profesor na kriminalistici i ubistvo srpskog svata

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

calimero
Posts: 42
Joined: 01/01/2007 15:11

#26

Post by calimero »

debela wrote:sva mi ova prica smrdi. jesi li ti calimero prisustvovao tom predavanju ili ti je pricao jaran od jaranovog jarana jaran?
eto nek za tebe bude da lazem.

pricala mi dvojica odmah poslijenapustanja te sesije kod njega. i ako nisi procitala gore, rektorat zna sve.

Ali kazem nek za tebe bude da lazem!
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#27

Post by debela »

nisam rekla da lazes, pod broj jedan.
pod broj dva, pitam da li si ti licno bio tu ili cuo pricu zato sto svaka prica nakon prepricavanja dobije ili izgubi nesto, a to nesto moze biti kljucno. a upravo to kljucno moze ljude odvesti u totalno pogresnom pravcu, a znamo svi kako se zakljucci olako i povrsno donose.
znaci, prije nego se profesor lincuje trebalo bi cuti malo vise misljenja od 'pricala mi dvojica itd.'

na kraju, procitaj post koji je digger ostavio.
calimero
Posts: 42
Joined: 01/01/2007 15:11

#28

Post by calimero »

debela wrote:nisam rekla da lazes, pod broj jedan.
pod broj dva, pitam da li si ti licno bio tu ili cuo pricu zato sto svaka prica nakon prepricavanja dobije ili izgubi nesto, a to nesto moze biti kljucno. a upravo to kljucno moze ljude odvesti u totalno pogresnom pravcu, a znamo svi kako se zakljucci olako i povrsno donose.
znaci, prije nego se profesor lincuje trebalo bi cuti malo vise misljenja od 'pricala mi dvojica itd.'

na kraju, procitaj post koji je digger ostavio.
Dobro, eto nije rekao. I onaj iz srpske radikalne stranke kaze mi smo da svakome bude dobro a trazi veliku srbiju. valjda taj princip ti slijedis.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#29

Post by debela »

smijesan si. odrasti :zzzz:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#30

Post by pitt »

ne ulazeci u sve detalje, mnogi profesori na zapadu primjenjuju tu praxu otvaranja tabu tema, postavljanja provokativnih pitanja, i sl. Cilj nije isprovocirati, poniziti i sl, vec vidjeti kako mozak radi u tim situacijama i nauciti ljude da diskutuju skakljive teme razumni i bez nasilja. Naravno, za balkan je jos rano.
calimero
Posts: 42
Joined: 01/01/2007 15:11

#31

Post by calimero »

debela wrote:smijesan si. odrasti :zzzz:
Ma dobro eto smijesan sam.

Je l ti smijesno da se dopusti pjevanje cetnickih pjesama na stadionu kosevo a okolo hiljade mezarova i groboa onih koje su ti isti ubijali?

Ja takvo sta nikad ne bih dopustio.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#32

Post by debela »

calimero, ti si se nesretan sad totalno zbunio i razvukao na sto strana. hajde polako, smiri se. evo i pitt ti je napisao istu stvar kao i digger. jesi procitao? hajde pa razmisli malo.

a cetnicke pjesme i ostalo. sta da ti kazem. da se ja pitam svasta bi bilo drugacije ali ali.. :(
calimero
Posts: 42
Joined: 01/01/2007 15:11

#33

Post by calimero »

debela wrote:calimero, ti si se nesretan sad totalno zbunio i razvukao na sto strana. hajde polako, smiri se. evo i pitt ti je napisao istu stvar kao i digger. jesi procitao? hajde pa razmisli malo.

a cetnicke pjesme i ostalo. sta da ti kazem. da se ja pitam svasta bi bilo drugacije ali ali.. :(
Ma ja odsad sutim, valjda ima neko i sa kriminalistike da se javi. Mozda cak i neko sto je svemu prisustvovao!

pozdrav

PS Profesor se zove OBRADOVIĆ VLADIMIR
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#34

Post by Sarafcina »

zmijaIzmaj wrote:mozda je covjek hotio samo da pokrene diskusiju, valjda su studenti trebali u radu obrazloziti svoje misljenje

a zar ti uopste mislis da to treba objasnjavati onima koji su obrazovanje sticali gledajuci vijesti i reklame o detrdzentu :)
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#35

Post by Arslan_ »

Ovo me podsjeća na situaciju kada je profesor sa Strojarskog fakulteta iz Zagreba koji uz to predaje i na Mašinskom faklutetu u Sarajevu tvrdio da su Bošnjaci sami srušili Stari most :-)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#36

Post by pitt »

calimero wrote:
PS Profesor se zove OBRADOVIĆ VLADIMIR
ehhhh sad je sve jasno :D:D:D
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#37

Post by zmijaIzmaj »

Sarafcina wrote:
zmijaIzmaj wrote:mozda je covjek hotio samo da pokrene diskusiju, valjda su studenti trebali u radu obrazloziti svoje misljenje

a zar ti uopste mislis da to treba objasnjavati onima koji su obrazovanje sticali gledajuci vijesti i reklame o detrdzentu :)
ja volim kontru :D a mozda i prof. vlado :D :D
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#38 Re: profesor na kriminalistici i ubistvo srpskog svata

Post by safran »

calimero wrote:
"ubistvo srpskog svata na bascarsiji kao razlog za gradjanski rat u bosni i hercegovini"

Da nije ovog boldiranog dijela ovo bi se moglo tretirati kao provokativna i kompleksna tema za vježbanje mladih mozgova. Medutim, ovaj "građanski rat u B&H" mi djeluje kao činjenica i ne ostavlja prostor za diskusiju. Dakle, profesora je jednostavno trebalo upitati na koji građanski rat misli - tanka sam, priznajem, sa istorijom ali se građanskog rata u bih ne sjećam.
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#39

Post by zmijaIzmaj »

mi smo na prvoj godini iz pi*ljivog :D predmeta odbrana, koji nam nicemu nije sluzio strukovno, pa je kasnije i ukinut :D imali diskusiju/debatu, da li je bio gradjanski rat 92-95...ima materijala za diskusiju (ja sam bila na strani gradjasnkog rata :D cisto kao provokator, da vidim koliko mogu zastupati neku tezu u koju licno ne vjerujem :oops: :D )
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#40

Post by pitt »

sad ces biti proglasena izdajnikom :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#41

Post by mIRCerka »

zmijaIzmaj wrote:mi smo na prvoj godini iz pi*ljivog :D predmeta odbrana, koji nam nicemu nije sluzio strukovno, pa je kasnije i ukinut :D imali diskusiju/debatu, da li je bio gradjanski rat 92-95...ima materijala za diskusiju (ja sam bila na strani gradjasnkog rata :D cisto kao provokator, da vidim koliko mogu zastupati neku tezu u koju licno ne vjerujem :oops: :D )
odbranu ti je predavao jedan od 6 autora knjige, koji je nama na filozofskom faxu ocjene dijelio tako sto te nakon pismenog pita A DJE SI TI BIO ZA VRIJEME RATA i ja mu rekla ZA VRIJEME AGRESIJE BILA NA BJELAVAMA I NA DOBRINJI i dobijem 9 :D


Ljudi, Kriminalistika i Saobracajni su u posljednjih par godina otisli u 3 macke piterine, i fakat se niko po dupetu ne cese da nesto tu promijeni.
Zato ja necu da se sekiram za njih, kad oni sami nemaju cojones nesto da urade.
:D
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#42

Post by zmijaIzmaj »

saobracajni je dno dna, mozda jedan ili dva profesora da nesto vrijede na tom fakultetu...nema kriterija o tome ko moze predavati na fakultetima (ne znam jel jos uvijek nije usvojen zakon o visokom obrazovanju)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#43

Post by mIRCerka »

zmijaIzmaj wrote:saobracajni je dno dna, mozda jedan ili dva profesora da nesto vrijede na tom fakultetu...nema kriterija o tome ko moze predavati na fakultetima (ne znam jel jos uvijek nije usvojen zakon o visokom obrazovanju)
jos nije, jos se radi po nekim odredbama...
meni se raja sa saobracajnog zali da se od Zema ne moze poloziti ispit u prvom terminu, dok sve zeme ne poloze..
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#44

Post by zmijaIzmaj »

mozes ti poloziti svaki ispit, ako znas, ali isto tako mozes poloziti i ako ne znas, ali te ocjenjuju po nekim drugacijim kriterijima...
problem je kadar na tom fakultetu, gdje jedan profesor predaje 4 predmeta (profa je ekonomista, a jedan predmet koji drzi je cista tehnika), ne znam koji to gigant moze izdrzati, a usput ne objavi niti jedan rad, o knjizi da ne pricam...
ah da, dekanov zet :oops:
BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#45

Post by BugsBunny »

Ne cudi me nimalo.
Svojevremeno je profesor na kriminalistici predlozio rjesenje za HIV pozitivne: stroga izolacija, a za djecu koja su nastala silovanjem i rodjena - eutanazija. Studenti su marljivo zapisali prijedloge u sveske, bez pogovora. Niko nije ni prokomentarisao.
Govorimo o fakultetu koji homoseksualce i homoseksualke i dalje tretira kao pervertite :shock: koji se trebaju i valjda mogu lijeciti.
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#46 Re: profesor na kriminalistici i ubistvo srpskog svata

Post by rashid »

calimero wrote:Sta mislite da li bi onaj profesor iz zagreba trebao ostati na kriminalistici da predaje poslije teme koju je zadao studentima, sada vec prosle godine a to je:

"ubistvo srpskog svata na bascarsiji kao razlog za gradjanski rat u bosni i hercegovini"
Ne vidim sta je tu problem?

1. Ko je ubio te svatove?
2. Zasto su slavili bas na bascarsiji?
3. Jel to kao pitanje ... "nisu se jevreji ubijali tokom 2 svjetskog rata?"
4. Jel taj dan radio zeljo?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#47 Re: profesor na kriminalistici i ubistvo srpskog svata

Post by danas »

rashid wrote:
calimero wrote:Sta mislite da li bi onaj profesor iz zagreba trebao ostati na kriminalistici da predaje poslije teme koju je zadao studentima, sada vec prosle godine a to je:

"ubistvo srpskog svata na bascarsiji kao razlog za gradjanski rat u bosni i hercegovini"
Ne vidim sta je tu problem?

1. Ko je ubio te svatove?
2. Zasto su slavili bas na bascarsiji?
3. Jel to kao pitanje ... "nisu se jevreji ubijali tokom 2 svjetskog rata?"
4. Jel taj dan radio zeljo?
sa kojeg si ti marsa pao matere ti :-) :roll: :-)
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#48

Post by Sarafcina »

zmijaIzmaj wrote:saobracajni je dno dna, mozda jedan ili dva profesora da nesto vrijede na tom fakultetu...nema kriterija o tome ko moze predavati na fakultetima (ne znam jel jos uvijek nije usvojen zakon o visokom obrazovanju)
ih :) mojne tako :)
znam ja jednog finog :)
asistenta :D :)

a to sto studenti kriminalistike misle da je pametnije po forumu palamuditi umjesto napisati argumentaciju za stav koji zastupaju (a haman im covjek to i trazi)... ja mislim da je to do njih, a ne do profesora. ja bih od srece skakao da sam ikada dobio takvu temu :)
ma na kraju krajeva bolje im je da se zajebaju sa agresijom nego sa dokazom da je konvolucija originala jednaka proizvodu slika...
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#49

Post by zmijaIzmaj »

Sarafcina wrote: ih :) mojne tako :)
znam ja jednog finog :)
asistenta :D :)
nedima? :D
Post Reply