posao u iraku ili afganistanu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#126

Post by Eshek »

Lika wrote:
Pegasus317 wrote:Mislim da je malo kasno i neisplativo da se sada ide u Irak. Ameri se pripremaju za povlačenje, dok poslove sigurnosti polako, ali sigurno preuzimaju Iračke kompanije koje zapošljavaju Iračku radnu snagu, što je svima u interesu (zbog cijena, boljeg poznavanja terena, te manje upadljivosti). Mislim da će za godinu dana ostati samo par stranih kompanija sa elitnim ljudima, koji će biti zaduženi za VIP.

Jebiga, strpi se još malo i pričekaj Iran, sad će to :D

Momak, totalno si dezinformisan...
Ne bih rekao...Prošle godine sam organizovao transporte za Kerkuk i Mosul. Teško da se nešto drastično desilo u posljednjih par mjeseci, ali dajem prostora mogućnosti, koliko god mala bila, da ti bolje poznaješ situaciju.
Last edited by Eshek on 14/04/2007 00:50, edited 3 times in total.
ines.c
Posts: 281
Joined: 06/03/2007 18:35

#127

Post by ines.c »

Mislim da nijedan bosnjak ne bih trebao sebi dozvoliti da ode u Irak,Iran ili bilo koju zemlju koja bude sljedeca zrtva.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#128

Post by Eshek »

ines.c wrote:Mislim da nijedan bosnjak ne bih trebao sebi dozvoliti da ode u Irak,Iran ili bilo koju zemlju koja bude sljedeca zrtva.
Možda i ne bi, ali moralni kriteriji padaju proporcionalno sa prosječnom platom u zemlji, tako da je neizbježno...
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#129

Post by Abu FEED el-Castro »

ines.c wrote:Mislim da nijedan bosnjak ne bih trebao sebi dozvoliti da ode u Irak,Iran ili bilo koju zemlju koja bude sljedeca zrtva.
ti si totalno u pravu!
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#130

Post by Abu FEED el-Castro »

Pegasus317 wrote:
ines.c wrote:Mislim da nijedan bosnjak ne bih trebao sebi dozvoliti da ode u Irak,Iran ili bilo koju zemlju koja bude sljedeca zrtva.
Možda i ne bi, ali moralni kriteriji padaju proporcionalno sa prosječnom platom u zemlji, tako da je neizbježno...
a tebe bih rado u laž da utjeram... :roll: :( al makar sa crvenim mogu zasigurno da se ne slozim 8-)
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#131

Post by Eshek »

Abu FEED el-Castro wrote:a tebe bih rado u laž da utjeram... :roll: :( al makar sa crvenim mogu zasigurno da se ne slozim 8-)
shtooo? :D :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#132

Post by Fair Life »

Peti kontingent bh. vojnika otišao u Irak (Ispraćaj u kasarni "Safet Zajko")

http://www.oslobodjenje.ba/index.php?op ... &Itemid=44
User avatar
new_jazzWa
Posts: 930
Joined: 24/10/2006 20:28
Location: zamalo pa izgubljena

#133

Post by new_jazzWa »

Pokusaci sazeto recvi sve sto mislim o svemu napisanom...U januaru sam se bila pomamila,i htjela otici na one razgovore u Holiday,KBR kad je dolazio,ali nisam...Tako je trebalo biti,ali se iz dana u dan sve vise kajem...Imam 33 godine,i jako male sanse za ISTA postignem u zivotu (stan,kuca),jos uvijek zivim kod roditelja,sto ce i ostati,a u istoj situaciji je i moja sestra. Kad saberem i oduzmem radim za platu od 500km,tako da o kiriji ili nekom samostalnom poslu ne mogu ni razmisljati...Onda razmisljam,ako JEDNU GODINU odem u Irak ili Afganistan mogu rijesiti osnovne egzistencijalne probleme,i nastaviti raditi za nekog robovlasnika u BiH,kad vise ne budem radila za onog americkog.Dakle,neko je vec rekao,kad robujem nek robujem za dobre pare! Gdje god sam radila direktori se izivljavaju na radnicima,obespravljeni smo,i juce gledam kao procjecna plata u Distriktu 670 km-JEST KLINAC! Moze biti prosjek kad gledaju i prave isti od radnika zaposlenih na budzetu,a tamo i cistacica ima 700km. Dakle,nekako se jos uvijek borim sa mislju o odlasku ako uspijem...E sad sto se tice ovog Prasinara,pise da je iz Brckog...Kazes da moras u vojsku,je li to znaci da si 18-ogodisnjak,tek izasao iz puberteta,jer sve ovo sto si napisao o ubijanju mi lici na pricu nekoga ko jos uvijek zivi u svijetu video igrica,i takvog prosipanja mozga...Mozda grijesim,ali takav utisak imam...A kad si vec toliko zapeo za odlazak u placenike,pa brate eto ti Agencije u Brckom preko koje mozes otici...
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#134

Post by uozo »

ako JEDNU GODINU odem u Irak ili Afganistan mogu rijesiti osnovne egzistencijalne probleme,i nastaviti raditi za nekog robovlasnika
Vjeruj da tako i veliki procenat GIs misli! :roll:
User avatar
new_jazzWa
Posts: 930
Joined: 24/10/2006 20:28
Location: zamalo pa izgubljena

#135

Post by new_jazzWa »

Vjerujem...Samo sto postoji mogucnost da ti se sve to osladi,pa godina postane jos jedna,i jos jedna...Fazon je sto bih fakat voljela otici,rintati negdje u kuhinji ili sta ja znam,veseraju,ionako mi kazu da nema mrdanja iz baze kad tako odes,i jedino ako se nesto desi u istoj,ili dok dolazis ili odlazis , to je jedina mogucnost...A sto neko rece svakom je zapisano koliko ce koraka napraviti...
Shamrock
Posts: 380
Joined: 31/10/2006 12:13

#136

Post by Shamrock »

"O moralu znam samo toliko da je moralno ono poslije èega se dobro osjeæate, a nemoralno ono poslije èega se osjeæate lo¹e." Hemingway

:)
User avatar
new_jazzWa
Posts: 930
Joined: 24/10/2006 20:28
Location: zamalo pa izgubljena

#137

Post by new_jazzWa »

Kako je to Mr.H lijepo rekao...
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#138

Post by Eshek »

Shamrock wrote:"O moralu znam samo toliko da je moralno ono poslije čega se dobro osjećate, a nemoralno ono poslije čega se osjećate loše." Hemingway
Šuplja na kvadrat
TASK139
Posts: 17
Joined: 07/04/2007 13:59

#139

Post by TASK139 »

Zasto je zalosno? :?
TASK139
Posts: 17
Joined: 07/04/2007 13:59

#140

Post by TASK139 »

veze ti nemas pa ja sam u Iraku vec godinu i pol, i to 30 km. od bagdada, ne valjaj gluposti o kojima nemas pojma i pusti ljude da zrelo razmisljaju i onako nam je drzava otisla u 3 pm, tog momka treba samo podrzati a ne da mu pojedine budale pametuju preko foruma a cekaju kad ce im babo kupti ultra karticu ako uopste imaju mobite!!!!
TASK139
Posts: 17
Joined: 07/04/2007 13:59

#141

Post by TASK139 »

negra wrote:Pokusaci sazeto recvi sve sto mislim o svemu napisanom...U januaru sam se bila pomamila,i htjela otici na one razgovore u Holiday,KBR kad je dolazio,ali nisam...Tako je trebalo biti,ali se iz dana u dan sve vise kajem...Imam 33 godine,i jako male sanse za ISTA postignem u zivotu (stan,kuca),jos uvijek zivim kod roditelja,sto ce i ostati,a u istoj situaciji je i moja sestra. Kad saberem i oduzmem radim za platu od 500km,tako da o kiriji ili nekom samostalnom poslu ne mogu ni razmisljati...Onda razmisljam,ako JEDNU GODINU odem u Irak ili Afganistan mogu rijesiti osnovne egzistencijalne probleme,i nastaviti raditi za nekog robovlasnika u BiH,kad vise ne budem radila za onog americkog.Dakle,neko je vec rekao,kad robujem nek robujem za dobre pare! Gdje god sam radila direktori se izivljavaju na radnicima,obespravljeni smo,i juce gledam kao procjecna plata u Distriktu 670 km-JEST KLINAC! Moze biti prosjek kad gledaju i prave isti od radnika zaposlenih na budzetu,a tamo i cistacica ima 700km. Dakle,nekako se jos uvijek borim sa mislju o odlasku ako uspijem...E sad sto se tice ovog Prasinara,pise da je iz Brckog...Kazes da moras u vojsku,je li to znaci da si 18-ogodisnjak,tek izasao iz puberteta,jer sve ovo sto si napisao o ubijanju mi lici na pricu nekoga ko jos uvijek zivi u svijetu video igrica,i takvog prosipanja mozga...Mozda grijesim,ali takav utisak imam...A kad si vec toliko zapeo za odlazak u placenike,pa brate eto ti Agencije u Brckom preko koje mozes otici...
?
TASK139
Posts: 17
Joined: 07/04/2007 13:59

#142

Post by TASK139 »

TASK139 wrote:
negra wrote:Pokusaci sazeto recvi sve sto mislim o svemu napisanom...U januaru sam se bila pomamila,i htjela otici na one razgovore u Holiday,KBR kad je dolazio,ali nisam...Tako je trebalo biti,ali se iz dana u dan sve vise kajem...Imam 33 godine,i jako male sanse za ISTA postignem u zivotu (stan,kuca),jos uvijek zivim kod roditelja,sto ce i ostati,a u istoj situaciji je i moja sestra. Kad saberem i oduzmem radim za platu od 500km,tako da o kiriji ili nekom samostalnom poslu ne mogu ni razmisljati...Onda razmisljam,ako JEDNU GODINU odem u Irak ili Afganistan mogu rijesiti osnovne egzistencijalne probleme,i nastaviti raditi za nekog robovlasnika u BiH,kad vise ne budem radila za onog americkog.Dakle,neko je vec rekao,kad robujem nek robujem za dobre pare! Gdje god sam radila direktori se izivljavaju na radnicima,obespravljeni smo,i juce gledam kao procjecna plata u Distriktu 670 km-JEST KLINAC! Moze biti prosjek kad gledaju i prave isti od radnika zaposlenih na budzetu,a tamo i cistacica ima 700km. Dakle,nekako se jos uvijek borim sa mislju o odlasku ako uspijem...E sad sto se tice ovog Prasinara,pise da je iz Brckog...Kazes da moras u vojsku,je li to znaci da si 18-ogodisnjak,tek izasao iz puberteta,jer sve ovo sto si napisao o ubijanju mi lici na pricu nekoga ko jos uvijek zivi u svijetu video igrica,i takvog prosipanja mozga...Mozda grijesim,ali takav utisak imam...A kad si vec toliko zapeo za odlazak u placenike,pa brate eto ti Agencije u Brckom preko koje mozes otici...
?
nevidim da si ovdje napisala da si pogrijesila sto nisi otisla na intervju iako jesi, steta je da sa 33 god. tako razmisljas kao pojedina 'djeca' na forumu, evo informacije; za 2 mjeseca ce regruteri ponovno biti u sarajevu nemoj da ti se ponovi ista greska, usput ja sam u Iraku 17 mjeseci i ovdje se niko ne zali govorim stritno za KBR koji je bio u sarajevu. Ovdje mlada damo imas sve od besplatnog pranja vesa preko doktora da biranja sta ces danas jesti normalno besplatno a minimalna plata je $5000 stim da si ko djevojka ili zena svejedno potpuno zasticena cak i od nemoralnih pogleda...razmisli
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#143

Post by _BosanaC »

TASK139 wrote:veze ti nemas pa ja sam u Iraku vec godinu i pol, i to 30 km. od bagdada, ne valjaj gluposti o kojima nemas pojma i pusti ljude da zrelo razmisljaju i onako nam je drzava otisla u 3 pm, tog momka treba samo podrzati a ne da mu pojedine budale pametuju preko foruma a cekaju kad ce im babo kupti ultra karticu ako uopste imaju mobite!!!!
http://www.sarajevo-x.com/forum/uslovi.html

Protabiri malo, nije lose.
TASK139
Posts: 17
Joined: 07/04/2007 13:59

#144

Post by TASK139 »

Pardon, mislim zao mi je ako sam reko nesto lose...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#145

Post by _BosanaC »

TASK139 wrote:Pardon, mislim zao mi je ako sam reko nesto lose...
Sve OK, samo bez teskih rijeci.

Pozz
Prasinar
Posts: 22
Joined: 04/04/2007 11:36
Location: brcko

#146

Post by Prasinar »

Ono sto sam ja pisao za "PROSIPANJE MOZGOVA" hehe je bilo onako,nesto kao sala,sto vidim neki neshvataju.Znam ja kako je tamo odprilike,mislim znam da mogu poginuti lako,i to je dovoljno.
Ali nije ni bitno,samo me interesuje gdje se to u Brckom moze prijaviti za Irak???
Negra,pa kad stignes javi ovdje ili [email protected] Hvala.
TASK139
Posts: 17
Joined: 07/04/2007 13:59

#147

Post by TASK139 »

Ne razmisljaj o tome kako ces lako i li tesko poginuti, mislim u pravu si ti i ja sam tako razmisljao dak nisam malo bolje razmislio sad je drugacije. Znas kako je to kad radis kao konobar plata onako jebiga... :x
al druze kad se skontas da sto si zaradivao mjesecno, sad zaradjujes dnevno nije los osjecaj tako da ti nepada napamet kako ces poginuti nego jedva cekas da dodje drugi dan da ides na posao jer su ovdje i najveci neradnici dobri udarnici..dobro sam ovo protabirio sad mogu rahat poslati.. :D
usput 24h dnevno te cuva proturaketni sistem :zzzz: , Pozdrav
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#148

Post by Fair Life »

Prasinar wrote:Hehe nisam ja mislio ubijat civile,to da hocu mogu i ovdje,ubi poklupi pare i boli te k*r*c.
Tamo pucas u ljude koji pucaju na tebe.
Ubi ili budi ubijen.
I svatite vec jednom,neki ljudi nenaju SAVEST!!!
Poz... :x
Image
Lika
Posts: 190
Joined: 03/10/2005 16:19

#149

Post by Lika »

Fair Life wrote:Peti kontingent bh. vojnika otišao u Irak (Ispraćaj u kasarni "Safet Zajko")

http://www.oslobodjenje.ba/index.php?op ... &Itemid=44
Ovi nasi ljiljani pokradose sve zivo ovdje, nevjerovatni su... sramota me reci odakle sam zbog njih. Malo malo pretrazuju njihove spavaone i pronalaze "nestale" stvari Ipode, Playere, i ostalu robu...

Sramota,

Dusebriznicima i moralistima preporucujem da ne seru dzaba kako vidim vecina samo laprda i pojma nema o cemu govore. Kakva ubijanja civila, kakvo pucanje, o cemu vi???? Cuj Bosnjaci ne trebaju da idu u irak da rade sto, jel sto su muslimani? Sta ce onda najvece turske i kuvajtske firme firme ovdje koje imaju hiljade i hiljade zaposlenih, i njima je haram garant.

Nego vi moralisti fino stegnite pertle i kad se regruteri ponovo pojave u red...ima se sta raditi ovdje
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#150

Post by Fair Life »

Lika wrote:
Fair Life wrote:Peti kontingent bh. vojnika otišao u Irak (Ispraćaj u kasarni "Safet Zajko")http://www.oslobodjenje.ba/index.php?op ... &Itemid=44
Ovi nasi ljiljani pokradose sve zivo ovdje, nevjerovatni su... sramota me reci odakle sam zbog njih. Malo malo pretrazuju njihove spavaone i pronalaze "nestale" stvari Ipode, Playere, i ostalu robu...

Sramota,

Dusebriznicima i moralistima preporucujem da ne seru dzaba kako vidim vecina samo laprda i pojma nema o cemu govore. Kakva ubijanja civila, kakvo pucanje, o cemu vi???? Cuj Bosnjaci ne trebaju da idu u irak da rade sto, jel sto su muslimani? Sta ce onda najvece turske i kuvajtske firme firme ovdje koje imaju hiljade i hiljade zaposlenih, i njima je haram garant.

Nego vi moralisti fino stegnite pertle i kad se regruteri ponovo pojave u red...ima se sta raditi ovdje
Ili ti Lika ne kontas, ili... ??

Gornji link je trebao posluziti kao ohrabrenje onima koji namjeravaju potraziti zaradu u Iraku ili na nekim slicnim mjestima.
Post Reply