opet ta Amerika

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#51

Post by Svemirski_Jebach »

repeater wrote:ma ja, pazi ovo, ni mrtav ne bi zakoracio u zemlju koja odbija dati azil deda mrazu. pa covjek se cak i oblaci u boje njihove in zastave ... ma dzaba. sramota.
fakat, jesi vidio to. A jos je onm drzavljanin Finske (valjda) koja je clanica EU...moj boze. Kakva bolesna zemlja...ta austrija. Opet.
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#52

Post by repeater »

ma, ta austrija. pa, oni zid oko sebe grade i bez meksikanaca.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#53

Post by nineac »

Stavi Lagumdzija kriv zato sto je dijete zagrlilo tetu pa ces vidjeti kako ce se za dva sata 20 stranica ispisati :lol:
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#54

Post by Svemirski_Jebach »

Ma to je izbio skandal jer je mali Zlajin tetic, a tetu je Hare tamo zaposlio jer mu je ona od amidzicnine zaove jetrva :D

A obojici austrija nije dala unic...jer su bili preobuceni u odijela Deda Mraza. :D :D
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#55

Post by patrius »

"Kristofore,crni sine,kud se vinu na pucine"...
mirness
Posts: 225
Joined: 04/12/2006 18:54

#56

Post by mirness »

haj halile ti ga prvi zalilaj
a vidi cune prava pionirska
simon13
Posts: 75
Joined: 06/12/2006 15:08

#57

Post by simon13 »

freak_with_a_laptop wrote:
simon13 wrote:
freak_with_a_laptop wrote: Simon13, kad navrsis 14 javi se, mozda ces imati sta pametno da kazes.

Kako bi rekla "danas": gloop si, dibidus.

Tvoj komentar mi mirise na pedofiliju i tu nema pardona. Fuj.
Uciteljica ili sta vec smrdi na pedofiliju a ne ja....
Da, u pravu si, ona ne da mirise, vec smrdi. A i tvoj komentar je u najmanju ruku - neukusan.
I jos nesto, prije nego se pocnes igrati epitetima razmisli jos jednom, povuces me za prste, a to sto ti mislis da je neukusan zadrzi za sebe, o ukusima mozemo do nove godine al 2009.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#58

Post by mamica papucarka »

Nosferatu wrote:
mamica 31 wrote:u naslovu sam stavila OPET ta Amerika, jer su se ovakve stvari ( i slicne nebuloze) vec nekoliko puta ponavljale u ovoj godini :roll: (primjerice, ona zena sto je nedavno zbog dojenja morala napustit avion)....
Eto ZATOOOOOOOO :oops:

Uglavnom, Jebach za tri mjeseca postao patriota i to americki :D

e ja sad odoh spavat i nemojte mi uhelachit temu :D Kod nas je 22.30, a lako se vama Amerikancima zajebavat :D
Jaka ti tema. Promjeni joj samo naslov - s cim preokupiraju svoju svijest nezaposlene mame po Austriji dok vise na internetu a djecu im podize faktor X - dok se one iscudjuju time sto je 4-godisnje dijete suspendovano iz predskoloske ustanove na jedan dan u Americi u kojoj se evo po treci put ove godine, ponavljaju strasne scene mentalno-psiholoske torture dijece i omladine koja odrastaju u hladnokrvne ubice i silovatelje i buduce regrute supresije Irackog naroda, slobode, civilizacije i kulture.

Hebo te - ti iz Spiegela i na neradan dan - materijala za doktorske dizertacije o Americi imas. Nego gdje je to ogledalo - za Svabe i Austriju? Ima li koja vijest u Spiegelu - da je negdje neko nekog nekome nesto nekada ucinio i TU gdje si ti, da nije bas, po standardima Bosnjacke etike i kulture.

Evo npr. zabranili Deda Mrazu u vrtic da dodje:
Gresten, Austria - As Christmas nears, Austrian children hoping for gifts from Santa Claus will also be watching warily for "Krampus," his horned and hairy sidekick.

In folklore, Krampus was a devil-like figure who drove away evil spirits during the Christian holiday season.

Traditionally, he appeared alongside Santa around December 6, the feast of St Nicholas, and the two are still part of festivities in many parts of central Europe.

But these traditions came under the spotlight in Austria this year, after reports last week that Santa - also known as St Nicholas, Father Christmas or Kris Kringle - had been banned from visiting kindergartens in Vienna because he scared some children.
Gdje to ima - da zabrane Deda Mrazu da posjeti vrtic jer plasi djecu?

U Austriji valjda. Joj opet ta Austrija.
St. Nikolaus nije Djed Mraz :lol: (iliti Sveti Nikola) :D
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#59

Post by malamaca »

FUJ!
Cini mi se da je u cijeloj prici najbolesnija uciteljica.
Dijete od cetiri godine i seksulanost? Po meni je njegov potez nesto sto je za tu dob potpuno normalno, dijete izrazava svoje osjecaje prema nekome kome vjeruje tj. kretenskoj uciteljici. Sta to djetetu od cetiri godine moze biti blize od zenskih grudi? Odatle je dobivao hranu (ili nije) i pronalazio sigurnost i toplinu, utjehu kad place i kad je bolestan. A, Boze me sacuvaj raznih idiota...

Mogu samo zamisliti koju ce traumu dijete imati od cijelog slucaja.
kon-tiki
Posts: 114
Joined: 20/11/2006 12:52

#60

Post by kon-tiki »

Iako nisam nikakav fanaticni branic Amerike (prije obrnto), u ovom slucaju je za mene Svemircov komentar na najboljem kursu istine, vec samim "procentnim racunom" kao argumentom.
Ici od nano-velicina (od apsolutno beznacajnog procenta) ka globalnom, pa sve u trenu pretvoriti u generalno, mogu samo ljudi koji se "lahko pale" ili imaju stanovitih problema sa realnim dozivljavanjem svijeta koji ih okruzuje (kao Amrino, napr.).
S druge strane, apsurdi kao ovi navedeni, svakog normalnog covjeka obaraju s nogu, a vjerovatno da se danas ne mogu desiti nigdje osim u toj kontroverznoj Americi.

A austrijska prica o "barikadama" za Djeda Mraza, ima svoje objasnjenje kojeg je "mamica 31" vec ispravno markirala. I u ovm slucaju mozemo govoriti o jednom kolericnom animozitetu protiv Amerike i njenih tekovina, ovog puta od strane Katolicke crkve u Austriji.
Jer treba znati, DJEDA MRAZA JE PRIJE ca. 100 GODINA (!!!) ZA VLASTITE MARKETINSKE SVRHE DIZAJNIRALA COCA COLA .
Kakva domisljatost i kreativnost, kakav marketing te Coca Cole?! Prije 100 godina oni za svoje ( a i prekookenasko) multinacionalno i multireligijsko trziste pronalaze jedno amortizirajuce rjesenje unikonfesionalnog profila! ne krscanski Sveti Nikola (St. Nikolaus) nego unisono prihvatljivi Djed Mraz. Cak su anticipirali i buducnost jednog drugog dijela svijeta u kome ce boljsevici slistiti vjeru u korijenu, ali ce Djeda mraza prihvatiti kao novogodisnjeg stimung-djedicu.
Katolickoj crkvi je Weihnachts-Mann odavno vec trn u oku, jer je diljem svijeta "deklasirao" vjerskog im St. Nikolausa, a ovo u Austriji je samo pocetak. Zivi bili pa vidjeli.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#61

Post by Nosferatu »

kon-tiki wrote:Iako nisam nikakav fanaticni branic Amerike (prije obrnto), u ovom slucaju je za mene Svemircov komentar na najboljem kursu istine, vec samim "procentnim racunom" kao argumentom.
Ici od nano-velicina (od apsolutno beznacajnog procenta) ka globalnom, pa sve u trenu pretvoriti u generalno, mogu samo ljudi koji se "lahko pale" ili imaju stanovitih problema sa realnim dozivljavanjem svijeta koji ih okruzuje (kao Amrino, napr.).
S druge strane, apsurdi kao ovi navedeni, svakog normalnog covjeka obaraju s nogu, a vjerovatno da se danas ne mogu desiti nigdje osim u toj kontroverznoj Americi.

A austrijska prica o "barikadama" za Djeda Mraza, ima svoje objasnjenje kojeg je "mamica 31" vec ispravno markirala. I u ovm slucaju mozemo govoriti o jednom kolericnom animozitetu protiv Amerike i njenih tekovina, ovog puta od strane Katolicke crkve u Austriji.
Jer treba znati, DJEDA MRAZA JE PRIJE ca. 100 GODINA (!!!) ZA VLASTITE MARKETINSKE SVRHE DIZAJNIRALA COCA COLA .
Kakva domisljatost i kreativnost, kakav marketing te Coca Cole?! Prije 100 godina oni za svoje ( a i prekookenasko) multinacionalno i multireligijsko trziste pronalaze jedno amortizirajuce rjesenje unikonfesionalnog profila! ne krscanski Sveti Nikola (St. Nikolaus) nego unisono prihvatljivi Djed Mraz. Cak su anticipirali i buducnost jednog drugog dijela svijeta u kome ce boljsevici slistiti vjeru u korijenu, ali ce Djeda mraza prihvatiti kao novogodisnjeg stimung-djedicu.
Katolickoj crkvi je Weihnachts-Mann odavno vec trn u oku, jer je diljem svijeta "deklasirao" vjerskog im St. Nikolausa, a ovo u Austriji je samo pocetak. Zivi bili pa vidjeli.
Pa sto onda lazu - da Djeda Mraz plasi djecu po vrticu?

Sto ne kazu da su razlozi politicki? I da se bore "protiv Amerike" na taj nacin sto svojoj djeci ne dozvoljavaju Coca-Colin izum Deda Mraz koji svakom djetetu tutka u ruku konzervu Coca-Cole, i to od prije 100 godina dok je ista ta Coca Cola upravo imala ekstrak iz biljke Coce tj. bila je adiktivnog karaktera kao pice.
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#62 Re: opet ta Amerika

Post by array »

mirness wrote:
array wrote:
mamica 31 wrote:Ukratko (cudi me da nemate ovu vijest na portalu) :D

cetverogodisnjak je zagrlio tetu u vrticu, a ova ga optuzila za sexualno zlostavljanje :shock:
cetverogodisnjak je izbacen iz vrtica, a potom je uslijedila hampa javnosti.
Zar ovo nije bolesno??? Optuzit dijete od cetiri godine za seksualno uznemiravanje :shock:
http://www.spiegel.de/panorama/justiz/0 ... 30,00.html
Pa nije je baš zagrlio nego je zaronio u njene grudi i htio da zažvalji jednu od sisa. :-) I nije tačno da je bio izbačen iz škole nego je bio na kratko suspendovan dok se sve nije raščistilo i sada je ponovo u školi (ne u vrtiću).
amrino wrote:ma sta mi znamo, glupi bosanci, sta je to DEMOKRATIJA- mi smo ionako divljaci! i onda mi jos neko pocne pametovat da je Amerika superrr- daleko joj kuca od moje...
Ja hajvana jebo te. Ode Američka demokratija u pm zbog ovoga?! Idi ba psihijatru dok nisi počeo ubijati sve oko sebe.
I daleko i tebi kuća od moje.
koja to drzava ima skolski sistem gdje se ide u skolu sa 4 godine
Amerika. Zove se pre-k i djeca se mogu poslati tamo sa navršene 4 godine. Iako nije obavezna, ipak je škola a ne vrtić.
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#63

Post by array »

mamica 31 wrote: St. Nikolaus nije Djed Mraz :lol: (iliti Sveti Nikola) :D
Nego ko je? Da nije slučajno Nasrudin hodža?
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#64

Post by tech10 »

Ja od danas prestajem piti Colu. :D
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#65

Post by Nosferatu »

tech10 wrote:Ja od danas prestajem piti Colu. :D
I ja isto, protest protiv Red Bulja. Sta c'e mi Svapski mrski okupator pravi't gaziranu kolju s ekstra kafeinom. I to bez Deda Mraza ili Uskrsnjeg Zeca.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#66

Post by mamica papucarka »

mi ne slavimo svetog Nikolu, ali... :D I zabrana je samo u Becu, a ovdje gdje sam ja, dolazio je u vrtice :D (mislim cikica preobucen u Nikolausa)


Svetom Nikoli kao povjesnoj ličnosti nema puno sačuvanih podataka. Ne zna se točna godina njegova rođenja, pa se kao datum rođenja navodi da je rođen oko 255. godine u mjestu Patari u Maloj Aziji. U tom gradu je obavljao i biskupsku dužnost, ali je u dobi od 58 godina preminuo u gradu Myri. Postoje legende o tome da je već kao djete činio dobra djela, a kako je potjecao iz imućne obitelji svojim vlastitim bogatstvom pomagao je siromašne i bolesne. Današnje vjerovanje o Svetom Nikoli kao zaštitniku i darivatelju stvoreno je na temelju mnogih legendi. Jedna od najpoznatijih potječe iz njegove rodne Patare. U njoj je za Nikolina života živio propali plemić koji nije imao novaca za udaju svojih triju kćeri, pa ih je odlučio prodati drugim mladićima. Nikola je čuo za tu priču te je noću pod prozor njegove kuće donosio zlatnike. Kad je došlo vrijeme udaje i najmlađe kćeri otac je odlučio saznati to mu to pomaže, pa je Nikolu čekao čitavu noć. On se je snašao i popeo na krov kuće, a zlatnike je ubacio kroz dimnjak. Na ognjištu su se sušile čarape, pa su zlatnici pali ravno u njih. Iz toga događaja razvila se je tradicija Djeda Mraza na dimnjaku i tradicija stavljanja poklona u čizmicu. Nakon toga se je tradicija raširila po cijeloj Europi i Sjevernoj Americi, ali sa različitim tumačenjima i nazivima. U Engleskoj je Saint Nicholas, u Njemačkoj Sinterklaas, a u poljskoj Mikula. Iz Nikoline tradicije razvila se je i tradicija i Djeda Božičnjaka, koji se javlja za Božić sa drukčijim imageom, ali sa istom porukom. Sv. Nikola je također smatran zaštitnikom pomoraca, ribara i putnika pa i danas na mnogim brodovima nalazimo oltar posvećen njemu. Kao takav on čuva tradiciju antičkih vodenih bogova.
Hrvatski običaj štovanja Sv. Nikole također seže u daleku prošlost. Na ulazu u uvalu Mrtinovik zavjetno je od hvarskog kamena sagrađena 1922. g. kapela posvećena Gospi od zdravlja i sv. Nikoli koju je sagradio brodolomac Ivan Modrić. Noć uoči Svetog Nikole pod kušin (jastuk) su se u nekim primorskim krajevima kriomice stavljale tri jabuke.
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#67

Post by array »

Što znači da je djed mraz u stvari sveti nikola.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#68

Post by Nosferatu »

mi ne slavimo svetog Nikolu, ali... Very Happy I zabrana je samo u Becu, a ovdje gdje sam ja, dolazio je u vrtice Very Happy (mislim cikica preobucen u Nikolausa)
To ti je Americki agent.

Budi na oprezu. Ispitaj ga, ko ga placa, odakle mu kostim i sto prepada dijecu, te ga pitaj da nema kakvih prekrsaja, da nije gdje pogresno parkirao il' vozio 20km prebrzo u uzoj gradskoj zoni. Narucito budi oprezna ako je Auslender.

Govorim ti ovo sve jer moze dijete da ti s 4 godine mentalno unakazi, da ga ne mozes 100 bozicnih Coca-Colinih paketica povratiti u normalne ljude.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#69

Post by mamica papucarka »

Nikola se javlja u noci 5-6 decembar, a Mrazic nam dolazi za Bozic :D

A sto smo se sad svezali Nikole i Djeda Mraza :-)
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#70

Post by mamica papucarka »

Nosferatu wrote:
mi ne slavimo svetog Nikolu, ali... Very Happy I zabrana je samo u Becu, a ovdje gdje sam ja, dolazio je u vrtice Very Happy (mislim cikica preobucen u Nikolausa)
To ti je Americki agent.

Budi na oprezu. Ispitaj ga, ko ga placa, odakle mu kostim i sto prepada dijecu, te ga pitaj da nema kakvih prekrsaja, da nije gdje pogresno parkirao il' vozio 20km prebrzo u uzoj gradskoj zoni. Narucito budi oprezna ako je Auslender.

Govorim ti ovo sve jer moze dijete da ti s 4 godine mentalno unakazi, da ga ne mozes 100 bozicnih Coca-Colinih paketica povratiti u normalne ljude.
ovo ti zaista ne treba :oops:
freak_with_a_laptop
Posts: 1024
Joined: 12/10/2006 13:01
Location: Kifino selo

#71

Post by freak_with_a_laptop »

array wrote:
mamica 31 wrote: St. Nikolaus nije Djed Mraz :lol: (iliti Sveti Nikola) :D
Nego ko je? Da nije slučajno Nasrudin hodža?
jest ... umal ti ne rekoh :P

St. Nikolaus, ili Sveti Nikola, je bio svecenik, koji je sirio ljubav i dobrotu, i njemu u spomen djeca se darivaju 6. decembra.

Djeda Mraz - mislim da je to tradicija iz Rusije, ali nisam sigurna, znam da on poklone dijeli 31. decembra.

I ima jos Santa Claus - njegovi pokloni stizu 24. decembra uoci bozica
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#72

Post by Nosferatu »

A sto smo se sad svezali Nikole i Djeda Mraza
Pa zato jer je to - uvalila opet ta Amerika mrskom Svapskom okupatoru prije nego sto ce ga u dva rata, rastaviti na serafe pa opet sklopiti.

Kao da nije od 1906 na ovamo - prebjeglo na desetine miliona Svabezni u Merhabenzi Ju Es of Aj, a ne obrnuto. Npr. naselje u kojem ja zivim se zove Dresden Heights. Cesto po noci vidjam Nazi zastave i neko svira one German Uber Alles ploce 45-tice, a Jugend hodaju s nekim sestokrakama na glavi kad idu do samoposluge.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#73

Post by mamica papucarka »

Nosferatu wrote:
A sto smo se sad svezali Nikole i Djeda Mraza
Pa zato jer je to - uvalila opet ta Amerika mrskom Svapskom okupatoru prije nego sto ce ga u dva rata, rastaviti na serafe pa opet sklopiti.

Kao da nije od 1906 na ovamo - prebjeglo na desetine miliona Svabezni u Merhabenzi Ju Es of Aj, a ne obrnuto. Npr. naselje u kojem ja zivim se zove Dresden Heights. Cesto po noci vidjam Nazi zastave i neko svira one German Uber Alles ploce 45-tice, a Jugend hodaju s nekim sestokrakama na glavi kad idu do samoposluge.
ja sam rekla da branim DJECU, a posto se to u Americi ove godine desavalo vise puta stavila sam naslov "Opet ta Amerika", koju ti silno ljubis. I ljubi, sta mene briga. :oops: Sto se mene tice mozes biti i Busev porodicni prijatelj, zet i sl... Tvoja stvar... Meni Amerika nit smrdi, nit mirise. To je moj generalni stav. :oops:
Medjutim, nemam obicaj ulazit u ovakve rasprave na ovom forumu. Ali, posto sam i sama majka, bilo je prirodno da stanem u odbranu djeteta od cetiri godine. Sama znam koliko su djeca osjetljiva u tom periodu. A da se mom djetetu desi nesto tako, mislim da bi teta najebala, pa bilo to u Americi, Austriji, ili na Grenlandu :oops:

I molim vas bez licnih vrijedjanja i jeftinih predpostavki :oops:

hajd sad pozdrav :D
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#74

Post by Nosferatu »

Ti ne stajes ni u ciju odbranu.

Znas sto?

Jebe se tebi za djecom. Eto ti ih u Becu, meta su politickih prepucavanja i onaninije besposlenih politicara - koji su mnogo ucinili kad su ti rasvjetlili istoriju Deda Mraza u 16 razlicitih karaktera koji dolaze na 16 razlicitih dana sa 16 razlicitih poklona i 16 razlicitih namjera. Sta si to ti uradila da ih zastitis? Nista, jos si izabrala stranu i ko koka - ugnjezdila se u svom ubjedenju - da je tudje kukavcijije jaje - upravo tvoj plod mogucnosti rasclanjenja i donosenja kristalno jasnog suda o tome - "A 'ca je ta Amerika?"

Ne, ne radi se o tome.

Radi se o tvome mentalitetu - koji je predstavljen naslovom - "Opet ta Amerika!".

O tome se radi. Jer tebi ako je stalo do dijeteta - nije bitno jel se ovo desilo u Americi il' u Sierra Leonu - valjda se nebi diskutovalo o tome DA SE JE DESILO U AMERICI, vec o tome - sta se je desilo - i osudi istog toga. Al' sama cinjenica da ti je bitno - nalaze da ti mislis - da se SAMO i OPET u toj Americi - desava nesto sto uopste nije vrijedno ni price, ni diskusije. Ova vijest - je glupost takvog kalibra da je mozda lokalne vijesti nece zabiljeziti al' eto - tebi je tako upecatljivog karaktera - da si cak morala dnevnu dozu pu, pu, pu po Americi - da i na Sa-x prebacis, nadajuci se kako ce te pomilovati par dezunrih kontrasa - koji o Americi vec imaju svoj "sud" - kao da je Amerika - nesto u sta se moze uperiti prstom, nije to ni Konjic ni Jablanica da mozes reci bio sam 2 puta, zivjeo 2 mjeseca, bio u 2 kafane, upozno 2 Amerikanca, ja ZNAM sta je Amerika i Amerika je TO.

Amerika je sve - i nije nista. Amerika je i Bosna i Austrija i Njemacka i Malezija, i Kurdistan, i onda opet Amerika, ona je od - beskonacno do +beskonacno i na kraju kad saberes i oduzmes - dobijes 0. Sto samo moze blecku da onda znaci - da je Amerika 0. Jer ne fercera na njoj - jednostavna tablica ni oduzimanja ni sabiranja ni mnozenja ni djeljenja. Ova je zemlja - najzajebaniji integral. Onaj sa Matematicke Olimpijade, koji ako zna rijesiti - zna samo par ljudi, a i kad dodju do odgovora - kakav je da je - ispravan je samo za njih i taj odgovor za sebe cuvaju a ne pokusavaju drugom dokazati da su to kao oni - ko biva - vanserijska pamet koja je iznimno u pravu.

Najveca greska je o Americi - imati misljenje koje se ne dozvoljava ni kojom silom promjeniti i misliti - da je Amerika nesto staticno. Ovo je dinamicno i fludino drustvo, ono sto je vrijedilo prije 10 godina danas ne vrijedi, ono sto danas vrijedi nece za 10 godina. Dolaziti i praviti sudove - je notorna glupost kojoj su skloni samo zecici i misici sto im se zivot svodi na testimonije novinarskog karaktera, jedno Svapskog Avaza il' Oslobodenja - koji gradi na "ofiranju" drugih stav svoje naprednosti i supeirornosti.

I za kraj. Amerika niti se voli niti se mrzi. Amerika se koristi. To je ko cekic u garazi kad imas. Jel ti volis cekic ili ga mrzis? Ni jedno ni drugo. Jel volis il' mrzis sarafciger? Ni jedno ni drugo. Prilagodjavas se Halatu i iz njega svome Zanatu i odatle onda - ides svojim stazama Revolucije. A, ako ti se ne svidja - Halat - a ti ides kod drugog majstora u mehanu da mu budes segrt. I kad mu dodje u mehanu, ne pljujes po onom Halatu jer je Halat mnogo manje faktor, a covjek koji ga koristi - mnogo veci u toj cijeloj formuli - da kad govoris da negdje nesto ne valja - moras prvo krenuti od toga jesi li ti valjao - i da li ti generalno valjas, i to ne po sospstvenom misljenju vec po onome sto je iza tebe ostavljeno i za druge napravljeno - pa onda krenes suditi o Halatima i Zanatima i Mehanama i Kafanam i Majstorima.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#75

Post by mamica papucarka »

Nosferatu wrote:Ti ne stajes ni u ciju odbranu.

Znas sto?

Jebe se tebi za djecom. Eto ti ih u Becu, meta su politickih prepucavanja i onaninije besposlenih politicara - koji su mnogo ucinili kad su ti rasvjetlili istoriju Deda Mraza u 16 razlicitih karaktera koji dolaze na 16 razlicitih dana sa 16 razlicitih poklona i 16 razlicitih namjera. Sta si to ti uradila da ih zastitis? Nista, jos si izabrala stranu i ko koka - ugnjezdila se u svom ubjedenju - da je tudje kukavcijije jaje - upravo tvoj plod mogucnosti rasclanjenja i donosenja kristalno jasnog suda o tome - "A 'ca je ta Amerika?"

Ne, ne radi se o tome.

Radi se o tvome mentalitetu - koji je predstavljen naslovom - "Opet ta Amerika!".

O tome se radi. Jer tebi ako je stalo do dijeteta - nije bitno jel se ovo desilo u Americi il' u Sierra Leonu - valjda se nebi diskutovalo o tome DA SE JE DESILO U AMERICI, vec o tome - sta se je desilo - i osudi istog toga. Al' sama cinjenica da ti je bitno - nalaze da ti mislis - da se SAMO i OPET u toj Americi - desava nesto sto uopste nije vrijedno ni price, ni diskusije. Ova vijest - je glupost takvog kalibra da je mozda lokalne vijesti nece zabiljeziti al' eto - tebi je tako upecatljivog karaktera - da si cak morala dnevnu dozu pu, pu, pu po Americi - da i na Sa-x prebacis, nadajuci se kako ce te pomilovati par dezunrih kontrasa - koji o Americi vec imaju svoj "sud" - kao da je Amerika - nesto u sta se moze uperiti prstom, nije to ni Konjic ni Jablanica da mozes reci bio sam 2 puta, zivjeo 2 mjeseca, bio u 2 kafane, upozno 2 Amerikanca, ja ZNAM sta je Amerika i Amerika je TO.

Amerika je sve - i nije nista. Amerika je i Bosna i Austrija i Njemacka i Malezija, i Kurdistan, i onda opet Amerika, ona je od - beskonacno do +beskonacno i na kraju kad saberes i oduzmes - dobijes 0. Sto samo moze blecku da onda znaci - da je Amerika 0. Jer ne fercera na njoj - jednostavna tablica ni oduzimanja ni sabiranja ni mnozenja ni djeljenja. Ova je zemlja - najzajebaniji integral. Onaj sa Matematicke Olimpijade, koji ako zna rijesiti - zna samo par ljudi, a i kad dodju do odgovora - kakav je da je - ispravan je samo za njih i taj odgovor za sebe cuvaju a ne pokusavaju drugom dokazati da su to kao oni - ko biva - vanserijska pamet koja je iznimno u pravu.

Najveca greska je o Americi - imati misljenje koje se ne dozvoljava ni kojom silom promjeniti i misliti - da je Amerika nesto staticno. Ovo je dinamicno i fludino drustvo, ono sto je vrijedilo prije 10 godina danas ne vrijedi, ono sto danas vrijedi nece za 10 godina. Dolaziti i praviti sudove - je notorna glupost kojoj su skloni samo zecici i misici sto im se zivot svodi na testimonije novinarskog karaktera, jedno Svapskog Avaza il' Oslobodenja - koji gradi na "ofiranju" drugih stav svoje naprednosti i supeirornosti.

I za kraj. Amerika niti se voli niti se mrzi. Amerika se koristi. To je ko cekic u garazi kad imas. Jel ti volis cekic ili ga mrzis? Ni jedno ni drugo. Jel volis il' mrzis sarafciger? Ni jedno ni drugo. Prilagodjavas se Halatu i iz njega svome Zanatu i odatle onda - ides svojim stazama Revolucije. A, ako ti se ne svidja - Halat - a ti ides kod drugog majstora u mehanu da mu budes segrt. I kad mu dodje u mehanu, ne pljujes po onom Halatu jer je Halat mnogo manje faktor, a covjek koji ga koristi - mnogo veci u toj cijeloj formuli - da kad govoris da negdje nesto ne valja - moras prvo krenuti od toga jesi li ti valjao - i da li ti generalno valjas, i to ne po sospstvenom misljenju vec po onome sto je iza tebe ostavljeno i za druge napravljeno - pa onda krenes suditi o Halatima i Zanatima i Mehanama i Kafanam i Majstorima.
svaka ti cast kada imas stpljenja i zivaca napisat kilometarski tekst o meni i Americi :-) :-) :-)
Post Reply