PRODANE DUSE

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 16/11/2006 15:04

ne nego trebaju dobre trebe u medijima iz te zemlje 8-) :D mozda nova cura Bonda stvar popravi :D

Sogan

Post by Sogan » 16/11/2006 15:05

Mene "ovdje gore oliti kod nas u Svedskoj" kad slucajni prolaznici pitaju okleN sam, ja odgovorim prosto, bez stida ili ponosa, da sam iz Bosne.
Na to uglavnom oni mene informisu da su bili u Hrvatskoj te da im je bilo predivno.
E onda priznaju da im je tesko shvatiti sve ono oko rata. Ja mudro sutim a u sebi izgovorim 'jebi ga'!
Zatim uslijedi pitanje je li sad u Bosni mirno i ja kazem da jeste.
Pitaju me jesam li vec dugo u Svedskoj i ja potvrdim da jesam.
Nekad me pohvale da dobro pricam svedski i ja se zahvalim.
Jesam isao poslije rata u Bosnu i imam li tamo jos ikoga? Jesam par puta i imam!
Pitaju mi svidja li mi se Svedska i ja kazem da sam se navikao.
Hocu li ostati u Svedskoj? Ne znam!
Cesto se sjete jos nekog iz Bosne ili sire okolice kog su upoznali i pitaju me poznajem li i ja tu osobu. Obicno ne poznajem.

Do vidjenja!

symbolstar

Post by symbolstar » 16/11/2006 15:05

i ja sam u Holandiji vec 6 godina, radim i sirim informacije o tome sta je Bosna, kakvi smo ljudi, gdje smo na karti itd... :)
Istina je da ovdje ljudi ne znaju puno, ali sam nerijetko susretao ljude koji pokazu neki interes..
Imam veliki krug prijatelja Bosanaca oko sebe i moram priznati da nikad nisam cuo da se stide zvog identiteta. Naprotiv. Sto naravno ne znaci da ih nema, nazalost...
Ja nikome ne naglasavam cinjenicu da sam Bosnjak, ne vidim kome bi to ista znacilo, ali kad me se pita s ponosom kazem da jesam.

Mislim da mi u inostranstvu mozemo na nekom mikro planu doprinijeti tome da se za nas cuje, da nas ne znaju samo po jebenom ratu. Redovno im spominjem nase filmadzije, muzicare, naucnike...Pa se malo sjebu..
Problem konkretno Holandije je ta neka opsta nezainteresovanost za svijet oko njih. Jedino sto njih zanima je kako da te zajebu za 2-3 eura..

Da zakljucim, nek se stide oni koji se tako ponasaju, nadam se da su manjina...

Stari

#54 Re: PRODANE DUSE

Post by Stari » 16/11/2006 15:09

Stari jel to ozbiljno mislis da je dovoljno imati 22 Djikana koji dobro trce za loptom da bi se popravio imidz zemlje. :shock:
Rumuni su razvaljivali sve redom pa su jos uvijek na veoma losem glasu.
Ne mislim da je dovoljno....medjutim mislim da je zgodna stvar poceti odatle....jer od neceg se mora ...jelte poceti.

Vizavi Rumunije...neznam...mislim da oni imaju u nasim ocima puno losiji imidz...nego u ocima drugih. No, to su spekulacije...imidz im svakako nije blistav....ali jesmo li sigurni da je gori od naseg?

Reina

Post by Reina » 16/11/2006 15:10

Sogan wrote:Mene "ovdje gore oliti kod nas u Svedskoj" kad slucajni prolaznici pitaju okleN sam, ja odgovorim prosto, bez stida ili ponosa, da sam iz Bosne.
Na to uglavnom oni mene informisu da su bili u Hrvatskoj te da im je bilo predivno.
E onda priznaju da im je tesko shvatiti sve ono oko rata. Ja mudro sutim a u sebi izgovorim 'jebi ga'!
Zatim uslijedi pitanje je li sad u Bosni mirno i ja kazem da jeste.
Pitaju me jesam li vec dugo u Svedskoj i ja potvrdim da jesam.
Nekad me pohvale da dobro pricam svedski i ja se zahvalim.
Jesam isao poslije rata u Bosnu i imam li tamo jos ikoga? Jesam par puta i imam!
Pitaju mi svidja li mi se Svedska i ja kazem da sam se navikao.
Hocu li ostati u Svedskoj? Ne znam!
Cesto se sjete jos nekog iz Bosne ili sire okolice kog su upoznali i pitaju me poznajem li i ja tu osobu. Obicno ne poznajem.

Do vidjenja!

:lol: :lol: :lol: :lol:
prijatno :)

AZ

Post by AZ » 16/11/2006 15:15

bleka wrote:Pa ako su Hrvati to je standardno. Bosnjaci cisto sumnjam.
Licno znam Bosnjake iz BL koji nikakve veze sa Hrvatskom nemaju kako pokusavaju i pricati hrvatski (TOCno tuDE ?!), a i govore da su iz Hrvatske, ja bih se stidila na njihovom mjestu. Druga stvar, uvijek je vazila ona poslovica 'Zeli biti veci katolik od pape', samo sto sad znam i odakle ta poslovica dolazi. :P

uozo

#57 Re: PRODANE DUSE

Post by uozo » 16/11/2006 15:20

Stari wrote:

Stari jel to ozbiljno mislis da je dovoljno imati 22 Djikana koji dobro trce za loptom da bi se popravio imidz zemlje. :shock:
Rumuni su razvaljivali sve redom pa su jos uvijek na veoma losem glasu.
Ne mislim da je dovoljno....medjutim mislim da je zgodna stvar poceti odatle....jer od neceg se mora ...jelte poceti.

Vizavi Rumunije...neznam...mislim da oni imaju u nasim ocima puno losiji imidz...nego u ocima drugih. No, to su spekulacije...imidz im svakako nije blistav....ali jesmo li sigurni da je gori od naseg?
Ima i toga! Od necega se mora poceti, ali posto nasih 22 Djikana slabo letaju za onom loptom, i malene samo za sprdnju momentalno sluze, mozda bi trebalo da se necega drugog dohvatimo. Mozda poceti sa vadjenjem stojadina i folcika iz rijeka i rijecica, sa ciscenjem ulica planina i svega oko nas. To nas makar najmanje kosta! A i ne treba nam kakav spekso iz Portorika da nam crta kako se vadi olupina iz potoka. :D
Mozda tako poceti. Bio ovo, Bio ono. Bio mislim na biolosko, ne ja bio 'vam tam. :D
Moreta nemamo, piramide pokusase da izmisle ali nam to samo jos Image s.eba.
Ja neki dan htio da nekaku vikendicu na Jahorini ili Bjelasnici iznajmim, i ispade mi jeftinije i jednostavnije u Sloveniji vikendicu sa sopstvenim ski liftom iznajmiti nego najobicniju na Jahorini. :shock: :shock:
Last edited by uozo on 16/11/2006 15:23, edited 1 time in total.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 16/11/2006 15:23

AZ wrote:
bleka wrote:Pa ako su Hrvati to je standardno. Bosnjaci cisto sumnjam.
Licno znam Bosnjake iz BL koji nikakve veze sa Hrvatskom nemaju kako pokusavaju i pricati hrvatski (TOCno tuDE ?!), a i govore da su iz Hrvatske, ja bih se stidila na njihovom mjestu. Druga stvar, uvijek je vazila ona poslovica 'Zeli biti veci katolik od pape', samo sto sad znam i odakle ta poslovica dolazi. :P
Ja imam prijatelje iz Srebrenice sto svi s reda govore tude, vode(mjesto ovdje)...itd

Pretposljednji Mohikanac

Post by Pretposljednji Mohikanac » 16/11/2006 15:26

:D

u fudbalskoj ekipi igra 11 igraca :D

uozo

Post by uozo » 16/11/2006 16:15

Pretposljednji Mohikanac wrote::D

u fudbalskoj ekipi igra 11 igraca :D
More bit'! :?
Ja znam samo Blishka i Drmoguza od svih drustvenih igara, pa more bit' zato!! :?
Lazem! Znam i poklape i pole i cijele ali su nesto u zadnje vrijeme nepopularne pa se pechim da ne znam!
Nego sam samo malo htio skrenuti temu. Niko se nikad nije upitao sta treba uciniti da se oni ljudi koji se odricu svoga porijekla ponovo osjecaju ponosim, jer su rodjeni u Kladnju, Teslicu, Zivinicama ili Kotor Varosi. Nikome ne pada na pamet da barem jednom pomisli sta bi mi trebali uraditi da se i oni koji se i u Bosni i u svijetu izrazavaju kao Portorikanci ponovo izraze kao Bosanci. Mozda se postizanjem necega takvoga sami rijesavaju svi problemi o kojima neiscrpno pisemo...
:?

cr8ive

Post by cr8ive » 16/11/2006 17:04

Ti ljudi su svakako pickice i nisu vrijedni ni spomena.
Raja kao sto je Tanovic, kad je dobio oskara pa kaze ovo je za moju Bosnu, to su ljudi, koji su vrijedni spomena i koji znace nesto u svijetu.
Ovi drugi sto se kriju sami od sebe su obicni misevi i moraju stim zivjeti.

Sensei

Post by Sensei » 16/11/2006 17:32

Upoznah nedavno od zenine rodice momka i kroz pricu ga priupita, odakle si ti ono.
Veli, iz Sarajeva... OK, ali tvoj buraz mi je reko da je on iz Gorazda...
paaa, paaa, znas mi smo dva mjeseca zivjeli na Dobrinji. :-)

ili situacija druga
upoznam isto nekog tipa, kaze i on iz Bosne, tacnije iz Sarajeva.
Pa, sta ima u Sarajevu, priupitah kad sam skonto njegov akcenat.
"Jao kad se samo setim kako je lepo, pogotovo zimi kad sve zabeli" :x

a ima jos jedan iz Vlasenice, i on je iz Sarajeva. 8)

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 16/11/2006 17:34

Nemam razloga da se stidim odakle sam, vec se samo mogu da ponosim sto sam iz Bosne i Hercegovine. Bio sam u Njemackoj pa sad u Americi, ne zato sto sam to zelio vec sto sam zrtva etnickog ciscenja :x Nikad nebih izasao iz Bosne da nije rata bilo. Docim pojedini cim su sjeli gdje su htjeli, u dijaspori - pocinje pametovanje i dizanje nosova. To su ljudi bas prodane duse. I *ovno bi pojeli samo da je tudje, a svoje na svakom koraku blate. Postoje pojedine karakteristike tih prodani dusa a to su najcesce oni koji su djeca poljuprivrednika, zivot je bio negdje van grada, a kad je u pitanju odakle su, ti isti ce reci da su iz Imena Opstine, a tu su opstinu u realnosti samo mozda vidjeli na TV-u, slikama ili nekoj razglednici.
Sepure se strancima, a dobro im dodje u korist da blate zemlju iz koje poticu, jer stranci nemaju vecinom blage veze s kojom njihova zemlja granici :-) Tako se ulizuju u guzicu strancima, koji mole Boga cuti da je samo u njihovoj zemlji zivot super.
Nebi imao obraza blatiti odakle sam kad bi na treci dan kruha jeo. Nikad nisam u svojoj Bosni neceg bio zeljan, kakva je takva je, uvijek se u njoj zivjelo, jelo, oblacilo, itd.
Dok je nasima draze jesti splacine dijasporaske, a mila im je majka kupovati gotovu hranu pa je podgrijavati po zaharanim mikrovalnim pecima, kod mene se svaki dan i razvija i kuha. Tim prodanim dusama je tesko nesto svoje spremit, a mojim ukucanima nije tesko preko ljeta rastirati trahanu, peci bureke, sirnice - u zimu kuhati sarmu, Bosanski lonac - jer to za nekakvo stidenje?
Takvim sto nosom paraju nebo ne treba Bosna, a ni u Bosni nemaju sta trazit. Bosni je puna glava pametovanja, takvi kad u Bosnu dodju dobiju "mars u p**** materinu", jer su zaboravili da su iz te Bosne potekli. Zbog toga ni ne idu u Bosnu cesto, a nesto ne simpatisu Bosanski narod u Bosni i onaj sto je u dijaspori, jer ti nisu zaboravili ko su i sta su.

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 16/11/2006 21:16

Eh kad bi svi mislili kao vi - nebi nam kraja bilo. :-) Ovdje u ameriku znam kamaru hercegovaca koji kazu da su iz "croatia" a sve i jedan rodjeni u hercegovini. Pa kad udjemo u nekakvu pricu, ja kazem u Bosni ili iz Bosne - oni pocrvene koda sam ih sestarom ubo. Kazu - "kako iz Bosne? Gdje je Hercegovina"? Pa reko sta vas to tangira kad ste iz Hrvatske. :D Merak mi ih zyebavat.

Inace jesam ja gore ili dole? To nikako da skontam. :D

water

Post by water » 16/11/2006 21:39

Bosanac_21 wrote:Nemam razloga da se stidim odakle sam, vec se samo mogu da ponosim sto sam iz Bosne i Hercegovine. Bio sam u Njemackoj pa sad u Americi, ne zato sto sam to zelio vec sto sam zrtva etnickog ciscenja :x Nikad nebih izasao iz Bosne da nije rata bilo. Docim pojedini cim su sjeli gdje su htjeli, u dijaspori - pocinje pametovanje i dizanje nosova. To su ljudi bas prodane duse. I *ovno bi pojeli samo da je tudje, a svoje na svakom koraku blate. Postoje pojedine karakteristike tih prodani dusa a to su najcesce oni koji su djeca poljuprivrednika, zivot je bio negdje van grada, a kad je u pitanju odakle su, ti isti ce reci da su iz Imena Opstine, a tu su opstinu u realnosti samo mozda vidjeli na TV-u, slikama ili nekoj razglednici.
Sepure se strancima, a dobro im dodje u korist da blate zemlju iz koje poticu, jer stranci nemaju vecinom blage veze s kojom njihova zemlja granici :-) Tako se ulizuju u guzicu strancima, koji mole Boga cuti da je samo u njihovoj zemlji zivot super.
Nebi imao obraza blatiti odakle sam kad bi na treci dan kruha jeo. Nikad nisam u svojoj Bosni neceg bio zeljan, kakva je takva je, uvijek se u njoj zivjelo, jelo, oblacilo, itd.
Dok je nasima draze jesti splacine dijasporaske, a mila im je majka kupovati gotovu hranu pa je podgrijavati po zaharanim mikrovalnim pecima, kod mene se svaki dan i razvija i kuha. Tim prodanim dusama je tesko nesto svoje spremit, a mojim ukucanima nije tesko preko ljeta rastirati trahanu, peci bureke, sirnice - u zimu kuhati sarmu, Bosanski lonac - jer to za nekakvo stidenje?
Takvim sto nosom paraju nebo ne treba Bosna, a ni u Bosni nemaju sta trazit. Bosni je puna glava pametovanja, takvi kad u Bosnu dodju dobiju "mars u p**** materinu", jer su zaboravili da su iz te Bosne potekli. Zbog toga ni ne idu u Bosnu cesto, a nesto ne simpatisu Bosanski narod u Bosni i onaj sto je u dijaspori, jer ti nisu zaboravili ko su i sta su.
eh jesi ti kralj. pravi bosanski patriota. svaki dan se zakuha i hljeb i pita, pa sarma se krcka. majka nam bosnia mora da je sva sretna i ponosna kad cuje kakvih nas ima. A ne ovakvih kakav sam ja sto pristavi gotov rucak u mikrovalnu. Sve sam se do sada cudio sto ja to dobijem mars u p. materinu kad god dodjem u Sa., kad ono mikrovalna. E necem tako Dino. Od sada, sporet, rerna ima da se kuha. ( A imam se i dje vratit jebo me onaj ko me napravi)

manijak1

Post by manijak1 » 16/11/2006 21:45

:oops: Bojim sa da ima sa nasljeđem :D :D

Sogan

Post by Sogan » 16/11/2006 21:48

Minnela wrote:nit' kuham bosansku hranu,nit' razvijam :D ima li to veze sa patriotizmom :? :roll: :D :D
To je za haag-a izravno! :bih:

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 16/11/2006 21:59

Minnela wrote:nit' kuham bosansku hranu,nit' razvijam :D ima li to veze sa patriotizmom :? :roll: :D :D
Sram te bilo jesi ljencuga :-)

manijak1

Post by manijak1 » 16/11/2006 21:59

:oops: Ima jedan naš general koji je tamo naučio da .....mota pite pa sad :D ja ne bih to dvoje miješao :oops: :D da se ne bi pogrešno shvatili :D :D

Edin H.

Post by Edin H. » 16/11/2006 22:21

Ma to je zbog brace Arapa.

Ako si u kriscanskoj zemlji, kazes da se iz BiH, i na slijedece pitanje "Are you Muslim" odgovoris pozitivno - odmah kontaju terorista.

Pa ovi levati kontaju bolje reci da sam iz Hrvatske, a oni kontaju nacista :D

Kao sto rekose u Engleskoj pred utakmicu Njemacka - Hrvatska Nazi derby :D

Ako kazes da si iz Srbije onda kontaju - ma garant masovni ubojica.

Znaci najbolje je reci da si Vencaslo, ali ako ne znas da dobro skijas opet padnes :D A i nije moralno nakon sto nas povalise za one devize.

Prave enigma :oops:

amra67

Post by amra67 » 17/11/2006 02:01

Evo da i ja nesto kazem ovima "odozgo", u vezi jezika.

Bosanka sam i sa ponosom to tvrdim ako me neko upita,mada to ne isticem.
Sve me vise zivciraju te teme nacionalnosti i pripadnosti u zadnje vrijeme.
Zivjela sam u Hrvatskoj 12 godina, zavrsila srednju skolu,fakultet.
Desavalo se da moje kolege bosanci padaju na ispitu zbog "stampanja"a ne "tiskanja" novca. Samo jedan od stotinu primjera negativnog pristupa bosancima zbog njihovog jezika..Sta se desava,jezik koji cujes svakodnevno ti udje u uho,pa tako ispada sasvim normalno ako kazes neku hrvatsku rijec poput kave, zbilja ili je skratis onako ak,tak, i sl.
Zanimljivo cim prelazim granicu,mozak se automatski "salta" i znam jasnu razliku hrvatskog i ono" po bosanski".
Naravno zajebem ponekad,kad sm umorna mijesam pa to zvuci katastrofalno,pa jos i akcenat, dodje mi da se samoj sebi nasmijem.

Mislim da je to razumljivo svim bosancima koji zive u Hrvatskoj,i ne shvacaju to kao foliranje ili sta ti ja znam....
Nama je puno teze kasnije govoriti bosanski zbog slicnosti jezika.

I prema tome vi koji ste "sjevernije" i koji govorite sasvim drugaciji jezik od onog koji vam je maternji, bez pametovanja molim.

Uostalom koliko vam se puta dogodilo da ste neku rijec u recenici izgovorili na jeziku drzave u kojoj zivite, nesvjesno?
Iskreno molim?

Razumijem ih tim vise sto trenutno zivim u Holandiji i ucim holandski jezik.
A najlaksi nacin je da ga stalno govoris, izgovarajuci,na tom jeziku pocinjes i da razmisljas.
O da, i ovo je mjesavina Bosanskog,Hrvatskog i Holandskog.
Ma zaboli me sta ko misli od nasih kad me sretne.
Nastojim nikoga ne uvrijediti a mislim da govorim dosta razumljivim jezikom da me mogu razumjeti.

Molila bih one koji nikada nisu zivjeli u drugoj drzavi duze od 6.mj. da ne komentiraju.

Svi ostali - Bujrum.

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 17/11/2006 05:06

water wrote:
Bosanac_21 wrote:Nemam razloga da se stidim odakle sam, vec se samo mogu da ponosim sto sam iz Bosne i Hercegovine. Bio sam u Njemackoj pa sad u Americi, ne zato sto sam to zelio vec sto sam zrtva etnickog ciscenja :x Nikad nebih izasao iz Bosne da nije rata bilo. Docim pojedini cim su sjeli gdje su htjeli, u dijaspori - pocinje pametovanje i dizanje nosova. To su ljudi bas prodane duse. I *ovno bi pojeli samo da je tudje, a svoje na svakom koraku blate. Postoje pojedine karakteristike tih prodani dusa a to su najcesce oni koji su djeca poljuprivrednika, zivot je bio negdje van grada, a kad je u pitanju odakle su, ti isti ce reci da su iz Imena Opstine, a tu su opstinu u realnosti samo mozda vidjeli na TV-u, slikama ili nekoj razglednici.
eh jesi ti kralj. pravi bosanski patriota. svaki dan se zakuha i hljeb i pita, pa sarma se krcka. majka nam bosnia mora da je sva sretna i ponosna kad cuje kakvih nas ima. A ne ovakvih kakav sam ja sto pristavi gotov rucak u mikrovalnu. Sve sam se do sada cudio sto ja to dobijem mars u p. materinu kad god dodjem u Sa., kad ono mikrovalna. E necem tako Dino. Od sada, sporet, rerna ima da se kuha. ( A imam se i dje vratit jebo me onaj ko me napravi)
Nisam ja kriv sto ljudi hoce da budu veci stranci od stranaca :lol:
Vazno je da se svoje blati :?
Sto se tice mikrovalne, one je jedan zalosni primjer. Taj primjer ti veliki "stranci" cesto upotrebljavaju, jer zive sad nakon rata nekakvim zapadnim zivotom :shock:
Mars u ........ maternu se najcesce dobije ubacivanjem stranih rijeci, poredjenjem i hvaljenjem sveg onog sto je u dijaspori. Brate mili, kad je sve tako idealno u toj dijaspori sto se to mora prisivati onom narodu sto je u Bosni? :zzzz:

Stari

Post by Stari » 17/11/2006 09:49

The....sad kad vidim u sta se ova tema razvila naprosto mi je ... :D nezgodno :D ....

Hajd da na momenat zaboravimo sve ... i sve zajednicke derneke i koke i auta i burek i cevape i pive i filter 57 i brodove i avione i vozove i nesretne ljubavi i ceznjiva pisma iz armije i onaj poraz protiv videotona i to kako sam promrznut u sjenci fenjera cekao njen korak laki ...i to kako sam usao u dubinu sobe svjestan namjere da materijaliziram nemoguce snagom poruke i razuzdanost histeriona...i nju koja se budi i ono vrijeme ruza sto rasle su za nas....i sve sve sve sve sve....

Nemogu nikako doci sebi da ima nasih momaka koji se meni smiju kad kazem da slusam zabavnu rock and roll muziku.....Oni hoce da se raspadnu od smijeha....i ljute se kad kazem da sam oduvijek to slusao....ko vele: Ma daj sta seres stari ....sta se pravis ....ti si lafo slusao to u bosni prije rata....he da si koju godinu mladji spuco bih te stosom. Sta se kurcis ko kakav propali purger...svi smo slusali narodnjake i to je tako oduvjek bilo. ...Ceca ...je prava....Dragana ...takodjer....

Kako ja da objasnim njima da su se u ono vrijeme takvi ...kakvi su sad u vecini i u dijaspori ...a bogami i u Bosni.....u ono vrijeme krili po budzacima kad bi pazarnim danom silazili do carsije...da smo ih zezali sa dovikivanjima u stilu: "Ispade ti mjesecna" ili tako nesto. Da nikad nisam bio ni jednom "koncertu" narodnjaka ...osim ako su me jednom-dvaput pijanog odnijeli onako u behutu...

Nemrem vise

bice_bice

Post by bice_bice » 17/11/2006 10:37

Edin H. wrote:Ma to je zbog brace Arapa.
il je zbog Borat-a, Edo?

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 17/11/2006 11:01

Stari wrote:The....sad kad vidim u sta se ova tema razvila naprosto mi je ... :D nezgodno :D ....

Hajd da na momenat zaboravimo sve ... i sve zajednicke derneke i koke i auta i burek i cevape i pive i filter 57 i brodove i avione i vozove i nesretne ljubavi i ceznjiva pisma iz armije i onaj poraz protiv videotona i to kako sam promrznut u sjenci fenjera cekao njen korak laki ...i to kako sam usao u dubinu sobe svjestan namjere da materijaliziram nemoguce snagom poruke i razuzdanost histeriona...i nju koja se budi i ono vrijeme ruza sto rasle su za nas....i sve sve sve sve sve....

Nemogu nikako doci sebi da ima nasih momaka koji se meni smiju kad kazem da slusam zabavnu rock and roll muziku.....Oni hoce da se raspadnu od smijeha....i ljute se kad kazem da sam oduvijek to slusao....ko vele: Ma daj sta seres stari ....sta se pravis ....ti si lafo slusao to u bosni prije rata....he da si koju godinu mladji spuco bih te stosom. Sta se kurcis ko kakav propali purger...svi smo slusali narodnjake i to je tako oduvjek bilo. ...Ceca ...je prava....Dragana ...takodjer....

Kako ja da objasnim njima da su se u ono vrijeme takvi ...kakvi su sad u vecini i u dijaspori ...a bogami i u Bosni.....u ono vrijeme krili po budzacima kad bi pazarnim danom silazili do carsije...da smo ih zezali sa dovikivanjima u stilu: "Ispade ti mjesecna" ili tako nesto. Da nikad nisam bio ni jednom "koncertu" narodnjaka ...osim ako su me jednom-dvaput pijanog odnijeli onako u behutu...

Nemrem vise
Nisi jedini. Moja tetka i tetak od po 45 godina slusaju rock. :) Ne znam kulerskije ljude od njih :D

Post Reply