 21:48

Pa moju rodicu udario grom u Nevesinju nadomak Mostara !
ali sreca njena imala cizme gumene!!!!!!

fukara_tz

Post by fukara_tz » 28/05/2007 23:05

ŽIVINICE: MJESTANI NE VJERUJU DA JE DJEVOJČICU UBIO GROM

Iako je kantonalni tužilac Ivo Iveljić konstatovao da nema sumnje da je 11-godišnju Abdurahmanu Kolčaković usmrtio grom, mještani Gornjih Živinica, gdje se tragedija dogodila, ne vjeruju u to. Tražit će da policija ponovo obavi uviđaj.

Image

Sa nesretnom Abdurahmanom na sportskom igralištu, gdje su se inače seoska djeca igrala, bilo je četvero prijatelja. Nakon što je je grom udario, niko joj nije smio prići, iako je tražila pomoć.

Image

Djeca tvrde da su vidjeli nešto nalik munji kada je udarila u antenu nekoliko stotina metara dalje. Trenutak kasnije, vidjeli su svjetlost iznad djevojčice, nakon čega se ona srušila na travnjak.

Aziz Milkunić(45) je jedini pritrčao djevojčici i odnio je do obližnjeg potoka, kako bi je stavio pod zemlju. To je seoski običaj nakon udara groma, kako bi spasili žrtvu. Kaže da je djevojčicu jedva podigao, a kada ju je tek ugledao, vidio je da se nešto dimi iz nje. Smrdilo je kao na barut. Bila je modra, a potamnili su joj zubi i jezik. Tek kada je to vidio, kaže, znao je da neće preživjeti, iako joj je dao umjetno disanje.

Svjedoci ove tragedije, četvero Abdurahmaninih vršnjaka, ne smije prići igralištu. Oni, kao i većina starijih mještana, uvjereni su da grom nije ubio njihovu komšinicu

Image

Sumnje potpiruje i činjenica da su na mjestu događaja pronašli nekoliko, skoro identičnih, rupa, prečnika dva centimetra, dubokih tridesetak centimetara. Oko rupa trava nije spaljena. Vjeruju da su neki čvrsti predmeti, možda dijelovi meteora ili nečeg sličnog, udarili u zemlju. Uvjereni su da se ispod zemlje nalaze ti predmeti, zbog čega će tražiti od policije da iskopa zemlju na tom dijelu stadiona.

-Čudno je i to što se odjednom sve umirilo nakon što je djevojčica poginula. Do tad se čulo neko brundanje. Nije grmilo, niti kišilo-ispričali su mještani G.Živinica.

Stariji mještani sumnjaju da bi jučerašnji događaj mogao imati veze sa nekadašnjim skladištenjem kobalta u blizini tog mjesta.

preuzeto sa: http://tuzlalive.ba/portal/?p=1149

Post Reply