Zasto smo bolji od drugih?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#1 Zasto smo bolji od drugih?

Post by Dori »

Skoro svaki dan sam na ovom forumu i skoro svaki dan citam o negativnim stvarima, ovakvi smo, onakvi....Niko skoro nikada da pohvali nesto ili nekog ili nesto lijepo da kaze :?
Ne znam da li je to u ljudskoj prirodi da ih vise privlace vijesti ako imaju vise nasilja, manje lijepih prica, filmovi, video igrice....(evo primjer CNN i vijesti iz Iraka...jedino sto znamo o bombaskim napadima i poginulim ljudima. Pa jel' se ikada ista dobro desilo u toj zemlji? Je li otvorena i jedna skola, popravljena bolnica?).
Jednostavno ne zelimo cuti niti diskutovati nista dobro.
Ma iskreno vise mi je na vrh glave jadikovki i zalopoljki! Pa svi imaju svoje probleme (i bogati i siromasni), samo sto ljudi nikada ne vide svoje nego tudje i njima je uvijek bolje i privlacnije. Svi mladi jedva cekaju da zavrse skolu i ispale se odavde. Kuda? Pa ni tamo ih ne ceka posao, kao ni ovdje. Smo sto si ovdje svoj na svome, a tamo si uvijek izbjeglica i imigrant.
A ako mi ne cijenimo svoje, kako ce nas drugi cijeniti?

E, pa da pocnemo i sa necim dobrim. Kako?
Evo primjera trovanja salmonelom?
Niko se nije sjetio pohvaliti ljude na Kosevu sto su spremno docekali 650 ljudi u jednom danu?! A Boze sacuvaj, samo da je jedna medicinska sestra bila neljubazna bilo bi 10 tema o tome!

Evo Spanci su nas uvrstili u turisticki katalog. Ma svaka cast!

Ali valjda smo mazohisti, koji samo gledaju u polu praznu casu. :roll:
Napravicemo 150 tema o Thopsonu i 170 o Marijina 3 prsta?!
A ima li iko da pohvali nasu Mariju. Cura je bila skroz dobra i svaka cast. 11 od 40 je i vise nego dobro.
Ovaj mjesec imaju 3-4 jako dobra koncerta, koja skoro niko nije ni spomenuo :?

Pa stvarno....

Evo da pocnem sa prikazom nase prelijepe zemlje. Idite na
http://www.greenvisions.ba i pogledajte samo u kako lijepoj zemlji zivimo!
Cigarete su nam 2KM, piva 2KM (u granapu 1KM :D ), porezi (jos uvijek) prihvatljivi, baste u kafanama pune, imamo talenat da napravimo dernek za 10 KM i odemo na more za 20. I da nam bude dobro :D
Jos uvijek vidjamo familiju i raju vise od dva puta godisnje, skoro svi imaju kakva takva auto. Niko nam ne spava po ulici, cure se ne nude za 10 KM, a ja se usudim sama proci gradom u 3 ujutro, bez okretanja iza sebe. Vodu pijem iz cesme, a ne kupujem je u granapu., sta vise peremo ulice s njom....da ne spomijem Bosanski smisao za humor! :-D

E, da vidimo zasto vi volite nasu zemlju, zasto nam je merak zivjeti ovdje i zasto je nikada ne bi mijenjali nizasta!

Istina ovo je u neku ruku kontraski forum, pa sam sigurna da ce se javiti i oni koji ce pobiti sve ovo i nabrojati mi koliko losih stvari imamo u nasoj svakodnevnici....ali neka ih....ako su, nase su! Uvijek moze (i ima) gore
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#2

Post by uvjek dobar gost »

Sve je to Ok... , ali ja se uvijek razbjesnim kad na 1768. metara nadmorske visine nađem smeće..... il limenku od piva... nekako sve kontam džaba nam sve to kad ne znamo cijeniti.....
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#3

Post by Dori »

uvjek dobar gost wrote:Sve je to Ok... , ali ja se uvijek razbjesnim kad na 1768. metara nadmorske visine nađem smeće..... il limenku od piva... nekako sve kontam džaba nam sve to kad ne znamo cijeniti.....
Upravo o tome pricam..... :roll:
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#4

Post by forUMASH »

....domovina se brani pjesmom i pticom u letu i dobro ispecenim cevapima kod zelje i friskim POgacicama.... :D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#5

Post by uvjek dobar gost »

... Zato sam i postao ovoliki namćor... popnem se na neki vrh, odem na neku rijeku....posjetim neko autentično selo...., a na putu do tamo se nagledam toliko crnjaka... da to nije normalno.... i sve kontam ma proći će ... proći će, ama jok svakim danom je sve gore.... :x
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#6

Post by _BosanaC »

uvjek dobar gost wrote:... Zato sam i postao ovoliki namćor... popnem se na neki vrh, odem na neku rijeku....posjetim neko autentično selo...., a na putu do tamo se nagledam toliko crnjaka... da to nije normalno.... i sve kontam ma proći će ... proći će, ama jok svakim danom je sve gore.... :x
Potpisujem, na zalost :(
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#7

Post by Dori »

Pa bas se i ne slazem 100%

Vidi nam bolan nase BiH (iz pticije perspektive :D )

Konjic
Image

Prenj
Image

Mostar, Stari i Neretva
Image

Bjelasnica
Image

A tek nase cure..... :roll: i nasi Bosanci
(pa znaju Slovenke sta valja)
Nema derneka nigdje na moru dok nasa raja ne dodje ;-)
pljuskavice
Posts: 60
Joined: 14/04/2007 12:12
Location: zamračena soba

#8

Post by pljuskavice »

Bravo Dena za ovu temu !!!

Volim živjeti u BiH
Zato što ovdje možeš biti i bos i hadžija u isto vrijeme :bih: .
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#9

Post by uvjek dobar gost »

Siđi malo sa ptice pa prohodaj..... ako ne vidiš PVC otpad, sitno smeće, šporete, auto školjke.... il samo malo pogledaj uz rub puta bilo kojeg... kad ides autom... ili ili... ne fakat ja toliko volim BiH da to nije normalno, ali ova lijepa , a sad već i tužna zemlja mi svakim danom postaje sve dalja ... i nekako se osjećam kao stranac u vlastitoj zemlji....
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#10

Post by _BosanaC »

Kad vec spomenu Prenj :-) :-) popnes se malo gore, u onu ljepotu, ali shvatis da divljaci bas i nema... Pogotovo ne koliko je nekad bilo... Zasto? Reci ce ti cike koje ces vjerovatno sresti :oops: Nece ih biti tesko prepoznati... Maskirni prsluci, 'arkanovke' na glavama, kalasi na ramenu... I onda procitas clanak kako je pronadjena mrtva srna koja je nosila lane... Ubijaju jer im je interesantno...

Ili odes na Bjelasnicu... U autenticno Bosansko selo ciju autenticnost lokalna vlast nije prepoznala pa ga usrala do maksimuma :oops: Planinu gdje su Francuzi bagerom rjesavali BH istoriju a da niko za to nije odgovarao :oops: Planinu koju su lokalni mafijasi privatizovali i od iste pokusavaju napraviti jos noviji najnoviji Novi Pazar :sad:

I da ne nabrajam dalje...
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#11

Post by Dori »

pljuskavice wrote:Bravo Dena za ovu temu !!!

Volim živjeti u BiH
Zato što ovdje možeš biti i bos i hadžija u isto vrijeme :bih: .
Nego sta...Zapad je pravo gladan i sve se nekako gleda kroz materijalizam koliko i sta ko ima...ma fuj!
Kod mene u ulici su najsretnije komsije one koje najmanje imaju. Kod njih uvijek neka shega i sve okrenu na to.
I to je nase bogatstvo. Osim sto imamo najtvrdje glave na Balkanu, mozda i svijetu, znamo se smijati prvenstveno na svoj racun. A to je velika stvar :-D

Nevjerovatno je da nam Amerikanac (Tim Clancy-svaka mu dala) napise knjigu o ljepotama BiH.
Nismo ni svjesni koliko njih dodje i ostane, a znaju sta imaju tamo negdje odakle su dosli.
Nasi bi da idu, a nisu ni svjesni sta imaju.

Jesam li ja spomenula nasu Bosansku kuhinju?! Eeee, to bi mogla biti posebna tema :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#12

Post by _BosanaC »

Dena wrote:
pljuskavice wrote:Bravo Dena za ovu temu !!!

Volim živjeti u BiH
Zato što ovdje možeš biti i bos i hadžija u isto vrijeme :bih: .
Nego sta...Zapad je pravo gladan i sve se nekako gleda kroz materijalizam koliko i sta ko ima...ma fuj!
Kod mene u ulici su najsretnije komsije one koje najmanje imaju. Kod njih uvijek neka shega i sve okrenu na to.
I to je nase bogatstvo. Osim sto imamo najtvrdje glave na Balkanu, mozda i svijetu, znamo se smijati prvenstveno na svoj racun. A to je velika stvar :-D

Nevjerovatno je da nam Amerikanac (Tim Clancy-svaka mu dala) napise knjigu o ljepotama BiH.
Nismo ni svjesni koliko njih dodje i ostane, a znaju sta imaju tamo negdje odakle su dosli.
Nasi bi da idu, a nisu ni svjesni sta imaju.

Jesam li ja spomenula nasu Bosansku kuhinju?! Eeee, to bi mogla biti posebna tema :D
Thierry Joubert, Tim Clancy, i jos neki koji su prepoznali ljepote BiH (s obzirom da ih licno poznajem) su dosli ovamo sa sredjenim egzistencijalnim pitanjima, sa parama, iskljucili se od brige i problema, i zato im i jeste dobro.

Daj mi milioncic i ovo ce za mene biti najljepsa i najbolja drzava na svijetu :oops: a ne da se citav zivot igram te igre 'bos i hadzija' u kojoj imam toliko da ne crknem od gladi i da ne ostanem na cesti, ali nemam toliko da bih znao da iduceg desetog necu imati problema sa stolicom od nervoze jer je plata tek petnaestog a meni frizider prazan... I kontati jesam li prosli mjesec kupio deset jaja previse, i pojeo mozda deset kifli a mogao sam kupiti hljeb u pola cijene, pa opet nemam do plate :x
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#13

Post by Dori »

A u kojoj to zemlji nije tako? Americi? Engleskoj? Francuskoj? Spaniji? Norveskoj? Hrvatskoj?

OK, priznajem u Kuvajtu ljudi super zive, ali bilo gdje, gdje imas normalan posao, normalno ces zivjeti....U vecini slucajeva.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#14

Post by Dori »

...
Last edited by Dori on 17/05/2007 19:48, edited 3 times in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#15 Re: Zasto smo bolji od drugih?

Post by Bosanac sa dna kace »

Dena wrote:Skoro svaki dan sam na ovom forumu i skoro svaki dan citam o negativnim stvarima, ovakvi smo, onakvi....Niko skoro nikada da pohvali nesto ili nekog ili nesto lijepo da kaze :?
Ne znam da li je to u ljudskoj prirodi da ih vise privlace vijesti ako imaju vise nasilja, manje lijepih prica, filmovi, video igrice....(evo primjer CNN i vijesti iz Iraka...jedino sto znamo o bombaskim napadima i poginulim ljudima. Pa jel' se ikada ista dobro desilo u toj zemlji? Je li otvorena i jedna skola, popravljena bolnica?).
odkako su krmad u tu zemlju dosla nije, vec ruse i ono sto je bilo.
:-?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#16

Post by SanskiBiser »

Bosnian klix! :-D Evo sta pisu neki stranci o nasim curama a koji su bili ovdje, stanje izgleda bolje nego na nekim drugim mjestima.

Lik iz Australije:

The klix are very beautiful in their own way. They look average most of the time unless you look at them really close then you'll definitely see all the beautiful features. They're difficult to get open up to you though. But they're very nice and sweet. They're also really down to earth and have very natural looks instead of snobby like as many ugly "beautiful american klix" who wear a gallon of make up on their face with fake tans and nails.

Amerikanac:
Unfortunately, I don't have any pictures but I can attest to their beauty. There's a warm soft beauty with them with an added bit of sluttishness to spice it up a notch.
This is probably a mixture of the Mediterranean sensibility and the Yugoslavian war leaving an indelible mark not unlike Hemingway's book "The sun also rises"... essentially a generation lost and its inability to connect and love.

Jos jedan Amer:

I was on active duty in Bosnia during 1998. As a member of Civil Affairs unit I was able to travel all over Bosnia, visited Croatia and Serbia on few occasions, and I socialized with people... klix are hot !!!! Most of them are either Nordic or Italian in appearance some of them are very similar to klix in Poland ( very tall, slender, with long brown or light brown hair).



:-)
bloody hell
Posts: 14
Joined: 15/05/2007 22:49
Location: third rock

#17

Post by bloody hell »

SanskiBiser wrote:Bosnian klix! :-D Evo sta pisu neki stranci o nasim curama a koji su bili ovdje, stanje izgleda bolje nego na nekim drugim mjestima.

Lik iz Australije:

The klix are very beautiful in their own way. They look average most of the time unless you look at them really close then you'll definitely see all the beautiful features. They're difficult to get open up to you though. But they're very nice and sweet. They're also really down to earth and have very natural looks instead of snobby like as many ugly "beautiful american klix" who wear a gallon of make up on their face with fake tans and nails.

Amerikanac:
Unfortunately, I don't have any pictures but I can attest to their beauty. There's a warm soft beauty with them with an added bit of sluttishness to spice it up a notch.
This is probably a mixture of the Mediterranean sensibility and the Yugoslavian war leaving an indelible mark not unlike Hemingway's book "The sun also rises"... essentially a generation lost and its inability to connect and love.

Jos jedan Amer:

I was on active duty in Bosnia during 1998. As a member of Civil Affairs unit I was able to travel all over Bosnia, visited Croatia and Serbia on few occasions, and I socialized with people... klix are hot !!!! Most of them are either Nordic or Italian in appearance some of them are very similar to klix in Poland ( very tall, slender, with long brown or light brown hair).



:-)
jest, ko je god ovdje jebavo, nije se niko zalio :lol: :lol:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13648
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#18

Post by JohnnyS »

Ja sam inače iz Dubrovnika, studiram u Mostaru, bio sam par puta u Sarajevu, Bihaću, Brčkom, Tuzli... Pratim ovaj forum već duže vrijeme. BiH ovako sa strane ima par mana, ali meni ima puno više stvari koje mi se svidjaju. Počevši od ljudi, kako na ulici tako i na forumu. Za ljude koji su preživili najzajebaniji rat novijeg doba (Afriku ne kontam tu...), ja se svaki put iznenadim količinom duha, optimizma, ma svega. Ne želim da mi seljaci pokvare ovakvu temu.
Druga stvar: kuhinja! Mislim da se nigdje u Europi ne jede bolja hrana nego u BiH.
Treća stvar: Muzika! Ova poslijeratna manje više, ali samo Sarajevo je dalo velikane yu rocka (iako mrzim Bijelo dugme), često poslušam Zoster iz Mostara, općenito novije BiH rock bendove, to je snaga kakvu nijedan ex-yu prostor nema (Hladno pivo se da 'prostite prosralo, Let 3 je sve manje glazbena, a sve više cirkuska atrakcija, istina, sa srbijanskom scenom nisam dovoljno upoznat)
Četvrta stvar: Ciganluk! Spremnost da se podjebava i biva podjebavan je nevidjena.
Peta stvar: bit će bolje! Kad sam došao u Mostar prije 3 godine grad je bio u gorem stanju nego danas, vidi se da se ide naprijed, što je najvažnije ljudi su počeli mislit vlastitom glavom...
Ako se sjetim još čega dopisat ću....
Saray_Di
Posts: 176
Joined: 08/05/2007 01:15
Location: Sarajevo

#19

Post by Saray_Di »

Volim BiH i sa njenim prednostima i sa manama i ne bih nikad
nigdje drugo zivjela.Smatram da se mi oporavljamo brze nego sto
bi neko drugi,nakon uzasa koji smo prezivjeli.
Proces je spor,to stoji..ali ipak se ide naprijed--jedno po jedno.
Mi koji zivimo ovdje,to i ne primjetimo,nama se uvijek cini da stojimo
u mjestu,ali nije tako.
Jedva cekam da se Vjecnica obnovi!!!
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#20

Post by Dori »

Hvala JohnnyS i Saray_Di :-D
Eto covijek dosao iz jednog od najljepsih gradova svijeta i pohvali nasu zemlju ;-)

Neki mi umalo ne skrenuse temu sa pravoga puta.

Mada shvatam ja i to....ali da ti ljudi koji bacaju plasticne flase iz auta, malo vise postuju svozju zemlju ne bi to radili. To je neko razmisljanje, vec ih je 1000 tamo, sta znaci ta moja?
Eh, posto se neki nasi primitivci nikada nece osvijestiti, ma koliko voljeli ovu zemlju, treba uvesti jake kazne za bacanje otpada tamo gdje to nije predvidjeno. Isto mislim i za pljuvanje po ulici i ne skupljanje "smeca" za svojim ljubimcem.
A mozda jednog dana dobijemo i reciklazu, pa ce se ljudi lomiti ko ce pokupiti flasu iz sebe :D

Cula sam dobar fol od tipa za one silne kese koje vise po drvecu uz korita rijeka. Kaze "Zgodno mi ono. Kad krenem u ribu, ne moram nositi svoju kesu. Samo uberem jednu" :-D

Nego mi smo puni nekih nostalgicara koji gledaju iza sebe i uzdisu, eh kako nam je nekada dobro bilo. Sa druge strane imamo mali broj koji zakuhavaju i kojima nikada nije bolje bilo.
E u sredini je vecina normalne raje, kojoj nimalo nije lako, ali ipak se nadje koja markica za popodnevnu kaficu sa rajom u Miskinovoj, za vecernju pivu, 1.majski rostilj i koji vikend u Tucepima...a malo ko to ima.

Od Nove Godine bila sam u Beogradu i Zagrebu. Zagreb, mrtav. Nema duha uopste. :? Ljudi pokusavaju biti nesto sto nisu. U Tkalcicevoj sve kafane se zatvorile u ponoc :?
Beograd opet ciganluk pravi. Ostalo malo one urbane raje, a zavladao opsti papanluk. i svi nesto kukaju kako je nama bolje....E, pa sad stvarno.
Kad sam se vratila u Sarajevo bila sam najsretnija....I vidjela koliko je nama u stvari dobro! :D
Ali vazno je da mi i dalje tersamo :bih:
Saray_Di
Posts: 176
Joined: 08/05/2007 01:15
Location: Sarajevo

#21

Post by Saray_Di »

Dena- svaka cast na ovako pozitivnoj temi :thumbup: :bih:
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#22

Post by Dori »

Ovo je jednom davno bila tema, ali samo podsjecanja radi...

Šta je Sarajevo?

Taksista koji me vozi sa aerodroma i na moju opasku da lišće već opada, odgovara riječima: "Ma ja, lubenica, učiteljica", što sam nakon podrobne analize shvatio da predstavlja magičnu formulu koja opisuje postepeni dolazak jeseni.

Trenutak kada se, nakon što pukne ramazanski top koji označava zalazak sunca, sa Jekovca vidi kako svjetla na svim minaretima Sarajeva istovremeno zaiskre.

Tandrkanje prvog jutarnjeg tramvaja koje odjekuje kroz prazne ulice grada.

Hladnoća zgrada iz austrougarskih vremena i stepenica u njima, sa rubovima izlizanim od đonova koji se već više od stoljeća njima pentraju.

Somun (sa ćurokotom) iz pekare na Kovačima.

Lopte koje se valjaju u plitkim virovima Miljacke.

Ljepota sarajevskih žena, koja uvijek u sebi nosi upisanu vlastitu prošlost i vlastitu budućnost, istoriju prošlih i budućih mijena: u licima se mogu prepoznati kako žgoljave djevojčice, tako i zrele žene, kako i djevojčuljci, tako i brižne starice.

Sfumato hladnog sarajevskog jutra, prije nego što sunce izmili iza planina, a izmaglica puže uz padine.

Škembići kod Hadžibajrića.

Plodovi koji rastu po grmlju diljem Sarajeva, znani kao "bijele bobice".

Vitka mačka, tigrasta čaršijanerka, koja se valja na brdu perzijskih ćilima u Morića-hanu.

Okrugla tacna koja rotira na vrhu konobarskog kažiprsta.

Miting golubova na Sebilju.

Miris sira, kajmaka, mesa i mramora u Tržnici.

Zvonjava crkvenih zvona u šest ujutro.

Način na koji sarajevski akcenat pući usne govornika, zbog mumlavih suglasnika i progutanih samoglasnika, što naročito lijepo izgleda kod žena sa punim usnama.

Jesenje lišće do zglobova na Vilsonovom šetalištu i zvuk zrelog kestenja kad otpadne, zasrlja kroz grane a onda udari u meki tepih od lišća.

Špricer kod Ramisa.

Miris starih podruma: ugalj, prašina, kace za kupus, memla.

Svjetla koja noću cakle u brdima oko Sarajeva, nalik na zvijezde koje, kao pahuljice, sporo padaju.

Zvuk ispuhane lopte koju djeca šutaju po prašini u parkovima Novog Sarajeva.

Šištanje kiše na ulicama pod točkovima automobila.

Izrezbarene topovske čahure u Kujundžiluku.

Pijukanje radiostanica u taksijima.

Reumatične ruke penzionera na leđima dok gledaju partije šaha sa džinovskim figurama pred avetinjskom Robnom kućom.

Sladoled sa ukusom "egipatske vanilije" (šta god da je to) u slastičarni Egipat.

Zelenilo terena na Željinom stadionu.

Asfalt pun udubljenja, rupa, barica i ruža, nikad savršen, uvijek šatiran.

Kratki trzaj glavom u stranu koji prati odgovor: "Pa evo…", na pitanje: "Šta ima?".

Bljesak uličnih svjetala na mirnoj, plitkoj Miljacki.

Ublažene jarke boje jesenjeg voća i povrća u sjeni strehe pijace na Markalama.

Ćevapi bilo gdje u gradu.

Kiseljak koji izlapi za manje od petnaest minuta.

Tvrdoća kamena koji dotakneš kad se nagneš da popiješ gutljaj vode na Gazi Husrev- begovoj česmi.

Huk Sarajeva koji se čuje na Hridu ili Trebeviću - svi zvuci grada stopljeni u jedno.

Tišina koja prati padanje prvog snijega, kao da sve i svi zamuknu od sjetnog uzbuđenja.

Duge sjenke drveća u Velikom parku u septembarsko poslijepodne.

Kolekcija prepariranih životinja u Zemaljskom muzeju.

Kipovi ispred Narodne banke, vječiti čuvari Čeke, koji drže svjetla-šljemove iznad svojih glava.

Ritam hoda penzionera na Ferhadiji koji se poklapa sa ritmom međusobnog razgovora - sintaksa koraka.

Dres dupljak sa imenom Zinedinea Zidanea na leđima musavog dječaka.

Titova slika u zlatari na Čaršiji.

Gaće i čarape u prolazu kraj Imperijala.

Miris koji odjeća nosi na sebi nakon boravka u Sarajevu: mješavina znoja, cigaretnog dima, ćevapa, pranja u sarajevskoj vodi i sušenja napolju.

Sarajevski svijet: pametni i papci, pohlepni i lijepi, umorni i mladi, mlađahni i mahniti, bogati i jadni, jedri i bolesni, visoki i trošni, ljuti i lavordžije, šaneri i geniji, dijaspora i jalijaši, željovci i pitari, djeca i odrasli, vjerni i nevjerni, moćni i pobožni - sve u svemu, skoro četiristo hiljada gradskih atoma.

I da se ne lažemo, tu nema kraja. Sarajevo se ili voli ili ne voli.

Aleksandar Hemon


Image

Image

Image

Image

Image
Saray_Di
Posts: 176
Joined: 08/05/2007 01:15
Location: Sarajevo

#23

Post by Saray_Di »

Sa-Sa SaRRRRajevoooooooooo ima cudnu moooooooooc :D
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#24

Post by tempora »

Predrasudama pokazati zbog cega smo to bolji? :-) :D :oops: Salis se. :zzzz:
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#25

Post by amrino »

Saray_Di wrote:Dena- svaka cast na ovako pozitivnoj temi :thumbup: :bih:
Podapisujem!!! :D :bih:
Post Reply