Trebaju li nam feministkinje?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
three sisters
Posts: 255
Joined: 05/11/2006 22:32

#376

Post by three sisters »

iva24 wrote:
danas wrote:
Faust wrote: Mene samo zanima što u Vijeću ministara nisu sve moronke, a ne moroni? Pa da možemo mirne duše reći one su kretenke! Da, ovo društvo jeste šovinističko ( i ne samo društvo, nego cjelokupna kultura/kulture u antropološkom značenju riječi) i možda upravo zato što je šovinističko, epsko i herojsko jeste i moronsko i kretensko i imamo to što imamao. Nesposobne i nekompetentne političare u Vijeću ministara i velikoj većini u svim oblicima vlasti. I jedna od Tri sestre je upravu: Zakon o ravnopravnosti spolova treba ukinuti jer ga krše javno zarad ugodnosti: muž se skrbi o obitelji, a žena doma odgaja/uzgaja djecu.
oprosti -- a gdje ja kazem da nase drustvo nije sovinisticko? vec sam rekla -- za mene licno, u svakom pogledu (i kao zenu i kao osobu) -- najvise je ucinio 'komunizam', gdje je moja majka bila inzinjer bez ikakvih problema na fakultetu ili poslu, dok su njene vrsnjakinje u USA spaljivale grudnjake dokazujuci da zene mogu i trebaju studirati nauke ili zivjeti u studentskim domovima skupa sa muskarcima.

sto se tice morona i moronki u vijecu ministara... vidis, meni je sasvim nebitno jesu li moroni ili moronke, jer jedino sto me zanima je to da su -- oni/one moroni... niti sam sretnija sto su oni svi moroni, niti ce mi bitno sta izmijeniti u zivotu da su tu sve same moronke... a kada to vijece bude puno sposobnih osoba, takodje ce mi biti nebitno da li su oni ministri ili ministarke, crnci ili bijelci, muje ili mate -- jer ce biti sposobni i uspjesni. a to je valjda ono sto se racuna.

ono sto pokusavam da kazem je, da je sustina uvijek bitnija od forme (barem meni) te da cu uvijek birati sposobne (ma ko oni bili -- imenom, nacijom bojom koze, ili spolovilom) umjesto podobnih. feminizam kakav sada postoji, i ono za sta se (i kako se) isti zalaze, me nikada nece dovesti do istinske jednakosti, bas kao sto me ni SDA/SDS/HDZ nikada nece dovesti do istinske gradjanske drzave. a svima su im puna usta borbe za jednakost. 'svojih'.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ma ja baš zvuči dopadljivo, u tom se slažem
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#377

Post by danas »

three sisters wrote:
iva24 wrote:
danas wrote: oprosti -- a gdje ja kazem da nase drustvo nije sovinisticko? vec sam rekla -- za mene licno, u svakom pogledu (i kao zenu i kao osobu) -- najvise je ucinio 'komunizam', gdje je moja majka bila inzinjer bez ikakvih problema na fakultetu ili poslu, dok su njene vrsnjakinje u USA spaljivale grudnjake dokazujuci da zene mogu i trebaju studirati nauke ili zivjeti u studentskim domovima skupa sa muskarcima.

sto se tice morona i moronki u vijecu ministara... vidis, meni je sasvim nebitno jesu li moroni ili moronke, jer jedino sto me zanima je to da su -- oni/one moroni... niti sam sretnija sto su oni svi moroni, niti ce mi bitno sta izmijeniti u zivotu da su tu sve same moronke... a kada to vijece bude puno sposobnih osoba, takodje ce mi biti nebitno da li su oni ministri ili ministarke, crnci ili bijelci, muje ili mate -- jer ce biti sposobni i uspjesni. a to je valjda ono sto se racuna.

ono sto pokusavam da kazem je, da je sustina uvijek bitnija od forme (barem meni) te da cu uvijek birati sposobne (ma ko oni bili -- imenom, nacijom bojom koze, ili spolovilom) umjesto podobnih. feminizam kakav sada postoji, i ono za sta se (i kako se) isti zalaze, me nikada nece dovesti do istinske jednakosti, bas kao sto me ni SDA/SDS/HDZ nikada nece dovesti do istinske gradjanske drzave. a svima su im puna usta borbe za jednakost. 'svojih'.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ma ja baš zvuči dopadljivo, u tom se slažem
nije napisano da bi se tebi -- ili bilo kome -- dopalo. iznosim ono sto mislim, a nekome se moze svidjeti a nekome ne. boze moj. ne vidjeh da si mogla pobiti ista sto tvrdim.

evo jedno jednostavno pitanje za tebe.
kada bi morala da biras sefa/seficu, predsjednika/predsjednicu, nastavnika/nastavnicu, doktora/doktoricu... nije bitno -- bilo koga ko bi bio trvoj predstavnik, neko od koga bi ucila, neko ko bi se borio za tvoja prava, neko ko ce te lijeciti... nebitno koga -- nekoga od vaznosti u tvom zivotu.... i imas limitiran izbor, dva kandidata samo... da li bi radije izabrala osobu poput recimo divjaka, masovica, komsica... ili osobu poput turkovicke ili palavricke?
ako bi izabrala bilo kojeg od ovih muskaraca -- onda je tvoj feminizam besmislen i suvisan, jer i sama biras sustinu iznad (zenske) forme. feminizam ti dakle ne donosi nista korjenito. ako bi izabrala zenu, samo zato sto je zena, onda nisi daleko od nekih drugih mentalnih sklopova (da ne spominjem sada).

zenska prava su ljudska prava... :)
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#378

Post by Kwaheri »

kako se na zesnkom jeziku kaze "pogodila u sridu" :D
iva24
Posts: 65
Joined: 12/12/2006 14:07

#379

Post by iva24 »

danas... i danas i sutra se slažem s tobom!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#380

Post by seljak_cojek »

Ova tema može komotno pod ključ. @danas je sve fino objasnila. Aferim :faraon1:
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#381

Post by black »

zena wrote:kako se na zesnkom jeziku kaze "pogodila u sridu" :D
khh khhh :lol: onaj...da da...da je i ja josh jednom poFalim :P davno sam ja rek'o slushajte iskusnije :D :P @today :thumbup:
three sisters
Posts: 255
Joined: 05/11/2006 22:32

#382

Post by three sisters »

danas wrote:
three sisters wrote:
iva24 wrote: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
ma ja baš zvuči dopadljivo, u tom se slažem
nije napisano da bi se tebi -- ili bilo kome -- dopalo. iznosim ono sto mislim, a nekome se moze svidjeti a nekome ne. boze moj. ne vidjeh da si mogla pobiti ista sto tvrdim.

evo jedno jednostavno pitanje za tebe.
kada bi morala da biras sefa/seficu, predsjednika/predsjednicu, nastavnika/nastavnicu, doktora/doktoricu... nije bitno -- bilo koga ko bi bio trvoj predstavnik, neko od koga bi ucila, neko ko bi se borio za tvoja prava, neko ko ce te lijeciti... nebitno koga -- nekoga od vaznosti u tvom zivotu.... i imas limitiran izbor, dva kandidata samo... da li bi radije izabrala osobu poput recimo divjaka, masovica, komsica... ili osobu poput turkovicke ili palavricke?
ako bi izabrala bilo kojeg od ovih muskaraca -- onda je tvoj feminizam besmislen i suvisan, jer i sama biras sustinu iznad (zenske) forme. feminizam ti dakle ne donosi nista korjenito. ako bi izabrala zenu, samo zato sto je zena, onda nisi daleko od nekih drugih mentalnih sklopova (da ne spominjem sada).

zenska prava su ljudska prava... :)
ograničavaš feminizam, ne želim tvoje izbore..black-white sliku, ne bih da se dalje raspravljam, a ti to shvati kao povlačenje, šta god hoćeš, jer se samo raspravljaš u svom ključu, na teritoriju koji tebi odgovara. i ja imam pravo da kažem šta mislim, a mislim da je tvoje mišljenje dopadljivo, evo vidiš da se svima dopada.
Last edited by three sisters on 23/02/2007 15:14, edited 1 time in total.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#383

Post by pitt »

A zasto se feminizam samo povlaci ovdje kao pokret za ravnopravnost zena u politici? :roll:
three sisters
Posts: 255
Joined: 05/11/2006 22:32

#384

Post by three sisters »

i da feminizam podrazumijeva mnogo stvari, koje nisu vidljive, onome koji se na nalazi u njemu, a među njima je mogućnost koegzistiranja različitih mišljenja. ti si na ovoj temi izrekla svoje mišljenje, ja svoje, nema tu bolje-gore, ispravno-krivo. a ti to upravo želiš, tj. da budem malo blaža indirektno mi namečeš da te potvrdim. slažem se ja okvirno s tim što ti kažeš, međutim ima i druga strana medalje.
three sisters
Posts: 255
Joined: 05/11/2006 22:32

#385

Post by three sisters »

pitt wrote:A zasto se feminizam samo povlaci ovdje kao pokret za ravnopravnost zena u politici? :roll:
zato jer je nekima bila dosadna rasprava o feminizmu u književnosti, i na druge probleme nisu htjeli izreći mišljenje.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#386

Post by danas »

three sisters wrote: ograničavaš feminizam, ne želim tvoje izbore..black-white sliku, ne bih da se dalje raspravljam, a ti to shvati kao povlačenje, šta god hočeš, jer se samo raspravljaš u svom ključu, na teritoriju koji tebi odgovara. i ja imam pravo da kažem šta mislim, a mislim da je tvoje mišljenje dopadljivo, evo vidiš da se svima dopada.
ne bih se slozila -- ne ogranicavam ja feminizam, on ogranicava sam sebe ovakav kakav je danas.
three sisters
Posts: 255
Joined: 05/11/2006 22:32

#387

Post by three sisters »

danas wrote:
three sisters wrote: ograničavaš feminizam, ne želim tvoje izbore..black-white sliku, ne bih da se dalje raspravljam, a ti to shvati kao povlačenje, šta god hočeš, jer se samo raspravljaš u svom ključu, na teritoriju koji tebi odgovara. i ja imam pravo da kažem šta mislim, a mislim da je tvoje mišljenje dopadljivo, evo vidiš da se svima dopada.
ne bih se slozila -- ne ogranicavam ja feminizam, on ogranicava sam sebe ovakav kakav je danas.
e tu je stvar oko koje se ne slažemo, zato jer je pitanje postavljeno: trebaju li nam feministkinje, treba li nam feminizam, mi sad teoretski raspravljamo, i raspravljamo o teoriji feminizma, koja bi kad tad trebala preći u praksu, kao što razne filozofske ideje, patenti, i skice društvenih uređenja pređu. sada mi tu raspravljamo o potrebnosti feminizma, a ne isključivo o tome da li je ovakav kakvog ga znamo dobar ili ne, a možemo i o manama sadašnjeg feminizma, naravno da ih ima.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#388

Post by danas »

three sisters wrote:i da feminizam podrazumijeva mnogo stvari, koje nisu vidljive, onome koji se na nalazi u njemu, a među njima je mogućnost koegzistiranja različitih mišljenja. ti si na ovoj temi izrekla svoje mišljenje, ja svoje, nema tu bolje-gore, ispravno-krivo. a ti to upravo želiš, tj. da budem malo blaža indirektno mi namečeš da te potvrdim. slažem se ja okvirno s tim što ti kažeš, međutim ima i druga strana medalje.
ne kazem da nema druga strana medalje -- ali ja se eto, mozda malo i previse drzim teme. koja namece pitanje -- treba li nam feminizam... ja kazem -- meni licno ne treba, jer smatram da je to prevazidjena ideologija, koja danas svoju energiju ponajvise trosi na razglabanja o pukim formalnostima i zmiri na fundamentalne probleme sa kojima se susrecemo i dalje. i kao sto rekoh, meni nije feminizam vec komunizam dao pravo glasa, pravo rada, pravo razvoda, pravo abortusa, pravo skolovanja... tako da ne osjecam nikakvu privrzenost ideologiji od koje licno nisam vidjela nista, i koja danas je spremna 'podrzati' me samo dotle dok ja kao zena stajem u definiciju 'zene' onako kakva feminizam smatra da treba da budem.

feminizam koji danas zmiri na diskriminaciju zena imigranata, koji tupi zube treba li se reci gospodja ili gospodjica, koji hinji uvrijedjenost kada muskarac otvori vrata zeni u restoranu, koji siluje moj mozak kako da se kaze doktorica na engleskom, koji brani neciji izbor da bude prostitutka a osudjuje neciji drugi izbor da bude opatica ili pokrivena zena -- meni ne treba (a da ne bude zabune, niti sam prostitutka, niti sam opatica, niti pokrivena -- niti mi ijedno pada na pamet).

feminizam danas, poput nacionalizma, posmatra zenu samo kroz usku prizmu sopstvenih interesa, i tretira me kao jedinku u homogenoj masi meni identicnih drone-ova. i taj i takav feminizam ce me prigrliti ako sam zena od 'visoke' skole i karijere a gledati ce me sazaljivo ako sam majka 5-oro djece koja je ostala doma da ih odgaja; slavit ce me ako sam ministrica u vijecu ministara a za mene nece uciniti nista ako sam turkinja prisiljena na brak za svog rodjaka u njemackoj; smatrace me emancipovanom ako se razvedem 6 puta a potlacenom ako svome (jednom) suprugu opeglam kosulje... poremeceni feminizam privilegovane bijele zene ne treba vise nikome, a ponajmanje toj privilegovanoj bijeloj zeni...

to make a long story short -- ne, meni ovakav feminizam ne treba... moj stav...
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#389

Post by FFK as Lucy01 »

Po mom skromnom misljenju, feminizam nam treba jer stvari, cak i kada su dobre, uvijek mogu biti bolje...
Ali mislim da feminizam kao pokret, "kuca" na pogresna vrata. Ako nema zena u politici, ne vjerujem da je to krivica vodecih partija, muskaraca ili sistema, vec zena samih. Ko to zenama zabranjuje i sprjecava ih da se bave politikom? (ako vec o politici pricamo). Medjutim, evidentna je cinjenica da ni same zene ne uzimaju druge zene za ozbiljno u pojedinim poljima. Zasto je to tako i gdje su korijeni, mozemo na nekoj drugoj temi, jer bi se tu imalo sta reci.

Veliku tu ulogu imaju i drustvene norme i uloga koja je dodijeljena zeni u drustvu (obicno kao primarnom brizniku o potomstvu), a dodijeljena joj je sto zbog bioloske predodredjenosti da radja, sto zbog standarda koje su postavili muskarci koji su postavljali i danas postavljaju pravila u drustvu...

Meni licno je bitnije da se feminizam zalaze za to da zena zaradjuje isto kao i muskarac sa istim skolovanjem i iskustvom (jer se cak i u najrazvijenijim drustvima, rad zene vrednuje manje od rada muskarca), da ima porodiljsko odsustvo koje moze i tata da koristi, ako on odluci da ostane kuci sa bebom, da zene imaju na raspolaganju izbor koji imaju i muskarci, a da tim izborom ne budu "obiljezene" od drustva ( nedostatak zelje za udajom, neradjanje djece, promjena vise partnera bez pogrdnih epiteta, vise zena u poljima koja su smatrana iskljucio muskim [engineering, nuklearna fizika, astronomija, politika..])...

Slazem se sa danas da je sustina bitnija od forme (osim u modi :D), ali se slazem i da zene trebaju biti vise zastupljene svugdje, samo sto nije nicija krivica sto to vec nije tako, osim nas zena...
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#390

Post by danas »

Lucy01 wrote:Slazem se sa danas da je sustina bitnija od forme (osim u modi :D), ali se slazem i da zene trebaju biti vise zastupljene svugdje, samo sto nije nicija krivica sto to vec nije tako, osim nas zena...
to je otprilike to... danas zena ima pravo glasa, pravo obrazovanja, pravo rada... osnovna prava su tu... sta i kako dalje... ostaje pitanje...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#391

Post by pitt »

danas wrote:
Lucy01 wrote:Slazem se sa danas da je sustina bitnija od forme (osim u modi :D), ali se slazem i da zene trebaju biti vise zastupljene svugdje, samo sto nije nicija krivica sto to vec nije tako, osim nas zena...
to je otprilike to... danas zena ima pravo glasa, pravo obrazovanja, pravo rada... osnovna prava su tu... sta i kako dalje... ostaje pitanje...
I to vam je previse.....kad se izmedju sebe ne znate dogovoriti :D:D:D
three sisters
Posts: 255
Joined: 05/11/2006 22:32

#392

Post by three sisters »

da, ma ja bih da malo pretresemo taj beskorisni feminizam, primjećujem svatko iznese svoje mišljenje, ogradi ga i gotovo, ovo bi trebala biti neka diskusija u kojoj ćemo nešto i naučiti.
već sam se izjasnila da nam je feminizam potreban, a držati se teme, znači izjasniti se za potrebnost ili nepotrebnost feminizma, a trebalo bi prvo postaviti neke akcije, definicije i parole feminizma, kojeg ima na raznim poljima, da se ne bi odlutalo, pa proglašavalo feminizmom, ono što on nije.
feminizam svakako ne zastupa povlaštene i nikad nije. zapravo mogućnost žene za suosjećanjem se podcjenjuje, a ona ga ima svakako biološki više, premda ga neke ne aktiviraju, jer je sposobna da primi drugi organizam u svoje tijelo. zašto žena na katedarskoj poziciji ne bi marila za neku turkinju bez socijalnog. razliku i mogu napraviti žene koje su donekle dogurale, one se ne brinu same za sebe, već se brinu za druge žene, govoreći im vi možete ovo isto, ne nužno da budu profesori, već možete biti nezavisne. nitko tu ne osuđuje žene koje rađaju djecu, osim ako to nije njihov izbor.
što se tiče pitanja prostitucije i pokrivenosti, feminizam je taj koji se zalaže za ljudska prava, a ne neki muškarac koji može to prostitutku ubiti, i nekažnjeno proći, ili makro koji uzima pare za ništa. svjesnom modernom društvu, a nadasve feminizmu kao njenoj regulatorskoj instanci, je jasno da prostitucija ne može biti iskorijenjena, to što postoje neke žene koje prosvjeduju protiv iskorištavanja ženskog tijela (što je opravdano, ali ne i primjenljivo), ne može se poistovjetiti sa cijelim feminizmom, koji zastupa tezu da bi najbolje bilo da te žene budu osigurane, da se njihov posao legalizira.
a feminizam u sebe uključuje sve skupine na margini: crnce, gay populaciju, manjinske narode itd., a nikako neke privilegovane mase, za njih se bori, a što iza njega stoje privilegovani, je za svaku pohvalu. kad smo kod naših političara, muško ili žensko, bore li se oni za neprivilegovane? ne nego samo za svoju privilegovanu guzicu.
i što se tiče najvećeg problema, nasilja nad ženama, tek je feminizam i nevladine organizicije, osvjestio taj problem kod nas, jer se o tom uopće nije pričalo. sad je to stalno u medijima, i možda još nisu postignuta odgovarajuća rješenja, jer za to treba vremena. treba biti svjestan da kod nas ta rodna osvještenost postoji tek kratko vrijeme.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#393

Post by danas »

pitt wrote:
danas wrote:
Lucy01 wrote:Slazem se sa danas da je sustina bitnija od forme (osim u modi :D), ali se slazem i da zene trebaju biti vise zastupljene svugdje, samo sto nije nicija krivica sto to vec nije tako, osim nas zena...
to je otprilike to... danas zena ima pravo glasa, pravo obrazovanja, pravo rada... osnovna prava su tu... sta i kako dalje... ostaje pitanje...
I to vam je previse.....kad se izmedju sebe ne znate dogovoriti :D:D:D
a zasto bismo se dogovarale i slagale izmedju sebe uopste? trebaju li se svi muskarci, srbi, bosnjaci, amerikanci, pederi, crnci, kinezi, doktori, politicari... slagati u svemu???

to je po meni najgluplja teza feminizma -- da sve zene trebaju da teze necemu istom, da se slazu, misle isto o odredjenim stvarima... jer zaboga, samim tim sto su zenskog roda, one imaju eto... nesto... zajednicko, sto ih automatski spaja... ma i ja velim -- samo sloga srbina spasava :D
three sisters
Posts: 255
Joined: 05/11/2006 22:32

#394

Post by three sisters »

danas wrote:
pitt wrote:
danas wrote: to je otprilike to... danas zena ima pravo glasa, pravo obrazovanja, pravo rada... osnovna prava su tu... sta i kako dalje... ostaje pitanje...
I to vam je previse.....kad se izmedju sebe ne znate dogovoriti :D:D:D
a zasto bismo se dogovarale i slagale izmedju sebe uopste? trebaju li se svi muskarci, srbi, bosnjaci, amerikanci, pederi, crnci, kinezi, doktori, politicari... slagati u svemu???

to je po meni najgluplja teza feminizma -- da sve zene trebaju da teze necemu istom, da se slazu, misle isto o odredjenim stvarima... jer zaboga, samim tim sto su zenskog roda, one imaju eto... nesto... zajednicko, sto ih automatski spaja... ma i ja velim -- samo sloga srbina spasava :D
ok, opet isti kamen spoticanja, feminizam ne zastupa, ni privilegovanost ni istost, nego baš različitost, ali vidim ja govorim zidu, bez uvrede, ali tako ispada.
three sisters
Posts: 255
Joined: 05/11/2006 22:32

#395

Post by three sisters »

evo, @danas, knjiga na temi domaće e-books, muškarci su sa marsa, žene s venere, prava feministička :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#396

Post by pitt »

najvise volim kad sam ozbiljno shvacen :D:D::D
three sisters
Posts: 255
Joined: 05/11/2006 22:32

#397

Post by three sisters »

i da feministička, a ne komunistička, kao što bi jugonostalgičari da prikažu, borba za pravo glasa, "ispucana" je već u prvom valu, a ovaj, treći, se bori za spoznajnu dimenziju, da žena u jeziku može imati slobodu, da se osvijesti njezino prisustvo u filozofiji, koja je baš muški diskurs, ali i u književnosti. meni je posve jasno, da ljude nažalost boli guzica za taj domen, ali eto.
@danas
ti ne bi da ti se nameće nešto kao isto za sve, da se slažeš sa svima, e pa to je nametao tvoj dragi komunizam, a feminizam fura upravo suprotno, pa se možeš opet slobodno ne složiti :wink:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#398

Post by danas »

three sisters wrote:i da feministička, a ne komunistička, kao što bi jugonostalgičari da prikažu, borba za pravo glasa, "ispucana" je već u prvom valu, a ovaj, treći, se bori za spoznajnu dimenziju, da žena u jeziku može imati slobodu, da se osvijesti njezino prisustvo u filozofiji, koja je baš muški diskurs, ali i u književnosti. meni je posve jasno, da ljude nažalost boli guzica za taj domen, ali eto.
@danas
ti ne bi da ti se nameće nešto kao isto za sve, da se slažeš sa svima, e pa to je nametao tvoj dragi komunizam, a feminizam fura upravo suprotno, pa se možeš opet slobodno ne složiti :wink:
ok, opet isti kamen spoticanja, feminizam ne zastupa, ni privilegovanost ni istost, nego baš različitost, ali vidim ja govorim zidu, bez uvrede, ali tako ispada.
ma da, svi se bore za 'svoje' samo se feminizam eto bozi za sve... kako samo to nismo uspjeli shvatiti do sada... pa cemu onda ime -- feminizam -- ako nije samo za prava zena...
pa cak i da je tako (iako znamo da nije) -- zasto bih ja birala feminizam ako mogu birati socijal-demokratiju kao mnogo bolju i realisticniju opciju... oni makar ne trace svoje vrijeme osvjestavajuci me po udzbenicima gramatike...

PS a nas 'komunizam' -- koji mene jeste dao nesto kao zeni, a za tebe ne znam -- je tretirao i muskarce i zene jednako. za vrijeme mrskog komunizma mozda nisam bila osvjestena jezicki (ja nazalost, i dalje ne znam sta to znaci) ali smo i ja i moja majka mogle biti inzinjeri bez da se iko ibreti sta ja radim tu... hvala na paznji.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#399

Post by pitt »

Šeha wrote:Pitte ja idem u tvoj kraj da si dovedem zenu... Do tamo nije dopro ovaj talas feminizma i emancipacije. :) :D ;) Ovo ovdje uzelo furseta da bog sacuva.

Fino odem i s babom se fino zdogovorim kako obicaji nalazu. Moras mi preporuciti neku iz fine kuce...
oooo ahbab....to se wife # 2 trazi :D:D Aferim....sta ce ti ba ove emancipovane.....nit su domacice kako obicaji i vjera nalazu a nit se daju prevaspitati :D:D Pripremit cu ti teren kad odem :D:D
Post Reply