Zagreb: Djevojku iz BiH namjeravali prodati u Španiju

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#1 Zagreb: Djevojku iz BiH namjeravali prodati u Španiju

Post by klif »

Zagrebačka policija traga za dvojicom muškaraca i jednom ženom koji su na prijevaru iz Sarajeva u Zagreb doveli i zatočili 21-godišnju djevojku s namjerom da je ilegalno prebace u Španiju i prodaju kao prostitutku.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/070111028

Trgovina ljudima. BH gradjani/ke zrtve. Desava li nam se i to?
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#2 Re: Zagreb: Djevojku iz BiH namjeravali prodati u Španiju

Post by Bumbar »

klif wrote:Zagrebačka policija traga za dvojicom muškaraca i jednom ženom koji su na prijevaru iz Sarajeva u Zagreb doveli i zatočili 21-godišnju djevojku s namjerom da je ilegalno prebace u Španiju i prodaju kao prostitutku.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/070111028

Trgovina ljudima. BH gradjani/ke zrtve. Desava li nam se i to?
zaprepastena sam da tako nesto uopste pitati... :shock:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#3 Re: Zagreb: Djevojku iz BiH namjeravali prodati u Španiju

Post by chuchumbamayumbe »

klif wrote:Zagrebačka policija traga za dvojicom muškaraca i jednom ženom koji su na prijevaru iz Sarajeva u Zagreb doveli i zatočili 21-godišnju djevojku s namjerom da je ilegalno prebace u Španiju i prodaju kao prostitutku.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/070111028

Trgovina ljudima. BH gradjani/ke zrtve. Desava li nam se i to?
Ja ne znam gdje ti zivis, ali ako si u Bosni trebao bi znati koliki je problem "traffiking".
Da, to se desava kod nas, i to u velikom obimu!
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#4 Re: Zagreb: Djevojku iz BiH namjeravali prodati u Španiju

Post by Bumbar »

chuchumbamayumbe wrote:[Ja ne znam gdje ti zivis, ali ako si u Bosni trebao bi znati koliki je problem "traffiking".
Da, to se desava kod nas, i to u velikom obimu!
heh...znas ti nas...ma jok toga nema kod nas i glavu u pjesak...
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#5

Post by obuca »

ajoj cura pala na supljaka da ce joj u spaniji dat platu od 2 milje Eura i to za rad u nekom bircuzu. Halo ba nije mi je zao da je imala ista u glavi ko sto nije otkacila bi te tipove. E ne mogu vjerovat da ima jos takvih glupaca.
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#6

Post by klif »

Oprostite mi na ociglednoj neobavijestenosti. Zbilja nisam znao da se radi o problemu velikih razmjera.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#7

Post by debela »

obuca wrote:ajoj cura pala na supljaka da ce joj u spaniji dat platu od 2 milje Eura i to za rad u nekom bircuzu. Halo ba nije mi je zao da je imala ista u glavi ko sto nije otkacila bi te tipove. E ne mogu vjerovat da ima jos takvih glupaca.
jes, jes, tako joj i treba kad je glupa :roll: hajmo malo udariti po njoj glupoj, a sve sto znamo o slucaju je par redaka iz clanka.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#8

Post by Bumbar »

obuca wrote:ajoj cura pala na supljaka da ce joj u spaniji dat platu od 2 milje Eura i to za rad u nekom bircuzu. Halo ba nije mi je zao da je imala ista u glavi ko sto nije otkacila bi te tipove. E ne mogu vjerovat da ima jos takvih glupaca.
hmm...odlican stav...sama pala sama se ubila? je li...nista ne moze opravdati prodaju u bijelo roblje... :x
nadam se da nisi jedan od onih koji misle da su djevojke koje su trgovane to zapravo zasluzile jer su:
a) glupe
b) vodale se sa svakakvim tipovima
c) moronke jer nisu prepoznale da nesto nije u redu... :x :x

i ako si procitao malo pazljivije tekst vidio bi da je poznanik preporucio njene "poslodavce"...dakle nije se djevojka javila na oglas u novinama... :x
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#9

Post by obuca »

KAo prvo nema ljut i nema napada. Ja sam rekla svoje misljenje a svako ima svoje. Rekli joj dat platu 2 milje eura e pa za mene kao zenu bi tu bio kraj diskusije jer je bilo ocigledno da ponuda smrdi. A poznanik nije isto sto i prijatelj. Prema tome jest sama pala i jest se sama ubila. Da se to desilo u nekoj zaostalijoj zemlji od BiH pa bi razumila i nasla opravdanje npr. nije informisana, ili umire od gladi pa hoce fatat maglu itd ali ovako sorry. Ja tako mislim.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#10

Post by debela »

a ti mislis da u bih nema ljudi koji umiru od gladi ili koji imaju ogranicen pristup informacijama? :roll:
mrki medvjed
Posts: 99
Joined: 10/01/2007 16:40

#11

Post by mrki medvjed »

Da se to desilo u nekoj zaostalijoj zemlji od BiH pa bi razumila i nasla opravdanje npr. nije informisana, ili umire od gladi pa hoce fatat maglu itd ali ovako sorry.
A ovo ko biva nije zaostala zemlja, i ljudi ne umiru od gladi i ne žive na rubu egzistencije. odakle si ti? S Marsa?
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#12

Post by zena21 »

Opet zrtva kriva :roll:
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#13

Post by Bumbar »

obuca wrote:KAo prvo nema ljut i nema napada. Ja sam rekla svoje misljenje a svako ima svoje. Rekli joj dat platu 2 milje eura e pa za mene kao zenu bi tu bio kraj diskusije jer je bilo ocigledno da ponuda smrdi. A poznanik nije isto sto i prijatelj. Prema tome jest sama pala i jest se sama ubila. Da se to desilo u nekoj zaostalijoj zemlji od BiH pa bi razumila i nasla opravdanje npr. nije informisana, ili umire od gladi pa hoce fatat maglu itd ali ovako sorry. Ja tako mislim.
isprike na ljut smiley...ali ja to inace jako emocionalno dozivljavam...

A sto se tice toga sama pala sama se ubila...stvarno nema smisla...jer kao sto je debela rekla...zar ti stvarno mislis da su ljudi informisani u BiH? ja sam odavno izgubila tu iluziju...vjeruj mi da bi bila iznenađena stvarima koje nasi mladi ne znaju...
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#14

Post by Bumbar »

zena21 wrote:Opet zrtva kriva :roll:

kao i inace :roll:
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#15

Post by njonjica »

Bumbar wrote:
zena21 wrote:Opet zrtva kriva :roll:

kao i inace :roll:
Znas nas.... :(
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#16

Post by Abu FEED el-Castro »

obuca wrote:KAo prvo nema ljut i nema napada. Ja sam rekla svoje misljenje a svako ima svoje. Rekli joj dat platu 2 milje eura e pa za mene kao zenu bi tu bio kraj diskusije jer je bilo ocigledno da ponuda smrdi. A poznanik nije isto sto i prijatelj. Prema tome jest sama pala i jest se sama ubila. Da se to desilo u nekoj zaostalijoj zemlji od BiH pa bi razumila i nasla opravdanje npr. nije informisana, ili umire od gladi pa hoce fatat maglu itd ali ovako sorry. Ja tako mislim.
Izvinite lijepo, ali i ja ovako mislim :sad: :-? :( :-x
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#17

Post by obuca »

nema razloga da me napadate i to u orkestru. Ja tako mislim. I u BiH je manja stopa neobavijestenosti nego npr. u Africi. Ne mogu reci uvijek da je zrtva kriva ali nakon tolikih kampanja, obavjestenja i slicno mi ne ide u glavu kako neko moze povjerovati da ce zaista u kafancugi u spaniji zaradit 2 milje eura. BTW i ona snosi dio krivice tj. ne moze nikad samo jedno biti krivo. Eto pa bacajte na mene opet drvlje. Fidele hvala na podrsci :-D
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#18

Post by everybody hurts »

Obuca je i vise nego u pravu...hajde da je u pitanju bila 14-godisnjakinja, pa ono,povjerovala sta ce,mlada ,neiskusna,prevarili je...ali 21 godinu cura ima???I uspjeli je navuci tako? Hahaha, koja glupaca da ne povjerujes... meni kad neko da zvaku, ja sam sumnjicav,a kamoli da ne provalim da nesto nije uredu ako mi neko nudi posao u kaficu za 2000 eura :roll: :roll:
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#19

Post by njonjica »

Mislim ono...da ne povjerujes....nije kriminalac kriv, kakvi, ZRTVA je ta koje se i u buducnosti treba cuvati :shock: :shock: :shock:

A sta (ne daj Boze) da je to nekog od vas sestra, rodica, prijateljica, KCERKA??????
Halo, ima li ovdje neko normalan????
Njoj je zabranjeno da POVJERUJE u price, ali NJIMA NIJE zabranjeno da ih pricaju?????

Znam ja nas....yebo ti nas... :(
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#20

Post by urbanagerila »

A koliko kosta jedna ovako naivna? :D Cisto informativno imam nesto viska para dok Sony ne izbaci Geishu na daljinski kontam da investiram... :D
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#21

Post by debela »

urbanagerila wrote:A koliko kosta jedna ovako naivna? :D Cisto informativno imam nesto viska para dok Sony ne izbaci Geishu na daljinski kontam da investiram... :D
zajebancija ti je kao i obicno glupa i neprimjerena. jesi li rodjen takav ili te je neka zena propisno ugnjetavala u zivotu pa imas ovakav feler :roll:
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#22

Post by tempora »

obuca wrote:nema razloga da me napadate i to u orkestru. Ja tako mislim. I u BiH je manja stopa neobavijestenosti nego npr. u Africi. Ne mogu reci uvijek da je zrtva kriva ali nakon tolikih kampanja, obavjestenja i slicno mi ne ide u glavu kako neko moze povjerovati da ce zaista u kafancugi u spaniji zaradit 2 milje eura. BTW i ona snosi dio krivice tj. ne moze nikad samo jedno biti krivo. Eto pa bacajte na mene opet drvlje. Fidele hvala na podrsci :-D
Nisi ni ti kriva sto razmisljas tako! Hocu rec, djelomicno jesi jer razmisljas povrsno, ali opet jel nisi jer dio krivice mora nositi i neko drugi. Samo ga jos moramo osmisliti? Mozda sam kriva ja sto te ne razumijem. :oops:

Gospodjice draga, bez obzira na kampanje i obavjestenja i slicno ( koje navodis) -ljudi i dalje rijetko vjeruju da NAM se desava ono sto nam se desava. A za isto, je dokaz evo pa i tvoje razmisljanje. Cesti radio programi koji su se bavili ovom tematikom uglavnom su prikupljali komentare tipa: same su to trazile; glupace, kurve, zene sumnjivog morala, pohlepnice, bla bla bla bla. Ne govori li to dovoljno?

Bez obzira na silne informacije o kojima pricas, ako zanemarimo cinjenicu da nisu svi informisani ili da nemaju svi pristup sredstvima informisanja, postoji nesto jace od informacije. A to je, draga moja gospodjice, ocaj, ocaj u kojem se nalazi veliki dio svjetske populacije, neimastina, glad, nemogucnost izbora, nikakva buducnost, bolesti itd. A na tudjoj nesreci covjek je uvijek profitirao i profitirat ce. I da te utjesim/ili zabrinem, svjetska populacija se povecava a time ce se povecavati i broj ilegalaca koji traze svoju srecu, broj bijelog roblja i svih mogucih mracnih strana pokusaja opstanka ugrozenih naroda.
Naravno da je veoma lako krivicu uruciti zrtvi jer isto ne potrazuje nikakvo dublje razmisljanje a sto je najbitnije odstranjuje bilo kakvu pomisao licnog ucesca u smanjenju problema ili pomoci zrtvama.
Mozda znas ili ne znas a mozda i ne maris, ali vecina ovakvih zrtava, prvenstveno su zrtve situacije u kojoj se nalaze pa su kroz isto i lak plijen onima koji ne prezaju da smisljeno zarade na tudjoj nesreci.
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#23

Post by urbanagerila »

debela wrote:
urbanagerila wrote:A koliko kosta jedna ovako naivna? :D Cisto informativno imam nesto viska para dok Sony ne izbaci Geishu na daljinski kontam da investiram... :D
zajebancija ti je kao i obicno glupa i neprimjerena. jesi li rodjen takav ili te je neka zena propisno ugnjetavala u zivotu pa imas ovakav feler :roll:
Majka me mucila ko malog pa sad izbacujem frustracije na bubuljice eh sad ne znam jel mi zloba zbog bubuljica ili bubuljice od zlobe ??? :D A fakat koliko kosta naivna djevojka od 20 - 25 godina (po mogucnosti obrazovana) da se ne pita sta bi joj radio za neku obecanu lovu ??? :D
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#24

Post by obuca »

A mozda je bila gladana kako neko rece. Eh al onda ne bi bila u kafani da upozna potencijalnog trgovca. Ako je iz Sarajeva morala je nesto cuti o trgovini. Ona je mlada i naivna. Nekad se zgrozim od ovih curica. Mozda se nije informisala jer je morala da uci cecine pjesme napamet da bude u folkoteKi coll i u fazonu, pa nije imala vremena za pametnije stvari. Prema tome, ove sto me napadaju nek organizuju kampanju informiranja ovih neinformisanih, doci cu i ja. Ali ove jadnice sto ne znaju nece doci jer imaju preceg posla. Opet kazem ne dao Bog nikad nikome. Pobjegla je na vrijeme. Valjda ce biti sada pametnija.
Ugodan dan svima
Oceania
Posts: 309
Joined: 20/10/2006 16:08

#25

Post by Oceania »

debela wrote:a ti mislis da u bih nema ljudi koji umiru od gladi ili koji imaju ogranicen pristup informacijama? :roll:
Svi forumasi ( a ima ih puno , trojica , s obzirom da je tema jos uvijek na prvoj stranici ) koji su osudili djevojku su bili muskarci .Zene su stale na njenu stranu i uzrok trazile , na pravom mjestu.Ne moze zrtva biti kriva .To je samo izopcan nacin razmisljanja : naivna , lakovjerna , oblaci se izazovno i tako trazi .......Zemljom Bosnom vlada bijeda , nepismenost , neinformiranost , beznadje .....a sdruge strane caruje kriminal , trgovina ljudima .....trgovina drogom a te ilegalne radnje su opet pod patronatom i zastitom onih koji su od zemlje napravili bijedu i beznadje .U tom krugu , u toj sprezi mafije i politike vrti se ta jadna djevojka koja bi zeljela nove cipele i i patike za mladjeg brata.U takvoj situaciji svaka ponuda je za nju prihvatljiva.
Post Reply