Bosanski Community 2.0 á la XING, Facebook, StudiVZ

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#51

Post by Dedda »

Elem, zahvaljujuci Sarajevo-X forumu napokon smo presli dugi put i portal je podesen i sve radi.
Mozete mu pristupiti putem URL-a:
www.poslovniklub.com

Molimo Vas da upamtite da je portal tek u razvoju te da ce se vjerovatno desiti jos mnogo mnogo promjena a sve u skladu sa zahtjevima moderatora, administratora, korisnika i ostalih.

Molimo samo one koji su ozbiljni da se registruju i ucestvuju u kreiranju i razvoju ovoga portala, takodjer, pozivamo sve zainteresovane korisnike da se prijave i registruju, kako bi imali commmunity testing.

@m3d0, @eHost, molim te da se javim na PM kako bih mogao da ti dodjelim admin pristup.

Hvala
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#52

Post by tempora »

Izvinjavam se, ali cime ce se konkretno baviti ova grupacija? Izgleda da nisam bas najbolje razumjela o cemu je rijec?

Koliko znam, postoji SSD BIH koji "uvezuje" sve ljude iz BiH sirom svijeta.Osim sto vidjoh da se bave kongresima i anketom, nisam jos naisla na nesto sto bi sluzilo BiH i njenim gradjanima?

Svojevremeno sam ucestvovala u uspostavljanju studentske organizacije u dijaspori, koja se na kraju svela na upoznavanje partnera,zenidbe,izlete i sl :? Desilo se par "kongresa", par nekih aktivnosti i na kraju se opet desio raspad.Ono malo ozbiljnih ljudi sto se prihvatilo posla, na koncu nije moglo samo djelovati niti odrzavati "sistem"
Stoga, interesuje me strategija logistike? Kako ste zamislili i na koji nacin mislite oziviti, osposobiti i odrzavati ovu zajednicu? I naravno, prvobitno pitanje u koje svrhe?
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#53

Post by Dedda »

Cilj je povezivanje svih poslovnih ljudi u jednu online zajednicu kako i sam naslov kaze.
Razlozi su jednostavnije kontaktiranje sto se tice poslovne saradnje, mogucnost pronalazenja radnike online metodom, mogucnost studentima da se upoznaju sa nekim poslodavcima i mogucnost poslodavcima da se upoznaju sa novim radnicima, itd, itd.
Dalje, uvezivanje bh gradjana koji su u BiH ili dijaspori zarad lakse komunikacije, poslovne saradnje, pomoci drugim ljudima i mnogo toga.
Ako znas kako funkcionise XING, odnosno nekadasnji openBC, onda ti je jasno o cemu se radi.
Pozdravi
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#54

Post by sarayewo »

Ideja odlicna, realizacija dobra... sad fali jos samo reklama.

Procitah par postova unazad i mislim da je besmisleno u ovako ranoj fazi stavljati bilo kakva ogranicenja na clanstvo... Nek sajt prvo zazivi, a onda se moze napraviti filtriranje clanova...

Drugo, napraviti banner i ubaciti se u neki banner exchange ili advertising program (kao npr. http://www.httpool.ba).

Konacno, ovo pozivanje drugih je pravo mocan alat za povecanje broja posjeta i clanova (idealan primjer su hi5.com ili dernek.ba)... Dakle, opcija da prilikom registracije sistem povuce sve tvoje kontakte sa msna, ili da zahtijevas da se unese 5 e-mail adresa, ili nesto trece u tom fazonu... Na te adrese bi onda otisla automatska poruka da te ta osoba poziva na sajt... na kraju krajeva, networking je i cijela poenta sajta, zar ne? ;)
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#55

Post by Dedda »

sarayewo wrote:Ideja odlicna, realizacija dobra... sad fali jos samo reklama.

Procitah par postova unazad i mislim da je besmisleno u ovako ranoj fazi stavljati bilo kakva ogranicenja na clanstvo... Nek sajt prvo zazivi, a onda se moze napraviti filtriranje clanova...

Drugo, napraviti banner i ubaciti se u neki banner exchange ili advertising program (kao npr. http://www.httpool.ba).

Konacno, ovo pozivanje drugih je pravo mocan alat za povecanje broja posjeta i clanova (idealan primjer su hi5.com ili dernek.ba)... Dakle, opcija da prilikom registracije sistem povuce sve tvoje kontakte sa msna, ili da zahtijevas da se unese 5 e-mail adresa, ili nesto trece u tom fazonu... Na te adrese bi onda otisla automatska poruka da te ta osoba poziva na sajt... na kraju krajeva, networking je i cijela poenta sajta, zar ne? ;)
Ma jock, ja ne bih da nasilno pozivamo ljude, nismo bas toliko neozbiljni.
Nego, cilj nam je napraviti skupinu poslovnih ljudi, studenata i tome slicnih kategorija.

Ljudi su dali ideju, ja sam napravio CMS, a vi sada hajde malo invite i malo sto bi se reklo promovirajte sam sajt, pa da krenemo.
Poz.
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#56

Post by davis.ba »

Čestitke i sve pohvale što je ovo postavljeno online ali imam nekoliko nejasnoća.

Prvo imena članova se objavljuju na stranici u dijelu "neki slučajni članovi" što po meni nikako ne ide. Uvid u one koji su registrovani i njihov profil bi trebali da imaju samo registrovani članovi jer to je valjda i poenta. Registrovanjem se dobiva pristup stranici i svim članovima.

Druga stvar, ja sam ovdje nekoliko stvari predložio ali nikako da se da neka generalna ocjena toga, šta se prihvata a šta ne. Mislim da bi dedda koji je pokrenuo domenu trebao kopirati sve dijelove postova na ovoj temi koji su prihvaćeni tako da kažem, pa da se onda ima uvid u tačno ono što je prihvaćeno.

Već sam pitao oko tog potenciranja "poslovnog kluba", "poslovnih ljudi". Naravno da je i cilj privući i takvu vrstu ljudi ali bojim se da to ne bude prepreka za druge koji se ne budu mogli indentifikovati samo sa tim. Kao što sam već napisao prije, ja sam ovo zamislio znatno šire a čini mi se da sve ide u nekom drugom smjeru.

Dakle dajte da više tačno znamo šta možemo očekivati od ovoga i šta je "službeno" usvojeno. Mnogi su davali prijedloge koji su u suprotnosti jedan sa drugim itd. Ja sam pisao opširno na prvoj stranici svoj prijedlog ali ne znam šta od toga se drugima sviđa. Kasnije dedda piše:
Cilj nam je valjda da uvezemo business klijentelu u BiH.
što se ne podudara sa mojim postom.

Dakle predlažem da se pređe sve ovo što je napisano do sada i da se usaglasimo oko toga. Šta i kako, da se tačno zna.

Pozdrav.
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#57

Post by Dedda »

Ja sam rekao da je moje da dignem platoformu.
Naime, sada je na nama, prije svega david.ba na tebi da nam pomognes odnosno da se ukljucis u sam daljni razvoj i managment poslovnog kluba.

Svakako da ga mozemo siri koliko god da zelimo, medjutim promjena domena je najmanje bitna stvar.

S toga te pozivam da se registrujes ili me kontaktiras kako bi mogli da nastavimo sa stvarnim uredjivanjem sajta, a ne samo na prici.
Pozdrav
N.
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#58

Post by davis.ba »

Nisam mislio na promjenu domene ali svejedno. To je najmanji problem.

Mislim da je najbolji način da se sve dalje dogovori preko ove teme a ne privatno. Ovako svi mogu biti uključeni i dati svoje mišljenje a i eventualno novi članovi će imati uvid u sve to budući da je sve ovdje i krenulo.

Ovo bi trebala bi zajednička stvar svih ljudi koji se uključe pa zato očekujem, kao što sam u prethodnom postu rekao, da se i zvanično usaglase neke osnovne stvari, zajednički. Ja sam dosta pisao ranije kao i drugi ali nismo se definitivno usaglasili oko nečega. Ovo hoću da vidim jer želim da znam kuda će ovo dalje ići. Neću da se upustim u nešto da bih onda za par sedmica vidio da to ide u potpuno drugom pravcu nego što bih ja to možda želio i onda da odustanem.

Dakle očekujem od svih ljudi koji su se već zainteresovali za ovo a pogotovo od onih koji su se registrovali da dođemo do nekog zajedničkog zaključka svega ovoga što smo do sada predložili.

Iz onog što je rekla tempora ranije "Izgleda da nisam bas najbolje razumjela o cemu je rijec", jasno se vidi da nismo tačno odredili ili usaglasili ako hoćete na koji način će sve ovo ići. Ovo je važno za sve kako bi svako tačno znao šta predstavlja ova ideja i da li se može identifikovati sa njom.

Ja ako vidim da se moji pogledi podudaraju sa drugima onda ću se uključiti aktivno u sami projekat, jer da bi ovo zaživilo mora se skupiti par ljudi koji će imati neku sličnu viziju i koji će onda ovo dalje graditi.
Dezidijat
Posts: 168
Joined: 04/03/2007 16:16
Location: Skopje - Zenica , Zenica - Skopje

#59 Re: Bosanski Community 2.0 á la XING, Facebook, StudiVZ

Post by Dezidijat »

m3d0 wrote:Nakon presude u Hagu pitam se sta i kako sad? Pa bih vam predlozio jednu pragmaticnu stvar za pocetak da vidim sta vi mislite o njoj.

Vidimo svi da nam je buducnost samo u nauci, ekonomiji, moci, lobiranju etc. Ali problem je u tome sto smo mal narod i razbacani po svjetu. Neko na forumu spomenu organizovanost zidova.. super primjer.

Fino bi bilo da imamo jednu webstranicu, gdje se mogu bosanci upisati poput facebook, xing ili studivz ( http://www.facebook.com http://www.xing.com http://www.studivz.de ) pa da se bolje uvezemo i upoznamo u vremenu "web 2.0".

Umjesto klix-a i asikovanja neka to bude jedna platforma za upoznavanje i kooperacije za gore navedene svrhe!
hej, drug nesto nije u redu sa ovim portalom kojeg si poceo pravit, ja sam se pokusao registrovat ali ne ide ..jel to zavrseno? :shock:

pozdrav,

dobra ideja
m3d0
Posts: 62
Joined: 29/01/2007 03:31

#60

Post by m3d0 »

kad je ----SPAM----, nek je sve ----SPAM----
Last edited by m3d0 on 09/06/2009 23:51, edited 1 time in total.
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#61

Post by Dedda »

m3d0 wrote:@Dezidijat

sta konkretno neide? nakon registracije na http://www.poslovniklub.com dobijas email sa linkom za aktiviranje i to bi trebalo da radi. Ako hoces posalji mi pm ovdje preko sa-x pa da vidimo gdje je problem.
Probao sam i radi ????
ghetter_exe
Posts: 182
Joined: 01/12/2007 17:35
Location: Ulica do Motzartove

#62

Post by ghetter_exe »

http://www.povezivanje.com

Mislim da je to to, sto ste trazili.
Kako se i na stranici kaze, citiram:

Cilj ove stranice jeste uvezivanje starih prijatelja, školskih kolega, nekadašnjih malih i velikih ljubavi sa prostora cijele Ex-Yugoslavije. Stranica je zamišljena kao klasično online umrežavanje ljudi iz Slovenija, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore i Makedonije. Ukoliko imate želju da pronađete neke od starih prijatelje, registrujte se i potražite, jer možda su baš i oni ovdje.
Post Reply