KUPUJMO I KORISTIMO DOMAĆE ?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#176

Post by zena21 »

crnjak wrote:
zena21 wrote::oops: Od domacih proizvoda kupujem samo hljeb i cigarete :oops:

so shoot me :roll:
eto toliko o pozitivnosti pa bona mogla si to zadrzati za sebe ili ako nista definisati to ovako
''od domacih proizvoda najvise volim hljeb i cigarete'' :-D
ovako upucana si
:oops:
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#177 Re: KUPUJMO I KORISTIMO DOMAĆE ?

Post by Eshek »

crnjak wrote:a sta fali zenici??? :-D
nego probajte jogurt zim zenice
rak lijeci bez zajebancije samo ga tesko naci kapacitet fabrike nije bas nesto velik
al je jogurt stari moj
Fakat je ZIM_ov tečni jogurt najbolji koji sam ikada probao, jedno sam vrijeme bio pravi ovisnik o njemu. U Sarajevu ga ne mogu naći, ali imam sreću da znam đenerala tamo, pa mi često šalje.

ZIM jogurt je zakon!!! :D
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#178

Post by Hierarchia »

Zenica osim sto proizvodi navodni lijek protiv raka . taj ZIM-jogurt, proizvodi i kancerogene supstance (vec 20-30 godina) od koje je mnogo ljudi umrlo sa 50 godina. Zrak koji Zenicani udisu kao male bebe 20 godina kasnije rezulitira rakom na plucima - ja znam dosta primjera, neki jos zivi. :(
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#179

Post by Hierarchia »

Ministar poljoprivrede wrote:kupujmo domace, jacajmo domacu ekonomiju... 8)
domaci prehrambeni proizvodi su pravljeni na jedan provjereni prirodan nacin od provjerenih prirodnih sirovina...

ps. mi ne dodajemo arome i pojacivace ukusa kao tamo neki drugi...
Ministre, daj nam dokaz podastri, ne melji na prazno. :) Bez uvrede. Ko kontrolise uvoz i distribuciju pojacivaca ukusa i umjetnih boja u BiH? Carinici koje mozes kupiti za 10 KM?
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#180

Post by surajaa »

Nisam znala da je "Kent" od turske firme odjednom prerastao u bosanski brand konditorskih proizvoda???? Celicna saka, jesi siguran u to???? :? :? :? :?
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#181

Post by Svemirski_Jebach »

kent ima tvornicu u visokom cini mi se od prije jedno godinu i po ili tako
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#182

Post by Celicna_saka »

surajaa wrote:Nisam znala da je "Kent" od turske firme odjednom prerastao u bosanski brand konditorskih proizvoda???? Celicna saka, jesi siguran u to???? :? :? :? :?
Imaju proizvodnju u Visokom.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#183

Post by chuchumbamayumbe »

Je i iko još vidio ovaj novi znak na domaćim proizvodima???
Ja koliko god se trudio da ga uočim, ili se nije još pojavio, ili se neće ni pojaviti, ili je na malom broju domaćih proizvoda?!
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#184

Post by daduli_sa »

chuchumbamayumbe wrote:Je i iko još vidio ovaj novi znak na domaćim proizvodima???
Ja koliko god se trudio da ga uočim, ili se nije još pojavio, ili se neće ni pojaviti, ili je na malom broju domaćih proizvoda?!
Jos ga nema, vjerovatno ce i to da ide brzinom gradnje autoputa... pa mozemo ocekivati da se pojavi negdje tamo 2010-2012... :x
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#185

Post by mala-i »

chuchumbamayumbe wrote:Je i iko još vidio ovaj novi znak na domaćim proizvodima???
Ja koliko god se trudio da ga uočim, ili se nije još pojavio, ili se neće ni pojaviti, ili je na malom broju domaćih proizvoda?!
čula sam da na nikšićkom nema :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#186

Post by chuchumbamayumbe »

mala-i wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Je i iko još vidio ovaj novi znak na domaćim proizvodima???
Ja koliko god se trudio da ga uočim, ili se nije još pojavio, ili se neće ni pojaviti, ili je na malom broju domaćih proizvoda?!
čula sam da na nikšićkom nema :D
Pitam se da li je čisto zbog sentimentalnih razloga...? :-) :)
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#187

Post by mala-i »

pitam se pitam se...
da li je ovo lako znati
ili mene sreće prati :D

a sad ne znam gdje sam pročitala nešto da nisu odobrena sredstva za nastavak ovog projekta.ili sam to sanjala.
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#188

Post by daduli_sa »

mala-i wrote:pitam se pitam se...
da li je ovo lako znati
ili mene sreće prati :D

a sad ne znam gdje sam pročitala nešto da nisu odobrena sredstva za nastavak ovog projekta.ili sam to sanjala.
Pa naravno, ne bi me nista cudilo da zaista je sve stalo zbog nedostatka sredstava... mislim, treba ipak finansirati cijeli vozni par "nasih" guzonja.. Kako mozemo ocekivati da ce biti dovoljno para da se podrzi domaca proizvodnja?! E bas i mi puno ocekujemo... :oops:
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#189

Post by nineac »

Hierarchia wrote:Zenica osim sto proizvodi navodni lijek protiv raka . taj ZIM-jogurt, proizvodi i kancerogene supstance (vec 20-30 godina) od koje je mnogo ljudi umrlo sa 50 godina. Zrak koji Zenicani udisu kao male bebe 20 godina kasnije rezulitira rakom na plucima - ja znam dosta primjera, neki jos zivi. :(
Ma ja eto, mi smo hodajuci kiborzi, sve nam zagadjeno, dok sarajevo odise cistim netaknutim zrakom!
Da bez veze se nezivciram, jaro NEMOJ JEST GOVNA!
Inace ja kad sam dole pijem dnevno litar tog jogurtas, a mozete ga naci u VF-u na stupu.
Razlog sto ga nema dalje od zenice i blize okoline jeste sto taj jogurt sadrzi vrlo malo konzervansa i slicnih hemikalija koje produzuju vijek trajanja sto nije slucaj sa dukatom i slicnim proizvodima. Pa vi vidite sta kupujete, osim naravno ako necete poslusati strucnjaka i doktora iz podrucja prehrambenih proizvoda i klimatologije i zastite ljudske okoline, gosp. hierarchiu!
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#190

Post by Eshek »

nineac wrote:
Hierarchia wrote:Zenica osim sto proizvodi navodni lijek protiv raka . taj ZIM-jogurt, proizvodi i kancerogene supstance (vec 20-30 godina) od koje je mnogo ljudi umrlo sa 50 godina. Zrak koji Zenicani udisu kao male bebe 20 godina kasnije rezulitira rakom na plucima - ja znam dosta primjera, neki jos zivi. :(
Ma ja eto, mi smo hodajuci kiborzi, sve nam zagadjeno, dok sarajevo odise cistim netaknutim zrakom!
Da bez veze se nezivciram, jaro NEMOJ JEST GOVNA!
Inace ja kad sam dole pijem dnevno litar tog jogurtas, a mozete ga naci u VF-u na stupu.
Razlog sto ga nema dalje od zenice i blize okoline jeste sto taj jogurt sadrzi vrlo malo konzervansa i slicnih hemikalija koje produzuju vijek trajanja sto nije slucaj sa dukatom i slicnim proizvodima. Pa vi vidite sta kupujete, osim naravno ako necete poslusati strucnjaka i doktora iz podrucja prehrambenih proizvoda i klimatologije i zastite ljudske okoline, gosp. hierarchiu!
Igrom slučaja sam blizak sa velikim brojem veterinara, a direktor ZIM-a mi je i kućni prijatelj i mogu podapisati sve što je nineac napisao. Čovjek hrani svoju djecu time, što manje-više sve govori...
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#191

Post by mala-i »

jedan od rijetkih bh proizvoda kojih se sjećam prije rata je zenički jogurt.čak se kao kroz maglu sjećam da se u mostaru prodavao u nekoj čini mi se mesari koju su zvali zenička :?
tecumseh
Posts: 55
Joined: 13/01/2007 23:19

#192

Post by tecumseh »

Probao sam par puta mlijeko onako svjeze :D , tek pomuzeno i nije mi se nikako svidjelo tako da meni to skroz prirodno i nije toliko OK, koliko tu samo masnoce ima.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#193

Post by nineac »

hahahaha, tek pomuzeno! E jebiga, i ja bi imao averziju poslije!
tecumseh
Posts: 55
Joined: 13/01/2007 23:19

#194

Post by tecumseh »

Takvo su nasi stari mlijeko pili. Stvarno jako ruzan ukus.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#195

Post by safran »

Hierarchia wrote:
PipiDugaDevetka wrote: Pa, zabranjeno je u EU. Do 0,9% dozvoljenih GM sastojaka se toleriše i ne treba označavati. Ostalo dozvoljeno, mora se označiti da je sa GMO i NIKO GA NE KUPUJE!
Samo me zanima gdje je ta granica stetnosti u procentima. Ko ce to odrediti? Osamdesetih su ljudi govorili da je pusenje stetno, ali ako pusis samo nekoliko cigareta dnevno, nije. Danas znamo da cak i pasivno pusenje kod djece moze razviti mutaciju gena i rak.
0,9 % nije granica stetnosti nego dozvoljena slucajna kontaminacija
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#196

Post by shuriken »

Pegasus317 wrote:
nineac wrote:
Hierarchia wrote:Zenica osim sto proizvodi navodni lijek protiv raka . taj ZIM-jogurt, proizvodi i kancerogene supstance (vec 20-30 godina) od koje je mnogo ljudi umrlo sa 50 godina. Zrak koji Zenicani udisu kao male bebe 20 godina kasnije rezulitira rakom na plucima - ja znam dosta primjera, neki jos zivi. :(
Ma ja eto, mi smo hodajuci kiborzi, sve nam zagadjeno, dok sarajevo odise cistim netaknutim zrakom!
Da bez veze se nezivciram, jaro NEMOJ JEST GOVNA!
Inace ja kad sam dole pijem dnevno litar tog jogurtas, a mozete ga naci u VF-u na stupu.
Razlog sto ga nema dalje od zenice i blize okoline jeste sto taj jogurt sadrzi vrlo malo konzervansa i slicnih hemikalija koje produzuju vijek trajanja sto nije slucaj sa dukatom i slicnim proizvodima. Pa vi vidite sta kupujete, osim naravno ako necete poslusati strucnjaka i doktora iz podrucja prehrambenih proizvoda i klimatologije i zastite ljudske okoline, gosp. hierarchiu!
Igrom sluèaja sam blizak sa velikim brojem veterinara, a direktor ZIM-a mi je i kuæni prijatelj i mogu podapisati sve ¹to je nineac napisao. Èovjek hrani svoju djecu time, ¹to manje-vi¹e sve govori...
to sto si blizak sa velikim brojem veterinara
(koja li je to igra slucaja?)
cini te dakle kvalificiranim da podapises tvrdnje, psovke i uvrede ninejca
i najidiotskiju tvrdnju na ovom forumu u zadnje vrijeme
(a konkurencija je zestoka)
da zenicki jogurt lijeci rak

ja kretenluka, majko moja
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#197

Post by Hierarchia »

nineac wrote:
Hierarchia wrote:Zenica osim sto proizvodi navodni lijek protiv raka . taj ZIM-jogurt, proizvodi i kancerogene supstance (vec 20-30 godina) od koje je mnogo ljudi umrlo sa 50 godina. Zrak koji Zenicani udisu kao male bebe 20 godina kasnije rezulitira rakom na plucima - ja znam dosta primjera, neki jos zivi. :(
Ma ja eto, mi smo hodajuci kiborzi, sve nam zagadjeno, dok sarajevo odise cistim netaknutim zrakom!
Da bez veze se nezivciram, jaro NEMOJ JEST GOVNA!
Inace ja kad sam dole pijem dnevno litar tog jogurtas, a mozete ga naci u VF-u na stupu.
Razlog sto ga nema dalje od zenice i blize okoline jeste sto taj jogurt sadrzi vrlo malo konzervansa i slicnih hemikalija koje produzuju vijek trajanja sto nije slucaj sa dukatom i slicnim proizvodima. Pa vi vidite sta kupujete, osim naravno ako necete poslusati strucnjaka i doktora iz podrucja prehrambenih proizvoda i klimatologije i zastite ljudske okoline, gosp. hierarchiu!
Prije svega, nisam ti ja nikakav jaro. I nismo pasli ovce skupa na obroncima zeničkih planina. I "ne jedem govna", nego pazljivo biram hranu.
Zenica ce se sigurno ponositi sa vise stvari nego sa tobom i tvojim odgojem. Ali to nije tema - neke stvari naprosto ne naucite nikad u zivotu. :D
Ja nisam ni rekla da Sarajevo mirise, a nisam (ako dobro vidim) nigdje spomenula riječ "Sarajevo". To sto ti imas problema sa vlasititim iskompleksiranim identitetom najvjerovatnije nije moj domen.
Vjerujem ja da je taj zenički jogurt mehlem za zeludac i sve ostalo. Samo govorim o zagadjenosti vazduha u pomenutom gradu, o kojem postoje brojni dokazi, kao i dokazi o stetnosti istom. Uostalom, nemam zivaca sad tebi to pojasnjavati.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#198

Post by Sarafcina »

chuchumbamayumbe wrote:Je i iko jo¹ vidio ovaj novi znak na domaæim proizvodima???
Ja koliko god se trudio da ga uoèim, ili se nije jo¹ pojavio, ili se neæe ni pojaviti, ili je na malom broju domaæih proizvoda?!
bice da je znak i kampanja smisljenja da ...oni sto su smislili zarade lovu, prodajuci pravo na stavljanje znaka ... u tom slucaju, jos jedna demagoska prica...

jer sta je to domaci proizvod ;) .... nigdje nisam vidio definiciju :D ... a ja necu kupovati etikete ... narocito ne od firmi kojima su usta puna domaceg...a oni kompletnu sirovinu uvoze. samo zato sto je jeftinija.
m3d0
Posts: 62
Joined: 29/01/2007 03:31

#199

Post by m3d0 »

da li je ovaj znak kao brend zasticen?
da nebude sutra ga stampa i ko ima i ko nema dozvolu.
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#200 124124

Post by umorni »

Saznao sam onako iz prve ruke.. covjek koji je uposlen u podzemnom hangaru za uzgoj povrca kaze.. povrce koje kupujete na pijacama u Sarajevu 60% najmanje je staro 6-8 godina a neke vrste povrca i do 10 godina..mislio sam ta me zeza ali brzo me je razuvjerio.. :(
Post Reply