Omiljena susjedna zemlja je...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Iako nam Slovenija nije geografski susjed, uvrstio sam je radi političkih i drugih faktora. Dakle, koji Vam je omiljeni susjed od ova četiri ?

Hrvatska
79
68%
Slovenija
12
10%
Srbija
16
14%
Crna Gora
10
9%
 
Total votes: 117

User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#51

Post by van Basten »

pošto vjerujem da će od dvije iste teme samo jedna preživjeti moderatorsku čistku, samo da ukratko ponovim - ne dam glas nijednoj susjednoj zemlji jer su sve onako...u stilu daleko im kuća od moje, na našu nesreću naša kuća im je blizu... a inače Hrvatsku smatram najmanje lošom u tom izboru
User avatar
HAL9000
Posts: 281
Joined: 29/10/2006 01:33

#52

Post by HAL9000 »

Joj komsiluka hebem mu misa. :D
U ostalom se manje vise slazem s van bastenom.
lindjo
Posts: 469
Joined: 06/06/2006 02:08

#53

Post by lindjo »

samo vi slinite za hrvatskom...protutnjajte malo hrvatskim forumima,pa cete vidjet kako vas vole i cime vas sve chaste...
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#54

Post by Danko_Bananko »

lindjo wrote:samo vi slinite za hrvatskom...protutnjajte malo hrvatskim forumima,pa cete vidjet kako vas vole i cime vas sve chaste...
Malo ko je bas zaslinio za Hrvatskom, vec se nekako opredijelio za najmanje zlo ( iako nam Slovenci nisu nanijeli zlo kao sto je Hrvatska svojevremeno, ipak su brate nekako anamo oni pravo :) )
lindjo
Posts: 469
Joined: 06/06/2006 02:08

#55

Post by lindjo »

bilo je par postova naprijed...stochar,prince i td.


uostalom,upitno je i ko je glasao na monitoru,odnosno relevantnost istog...mogu i ja otic i kliknut BIH... :zzzz:


a u reali,samo gledaju da nas naguze s ledja

da znaju upakovat finjaka,to im priznam...i onda mnogi se zalijecu da podaju glavu sintoru...klasika
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#56

Post by Prince »

Pa ne kažem da se sad treba sliniti za Hrvatskom, ali s obzirom da nam je vrlo blizu, mogli bi se u mnogim stvarima ugledati na njih. Autoput, ulaganje u sport, imidž države, unutrašnja politika itd. su svjetlosnim godinama ispred nas, a recimo 97. godine nisu bile tako daleko.
Druga stvar vrlo bitna. Hrvatska može vrlo lako opstati bez BiH, a BiH bez Hrvatske teško.
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#57

Post by Prince »

Ja sam davno postavio temu na Monitorov forum o Sarajevu. Pogledajte šta ljudi misle, meni je bilo vrlo zanimljivo.
Jedini čovjek koji je kud i kamo "srao" je bio nick "Vanjuška", koji je rođeni Sarajlija, a sad najveći Hrvat. Ostali, koji su bili iz Hrvatske su imali skroz pozitivnu priču.

Pogledajte link, pa recite mišljenje, ovdje ili tamo, tema je bila tamo prije tri godine, pa uzmite to u obzir.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=35 ... t=Sarajevo
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#58

Post by Svemirski_Jebach »

Prince wrote:Ja sam davno postavio temu na Monitorov forum o Sarajevu. Pogledajte šta ljudi misle, meni je bilo vrlo zanimljivo.
Jedini čovjek koji je kud i kamo "srao" je bio nick "Vanjuška", koji je rođeni Sarajlija, a sad najveći Hrvat. Ostali, koji su bili iz Hrvatske su imali skroz pozitivnu priču.

Pogledajte link, pa recite mišljenje, ovdje ili tamo, tema je bila tamo prije tri godine, pa uzmite to u obzir.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=35 ... t=Sarajevo
Nisam znao da ti je Dino Merlin jedan od najboljih ljudi u Sarajevu...ako je on najbolji, jadno Sarajevo sa njim minder-filozofom :roll: :roll:
User avatar
karabaja-x
Posts: 2051
Joined: 02/02/2007 04:54
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

#59

Post by karabaja-x »

ja glupe ankete
User avatar
karabaja-x
Posts: 2051
Joined: 02/02/2007 04:54
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

#60

Post by karabaja-x »

i jos nesto u vezi one hrvatske ankete pa tamo je sto posto pola glasaca bilo iz bosne
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#61

Post by Maksim »

Prince, malo sam ovo pregledao, tko god Vanjuska bio, mislim da jeste djelomicno u pravu, mada mi izgleda malo ogorceno :D ali pak je u pravu uvezi Dine Merlina i svinjetine.... odkud ti to molim te da se u Sarajevu nije jela svinjetina? Preko 30 % posto stanovnistva Sarajeva su bili Srbi. Oko 10 % Hrvati i plus koliko je bilo ljudi kod Bosnjaka koji su jeli svinjetinu. Jedini grad u BiH gdje se svinjetina nikad nije prodavala je Cazin.
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#62

Post by Murisno1 »

ma zaćeraj im svima ...
jedino Mesića gotivim od cijele Hrvatske :D ...

glasam za Sandžak :D :D :D
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#63

Post by mostarac »

Srbija
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#64

Post by rashid »

Definitivno SLOVENIJA !!!!!
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#65

Post by Haris033 »

Neelix wrote:
Prince wrote:Meni je ubjedljivo najdraži susjed/komšija Hrvatska. Ljepota mora, većina ljudi je ok (ali ipak ne svi), u zadnje vrijeme šikaniranje ustaštva i Hercegovaca, i sve ostalo dobro što me veže za ovu državu su razlozi za ovaj moj glas.
:) :thumbup:
:thumbup: :bih:
lavicas
Posts: 156
Joined: 19/08/2005 22:21
Location: BL

#66

Post by lavicas »

Tisina wrote:Makedonija :) meni je i ona ko i Slovenija jednako susjedna :)
I ja glasam za Makedoniju.... :) zbog prošlogodišnjeg ljetovanja na Ohridu, i tako.... :D
Ostali nula bambija.... :)
3per
Posts: 318
Joined: 09/07/2004 09:39

#67

Post by 3per »

Turska :)
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#68

Post by furlan »

Jebem ti komsiluk.Od cetri ponudjene, tri cerecile Bosnu cetri godine, a ova posljednja dosla poslije da ocerupa ono malo sa lesine sta je ostalo.Bolje pitanje bi bilo koja vam je od susjednih zemalja najmanje mrska. :x :x
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#69

Post by Prince »

Nisam znao da ti je Dino Merlin jedan od najboljih ljudi u Sarajevu...ako je on najbolji, jadno Sarajevo sa njim minder-filozofom
Ma nisam baš tako mislio, pisao sam ipak na hrvatskom forumu, pa htio vidjeti njihovo mišljenje i o njemu, jer znam da je u Srbiji mnogo popularan. A pisao sam i prije tri godine, tako da se dosta promijenilo i moje mišljenje o njemu. Ono što sam uvijek mislio je to da je dvoličan i u suštini smrad. Iako ima lijepih pjesama, većinu ih je pokrao. Ali da mi je nešto posebno mrzak, nije.
bianconero
Posts: 126
Joined: 04/02/2007 01:59

#70

Post by bianconero »

furlan wrote:Jebem ti komsiluk.Od cetri ponudjene, tri cerecile Bosnu cetri godine, a ova posljednja dosla poslije da ocerupa ono malo sa lesine sta je ostalo.Bolje pitanje bi bilo koja vam je od susjednih zemalja najmanje mrska. :x :x
:thumbup: svaka čast
bianconero
Posts: 126
Joined: 04/02/2007 01:59

#71

Post by bianconero »

Prince wrote:Dakle, pokušajte uključiti sve faktore, od političkih preko ljudski, pa sve do subjektivnih. Znamo da svaka od ovih zemalja ima mana, neka više, neka manje, ali imaju i veoma dobrih stvari. Meni se recimo u Crnoj Gori sviđa njihova ljubaznost tokom ljeta, na moru, ali mi se opet ne sviđa prljavština i sva ta atmosfera. Sloveniju ne volim nikako, iz milion razloga, ali opet ima i tamo ok ljudi.

meni je turska najbolji drug
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#72

Post by Dont Let »

Prince wrote:Pa ne kažem da se sad treba sliniti za Hrvatskom, ali s obzirom da nam je vrlo blizu, mogli bi se u mnogim stvarima ugledati na njih. Autoput, ulaganje u sport, imidž države, unutrašnja politika itd. su svjetlosnim godinama ispred nas, a recimo 97. godine nisu bile tako daleko.
Druga stvar vrlo bitna. Hrvatska može vrlo lako opstati bez BiH, a BiH bez Hrvatske teško.
Znaš onaj vic o Tuđmanu, paklu i "imamo i državnu TV"?

A što se tiče ankete, samo četvrtkom! Ne mrzim nikoga, ali ih ni ne volim! Ni sekunde! To što znam puno super raje iz navedenih država, nema veze sa mojim osjećanjima prema njihovim državama. Baš me briga za njihove države! Kao što ni njih nije briga za moju!
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#73

Post by AmchoSM »

furlan wrote:Jebem ti komsiluk.Od cetri ponudjene, tri cerecile Bosnu cetri godine, a ova posljednja dosla poslije da ocerupa ono malo sa lesine sta je ostalo.Bolje pitanje bi bilo koja vam je od susjednih zemalja najmanje mrska. :x :x
Tako je brate čuj omiljena. Volim Makarsku od svih tih zemalja i njihovih dijelova. Toliko
User avatar
niskoprofilni
Posts: 344
Joined: 17/12/2006 04:12
Location: Canada

#74

Post by niskoprofilni »

furlan wrote:Jebem ti komsiluk.Od cetri ponudjene, tri cerecile Bosnu cetri godine, a ova posljednja dosla poslije da ocerupa ono malo sa lesine sta je ostalo.Bolje pitanje bi bilo koja vam je od susjednih zemalja najmanje mrska. :x :x
Potpisujem, ali u cilju stvaranja dobrosusjedskih odnosa, ljepse je ovako :D
User avatar
gladna sam
Posts: 498
Joined: 14/09/2006 11:33
Location: Frizider

#75

Post by gladna sam »

furlan wrote:Jebem ti komsiluk.Od cetri ponudjene, tri cerecile Bosnu cetri godine, a ova posljednja dosla poslije da ocerupa ono malo sa lesine sta je ostalo.Bolje pitanje bi bilo koja vam je od susjednih zemalja najmanje mrska. :x :x
tocno :)
ni jednu nemogu
Post Reply