Beograd

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
breskva
Posts: 749
Joined: 05/07/2005 11:08

#401

Post by breskva »

Breskvo,
iskreno mislim da sam ja zalutao ovdje.
Kako na temu tako i na forum
Mozda si zalutao na temu, ali na forum nisi sigurno, ima ovde tema za svakoga, evo na primer ova kao stvorena za mene :D
Neka te..
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#402

Post by Helem »

Nisam toliki kapacitet.
Eto da se oprostimo
a ti postiraj Surcin sada.
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#403

Post by zmijaIzmaj »

ja nisam nikad imala zelju da odem u bg, cak sta vise, gadio mi se...al me put nanio i sudba kleta :D i provela sam 12 sati...par jako ljubaznih ljudi sa zdravim razmisljanjima, terazije i sjecanje na "kako je propao rokenrol" :D , onako, malo oronuo grad, i bas zbog toga pomalo sarmantan...i skontala sam, fakat je bilo dobro i ponosno biti jugosloven :D dobro isplaniran grad, sa sportskim halama u komunistickom stilu, daje neku moc i ponos ( u tom vremenu)...i onda opet malo cetnicke ikonografije na kalimegdnau, likovi mladica i karadzica, posteri itd...

sve u svemu, idem uskoro u bg :D :D aBd, u posjetu meni jako drage osobe (+ zara i mango su tamo :-) a beograd je tu tek usput )
Ana_Ana
Posts: 587
Joined: 04/09/2005 00:28

#404

Post by Ana_Ana »

breskva wrote:
Breskvo,
iskreno mislim da sam ja zalutao ovdje.
Kako na temu tako i na forum
Mozda si zalutao na temu, ali na forum nisi sigurno, ima ovde tema za svakoga, evo na primer ova kao stvorena za mene :D
Neka te..
gde si breskvo? da li su ovo tvoje slike ili si skinula sa neta?
breskva
Posts: 749
Joined: 05/07/2005 11:08

#405

Post by breskva »

U glavnom sa neta, jesi luda da postiram moje i odam svoj identitet :D
Tu sam Anchi, kad videh ovu temu neodoleh :)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#406

Post by Vodenjak »

Sarajlija ne treba ni da pomisli da ode u posjetu ogavnom i odvratnom Beogradu ali ima pravo i treba da ocekuje da se Srebrenicani vrate kucama.
I uz to da nastave da zive i grade zajednicku buducnost sa svojim komsijama Srbima.. :oops:

I Sarajevo i Srebrenica su ovdje upotrebljeni samo kao sinonimi.

Previse je ovdje preseravanja i to od strane onih koji zapravo nikad niti su imali niti ce ikad imati prilike ili zelje da odu u taj famozni Beograd. (Sto ne znaci da se nece prvom prilikom koja im se pruzi obreti tamo... :zzzz: )

A svi oni prezivjeli i onda protjerani sa podrucja koje sada pokriva Republika Srpska ne samo da imaju zelju vec i POTREBU da se vrate u svoj rodni zavicaj i na svoj kucni prag, iako su svjesni da su tamo isti oni koji su im napravili pakao od zivota! Dakle nikakvi Srbijanci, nikakvi Beogradjani vec oni koji taj isti Beograd vjerovatno nikad nisu ni vidjeli.
A ovi koji se groze Beograda su mozda i najglasniji u tome kako povratak izbjeglica treba ubrzati da se, je li, rijesimo "papaka" i "kesara" iz nase carsije...
Koji bezobrazluk, koje duvanje, koja drskost... :oops:
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#407

Post by Kwaheri »

Vodenjak wrote:Sarajlija ne treba ni da pomisli da ode u posjetu ogavnom i odvratnom Beogradu ali ima pravo i treba da ocekuje da se Srebrenicani vrate kucama.
I uz to da nastave da zive i grade zajednicku buducnost sa svojim komsijama Srbima.. :oops:

I Sarajevo i Srebrenica su ovdje upotrebljeni samo kao sinonimi.

Previse je ovdje preseravanja i to od strane onih koji zapravo nikad niti su imali niti ce ikad imati prilike ili zelje da odu u taj famozni Beograd. (Sto ne znaci da se nece prvom prilikom koja im se pruzi obreti tamo... :zzzz: )

A svi oni prezivjeli i onda protjerani sa podrucja koje sada pokriva Republika Srpska ne samo da imaju zelju vec i POTREBU da se vrate u svoj rodni zavicaj i na svoj kucni prag, iako su svjesni da su tamo isti oni koji su im napravili pakao od zivota! Dakle nikakvi Srbijanci, nikakvi Beogradjani vec oni koji taj isti Beograd vjerovatno nikad nisu ni vidjeli.
A ovi koji se groze Beograda su mozda i najglasniji u tome kako povratak izbjeglica treba ubrzati da se, je li, rijesimo "papaka" i "kesara" iz nase carsije...
Koji bezobrazluk, koje duvanje, koja drskost... :oops:
leepa amnestija...podsjeca me na onu...ma nisu to bili ovi nashi cetnici, vec neki sa strane...
i beograd je kriv. itekako je kriv. al eto, mozda sam ja dezinformirana..

edit:
http://www.un.org/icty/bhs/cases/arkan/ ... 70927b.htm
Last edited by Kwaheri on 29/10/2006 14:56, edited 1 time in total.
User avatar
shana_majka
Posts: 2349
Joined: 25/10/2006 03:34

#408

Post by shana_majka »

beograd je BIO :D grad prije 50-tak god.Poslije toga-NAJVECE SELO NA BALKANU :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#409

Post by danas »

Vodenjak wrote:
A svi oni prezivjeli i onda protjerani sa podrucja koje sada pokriva Republika Srpska ne samo da imaju zelju vec i POTREBU da se vrate u svoj rodni zavicaj i na svoj kucni prag, iako su svjesni da su tamo isti oni koji su im napravili pakao od zivota! Dakle nikakvi Srbijanci, nikakvi Beogradjani vec oni koji taj isti Beograd vjerovatno nikad nisu ni vidjeli.
e moj vodenjak...

a srbija sa ovim nije imala nista? po tebi onda ispada -- nije se trebalo suditi milosevicu, i ne trebamo traziti ratnu odstetu? sankcije srbiji su bile nepravedne -- jer nikakvi srbijanci i nikakav beograd po tebi nije igrao ulogu u nasoj nesreci?

moga oca na grbavici je u logor odveo lik koji je pricao ekavski, a slusali smo kako mladic komanduje, a delegat mu radio-vezom odgovara -- ekavski -- "razumem". nisi nikada cuo za vikend cetnike, koji su dolazili iz SiCG, zbog kojih je vikendom u opkoljenom sarajevu bio pakao? tvoj auto i tvoj namjestaj nisu zavrsili u nisu ili cacku kao sto su vjerovatno moji zavrsili? i da, skorpioni nisu dosli -- iz srbije -- da kolju srebrenicane po naredbi iz beograda? VRS se nije naoruzala i opremila iz bivse JNA i beograd sa ovim nije imao nista?

da ne duljim dalje... ostala sam malo zapanjena... :roll: :roll: :roll:
Last edited by danas on 29/10/2006 15:22, edited 1 time in total.
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#410

Post by DONY »

shana_majka wrote:beograd je BIO :D grad prije 50-tak god.Poslije toga-NAJVECE SELO NA BALKANU :D

mozda i malo sire... :-) :lol:
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#411

Post by BISCANIN2 »

Bio sa exkurziom 88 ,posjetio kuću cvijeća ,STADION Partizana (bivsi grobar )kalemegdan ,na terazijama kupovao kasete .
Volio bih ponovo posjetiti Beograd ,upoznao sam dosta beogradjna preko icq ,cim mi se ukaze prilika zapičiću tamo sigurno .Nisu svi srbi ili srbijanci cetnici nisti su svi cetnici srbi ili srbijanci .
Dobrovoljac u redovima armije bih 70% rvi . :D
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#412

Post by branimir_s »

Image
Moj grad.
gogili9
Posts: 100
Joined: 19/08/2006 20:04

#413 Re: Beograd

Post by gogili9 »

DONY wrote:
NebaA wrote:Nisam nasao odgovarajuci podforum, tako da temu o glavnom gradu Srbije smestam ovde.

Da li iko od Vas ima zelju da poseti Beograd nakon svega sto se desilo? Da li je neko bio tamo skoro i kakvi su utisci? Da li ste dozivljavali neke neprijatnosti?
Ovo moze da se tumaci i kao diskusija o turistickoj destinaciji.

Evo cim se vratim sa Havaja krajem Novembra,umoran ,navratiti cu da se odmorim u Beograd....garantovano.. :lol: :lol:
Zdravo Dony, kuco stara...cim odlucis kada dolazis, javi se...ja cu te vrlo rado ugostiti..! 8-) :)
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#414 Re: Beograd

Post by Kwaheri »

gogili9 wrote:
DONY wrote:
NebaA wrote:Nisam nasao odgovarajuci podforum, tako da temu o glavnom gradu Srbije smestam ovde.

Da li iko od Vas ima zelju da poseti Beograd nakon svega sto se desilo? Da li je neko bio tamo skoro i kakvi su utisci? Da li ste dozivljavali neke neprijatnosti?
Ovo moze da se tumaci i kao diskusija o turistickoj destinaciji.

Evo cim se vratim sa Havaja krajem Novembra,umoran ,navratiti cu da se odmorim u Beograd....garantovano.. :lol: :lol:
Zdravo Dony, kuco stara...cim odlucis kada dolazis, javi se...ja cu te vrlo rado ugostiti..! 8-) :)
jel ovo imamo i "povratnika"...

:D :D

... de nam malo pricaj, kako bi u Sarajevu? nadjel' onog hajirliju? :D
Ana_Ana
Posts: 587
Joined: 04/09/2005 00:28

#415 Re: Beograd

Post by Ana_Ana »

gogili9 wrote:
DONY wrote:
NebaA wrote:Nisam nasao odgovarajuci podforum, tako da temu o glavnom gradu Srbije smestam ovde.

Da li iko od Vas ima zelju da poseti Beograd nakon svega sto se desilo? Da li je neko bio tamo skoro i kakvi su utisci? Da li ste dozivljavali neke neprijatnosti?
Ovo moze da se tumaci i kao diskusija o turistickoj destinaciji.

Evo cim se vratim sa Havaja krajem Novembra,umoran ,navratiti cu da se odmorim u Beograd....garantovano.. :lol: :lol:
Zdravo Dony, kuco stara...cim odlucis kada dolazis, javi se...ja cu te vrlo rado ugostiti..! 8-) :)
gde si gogiliii :D
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#416 Re: Beograd

Post by neupucena »

NebaA wrote:Nisam nasao odgovarajuci podforum, tako da temu o glavnom gradu Srbije smestam ovde.

Da li iko od Vas ima zelju da poseti Beograd nakon svega sto se desilo? Da li je neko bio tamo skoro i kakvi su utisci? Da li ste dozivljavali neke neprijatnosti?
Ovo moze da se tumaci i kao diskusija o turistickoj destinaciji.
Frisko iz Beograda, odem kad god stignem zbog razlicitih razloga i poslovno i privatno. Lijepo za promjenu. Puno razlicitih mogucnosti. Nikad nikakve neprijatnosti.
gogili9
Posts: 100
Joined: 19/08/2006 20:04

#417

Post by gogili9 »

Zdravo, zdravo, forumasi...eto ja malo bila u Sa...ono da nostrifikujem diplomu, sakupim dokumenta...pa bogme, za stalno u BiH! :)
Hvala na pitanju, zena...nadjoh, jasta, a vala i on mene trazio...kaze : beogradjanke su zakon! :D
Ana_Ana
Posts: 587
Joined: 04/09/2005 00:28

#418

Post by Ana_Ana »

zoom66 wrote:Image

breskvo, more ne otkrivaj nashu privatnu kolekciju...:x:D

s leva na desno ana_ana...:D...gogili..:D..breskva...:D...i neznani junak...:lol:
:lol: kako smo leeeeeepeeee. :lol:
gogili9
Posts: 100
Joined: 19/08/2006 20:04

#419

Post by gogili9 »

'ebi ga zoom66, ja plavusa...al' nema veze...neka ti nama cuvas slike, neka... :lol: pozzzzz :)
Ana_Ana
Posts: 587
Joined: 04/09/2005 00:28

#420

Post by Ana_Ana »

gogili9 wrote:'ebi ga zoom66, ja plavusa...al' nema veze...neka ti nama cuvas slike, neka... :lol: pozzzzz :)
pa i ja sam :D ali ovde smo se ofarbale. :lol:
sweetySA
Posts: 9
Joined: 22/08/2006 13:11
Location: sarajevo

#421

Post by sweetySA »

Idem u Beograd svake godine i vjerujte da su utisci normalni.Zovem se Aida a svi su me prihvatili kao da sam Marija ili slicno.Nisam dozivjela neprijatnosti,ja bar nisam,cak sam imala i sad imam dobre drugove tamo.
Ana_Ana
Posts: 587
Joined: 04/09/2005 00:28

#422

Post by Ana_Ana »

zoom66 wrote:
Ana_Ana wrote:
gogili9 wrote:'ebi ga zoom66, ja plavusa...al' nema veze...neka ti nama cuvas slike, neka... :lol: pozzzzz :)
pa i ja sam :D ali ovde smo se ofarbale. :lol:
nek si joj rekla...:lol:
morala sam, nisam mogla da izdrzim. to je bilo jace od mene.
gogili9
Posts: 100
Joined: 19/08/2006 20:04

#423

Post by gogili9 »

e jeste mi oboje...sad svi znaju...paz' kad zbiju redove, jah moj ti..! :-)
Ana_Ana
Posts: 587
Joined: 04/09/2005 00:28

#424

Post by Ana_Ana »

gogili9 wrote:e jeste mi oboje...sad svi znaju...paz' kad zbiju redove, jah moj ti..! :-)
pa znaju. sta da ti kazem, cuvaj malo bolje te fotke. :D
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#425

Post by Santos »

E kad sam ja cugo u Begisu kod KONJA.Tamo su se hasisari okupljali.Imo treba sa Zvezdare.Dali cu vise ici sumljam jer tad sam bio mlad moglo se svuda sad teze.Sto se tice zasto neko nebi otiso tamo ili iz Beograda doso u Sarajvo.Mislite zbog rata.Jebo vas rat.Ja sam najebo nemogu vise ali idem svugdje.Meni je gore otic u Lukavicu nego u Beograd.A ljudi idu kazu tamo jeftiniji dio za Golfa jeftiniji lijekovi janjetina i ostalo.Jeftinija mindza jelde.
Locked