Umjesto Mustafa dječak dobio ime Željko

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

mp3
Posts: 24
Joined: 20/05/2006 19:52

#26

Post by mp3 »

ZELJKO NAJVECI SI!!!!
penzioner
Posts: 515
Joined: 17/02/2007 17:06

#27

Post by penzioner »

Pohvale Komšiću kao prvom političaru koji počinje raditi na svom imidžu za široke mase. Ovakva vijest će uvijek imati više odjeka nego kad radi nešto politički. Pametan potez je bio ovo nafilovati medijima!
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#28

Post by KENJAC »

Ej ba ljudi spustimo loptu. Koliko od nas je nekad pomoglo nepoznatim ljudima pa cak i zivot svoj ugrozavajuci. Ja sam licno oca i kcerku spasio iz prevrnutog automobila u rijeci pa ne bi ni slova o tome. I ne trazim. Koliko vas je nekad pomoglo ljudima za koje ne znate ni kako se zovu. Imati mogucnost da pod pratnjom policije pomognes covjeku je i tvoja obaveza da mu pomognes. Koliko se sjecam placamo policiju ,a i politicare, za to. Komso tebi svaka cast. Ne samo zbog ovog gesta, ali... Ovu vijest nadjoh vec na tri saita. Da malo ne pretjerujemo. Ljudi ovo je normalan gest ljudskog bica. I nije tacno da humanost izumire. Ima nas jos sto nas postojeca situacija nije promijenila. Ima ljudi jos. Malih obicnih ljudi sto velike stvari cine , ne za novine nego za svoju savjest!
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#29

Post by Vingo »

KENJAC wrote:Ej ba ljudi spustimo loptu. Koliko od nas je nekad pomoglo nepoznatim ljudima pa cak i zivot svoj ugrozavajuci. Ja sam licno oca i kcerku spasio iz prevrnutog automobila u rijeci pa ne bi ni slova o tome. I ne trazim. Koliko vas je nekad pomoglo ljudima za koje ne znate ni kako se zovu. Imati mogucnost da pod pratnjom policije pomognes covjeku je i tvoja obaveza da mu pomognes. Koliko se sjecam placamo policiju ,a i politicare, za to. Komso tebi svaka cast. Ne samo zbog ovog gesta, ali... Ovu vijest nadjoh vec na tri saita. Da malo ne pretjerujemo. Ljudi ovo je normalan gest ljudskog bica. I nije tacno da humanost izumire. Ima nas jos sto nas postojeca situacija nije promijenila. Ima ljudi jos. Malih obicnih ljudi sto velike stvari cine , ne za novine nego za svoju savjest!
Sva poenta je u tome, mili moj, sto je nas puno, ali Njih nije....Kad je jedan clan naseg Predsjednistva ucinio nesto slicno? Zastupnik u nekom parlamentu? Premijer?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#30

Post by mostarac »

KENJAC wrote:Ej ba ljudi spustimo loptu. Koliko od nas je nekad pomoglo nepoznatim ljudima pa cak i zivot svoj ugrozavajuci. Ja sam licno oca i kcerku spasio iz prevrnutog automobila u rijeci pa ne bi ni slova o tome. I ne trazim. Koliko vas je nekad pomoglo ljudima za koje ne znate ni kako se zovu. Imati mogucnost da pod pratnjom policije pomognes covjeku je i tvoja obaveza da mu pomognes. Koliko se sjecam placamo policiju ,a i politicare, za to. Komso tebi svaka cast. Ne samo zbog ovog gesta, ali... Ovu vijest nadjoh vec na tri saita. Da malo ne pretjerujemo. Ljudi ovo je normalan gest ljudskog bica. I nije tacno da humanost izumire. Ima nas jos sto nas postojeca situacija nije promijenila. Ima ljudi jos. Malih obicnih ljudi sto velike stvari cine , ne za novine nego za svoju savjest!
1. kad ovo uradi jedan politicar ovo je vijest
2. nazalost ovo je incident kod nas, a ne pravilo, cak i kod obicnih ljudi. Prije nekoliko dana pisalo se o onom liku sto je posao silovat onu curu u Pofalicima cini mi se, a prolaznik koji je naisao umjesto da joj pomogne i on se pridruzio pljacki.

jebiga kad imas takvu zemlju, nazalost, ovo je vijest.
Sta mislis koliko politicara bi ovo uradilo, a koliko bi otislo za svojim "vaznim" poslom?
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#31

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 14:12, edited 1 time in total.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#32

Post by Vingo »

Nancy Drew wrote:Super! Zaista. Čestitke. :thumbup:

Još da hoće, miša mu njegovog, početi raditi svoj posao....poslije slika Tita, Kraljevića, vraćenih poklona, Leta 3, trudnice....
:roll:
Simbolicno...krug se mozda zatvara...pocelo je s Titom...zavrsava sa Zeljkom. A obojici je zajednicko ono SIN. :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#33

Post by mIRCerka »

Nancy Drew wrote:Super! Zaista. Čestitke. :thumbup:

Još da hoće, miša mu njegovog, početi raditi svoj posao....poslije slika Tita, Kraljevića, vraćenih poklona, Leta 3, trudnice....
:roll:
a koji je to tacno posao clanova predsjednistva ako nije ovaj odlazak u Zg i Bl...

ne kontam fakat...
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#34

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 14:11, edited 1 time in total.
penzioner
Posts: 515
Joined: 17/02/2007 17:06

#35

Post by penzioner »

KENJAC wrote:Ej ba ljudi spustimo loptu. Koliko od nas je nekad pomoglo nepoznatim ljudima pa cak i zivot svoj ugrozavajuci. Ja sam licno oca i kcerku spasio iz prevrnutog automobila u rijeci pa ne bi ni slova o tome. I ne trazim. Koliko vas je nekad pomoglo ljudima za koje ne znate ni kako se zovu. Imati mogucnost da pod pratnjom policije pomognes covjeku je i tvoja obaveza da mu pomognes. Koliko se sjecam placamo policiju ,a i politicare, za to. Komso tebi svaka cast. Ne samo zbog ovog gesta, ali... Ovu vijest nadjoh vec na tri saita. Da malo ne pretjerujemo. Ljudi ovo je normalan gest ljudskog bica. I nije tacno da humanost izumire. Ima nas jos sto nas postojeca situacija nije promijenila. Ima ljudi jos. Malih obicnih ljudi sto velike stvari cine , ne za novine nego za svoju savjest!
Apsolutno si u pravu, svaka ti je na mjestu. Ali ti nisi predsjednik, a on jeste, i zato ovako i prolazi. Ovo ga još više približava ljudima, masi. Ovo je medijski potez s Komšićeve strane, i to vrlo pametan.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#36

Post by Edin H. »

Vingo wrote:
Edin H. wrote:Zeljko bi ovdje morao postaviti sebi pitanje zasto ova familija nije bila u mogucnosti da zovne Hitnu Pomoc koja bi suprugu prevezla u bolnicu i da utvrdi "vrijeme potrebno da se odgovori na poziv" u raznim dijelovima BiH.

Ukoliko se utvrdi da potrebno vrijeme nije zadovoljavajuce da predlozi nacine za rjesenje ovoga problema.

Jelde da se zayebavas? Jelde?

Ne zezam se.

Svaka njemu cast na postupku, ali bi se morao zapitati kako u jednoj "razvijenoj" zemlji poput BiH ljudi nisu mogli dobiti odgovarajucu pomoc.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#37

Post by mIRCerka »

3. Ovlaštenja

Predsjedništvo je nadležno za:

a) Vođenje vanjske politike Bosne i Hercegovine

b) Imenovanje ambasadora i drugih međunarodnih predstavnika Bosne i Hercegovine, od kojih najviše dvije trećine mogu biti odabrani sa teritorije Federacije

c) Predstavljanje Bosne i Hercegovine u međunarodnim i evropskim organizacijama i institucijama i traženje članstva u onim međunarodnim organizacijama i institucijama u kojima Bosna i Hercegovina nije član

d) Vođenje pregovora za zaključenje međunarodnih ugovora Bosne i Hercegovine, otkazivanje i, uz saglasnost Parlamentarne skupštine, ratifikovanje takvih ugovora

e) Izvršavanje odluka Parlamentarne skupštine

f) Predlaganje godišnjeg budžeta Parlamentarnoj skupštini, uz preporuku Vijeća ministara

g) Podnošenje izvještaja o rashodima Predsjedništva Parlamentarnoj skupštini na njen zahtjev, ali najmanje jedanput godišnje

h) Koordinaciju, prema potrebi, sa međunarodnim i nevladinim organizacijama u Bosni i Hercegovini

i) Vršenje drugih djelatnosti koje mogu biti potrebne za obavljanje dužnosti koje mu prenese Parlamentarna skupština, ili na koje pristanu entiteti.
penzioner
Posts: 515
Joined: 17/02/2007 17:06

#38

Post by penzioner »

Voli li Željko posjećivati kafane?
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#39

Post by Vingo »

A gradjani su nadlezni da se zapitaju sto im je - kako im je.....A oni nikako to da ucine. :)
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#40

Post by KENJAC »

Vingo wrote:
KENJAC wrote:Ej ba ljudi spustimo loptu. Koliko od nas je nekad pomoglo nepoznatim ljudima pa cak i zivot svoj ugrozavajuci. Ja sam licno oca i kcerku spasio iz prevrnutog automobila u rijeci pa ne bi ni slova o tome. I ne trazim. Koliko vas je nekad pomoglo ljudima za koje ne znate ni kako se zovu. Imati mogucnost da pod pratnjom policije pomognes covjeku je i tvoja obaveza da mu pomognes. Koliko se sjecam placamo policiju ,a i politicare, za to. Komso tebi svaka cast. Ne samo zbog ovog gesta, ali... Ovu vijest nadjoh vec na tri saita. Da malo ne pretjerujemo. Ljudi ovo je normalan gest ljudskog bica. I nije tacno da humanost izumire. Ima nas jos sto nas postojeca situacija nije promijenila. Ima ljudi jos. Malih obicnih ljudi sto velike stvari cine , ne za novine nego za svoju savjest!
Sva poenta je u tome, mili moj, sto je nas puno, ali Njih nije....Kad je jedan clan naseg Predsjednistva ucinio nesto slicno? Zastupnik u nekom parlamentu? Premijer?
NIJE ISTINA! JOS UVIJEK JE PUNO VISE DOBRIH LJUDI, AL JE PROBLEM STO ONI LOSI, JADNI, BIJEDNI ODLUCUJU O SVEMU!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#41

Post by mIRCerka »

Vingo wrote:A gradjani su nadlezni da se zapitaju sto im je - kako im je.....A oni nikako to da ucine. :)
Nije narod kriv, kriv je Zlatko/Hare/Dodik, nauci to vec jednom!!!!
Bosnian_spring
Posts: 363
Joined: 12/07/2006 22:10

#42

Post by Bosnian_spring »

mIRCerka wrote:
Vingo wrote:A gradjani su nadlezni da se zapitaju sto im je - kako im je.....A oni nikako to da ucine. :)
Nije narod kriv, kriv je Zlatko/Hare/Dodik, nauci to vec jednom!!!!
mIRCerka ti me sad malo iznenadi. Jedino ako nisi ovo malo mislila u prenesenoj formi i vise ironicno. :)

Vingo je u pravu potpuno. Jasta nego je narod kriv, a ko drugi??? Imaju izbori pa se moze glasati i birati koga hoces. Postoje i prijeveremeni izbori. Postoji i smjena. Postoje i demonstracije......Mozda se mozes zeznuti jednom, ali kad se zeznes svaki put, onda to prestaje biti slucajnost, a postaje navika.

Ako ljudi kontaju da su izbori onako zajebancija, onda nije ni cudo sto im je zivot zajebancija.

Rezultati potpuo zasluzeni. Za koga su glasali dobro su dobili i ovo sto imaju danas. Zato nek samo nastave Haretovim stazama revolucije.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#43

Post by mIRCerka »

Bosnian_spring wrote:
mIRCerka wrote:
Vingo wrote:A gradjani su nadlezni da se zapitaju sto im je - kako im je.....A oni nikako to da ucine. :)
Nije narod kriv, kriv je Zlatko/Hare/Dodik, nauci to vec jednom!!!!
mIRCerka ti me sad malo iznenadi. Jedino ako nisi ovo malo mislila u prenesenoj formi i vise ironicno. :)

Vingo je u pravu potpuno. Jasta nego je narod kriv, a ko drugi??? Imaju izbori pa se moze glasati i birati koga hoces. Postoje i prijeveremeni izbori. Postoji i smjena. Postoje i demonstracije......Mozda se mozes zeznuti jednom, ali kad se zeznes svaki put, onda to prestaje biti slucajnost, a postaje navika.

Ako ljudi kontaju da su izbori onako zajebancija, onda nije ni cudo sto im je zivot zajebancija.

Rezultati potpuo zasluzeni. Za koga su glasali dobro su dobili i ovo sto imaju danas. Zato nek samo nastave Haretovim stazama revolucije.
Naravno da je u pitanju ironija....

NAROD je DEBILAN! Narod je sam sebi postavio DEBILE na vlast!!!

NAROD je NEIZLASKOM NA IZBORE dozvolio debilima da sa sakom glasova dobiju fotelju!!!!

NAROD je svojim neinteresovanjem za stanje u zemlji dozvolio da mnoge stvari propadnu!

NAROD se previse povlaci onom JOJ NECU BAS JA DA TALASAM....
angel26
Posts: 170
Joined: 28/12/2005 17:56

#44

Post by angel26 »

Svaka cast Zeljku :bih:
A blago nama kad euforicno reagujemo na ljudsku gestu nasih nam politicara.... pa sta ces kad se to desava ........pa nikad!!
User avatar
black
Posts: 17172
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#45

Post by black »

ako budete politizirali tema ide pod katanac :oops:
angel26
Posts: 170
Joined: 28/12/2005 17:56

#46

Post by angel26 »

mIRCerka wrote:
Bosnian_spring wrote:
mIRCerka wrote: Nije narod kriv, kriv je Zlatko/Hare/Dodik, nauci to vec jednom!!!!
mIRCerka ti me sad malo iznenadi. Jedino ako nisi ovo malo mislila u prenesenoj formi i vise ironicno. :)

Vingo je u pravu potpuno. Jasta nego je narod kriv, a ko drugi??? Imaju izbori pa se moze glasati i birati koga hoces. Postoje i prijeveremeni izbori. Postoji i smjena. Postoje i demonstracije......Mozda se mozes zeznuti jednom, ali kad se zeznes svaki put, onda to prestaje biti slucajnost, a postaje navika.

Ako ljudi kontaju da su izbori onako zajebancija, onda nije ni cudo sto im je zivot zajebancija.

Rezultati potpuo zasluzeni. Za koga su glasali dobro su dobili i ovo sto imaju danas. Zato nek samo nastave Haretovim stazama revolucije.
Naravno da je u pitanju ironija....

NAROD je DEBILAN! Narod je sam sebi postavio DEBILE na vlast!!!

NAROD je NEIZLASKOM NA IZBORE dozvolio debilima da sa sakom glasova dobiju fotelju!!!!

NAROD je svojim neinteresovanjem za stanje u zemlji dozvolio da mnoge stvari propadnu!

NAROD se previse povlaci onom JOJ NECU BAS JA DA TALASAM....

Istina al' isto tako je istina da si mogao glasati opet za iste face samo za druge fotelje (cast izuzecima)
Odabi
Posts: 372
Joined: 01/07/2005 12:58
Location: Sarajevo

#47

Post by Odabi »

Kazem ja.. nas covjek :D
harka
Posts: 729
Joined: 18/02/2007 20:32

#48

Post by harka »

[quote="Bosnian_springImaju izbori pa se moze glasati i birati koga hoces. .[/quote]

a sta kada nemas izbora?Kad nemas sta izabrati?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#49

Post by mIRCerka »

black wrote:ako budete politizirali tema ide pod katanac :oops:
ok necemo politizirati....


NAROD je kriv sto mi na normalnu gestu ljudskog bica reagujemo kao na osmo svjetsko cudo!

Nema razloga za ibret.

FORZA ZELJ(K)O!!!

(black, kako ne politizirati kad je u pitanju drug Clan?) :D
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#50

Post by DONY »

Veliki Bosanac je jos jednom pokazao svoje Veliko srce...Zeljko,BRAVO..
Post Reply